Postliste Sundhedsministeriet

(kilde)
Korrespondence med kommuner: Fra: 01-01-2015 til: -
Indgående post
Udgående post
Klik på kolonnehoveder for sortering
Klik her for anden korrespondence
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
Kalundborg KommuneEr i gang med at fastlægge program for besøget i Kalundborg18-02-2016160066030797
Varde KommuneBrev fra sundheds- og ældreminister Sophie Løhde til Varde Kommunes borgmester.19-01-2016160103230737
Aalborg KommuneMinisterbesøg om demens - Aalborg19-02-2016160181931367
Norddjurs KommunePresse ift. ministerbesøg i Norddjurs Kommune19-02-2016160286231152
Silkeborg KommuneSilkeborg Kommune Anmodning om udbetaling for 2015 til projektnr. 22307.22-02-2016160150031618
Aalborg KommuneAccept tilskud Aalborg Kommune 201619-02-2016160157331805
Allerød KommuneAcceptskrivelse tilskud Allerød kommune 201622-02-2016160157831865
Esbjerg KommuneAcceptskrivelse tilskud Esbjerg Kommune 201618-02-2016160159431684
Favrskov KommuneAcceptskrivelse tilskud Favrskov Kommune 201622-02-2016160159932331
Fredensborg KommuneAccept tilskud Fredensborg Kommune 201622-02-2016160160131954
Frederikssund KommuneAcceptskrivelse tilskud Frederikssund Kommune 201622-02-2016160160532112
Gladsaxe KommuneAcceptskrivelse tilskud Gladsaxe Kommune 201618-02-2016160167331733
Guldborgsund KommuneAcceptskrivelse tilskud Guldborgsund Kommune 201622-02-2016160167831839
Herning KommuneAccept tilskud Herning Kommune 201622-02-2016160168732328
Kolding KommuneAcceptskrivelse tilskud Kolding Kommune 201622-02-2016160171531907
Roskilde KommuneAcceptskrivelse tilskud Roskilde Kommune 201619-02-2016160190731784
Silkeborg KommuneAcceptskrivelse tilskud Silkeborg Kommune 201622-02-2016160191232172
Stevns KommuneAcceptskrivelse tilskud Stevns Kommune 201622-02-2016160192231932
Greve KommuneEnhed for Primær Sundhed, Ældrepolitik og Jura - spm. vedr. lovændring vedr. forebyggende hjemmebesøg.16-02-2016160317931520
Haderslev KommuneDialogmøder om demens23-02-2016160103233661
Assens KommuneAccept tilskud Assens Kommune 201623-02-2016160157933642
Billund KommuneAccept tilskud Billund Kommune 201623-02-2016160158233099
Gribskov KommuneAccept tilskud Gribskov Kommune 201622-02-2016160167632988
Hillerød KommuneAccept tilskud Hillerød Kommune 201623-02-2016160168833075
Vallensbæk KommuneAccept tilskud Vallensbæk Kommune 201622-02-2016160193333020
Herning KommuneVedr. frist for aflevering af status24-02-2016160125934557
Rudersdal KommuneInvitation til at holde oplæg på borgermøde med titlen Værdighedspolitik onsdag den 16. marts 201623-02-2016160066033460
Odder KommuneAccept tilskud Odder Kommune 201624-02-2016160190034172
Aarhus KommuneBaggrundsmateriale ifm. ministerbesøg i Aarhus15-02-2016160286233705
Odense KommuneSvar på forespørgsel om forventet svartidspunkt for tidligere henvendelse26-02-2016160279636187
Slagelse KommuneInvitation - Praksisindblik i rehabilitering Slagelse Kommune 11. april 201624-02-2016160066035064
Sønderborg KommuneVedr. besøg af sundheds- og ældreministeren i Sønderborg Kommune vedr. demens23-02-2016160103235262
Vejen KommuneBesøget 7.3.2016 - Vejen kommunes deltagerkreds25-02-2016160103235553
Varde KommuneVedr. besøg af sundheds- og ældreministeren i Sønderborg Kommune vedr. demens23-02-2016160103235251
Tønder KommuneProgram for sundheds- og ældreministerens besøg i Tønder Kommune22-02-2016160103235477
Sønderborg KommuneVedr. besøg af sundheds- og ældreministeren i Sønderborg Kommune vedr. demens19-02-2016160103235492
Tårnby KommuneTårnby Kommune Angående regnskab til projektnr. 62115.25-02-2016160129435342
Ballerup KommuneFremsendelse af status25-02-2016160146035493
Frederikshavn KommuneSvar på forespørgelse til takster på befordringsområdet24-02-2016160288634476
Odense KommuneSvar på henvendelse vedr. placering af nationalt center for telemedicin25-02-2016160174234812
Brønderslev KommuneVedr. besøg af sundheds- og ældreministeren i Brønderslev Kommune25-02-2016160181934973
Frederikshavn KommuneVedr. besøg af sundheds- og ældreministeren i Frederikshavn Kommune25-02-2016160181934965
Aalborg KommuneMinisterbesøg demens - Aalborg25-02-2016160181935037
Thisted KommuneVedr. besøg af sundheds- og ældreministeren i Thisted Kommune25-02-2016160181935031
Svendborg KommuneFremsendelse af status26-02-2016160126236082
Ballerup KommuneAccept tilskud Ballerup kommune 201624-02-2016160158135719
Gentofte KommuneAccept tilskud Gentofte Kommune 201625-02-2016160167236066
Hedensted KommuneAccept tilskud Hedensted Kommune 201625-02-2016160168235771
Thisted KommuneVedr program for besøg - Thisted26-02-2016160181935852
Langeland KommuneAccept tilskud Langeland Kommune 201624-02-2016160188735759
Lyngby-Taarbæk KommuneAccept tilsagn Lyngby-Taarbæk Kommune 201624-02-2016160189135736
Morsø KommuneAccept tilskud Morsø Kommune 201625-02-2016160189535859
Norddjurs KommuneAccept tilskud Norddjurs Kommune 201625-02-2016160189635879
Skive KommuneAccept tilskud Skive Kommune 201625-02-2016160191535872
Odense KommuneForespørgsel om forventet svartidspunkt for tidligere henvendelse26-02-2016160279636186
Gribskov KommuneTak for i går09-02-2016160066120891
Esbjerg KommuneTakker for ministerens deltagelse i demenskonference i Esbjerg10-02-2016160066123527
Vejen KommuneSundheds- og ældreministerens besøg26-02-2016160103237627
Morsø KommuneFremsendelse af status29-02-2016160142636881
Furesø KommuneFremsendelse af status29-02-2016160142836716
Aarhus KommuneAccept tilskud Aarhus Kommune 201625-02-2016160157636814
Faaborg-Midtfyn KommuneAccept tilskud Faaborg-Midtfyn Kommune 201625-02-2016160159536970
Greve KommuneAccept tilskud Greve Kommune 201625-02-2016160167536841
Haderslev KommuneAccept tilskud Haderslev Kommune 201626-02-2016160167937000
Høje-Taastrup KommuneAccept tilskud Høje-Taastrup Kommune 201625-02-2016160170636944
Ishøj KommuneAccept tilskud Ishøj Kommune 201629-02-2016160171037807
Lejre KommuneAccept tilskud Lejre Kommune 201625-02-2016160188836822
Ringsted KommuneAccept tilskud Ringsted Kommune 201629-02-2016160190637357
Samsø KommuneAccept tilskud Samsø Kommune 201626-02-2016160191137212
Skanderborg KommuneAccept tilskud Skanderborg Kommune 201625-02-2016160191436902
Vejen KommuneAccept tilsagn Vejen Kommune 201625-02-2016160193636966
Vejle KommuneAccept tilskud Vejle Kommune 201626-02-2016160193737296
Vesthimmerlands KommuneAccept tilskud Vesthimmerlands Kommune 201626-02-2016160193837124
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune spørger om status på henvendelse25-02-2016160268436733
KL
MedCom
Danske Regioner
Sundhedsdatastyrelsen
Sundhed.dk - Den fælles offentlige sundhedsportal - Sundhed.dk
Københavns Kommune
Region Hovedstaden
Region Syddanmark
Digitaliseringsstyrelsen
Odense Kommune
Dagsorden og materiale til 1. møde i styregruppen for MedCom 10 den 3. marts 201626-02-2016160111738172
Odense KommuneSvar til Odense Kommune vedr. spørgsmål om hjemmesygeplejens udlevering af remedier til ernæringspræparater01-03-2016160279638757
Odense KommuneSvar på spørgsmål om revisitation i friplejeboliger01-03-2016160374438469
Vesthimmerlands KommuneVedr. projekt "sundhedsværkstedet"01-03-2016160374838489
Fredensborg KommuneSvar satspulje 201601-03-2016160374938612
Randers KommuneRanders Kommune Fremsender regnskab til projektnr. 62179.29-02-2016160136138591
Glostrup KommuneAccept tilskud Glostrup Kommune 201601-03-2016160167438584
Ringkøbing-Skjern KommuneAccept tilskud Ringkøbing-Skjern Kommune 201601-03-2016160190538595
Tønder KommuneAccept tilskud Tønder Kommune 201601-03-2016160192938606
Odense KommuneSpørgsmål om revisitation i friplejeboliger19-01-2016160374438468
Vesthimmerlands KommuneVedr. projekt "sundhedsværkstedet"01-03-2016160374838491
MedCom
Københavns Kommune
KMD Sygehusophold: Forsinkelse på sygehusadvisering02-03-2016160111740266
Odense KommuneSvar vedr. møder i styregruppen for MedCom 1002-03-2016160111739807
Odense KommuneVedrørende møder i styregruppen for MedCom 1002-03-2016160111739797
Lemvig KommuneFremsendelse af status03-03-2016160142941137
Thisted KommuneFremsendelse af status03-03-2016160145240414
Egedal KommuneAccept tilskud Egedal Kommune 201603-03-2016160159040976
Fanø KommuneAccept tilskud Fanø Kommune 201603-03-2016160159640803
Herlev KommuneAccept tilskud Herlev Kommune 201601-03-2016160168640750
Hørsholm KommuneAccept tilskud Hørsholm Kommune 201602-03-2016160170840756
Furesø KommuneAccept tilskud Furesø Kommune 201603-03-2016160180440909
Læsø KommuneAccept tilskud Læsø Kommune 201602-03-2016160189240762
Odense KommuneAccept tilskud Odense Kommune 201602-03-2016160190140767
Solrød KommuneAccept tilskud Solrød Kommune 201603-03-2016160191840775
Frederikshavn KommuneSvar på forespørgelse til takster på befordringsområdet.02-03-2016160288640060
Guldborgsund KommuneFremsendelse af status04-03-2016160143741957
Haderslev KommuneFremsendelse af status04-03-2016160145541774
Faxe KommuneAccept tilskud Faxe Kommune 201604-03-2016160160041843
Holbæk KommuneAccept tilsagn Holbæk Kommune 201604-03-2016160169341834
Thisted KommuneAccept tilskud Thisted Kommune 201603-03-2016160192841465
Varde KommuneAccept tilskud Varde Kommune 201604-03-2016160193441565
Odense KommuneRedegørelse tilskud Odense Kommune 201607-03-2016160190143359
Rudersdal KommuneAccept tilskud Rudersdal Kommune 201604-03-2016160190842509
Rødovre KommuneAccept tilskud Rødovre Kommune 201607-03-2016160190942936
Rudersdal KommuneSvar på anmodning om indlæg med sundheds- og ældreministeren den 16. marts.04-03-2016160066042137
Albertslund Kommune
Allerød Kommune
Assens Kommune
Ballerup Kommune
Billund Kommune
Bornholms Regionskommune
Brøndby Kommune
Brønderslev Kommune
Dragør Kommune
Egedal Kommune
Esbjerg Kommune
Fanø Kommune
Favrskov Kommune
Faxe Kommune
Fredensborg Kommune
Fredericia Kommune
Frederiksberg Kommune
Frederikshavn Kommune
Frederikssund Kommune
Furesø Kommune
Gentofte Kommune
Gladsaxe Kommune
Glostrup Kommune
Greve Kommune
Guldborgsund Kommune
Haderslev Kommune
Halsnæs Kommune
Helsingør Kommune
Herlev Kommune
Herning Kommune
Hillerød Kommune
Hjørring Kommune
Holbæk Kommune
Holstebro Kommune
Horsens Kommune
Hvidovre Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Hørsholm Kommune
Ikast-Brande Kommune
Ishøj Kommune
Jammerbugt Kommune
Kalundborg Kommune
Kerteminde Kommune
Kolding Kommune
Køge Kommune
Langeland Kommune
Lejre Kommune
Lemvig Kommune
Lolland Kommune
Lyngby-Taarbæk Kommune
Læsø Kommune
Mariagerfjord Kommune
Middelfart Kommune
Morsø Kommune
Norddjurs Kommune
Nordfyns Kommune
Nyborg Kommune
Næstved Kommune
Odder Kommune
Odense Kommune
Odsherred Kommune
Rebild Kommune
Ringsted Kommune
Roskilde Kommune
Rudersdal Kommune
Rødovre Kommune
Samsø Kommune
Silkeborg Kommune
Skanderborg Kommune
Skive Kommune
Slagelse Kommune
Solrød Kommune
Sorø Kommune
Stevns Kommune
Struer Kommune
Svendborg Kommune
Syddjurs Kommune
Sønderborg Kommune
Thisted Kommune
Tønder Kommune
Tårnby Kommune
Vallensbæk Kommune
Varde Kommune
Vejen Kommune
Vejle Kommune
Vesthimmerlands Kommune
Viborg Kommune
Vordingborg Kommune
Ærø Kommune
Aabenraa Kommune
Aalborg Kommune
Mail til alle kommuner om orienteringsskrivelse om lov om værdighedspolitikker for ældreplejen.03-03-2016SJ-STD-DEPCHS41062
Albertslund Kommune
Allerød Kommune
Assens Kommune
Ballerup Kommune
Billund Kommune
Bornholms Regionskommune
Brøndby Kommune
Brønderslev Kommune
Dragør Kommune
Egedal Kommune
Esbjerg Kommune
Fanø Kommune
Favrskov Kommune
Faxe Kommune
Fredensborg Kommune
Fredericia Kommune
Frederiksberg Kommune
Frederikshavn Kommune
Frederikssund Kommune
Furesø Kommune
Gentofte Kommune
Gladsaxe Kommune
Glostrup Kommune
Greve Kommune
Guldborgsund Kommune
Haderslev Kommune
Halsnæs Kommune
Helsingør Kommune
Herlev Kommune
Herning Kommune
Hillerød Kommune
Hjørring Kommune
Holbæk Kommune
Holstebro Kommune
Horsens Kommune
Hvidovre Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Hørsholm Kommune
Ikast-Brande Kommune
Ishøj Kommune
Jammerbugt Kommune
Kalundborg Kommune
Kerteminde Kommune
Kolding Kommune
Køge Kommune
Langeland Kommune
Lejre Kommune
Lemvig Kommune
Lolland Kommune
Lyngby-Taarbæk Kommune
Læsø Kommune
Mariagerfjord Kommune
Middelfart Kommune
Morsø Kommune
Norddjurs Kommune
Nordfyns Kommune
Nyborg Kommune
Næstved Kommune
Odder Kommune
Odense Kommune
Odsherred Kommune
Rebild Kommune
Ringsted Kommune
Roskilde Kommune
Rudersdal Kommune
Rødovre Kommune
Samsø Kommune
Silkeborg Kommune
Skanderborg Kommune
Skive Kommune
Slagelse Kommune
Solrød Kommune
Sorø Kommune
Stevns Kommune
Struer Kommune
Svendborg Kommune
Syddjurs Kommune
Sønderborg Kommune
Thisted Kommune
Tønder Kommune
Tårnby Kommune
Vallensbæk Kommune
Varde Kommune
Vejen Kommune
Vejle Kommune
Vesthimmerlands Kommune
Viborg Kommune
Vordingborg Kommune
Ærø Kommune
Aabenraa Kommune
Aalborg Kommune
Mail til alle kommuner om orienteringsskrivelse om lov om værdighedspolitikker for ældreplejen.03-03-2016SJ-STD-DEPCHS41073
Furesø KommuneBesøg af sundheds- og ældreministeren i Furesø Kommune vedr. demens04-03-2016160181842166
Fredensborg KommuneBesøg af sundheds- og ældreministeren i Fredensborg Kommune vedr. demens04-03-2016160181842182
Gribskov KommuneGribskov Kommune Ansøgning om forlængelse af projektnr. 62127.04-03-2016160133944296
Haderslev KommuneHaderselv Kommune Fremsender regnskab til projektnr. 62171 til godkendelse.02-03-2016160135843923
Struer KommuneStruer Kommune Fremsender revideret budget til projektnr 62191.02-03-2016160136843864
Jammerbugt KommuneAccept tilskud Jammerbugt Kommune 201607-03-2016160171143765
Furesø KommuneSvar på henvendelse om satspuljen "Kultur på recept"08-03-2016160395744570
Langeland KommuneAnmodning om møde med ministeren for at drøfte implementering af ældremilliarden.09-03-2016160066045212
Aabenraa KommuneAccept tilskud Aabenraa kommune 201609-03-2016160157245593
Brønderslev KommuneAccept tilskud Brønderslev Kommune 201609-03-2016160158845619
Ikast-Brande KommuneAccept tilskud Ikast-Brande Kommune 201609-03-2016160170945585
Københavns KommuneAccept tilskud Københavns Kommune 201607-03-2016160172344988
Næstved KommuneAccept tilskud Næstved kommune 201609-03-2016160189945800
Sønderborg KommuneAccept tilskud Sønderborg Kommune 201609-03-2016160192745782
Vordingborg KommuneAccept tilskud Vordingborg Kommune 201609-03-2016160194145655
Hørsholm KommuneHenvendelse vedr. borgere med udenlandsk sygesikring17-02-2016160399429714
Brøndby KommuneAccept tilskud Brøndby kommune 201610-03-2016160158746761
Frederiksberg KommuneAccept tilskud Frederiksberg Kommune 201610-03-2016160160346636
Holstebro KommuneAccept tilskud Holstebro Kommune 201610-03-2016160170046106
Kerteminde KommuneAccept tilskud Kerteminde Kommune 201610-03-2016160171346582
Køge KommuneAccept tilskud Køge Kommune 201610-03-2016160180346527
Lemvig KommuneAccept tilskud Lemvig Kommune 201610-03-2016160188946157
Mariagerfjord KommuneAccept tilskud Mariagerfjord Kommune 201610-03-2016160189346502
Odsherred KommuneAccept tilskud Odsherred Kommune 201610-03-2016160190247001
Randers KommuneAccept tilskud Randers Kommune 201610-03-2016160190346395
Fredensborg KommuneSatspulje 2016.09-03-2016160400945762
Gribskov KommuneGribskov Kommune - Angående ansøgning om forlængelse af projektnr. 62127.10-03-2016160133946067
Københavns KommuneOk til forlænget frist for status11-03-2016160144647199
Randers KommuneInvitation til ministeren til at deltage i åbning af Psykiatriens Hus i Randers den 3. maj klokken 1309-03-2016160066046416
Thisted KommuneØkonomisk tilskud vedrørende "Bæredygtigt fokus på sundhed i yderområder - via lokale partnerskaber"03-03-2016160145248273
Dragør KommuneAccept tilskud Dragør Kommune 201610-03-2016160158947197
Halsnæs KommuneAccept tilskud Halsnæs Kommune 201611-03-2016160169247716
Syddjurs KommuneAccept tilskud Syddjurs Kommune 201611-03-2016160192547323
Ærø KommuneAccept tilskud Ærø Kommune 201611-03-2016160194247201
Hvidovre KommuneHvidovre Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62110.11-03-2016160132947741
Struer KommuneStruer Kommune - Godkendelse af revideret budget til projektnr. 62191.11-03-2016160136847279
Aalborg KommuneEndeligt program - Aalborg Kommune07-03-2016160102249829
Svendborg KommuneSvendborg Kommune fremsender bemærkninger til regnskab til projektnr. 62168.14-03-2016160135548983
Svendborg KommuneSvendborg Kommune Angående forlængelse af projektnr. 22309.15-03-2016160150350298
Helsingør KommuneVedr. muligheden for besøg af sundheds- og ældreministeren i Helsingør Kommune vedr. demens01-03-2016160181849728
Furesø KommuneVedr. muligheden for besøg af sundheds- og ældreministeren i Furesø Kommune om demens.07-03-2016160181849776
Fredensborg KommuneMateriale fra Fredensborg ifm. ministerbesøg06-03-2016160181849778
Furesø KommuneVedr. muligheden for besøg af sundheds- og ældreministeren i Furesø Kommune vedr. demens01-03-2016160181849731
Fredensborg KommuneVedr. muligheden for besøg af sundheds- og ældreministeren i Fredensborg Kommune vedr. demens01-03-2016160181849732
Thisted KommuneDeltagerliste og program til besøg i Thisted25-02-2016160181949712
Brønderslev KommuneMateriale ifm. ministerbesøg i Brønderslev29-02-2016160181949720
Frederikshavn KommuneEndeligt program for besøg i Frederikshavn07-03-2016160181949827
Fredensborg KommuneVedr. muligheden for besøg af sundheds- og ældreministeren i Fredensborg Kommune om demens.03-03-2016160181949754
Brønderslev KommuneEndeligt program - Brønderslev08-03-2016160181949835
Aalborg KommuneMinisterbesøg demens - Aalborg02-03-2016160181949733
Brønderslev KommuneMateriale fra Brønderslev ifm. ministerbesøg24-02-2016160181949805
Aalborg KommuneMateriale fra Aalborg ifm ministerbesøg03-03-2016160181949752
Kalundborg KommuneVedr. ministerens program ifm. besøg i Kalundborg14-03-2016160353150014
Rødovre KommuneHenvendelse fra Rødovre Kommunes borgmester til Sundheds- og Ældreministeren07-03-2016160413543204
Haderslev KommuneHaderslev Kommune besvarer spørgmsål til regnskab til projektnr. 62171.14-03-2016160135849341
Frederikssund KommuneSvar på henvendelse vedr. bedre betingelser for kommunerne ifm. vederlagsfri fysioterapi14-03-2016160358449629
Frederikshavn KommuneMateriale fra Frederikshavn ifm. ministerbesøg.03-03-2016160181949743
Lolland Kommune2016 takster for servicelovens § 11915-03-2016160417050365
Lolland KommuneVedr. beregning af plejevederlag pr. 1. januar 201616-03-2016160417051115
Albertslund Kommune
Allerød Kommune
Assens Kommune
Billund Kommune
Bornholms Regionskommune
Brøndby Kommune
Brønderslev Kommune
Dragør Kommune
Egedal Kommune
Esbjerg Kommune
Fanø Kommune
Favrskov Kommune
Faxe Kommune
Fredensborg Kommune
Fredericia Kommune
Frederiksberg Kommune
Frederikshavn Kommune
Frederikssund Kommune
Furesø Kommune
Faaborg-Midtfyn Kommune
Gentofte Kommune
Gladsaxe Kommune
Glostrup Kommune
Greve Kommune
Gribskov Kommune
Guldborgsund Kommune
Haderslev Kommune
Halsnæs Kommune
Hedensted Kommune
Helsingør Kommune
Herlev Kommune
Herning Kommune
Hillerød Kommune
Hjørring Kommune
Holbæk Kommune
Holstebro Kommune
Horsens Kommune
Hvidovre Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Hørsholm Kommune
Ikast-Brande Kommune
Ishøj Kommune
Jammerbugt Kommune
Kalundborg Kommune
Kerteminde Kommune
Kolding Kommune
Københavns Kommune
Køge Kommune
Langeland Kommune
Lejre Kommune
Lemvig Kommune
Lolland Kommune
Lyngby-Taarbæk Kommune
Læsø Kommune
Mariagerfjord Kommune
Middelfart Kommune
Morsø Kommune
Norddjurs Kommune
Nordfyns Kommune
Nyborg Kommune
Næstved Kommune
Odder Kommune
Odense Kommune
Odsherred Kommune
Randers Kommune
Rebild Kommune
Ringkøbing-Skjern Kommune
Ringsted Kommune
Roskilde Kommune
Rudersdal Kommune
Rødovre Kommune
Samsø Kommune
Silkeborg Kommune
Skanderborg Kommune
Skive Kommune
Slagelse Kommune
Solrød Kommune
Sorø Kommune
Stevns Kommune
Struer Kommune
Svendborg Kommune
Syddjurs Kommune
Sønderborg Kommune
Thisted Kommune
Tønder Kommune
Tårnby Kommune
Vallensbæk Kommune
Varde Kommune
Vejle Kommune
Vesthimmerlands Kommune
Viborg Kommune
Vordingborg Kommune
Ærø Kommune
Aabenraa Kommune
Aalborg Kommune
Aarhus Kommune
Henvendelse fra sundheds- og ældreministeren til kommunalbestyrelserne vedr. L 44 - Lov om ændring af sundhedsloven og lov om socialtilsyn (Øget kvalitet i alkoholbehandlingen).16-03-2016160106851581
Hedensted KommuneRedegørelse Hedensted Kommune 201616-03-2016160168252313
Næstved KommuneRedegørelse Næstved kommune 201617-03-2016160189952526
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune fremsender slutrapport til projektnr. 62170.16-03-2016160132451991
Tønder KommuneTønder Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62159.17-03-2016160135352366
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune fremsender regnskab til projektnr. 65201.17-03-2016160150751984
Vesthimmerlands KommuneSvar til kommune vedr. satspuljemidler18-03-2016160252852962
Viborg KommuneAnsøgning om forlængelse af projektnr. 22311.18-03-2016160119852788
Viborg KommuneFremsender budget for projektnr. 22311.18-03-2016160119853143
Svendborg KommuneAnsøgning om forlængelse af projektnr. 22309.18-03-2016160150352996
Randers KommuneRedegørelse Randers Kommune 201618-03-2016160190353731
Lolland KommuneVedr. beregning af plejevederlag pr. 1. januar 201621-03-2016160417053947
Aarhus KommuneAflysning af besøg "Et værdigt ældreliv" i Aarhus21-03-2016160066053971
Viborg KommuneGodkendelse af forlængelse af projektnr. 22311.18-03-2016160119853160
Tønder KommuneSpørgsmål til regnskab til projektnr. 62159.18-03-2016160135352839
Svendborg KommuneGodkendelse af forlængelse af projektnr. 22309.18-03-2016160150353046
Randers KommuneRanders Kommune fremsender slutrapport til projektnr. 62179.22-03-2016160136154594
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune fremsender slutrapport til projektnr. 65201.18-03-2016160150753639
Fredericia KommuneFredericia Kommune fremsender slutrapport til projektnr. 65210.21-03-2016160152653992
Ikast-Brande KommuneDeltagerliste til besøg i Ikast-Brande Kommune18-03-2016160415354283
Ikast-Brande KommuneKorrespondance vedr. besøg i Ikast-Brande Kommune18-03-2016160415354305
Ikast-Brande KommuneProgram til sundheds- og ældreministeren om besøg i Ikast-Brande Kommune18-03-2016160415354280
Viborg KommuneViborg Kommune fremsender slutrapport til projektnr. 65222.18-03-2016160153953637
Lemvig KommuneLemvig Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62185.29-03-2016160136256234
Struer KommuneStruer Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62191.29-03-2016160136856040
Aarhus KommuneHenvendelse om det kommunale plejehjemstilsyn02-03-2016160410339954
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune afslutning af projektnr. 65201.29-03-2016160150756205
Thisted KommuneBaggrundsmateriale vedr. demensindsats fra Thisted Kommune.07-03-2016160181955328
Københavns KommuneAnmoder om et møde vedr. finansielle udfordringer på herointilbuddet Valmuen11-02-2016160407824135
Københavns KommuneHenvendelse om baggrundsnotat om stofindtagelsesrum21-03-2016160437957458
Morsø KommuneStatus for ”Indflydelse på egen sundhed for psykisk udviklingshæmmede og psykiatriske patienter” og tilsagn30-03-2016160142657043
Furesø KommuneProjektstatus og tilsagn30-03-2016160142857169
Thisted KommuneStatus for projekt og tilsagn30-03-2016160145257240
Ballerup KommuneStatus for projekt og tilsagn30-03-2016160146057330
Skive KommuneBesvarelse af henvendelse fra Skive Kommune om demenshandlingsplan30-03-2016160187757118
Aarhus KommuneSvar fra sundheds- og ældreministeren på henvendelse - Det kommunale plejehjemstilsyn.29-03-2016160410356312
Rødovre KommuneSvar på henvendelse vedr. værdighedsmilliard til sundheds- og ældreministeren.29-03-2016160413556341
Høje Taastrup KommuneSvar på henvendelse vedr. ydelsespraksis i psykiatrien30-03-2016160437557111
Norddjurs KommuneNorddjurs Kommune fremsender regnskab og slutrapport til projektnr. 62195.31-03-2016160129158488
Holstebro KommuneHolstebro Kommune fremsender regnskab og slutrapport til projektnr. 62181.31-03-2016160129258797
Silkeborg KommuneSilkeborg Kommune fremsender slutrapport til projektnr. 62189.31-03-2016160130458842
Viborg KommuneViborg Kommune fremsender regnskab og slutrapport til projektnr. 62186.29-03-2016160136458282
Skive KommuneSkive Kommune fremsender regnskab og slutrapport til projektnr. 62190.31-03-2016160136758856
Favrskov KommuneFavrskov Kommune fremsender slutrapport til projektnr. 62194.30-03-2016160137257553
Favrskov KommuneFavrskov Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62194.30-03-2016160137257538
Holstebro KommuneHolstebro Kommune fremsender regnskab og slutrapport til projektnr. 22305.31-03-2016160149758764
Viborg KommuneViborg Kommune fremsender regnskab til projektnr. 65222.30-03-2016160153958478
Kalundborg KommuneProgram for ministerens besøg i Kalundborg 11. april 2016.30-03-2016160353157141
Glostrup KommuneSvar på henvendelse vedr. kommunal medfinansiering ved overflytninger mellem hospitaler31-03-2016160212257782
Københavns KommuneSvar på henvendelse vedr. møde om heroinbehandlingsstedet Valmuen.30-03-2016160407857196
Høje Taastrup KommuneSpørgsmål fra Høje-Taastrup Kommune om sektoransvar mellem region og kommune.30-03-2016160437557233
Horsens KommuneVærdighedspolitik31-03-2016160443058617
Norddjurs KommuneSvar på henvendelse vedr. betaling for sondemad til plejehjemsbeboer med terminalerklæring04-04-2016160101461610
Viborg KommuneViborg Kommune afslutning af projektnr. 65222.04-04-2016160153961011
Fredensborg KommuneSatspulje 2016 - Anmodning om yderligere oplysninger.03-04-2016160400960668
Esbjerg KommuneØnsker dokumenter i forbindelse med puljemidler tilsendt.18-01-201616010151518
Favrskov KommuneFavrskov Kommune fremsender diverse dokumenter til projektnr. 62194.31-03-2016160137258497
Odense KommuneOdense Kommune fremsender slutrapport til projektnr. 65204.01-04-2016160151360075
Randers KommuneVedr. Redegørelse Randers Kommune - Anvendelsen af midlerne til en mere værdig ældrepleje 2016.31-03-2016160190358955
Høje-Taastrup KommuneSpørgsmål fra Høje-Taastrup Kommune om sektoransvar mellem region og kommune.16-03-2016160437557237
Herning KommuneFremsendelse af status for "Drift og AM-Gruppen".01-04-2016160125960503
Svendborg KommuneVedr. status - "Jeg føler mig da sund nok!".31-03-2016160126259383
Hedensted KommuneHedensted Kommune fremsender slutrapport til projektnr. 62187.04-04-2016160136561619
Svendborg KommuneStatus og tilsagn for projekt Turbotjek.31-03-2016160126258069
Odense KommuneEndeligt tilsagn Odense Kommune 201601-04-2016160190159590
Vejle KommuneBrev om udmøntning af pulje til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum31-03-2016160350960487
Københavns KommuneBrev om udmøntning af pulje til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum31-03-2016160350960467
Aarhus KommuneBrev om udmøntning af pulje til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum31-03-2016160350960471
Odense KommuneBrev om udmøntning af pulje til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum31-03-2016160350960480
Ankestyrelsen
Albertslund Kommune
Allerød Kommune
Assens Kommune
Ballerup Kommune
Billund Kommune
Bornholms Regionskommune
Brøndby Kommune
Brønderslev Kommune
Dragør Kommune
Egedal Kommune
Esbjerg Kommune
Fanø Kommune
Favrskov Kommune
Faxe Kommune
Fredensborg Kommune
Fredericia Kommune
Frederiksberg Kommune
Frederikshavn Kommune
Frederikssund Kommune
Furesø Kommune
Gentofte Kommune
Gladsaxe Kommune
Glostrup Kommune
Greve Kommune
Guldborgsund Kommune
Haderslev Kommune
Halsnæs Kommune
Helsingør Kommune
Herlev Kommune
Herning Kommune
Hillerød Kommune
Hjørring Kommune
Holbæk Kommune
Holstebro Kommune
Horsens Kommune
Hvidovre Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Hørsholm Kommune
Ikast-Brande Kommune
Ishøj Kommune
Jammerbugt Kommune
Kalundborg Kommune
Kerteminde Kommune
Kolding Kommune
Køge Kommune
Langeland Kommune
Lejre Kommune
Lemvig Kommune
Lolland Kommune
Lyngby-Taarbæk Kommune
Læsø Kommune
Mariagerfjord Kommune
Middelfart Kommune
Morsø Kommune
Norddjurs Kommune
Nordfyns Kommune
Nyborg Kommune
Næstved Kommune
Odder Kommune
Odense Kommune
Odsherred Kommune
Rebild Kommune
Ringsted Kommune
Roskilde Kommune
Rudersdal Kommune
Rødovre Kommune
Samsø Kommune
Silkeborg Kommune
Skanderborg Kommune
Skive Kommune
Slagelse Kommune
Solrød Kommune
Sorø Kommune
Stevns Kommune
Struer Kommune
Svendborg Kommune
Syddjurs Kommune
Sønderborg Kommune
Thisted Kommune
Tønder Kommune
Tårnby Kommune
Vallensbæk Kommune
Varde Kommune
Vejen Kommune
Vejle Kommune
Vesthimmerlands Kommune
Viborg Kommune
Vordingborg Kommune
Ærø Kommune
Aabenraa Kommune
Aalborg Kommune
Orientering om lov om ændring af lov om social service (målretning af de forebyggende hjemmebesøg) samt bekendtgørelsen om tilrettelæggelse af samt kvalitetsstandarder for de forebyggende hjemmebesøg efter servicelovens § 79 a.31-03-2016160387458600
Køge KommuneInvitation til konference i Køge den 4. maj om fremtidens ældreboliger05-04-2016SJ-STD-SUMMPE62293
Odense KommuneOdense - svar - spørgsmål til klinikkerne05-04-2016160086462536
Svendborg KommuneFremsendelse af revideret status05-04-2016160126262733
Glostrup KommuneSvar og spørgsmål til heroinklinikkerne vedr. finansieringsmodel.01-04-2016160086462547
Aarhus KommuneSvar og spørgsmål til heroinklinikkerne vedr. finansieringsmodel.03-04-2016160086462538
Esbjerg KommuneSvar og spørgsmål til finansieringsmodel vedr. heroinklinikkerne.30-03-2016160086462559
Svendborg KommuneGodkendelse af rev. status06-04-2016160126263554
Næstved Kommune
Næstved Kommune
Endeligt tilsagn Næstved Kommune 201606-04-2016160189963015
Randers KommuneEndeligt tilsagn Randers Kommune 201606-04-2016160190363018
Struer KommuneStruer Kommune fremsender regnskab og slutrapport til projektnr. 62191.06-04-2016160136864253
Gladsaxe KommuneGladsaxe Kommune ansøgning om overførsel af midler mellem årene til projektnr. 65220.07-04-2016160153864740
Slagelse KommuneProgram for Ministerens besøg mandag den 11. april - Slagelse Kommune06-04-2016160418963013
Holstebro KommuneHolstebro Kommune afslutning af projektnr. 22305.07-04-2016160149764274
Gladsaxe KommuneGladsaxe Kommune godkender overførsel af midler mellem årene til projektnr. 65220.07-04-2016160153864762
Københavns KommuneSvar på invitation til sundheds- og ældreborgmesters 40 års fødselsdagsreception08-04-2016160066465408
Randers KommuneVedr. invitation til åbning af Psykiatriens Hus i Randers den 3. maj07-04-2016160066065368
Tårnby KommuneTårnby Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62115.08-04-2016160129465852
Slagelse KommuneSlagelse Kommunes deltagerliste til sundheds- og ældreministerens besøg den 11. april 2016.07-04-2016160418964905
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune angående regnskab til projektnr. 62170.11-04-2016160132467133
Lemvig KommuneTilsagn og regnskabsstatus projekt - "Sundhed der bevæger".08-04-2016160143465217
Haderslev KommuneTilsagn og status projekt - "Unge på sporet".08-04-2016160145565253
Nordfyns KommuneSvar vedr. "ser sig nødsaget til at trække sig fra projektet".04-04-2016160179265156
Faxe KommuneSvar på spm vedr. Forebyggende hjemmebesøg og kollektive arrangementer11-04-2016160317966830
Københavns KommuneØnsker møde med ministeren ang. botilbud08-04-2016160066066212
Københavns KommuneInvitation til sundheds- og omsorgsborgmesterens 40 års fødselsdagsreception.07-04-2016160066465093
Odense KommuneHenvendelse fra Odense Kommune om hjemmesygepleje (Private leverandører og selvejende institutioner)11-04-2016160469666874
Ballerup KommuneBrev fra Ballerup Kommune vedrørende værdighedspolitikker12-02-2016160076225954
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune spørgsmål til regnskab til projektnr. 62170 - Genoptræning og rehabilitering - hjerneskade.01-04-2016160132467145
Københavns KommuneAccept og udbetalingsanmodning projekt - Fællesskab på tværs.07-04-2016160141966359
Gladsaxe KommuneGladsaxe Kommune fremsender slutrapport til projektnr. 65220 - Styrkelse af alkoholbehandling af dobbeltbelastede.11-04-2016160153866255
Aarhus KommuneRedegørelse Aarhus kommune 2016 - En værdig ældrepleje.11-04-2016160157667101
Frederiksberg KommuneRedegørelse Frederiksberg Kommune 201612-04-2016160160368414
Ballerup KommuneSvar på brev fra Ballerup Kommune vedrørende værdighedspolitikker12-04-2016160076267526
Ballerup KommuneVærdighedspolitikker for ældreplejen - Ballerup Kommune06-04-2016160076263083
Herning KommuneStatus og tilsagn projekt - Drift og AM-Gruppen.11-04-2016160125966670
Hedensted KommuneSvar redegørelse Hedensted Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.11-04-2016160168267097
Furesø KommuneProjektstatus feb 2016- Mental sundhed gennem fællesskaber.13-04-2016160142868861
Haderslev KommuneStatus projekt - Unge på sporet.13-04-2016160145569033
Silkeborg KommuneSvar i forbindelse med Puljeansøgning til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger14-04-2016160482770869
Haderslev KommuneAccept, udbetaling og udbetalingsplan projekt - Unge på sporet.12-04-2016160145568870
Haderslev KommuneHaderslev Kommune angående regnskab til projekt 65214 - Alkoholbehandling af dobbeltbelastede.12-04-2016160153267806
Furesø KommuneAcceptskrivelse og budget projekt - Mental sundhed gennem fællesskaber.12-04-2016160142867761
Haderslev KommuneHaderslev Kommune fremsender udkast til regnskab til projekt 65214 - Alkoholbehandling af dobbeltbelastede.12-04-2016160153267775
Roskilde KommuneRoskilde Kommune fremsender slutrapport til projektnr. 65219 - Alkoholbehandling af dobbeltbelastede.01-04-2016160153759686
Syddjurs KommuneSyddjurs Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62192 - Styrket genoptræning og rehabilitering.14-04-2016160137070047
Aabenraa KommuneAabenraa Kommune fremsender regnskab til projektnr. 65215 - Alkoholbehandling af dobbeltbelastede.13-04-2016160153369989
Aabenraa KommuneAabenraa Kommune afslutning af projektnr. 65215 - Alkoholbehandling af dobbeltbelastede.15-04-2016160153370974
Gladsaxe KommuneGladsaxe Kommune afslutning af projekt nr. 65220 - Alkoholbehandling af dobbeltbelastede.18-04-2016160153872110
Greve KommuneSvar vedr. puljemidler - forebyggende hjemmebesøg.15-04-2016160179471348
Aabenraa KommuneAabenraa Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62157 - Styrket genoptræning og rehabilitering.14-04-2016160135171026
Københavns KommuneFremsendelse af status - projekt - Nye veje til trivsel og bevægelse i boligområder.15-04-2016160144671474
Roskilde KommuneRoskilde Kommune fremsender regnskab til projektnr. 65219 - Alkoholbehandling af dobbeltbelastede.14-04-2016160153771005
Gladsaxe KommuneGladsaxe Kommune fremsender regnskab til projektnr. 65220 - Alkoholbehandling af dobbeltbelastede.15-04-2016160153871059
Viborg KommuneViborg Kommune tilbagebetaling til projektnr. 65222 - Alkoholbehandling af dobbeltbelastede.15-04-2016160153971358
Greve KommunePuljemidler - forebyggende hjemmebesøg.12-04-2016160179471356
Københavns KommuneHenvendelse vedr. adgangen til sundhedsplejerske14-04-2016160488072611
Holbæk KommuneBeskrivelse af case vedr psykisk syg beboer16-04-2016SJ-STD-DEPPESK71932
Københavns KommuneInvitation til "Vi cykler til Folkemødet 2016" den 16. juni 201618-04-2016160066272690
Morsø KommuneAccept og udbetalingsanmodning projekt - "Indflydelse på egen sundhed for psykisk udviklingshæmmede ..."15-04-2016160142672990
Morsø KommuneStatus projekt - "Indflydelse på egen sundhed.."18-04-2016160142673037
Københavns KommuneBekræftelse af modtagelse af henvendelse vedr. adgang til sundhedsplejerske til børn af diplomater i DK.18-04-2016160488072629
Langeland KommuneAnmodning om et møde med ministeren19-04-2016160066074837
Haderslev KommuneHaderslev Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62171 - Styrket genoptræning og rehabilitering....19-04-2016160135873164
Københavns KommuneRedegørelse Københavns Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.19-04-2016160172373934
Sorø KommuneRedegørelse tilskud Sorø Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.19-04-2016160192173539
Ringsted KommuneSpørgsmål vedr. pulje livskvalitet.19-04-2016160482774080
Greve KommuneSvar på spm. vedr. puljemidler - forebyggende hjemmebesøg.19-04-2016160179473733
Københavns KommuneVedr. uddybning af status - Nye veje til trivsel og bevægelse i boligområder.20-04-2016160144674546
Aarhus KommuneEndeligt tilsagn Aarhus Kommune 2016 - Mere værdig ældrepleje.20-04-2016160157675278
Frederiksberg KommuneEndeligt tilsagn Frederiksberg Kommune 2016 - Mere værdig ældrepleje.20-04-2016160160375237
Københavns KommuneTilbagemelding redegørelse Københavns Kommune 2016 - Mere værdig ældrepleje.20-04-2016160172375327
Aarhus KommuneSvar på henvendelse vedr. ressortomlægning til Sundheds- og Ældreministeriet.20-04-2016160496174932
Horsens KommuneHorsens Kommune angående udbetaling til projektnr. 62193 - Styrket genoptræning og rehabilitering.21-04-2016160131076145
Norddjurs KommuneSvar vedr. de forebyggende hjemmebesøg.24-04-2016160317976841
Aalborg KommuneSvar vedr. spørgsmål: Udsættelse af ansøgningsfrist for pulje "Igangsættelse af aktiviteter, som kan styrke livskvaliteten blandt ældre på plejehjem og i plejeboliger 2016" til 12. maj kl. 12.24-04-2016160482776844
Halsnæs KommuneHenvendelse fra kommune vedr. Genindlæggelser og ventedage samt lægemangel25-04-2016SJ-STD-SUMLLU77440
Hjørring KommuneInvitation - Danmarks første folkemøde om naturen den 26. - 28. maj 201620-04-2016160066075343
Horsens KommuneHorsens Kommune fremsender anmodning om udbetaling til projektnr. 62193 - Styrket genoptræning og rehabilitering.20-04-2016160131076132
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62170 - Styrket genoptræning og rehabilitering.21-04-2016160132476304
Københavns KommuneRedegørelse Københavns Kommune 2016 (NY) - Værdig ældrepleje.21-04-2016160172376294
Aalborg KommuneUdsættelse af ansøgningsfrist for pulje "Igangsættelse af aktiviteter, som kan styrke livskvaliteten blandt ældre på plejehjem og i plejeboliger 2016" til 12. maj kl. 12.20-04-2016160482776848
Kalundborg KommuneVedr. finanseringsansvar i forbindelse med børns fortsatte behandling i hjemmet15-04-2016160504772092
Ballerup KommuneAcceptskrivelse, projekt - fysisk inaktive skolebørn.21-04-2016160146077969
Aalborg KommuneUdsættelse af ansøgningsfrist for pulje "Igangsættelse af aktiviteter, som kan styrke livskvaliteten blandt ældre på plejehjem og i plejeboliger 2016" til 12. maj kl. 12.25-04-2016160482777056
Ringsted KommuneSvar på Spørgsmål vedr. pulje livskvalitet26-04-2016SJ-STD-DEPSDPE78235
Ringsted KommuneSvar på Spørgsmål vedr. pulje livskvalitet26-04-2016160482778244
Kalundborg KommuneBekræftelse af modtagelse af henvendelse om ernæringspræparater.25-04-2016160504777370
Varde KommuneTilmelding til Marienborgmøde om demens den 9. maj - Varde Kommune27-04-2016160306279970
Ringsted KommuneVedr. pulje til livskvalitet på plejecentre - økonomi.26-04-2016160482778322
Varde KommuneTilmelding til Marienborgmøde om demens den 9. maj - kvittering for tilmelding Varde Kommune27-04-2016160306279972
Holstebro KommuneSvar vedr. helbredstillæg til høreapparater27-04-2016160482479464
Køge KommuneKonference i Køge den 4. maj om fremtidens plejebolig28-04-2016160516780707
Vordingborg KommuneInvitation til tale og debat ved FSD's Årsmøde 2016 den 26. - 28. oktober 201626-04-2016160066079419
Vordingborg KommuneVordingborg Kommune godkender forlængelse af projektnr. 22312 - Opsøgende tandpleje til særligt socialt udsatte.28-04-2016160119680744
Lemvig KommuneRegnskabsstatus 2015 sundhed der bevæger.28-04-2016160143482119
Københavns KommuneInvitation til Marienborgmøde om demens28-04-2016160306280838
Ringsted KommuneSvar vedr. Rekvirering af standardrapport29-04-2016160482782949
Københavns KommuneReminder om invitationen til "Vi cykler til Folkemødet 2016"27-04-2016160066279780
Vordingborg KommuneVordingborg Kommune forlængelse af projektnr. 22312 - Opfølgende tandpleje til særligt socialt udsatte.27-04-2016160119680742
Svendborg KommuneAcceptskrivelse vedr. projekt - Jeg føler mig da sund nok!19-04-2016160126280718
Svendborg KommuneUdbetalingsanmodning vedr. projekt - Jeg følger mig da sund nok!19-04-2016160126280729
Silkeborg KommuneSilkeborg Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62189 - Styrket genoptræning og rehabilitering.28-04-2016160130481728
Odsherred KommuneOdsherred Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62145 - Styrket genoptræning og rehabilitering.28-04-2016160134681756
Lemvig KommuneAccept, udbetaling og status vedr. projekt - Livsstilsguide i praksis25-04-2016160143482112
Københavns KommuneFremsendelse af uddybende status for projekt - Nye veje til trivsel og bevægelse i boligområder.27-04-2016160144680599
Thisted KommuneStatus og økonomi partnerskabsprojektet - Bæredygtigt fokus på sundhed i yderområder.26-04-2016160145282098
Greve KommuneRedegørelse tilskud Greve Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.28-04-2016160167581101
Silkeborg KommuneRedegørelse tilskud Silkeborg Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.26-04-2016160191281223
Vesthimmerlands KommuneVesthimmerlands Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.28-04-2016160521082579
Tønder KommuneTønder Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.28-04-2016160521182405
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.27-04-2016160521282377
Fredericia KommuneFredericia Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til alkoholbehandling af dobbeltbelastede.25-04-2016160521382374
Randers KommuneRanders Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.29-04-2016160523282860
Københavns KommuneStatus - projekt - Nye veje til trivsel og bevægelse i boligområder.29-04-2016160144682558
Stevns KommuneInvitation til demensmøde - kvittering for tilmelding Stevns Kommune02-05-2016160306284422
Ballerup KommuneBallerup Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62103 - Styrket genoptræning og rehabilitering.29-04-2016160132782881
Lemvig KommuneLemvig Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62185 - styrkelse af hjerneskadeindsatsen.02-05-2016160136283637
Fredensborg KommuneRedegørelse Fredensborg Kommune 2016 - En værdig ældrepleje29-04-2016160160182473
Hørsholm KommuneRedegørelse Hørsholm Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.29-04-2016160170882940
Syddjurs KommuneRedegørelse Syddjurs Kommune 2016 - En værdig ældrepleje29-04-2016160192582475
Stevns KommuneInvitation til demensmøde - tilmelding Stevns Kommune02-05-2016160306284421
Kolding KommuneKolding Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.29-04-2016160522882682
Faxe KommuneFaxe Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.02-05-2016160526183431
Aabenraa KommuneAabenraa Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.02-05-2016160528883963
Roskilde KommuneRoskilde Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.02-05-2016160529684095
Haderslev KommuneHaderslev Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.02-05-2016160529784110
Aarhus KommuneAarhus Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.02-05-2016160530184168
Aalborg KommuneTilmelding til møde den 9. maj på Marienborg - kvittering for tilmelding Aalborg03-05-2016160306285529
Aarhus KommuneInvitation til Marienborgmøde om demens- kvittering på afbud Aarhus Kommune03-05-2016160306285104
Næstved KommuneVedr. Marienborgmødet den 9 maj 2016 - kvittering for tilmelding Næstved Kommune03-05-2016160306284577
Skanderborg KommuneSpørgsmål ang. ansøgningsskema - pulje til livskvalitet på plejehjem.02-05-2016160482784217
Haderslev KommuneSundhedsundersøgelse vedr. vindmøller27-04-2016SJ-STD-DEPKHK79778
Vejle KommuneVejle Kommune fremsender regnskab til projektnr. 22310 - opsøgende tandpleje til særligt socialt udsatte.03-05-2016160150584712
Herning KommuneHerning Kommune redegørelse 2016 - En værdig ældrepleje.02-05-2016160168783402
Aalborg KommuneTilmelding til møde den 9. maj på Marienborg - Aalborg Kommune03-05-2016160306285527
Næstved KommuneVedr. Marienborgmødet den 9 maj 2016 - tilmelding Næstved Kommune02-05-2016160306284576
Aarhus KommuneInvitation til Marienborgmøde om demens - afbud fra Aarhus Kommune03-05-2016160306285103
Kalundborg KommuneSvar fra Kalundborg Kommune på henvendelse vedr. skimmelsvamp03-05-2016160435084948
Rudersdal KommuneRudersdal Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.03-05-2016160533285071
Vejle KommuneVejle Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.03-05-2016160533385116
Odense KommuneOdense Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.03-05-2016160533685164
Mariagerfjord KommuneMariagerfjord Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.03-05-2016160533785175
Viborg KommuneViborg Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.03-05-2016160533985215
Nordfyns KommuneRedegørelse Nordfyns Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.03-05-2016160189785022
Holbæk KommuneHolbæk Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelsen af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.03-05-2016160532985009
Syddjurs KommuneSyddjurs Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.03-05-2016160535585656
Slagelse KommuneSlagelse Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.03-05-2016160535685659
Silkeborg KommuneSilkeborg Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.03-05-2016160535785664
Frederiksberg KommuneFrederiksberg Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.03-05-2016160535885670
Aalborg KommuneAalborg Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160537586044
Aalborg KommuneAalborg Kommune bilag til ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af kommunal alkoholbehandling04-05-2016160537586101
Aalborg KommuneAalborg Kommune bilag til ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160537586090
Ringkøbing-Skjern KommuneRingkøbing-Skjern Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160537786116
Næstved KommuneNæstved Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160537886084
Guldborgsund KommuneTilsagn vedr. status på projekt Broen til bedre sundhed - Sammen om min vej04-05-2016160143785934
Københavns KommuneTilsagn vedr. status på projekt: Partnerskabet Nye veje...04-05-2016160144685920
Roskilde KommuneRoskilde Kommune afslutning af projektnr. 65219 - alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160153785772
Hedensted KommuneLivskvalitet på plejehjem og i plejebolige - svar.03-05-2016160482784971
Høje-Taastrup KommuneSvar på spørgsmål vedr. ansøgning til puljen: "Igangsættelse af aktiviteter, som kan styrke livskvaliteten blandt ældre på plejehjem".03-05-2016160482785047
Thisted KommuneAng. pulje: Livskvalitet på plejehjem og plejeboliger - svar.03-05-2016160482785213
Herning KommuneAccept og udbetaling - Drift og AM Gruppen.02-05-2016160125986516
Fredericia KommuneFredericia Kommune fremsender regnskab til projektnr. 65210 - alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160152688201
Københavns KommuneNy henvendelse om adgangen til sundhedspleje til børn af diplomater i Danmark.26-04-2016160488086413
Aarhus KommuneAnmodning om kort udsættelse af regnskab for stofindtagelsesrum i Aarhus Kommune29-03-2016160512287201
Frederiksberg KommuneFrederiksberg Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-05-2016160535888284
Odense KommuneRespirationsinsufficiens - henvendelse fra Odense kommune08-05-2016160540086910
Rødovre KommuneRødovre Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160540486541
Helsingør KommuneHelsingør Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160540786995
Skanderborg KommuneSkanderborg Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160540887030
Gentofte KommuneGentofte Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160541287103
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160541387129
Middelfart KommuneMiddelfart Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-05-2016160541487890
Sønderborg KommuneSønderborg Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160541787250
Brøndby KommuneBrøndby Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160542587282
Frederikssund KommuneFrederikssund Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160543087312
Hedensted KommuneHedensted Kommune ansøgning til satpuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160543387379
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160543587437
Herning KommuneHerning Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160543987475
Favrskov KommuneFavrskov Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160544387509
Glostrup KommuneGlostrup Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160544587554
Skive KommuneSkive Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160544687579
Svendborg KommuneSvendborg Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-05-2016160544887958
Tårnby KommuneTårnby Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160544987651
Vordingborg KommuneVordingborg Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160545087699
Assens KommuneAssens Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160545187715
Odsherred KommuneOdsherred Kommune ansøgning til satspulje 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160545287741
Høje-Taastrup KommuneHøje-Taastrup Kommune ansøgning til satspuljen 2016-2019 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-05-2016160545387824
Lemvig KommuneStatus - Sundhed der bevæger.04-05-2016160142986592
Thisted KommuneStatus og økonomi - Bæredygtig fokus på sundhed i yderområder.04-05-2016160145286575
Vejle KommuneVejle Kommune afslutning af projektnr. 22310 - opsøgende tandpleje.09-05-2016160150588185
Københavns KommuneSvar på henvendelse om sundhedspleje til børn af diplomater09-05-2016160488087860
Aarhus KommuneAnmodning om kort udsættelse af regnskab for stofindtagelsesrum i Aarhus Kommune29-03-2016160512287206
Horsens KommuneHorsens Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62193 - genoptræningspuljen.10-05-2016160131089582
Ikast-Brande KommuneIkast-Brande Kommune fremsender revideret budget til projektnr. 62182 - genoptræningspuljen.10-05-2016160133888778
Greve KommuneNy redegørelse Greve Kommune 2016 -En værdig ældrepleje.09-05-2016160167588320
Norddjurs KommunePræsentation til Marienborgmøde - Fuglsanggård04-05-2016160306289962
Københavns KommuneSlides til Marienborgmøde - Pilehuset04-05-2016160306289947
Aarhus KommuneAarhus Kommunes regnskab år 2015 vedr. tilskud til stofindtagelsesrum18-04-2016160512287231
Fredensborg KommuneEndeligt tilsagn Fredensborg Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.09-05-2016160160187892
Greve KommuneTilbagemelding redegørelse Greve Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.09-05-2016160167587740
Hørsholm KommuneTilbagemelding redegørelse Hørsholm Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.09-05-2016160170887839
Københavns KommuneEndeligt tilsagn Københavns Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.09-05-2016160172387870
Silkeborg KommuneTilbagemelding redegørelse Silkeborg Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.09-05-2016160191287648
Sorø KommuneTilbagemelding redegørelse Sorø Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.09-05-2016160192186912
Syddjurs KommuneTilbagemelding redegørelse Syddjurs Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.09-05-2016160192587753
Kolding KommuneSvar på henvendelse ang. lovgivning vedr. friplejeboliger m.v.10-05-2016160249988808
Odense KommuneTilskud fra Sundheds- og Ældreministeriet for 2016 til stofindtagelsesrum / Odense Kommune09-05-2016160350988012
Vejle KommuneTilskud fra Sundheds- og Ældreministeriet for 2016 til stofindtagelsesrum / Vejle Kommune09-05-2016160350988022
Aarhus KommuneTilskud fra Sundheds- og Ældreministeriet for 2016 til stofindtagelsesrum / Aarhus Kommune09-05-2016160350988007
Københavns KommuneTilskud fra Sundheds- og Ældreministeriet for 2016 til stofindtagelsesrum Københavns Kommune09-05-2016160350988056
Ikast-Brande KommuneIkast-Brande Kommune godkendelse af revideret budget til projektnr. 62182 vedr. styrket genoptræning og rehabilitering.10-05-2016160133889430
Morsø KommuneOverførsel til budget for 2016 - projekt vedr. indflydelse på egen sundhed for psykisk udviklingshæmmede m.v.10-05-2016160142689070
Thisted KommuneSkabelon11-05-2016160145290330
Morsø KommuneJusteret oversigt over budget - Indflydelse på egen sundhed for psykisk udviklingshæmmede.28-04-2016160142689063
Guldborgsund KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201604-05-2016160433486798
Frederikshavn KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 2016 og 201710-05-2016160433490946
Silkeborg KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201608-05-2016160433487628
Odense KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201610-05-2016160433490892
Guldborgsund KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem04-05-2016160433485868
Guldborgsund Kommune”Livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 2016" - fremsender ansøgning.04-05-2016160433485825
Guldborgsund KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem 201604-05-2016160433485866
Guldborgsund KommuneAnsøgning til "Livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 2016"04-05-2016160433486067
Guldborgsund KommuneLivskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 2016 - bedes se bort fra tidligere fremsendt ansøgning04-05-2016160433486240
Brønderslev KommuneAnsøgning til puljen til livskvaliteten blandt ældre på plejehjem og i plejeboliger 201610-05-2016160433489832
Odense KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201610-05-2016160433489845
Odder KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201610-05-2016160433489851
Odder KommuneAnsøgning til puljen om livskvalitet på plejehjem og plejecentre 201610-05-2016160433490935
Lyngby-Taarbæk KommuneVedr. Svar på invitation til ministeren til at besøge Epitalet i Kgs. Lyngby12-05-2016160066092059
Hjørring KommuneVedr. invitation - Danmarks første folkemøde om naturen12-05-2016160066092498
Københavns KommuneVedr. invitation til Vi cykler til Folkemødet 201612-05-2016160066292670
Thisted KommuneUdbetaling - Bæredygtigt fokus på sundhed i yderområder.09-05-2016160145290324
Roskilde KommuneRedegørelse Roskilde Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.11-05-2016160190791130
Rudersdal KommuneAnsøgning til puljen "Livskvalitet på plejehjem og plejecentre 2016 og 201711-05-2016160433492166
Aarhus KommuneAnsøgninger til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201611-05-2016160433492139
Vejle KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201611-05-2016160433492221
Guldborgsund KommuneAnsøgninger til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201611-05-2016160433492225
Høje-Taastrup KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre 201611-05-2016160433492202
Skanderborg KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem 2016 + 201710-05-2016160433489681
Thisted KommuneAnsøgning til puljen til livskvaliteten blandt ældre på plejehjem og i plejeboliger 201610-05-2016160433489790
Guldborgsund KommuneAnsøgning til pulje til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201612-05-2016160433492452
Viborg KommuneAnsøgninger til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201611-05-2016160433491528
Skanderborg KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre 201611-05-2016160433491437
Vejle KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre 201611-05-2016160433491455
Hørsholm KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201611-05-2016160433491465
Aarhus KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201611-05-2016160433490988
Høje-Taastrup KommuneUnderskrevet ansøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre 2016 (er fremsendt tidligere)11-05-2016160433492427
Sorø KommuneAnsøgning til pulje for 2016 om livskvalitet på plejecentre11-05-2016160433491000
Skanderborg KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre 201610-05-2016160433489685
Nordfyns KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201610-05-2016160433489753
Norddjurs KommuneAnsøgninger til puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre 2016 og 201711-05-2016160433491790
Ikast-Brande KommuneAnsøgning til Puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre for 201611-05-2016160433491829
Gladsaxe KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og på plejecentre 201611-05-2016160433491841
Aarhus KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201611-05-2016160433491855
Vejle KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre 201611-05-2016160433491879
Kolding Kommune2 ansøgninger til puljen til livskvaliteten på plejehjem og i plejeboliger 2016 og 201711-05-2016160433491459
Gladsaxe KommuneAnsøgninger til puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre 2016 og 201711-05-2016160433491493
Odense KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201611-05-2016160433491444
Skanderborg KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201611-05-2016160433491446
Aarhus KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201611-05-2016160433491449
Aarhus KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201611-05-2016160433490980
Herning KommuneAnsøgninger til puljen til livskvaliteten på plejehjem og i plejeboliger i 2016 og 201711-05-2016160433491559
Aarhus KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201611-05-2016160433491567
Aarhus KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre 201611-05-2016160433491569
Aarhus KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre 201611-05-2016160433491555
Aarhus KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201611-05-2016160433491557
Aarhus KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201611-05-2016160433491565
Greve KommuneAnsøgning til pulje til livskvalitet på plejehjem 201611-05-2016160433491584
Halsnæs KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201610-05-2016160433489780
Aarhus KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre for 201611-05-2016160433491813
Holstebro KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201611-05-2016160433491865
Assens KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201611-05-2016160433491877
Odense KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201611-05-2016160433491422
Aalborg KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre 201610-05-2016160433489386
Hørsholm KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201711-05-2016160433591468
Skanderborg KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre 201711-05-2016160433591439
Odense KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201711-05-2016160433591442
Gladsaxe KommuneAnsøgninger til puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre 2016 og 201711-05-2016160433591499
Viborg KommuneAnsøgninger til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201711-05-2016160433591521
Halsnæs KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201710-05-2016160433589784
Greve KommuneAnsøgning til pulje til livskvalitet på plejehjem 201711-05-2016160433591755
Holstebro KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201711-05-2016160433591869
Aarhus KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201711-05-2016160433591873
Assens KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201711-05-2016160433591886
Odense KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201711-05-2016160433591417
Aarhus KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201709-05-2016160433589371
Aalborg KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre 201710-05-2016160433589389
Guldborgsund KommuneAnsøgning til puljen livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201704-05-2016160433586800
Syddjurs KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og pjececentre 201703-05-2016160433584953
Brønderslev KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre for 201710-05-2016160433589834
Odense KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201710-05-2016160433589860
Odder KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201711-05-2016160433592129
Aarhus KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201711-05-2016160433592125
Høje-Taastrup KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre 201711-05-2016160433592199
Herning KommuneAnsøgninger til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger i 2016 og 201711-05-2016160433591562
Frederikshavn KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejecentre 201711-05-2016160433592132
Rudersdal KommuneAnsøgning til puljen "Livskvalitet på plejehjem og plejecentre 2016 og 201711-05-2016160433592183
Vejle KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre 201711-05-2016160433591457
Kolding Kommune2 ansøgninger til puljen til livskvaliteten på plejehjem og i plejeboliger 2016 og 201711-05-2016160433591462
Aarhus KommuneAnsøgning til puljentil livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201711-05-2016160433590992
Frederikshavn KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 2016 og 201710-05-2016160433590950
Skanderborg KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem 2016 + 201710-05-2016160433590590
Sorø KommuneAnsøgning til pulje for 2017 om livskvalitet på plejecentre11-05-2016160433591003
Aarhus KommuneAnsøgning til puljent il livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201711-05-2016160433590984
Middelfart KommuneTo ansøgninger til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger i 201711-05-2016160433591773
Norddjurs KommuneAnsøgninger til puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre 2016 og 201711-05-2016160433591795
Ikast-Brande KommuneAnsøgning til Puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre for 201711-05-2016160433591831
Odense KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201710-05-2016160433590889
Københavns KommuneOpfølgning på invitation til "Vi cykler til Folkemødet 2016"11-05-2016160066092380
Gentofte KommuneGentofte Kommune fremsender budget til godkendelse til projektnr. 62105 - Styrket genoptræning og rehabilitering.11-05-2016160131892288
Allerød KommuneRedegørelse Allerød Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.12-05-2016160157892299
Hørsholm KommuneNy redegørelse Hørsholm Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.12-05-2016160170892109
Silkeborg KommuneNy redegørelse Silkeborg Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.12-05-2016160191291706
Sorø KommuneNy redegørelse Sorø Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.12-05-2016160192192369
Københavns KommuneAccept - Københavns Kommune til stofindtagelsesrum12-05-2016160350993939
Assens Kommune"Livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 2016" - ansøgning.11-05-2016160433490724
Thisted KommuneAnsøgning til puljen til livskvaliteten blandt ældre på plejehjem og i plejeboliger 2017.10-05-2016160433589792
Assens Kommune"Livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 2017" - ansøgning.11-05-2016160433590726
Ishøj KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre 201611-05-2016160557292421
Aarhus KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 2016 og 201711-05-2016160557292247
Aarhus KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 2016 og 201711-05-2016160557292244
Guldborgsund KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201712-05-2016160557292447
Aarhus KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 2016 og 201711-05-2016160557292234
Aarhus KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 2016 og 201711-05-2016160557292231
Ringkøbing-Skjern KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på Plejehjem og plejecentre 201611-05-2016160557292239
Ishøj KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre 201711-05-2016160557292423
Esbjerg KommuneSkabelon - Afsluttende afrapportering: Særlige tilbud og indsatser til ældre, der normalt ikke benytter de forebyggende hjemmebesøg13-05-2016160101593875
Guldborgsund KommuneSkabelon - Afsluttende afrapportering: Særlige tilbud og indsatser til ældre, der normalt ikke benytter de forebyggende hjemmebesøg13-05-2016160179093822
Holstebro KommuneSkabelon - Afsluttende afrapportering: Særlige tilbud og indsatser til ældre, der normalt ikke benytter de forebyggende hjemmebesøg13-05-2016160179193849
Nordfyns KommuneSkabelon - Afsluttende afrapportering: Særlige tilbud og indsatser til ældre, der normalt ikke benytter de forebyggende hjemmebesøg13-05-2016160179293861
Egedal KommuneSkabelon - Afsluttende afrapportering: Særlige tilbud og indsatser til ældre, der normalt ikke benytter de forebyggende hjemmebesøg13-05-2016160179393814
Greve KommuneSkabelon - Afsluttende afrapportering: Særlige tilbud og indsatser til ældre, der normalt ikke benytter de forebyggende hjemmebesøg13-05-2016160179493818
Hørsholm KommuneSkabelon - Afsluttende afrapportering: Særlige tilbud og indsatser til ældre, der normalt ikke benytter de forebyggende hjemmebesøg13-05-2016160179593851
Varde KommuneSkabelon - Afsluttende afrapportering: Særlige tilbud og indsatser til ældre, der normalt ikke benytter de forebyggende hjemmebesøg13-05-2016160179693864
Assens KommuneSkabelon - Afsluttende afrapportering: Særlige tilbud og indsatser til ældre, der normalt ikke benytter de forebyggende hjemmebesøg13-05-2016160179793787
Ballerup KommuneSkabelon - Afsluttende afrapportering: Særlige tilbud og indsatser til ældre, der normalt ikke benytter de forebyggende hjemmebesøg13-05-2016160179893809
Ballerup KommuneSkabelon - Afsluttende afrapportering: Særlige tilbud og indsatser til ældre, der normalt ikke benytter de forebyggende hjemmebesøg13-05-2016160179993794
Kolding KommuneSkabelon - Afsluttende afrapportering: Særlige tilbud og indsatser til ældre, der normalt ikke benytter de forebyggende hjemmebesøg13-05-2016160180093852
Ishøj KommuneIshøj Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62114 - styrkelse af hjerneskadeindsatsen.17-05-2016160133194780
Thisted KommuneAccept og udbetalingsanmodning - Bæredygtigt fokus på sundhed i yderområder.12-05-2016160145293984
Aalborg KommuneAalborg Kommmune fremsender slutrapport til projektnr 65205 - alkoholbehandling af dobbeltbelastede.17-05-2016160151694757
Odense KommuneAccept og udbetaling - Odense - Stofindtagelsesrum i 2016.11-05-2016160350993906
Københavns KommuneUdbetalingsplan - Københavns Kommune - Sundhed for kortuddannede på arbejdspladser.13-05-2016160143993941
Thisted KommuneUdbetaling - Bæredygtigt fokus på sundhed i yderområder.14-05-2016160145293989
Herning KommuneEndeligt tilsagn Herning Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.17-05-2016160168794582
Hørsholm KommuneEndeligt tilsagn Hørsholm Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.17-05-2016160170894587
Skanderborg KommuneRykker for svar vedr. ændring af kriterierne for de ældres mulighed for at benytte ordningen med klippekort02-05-2016SJ-STD-DEPSSK84508
Vesthimmerlands KommuneVedr. Projekt Sundhedsværkstedet – Sundhedsfremme for mænd19-02-2016160374831266
Frederiksberg KommuneEvaluering af klippekortsordning og ældremia.21-03-2016160423854184
Hvidovre KommuneFejlsendt henvendelse28-04-2016160532182250
Gentofte KommuneGentofte Kommune fremsender budget til godkendelse til projektnr. 62105 - genoptræningspuljen.18-05-2016160131896783
Ikast-Brande KommuneIkast-Brande Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62182 - genoptræningspuljen.18-05-2016160133896742
Haderslev KommuneHaderslev Kommune fremsender slutrapport til projektnr. 65214 - styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.18-05-2016160153296155
Norddjurs KommuneAnsøgning fra Norddjurs Kommune til "Pulje målrettet antibiotikaforbrug og resistens samt forebyggelse af infektioner i primær og sekundærsektoren i 2016"18-05-2016160567596774
Gentofte KommuneGentofte Kommune godkender budgettet til projektnr. 62105 - genoptræningspuljen.19-05-2016160131896792
Fredericia KommuneFredericia Kommune afslutning af projektnr. 65210 - alkoholbehandling af dobbeltbelastede.19-05-2016160152697396
Norddjurs KommuneKvittering for modtagelse af ansøgning til "Pulje målrettet antibiotikaforbrug og resistens samt forebyggelse af infektioner i primær og sekundærsektoren i 2016"19-05-2016160567596779
Skanderborg KommuneKlippekortordningen19-05-2016160575297587
Greve KommuneEndeligt tilsagn Greve Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.19-05-2016160167597161
Roskilde KommuneTilbagemelding redegørelse Roskilde Kommune - En værdig ældrepleje.19-05-2016160190797559
Silkeborg KommuneEndeligt tilsagn Silkeborg Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.19-05-2016160191297171
Sorø KommuneEndeligt tilsagn Sorø Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.19-05-2016160192197176
Struer KommuneSvar vedr. medicinhåndtering efter sundhedslovens § 138.20-05-2016160572598500
Tårnby KommuneRedegørelse Tårnby Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.19-05-2016160193197523
Furesø KommuneForespørger til ansøgningsfrist vedr. "Kultur på recept"01-03-2016160395739135
Struer KommuneSpørgsmål om medicinhåndtering sker efter sundhedslov eller lov om social service.31-03-2016160572558512
Roskilde KommuneEndeligt tilsagn Roskilde Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.20-05-2016160190798374
Esbjerg KommuneSvar vedr. FMK og håndkøbslægemidler23-05-2016160268299962
Hillerød KommuneVedr. tilsagn til sanserum - demensboliger.20-05-2016160578198433
Ærø KommuneÆrø Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62166 - genoptræningspuljen.23-05-2016160132598943
Aalborg KommuneAalborg Kommune fremsender regnskab til projektnr. 65205 - puljen til den kommunale alkoholbehandling af dobbeltdiagnosticerede.23-05-2016160151698949
Haderslev KommuneHaderslev Kommune fremsender regnskab til projektnr. 65214 - styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.23-05-2016160153299531
Roskilde KommuneNy redegørelse Roskilde Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.20-05-2016160190798066
Vejle KommuneRedegørelse Vejle Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.20-05-2016160193798509
Hillerød KommuneVedr. Tilsagn til sanserum - demensboliger.18-05-2016160578198193
Københavns KommuneInvitation til at tage imod feltet "Vi cykler til Folkemødet" den 16. juni klokken 12:4524-05-20161600662100919
Aarhus KommuneInvitation til Folkemøde 2016-debat: Det lykkelige plejehjem i den Kærlige Kommune23-05-20161600662100221
Københavns KommuneAccept og udbetaling - projekt Nye veje til trivsel og bevægelse i boligområder.19-05-2016160144699629
Københavns KommuneUdbetalingsanmodning - pulje til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum.17-05-2016160350999612
Københavns Kommune(Center for kræft og sundhed) Besøg fra norsk departement - svar.03-05-2016160580098927
Faxe KommuneFaxe Kommune afslutning af projektnr. 62143 - genoptræningspuljen.24-05-20161601189100942
Tårnby KommuneTårnby Kommune afslutning af projektnr. 62115 - genoptræningspuljen.24-05-20161601294100800
Glostrup KommuneGlostrup Kommune afslutning af projektnr. 62107 - genoptræningspuljen.24-05-20161601297100536
Aalborg KommuneAalborg Kommune afslutning af projektnr. 62154 - genoptræningspuljen.24-05-20161601301100959
Jammerbugt KommuneJammerbugt Kommune afslutning af projekt 62153 - genoptræningspuljen.24-05-20161601303100955
Slagelse KommuneSlagelse Kommune afslutning af projekt 62142 - genoptræningspuljen.24-05-20161601306100932
Faaborg-Midtfyn KommuneFaaborg-Midtfyn Kommune afslutning af projektnr. 62163 - genoptræningspuljen.24-05-20161601311100982
Thisted KommuneThisted Kommune afslutning af projektnr. 62147 - genoptræningspuljen.24-05-20161601314100951
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune afslutning af projektnr. 62109 - genoptræningspuljen.24-05-20161601316100676
Rudersdal KommuneRudersdal Kommune afslutning af projektnr. 62123 - genoptræningspuljen.24-05-20161601319100902
Egedal KommuneEgedal Kommune afslutning af projektnr 62124 - genoptræningspuljen.24-05-20161601322100909
Hvidovre KommuneHvidovre Kommune afslutning af projektnr. 62110 - genoptræningspuljen.24-05-20161601329100770
Lyngby-Taarbæk KommuneLyngby-Taarbæk Kommune afslutning af projektnr. 62112 - genoptræningspuljen.24-05-20161601330100776
Ishøj KommuneIshøj Kommune afslutning af projektnr. 62114 - genoptræningspuljen.24-05-20161601331100792
Kalundborg KommuneKalundborg Kommune afslutning af projektnr. 62134 - genoptræningspuljen.24-05-20161601345100928
Odsherred KommuneOdsherred Kommune afslutning af projektnr. 62145 - genoptræningspuljen.24-05-20161601346100945
Hjørring KommuneHjørring Kommune afslutning af projektnr. 62155 - genoptræningspuljen.24-05-20161601350100967
Aabenraa KommuneAabenraa Kommune afslutning af projektnr. 62157 - genoptræningspuljen.24-05-20161601351100971
Tønder KommuneTønder Kommune afslutning af projektnr. 62159 - genoptræningspuljen.24-05-20161601353100974
Haderslev KommuneHaderslev Kommune afslutning af projektnr. 65214 - styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.24-05-20161601532101011
Gentofte KommuneAnsøgning fra Gentofte Kommune til Pulje målrettet antibiotikaforbrug og resistens samt forebyggelse af infektioner i primær- og sekundærsektoren i 201620-05-20161605675101994
Københavns KommuneSvar på invitation til besøg på Lindegårdshusene fra sundheds- og ældreministeren og social- og indenrigsministeren19-05-20161600660102036
Tårnby KommuneTilbagemelding redegørelse Tårnby Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.24-05-20161601931100859
Norddjurs KommuneVedr. rejseafregning til Norddjurs Kommune28-04-20161603062101602
Gentofte KommuneKvittering for modtagelse af ansøgning til: Pulje målrettet antibiotikaforbrug og resistens samt forebyggelse af infektioner i primær- og sekundærsektoren i 201625-05-20161605675102019
Esbjerg KommuneRedegørelse Esbjerg Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.25-05-20161601594101932
Fredericia KommuneRedegørelse Fredericia Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.25-05-20161601602102227
Tårnby KommuneNy redegørelse Tårnby Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.25-05-20161601931102566
Næstved KommuneKommentarer fra Videnscenter for Specialpædagogik til evaluering af L5924-05-20161602320104099
Vejle KommuneHenvendelse om stofindtagelsesrum25-05-20161605909103459
Odense KommuneSvar på henvendelse - fortoldning af bekg. om fælles hjælpeordninger - kronisk respirationsinsufficiens.25-05-20161605400101857
Vejle KommuneSvar på henvendelse om stofindtagelsesrum26-05-20161605909103465
Aalborg KommuneAalborg Kommune afslutning af projektnr. 65206 - styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.27-05-20161601516104570
Syddjurs KommuneEndeligt tilsagn Syddjurs Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.26-05-20161601925104140
Tårnby KommuneEndeligt tilsagn Tårnby Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.26-05-20161601931104074
Haderslev KommuneSvar på henvendelse vedr. takst for madservice.26-05-20161603530104446
Københavns KommuneHenvendelse om stofindtagelsesrum27-05-20161605903105339
Vejle KommuneInvitation til kort oplæg på demensmesse i Vejle den 28. september 201627-05-20161600660105043
Hedensted KommuneNy redegørelse Hedensted Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.26-05-20161601682104186
Syddjurs KommuneNy redegørelse Syddjurs Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.25-05-20161601925103181
Københavns KommuneHenvendelse om stofindtagelsesrum11-05-20161605903105320
Aarhus KommuneHenvendelse om stofindtagelsesrum18-04-20161605903105346
Københavns Kommune
Aarhus Kommune
Odense Kommune
Henvendelse om stofindtagelsesrum30-05-20161605824106811
Odense KommuneHenvendelse om stofindtagelsesrum30-05-20161605903106345
Aarhus KommuneHenvendelse om stofindtagelsesrum30-05-20161605903106337
Hedensted KommuneHedensted Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62187 - genoptræningspuljen.30-05-20161601365106033
Ballerup KommuneBallerup Kommune fremsender regnskab til projekt 22301 - puljen til opsøgende tandpleje.30-05-20161601492106065
Aabenraa KommuneRedegørelse Aabenraa Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.27-05-20161601572104734
Odense KommuneSupplerende spørgsmål vedr. respirationsinsufficiens.26-05-20161605400104679
Odense KommuneHenvendelse om stofindtagelsesrum31-03-20161605903106342
Nordfyns KommuneUddybning til redegørelse Nordfyns Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.01-06-20161601897109342
Aabenraa KommuneSpørgsmål vedr. brug af G-GOP ved udveksling af genoptræningsplan med privat hospital01-06-20161606122110208
Allerød KommuneTilbagemelding redegørelse Allerød Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.01-06-20161601578108748
Vejle KommuneEndeligt tilsagn Vejle Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.01-06-20161601937108764
Odense KommuneGenfremsendelse af oprindeligt svar vedr. respirationsinsufficiens.31-05-20161605400106866
Frederiksberg KommuneOpdateret redegørelse Frederiksberg Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.31-05-20161601603107958
Frederikssund KommuneOpdateret redegørelse Frederikssund Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.31-05-20161601605108415
Tønder KommuneRedegørelse Tønder Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.31-05-20161601929108398
Vejle KommuneVejle: Accept - Statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum i 2016.31-05-20161603509107859
Guldborgsund KommuneSvar på henvendelse fra kommune om retten til befordring eller godtgørelse herfor.31-05-20161603811107066
Aabenraa KommuneTilbagemelding redegørelse Aabenraa Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.31-05-20161601572107923
Guldborgsund KommuneSvar på henvendelse om retten til befordring eller godtgørelse herfor.31-05-20161603811107067
Furesø KommuneRedegørelse Furesø Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.02-06-20161601804110534
Aarhus KommuneAarhus Kommune: Accept og udbetalingsanmodning - Statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum.02-06-20161603509110400
Brønderslev KommunePulje: livskvalitet på plejehjem og plejecentre02-06-20161604827110216
Gentofte KommuneVedr. møde med sundheds- og ældreministeren03-06-20161600660112044
Københavns KommuneVedr. invitation til ministeren til at tage imod cykelfeltet "Vi cykler til Folkemødet"03-06-20161600662111055
Brønderslev KommunePulje: Livskvalitet på plejehjem og plejecentre.02-06-20161604827110217
Odense KommuneUddybelse af spørgsmål vedr. reglerne i relation til respitationsinsufficiens.02-06-20161605400109838
Aarhus KommuneSvar på invitation til Folkemøde 2016-debat. Det lykkelige plejehjem i den kærlige kommune06-06-20161600662113135
Københavns KommuneSvar på forespørgsel vedr. deltagelse i cykelevent ifbm. Folkemødet06-06-20161600662112873
Holstebro KommuneQuick-tilbagemeling redegørelse Holstebro Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.03-06-20161601700111107
Odense KommuneSvar om hjemmesygepleje på privat plejecenter06-06-20161604696113320
Skanderborg KommuneSvar: Forespørgsel vedrørende tilskud til remedier til ernæringspræparater06-06-20161606196112464
Holstebro KommuneRedegørelse Holstebro Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.03-06-20161601700111103
Odense KommuneOdense Kommune - hvilke udgifter omfatter § 84 i bekg. om fælles hjælpeordninger.03-06-20161605400111106
Odense KommuneSvar på henvendelse om stofindtagelsesrum01-06-20161605903113332
Aarhus KommuneSvar på henvendelse om stofindtagelsesrum02-06-20161605903113329
Københavns KommuneSvar på henvendelse om stofindtagelsesrum01-06-20161605903113327
Skanderborg KommuneForespørgsel vedrørende tilskud til remedier til ernæringspræparater06-06-20161606196112455
Vordingborg KommuneSvar på invitation til ministeren: Årsmøde 2016 i Foreningen af Kommunale Social-, Sundheds- og Arbejdsmarkedschefer i Danmark (FSD)08-06-20161600660116058
Holstebro KommuneSvar på invitation til ministeren til at deltage i åbningen af en konference den 29. september08-06-20161600660116081
Egedal KommuneTilbagemelding redegørelse Egedal Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.07-06-20161601590114692
Fredericia KommuneEndeligt tilsagn Fredericia Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.06-06-20161601602112546
Frederikssund KommuneEndeligt tilsagn Frederikssund Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.06-06-20161601605112516
Tønder KommuneTilbagemelding redegørelse Tønder Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.07-06-20161601929113926
Odense KommuneSvar - Odense Kommune - hjemmesygepleje på privat plejecenter.06-06-20161604696112635
Thisted KommuneAng. spørgsmål til puljen 'Udvikling af rammer for det gode måltid for ældre'.07-06-20161606247113700
Vejle KommuneInvitation til møde i følgegruppen om stofindtagelsesrum07-06-20161606255114413
Køge KommuneTil KM: Spørgsmål vedrørende særligt sundhedskort07-06-20161606271114367
Skive KommuneSkive Kommune afslutning af projektnr. 65209 - alkoholbehandling af dobbeltbelastede.07-06-20161601525113599
Aabenraa KommuneEndeligt tilsagn Aabenraa Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.08-06-20161601572115782
Hillerød KommuneSpørgsmål vedr. redegørelse Hillerød Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.08-06-20161601593115526
Nordfyns KommuneSvar til kommune vedr. forventet tidspunkt for udsendelse af information om puljemidler09-06-20161602528116582
Fanø KommuneFanø Kommune fremsender regnskab og slutrapport til projektnr. 65213 puljen til alkoholbehandling af dobbeltbelastede.01-06-20161601531116657
Aabenraa KommuneOpfølgning på Redegørelse Aabenraa Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.08-06-20161601572115349
Hillerød KommuneRedegørelse Hillerød Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.07-06-20161601593115196
Tønder KommuneNy redegørelse Tønder Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.08-06-20161601929115227
Haderslev KommuneForespørgsel om takst for madservice, jf. servicelovens § 83, stk. 1, nr. 3 og § 16103-02-2016160353015040
Viborg KommuneFremsender manglende underskrifter vedr. ansøgninger til puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201619-05-2016SJ-STD-DEPSDPE96728
Holstebro KommuneInvitation til at åbne konference om kultur og sundhed den 29. september 2016 i Holstebro06-06-20161600660113663
Københavns KommuneInvitation til frokost på Folkemødet fredag den 17. juni 201606-06-20161600662112833
Egedal KommuneRedegørelse Egedal Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.07-06-20161601590114690
Holstebro KommuneOpdateret redegørelse Holstebro Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.06-06-20161601700112291
Nordfyns KommuneForespørger til en tidsramme på svar vedr. kommune der trækker sig fra projektet vedr. de forebyggende hjemmebesøg.10-03-2016160179246696
Norddjurs KommuneOm forebyggende hjemmebesøg07-04-2016160317965075
Fredensborg KommuneSøger information om udmøntning af satspuljen for 2016-2019 - delaftale for Sundheds- og Ældreområdet22-02-2016160374933438
Odense KommuneForespørger til opdatering af vejledning 2 til serviceloven vedr. nye bestemmelser12-04-2016160387468784
Aalborg KommuneEftersendelse af politisk godkendelse af ansøgning vedr. Igangsættelse af aktiviteter, som kan styrke livskvaliteten blandt ældre på plejehjem og i plejeboliger i 2016 og 201713-05-2016160433493647
Guldborgsund KommuneAnsøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem04-05-2016160433485873
Syddjurs KommuneAnsøgning til puljen til Livskvalitet på plejehjem og plejeboliger 201603-05-2016160433485111
Høje-Taastrup KommuneUnderskrevet ansøgning til puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre 2017 (er fremsendt tidligere)11-05-2016160433592430
Skanderborg KommuneStandardraport ved projektafslutning - Livskvalitet på plejecentre.04-05-2016160482786470
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune: Stofindtagelsesrummet regnskab 201508-06-20161605122115921
Silkeborg KommuneHenvendelse vedr. erfaringer med Tilfredshedsportalen18-04-2016160584173498
Thisted KommuneAng. spørgsmål til puljen 'Udvikling af rammer for det gode måltid for ældre'.02-06-20161606247113699
Køge KommuneRykker: Spørgsmål vedrørende særligt sundhedskort07-06-20161606271114360
Skive KommuneSkive Kommune regnskab og slutrapport til projektnr. 22308 - puljen til opsøgende tandpleje.09-06-20161601502117522
Allerød KommuneNy redegørelse Allerød Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.09-06-20161601578116475
Hillerød KommuneNy redegørelse Hillerød Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.08-06-20161601593116274
Københavns KommuneStyrings- og dokumentationsnotat Københavns Kommune10-06-20161601723118189
Læsø KommuneRedegørelse Læsø Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.10-06-20161601892117584
Københavns KommuneHenvendelse om stofindtagelsesrum på Halmtorvet 1713-06-20161606063119663
Københavns KommuneHenvendelse om stofindtagelsesrum på Halmtorvet 1710-06-20161606063118786
Fredericia KommuneSpørgsmål til VEJ nr. 10338 af 24/8-2015 - respirationsinsufficiens.08-06-20161606454115904
Langeland KommuneLangeland Kommune afslutning af projektnr. 62167 - genoptræningspuljen.13-06-20161601222118894
Holstebro KommuneHolstebro Kommune afslutning af projektnr. 62181 - genoptæningspuljen.13-06-20161601292119265
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune afslutning af projektnr. 62170 - genoptræningspuljen.13-06-20161601324118931
Ærø KommuneÆrø Kommune afslutning af projektnr. 62166 - genoptræningspuljen.13-06-20161601325118875
Ballerup KommuneBallerup Kommune afslutning af projektnr. 62103 - genoptræningspuljen.13-06-20161601327119306
Varde KommuneVarde Kommune afslutning af projektnr. 62164 - genoptræningspuljen.13-06-20161601354118850
Svendborg KommuneSvendborg Kommune afslutning af projektnr. 62168 - genoptræningspuljen.13-06-20161601355118906
Haderslev KommuneHaderslev Kommune afslutning af projektnr. 62171 - genoptræningspuljen.13-06-20161601358118947
Nordfyns KommuneNordfyns Kommune afslutning af projekt 62175 - genoptræningspuljen.13-06-20161601359119107
Københavns KommuneOrganisatorisk ændring - "Motions- og sansesti".09-06-20161601419116239
Læsø KommuneEndeligt tilsagn Læsø Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.10-06-20161601892118177
Københavns KommuneSvar på henvendelse om stofindtagelsesrum på Halmtorvet 1710-06-20161606063118790
Egedal KommuneNy redegørelse Egedal Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.13-06-20161601590119456
Furesø KommuneNy redegørelse Furesø Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.13-06-20161601804119453
Lyngby-Taarbæk KommuneVedr. efterregulering og varsling af den mellemkommunale refusion af plejeboliger07-06-20161606373114519
Fanø KommuneFanø Kommune afslutning af projektnr. 65213 - puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.14-06-20161601531120040
Københavns KommuneSvar spørgsmål og notat Københavns Kommune - regnskab - En værdig ældrepleje.13-06-20161601723119131
Furesø KommuneTilbagemelding redegørelse Furesø Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.13-06-20161601804119528
Furesø KommuneNy redegørelse Furesø Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.14-06-20161601804119990
Københavns KommuneSvar på invitation til frokost på Folkemødet fredag d. 17. juni15-06-20161600662121214
Egedal KommuneEndeligt tilsagn Egedal Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.14-06-20161601590120308
Furesø KommuneEndeligt tilsagn Furesø Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.14-06-20161601804120322
Københavns KommuneKK-regnskab for 2015 - Statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum.14-06-20161605122120909
Frederikshavn KommuneForeløbig tilbagemelding redegørelse Frederikshavn Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.15-06-20161601604122153
Frederikshavn KommuneForeløbig redegørelse Frederikshavn Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.15-06-20161601604122150
Mariagerfjord KommuneRedegørelse Mariagerfjord Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.15-06-20161601893122155
Rebild KommuneRedegørelse Rebild Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.15-06-20161601904121874
Aarhus KommuneHøringssvar - Aarhus Kommune - bekg. om stofindtagelsesrum.15-06-20161605824122120
Ikast-Brande KommuneProgram og deltagere i besøg i Ikast-Brande Kommune.08-06-20161606114122274
Mariagerfjord KommuneProgram for besøg i Mariagerfjord Kommune.06-06-20161606114122269
Vejen KommuneRedegørelse Vejen Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.16-06-20161601936122687
Vejen KommuneNy redegørelse Vejen Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.16-06-20161601936122940
Thisted KommuneRedegørelse Thisted Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.17-06-20161601928123482
Tønder KommuneEndeligt tilsagn Tønder Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.20-06-20161601929124514
Vejen KommuneEndeligt tilsagn Vejen Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.20-06-20161601936124661
Odense KommuneSvar på Odense Kommunes supplerende henvendelse af 26. maj og 3. juni 2016 vedr. respitationsinsufficiens.20-06-20161605400124893
Langeland KommuneRedegørelse Langeland Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.20-06-20161601887125029
Mariagerfjord KommuneNy redegørelse Mariagerfjord Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.17-06-20161601893124142
Vejen KommuneEndelig redegørelse Vejen Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.20-06-20161601936124715
Odense KommuneRykker fra Odense Kommune på svar vedr. hjælpeordninger - respirationsinsufficiens.20-06-20161605400124958
Københavns KommuneHenvendelse om Københavns Politi og Københavns Kommunes partnerskabsaftale om stofindtagelsesrum21-06-20161606063126068
Ballerup KommuneUdbetalingsanmodning samt revideret budget - Opsporing af og indsats for fysisk inaktive skolebørn.21-06-20161601460126338
Københavns KommuneHøringssvar - Københavns Kommune - bekg. om stofindtagelsesrum.20-06-20161605824126000
Guldborgsund KommuneLyn-tilbagemelding redegørelse Guldborgsund Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.22-06-20161601678127150
Langeland KommuneTilbagemelding redegørelse Langeland Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.21-06-20161601887126566
Rebild KommuneEndeligt tilsagn Rebild Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.22-06-20161601904127447
Thisted KommuneTilbagemelding redegørelse Thisted Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.21-06-20161601928126561
Aarhus KommuneEndelig redegørelse Aarhus Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.22-06-20161601576127438
Gladsaxe KommuneRedegørelse Gladsaxe Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.22-06-20161601673127035
Guldborgsund KommuneRedegørelse Guldborgsund Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.22-06-20161601678127134
Holbæk KommuneRedegørelse Holbæk Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.22-06-20161601693127361
Samsø KommuneUdbygget værdighedspolitik Samsø Kommune 201623-06-20161601911128620
Thisted KommuneNy redegørelse Thisted Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.22-06-20161601928126754
Mariagerfjord KommuneEndeligt tilsagn Mariagerfjord Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.23-06-20161601893128001
Samsø KommuneTilbagemelding redegørelse Samsø Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.23-06-20161601911128130
Solrød KommuneTilbagemelding redegørelse Solrød Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.23-06-20161601918128523
Albertslund Kommune
Allerød Kommune
Assens Kommune
Ballerup Kommune
Billund Kommune
Bornholms Regionskommune
Brøndby Kommune
Brønderslev Kommune
Dragør Kommune
Egedal Kommune
Esbjerg Kommune
Fanø Kommune
Hjørring Kommune
Favrskov Kommune
Faxe Kommune
Fredensborg Kommune
Fredericia Kommune
Frederiksberg Kommune
Frederikshavn Kommune
Frederikssund Kommune
Furesø Kommune
Gentofte Kommune
Gladsaxe Kommune
Glostrup Kommune
Greve Kommune
Guldborgsund Kommune
Haderslev Kommune
Halsnæs Kommune
Helsingør Kommune
Herlev Kommune
Herning Kommune
Hillerød Kommune
Holbæk Kommune
Holstebro Kommune
Horsens Kommune
Hvidovre Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Hørsholm Kommune
Ikast-Brande Kommune
Ishøj Kommune
Jammerbugt Kommune
Kalundborg Kommune
Kerteminde Kommune
Kolding Kommune
Køge Kommune
Til samtlige kommuner: Pulje til nedbringelse af ventetid til genoptræning (1. udsendelse)24-06-20161602528129048
Langeland Kommune
Lejre Kommune
Lemvig Kommune
Lolland Kommune
Lyngby-Taarbæk Kommune
Læsø Kommune
Mariagerfjord Kommune
Middelfart Kommune
Morsø Kommune
Norddjurs Kommune
Nordfyns Kommune
Nyborg Kommune
Næstved Kommune
Odder Kommune
Odense Kommune
Odsherred Kommune
Rebild Kommune
Ringsted Kommune
Roskilde Kommune
Rudersdal Kommune
Rødovre Kommune
Samsø Kommune
Silkeborg Kommune
Skanderborg Kommune
Skive Kommune
Slagelse Kommune
Solrød Kommune
Sorø Kommune
Stevns Kommune
Struer Kommune
Svendborg Kommune
Syddjurs Kommune
Sønderborg Kommune
Thisted Kommune
Tønder Kommune
Tårnby Kommune
Vallensbæk Kommune
Varde Kommune
Vejen Kommune
Vejle Kommune
Vesthimmerlands Kommune
Viborg Kommune
Vordingborg Kommune
Ærø Kommune
Aabenraa Kommune
Aalborg Kommune
Til samtlige kommuner: Pulje til nedbringelse af ventetid til genoptræning (2. udsendelse)24-06-20161602528129079
Skanderborg KommuneSvar til Skanderborg Kommune vedr. spørgsmål om tilskud til ernæringspræparater og remedier24-06-20161606196129442
Hjørring KommuneInvitation til Naturmødet 2017 - Folkemøde om naturen, 18. - 20. maj 201724-06-20161600660128908
Billund KommuneRedegørelse Billund Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.23-06-20161601582128732
Faxe KommuneRedegørelse Faxe Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.23-06-20161601600127957
Gribskov KommuneRedegørelse Gribskov Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.23-06-20161601676128338
Guldborgsund KommuneLink til værdighedspolitik Guldborgsund Kommune 201624-06-20161601678129029
Helsingør KommuneRedegørelse Helsingør Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.23-06-20161601684128539
Holbæk KommuneNy redegørelse Holbæk Kommune - En værdig ældrepleje.23-06-20161601693128141
Ishøj KommuneRedegørelse Ishøj Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.23-06-20161601710128201
Langeland KommuneNy redegørelse og handleplan Langeland Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.23-06-20161601887128705
Mariagerfjord KommuneEndelig redegørelse Mariagerfjord Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.22-06-20161601893127991
Morsø KommuneRedegørelse Morsø Kommune - En værdig ældrepleje.23-06-20161601895128149
Aarhus KommuneStøtte til drift af stofindtagelsesrum23-06-20161603509129518
Høje-Taastrup KommuneRedegørelse Høje-Taastrup Kommune 2016 - Alkoholbehandling af dobbeltbelastede.23-06-20161605453128718
Aarhus KommuneÅrhus Kommunes høringssvar til bekendtgørelse om valg og skift af læge23-06-20161606175128644
Samsø KommuneEndeligt tilsagn Samsø Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.24-06-20161601911129488
Køge KommuneVedr. spørgsmål om særligt sundhedskort24-06-20161606271129040
Hillerød KommuneKlippekortordningen. Ansøgning om overførsel af puljemidler fra 2015 til 201617-02-2016SJ-STD-DEPPKS30299
Gentofte KommuneAfrapporteringsskema vedr. klippekortmodellen16-02-2016SJ-STD-DEPPKS28557
Viborg KommuneAfrapportering i forbindelse med klippekortpuljen01-03-2016SJ-STD-DEPPKS38582
Gentofte KommuneBekræftelse på modtagelse af indbetalinger vedr. klippekortordningen.12-02-2016SJ-STD-DEPPKS25812
Sønderborg KommuneAcceptskrivelse vedr. tilskud til en mere værdig ældrepleje for Sønderborg Kommune.23-02-2016SJ-STD-DEPPKS33860
Ballerup KommuneRedegørelse Ballerup Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.24-06-20161601581129437
Glostrup KommuneRedegørelse Glostrup Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.24-06-20161601674129045
Rudersdal KommuneRedegørelse Rudersdal Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.24-06-20161601908129063
Viborg KommuneRedegørelse Viborg Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.24-06-20161601939129041
Hedensted KommuneOverførsel af projektmidler fra klippekortmodellen til budgetår 201602-02-2016160257914589
Nordfyns KommuneÆldremilliarden. Forespørgsel vedr. overførsel af uforbrugte midler mellem årene.27-01-201616026519756
Lejre KommuneÆldremilliarden 2015. Anmodning om regnskabsskema samt forespørgsel om aflevering af ét samlet regnskab.11-02-2016160333826678
Holstebro KommuneAnmoder om udbetalingsblanket, skabelon til regnskab og afrapportering vedr. pulje til demensboliger22-01-201616033495879
Rødovre KommuneDemensboliger. Udbetalingsanmodning24-02-2016160360534409
Lyngby-Taarbæk KommuneØnsker at få tilsendt regnskabsskema vedr. ældremilliard 2015.01-03-2016160397138633
Odsherred KommuneVedr. tilsagn fra puljen til demensboliger26-02-2016160405635894
Odsherred KommuneDemensboliger. Udbetalingsblanket.26-02-2016160405636099
Ringsted KommuneUdbetalingsblanket. Pulje til indretning af demensboliger.29-02-2016160405643336
Kolding KommuneUdbetalingsblanket vedr. puljen til etablering af særlige tilbud vedr. Forebyggende hjemmebesøg22-02-2016160405931728
Køge KommuneRykker: Spørgsmål vedrørende særligt sundhedskort24-06-20161606271129043
Silkeborg KommuneVedr. projekt Måltidsvenner. Har modtaget to beløb men er i tvivl om, hvilke projekt de vedrører02-03-2016SJ-STD-DEPPKS39390
Haderslev KommuneAnmoder om overførsel af uforbrugte midler til 2015 til 2016 i puljen til løft af ældreområdet03-03-2016SJ-STD-DEPPKS40980
Frederiksberg KommuneAnsøgning om overførelse af uforbrugte midler vedr. ældremilliarden fra 2015 til 201616-03-2016SJ-STD-DEPPKS51378
Assens KommuneSøger oplysninger til brug for regnskabsaflæggelse m.m. vedr. "Klippekort til de svageste hjemmehjælpsmodtagere"16-03-2016SJ-STD-DEPPKS51380
Holstebro KommuneProjekt løft af ældreområdet 2015 - mangler skema til regnskab for 201515-03-2016SJ-STD-DEPPKS50006
Herlev KommuneKlippekort 2015 - 2016. Mangler regnskabsskema for 201515-03-2016SJ-STD-DEPPKS50144
Kolding KommuneSpørgsmål til sagsnummer31-03-2016SJ-STD-DEPPKS58428
Vesthimmerlands KommuneSpørger til regnskabsskema for projekt Løft af ældreområdet 201531-03-2016SJ-STD-DEPPKS59357
Silkeborg KommuneSpørger til regnskabskemaer for puljemidler på ældreområdet 201531-03-2016SJ-STD-DEPPKS59358
Faaborg-Midtfyn KommuneAnsøgning om overførsel af restbeløb til 2016 - klippekortmodellen31-03-2016SJ-STD-DEPPKS59433
Middelfart KommuneVedr. aflæggelse af regnskab/regneark på pulje til løft af ældreområdet 201518-04-2016SJ-STD-DEPPKS72605
Ringsted KommuneForespørger til afrapporteringsskema vedr. ældrepuljen/løft af ældreområdet15-04-2016SJ-STD-DEPPKS71543
Svendborg KommuneUdbetalingsblanket for projekt: Uddannelse af demensnøglepersoner14-04-2016SJ-STD-DEPPKS70545
Københavns KommuneEvaluering og regnskabsaflæggelse af tilskudsmidler fra Ældrepakken 2014 og 201521-04-2016SJ-STD-DEPPKS77138
Odsherred KommuneSpørgsmål til brug for regnskab for løft af ældrepuljen 201525-04-2016SJ-STD-DEPPKS77231
Frederikshavn KommuneSpørgsmål til revisionspåtegnet puljeregnskab vedr. midler i 2016 til puljen om Klippekortmodellen10-03-2016SJ-STD-DEPPKS46441
Lyngby-Taarbæk KommuneAnsøgning om overførsel af midler fra Ældremilliarden fra 2015 til 201622-03-2016SJ-STD-DEPPKS55061
Ærø KommuneAnmoder om et regnskabsark til brug for ældrepuljen 201530-03-2016SJ-STD-DEPPKS57156
Aabenraa KommuneAfrapportering på projekt "Puljen til øget livskvalitet for de svageste hjemmehjælpsmodtagere ”Klippekortmodellen"07-03-2016SJ-STD-DEPPKS43222
Egedal KommuneØnsker kopi af projektansøgning og budget for ansøgningen "Aktive Ældre"18-03-2016SJ-STD-DEPPKS53020
Syddjurs KommuneProjekt Sanserum til demensboliger - ønsker udbetalingsblanket m.v.05-04-2016SJ-STD-DEPPKS62392
Odder KommuneSpørgsmål vedr. regnskab for løft af ældreområdet 201513-04-2016SJ-STD-DEPPKS69316
Svendborg KommuneEfterlyser regnskabsskema vedr. løft af ældreområdet i Svendborg Kommune 201513-04-2016SJ-STD-DEPPKS69329
Hørsholm KommuneForespørger til regnskabsskemaer for ’Pulje til Løft af ældreområdet’ og ’Puljen til øget livskvalitet for de svageste hjemmehjælpsmodtagere’19-04-2016SJ-STD-DEPPKS74831
Rebild KommuneEfterspørger skabelon til regnskab og afrapportering for klippekortspuljen for 201520-04-2016SJ-STD-DEPPKS74887
Nordfyns KommuneEfterlyser et skriftligt tilsagn til brug for revisionen vedr. overførsler af ikke forbrugte midler fra ældrepakken 2014 til 201520-04-2016SJ-STD-DEPPKS75377
Syddjurs KommuneUdbetalingsblanket - Uddannelse af demensnøglepersoner19-04-2016SJ-STD-DEPPKS74783
Vejle KommuneAnmodning om udbetaling af tilskud (pulje til demensboliger)08-04-2016SJ-STD-SUMAMA65494
Brøndby KommuneRedegørelse Brøndby Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.27-06-20161601587130461
Faaborg-Midtfyn KommuneRedegørelse Faaborg-Midtfyn Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.27-06-20161601595130317
Herlev KommuneRedegørelse Herlev kommune 2016 - En værdig ældrepleje.27-06-20161601686130356
Herlev KommuneNy redegørelse Herlev Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.27-06-20161601686130702
Nyborg KommuneRedegørelse Nyborg Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.27-06-20161601898130044
Solrød KommuneNy redegørelse Solrød Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.27-06-20161601918130698
Herning KommuneErfaringsopsamling og regnskabsaflæggelse - løft af ældreområdet26-04-2016160317779410
Glostrup KommuneFremsender revideret regnskab og afrapportering vedr. ældremilliarden for 201528-04-2016160329082232
Glostrup KommuneVedr. regnskab "Styrket rekruttering og samarbejde med frivillige på plejehjem"29-04-2016160329083050
Sorø KommuneAfrapportering og regnskab vedrørende projekt Løft af ældreområdet 201525-04-2016160333777222
Kerteminde KommuneFremsender revideret regnskab og afrapportering vedr. Løft af ældreområdet 201529-04-2016160334682791
Faaborg-Midtfyn KommuneLøft af ældreområdet - afrapporteringsskema m.v.26-04-2016160334778903
Helsingør KommuneAfrapportering vedr. puljen til løft af ældreområdet for 201528-04-2016160356281041
Skive KommuneForsinket regnskab vedr. Ældrepuljen 201502-05-2016160356383955
Frederikssund KommuneUdbetalingsblanket til udbetaling af tilskud - vedr. demensboliger.12-02-2016160360326080
Vesthimmerlands KommuneUdbetalingsanmodning - vedr. demensboliger.22-02-2016160360432416
Vesthimmerlands KommuneUdbetalingsanmodning - vedr. demensboliger.22-02-2016160360432418
Læsø KommuneRegnskab mm. for puljen til løft af ældreområdet 201528-04-2016160396681922
Holbæk KommuneAfrapporteringsskema og regnskab for ældrepuljen02-05-2016160397283885
Viborg KommuneRegnskab vedr. løft til ældreområdet 201528-04-2016160397580423
Jammerbugt KommuneEfterlyser excel-skabelon til regnskabsaflæggelse for Ældrepulje 201510-03-2016160405046433
Kalundborg KommuneErfaringsopsamling - løft af ældreområdet21-04-2016160405276386
Kalundborg KommuneErfaringsopsamling - løft af ældreområdet21-04-2016160405276388
Kalundborg KommuneØnsker at få tilsendt regnskabsskemaer - vedr. ældremilliarden.01-03-2016160405238586
Rebild KommuneÆldrepuljen - regnskab for 201503-03-2016160405440548
Rebild KommuneFremsender regnskab og afrapportering af Ældrepuljen 201529-04-2016160405482774
Morsø KommuneSpørgsmål om indsendelse af afrapportering og regnskab for ældrepuljen 201507-03-2016160405543228
Fredensborg KommuneUdbetalingsblanket - vedr. demensboliger.22-02-2016160405631960
Vejle KommuneUdbetalingsanmodning - pulje til demensboliger04-03-2016160405641429
Lyngby-Taarbæk KommuneUdbetalingsanmodning - pulje til demensboliger04-03-2016160405641438
Syddjurs KommuneFremsender budgetskema og udbetalingsanmodning - vedr. demensboliger.16-02-2016160405628801
Hørsholm KommuneFremsender udbetalingsblanket vedr. projektet Etablering af indsatser målrettet ældre borgere, der normalt ikke benytter sig af forebyggende hjemmebesøg02-03-2016160405939328
Struer KommuneLøft af ældreområdet 2015 i Struer Kommune. Ønsker afrapporteringsskema tilsendt.15-03-2016160416350221
Struer KommuneRegnskabsaflæggelse og afrapportering - ældremilliarden 201528-04-2016160416382243
Odense KommuneRegnskab for Ældrepuljen forsinket02-05-2016160416484194
Tårnby KommuneFremsender afrapporteringsskema vedr. ældrepuljen29-04-2016160421983059
Københavns KommuneHenvendelse forud for møde vedrørende psykiatrien20-05-2016160499697903
Sønderborg KommuneAfrapportering/erfaringsopsamling - Løft af ældreområdet29-04-2016160509382563
Brøndby KommuneRegnskab 2015 - Løft af Ældreområdet25-04-2016160509577464
Hjørring KommuneRegnskab 2015 for projekt nr. 4455-0144 Ældrepuljen28-04-2016160509781927
Hjørring KommuneAnmoder om udsættelse af aflevering af regnskab vedr. puljen udvikling af bedre ældrepleje25-04-2016160509777240
Hjørring KommuneFremsender regnskab for projekt: Udvikling af bedre ældrepleje28-04-2016160509782223
Gentofte KommuneRegnskabsaflæggelse af "Løft af ældreområdet" for regnskabsår 201529-04-2016160523582974
Hørsholm KommuneAfrapporteringsskema - Løft af Ældreområdet 201529-04-2016160523682771
Thisted KommuneAfrapportering. Ældremilliarden 201529-04-2016160523782586
Esbjerg KommuneFremsender regnskab, revisorerklæringer og afrapporteringsskema vedr. løft af ældreområdet 201529-04-2016160523782751
Syddjurs KommuneFremsender regnskab med revisionspåtegning og afrapportering vedr. ældrepulje for 201529-04-2016160523882565
Vejle KommuneRegnskab 2015 - Ældremilliarden Vejle Kommune28-04-2016160523980948
Ærø KommuneRegnskab Ældrepulje 201528-04-2016160524080911
Vordingborg KommuneVedrørende afrapportering 2015 - løft af ældreområdet21-04-2016160524377132
Furesø KommuneÆldremilliarden. Fremsender regnskab30-04-2016160530383409
Albertslund KommuneAfrapportering for puljen Løft af ældreområdet03-05-2016160550284569
Herlev KommuneAnmoder om udsættelse af afrapporteringen vedr. puljen til øget livskvalitet for de svageste hjemmehjælpsmodtagere ”Klippekortmodellen"03-05-2016160550384563
Herlev KommuneLøft for ældreområdet 2014 - 2015. Ønsker regnskabsskema tilsendt.15-03-2016160550350003
Svendborg KommuneForespørger til svar vedr. udsættelse af regnskab for Ældrepulje 201519-04-2016160550774827
Middelfart KommuneAnmoder om udsættelse for aflevering af regnskab for ældrepuljen 201521-04-2016160550877115
Horsens KommuneAfrapportering og ansøgning om overførsel af midler - vedr. ældremilliarden.26-02-2016160550935883
Aarhus KommuneSvar vedr. "Historien om Margrete".23-05-2016160605699007
Langeland KommuneEndeligt tilsagn Langeland Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.27-06-20161601887130503
Frederikshavn KommuneRevisionspåtegnet regnskab for ældrepuljen 201502-06-2016SJ-STD-DEPPKS110900
Lolland KommuneEfterlyser skema til brug for midtvejsevaluering vedr. projekt Klippekortmodellen 2015-201607-06-2016SJ-STD-DEPPKS114055
Ikast-Brande KommuneMangler skemaer til indsendelse af regnskaber for 2015 samt svar vedr. overførsel af uforbrugte midler fra 2015 til 201609-06-2016SJ-STD-DEPPKS117397
Struer KommuneKlippekort til svage hjemmehjælpsmodtagere. Rykker for svar08-06-2016SJ-STD-DEPPKS116202
Nordfyns KommuneHar modtaget et andet beløb end det tilsagnet lød på. Ønsker forklaring til revisionen09-06-2016SJ-STD-DEPPKS117416
Silkeborg KommunePuljen til øget livskvalitet for de svageste hjemmehjælpsmodtagere - hvilket afrapporteringsskema skal benyttes?09-06-2016SJ-STD-DEPPKS116857
Fredericia KommuneSpørgsmål angående puljemidler til "Alle sanser"13-06-2016SJ-STD-DEPPKS119070
Morsø KommuneÅrsregnskab 2015 - Klippekortmodellen14-06-2016SJ-STD-DEPPKS120624
Syddjurs KommuneRegnskab og afrapportering vedr. klippekortsordningen for 201513-06-2016SJ-STD-DEPPKS119080
Ballerup KommuneFremsender revideret regnskab for 2015 vedr. projekt Klippekort14-06-2016SJ-STD-DEPPKS119898
Frederikssund KommuneFremsender regnskab og revisorerklæring vedr. ”klippekortmodellen”14-06-2016SJ-STD-DEPPKS120076
Kolding KommuneKlippekortordningen -afrapporteringsskema Kolding Kommune 201515-06-2016SJ-STD-DEPPKS121487
Frederiksberg KommuneForespørger til svar vedr. godkendelse på ansøgning om overførsel af uforbrugte midler for ældremilliarden16-06-2016SJ-STD-DEPPKS122750
Vordingborg KommuneRedegørelse for anvendelsen af Værdighedsmilliarden17-06-2016SJ-STD-DEPPKS124067
Sønderborg KommuneFremsender diverse bilag vedr. Klippekort 201520-06-2016SJ-STD-DEPPKS124428
Lemvig KommuneRegnskab: Klippekortmodel22-06-2016SJ-STD-DEPPKS127156
Dragør KommuneØnsker tilsendt regnskabsskema til klippekort 201520-06-2016SJ-STD-DEPPKS124620
Halsnæs KommuneKlippekort. Rykker for tilskud for maj måned 201621-06-2016SJ-STD-DEPPKS125670
Frederikshavn KommuneFremsender regnskab for "Pulje til øget livskvalitet for de svageste hjemmehjælpsmodtagere - Klippekortmodellen"23-06-2016SJ-STD-DEPPKS129057
Faaborg-Midtfyn KommuneRapport vedr. Klippekortmodellen23-06-2016SJ-STD-DEPPKS127906
Kolding KommuneKlippekortordning - revisionspåtegnet regnskab27-06-2016SJ-STD-DEPPKS130482
Rebild KommuneAfrapportering og regnskab for klippekort 201523-06-2016SJ-STD-DEPPKS128248
Næstved KommuneFremsender revisionspåtegnet regnskab for Klippekortsmodellen23-06-2016SJ-STD-DEPPKS128255
Kalundborg KommuneErklæring om projektforløb Klippekortsmodellen28-06-2016SJ-STD-DEPPKS131233
Vejle KommuneFremsender projektregnskabet vedr. Klippekortmodellen 2015-2016 med revisionserklæring samt revisionsprotokol28-06-2016SJ-STD-DEPPKS131757
Furesø KommuneFremsender regnskab for klippekortsmodellen28-06-2016SJ-STD-DEPPKS131151
Kalundborg KommuneRegnskab vedr. Klippekort28-06-2016SJ-STD-DEPPKS131752
Horsens KommuneAnsøgning om overførsel af ældrepuljemidler28-06-2016SJ-STD-DEPPKS131760
Hillerød KommuneRevisionen af projektet: ”Kom med! - gør det nemmere at komme med!”03-03-2016SJ-STD-DEPPKS40528
Ballerup KommuneAnmodning om udbetaling af tilskud i 2016 - Klippekortsordningen.15-03-2016SJ-STD-DEPPKS50186
Struer KommuneØnsker afrapporteringsskema tilsendt - Løft af ældreområdet 2015.15-03-2016SJ-STD-DEPPKS50368
Struer KommuneØnsker afrapporteringsskema tilsendt - Klippekortsordningen.15-03-2016SJ-STD-DEPPKS50369
Vallensbæk KommuneAnmoder om et regnskabsskema - Løft af ældreområdet.31-03-2016SJ-STD-DEPPKS59360
Høje-Taastrup KommuneFremsender regnskab for 2015 samt revisorens erklæring samt anmodning om overførelse af uforbrugte midler til 2016 - Klippekortmodellen.06-04-2016SJ-STD-DEPPKS64294
Vejle KommuneØnsker regnskabsskema tilsendt - vedr. "Løft af ældreområdet".08-04-2016SJ-STD-DEPPKS65491
Haderslev KommuneRykker for svar på ansøgning om overførsel af uforbrugte midler fra 2015 til 2016 - Ældremilliarden.08-04-2016SJ-STD-DEPPKS65509
Egedal KommuneEfterspørger regnskabsskema for 2015 samt tidsfrister vedr. ældremilliarden23-05-2016SJ-STD-DEPPKS99029
Holstebro KommuneFremsendes regnskab, afrapporteringsskema samt revisorerklæring vedr. ”klippekortmodellen” 201523-05-2016SJ-STD-DEPPKS99032
Tårnby KommuneAnmodning om udsættelse af aflevering af revisionspåtegnet regnskab - Ældremilliarden.23-03-2016SJ-STD-DEPPKS55585
Hedensted KommuneØnsker at få tilsendt regnskabsark til brug for regnskabsaflæggelse og revisionspåtegning - Løft af ældreområdet.29-03-2016SJ-STD-DEPPKS56696
Aalborg KommuneØnsker regnskabsskabeloner til regnskabsaflæggelse vedr. 2015 - Løft af ældreområdet m.v.22-03-2016SJ-STD-DEPPKS54586
Næstved KommuneAnsøgning om udsættelse af årsregnskab for 2015 - Øget kvalitet blandt de svageste hjemmehjælpsmodtagere.17-03-2016SJ-STD-DEPPKS52071
Syddjurs KommuneRykker for regnskabsskabelon m.v. - Ældremilliarden m.v.22-03-2016SJ-STD-DEPPKS54244
Hedensted KommuneAnmoder om udsættelse af regnskabsaflæggelse - Løft af ældreområdet.06-04-2016SJ-STD-DEPPKS63448
Skive KommuneRegnskab samt erklæring om projektforløb vedr. klippekortsordning til svage hjemmehjælpsmodtagere.12-04-2016SJ-STD-DEPPKS67563
Aarhus KommuneAnsøgning om overførsel af midler fra klippekortsmodellen fra 2015 til 201624-05-2016SJ-STD-DEPPKS100723
Varde KommuneKlippekortordningen - rykker for skema26-05-2016SJ-STD-DEPPKS103886
Ballerup KommuneErfaringsopsamling fra "løft af ældreområdet"31-05-2016SJ-STD-DEPPKS108046
Fanø KommuneFremsender regnskab og årsrapport for 2015 vedr. Klippekortsmodellen31-05-2016SJ-STD-DEPPKS108013
Sønderborg KommuneRevideret regnskab 2015 - Løft af ældreområdet31-05-2016SJ-STD-DEPPKS108558
Vejle KommuneRegnskab og revisorerklæring - Ældrepuljen31-05-2016SJ-STD-DEPPKS108566
Tønder KommuneAfrapportering og regnskab Ældrepuljen 201501-06-2016SJ-STD-DEPPKS108603
Kolding KommuneFremsender reviderede projektregnskaber for Løft af ældreområdet 201531-05-2016SJ-STD-DEPPKS106953
Lemvig KommuneKlippekortsordning - anmodning om ændring af målgruppe for 2015 og 201603-06-2016SJ-STD-DEPPKS111430
Struer KommuneLøft af ældreområdet 2015 - rykker for svar03-06-2016SJ-STD-DEPPKS111117
Ikast-Brande KommuneRedegørelse Ikast-Brande Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.28-06-20161601709131871
Køge KommuneNy redegørelse Køge Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.28-06-20161601803130972
Køge KommuneRedegørelse Køge Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.28-06-20161601803130929
Middelfart KommuneRedegørelse Middelfart kommune 2016 - En værdig ældrepleje.28-06-20161601894131688
Norddjurs KommuneRedegørelse Norddjurs Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.28-06-20161601896131864
Ringkøbing-Skjern KommuneRedegørelse Ringkøbing-Skjern Kommune - En værdig ældrepleje.28-06-20161601905131702
Ringsted KommuneNy redegørelse Ringsted Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.28-06-20161601906130999
Slagelse KommuneRedegørelse Slagelse Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.28-06-20161601916131797
Struer KommuneRedegørelse Struer Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.28-06-20161601923130916
Ærø KommuneRedegørelse Ærø Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.28-06-20161601942131862
Vejle KommuneForespørger til udbetalingsanmodning vedr. pulje til demensboliger31-05-20161603122107711
Haderslev KommuneRegnskab puljen til styrkelse af ældreområdet 2015 samt regnskabet for overførslen fra 201415-06-20161603336121305
Lemvig KommuneFremsender regnskab: Løft af ældreområdet - 201509-05-2016160334487659
Lemvig KommuneFremsender regnskab: Løft af ældreområdet - overførte midler til 201509-05-2016160334487655
Holstebro KommuneFremsender regnskaber m.m. - Ældremilliarden.25-04-2016160334977617
Slagelse KommuneFremsender regnskab samt revisorerklæring for modtagne puljemidler: "Løft af ældreområdet 2015"20-06-20161603351124744
Hillerød KommuneRegnskab 2015 for Pulje til løft af ældreområdet19-05-2016160335297079
Skive KommuneFremsender regnskab med revisionserklæring samt erfaringsopsamling vedr. Ældrepuljen – ”Løft af ældreområdet” – 201516-06-20161603563122393
Frederikssund KommuneForespørger til udbetalingsblanket til puljen til demensboliger27-01-201616036039924
Nordfyns KommuneRegnskab og revisionsberetning - løft af ældreområdet09-05-2016160396488436
Aabenraa KommuneRegnskabsaflæggelse - Ældremilliarden (projekt 4455-0014).30-04-2016160397083424
Aabenraa KommuneRegnskabsaflæggelse vedr. Ældremilliarden (projekt 0045-0139).30-04-2016160397083419
Kalundborg KommuneFremsender regnskab og revisorerklæring vedr. Projekt Ældremilliard 201509-05-2016160405287644
Morsø KommuneLÆO Regnskab 2015 - Ældremilliarden.26-04-2016160405578893
Odense KommuneStatus for regnskab for 2015 - Ældremilliarden.11-03-2016160416448026
Odense KommuneRevisorgodkendte regnskaber for Ældremilliarden20-05-2016160416497789
Silkeborg KommuneRykker for svar vedr. regnskab - Ældremilliarden.25-04-2016160509178008
Sønderborg KommuneRykker for svar vedr. spm. om udsættelse af frist for regnskab - Ældremilliarden.25-04-2016160509377403
Sønderborg KommuneAnmoder om udsættelse af fristen vedr. puljeregnskaber - Ældremilliarden.19-04-2016160509373486
Hørsholm KommuneRegnskab - løft af Ældreområdet13-05-2016160523694294
Hørsholm KommuneEftersender revisionens godkendelse af regnskabet - løft af Ældreområdet19-05-2016160523696811
Vejle KommuneEfterlyser regnskabsskema til brug for 2015 regnskabet - Ældremilliarden.15-04-2016160523971640
Odder KommuneRegnskab for løft af ældreområdet 2015 i Odder Kommune samt regnskab for overført beløb fra 2014 til 201527-04-2016160524180352
Ringsted KommuneAfrapportering vedr. Ældrepuljen 201507-05-2016160550087327
Ballerup KommunePulje til bedre ældrepleje - Regnskab 201504-05-2016160550186203
Herlev KommuneAnmoder om udsættelse af afrapportering fra projekter vedr. Løft af ældreområdet03-05-2016160550384561
Middelfart KommuneRevisorerklæring - ældrepulje 201523-05-2016160550899296
Middelfart KommuneRapport vedr. ældrepulje 2015 - løft af ældreområdet12-05-2016160550893431
Aalborg KommuneRegnskab 2015 - Pulje til løft af Ældreområdet19-05-2016160574096722
Frederiksberg KommuneFremsender erfaringsopsamling, revisorpåtegnet regnskab samt ansøgning om overførsel af uforbrugte midler for ældremilliarden13-05-2016160574893473
Hillerød KommuneProjektet vedr. styrket selv- og medbestemmelse til demensramte på plejecenter er afsluttet23-05-2016160584499038
Hedensted KommuneAflæggelse af regnskab for Puljen til Løft af ældreområdet 2015 samt overførsel fra 2014 til 2015 og Erfaringsopsamling 201517-06-20161606671123507
Ballerup KommuneAnmodning om udbetaling af tilskud fra Pulje til særlige tilbud og indsatser til ældre, som normalt ikke benytter de forebyggende hjemmebesøg10-05-2016160667289674
Assens KommuneÆldrepuljen. Revideret regnskab og revisionsberetning08-06-20161606673116193
Samsø KommuneLøft af ældreområdet, Samsø Kommune - skabelon til puljeregnskab?09-06-20161606706116859
Gentofte KommuneIndbetalinger vedr. klippekort-puljen08-02-2016160684619363
Horsens KommuneGør opmærksom på udbetalingsblanket med forkert kontonr.11-03-20161606866124833
Hørsholm KommuneAnmoder om forlængelse af frist til indsendelse af regnskab for puljen "klippekortmodellen"27-06-20161606869131057
Nyborg KommuneRykker for svar vedr. genansøgning om en ændring af målgruppen til Klippekort29-01-2016160689213235
Sorø KommuneRegnskab vedr. klippekortsordning til de svageste hjemmehjælpsmodtagere29-06-20161606929132596
Viborg KommuneForespørgsel om friplejeboliger24-05-20161607006100707
Silkeborg KommuneOpfølgning fra ERFA/SST- Århus - vedr. servicelovens regler.28-06-2016SJ-STD-DEPAJR131327
Frederikssund KommuneSpørgsmål og svar anskaffelser Frederikssund Kommune29-06-20161601605132369
Hørsholm KommuneAnmoder om forlængelse af frist til indsendelse af regnskab for puljen ”klippekortmodellen”.28-06-20161606869131668
Nordfyns KommuneØnskes: Godkendelse af anvendelse af restmidler fra 2014 og 2015 til 2016 - vedr. demens.31-05-2016SJ-STD-DEPPKS108032
Roskilde KommuneFremsender regnskab - Løft af ældreområdet.27-06-2016SJ-STD-DEPPKS130488
Solrød KommuneØnsker udsættelse frist for afrapportering og regnskabsaflæggelse for 2015 - Løft af ældreområdet.14-04-2016SJ-STD-DEPPKS70209
Gribskov KommuneÆldrepulje 2015 - regnskab og faglig rapport?13-05-2016SJ-STD-DEPPKS94481
Aabenraa KommuneRykker for svar vedr. ansøgning om overførsel af projektmidler fra 2015 til 2016 - rehabiliteringsinsats.27-05-2016SJ-STD-DEPPKS104707
Helsingør KommuneInvitation til koncert 4. august 201629-06-20161600664132824
Haderslev KommuneStatus for partnerskabsprojekt - Unge på sporet.29-06-20161601455133185
Brønderslev KommuneRedegørelse Brønderslev Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.29-06-20161601588132572
Dragør KommuneRedegørelse Dragør Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.29-06-20161601589132792
Faaborg-Midtfyn KommuneNy redegørelse Faaborg-Midtfyn Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.29-06-20161601595132936
Favrskov KommuneRedegørelse Favrskov Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.29-06-20161601599132631
Haderslev KommuneRedegørelse Haderslev Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.29-06-20161601679132530
Halsnæs KommuneRedegørelse Halsnæs Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.29-06-20161601692133093
Kerteminde KommuneRedegørelse Kerteminde Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.29-06-20161601713132585
Holstebro KommuneRykker for regnskabs- og afrapporteringsskabeloner - pulje til demensboliger.11-03-2016160187648070
Lejre KommuneRedegørelse Lejre Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.29-06-20161601888132559
Lolland KommuneRedegørelse Lolland kommune 2016 - En værdig ældrepleje.29-06-20161601890132426
Lyngby-Taarbæk KommuneRedegørelse Lyngby-Taarbæk Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.29-06-20161601891132762
Skive KommuneRedegørelse Skive Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.29-06-20161601915132827
Svendborg KommuneRedegørelse Svendborg Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.29-06-20161601924132564
Vallensbæk KommuneRedegørelse Vallensbæk Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.29-06-20161601933132533
Aabenraa KommuneSpørgsmål fra Aabenraa Kommune om ansøgning om puljemidler vedr. nedbringelse af ventetid til genoptræning.29-06-20161602528132773
Vejle KommuneForespørger til regnskabsskabelon og udbetalingsblanket - Demensboliger.29-01-2016160309111403
Vejle KommuneUdbetalingsanmodning - Demensboliger.03-06-20161603122111444
Hillerød KommuneSpørgsmål vedr. bogføring af tilskud18-05-2016160335296603
Hvidovre KommuneAnsøgning om overførsel af uforbrugte ældrepuljemidler12-05-2016160396593408
Kalundborg KommuneRegnskab og revisorerklæring - Ældremilliarden.24-05-20161604052100451
Hvidovre KommuneRevideret regnskab 2015 samt revisionspåtegnet erklæring - Løft af ældreområdet.30-05-20161604571106376
Vejle KommuneAnmoder om overførsel af midler fra 2015 til 2016 - ca. 2,9 mio. kr. - Ældremilliarden.18-04-2016160523972853
Odense KommuneKonsulent fra Odense Kommune rykker for svar vedr. spørgsmål relateret til respirationsinsufficiens.27-06-20161605400132906
Herlev KommuneRevisorpåtegnet regnskab - Puljen til løft af ældreområdet.17-06-20161605503123321
Herlev KommuneRevisorpåtegnet regnskab - Puljen til løft af ældreområdet.17-06-20161605503123317
Roskilde KommuneRegnskab vedr. Ældremilliarden - Roskilde Kommune17-05-2016160574595468
Samsø KommuneFremsender regnskab for 2015-tilsagnet til forbrug af "Pulje til Løft af Ældreområdet" (ældremilliarden)30-06-20161606706133432
Brøndby KommuneKlippekortsmodellen - regnskab 201525-04-2016160682977475
Fanø KommuneSpørgsmål til regnskabsskema samt rapportskabelon18-05-2016160683695703
Favrskov KommuneAnsøgning om ændret målgruppe til "klippekortmodellen" - rykker for svar17-06-20161606837123627
Fredensborg KommuneFremsender afrapportering af klippekortmodellen30-06-20161606839133995
Gentofte KommuneRegnskabsaflæggelse og afrapportering af "Klippekortmodellen" for regnskabsår 2015 - Gentofte Kommune.29-06-20161606846132830
Morsø KommuneAfrapportering - klippekortordningen.22-06-20161606888127297
Odense KommuneAnsøgning om udvidelse af målgruppen - klippekortordningen.11-03-2016160689548022
Mariagerfjord KommuneVedr. udbetaling - Det gode måltid.22-06-20161606897127198
Silkeborg KommuneFremsender underskrevet regnskab, revisorerklæring samt afrapportering vedr pulje om Styrket livskvalitet for de svageste hjemmehjælpsmodtagere (Klippekort)30-06-20161606925133404
Solrød KommuneFremsender afrapportering samt regnskab for projektet "Klippekortmodel" 2015-201630-06-20161606928133643
Struer KommuneAfrapportering og revideret regnskab - Klippekortordningen.29-06-20161606931132601
Varde KommuneForespørger til skema til brug for regnskab for 2015 vedr. klippekortordningen til svage hjemmehjælpsmodtagere10-05-2016160693989672
Aabenraa KommuneRegnskabsaflæggelse Klippekort 201530-06-20161606946133899
Fredensborg KommuneRegnskabsaflæggelse - Løft af ældreområdet.29-06-20161606995132635
Egedal KommuneKopi af projektansøgning og budget for ansøgningen ”Aktive Ældre"18-03-2016SJ-STD-DEPPKS53107
Dragør KommuneHurtig tilbagemelding redegørelse Dragør Kommune - En værdig ældrepleje.29-06-20161601589132794
Lolland KommuneHurtig tilbagemelding redegørelse Lolland kommune - En værdig ældrepleje.29-06-20161601890132431
Vejen KommuneRegnskabsskema - ældremilliarden07-03-2016160316144769
Herning KommuneAfrapporteringsskema og regnskabsskema - løft af ældreområdet12-02-2016160317726378
Høje-Taastrup KommuneAfrapporteringsskema og regnskabsskema vedr. puljen til løft af ældreområdet12-02-2016160317826464
Allerød KommuneÆldremilliarden. Regnskabsskema og afrapporteringsskema.15-02-2016160326729174
Glostrup KommuneGodkendelse af ansøgning om overførsel af midler vedr. pulje til løft af ældreområdet (ældremilliarden)12-05-2016160329097543
Glostrup KommuneRegnskabsskemaer vedr. ældrepuljen 201511-02-2016160329027907
Glostrup KommuneRegnskabs- og afrapporteringsskema til ældrepuljen og klippekortsmodellen01-03-2016160329044795
Haderslev KommuneRegnskabsskema og afrapporteringsskema 2015 - puljen til løft til ældreområdet16-02-2016160333629023
Sorø KommuneÆldremilliarden. Regnskabsskemaer for 2015.16-02-2016160333729019
Lejre KommuneRegnskabsskema for ældremilliard 2015.11-02-2016160333829105
Gladsaxe KommuneRegnskabsskema vedr. Ældremilliarden 201511-02-2016160334229184
Lemvig KommuneProjekter vedr. løft af ældreområdet. Godkendelse af overførsel af midler til 201611-02-2016160334429193
Faaborg-Midtfyn KommuneRegnskabsskema til løft af ældreområdet og klippekortmodellen03-02-2016160334729201
Nyborg KommuneÆldrepuljen. Fremsendelse af regnskabsskema for 201503-02-2016160334829209
Holstebro KommuneFremsendelse af regnskabsskema for løft af ældreområdet 2015.03-02-2016160334929214
Norddjurs KommuneFremsendelse af regnskabsskema for løft af ældreområdet 201503-02-2016160335029219
Slagelse KommuneRegnskabsskabelon til afrapportering vedr. Ældremilliarden 2014 og 2015.03-02-2016160335129276
Hillerød KommuneRegnskabsskema vedr. løft af ældreområdet 1015.03-02-2016160335229279
Rudersdal KommuneRegnskabsskabelon vedr. Klippekortordningen.03-02-2016160335329293
Halsnæs KommuneGodkendelse af overførsel af uforbrugte midler fra ældrepuljen 2015 til 201605-02-2016160335429304
Halsnæs KommuneSkema til regnskabsaflæggelse med undergrupper for ældrepuljen 2015.03-02-2016160335429300
Helsingør KommuneÆldremilliarden. Regnskabsskema og afrapporteringsskema.23-02-2016160356234472
Skive KommuneRegnskabsskabelon til Ældrepuljen 201523-02-2016160356334481
Nordfyns KommuneRegnskabs- og afrapporteringsskema vedr. pulje til Løft af ældreområdet.08-03-2016160396444737
Hvidovre KommuneRegnskabs- og afrapporteringsskema vedr. pulje til Løft af ældreområdet.08-03-2016160396544745
Læsø KommuneRegnskabs- og afrapporteringsskema vedr. pulje til Løft af ældreområdet.07-03-2016160396644752
Læsø KommuneRegnskabs- og afrapporteringsskema vedr. pulje til Løft af ældreområdet.07-03-2016160396644759
Aarhus KommuneRegnskabs- og afrapporteringsskema vedr. pulje til Løft af ældreområdet.07-03-2016160396844766
Fanø KommuneÆldremilliarden. Regnskabsskema.04-03-2016160396944773
Aabenraa KommuneRegnskabsskema til 2015 regnskab - Ældremilliarden03-03-2016160397044777
Lyngby-Taarbæk KommuneRegnskabsskabeloner til Klippekortsordningen og Ældremilliarden03-03-2016160397144780
Holbæk KommuneRegnskabs- og afrapporteringsskema - ældremilliarden02-03-2016160397244784
Randers KommuneRegnskabsskemaer vedr. 2015 for ældremilliarden og klippekort02-03-2016160397344787
Skanderborg KommuneGodkendelse af overførelse af midler til 2016 fra puljen til løft af ældreområdet 2015.19-05-2016160397497514
Skanderborg KommuneRegnskab- og afrapporteringsskema for ældremilliarden 201502-03-2016160397444791
Viborg KommuneRegnskabsskema til pulje til løft af ældreområdet26-02-2016160397544800
Jammerbugt KommuneRegnskabsskema for Ældrepulje 2015.10-03-2016160405046840
Kalundborg KommuneRegnskabsskema til Ældremilliarden 201510-03-2016160405246864
Kalundborg KommuneVedr. indseldelse af statusrapporter for 2014 og 2015. Puljen til løft af ældreområdet19-05-2016160405297513
Rebild KommuneRegnskabsskema til Ældremilliarden 201510-03-2016160405446886
Morsø KommuneRegnskabsskema til Ældremilliarden 201510-03-2016160405546901
Struer KommuneRegnskabsskema til Ældremilliarden 201515-03-2016160416350778
Tårnby KommuneRegnskabsskema til Ældremilliarden 201517-03-2016160421952296
Silkeborg KommuneRegnskabsskema til Ældremilliarden 201526-04-2016160509178961
Thisted KommuneGodkendelse af forlængelse af fristen for fremsendelse af regnskab vedr. Ældremilliarden.26-04-2016160524279070
Odense Kommune
Aarhus Kommune
Vejle Kommune
Københavns Kommune
Orientering om bekendtgørelse nr. 972 af 28. juni 2016 om stofindtagelsesrum30-06-20161605824134251
Langeland KommuneSvar på henvendelse ang. fritvalgsbevis.29-06-20161606618132499
Samsø KommuneRegnskabs- og afrapporteringsskema til Ældremilliarden22-06-20161606706126708
Vejen KommuneAfrapporteringskema og regnskabsskema til projekter fra puljen til løft af ældreområdet.12-02-2016160316126334
Høje-Taastrup KommuneGodkendelse af overførsel af midler fra 2015 til 2016. Puljen til løft af ældreområdet.19-05-2016160317897516
Favrskov KommuneLøft af ældreområdet 2015 - Ældremilliarden 2015. Regnskabsskema og afrapporteringsskema.16-02-2016160333429029
Kerteminde KommuneHenvendelse fra Kerteminde Kommune vedr. regnskabsskema og anmodning om overførsel af midler vedr. Løft af ældreområdet Kerteminde Kommune til 2016.03-02-2016160334629199
Lolland KommuneFremsender skema - Klippekortordningen.20-06-20161606883125180
Odense KommuneBesvarelse af henvendelse om sundhedsklinikker01-07-20161606909134939
Rudersdal KommuneKan godkende overførsel af midler - Klippekortordningen.20-06-20161606922125187
Tårnby KommuneFremsender ledelseserklæring, regnskab og bemærkninger fra revisor vedr. projekt ud i naturen01-02-2016SJ-STD-DEPPKS12832
Ringsted KommuneErklæring om projektforløb og revisionspåtegnet regnskab, Klippekortmodellen.01-07-2016SJ-STD-DEPPKS134993
Gentofte KommuneForventet mindreforbrug på pulje øget livskvalitet for de svageste hjemmehjælpsmodtagere - "klippekortmodellen"27-01-201616025799670
Varde KommuneRykker for svar - klippekortsmodellen01-02-2016160257913717
Lyngby-Taarbæk KommuneFremsender udbetalingsblanket vedr. "Udvikling af bedre rammer for det gode måltid for ældre"20-01-201616030853866
Horsens KommuneUdbetalingsblanket vedr. projekt Spisevenner.19-01-201616030862725
Dragør KommuneUdyldt udbetalingsblanket til projekt Aktivt ældreliv i Dragør Kommune.27-01-201616030889784
Frederikssund KommuneUdbetalingsblanket - det gode sociale måltid27-01-201616030899922
Dragør KommuneUdbetalingsanmodning vedr. midler fra demenspuljen10-02-2016160309623524
Fredericia KommuneUdbetalingsblanket, Demensboliger08-02-2016160310319422
Randers KommuneUdbetalingsblanket - pulje til demensboliger04-02-2016160311017449
Aalborg KommuneUdbetalingsanmodning - puljen til demensboliger03-02-2016160311315569
Aalborg KommuneUdbetalingsanmodning - puljen til demensboliger03-02-2016160311315566
Horsens KommuneUdbetalingsanmodning vedr. projekt Døgnrytmelys - pulje til demensboliger03-02-2016160311415554
Horsens KommuneUdbetalingsanmodning vedr. projekt Malteriets have - pulje til demensboliger03-02-2016160311415561
Horsens KommuneUdbetalingsanmodning - pulje til demensboliger03-02-2016160311415539
Lejre KommuneUdbetalingsanmodning - pulje til demensboliger01-02-2016160312112890
Holstebro KommuneUdbetalingsblanket, pulje til særlige tilbud og indsatser til ældre, som normalt ikke benytter de forebyggende hjemmebesøg09-02-2016160312420942
Esbjerg KommuneUdbetalingsblanket - puljen til etablering af særlige tilbud og indsatser til ældre, der normalt ikke benytter de forebyggende hjemmebesøg01-02-2016160313013156
Allerød KommuneRykker for skemaer til aflæggelse af ældremilliard regnskab - overførsel 2014 samt 201515-02-2016160326727385
Kolding KommuneÆldrepuljen - afrapportering 201518-01-201616032921925
Lejre KommuneLøft af Ældreområdet 2015 - revisorpåtegning29-04-2016160333883140
Nordfyns KommuneÆldremilliarden. Slutrapport.28-04-2016160396481936
Kalundborg KommuneSpørgsmål vedr. statusrapport - løft af ældreområdet13-05-2016160405297390
Silkeborg KommuneUdbetalingsblanket vedr. Måltidsvenner på Sandgårdsparken - Silkeborg Kommune29-01-2016160405835464
Mariagerfjord KommuneUdbetalingsblanket til projekt hjemmeside ældre Mariagerfjord Kommune03-02-2016160406035460
Odder KommuneVedr. tilsagn om puljestøtte til projekt "Aktivt Ældreliv i Odder Kommune"11-02-2016160406024092
Odense KommuneErfaringsopsamling for indsatserne under puljen til løft af ældreområdet.11-03-2016160416448024
Tårnby KommuneAnmodning om budgetskema til Ældremilliarden16-03-2016160421952295
Silkeborg KommuneFremsender revisorpåtegnet regnskab vedr. pulje til løft af ældreområdet29-04-2016160509182783
Silkeborg KommuneRykker for svar vedr. ældremilliarden.25-04-2016160509178965
Albertslund KommuneAnmoder om overførsel af uforbrugte midler fra 2015 til andre formål - Ældremilliarden.30-06-20161605502133774
Ballerup KommuneErklæring om projektforløb - Klippekortordningen.29-06-20161606824132769
Faaborg-Midtfyn KommuneAnmodning om budgetændring og revideret budget for projektår 2 - Klippekortordningen.12-05-2016160684593400
Glostrup KommuneAfrapportering af klippekortmodellen30-06-20161606848134916
Herlev KommuneFremsender revisorpåtegnet regnskab - Klippekortordningen.17-05-2016160686095394
Hvidovre KommuneRegnskabsskabelon samt underskrevet revisionserklæring - Klippekortordningen.17-05-2016160686795673
Lolland KommuneMidtvejsevaluering - Klippekortordningen.21-06-20161606883125959
Nordfyns KommuneRevisionspåtegnet regnskab - klippekortmodellen29-06-20161606890132192
Tårnby KommuneKlippekortmodellen - afrapportering 201520-06-20161606937125176
Fredensborg KommuneRegnskabsaflæggelse - løft af ældreområdet29-06-20161606995132675
Københavns KommuneFremsender kopi af svar vedr. rehabilitering på spec. niveau til Københavns Kommune04-07-20161602684136440
Herlev KommuneAfrapporteringsskema - Løft af ældreområdet.02-05-2016SJ-STD-DEPPKS84201
Københavns KommuneAnsøger om udsættelse af revision m.m. vedr. projekt - Løft af ældreområdet.29-04-2016SJ-STD-DEPPKS82993
Aabenraa KommuneEfterlyser regneark til brug for afregning 2014 - Projekt livskvalitet og selvbestemmelse i plejebolig mv.29-04-2016SJ-STD-DEPPKS83008
Viborg KommuneÆndring af puljeansvarlig - Løft af ældreområdet mv.05-04-2016SJ-STD-DEPPKS61970
Glostrup KommuneRegnskab - Projekt frivillige på plejehjem02-05-2016SJ-STD-DEPPKS83905
Hjørring KommuneSøger om overførsel af uforbrugte midler - Klippekortordningen.21-01-201616025794894
Greve KommuneUdbetalingsanmodning - Demensboliger.08-02-2016160309619310
Greve KommuneUdbetetalingsblanket - Demensboliger.10-02-2016160309821960
Roskilde KommuneUdbetalingsblanket - Demensboliger.09-02-2016160310021191
Kalundborg KommuneUdbetalingsanmodning - Demensboliger.09-02-2016160310120968
Vesthimmerlands KommuneUdbetalingsblanket - Demensboliger.08-02-2016160310619420
Hedensted KommuneUdbetalingsblanket - Demensboliger.08-02-2016160310719369
Skive KommuneUdbetalingsanmodning - Demensboliger.04-02-2016160311217420
Guldborgsund KommuneUdbetalingsanmodning - Demensboliger.02-02-2016160311814304
Herning KommuneUdbetalingsanmodning - Demensboliger.01-02-2016160312013391
Greve KommuneNy udbetalingsblanket - Særlige tilbud til ældre.02-02-2016160312914594
Greve KommuneUdfyldt udbetalingsblanket - Særige tilbud til ældre.01-02-2016160312913395
Nordfyns KommuneUbdetalingsblanket - særlige tilbud til ældre.10-02-2016160313525240
Varde KommuneForespørger igen til nyt regnskabsskema m.m. - Løft af ældreområdet.22-01-201616032915883
Fanø KommuneEndeligt regnskab - Løft af ældreområdet 201502-05-2016160396984290
Fanø KommuneEndeligt regnskab vedr. Løft af ældreområdet - overførte midler 2014-2015.02-05-2016160396984297
Aabenraa KommuneAnsøgning om overførsel af puljemidler fra 2015 til 2016 - Løft af ældreområdet.09-02-2016160397020243
Viborg KommuneRegnskab vedr. løft til ældreområdet 2015 (ældremia.)28-04-2016160397583148
Nordfyns KommuneUdbetalingsblanket - tilbud til ældre, som normalt ikke benytter forebyggende hjemmebesøg.25-02-2016160405935451
Albertslund KommuneBeder om udsættelse for fremsendelse af regnskab - Klippekortordningen.17-06-20161606821123633
Hjørring KommuneFremsender regnskab og revisorerklæring - Klippekortordningen.29-06-20161606863132478
Odense Kommune”Klippekortspuljen” - rykker for svar03-06-20161606895111192
Tårnby KommuneRevisionspåtegnet regnskab - Klippekort-modellen30-06-20161606937134908
Vejle KommuneSpørgsmål fra Vejle Kommune vedr. specifikationsgrad for budget til puljeansøgning01-07-20161602528136642
Frederikshavn KommuneSpørgsmål fra Frederikshavn Kommune vedr. fordeling af midler fra år til år04-07-20161602528136646
Favrskov KommuneFremsender regnskab for 2015 - klippekortordningen.17-06-20161606837123478
Morsø KommuneTilbagemelding redegørelse Morsø Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.04-07-20161601895136006
Vejle KommuneSvar til kommune vedr. budgetskabelon05-07-20161602528137422
Frederikshavn KommuneSvar til kommune vedr. fordeling af midler pr. år05-07-20161602528137401
Københavns KommuneHenvendelse om pulje til medfinansiering af stofindtagelsesrum 201705-07-20161606590137508
Aarhus KommuneHenvendelse om pulje til medfinansiering af stofindtagelsesrum 201705-07-20161606590137514
Odense KommuneHenvendelse om pulje til medfinansiering af stofindtagelsesrum 201705-07-20161606590137517
Vejle KommuneHenvendelse om pulje til medfinansiering af stofindtagelsesrum 201705-07-20161606590137520
Ballerup KommuneProjektjustering - Opsporing af og indsats for fysisk inaktive skolebørn med fokus på trivsel og overvægt.05-07-20161601460137271
Gladsaxe KommuneEndeligt tilsagn Gladsaxe Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.05-07-20161601673137259
Gribskov KommuneTilbagemelding redegørelse Gribskov Kommune 2016, værdighedsmilliarden06-07-20161601676138792
Holbæk KommuneTilbagemelding redegørelse Holbæk Kommune 2016, værdighedsmilliarden06-07-20161601693137831
Holbæk KommuneEndeligt tilsagn Holbæk Kommune 2016, værdighedsmilliarden06-07-20161601693138675
Ishøj KommuneTilbagemelding redegørelse Ishøj Kommune 2016, værdighedsmilliarden06-07-20161601710138778
Thisted KommuneEndeligt tilsagn Thisted Kommune 2016, værdighedsmilliarden06-07-20161601928138336
Kalundborg KommuneSvar til kommune vedr. fordeling af puljemidler fra år til år06-07-20161602528138752
Kalundborg KommuneSvar til Kalundborg Kommune vedr. henvendelse om ernæringspræparater og remedier til indtagelse heraf06-07-20161605047138140
Odense KommuneGodkendelse af regnskab - pulje til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum i 2015.05-07-20161605122137312
Odense KommuneSvar til Odense Kommune på deres telefoniske henvendelse af 28. juni 2016 om respirationsinsufficiens06-07-20161605400137888
Køge KommuneSvar på spørgsmål vedrørende særligt sundhedskort05-07-20161606271137656
Aalborg KommuneRedegørelse Aalborg Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.01-07-20161601573137056
Assens KommuneRedegørelse Assens Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.30-06-20161601579136684
Brønderslev KommuneNy redegørelse Brønderslev Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.30-06-20161601588136702
Dragør KommuneNy redegørelse Dragør Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.30-06-20161601589136742
Fanø KommuneRedegørelse Fanø Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.30-06-20161601596136659
Frederikshavn KommuneRedegørelse Frederikshavn Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.30-06-20161601604136704
Horsens KommuneNy redegørelse Horsens Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.04-07-20161601607136751
Gentofte KommuneRedegørelser Gentofte Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.30-06-20161601672137012
Guldborgsund KommuneNy redegørelse Guldborgsund Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.30-06-20161601678136777
Hjørring KommuneNy redegørelse Hjørring Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.01-07-20161601690136897
Hjørring KommuneRedegørelse Hjørring Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.30-06-20161601690136894
Halsnæs KommuneNy redegørelse Halsnæs Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.04-07-20161601692136830
Holbæk KommuneNy redegørelse Holbæk Kommune 2016, værdighedsmilliarden06-07-20161601693138574
Horsens KommuneRedegørelse Horsens Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.30-06-20161601702136748
Hvidovre KommuneRedegørelse Hvidovre Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.30-06-20161601705136915
Kalundborg KommuneRedegørelse Kalundborg Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.30-06-20161601712136738
Kolding KommuneRedegørelse Kolding Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.01-07-20161601715137027
Kolding KommuneNy redegørelse Kolding Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.01-07-20161601715137029
Lemvig KommuneRedegørelse Lemvig Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.30-06-20161601889136910
Lyngby-Taarbæk KommuneNy redegørelse Lyngby-Taarbæk Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.30-06-20161601891136675
Morsø KommuneNy redegørelse Morsø Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.04-07-20161601895137159
Norddjurs KommuneNy redegørelse Norddjurs Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.30-06-20161601896136877
Odsherred KommuneRedegørelse Odsherred Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.30-06-20161601902136647
Rødovre KommuneRedegørelse Rødovre Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.01-07-20161601909137110
Skanderborg KommuneNy redegørelse Skanderborg Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.01-07-20161601914137094
Skanderborg KommuneRedegørelse Skanderborg Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.01-07-20161601914137086
Slagelse KommuneNy redegørelse Slagelse Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.30-06-20161601916136789
Stevns KommuneRedegørelse Stevns kommune 2016 - En værdig ældrepleje.29-06-20161601922136638
Stevns KommuneNy redegørelse Stevns Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.30-06-20161601922136643
Sønderborg KommuneRedegørelse Sønderborg kommune 2016 - En værdig ældrepleje.30-06-20161601927136858
Thisted KommuneNy redegørelse Thisted Kommune 2016, værdighedsmilliarden06-07-20161601928138082
Varde KommuneRedegørelse Varde Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.30-06-20161601934136840
Vejle KommuneRedegørelse Vejle Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.30-06-20161601937136905
Vesthimmerlands KommuneRedegørelse Vesthimmerlands Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.30-06-20161601938136793
Vesthimmerlands KommuneNy redegørelse Vesthimmerlands Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.01-07-20161601938136796
Vordingborg KommuneRedegørelse Vordingborg Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.01-07-20161601941137121
Vordingborg KommuneNy redegørelse Vordingborg Kommune 2016 - En værdig ældrepleje.05-07-20161601941137129
Odense KommuneRevisorerklæring og regnskab for 2015 - statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum.30-06-20161605122137284
Albertslund KommuneRedegørelse Albertslund Kommune 2016 - alkoholbehandling af dobbeltbelastede.30-06-20161605413136834
Albertslund KommuneNy redegørelse Albertslund Kommune 2016 - ad. alkoholbehandling af dobbeltbelastede.04-07-20161605413136836
Københavns KommuneNy partnerskabserklæring - Fællesskab på tværs - Motions- og sansesti.06-07-20161601419137924
Ishøj KommuneNy redegørelse Ishøj Kommune 2016, værdighedsmilliarden07-07-20161601710139332
Hillerød KommuneØnsker brev om pulje til nedbringelse af ventetid til genoptræning genfremsendt07-07-20161602528139613
Jammerbugt KommuneHenvendelse om aktindsigt fra Jammerbugt Kommune06-07-20161607238137937
Billund KommuneTilbagemelding redegørelse Billund Kommune 2016, værdighedsmilliarden07-07-20161601582139975
Gribskov KommuneIndsendelse og svar redegørelse Gribskov Kommune 2016, værdighedsmilliard07-07-20161601676139577
Aarhus KommuneForespørgsel om eventuel justering - pulje til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum.05-07-20161603509137366
Hjørring KommuneSvar på henvendelse vedr. botilbudslignende tilbud06-07-20161604080138708
Horsens KommuneKontonummer til aflevering af overskud25-04-2016SJ-STD-DEPPKS78010
Aalborg KommuneØnsker særligt regneark tilsendt25-04-2016SJ-STD-DEPPKS77405
Allerød KommuneRegnskab for pulje "det gode hverdagsliv"25-04-2016SJ-STD-DEPPKS77613
Kolding KommuneSkema til regnskabsaflæggelse26-04-2016SJ-STD-DEPPKS78900
Horsens KommuneFremsender regnskab - frivillige på plejehjem25-04-2016SJ-STD-DEPPKS77444
Gladsaxe KommuneUdbetalingsanmodning vedr. uddannelse af demensnøglepersoner11-05-2016SJ-STD-DEPPKS92384
Kolding KommuneEfterlyser skema til regnskabsaflæggelse11-05-2016SJ-STD-DEPPKS92402
Vejle KommuneRegnskab vil blivet forskinket28-04-2016SJ-STD-DEPPKS81918
Kolding KommuneFremsendelse af regnskab på projekt Hjemmeside Aktivt Ældreliv28-04-2016SJ-STD-DEPPKS80849
Skive KommuneProjekt måltidsværter - budget m.v.17-05-2016SJ-STD-DEPPKS95557
Odense KommuneInvitation til overrækkelse af præmie ifm. CykelSocores tur 1 mio. den 30. september 201608-07-20161600660140327
Viborg KommuneViborg Kommune Ansøger om yderligere forlængelse af projektnr. 22311 - Opsøgende tandpleje.14-06-20161601198143539
Aarhus KommuneAarhus Kommune fremsender regnskab til projekt 65207 - alkoholbehandling af dobbeltdiagnosticerede.20-06-20161601220142201
Fredensborg KommuneFredensborg Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62119 - genoptræningspuljen.30-06-20161601337143714
Gribskov KommuneGribskov Kommune angående regnskab til projektnr. 62127 - Genoptræningspuljen.24-06-20161601339143691
Odder KommuneOdder Kommune afslutning af projektnr. 62177 - Genoptræningspuljen.19-07-20161601360143594
Odder KommuneOdder Kommune fremsender regnskab til projekt 62177 - Genoptræningspuljen.22-06-20161601360143546
Svendborg KommuneSvendborg Kommune fremsender slutrapport til projektnr. 22309 - Opsøgende tandpleje.22-06-20161601503142326
Svendborg KommuneSvendborg Kommune fremsender regnskab til projektnr. 22309 - Opsøgende tandpleje.21-06-20161601503142314
Assens KommuneNy redegørelse Assens Kommune 2016, værdighedsmilliarden14-07-20161601579141715
Assens KommuneTillæg til redegørelse Assens Kommune 2016, værdighedsmilliarden12-07-20161601579141403
Billund KommuneNy redegørelse Billund kommune 2016, værdighedsmilliarden01-08-20161601582146229
Billund KommuneNy redegørelse Billund Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-07-20161601582141290
Brøndby KommuneNy redegørelse Brøndby Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-07-20161601587141288
Hillerød KommuneUddybning redegørelse Hillerød Kommune 2016, værdighedsmilliarden12-07-20161601593141292
Fanø KommuneNy redegørelse Fanø Kommune 2016, værdighedsmilliarden28-07-20161601596145580
Jammerbugt KommuneNy redegørelse Jammerbugt Kommune 2016, værdighedsmilliarden07-07-20161601597140158
Horsens KommuneNy redegørelse Horsens Kommune 2016, værdighedsmilliarden01-08-20161601607146315
Gentofte KommuneUddybning spørgsmål redegørelse Gentofte Kommune 2016, værdighedsmilliarden21-07-20161601672144679
Glostrup KommuneNy redegørelse Glostrup Kommune 2016, værdighedsmilliarden01-08-20161601674146419
Glostrup KommuneUddybning redegørelse Glostrup Kommune 2016, værdighedsmilliarden01-08-20161601674146308
Gribskov KommuneNy redegørelse Gribskov Kommune 2016, værdighedsmilliarden07-07-20161601676140310
Herlev KommuneNy redegørelse Herlev Kommune 2016, værdighedsmilliarden01-08-20161601686146015
Ikast-Brande KommuneNy redegørelse Ikast-Brande Kommune 2016, værdighedsmilliarden13-07-20161601709141569
Køge KommuneNy redegørelse Køge Kommune 2016, værdighedsmilliarden13-07-20161601803141551
Lejre KommuneNy redegørelse Lejre Kommune 2016, værdighedsmilliarden25-07-20161601888144782
Lolland KommuneNy redegørelse Lolland Kommune 2016, værdighedsmilliarden29-07-20161601890145650
Lyngby-Taarbæk KommuneNy redegørelse Lyngby-Taarbæk Kommune 2016, værdighedsmilliarden01-08-20161601891146534
Middelfart KommuneNy redegørelse Middelfart Kommune 2016, værdighedsmilliarden13-07-20161601894141563
Nyborg KommuneUddybning redegørelse Nyborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden18-07-20161601898144073
Ringkøbing-Skjern KommuneNy redegørelse Ringkøbing-Skjern Kommune 2016, værdighedsmilliarden01-08-20161601905146532
Ringkøbing-Skjern KommuneSvar på spørgsmål redegørelse Ringkøbing-Skjern Kommune 2016, værdighedsmilliarden25-07-20161601905144874
Ringsted KommuneNy redegørelse Ringsted Kommune 2016, værdighedsmilliarden26-07-20161601906145356
Skanderborg KommuneNy redegørelse Skanderborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden29-07-20161601914145669
Skanderborg KommuneNy redegørelse Skanderborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden27-07-20161601914145415
Skanderborg KommuneNy redegørelse Skanderborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden28-07-20161601914145575
Skive KommunePræcisering redegørelse Skive Kommune 2016, værdighedsmilliarden26-07-20161601915145312
Skive KommuneNy redegørelse Skive Kommune 2016, værdighedsmilliarden14-07-20161601915141641
Svendborg KommuneUddybende materiale Svendborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden13-07-20161601924141565
Svendborg KommuneTilbagemelding spørgsmål redegørelse Svendborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden14-07-20161601924141698
Sønderborg KommuneUddybning til redegørelse Sønderborg kommune 2016, værdighedsmilliarden01-08-20161601927145930
Varde KommuneNy redegørelse Varde Kommune 2016, værdighedsmilliarden22-07-20161601934144684
Varde KommuneNy redegørelse Varde Kommune 2016. værdighedsmilliarden26-07-20161601934145324
Vesthimmerlands KommuneNy redegørelse Vesthimmerlands Kommune 2016, værdighedsmilliarden01-08-20161601938146338
Viborg KommuneNy redegørelse Viborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden12-07-20161601939141306
Høje-Taastrup KommunePuljen til løft af ældreområdet - regnskab 201511-05-2016160317897371
Skanderborg KommuneProjektregnskab - ældremilliarden13-05-2016160397497386
Skanderborg KommuneRegnskab fra Skanderborg Kommune - puljen til løft af ældreområdet 201513-05-2016160397497384
Tårnby KommuneRevisorerklæringer samt regnskab - ældremilliarden.12-07-20161604219141452
Vesthimmerlands KommuneVesthimmerlands Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65230 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.07-07-20161605210144439
Tønder KommuneTønder Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt projektbeskrivelse og budget til projektnr. 65231 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.08-07-20161605211144443
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65232 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.25-07-20161605212144875
Fredericia KommuneFredericia Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65233 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.25-07-20161605213144870
Kolding KommuneKolding Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65234 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.07-07-20161605228144405
Thisted KommuneFremsender regnskab - ældremilliarden09-05-2016160524292684
Faxe KommuneFaxe Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt budget til projektnr. 65236 puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.25-07-20161605261144861
Aabenraa KommuneAabenraa Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt projektbeskrivelse og budget til projektnr. 65237 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.07-07-20161605288144417
Roskilde KommuneRoskilde Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65238 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.07-07-20161605296144400
Roskilde KommuneRoskilde Kommune fremsender revideret budget samt projektbeskrivelse til projektnr. 65238 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.07-07-20161605296144419
Haderslev KommuneHaderslev Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65239 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.08-07-20161605297144446
Aarhus KommuneAarhus Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret projektbeskrivelse og budget til projektnr. 65240 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.06-07-20161605301144376
Rudersdal KommuneRudersdal Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65242 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.13-07-20161605332144560
Mariagerfjord KommuneMariagerfjord Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65245 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.07-07-20161605337144411
Viborg KommuneViborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.06-07-20161605339144372
Viborg KommuneViborg Kommune fremsender projektbeskrivelse samt revideret budget til projektnr. 65246 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.14-07-20161605339144601
Syddjurs KommuneSyddjurs Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65247 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.13-07-20161605355144571
Silkeborg KommuneSilkeborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65249 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.19-07-20161605357144615
Frederiksberg KommuneFrederiksberg Kommune fremsender budget og projektbeskrivelse til projektnr. 65250 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling til dobbeltbelastede.26-07-20161605358145223
Frederiksberg KommuneFrederiksberg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65250 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.07-07-20161605358141276
Aalborg KommuneAalborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65252 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.21-07-20161605375144625
Ringkøbing-Skjern KommuneRingkøbing-Skjern Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65253 - styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.06-07-20161605377144365
Næstved KommuneNæstved Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65254 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.19-07-20161605378144592
Helsingør KommuneHelsingør Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt projektbeskrivelse og budget til projektnr. 65256 puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.11-07-20161605407144515
Gentofte KommuneGentofte Kommune Tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt buget og projektbeskrivelse til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.28-07-20161605412145583
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65259 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.29-07-20161605413145686
Middelfart KommuneMiddelfart Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt projektbeskrivelse og budget til projektnr. 65260 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.07-07-20161605414144424
Middelfart KommuneMiddelfart Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65260 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.25-07-20161605414144866
Sønderborg KommuneSønderborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt budget og projektbeskrivelse til projektnr. 65261 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.01-08-20161605417146266
Brøndby KommuneBrøndby Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 og projektbeskrivelse samt budget til projektnr. 65262 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.18-07-20161605425144611
Frederikssund KommuneFrederikssund Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret projektbeskrivelse og budget til projektnr. 65263 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.06-07-20161605430144395
Hedensted KommuneHedensted Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65264 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.14-07-20161605433144602
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65265 samt projektbeskrivelse og budget til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.19-07-20161605435144620
Favrskov KommuneFavrskov Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65267 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandlng.11-07-20161605443141076
Favrskov KommuneFavrskov Kommune fremsender budget og projektbeskrivelse til projektnr. 65267 til puljen til styrkelse af den kommmunale alkoholbehandling.01-08-20161605443146384
Skive KommuneSkive Kommune tilbagesender accept af tilskudbetingelser for 2016 til projektnr. 65269 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.06-07-20161605446144367
Svendborg KommuneSvendborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65270 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.11-07-20161605448141275
Svendborg KommuneSvendborg Kommunes godkendelse af puljeansøgning til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede borgere.15-06-20161605448142021
Vordingborg KommuneVordingborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65272 til pujen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.27-07-20161605450145560
Assens KommuneAssens Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65273 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.13-07-20161605451144565
Høje-Taastrup KommuneHøje-Taastrup Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65275 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.12-07-20161605453144522
Vesthimmerlands KommuneEvaluering af frikommuneforsøg med forebyggende hjemmebesøg i Vesthimmerlands Kommune08-07-20161605481140242
Herlev KommuneAnmoder om svar vedr. tilsagn til ”Puljen til løft af ældreområdet - Ældremilliarden 2015”25-07-20161605503144742
Rødovre KommuneRegnskab for pulje til Løft af ældreområdet i 201519-05-2016160574297164
Lejre KommuneLejre Kommune - klippekortet06-07-20161605752141497
Odense KommuneHenvendelse til sundheds- og ældreministetrm vedr. klippekortordningen29-06-20161605752132846
Greve KommuneGodkendelse af overførte midler i klippekortordningen - Greve06-07-20161605752141515
Vejle KommuneHenvendelse om stofindtagelsesrum i Vejle25-07-20161605909144963
Vejle KommuneHenvendelse om stofindtagelsesrum15-07-20161605909144891
Københavns KommuneSvar på henvendelse om vold på botilbud07-07-20161606173139738
Tårnby KommuneHenvendelse fra Tårnby Kommune vedr. handlingsplan til gavn for den ældre medicinske patient22-07-20161606500146431
Lolland KommuneHenvendelse fra Lolland Kommune vedr. styrket indsats for den ældre medicinske patient29-07-20161606500146423
Samsø KommuneRegnskabsark til Ældremilliarden22-06-20161606706126706
Esbjerg KommuneRegnskab for klippekortordningen01-07-20161606834134922
Frederiksberg KommuneEvaluering af klippekortsordning06-07-20161606841138967
Greve KommuneAnsøger om at overføre uforbrugte midler fra 2015 til 2016-ordningen25-04-2016160684977234
Hørsholm KommuneFremsender regnskab for puljen til øget livskvalitet for de svageste hjemmehjælpsmodtagere "Klippekortmodellen"15-07-20161606869141946
Lolland KommuneFremsender midtvejsevaluering - Klippekortordningen20-06-20161606883125178
Rudersdal KommuneAnsøgning om overførsel af midler fra 2015 til 2016 vedr. projekt Klippekortmodellen 201520-06-20161606922125183
Aalborg KommuneFremsender regnskab 2015 - Klippekortmodellen11-07-20161606947140927
Guldborgsund KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger15-07-20161607191144489
Brøndby KommuneSpørgsmål vedr. plejevederlag30-03-2016160725257392
Odsherred KommuneSvar vedr. §119 - Plejevederlag19-07-20161607326143759
Kerteminde KommuneKerteminde Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-07-20161607327143766
Vesthimmerlands KommuneVesthimmerlands Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid på genoptræning.05-07-20161607329143778
Syddjurs KommuneSyddjurs Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.08-07-20161607342144471
Frederikshavn KommuneFrederikshavn Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.12-07-20161607346144530
Samsø KommuneSamsø Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.12-07-20161607347144554
Jammerbugt KommuneJammerbugt Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.13-07-20161607348144578
Aarhus KommuneUdviklingschef i Aarhus Kommune kvitterer for modtagelse af skriftligt svar28-07-20161607356145641
Vejle KommuneVedr. henvendelse til sundheds- og ældreministeren om møde07-07-20161600660139999
Aarhus KommuneVedr. Invitation til arrangement på Aarhus Rådhus den 26. august 201615-07-20161600660141793
Helsingør KommuneSvar: Invitation til koncert og VIP-event på Kulturværftet i Helsingør den 4. august 2016.04-07-20161600664137472
Viborg KommuneViborg Kommune Angående yderligere forlængelse af projektnr. 22311 - Opsøgende tandpleje.29-06-20161601198143535
Norddjurs KommuneNorddjurs Kommune afslutning af projektnr. 62195 - genoptræningspuljen.19-07-20161601291143649
Skanderborg KommuneSkanderborg Kommune afslutning af projektnr. 62180 - genoptræningspuljen.19-07-20161601302143671
Silkeborg KommuneSilkeborg Kommune afslutning af projektnr. 62189 - genoptræningspuljen.19-07-20161601304143668
Horsens KommuneHorsens Kommune afslutning af projektnr. 62193 - genoptræningspuljen.19-07-20161601310143636
Ringkøbing-Skjern KommuneRingkøbing-Skjern Kommune afslutning af projektnr. 62184 - genoptræningspuljen.19-07-20161601312143665
Fredensborg KommuneFredensborg Kommune afslutning af projektnr. 62119 - genoptræningspuljen.19-07-20161601337143738
Ikast-Brande KommuneIkast-Brande afslutning af projektnr. 62182 - genoptræningspuljen.19-07-20161601338143640
Gribskov KommuneGribskov Kommune angående regnskab til projektnr. 62127 - Genoptræningspuljen.19-07-20161601339143692
Odder KommuneOdder Kommune afslutning af projektnr. 62177 - Genoptræningspuljen.19-07-20161601360143601
Odder KommuneOdder Kommune afslutning af projektnr. 62177 - Genoptræningspuljen.19-07-20161601360143580
Randers KommuneRanders Kommune afslutning af projektnr. 62179 - genoptræningspuljen.19-07-20161601361143653
Lemvig KommuneLemvig Kommune afslutning af projektnr. 62185 - genoptræningspuljen.19-07-20161601362143645
Viborg KommuneViborg Kommune afslutning af projektnr. 62186 - genoptræningspuljen.19-07-20161601364143683
Hedensted KommuneHedensted Kommune afslutning af projektnr. 62187 - genoptræningspuljen.19-07-20161601365143625
Skive KommuneSkive Kommune afsluning af projektnr. 62190 - genoptræningspuljen.19-07-20161601367143675
Struer KommuneStruer Kommune afslutning af projektnr. 62191 - genoptræningspuljen.19-07-20161601368143680
Syddjurs KommuneSyddjurs Kommune afslutning af projektnr. 62192 - genoptræningspuljen.19-07-20161601370143687
Favrskov KommuneFavrskov Kommune afslutning af projektnr. 62194 - genoptræningspuljen.19-07-20161601372143622
Herning KommuneHerning Kommune afslutning af projektnr. 62196 - genoptræningspuljen.19-07-20161601373143630
Skive KommuneSkive Kommune afslutning af projektnr. 22308 - puljen til opsøgende tandpleje.18-07-20161601502142051
Svendborg KommuneSvendborg Kommune afslutning af projektnr. 22309 - Opsøgende tandpleje.19-07-20161601503143531
Aalborg KommuneEndeligt tilsagn Aalborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden19-07-20161601573143525
Albertslund KommuneTilbagemelding redegørelse Albertslund Kommune 2016, værdighedsmilliarden18-07-20161601577141931
Allerød KommuneTilbagemelding redegørelse Allerød Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-07-20161601578141231
Assens KommuneTilbagemelding redegørelse Assens Kommune 2016, værdighedsmilliarden12-07-20161601579141326
Ballerup KommuneEndeligt tilsagn Ballerup Kommune 2016, værdighedsmilliarden20-07-20161601581144107
Billund KommuneTilbagemelding redegørelse Billund Kommune 2016, værdighedsmilliarden21-07-20161601582144155
Billund KommuneEndeligt tilsagn Billund Kommune 2016, værdighedsmilliarden01-08-20161601582146234
Brøndby KommuneEndeligt tilsagn Brøndby Kommune 2016, værdighedsmilliarden21-07-20161601587144131
Brøndby KommuneTilbagemelding redegørelse Brøndby Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-07-20161601587141232
Brønderslev KommuneTilbagemelding redegørelse Brønderslev Kommune 2016, værdighedsmilliarden12-07-20161601588141423
Dragør KommuneTilbagemelding redegørelse Dragør Kommune 2016, værdighedsmilliarden13-07-20161601589141578
Hillerød KommuneTilbagemelding redegørelse Hillerød Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-07-20161601593141237
Faaborg-Midtfyn KommuneTilbagemelding redegørelse Faaborg-Midtfyn Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-07-20161601595141234
Fanø KommuneEndeligt tilsagn Fanø Kommune 2016, værdighedsmilliarden28-07-20161601596145622
Fanø KommuneTilbagemelding redegørelse Fanø Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-07-20161601596141852
Jammerbugt KommuneEndeligt tilsagn Jammerbugt Kommune 2016, værdighedsmilliarden08-07-20161601597140163
Favrskov KommuneEndeligt tilsagn Favrskov Kommune 2016, værdighedsmilliarden12-07-20161601599141427
Faxe KommuneTilbagemelding redegørelse Faxe Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-07-20161601600141233
Frederikshavn KommuneTilbagemelding redegørelse Frederikshavn Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-07-20161601604141858
Horsens KommuneTilbagemelding redegørelse Horsens Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-07-20161601607141873
Gentofte KommuneTilbagemelding redegørelse 2 Gentofte Kommune 2016, værdighedsmilliarden18-07-20161601672143516
Glostrup KommuneTilbagemelding redegørelse Glostrup Kommune 2016, værdighedsmilliarden08-07-20161601674140544
Glostrup KommuneEndeligt tilsagn Glostrup Kommune 2016, værdighedsmilliarden01-08-20161601674146526
Gribskov KommuneEndeligt tilsagn Gribskov Kommune 2016, værdighedsmilliarden08-07-20161601676140750
Guldborgsund KommuneEndeligt tilsagn Guldborgsund Kommune 2016, værdighedsmilliarden25-07-20161601678144811
Haderslev KommuneTilbagemelding redegørelse Haderslev Kommune 2016, værdighedsmilliarden12-07-20161601679141335
Helsingør KommuneTilbagemelding redegørelse Helsingør Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-07-20161601684141235
Herlev KommuneTilbagemelding redegørelse Herlev Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-07-20161601686141236
Hjørring KommuneTilbagemelding redegørelse Hjørring Kommune 2016, værdighedsmilliarden18-07-20161601690141986
Halsnæs KommuneEndeligt tilsagn Halsnæs Kommune 2016, værdighedsmilliarden13-07-20161601692141571
Holstebro KommuneEndeligt tilsagn Holstebro Kommune 2016, værdighedsmilliarden20-07-20161601700144018
Høje-Taastrup KommuneTilbagemelding redegørelse Høje-Taastrup Kommune 2016, værdighedsmilliarden13-07-20161601706141577
Ikast-Brande KommuneTilbagemelding redegørelse Ikast-Brande Kommune 2016, værdighedsmilliarden12-07-20161601709141350
Ikast-Brande KommuneEndeligt tilsagn Ikast-Brande Kommune 2016, værdighedsmilliarden25-07-20161601709144817
Ishøj KommuneSpørgsmål redegørelse Ishøj Kommune, værdighedsmilliarden21-07-20161601710144128
Ishøj KommuneEndeligt tilsagn Ishøj Kommune 2016, værdighedsmilliarden21-07-20161601710144122
Kalundborg KommuneTilbagemelding redegørelse Kalundborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-07-20161601712141872
Kerteminde KommuneForeløbig tilbagemelding redegørelse Kerteminde Kommune 2016, værdighedsmilliarden12-07-20161601713141425
Kolding KommuneTilbagemelding redegørelse Kolding Kommune 2016, værdighedsmilliarden18-07-20161601715143517
Køge KommuneTilbagemelding redegørelse Køge Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-07-20161601803141238
Lejre KommuneEndeligt tilsagn Lejre Kommune 2016, værdighedsmilliarden25-07-20161601888144823
Lejre KommuneTilbagemelding redegørelse Lejre Kommune 2016, værdighedsmilliarden12-07-20161601888141352
Lemvig KommuneTilbagemelding redegørelse Lemvig Kommune 2016, værdighedsmilliarden19-07-20161601889144014
Lolland KommuneTilbagemelding redegørelse Lolland Kommune 2016, værdighedsmilliarden12-07-20161601890141351
Lolland KommuneEndeligt tilsagn Lolland Kommune 2016, værdighedsmilliarden29-07-20161601890145674
Lyngby-Taarbæk KommuneTilbagemelding redegørelse Lyngby-Taarbæk Kommune 2016, værdighedsmilliarden13-07-20161601891141579
Middelfart KommuneEndeligt tilsagn Middelfart Kommune 2016, værdighedsmilliarden25-07-20161601894144829
Middelfart KommuneTilbagemelding redegørelse Middelfart Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-07-20161601894141239
Morsø KommuneEndeligt tilsagn Morsø Kommune 2016, værdighedsmilliarden20-07-20161601895144063
Norddjurs KommuneEndeligt tilsagn Norddjurs Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-07-20161601896141845
Nyborg KommuneTilbagemelding redegørelse Nyborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-07-20161601898141240
Odder KommuneTilbagemelding redegørelse Odder Kommune 2016, værdighedsmilliarden18-07-20161601900142044
Odsherred KommuneTilbagemelding redegørelse Odsherred Kommune 2016, værdighedsmilliarden13-07-20161601902141587
Ringkøbing-Skjern KommuneTilbagemelding redegørelse Ringkøbing-Skjern Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-07-20161601905141241
Ringsted KommuneEndeligt tilsagn Ringsted Kommune 2016, værdighedsmilliarden28-07-20161601906145592
Ringsted KommuneTilbagemelding redegørelse Ringsted Kommune 2016, værdighedsmilliarden12-07-20161601906141356
Rudersdal KommuneTilbagemelding redegørelse Rudersdal Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-07-20161601908141242
Rødovre KommuneTilbagemelding redegørelse Rødovre Kommune 2016, værdighedsmilliarden19-07-20161601909143559
Silkeborg KommuneSvar på spørgsmål Silkeborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden12-07-20161601912141426
Skanderborg KommuneTilbagemelding redegørelse Skanderborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden20-07-20161601914144120
Skive KommuneTilbagemelding redegørelse Skive Kommune 2016, værdighedsmilliarden13-07-20161601915141580
Slagelse KommuneTilbagemelding redegørelse Slagelse Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-07-20161601916141243
Solrød KommuneEndeligt tilsagn Solrød Kommune 2016, værdighdsmilliard20-07-20161601918144100
Stevns KommuneEndeligt tilsagn Stevns Kommune 2016, værdighedsmilliarden13-07-20161601922141581
Struer KommuneTilbagemelding redegørelse Struer Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-07-20161601923141244
Svendborg KommuneTilbagemelding redegørelse Svendborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden12-07-20161601924141422
Sønderborg KommuneTilbagemelding redegørelse Sønderborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden18-07-20161601927141963
Vallensbæk KommuneTilbagemelding redegørelse Vallensbæk Kommune 2016, værdighedsmilliarden12-07-20161601933141365
Varde KommuneTilbagemelding uddybning redegørelse Varde Kommune 2016, værdighedsmilliarden26-07-20161601934144918
Varde KommuneTilbagemelding redegørelse Varde Kommune 2016, værdighedsmilliarden18-07-20161601934141909
Varde KommuneEndeligt tilsagn Varde Kommune 2016, værdighedsmilliarden27-07-20161601934145374
Vesthimmerlands KommuneTilbagemelding redegørelse Vesthimmerlands Kommune 2016, værdighedsmilliarden18-07-20161601938142157
Vesthimmerlands KommuneEndeligt tilsagn Vesthimmerland Kommune 2016, værdighedsmilliarden01-08-20161601938146468
Viborg KommuneTilbagemelding redegørelse Viborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden08-07-20161601939140440
Ærø KommuneEndeligt tilsagn Ærø Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-07-20161601942141225
Tønder KommuneSvar til kommune vedr. mulighed for at overføre puljemidler fra år til år11-07-20161602528141208
Hillerød KommuneGenfremsender infomartion vedr. pulje til nedbringelse af ventetid på genoptræning.07-07-20161602528139917
Vejle KommuneAnsøgning til Puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre for 201715-07-20161604827143479
Vesthimmerlands KommuneVesthimmerlands Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605210144344
Tønder KommuneTønder Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605211144315
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune Tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605212143944
Fredericia KommuneFredericia Kommune Tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605213143956
Kolding KommuneKolding Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605228144209
Randers KommuneRanders Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605232144241
Faxe KommuneFaxe Kommune Tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605261143952
Aabenraa KommuneAabenraa Kommunes Tilsagnsskrivelse for 2016 til ansøgning om støtte til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede - satspuljen 2016-2019.06-07-20161605288143783
Roskilde KommuneRoskilde Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605296144250
Haderslev KommuneHaderslev Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605297144150
Aarhus KommuneAarhus Kommune Tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede - satspuljen 2016-2019.06-07-20161605301143924
Holbæk KommuneHolbæk Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605329144188
Rudersdal KommuneRudersdal Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605332144254
Vejle KommuneVejle Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605333144340
Odense KommuneOdense Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605336144233
Mariagerfjord KommuneMariagerfjord Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605337144220
Viborg KommuneViborg Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605339144348
Syddjurs KommuneSyddjurs Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605355144302
Slagelse KommuneSlagelse Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605356144274
Silkeborg KommuneSilkeborg Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605357144262
Frederiksberg KommuneFrederiksberg Kommune Tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605358143960
Aalborg KommuneAalborg Kommune Tilsagnsskrivelse for 2016 til ansøgning til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede - satspuljen 2016-2019.06-07-20161605375143908
Ringkøbing-Skjern KommuneRingkøbing-Skjern Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605377144245
Næstved KommuneNæstved Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605378144228
Rødovre KommuneRødovre Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605404144258
Helsingør KommuneHelsingør Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605407144160
Skanderborg KommuneSkanderborg Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605408144266
Gentofte KommuneGentofte Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605412144141
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune Tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede - satspuljen 2016-2019.06-07-20161605413143928
Middelfart KommuneMiddelfart Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605414144224
Sønderborg KommuneSønderborg Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605417144306
Brøndby KommuneBrøndby Kommune Tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605425143940
Frederikssund KommuneFrederikssund Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605430144137
Hedensted KommuneHedensted Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605433144156
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605435144215
Herning KommuneHerning Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605439144171
Favrskov KommuneFavrskov Kommune Tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605443143948
Glostrup KommuneGlostrup Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605445144146
Skive KommuneSkive Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605446144270
Svendborg KommuneSvendborg Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605448144298
Tårnby KommuneTårnby Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605449144336
Vordingborg KommuneVordingborg Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605450144352
Assens KommuneAssens Kommune Tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605451143932
Odsherred KommuneOdsherred Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605452144237
Høje-Taastrup KommuneHøje-Taastrup Kommune tilsagnsskrivelse for 2016 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-07-20161605453144202
Haderslev KommuneVedr. svar på henvendelse om sundhedsundersøgelse vedr. vindmøller11-07-20161605544141067
Odense KommuneSvar på henvendelse vedrørende klippekortet13-07-20161605752141483
Lejre KommuneKlippekortet Lejre Kommune13-07-20161605752141509
Billund KommuneProjekt Klippekortsmodellen 2015-2016 - Billund Kommune13-07-20161605752141521
Greve KommuneGodkendelse af overførte midler i klippekortordningen - Greve Kommune13-07-20161605752141516
Odense KommuneSvar på henvendelse vedrørende klippekortet13-07-20161605752141485
Vejle KommuneKvittering for modtagelse af henvendelse om stofindtagelsesrum i Vejle25-07-20161605909144907
Justitsministeriet
Social- og Indenrigsministeriet
Sundhedsstyrelsen
Københavns Kommune
Tilladelse til oprettelse og drift af stofindtagelsesrummet Halmtorvet 1722-07-20161606063144676
Fredericia KommuneSUM's svar om forventet svartid01-08-20161606454146398
Middelfart KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201713-07-20161607160142286
Sorø KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201713-07-20161607163142294
Kolding KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201713-07-20161607164142298
Greve KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201715-07-20161607169143415
Greve KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201713-07-20161607169142302
Hedensted KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201713-07-20161607182142310
Guldborgsund KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201713-07-20161607185142322
Alle plejeboliger i Skanderborg KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger13-07-20161607186142000
Vejle KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger13-07-20161607187142005
Halsnæs KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger13-07-20161607197142060
Alle plejecentre i Aalborg KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger13-07-20161607201142080
Thisted KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger13-07-20161607203142090
De 8 plejecentre i Rudersdal KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger13-07-20161607210142132
Gladsaxe KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger13-07-20161607214142152
Herning KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger13-07-20161607215142158
Lyngby-Taarbæk KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger19-07-20161607217143773
Hørsholm KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger13-07-20161607223142234
Lyngby-Taarbæk KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger14-07-20161607224143372
Lyngby-Taarbæk KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger14-07-20161607224143397
Lyngby-Taarbæk KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger13-07-20161607224142244
Aarhus KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger13-07-20161607228142264
Udlændinge-, Integrations- og Boligministeriet
Jammerbugt Kommune
Orientering til Jammerbugt Kommune om at anmodning om aktindsigt er videresendt til UIBM07-07-20161607238139986
Aarhus Kommune40. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201619-07-20161607273144448
Lyngby-Taarbæk Kommune1. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201619-07-20161607273143769
Greve Kommune132. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201615-07-20161607273143420
Brønderslev Kommune110. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201615-07-20161607273143431
Frederikshavn Kommune137. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142334
Brønderslev Kommune93. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201715-07-20161607276143437
Holstebro Kommune83. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201715-07-20161607276143443
Brønderslev Kommune93. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201715-07-20161607276143498
Lyngby-Taarbæk Kommune4. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143324
Lyngby-Taarbæk Kommune5. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143330
Lyngby-Taarbæk Kommune40. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143342
Fredensborg KommuneSatspuljen demensboliger - udsættelse af projektet Fredensborg Kommune13-07-20161607298141558
Dragør KommuneProjekt under puljen demensboliger - Dragør Kommune13-07-20161607298141555
Greve KommuneProjekt fra Puljen til demensboliger - Greve Kommune13-07-20161607298141554
Mændenes Hjem
Københavns Kommune
Svar på henvendelse om Runde Firkant - Sundhedsrummet & Caféen27-07-20161607386145485
Albertslund KommuneEndeligt tilsagn Albertslund Kommune 2016, værdighedsmilliarden02-08-20161601577146846
Aabenraa Kommune
Aalborg Kommune
Aarhus Kommune
Albertslund Kommune
Allerød Kommune
Assens Kommune
Ballerup Kommune
Billund Kommune
Bornholms Regionskommune
Brøndby Kommune
Brønderslev Kommune
Dragør Kommune
Egedal Kommune
Esbjerg Kommune
Faaborg-Midtfyn Kommune
Fanø Kommune
Favrskov Kommune
Faxe Kommune
Fredensborg Kommune
Fredericia Kommune
Frederiksberg Kommune
Frederikshavn Kommune
Frederikssund Kommune
Furesø Kommune
Gentofte Kommune
Gladsaxe Kommune
Glostrup Kommune
Greve Kommune
Gribskov Kommune
Guldborgsund Kommune
Haderslev Kommune
Halsnæs Kommune
Hedensted Kommune
Helsingør Kommune
Herlev Kommune
Herning Kommune
Hillerød Kommune
Hjørring Kommune
Holbæk Kommune
Holstebro Kommune
Horsens Kommune
Hvidovre Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Hørsholm Kommune
Ikast-Brande Kommune
Ishøj Kommune
Jammerbugt Kommune
Kalundborg Kommune
Kerteminde Kommune
Kolding Kommune
Københavns Kommune
Køge Kommune
Langeland Kommune
Lejre Kommune
Lemvig Kommune
Lolland Kommune
Lyngby-Taarbæk Kommune
Læsø Kommune
Mariagerfjord Kommune
Middelfart Kommune
Morsø Kommune
Norddjurs Kommune
Nordfyns Kommune
Nyborg Kommune
Næstved Kommune
Odder Kommune
Odense Kommune
Odsherred Kommune
Randers Kommune
Rebild Kommune
Ringkøbing-Skjern Kommune
Ringsted Kommune
Brev fra sundheds- og ældreministeren til kommunalbestyrelsen vedr. national handlingsplan for den ældre medicinske patient01-08-20161606661146389
Gladsaxe Kommune39. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201614-07-20161607273142498
Aarhus Kommune40. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201614-07-20161607273142502
Lyngby-Taarbæk Kommune43. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201614-07-20161607273142514
Vejle Kommune44. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201614-07-20161607273142518
Lyngby-Taarbæk Kommune45. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201614-07-20161607273142522
Ringkøbing-Skjern Kommune52. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201614-07-20161607273142550
Viborg Kommune53. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201614-07-20161607273142554
Lyngby-Taarbæk Kommune1. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201614-07-20161607273142346
Aarhus Kommune2. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201614-07-20161607273142350
Brønderslev Kommune110. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201615-07-20161607273143509
Aarhus Kommune6. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201614-07-20161607273142366
Viborg Kommune54. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201614-07-20161607273142558
Lyngby-Taarbæk Kommune11. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201614-07-20161607273142386
Viborg Kommune18. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201614-07-20161607273142414
Odder Kommune26. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201614-07-20161607273142446
Hedensted Kommune27. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201614-07-20161607273142450
Odder Kommune28. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201614-07-20161607273142454
Aarhus Kommune29. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201614-07-20161607273142458
Herning Kommune82. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143206
Aarhus Kommune17. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276142946
Odder Kommune18. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276142950
Holstebro Kommune83. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143210
Odense Kommune85. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143218
Assens Kommune87. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143226
Nordfyns Kommune91. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143242
Holstebro Kommune92. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143246
Lyngby-Taarbæk Kommune26. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276142982
Lyngby-Taarbæk Kommune27. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276142986
Brønderslev Kommune93. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143250
Aarhus KommuneMail med links til BEK om lægeskift mv og ændring efter aftale25-07-20161607356144778
Brønderslev KommuneHvilke rapporter skal udfyldes og hvortil skal regnskabet vedr. projekt "Æld-it" sendes.12-07-2016SJ-STD-SUMLLU141263
Albertslund KommuneNy redegørelse Albertslund Kommune 2016, værdighedsmilliarden02-08-20161601577146762
Albertslund KommuneNy redegørelse Albertslund Kommune 2016, værdighedsmilliarden02-08-20161601577146837
Frederikshavn KommuneUddybning redegørelse Frederikshavn Kommune 2016, værdighedsmilliarden02-08-20161601604146943
Haderslev KommuneSvar på spørgsmål redegørelse Haderslev Kommune 2016, værdighedsmilliarden02-08-20161601679146731
Haderslev KommuneNy redegørelse Haderslev Kommune 2016, værdighedsmilliarden02-08-20161601679146857
Haderslev KommuneNy redegørelse Haderslev Kommune 2016, værdighedsmiliarden02-08-20161601679146940
Kerteminde KommuneSvar på spørgsmål redegørelse Kerteminde Kommune 2016, værdighedsmilliarden02-08-20161601713146935
Lyngby-Taarbæk KommuneNy redegørelse Lyngby-Taarbæk Kommune 2016, værdighedsmilliarden02-08-20161601891146932
Odsherred KommuneSvar spørgsmål redegørelse Odsherred Kommune 2016, værdighedsmilliarden22-07-20161601902144681
Skanderborg KommuneSvar spørgsmål redegørelse Skanderborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden22-07-20161601914144683
Sønderborg KommuneSvar spørgsmål redegørelse Sønderborg kommune 2016, værdighedsmilliarden22-07-20161601927144682
Fredericia KommuneHar tidligere sendt forespørgsel vedr. fortolkning af vejledning om respirationsinsufficiens. Hvornår kan der forventes svar?13-07-20161606454141505
Køge KommuneErklæring om projektforløb - Klippekortordningen11-07-20161606878141246
Aarhus KommuneSvarbrev til sundheds- og ældreministeren vedr. huslægeordningen30-07-20161607356146427
Faaborg-Midtfyn KommuneEndeligt tilsagn Faaborg-Midtfyn Kommune 2016, værdighedsmilliarden03-08-20161601595147086
Horsens KommuneVedr. Opslag om puljer og frister for ansøgning02-08-20161605108146691
Lyngby-Taarbæk Kommune8. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276142894
Lyngby-Taarbæk Kommune5. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276142906
Lyngby-Taarbæk Kommune4. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276142910
Frederikshavn Kommune98. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143270
Viborg Kommune30. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276142998
Lyngby-Taarbæk Kommune34. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143014
Thisted Kommune103. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143290
Aarhus Kommune36. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143022
Lyngby-Taarbæk Kommune40. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143038
Guldborgsund Kommune106. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143302
Odense Kommune46. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143062
Gladsaxe Kommune48. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143070
Faaborg-Midtfyn KommuneNy redegørelse Faaborg-Midtfyn Kommune 2016, værdighedsmilliarden03-08-20161601595147040
Norddjurs KommuneSvar på henvendelse vedr. pulje målrettet antibiotikaforbrug og resistens04-08-20161601211147553
Aarhus Kommune87. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142690
Odense Kommune91. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142706
Guldborgsund Kommune92. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142710
Skanderborg Kommune98. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142734
Aarhus Kommune101. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142746
Guldborgsund Kommune105. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142762
Brønderslev Kommune110. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142782
Odder Kommune112. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142790
Gladsaxe Kommune114. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142798
Kolding Kommune119. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142818
Nordfyns Kommune121. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142826
Norddjurs Kommune123. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142834
Holstebro Kommune124. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142838
Guldborgsund Kommune129. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142858
Assens Kommune130. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142862
Sorø Kommune131. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142866
Greve Kommune132. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142870
Kerteminde Kommune62. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142590
Aarhus Kommune64. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142598
Skanderborg Kommune58. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142574
Lyngby-Taarbæk Kommune65. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142602
Vejle Kommune74. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142638
Viborg Kommune75. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142642
Viborg Kommune77. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142650
Guldborgsund Kommune78. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143190
Guldborgsund Kommune80. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143198
Middelfart Kommune13. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276142930
Odder Kommune14. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276142934
Norddjurs Kommune81. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143202
Guldborgsund Kommune62. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143126
Odder Kommune66. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143142
Odense Kommune73. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201714-07-20161607276143170
Norddjurs KommuneHenvendelse vedr. Pulje målrettet antibiotikaforbrug og resistens samt forebyggelse af infektioner i primær og sekundærsektoren i 201604-08-20161601211147551
Faxe KommuneUddybning redegørelse Faxe Kommune 2016. værdighedsmilliarden04-08-20161601600147792
Ishøj KommuneSvar på spørgsmål redegørelse Ishøj Kommune 2016, værdighedsmilliarden04-08-20161601710147646
Kalundborg KommuneNy redegørelse Kalundborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden04-08-20161601712147763
De 8 plejecentre i Rudersdal KommuneSupplerende uddybning redegørelse Rudersdal Kommune 2016, værdighedsmilliarden04-08-20161601908147789
Randers KommuneRanders Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65235 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.02-08-20161605232147548
Glostrup KommuneGlostrup Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65268 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.02-08-20161605445147586
Tårnby KommuneTårnby Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt budget og projektbeskrivelse til projektnr. 65271 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.03-08-20161605449147596
Odsherred KommuneOdsherred Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65274 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.03-08-20161605452147609
Odsherred KommuneOdsherred Kommune fremsender budget til projektnr. 65274 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.04-08-20161605452147660
Ishøj KommuneIshøj Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.03-08-20161607529147634
Guldborgsund KommuneGuldborgsund Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.02-08-20161607530147640
Fredensborg KommuneFredensborg Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.02-08-20161607531147650
Brønderslev KommuneNy redegørelse Brønderslev Kommune 2016, værdighedsmilliarden05-08-20161601588147896
Frederikshavn KommuneUddybende forklaring Frederikshavn Kommune 2016, værdighedsmilliarden05-08-20161601604147938
Hjørring KommuneUddybning redegørelse Hjørring Kommune 2016, værdighedsmilliarden05-08-20161601690148061
Kalundborg KommuneNy redegørelse Kalundborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden05-08-20161601712147939
Lyngby-Taarbæk KommuneNy redegørelse Lyngby-Taarbæk Kommune 2016, værdighedsmilliarden05-08-20161601891147921
Randers KommuneRanders Kommune fremsender budget samt projektbeskrivelse til projektnr. 65235 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.05-08-20161605232148121
Slagelse KommuneSlagelse Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65248 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.05-08-20161605356148001
Glostrup KommuneGlostrup Kommune fremsender revideret budget og projektbeskrivelse til projektnr. 65268 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.04-08-20161605445147891
Brønderslev KommuneEndeligt tilsagn Brønderslev Kommune 2016, værdighedsmilliarden05-08-20161601588148050
Kalundborg KommuneEndeligt tilsagn Kalundborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden05-08-20161601712147952
Svendborg KommuneInvitation til at åbne Danmarks første demensby19-07-20161600660144034
Aarhus KommuneInvitation til arrangement på Aarhus Rådhus den 26. august 201613-07-20161600660141599
Kolding KommuneNy redegørelse Kolding Kommune 2016, værdighedsmilliarden08-08-20161601715148659
Slagelse KommuneNy redegørelse Slagelse Kommune 2016, værdighedsmilliarden08-08-20161601916148861
Viborg KommuneTilføjelse til redegørelse Viborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden08-08-20161601939148615
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune - Udbetaling af tilskud vedr. stofindtagelsesrum19-07-20161603509148827
Rødovre KommuneRødovre Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt budget og projektbeksrivelse til projektnr. 65255 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.08-08-20161605404148698
Herning KommuneHerning Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65266 samt budget og projektbeskrivelse til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.08-08-20161605439148723
Odense KommuneSygeplejeydelser løst på sundhedsklinikker22-06-20161606909127387
Ringkøbing-Skjern KommuneSpørgsmål om bagatelgrænse i forhold til bevilling af hjælpemidler03-08-20161607569147677
Aarhus Kommune Aarhus Kommune afslutning af projekt 65207 - alkoholbehandling af dobbeltbelastede. 08-08-2016 1601220 148627
Kolding Kommune Tilbagemelding redegørelse Kolding Kommune 2016, værdighedsmilliarden 08-08-2016 1601715 148909
Ringkøbing-Skjern Kommune Orienterer kommune om oversendelse til SIM 08-08-2016 1607569 148886
Esbjerg Kommune Svar på invitation til åbning af ny fælles akutfunktion i Esbjerg 09-08-2016 1600660 149660
Dragør Kommune Endeligt tilsagn Dragør Kommune 2016, værdighedsmilliarden 09-08-2016 1601589 149466
Slagelse Kommune Endeligt tilsagn Slagelse Kommune 2016, værdighedsmilliarden 09-08-2016 1601916 149157
Køge Kommune Svar på henvendelse om hjemmesygepleje til børn og unge 08-08-2016 1607328 148644
Holbæk KommuneHenvendelse fra Holbæks Borgmester vedr. Friplejeboliger09-08-2016SJ-STD-DEPKHK149698
Esbjerg KommuneInvitation til åbning af ny unik akutfunktion i Esbjerg omkring 1. september 201620-07-20161600660144083
Haderslev KommuneVedr. partnerskabsprojekt "Unge på sporet"09-08-20161601455149645
Dragør KommuneNy redegørelse Dragør Kommune 2016, værdighedsmilliarden09-08-20161601589149311
Høje-Taastrup KommuneUddybning til redegørelse Høje-Taastrup Kommune 2016, værdighedsmilliarden09-08-20161601706149703
Rødovre KommuneNy redegørelse Rødovre Kommune 2016, værdighedsmilliarden09-08-20161601909149588
Slagelse KommuneSpecifikation note redegørelse Slagelse Kommune 2016, værdighedsmilliarden09-08-20161601916149152
Lolland KommuneUdbetalingsanmodning - Ældre It Frivilligcenter Lolland08-04-2016160466565932
Sønderborg KommuneUdbetalingsanmodning - Ældre It Sønderborg Kommune08-04-2016160466765900
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune fremsender revideret projektbeskrivelse samt budget til projektnr. 65232 puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.09-08-20161605212149138
Skanderborg KommuneSkanderborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65257 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.09-08-20161605408149545
Køge KommuneKvitterer for svar på henvendelse om hjemmesygepleje til børn og unge08-08-20161607328148652
Køge KommuneSygepleje til børn - § 13814-07-20161607328141777
Aarhus KommuneEr bekendtgørelse 966/2014 blevet ændret14-07-20161607356141778
Region Sjælland
Lolland Kommune
Henvendelse vedr. lægedækning i yderområderne04-07-20161607668136584
Nyborg Kommune Udbetalingsanmodning - Ældre It Nyborg Kommune 08-04-2016 1604668 65879
Slagelse Kommune Henvendelse af 9. august 2016 vedr. tilskud til remedier efter punkt 4 i vejledning om ernæringspræparater 09-08-2016 1607699 149264
Holstebro Kommune Svar til Holstebro Kommune vedr. opgørelser over ventetid 09-08-2016 1602528 149170
Allerød Kommune Svar til Allerød Kommune vedr. mulighed for overførsel af uforbrugte midler til følgende år 10-08-2016 1602528 150336
Glostrup Kommune Svar til Glostrup Kommune vedr. budget, regnskab m.v. 10-08-2016 1602528 150332
Furesø Kommune Svar til Furesø Kommune på spm. vedr. ansøgning 09-08-2016 1602528 149217
Holstebro Kommune Svar på henvendelse om satspuljen 10-08-2016 1607635 150196
Aarhus KommuneUdbetalingsanmodning - "Wellness på Husumvej".10-08-2016SJ-STD-DEPPKS150181
Silkeborg KommuneSilkeborg Kommune fremsender slutrapport til projektnr. 22307 til puljen til opsøgende tandpleje.11-08-20161601500150744
Helsingør KommuneUddybning redegørelse Helsingør Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-08-20161601684151365
Kerteminde KommuneNy redegørelse Kerteminde Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-08-20161601713151375
Kolding KommuneUddybning redegørelse Kolding Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-08-20161601715151417
Struer KommuneNy redegørelse Struer Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-08-20161601923150796
Slagelse KommuneUdbetalingsanmodning - projekt Ældre It Slagelse Kommune08-04-2016160466965877
Odense KommuneUdbetalingsanmodning - projekt Ældre It Odense Kommune08-04-2016160467065843
Roskilde KommuneUdbetalingsanmodning - projekt Ældre It Roskilde Kommune08-04-2016160467165835
Faxe KommuneFaxe Kommune fremsender ændret projektbeskrivelse til projektnr. 65236 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.10-08-20161605261150529
Vejle KommuneVejle Kommune Tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65243 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.11-08-20161605333151328
Odense KommuneOdense Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65244 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.10-08-20161605336150527
Skive KommuneSkive Kommune fremsender budget og projektbeskrivelse til projektnr. 65269 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.10-08-20161605446150651
Hvidovre KommuneTilbagemelding redegørelse Hvidovre Kommune 2016, værdighedsmilliard11-08-20161601705151468
Kerteminde KommuneTilbagemelding redegørelse Kerteminde Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-08-20161601713151242
Kerteminde KommuneEndeligt tilsagn Kerteminde Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-08-20161601713151398
Nordfyns KommuneTilbagemelding redegørelse Nordfyns Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-08-20161601897151185
Struer KommuneEndeligt tilsagn Struer Kommune 2016, værdighedsmilliarden11-08-20161601923151103
Tønder KommuneTønder Kommune Godkender projekt til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede – projekt nr. 65231.11-08-20161605211150798
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune Godkendelse af projektet til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65232.11-08-20161605212150812
Randers KommuneRanders Kommune Godkendelse af projektet til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65235.11-08-20161605232150832
Faxe KommuneFaxe Kommune Godkendelse af projektet til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65236.11-08-20161605261150841
Aabenraa KommuneAabenraa kommune Godkendelse af projektet til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65237.11-08-20161605288150852
Roskilde KommuneRoskilde Kommune Godkendelse af projektet til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65238.11-08-20161605296150859
Aarhus KommuneAarhus Kommune Godkendelse af projektet til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65240.11-08-20161605301150882
Rudersdal KommuneRudersdal Kommune Godkendelse af projektet til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65242.11-08-20161605332150892
Viborg KommuneViborg Kommune Godkendelse af projektet til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65246.11-08-20161605339150903
Frederiksberg KommuneFrederiksberg Kommune Godkendelse af projektet til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65250.11-08-20161605358150919
Ringkøbing-Skjern KommuneRingkøbing-Skjern Kommune Godkendelse af projektet til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65253.11-08-20161605377150973
Rødovre KommuneRødovre Kommune Godkendelse af projektet til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65255.11-08-20161605404150981
Helsingør KommuneHelsingør Kommune Godkendelse af projektet til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65256.11-08-20161605407150983
Gentofte KommuneGentofte Kommune Godkendelse af projektet til puljen til styrkelse af kommunal alkoholbehandling - projektnr. 65258.11-08-20161605412150993
Middelfart KommuneMiddelfart Kommune Godkendelse af projektet til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65260.11-08-20161605414151049
Sønderborg KommuneSønderborg Kommune Godkendelse af projektet til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65261.11-08-20161605417151062
Frederikssund KommuneFrederikssund Kommune Godkendelse af projeket til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling 2016-2019 - projektnr. 65263.11-08-20161605430151109
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune Godkendelse af projektet til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65265.11-08-20161605435151116
Herning KommuneHerning Kommune Godkendelse af projektet til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65266.11-08-20161605439151124
Favrskov KommuneFavrskov Kommune Godkendelse af projektet til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65267.11-08-20161605443151130
Glostrup KommuneGlostrup Kommune Godkendelse af projektet til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65268.11-08-20161605445151142
Skive KommuneSkive Kommune Godkendelse af projektet til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65269.11-08-20161605446151210
Tårnby KommuneTårnby Kommune Godkendelse af projektet til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65271.11-08-20161605449151166
Assens KommuneAssens Kommune Godkendelse af projektet til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65273.11-08-20161605451151172
Aarhus KommuneFremsender udbetalingsanmodning - projekt "Det gode måltid".10-03-2016SJ-STD-DEPPKS48307
Hjørring KommuneNy redegørelse Hjørring Kommune 2016, værdighedsmilliard11-08-20161601690151711
Odder KommuneNy redegørelse Odder Kommune 2016, værdighedsmilliarden12-08-20161601900152142
Vallensbæk KommuneNy redegørelse Vallensbæk Kommune 2016, værdighedsmiliarden11-08-20161601933151728
Egedal KommuneFremsender udbetalingsblanket - projekt "Aktive Ældre".10-03-2016160406046990
Egedal KommuneAnmoder om kopi af ansøging - projekt "Aktive Ældre".10-03-2016160406046994
Kolding KommuneKolding Kommune fremsender budget til projektnr. 65234 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.11-08-20161605228151701
Brøndby KommuneBrøndby Kommune fremsender revideret budget og projektbeskrivelse til projektnr. 65262 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.11-08-20161605425151424
Frederiksberg KommuneFrederiksberg Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.11-08-20161607820151656
Hjørring KommuneEndeligt tilsagn Hjørring Kommune 2016, værdighedsmilliarden12-08-20161601690151998
Odder KommuneEndeligt tilsagn Odder Kommune 2016, værdighedsmilliarden13-08-20161601900152419
Rødovre KommuneEndeligt tilsagn Rødovre Kommune 2016, værdighedsmilliarden12-08-20161601909152326
Vallensbæk KommuneEndeligt tilsagn Vallensbæk Kommune 2016, værdighedsmilliarden12-08-20161601933151737
Brøndby KommuneGenfremsender ansøgningsskema m.v. til Brøndby Kommune - nedbringelse af ventetid på genoptræning11-08-20161602528151221
Herning KommuneTilsagn om tilskud - Ældremilliarden12-02-2016160317726361
Kolding KommuneKolding Kommune Godkendelse af projektet til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65234.12-08-20161605228151718
Brøndby KommuneBrøndby Kommune Godkendelse af projektet til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65262.12-08-20161605425151640
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune Afslutning af projektnr. 62101 puljen til styrkelse af hjerneskadeindsatsen.15-08-20161601289152520
Hillerød KommuneTilbagemelding uddybning redegørelse Hillerød Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-08-20161601593153105
Faxe KommuneTilbagemelding uddybning redegørelse Faxe Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-08-20161601600153137
Frederikshavn KommuneTilbagemelding uddybning redegørelse Frederikshavn Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-08-20161601604153138
Horsens KommuneTilbagemelding uddybning redegørelse Horsens Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-08-20161601607153097
Gentofte KommuneTilbagemelding uddybning redegørelse Gentofte Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-08-20161601672153076
Haderslev KommuneTilbagemelding uddybning redegørelse Haderslev Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-08-20161601679153099
Helsingør KommuneTilbagemelding uddybning redegørelse Helsingør Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-08-20161601684153077
Herlev KommuneTilbagemelding uddybning redegørelse Herlev Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-08-20161601686153095
Høje-Taastrup KommuneTilbagemelding uddybning redegørelse Høje-Taastrup Kommune 2016, værdighedsmiliarden15-08-20161601706153052
Kolding KommuneTilbagemelding uddybning redegørelse Kolding Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-08-20161601715152919
Lyngby-Taarbæk KommuneTilbagemelding uddybning redegørelse Lyngby-Taarbæk Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-08-20161601891153131
Nyborg KommuneTilbagemelding uddybning redegørelse Nyborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-08-20161601898153128
Odsherred KommuneTilbagemelding uddybning redegørelse Odsherred Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-08-20161601902153098
Ringkøbing-Skjern KommuneTilbagemelding uddybning redegørelse Ringkøbing-Skjern Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-08-20161601905153104
Rudersdal KommuneTilbagemelding uddybning redegørelse Rudersdal Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-08-20161601908153117
Skanderborg KommuneTilbagemelding uddybning redegørelse Skanderborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-08-20161601914153074
Skive KommuneTilbagemelding uddybning redegørelse Skive Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-08-20161601915153113
Svendborg KommuneTilbagemelding uddybning redegørelse Svendborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-08-20161601924153145
Sønderborg KommuneTilbagemelding uddybning redegørelse Sønderborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-08-20161601927153136
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62101 - puljen til genoptræning af hjerneskadede.12-08-20161601289152093
Middelfart KommuneMiddelfart Kommune Fremsender budget til projektnr. 65260 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.15-08-20161605414152928
Nordfyns KommuneNordfyns Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.15-08-20161607869152608
Odense KommuneOdense Kommune fremsender regnskab til projektnr. 65204 - puljen til alkoholbehandling.16-08-20161601513153617
Silkeborg KommuneSvar på spørgsmål Silkeborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden15-08-20161601912153593
Sønderborg KommuneSvar på spørgsmål redegørelse Sønderborg kommune 2016, værdighedsmilliarden16-08-20161601927153591
Haderslev KommuneKvittering for svar på henvendelse om sundhedsundersøgelse vedr. vindmøller16-08-20161605544153763
Gladsaxe KommuneSpørgsmål til lovgivningen (udbydere af hjemmehjælp)08-08-20161607748149019
Holstebro KommuneHolstebro Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid på genoptræning.16-08-20161607894153832
Skive KommuneSkive Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid på genoptræning.16-08-20161607895153841
Hillerød KommuneEndeligt tilsagn Hillerød Kommune 2016, værdighedsmilliarden16-08-20161601593153701
Frederikshavn KommuneEndeligt tilsagn Frederikshavn Kommune 2016, værdighedsmilliarden16-08-20161601604154139
Gentofte KommuneEndeligt tilsagn Gentofte Kommune 2016, værdighedsmilliarden16-08-20161601672154046
Nyborg KommuneEndeligt tilsagn Nyborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden16-08-20161601898153765
Odsherred KommuneEndeligt tilsagn Odsherred Kommune 2016, værdighedsmilliarden16-08-20161601902154057
Ringkøbing-Skjern KommuneEndeligt tilsagn Ringkøbing-Skjern Kommune 2016, værdighedsmilliarden16-08-20161601905154109
Skive KommuneEndeligt tilsagn Skive Kommune 2016, værdighedsmilliarden16-08-20161601915153719
Sønderborg KommuneEndeligt tilsagn Sønderborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden16-08-20161601927154071
Brøndby KommuneSvar til Brøndby Kommune ift. om pulje både er rettet tilbud efter sundhedsloven og serviceloven16-08-20161602528153428
Gladsaxe KommuneSvar på henvendelse vedr. frit valg af leverandør16-08-20161607748154181
Faxe KommuneEndeligt tilsagn Faxe Kommune - værdighedsmilliarden16-08-20161601600154133
Horsens KommuneEndeligt tilsagn Horsens Kommune 2016, værdighedsmilliarden17-08-20161601607154326
Haderslev KommuneEndeligt tilsagn Haderslev Kommune 2016, værdighedsmilliarden17-08-20161601679154312
Helsingør KommuneEndeligt tilsagn Helsingør Kommune 2016, værdighedsmilliarden17-08-20161601684154443
Herlev KommuneEndeligt tilsagn Herlev Kommune 2016, værdighedsmilliarden17-08-20161601686154453
Høje-Taastrup KommuneEndeligt tilsagn Høje-Taastrup Kommune 2016, værdighedsmilliarden17-08-20161601706154343
Lyngby-Taarbæk KommuneEndeligt tilsagn Lyngby-Taarbæk Kommune 2016, værdighedsmilliarden17-08-20161601891154356
Rudersdal KommuneEndeligt tilsagn Rudersdal Kommune 2016, værdighedsmilliarden17-08-20161601908154377
Skanderborg KommuneEndeligt tilsagn Skanderborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden17-08-20161601914154422
Nordfyns KommuneNy redegørelse Nordfyns Kommune 2016, værdighedsmilliarden17-08-20161601897155048
Vejle KommuneAccept af tilskudsbetingelser - "Det frie valg".16-08-20161607187153504
Gladsaxe KommuneSvar på henvendelse vedr. frit valg af leverandør fra Gladsaxe Kommune17-08-20161607748154370
Odense KommuneOdense Kommune Afslutning af projektnr. 65204 puljen til alkoholbehandling.18-08-20161601513155192
Nordfyns KommuneEndeligt tilsagn Nordfyns Kommune 2016, værdighedsmilliarden18-08-20161601897156031
Vesthimmerlands KommuneVesthimmerlands Kommune besvarer spørgsmål til projektnr. 65230 pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.17-08-20161605210155453
Syddjurs KommuneFremsender udbetalingsanmodning - projekt "Fortælleværksteder og livsplakater".17-08-2016SJ-STD-DEPPKS154818
Nordfyns KommuneNy redegørelse Nordfyns Kommune 2016, værdighedsmilliarden18-08-20161601897156005
Lolland KommuneLolland Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.18-08-20161607957155683
Ærø KommuneÆrø Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.18-08-20161607959155674
Silkeborg KommuneSilkeborg Kommune regnskab og slutrapport til projektnr. 22307 puljen til opsøgende tandpleje.19-08-20161601500156382
Allerød KommuneSvar på tilbagemelding redegørelse Allerød Kommune 2016, værdighedsmilliarden18-08-20161601578156423
Halsnæs KommuneFremsender budget og fordelingsbudget19-08-20161607197156479
Ishøj KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger12-08-20161607219156056
Thisted KommuneRevideret budget til Puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre17-08-20161607229155917
Rødovre KommuneRødovre Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.19-08-20161607992156369
Furesø KommuneFuresø Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.19-08-20161607995156576
Allerød KommuneEndeligt tilsagn Allerød Kommune 2016, værdighedsmilliarden22-08-20161601578157435
Svendborg KommuneEndeligt tilsagn Svendborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden22-08-20161601924157298
Vordingborg KommuneHurtig tilbagemdelding Vordingborg Kommune (på uformel henvendelse) 2016, værdighedsmilliarden22-08-20161601941157543
Høje-Taastrup KommuneHøje-Taastrup Kommune angående projektet til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling til projektnr. 65275.22-08-20161605453157181
Mariagerfjord KommuneAccept af tilskudsbetingelser - underskrevet14-07-2016SJ-STD-DEPPKS141769
Vordingborg KommuneNyt materiale Vordingborg Kommune 2016 (foreløbigt), værdighedsmilliarden22-08-20161601941157533
Syddjurs KommuneSatspuljemidler til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - rykker for svar04-07-20161605108136568
Horsens KommunePuljeoversigt/ansøgningsfrist09-06-20161605108116440
Høje-Taastrup KommuneHøje-Taastrup Kommune budget til projektnr. 65275 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.22-08-20161605453157158
Københavns KommuneInvitation til åbningsreception for stofindtagelsesrummet H17 d. 15. august05-07-20161606063136869
Sorø KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 2017.01-08-20161607163156750
Odense KommuneAccept af tilskudsbetingelser. Tilskudssagen: Dansecafe27-07-20161607204145384
Guldborgsund KommuneAccept af tilskudsbetingelser22-07-20161607205144549
Guldborgsund KommuneUdbetalingsanmodning21-07-20161607205144534
Aarhus KommuneAcceptskrivelse - Pulje til livskvalitet 2016.01-08-20161607228146499
Vejle KommuneAnsøgning til Puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre for 201701-08-20161607276156315
Københavns KommuneRefusionsafkaldsaftaler i forhold til betaling for lægeerklæringer i andre EU og EØS lande18-07-20161607333143561
Slagelse KommuneSlagelse Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-08-20161608018157185
Næstved KommuneNæstved Kommune ansøgning til pulje til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-08-20161608024157025
Billund KommuneBillund Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-08-20161608036156940
Kolding KommuneKolding Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-08-20161608045157394
Vejle KommuneVejle Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-08-20161608046156945
Norddjurs KommuneNorddjurs Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-08-20161608051157040
Favrskov KommuneFavrskov Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-08-20161608052157002
Allerød KommuneUdbetalingsanmodning 1. rate 2016 Allerød Kommune - værdighedsmilliarden.22-08-20161601578157438
Skanderborg KommuneSpørgsmål ang. bortfald af tilsagnet - pulje livskvalitet på plejehjem22-08-20161607186157154
Frederikshavn KommuneHenvendelse af 23. august 2016 vedr. fordeling af ernæringspræparater og remedier23-08-2016SJ-STD-DEPCHO158061
Skanderborg KommuneSpørgsmål ang. bortfald af tilsagnet - pulje livskvalitet på plejehjem22-08-20161607186157177
Aarhus KommuneAccept af tilskudsbetingelse - midler fra satspuljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger22-07-20161607218144689
Horsens KommuneHorsens Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.23-08-20161608047158021
Slagelse KommuneVedr. tilskud til remedier efter punkt 4 i vejledning om ernæringspræparater22-08-2016SJ-STD-DEPCHO157909
Lemvig KommuneNy redegørelse Lemvig Kommune 2016, værdighedsmilliard24-08-20161601889158854
Lemvig KommuneNy redegørelse Lemvig kommune 2016, værdighedsmilliarden24-08-20161601889159126
Nyborg KommuneAnmodning om svar på ansøgning vedr. ældremilliarden.23-08-20161603348158108
Frederiksberg KommuneVedr. ældremilliarden.19-08-20161605748158083
Frederiksberg KommuneAnsøgning om overførelse af uforbrugte midler vedr. ældremilliarden23-02-20161605748158079
Køge KommuneVidersendelse af henvendelse fra Køge Kommune om, hvem der skal afholde udgiften til kørsel og låsesmed i forbindelse med tvangsindlæggelse13-06-20161606979119160
Ringkøbing-Skjern KommuneRykker for svar - brev af den 31.03.2016 - vedr. ældremilliarden.22-08-20161608133158644
Ringkøbing-Skjern KommuneUforbrugte midler 2015 - ansøgning - ældremilliarden.22-08-20161608133158647
Ringkøbing-Skjern KommuneRykker for svar - brev af den 31.03.2016 - vedr. ældremilliarden.22-08-20161608133158646
Lemvig KommuneEndeligt tilsagn Lemvig Kommune 2016, værdighedsmilliarden24-08-20161601889159137
Nyborg KommuneSvar på genansøgning af midler overført fra 2015 - Løft af ældreområdet23-08-20161603348158110
Hillerød KommuneRykker for svar på diverse henvendelser vedr. spørgsmål fra revisionen23-08-20161603352158066
Vejle KommuneVejle: stofindtagelsesrum - regnskab og budget24-08-20161603509158735
Frederiksberg KommuneAnsøgning om overførelse af uforbrugte midler vedr. ældremilliarden23-08-20161605748158082
Fredericia KommuneSvar på henvendelse vedr. respirationsinsufficiens23-08-20161606454158032
Ringkøbing-Skjern KommuneSvar på rykker for svar - brev af den 31.03.2016 vedr. ældremilliarden.23-08-20161608133158648
Hvidovre KommuneNy redegørelse Hvidovre Kommune 2016, Værdighedsmilliarden25-08-20161601705160392
Kolding KommuneNy redegørelse Kolding Kommune 2016, værdighedsmidlerne25-08-20161601715159536
Vejle KommuneVejle Kommune: lavere forbrug i 201624-08-20161603509159416
Vejle KommuneVejle: Stofindtagelsesrum - regnskab og budget09-08-20161603509158731
Silkeborg KommuneSilkeborg Kommune fremsender budget samt projektbeskrivelse til projektnr. 65249 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.25-08-20161605357160176
Næstved KommuneNæstved Kommune budget og revideret projektbeskrivelse til projektnr. 65254 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.25-08-20161605378160145
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune budget og projektbeskrivelse til projektnr. 65259 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.24-08-20161605413159933
Solrød KommuneAfrapportering, klippekortmodel24-08-20161606928159651
Sorø KommuneAnsøgning i forbindelse med foreløbigt tilsagn fra puljen til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201723-08-20161607163159021
Halsnæs KommuneUnderskrevet accept af tilskudsbetingelser - pulje til livskvalitet 2016.23-08-20161607197158096
Tårnby KommuneTårnby Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-08-20161607993159789
Allerød KommuneAllerød Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-08-20161607996159771
Stevns KommuneStevns Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-08-20161608019159719
Middelfart KommuneMiddelfart Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.23-08-20161608026158493
Faaborg-Midtfyn KommuneFaaborg-Midtfyn Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-08-20161608028159747
Odder KommuneOdder Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-08-20161608053159762
Kolding KommuneEndeligt tilsagn Kolding Kommune 2016, værdighedsmilliarden25-08-20161601715159635
Silkeborg KommuneSilkeborg Kommune puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede - projektnr. 65249.25-08-20161605357160335
Næstved KommuneNæstved Kommune puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede - projektnr. 65254.25-08-20161605378160295
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune Godkender budget og projektbeskrivelse til projektnr. 65259 til pulje til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.25-08-20161605413159973
Skanderborg KommuneKlippekortordningen24-08-20161605752158703
Holbæk KommuneAnvendelse af midlerne fra værdighedspolitikken25-08-20161608193160042
Gribskov KommuneGribskov Kommune afslutning af projektnr. 62127 til puljen til styrket genoptræning og rehabilitering af personer med erhvervet hjerneskade.26-08-20161601339160519
Silkeborg KommuneSilkeborg Kommune afslutning af projektnr. 22307 til puljen til opsøgende tandpleje.26-08-20161601500161255
Hvidovre KommuneEndeligt tilsagn Hvidovre Kommune 2016, værdighedsmilliarden26-08-20161601705161137
Vordingborg KommuneEndeligt tilsagn Vordingborg Kommune 2016, værdighedsmilliard26-08-20161601941160704
Høje-Taastrup KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.25-08-20161607208159856
Gribskov KommuneGribskov Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62127 til puljen til styrket genoptræning af hjerneskade.25-08-20161601339160106
Gribskov KommuneGribskov Kommune fremsender endelig slutrapport til projektnr. 62127 til puljen til styrket genoptræning og rehabilitering af personer med erhvervet hjerneskade.25-08-20161601339160166
Rudersdal KommuneRudersdal Kommune regnskab og afrapportering til projektnr. 65202 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.26-08-20161601508160621
Hvidovre KommuneRedegørelse Hvidovre Kommune 2016, værdighedsmilliard26-08-20161601705160874
Vordingborg KommuneNy redegørelse Vordingborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden26-08-20161601941160641
Thisted KommuneGodkendelse af projektændring i "Det Gode Måltid".04-07-20161606247159940
Høje-Taastrup KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.19-08-20161607208159912
Hvidovre KommuneHvidovre Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.26-08-20161607988161197
Lyngby-Taarbæk KommuneLyngby-Taarbæk Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.26-08-20161607991161185
Vallensbæk KommuneVallensbæk Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.26-08-20161607994161202
Ringsted KommuneRingsted Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.26-08-20161608017160773
Herning KommuneHerning Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.26-08-20161608048160631
Odense Kommune Svar på invitation til overrækkelse af præmie ifbm. CykelScores tur nr. 1.000.000 29-08-2016 1600660 162073
Samsø Kommune SUM kontakter Samsø Kommune for at få kontakt til sagsbehandleren - vedr. evt. forpligtelse til kølerum. 25-08-2016 1601694 160893
Vallensbæk Kommune Genfremsender ansøgningsskema til Vallensbæk Kommune - vedr. nedbringelse af ventetid til genoptræning. 26-08-2016 1602528 161097
Vejle Kommune Vejle Kommune godkendelse af budget til projektnr. 65243 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede. 29-08-2016 1605333 161917
Helsingør KommunePraktisk information vedr. Sting koncerten den 4. august 201620-07-20161600664144175
Vejle KommuneVejle Kommune revideret budget samt beskrivelse til projektnr. 65243 - puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.29-08-20161605333161873
Glostrup KommuneGlostrup Kommune ansøgning til pujen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.29-08-20161607985162048
Køge KommuneKøge Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.29-08-20161608009161967
Faxe KommuneFaxe Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.28-08-20161608015161522
Nyborg KommuneNyborg Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.29-08-20161608030161928
Thisted KommuneThisted Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.29-08-20161608063162163
Vallensbæk KommuneGenfremsender ansøgningsskema til Vallensbæk Kommune i andet format - nedbringelse af ventetid til genoptræning.26-08-20161602528161111
Holstebro KommuneVedr. anmodning om justering - Projekt kompetenceudvikling, teknologi og dataunderstøttelse30-08-20161603328162899
Odsherred KommuneOdsherred Kommune nyt budget til projektnr. 65274 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.30-08-20161605452162989
Samsø KommuneSamsø Kommune uddybning af budget til ansøgning til pulje til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161607347162621
Middelfart KommuneVedr. ministerbesøg i Middelfart om demens25-08-20161607904161861
Langeland KommuneVedr. besøg i Langeland Kommune om demens25-08-20161607904161877
Middelfart KommuneProgram mv. for besøg i Middelfart Kommune18-08-20161607904161868
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161607979162801
Brøndby KommuneBrøndby Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161607981162850
Roskilde KommuneRoskilde Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608011162584
Kalundborg KommuneKalundborg Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608016162914
Vordingborg KommuneVordingborg Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608025163091
Assens KommuneAssens Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608027162792
Odense KommuneOdense Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608032163103
Haderslev KommuneHaderslev Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608035163188
Fanø KommuneFanø Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608040163068
Varde KommuneVarde Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608041162972
Aabenraa KommuneAabenraa Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608043162745
Struer KommuneStruer Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608050163197
Aarhus KommuneAarhus Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608057163066
Ikast-Brande KommuneIkast-Brande Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608058162543
Ringkøbing-Skjern KommuneRingkøbing-Skjern Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608059162654
Hedensted KommuneHedensted Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608060163177
Rebild KommuneRebild Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608066162639
Mariagerfjord KommuneMariagerfjord Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608067162554
Hjørring KommuneHjørring Kommunes ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608069162615
Sønderborg KommuneHenvendelse fra Sønderborg Kommune om ansvar for hjælpemiddel til cancerpatient med lary-sonde16-08-20161608311153509
Ballerup KommuneBallerup Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161607980163786
Gentofte KommuneGentofte Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161607983163558
Herlev KommuneHerlev Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161607986163622
Høje-Taastrup KommuneHøje-Taastrup Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161607990163782
Rødovre KommuneRødovre Kommune uddybning af budgettet til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161607992163575
Helsingør KommuneHelsingør Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161607997163591
Hillerød KommuneHillerød Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161607998163134
Rudersdal KommuneRudersdal Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161608001163872
Frederikssund KommuneFrederikssund Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-08-20161608003163429
Solrød KommuneSolrød Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161608012164197
Odsherred KommuneOdsherred Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161608013163992
Holbæk KommuneHolbæk Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161608014163533
Sorø KommuneSorø Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161608022163628
Svendborg KommuneSvendborg Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161608033163747
Langeland KommuneLangeland Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161608034163742
Sønderborg KommuneSønderborg Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161608037164192
Tønder KommuneTønder Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161608038163703
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161608039163499
Fredericia KommuneFredericia Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161608044163954
Lemvig KommuneLemvig Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161608049163561
Randers KommuneRanders Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161608054163863
Silkeborg KommuneSilkeborg Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161608055164166
Morsø KommuneMorsø Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161608062163486
Brønderslev KommuneBrønderslev Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161608064164011
Aalborg KommuneAalborg Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161608068163701
Slagelse KommuneSvar på henvendelse af 9. august 2016 vedr. ernæringspræparater01-09-20161607699165201
Frederikshavn KommuneSvar på henvendelse af 23. august 2016 vedr. ernæringspræparater01-09-20161608270165184
Sønderborg KommuneSvar på henvendelse om redskab til kræftpatient (sonde til brug for vejrtrækning)01-09-20161608311164370
Brønderslev KommuneBrønderslev Kommune angående regnskab til projekt 62148 - Styrkelse af hjerneskadeindsatsen.26-08-20161601348161157
Haderslev KommuneVedr. ændring i partnerskabsprojekt "Unge på sporet"02-09-20161601455166071
Rudersdal KommuneRudersdal Kommune afslutning af projeknr. 65202 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.02-09-20161601508165563
Aalborg KommuneAalborg Kommune angående brug af bevilling til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.31-08-20161605375163801
Middelfart KommuneMiddelfart Kommune Godkendelse af budget til projektnr. 65260 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.15-08-20161605414153005
Skive KommuneSkive Kommune angående budget til projektnr. 65269 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.31-08-20161605446163828
Kerteminde KommuneKerteminde Kommune anmoder om uddybende oplysninger til budget til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.29-08-20161607327162478
Samsø KommuneSamsø Kommune anmoder om uddybende oplysninger til budget til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.29-08-20161607347162485
Lolland KommuneLolland Kommune Anmoder om uddybning af budget til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161607957165379
Rødovre KommuneRødovre Kommune Anmoder om uddybning af budget til puljen til nedbringelse af ventetid på genoptræning.29-08-20161607992162498
Solrød KommuneSolrød Kommune angående budgettet til ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161608012164202
Faxe KommuneFaxe Kommune anmoder om uddybning af budget til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.01-09-20161608015165435
Hørsholm KommuneHørsholm Kommune angående regnskab til projektnr. 62122 Genoptræning af hjerneskadede.22-08-20161601300157522
Brønderslev KommuneBrønderslev Kommune angående regnskab til projektnr. 62148 - Styrkelse af hjerneskadeindsatsen.26-08-20161601348161151
Rudersdal KommuneRudersdal Kommune revideret regnskab og slutrapport til projektnr. 65202 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.01-09-20161601508165448
Aalborg KommuneAalborg Kommune angående brug af bevilling til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.31-08-20161605375163807
Skive KommuneSkive Kommune angående budget til projektnr. 65269 puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.30-08-20161605446163436
Dragør KommuneDragør Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161607982165392
Solrød KommuneSolrød Kommune tilrettet budget til ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-08-20161608012164206
Faxe KommuneFaxe Kommune uddyber budget til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.01-09-20161608015165438
Skanderborg KommuneSkanderborg Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.01-09-20161608056165421
Kolding KommuneØnsker anbefaling af projekt, 2. etape af Kolding Sundhedscenter17-08-20161608258154304
Gentofte KommuneSpørgsmål vedr. aflønning af forældre til borger (voksen) som modtager hjælp til respiration iht. SEL § 96.01-09-20161608404165371
Aarhus KommuneAarhus Kommune angående endeligt regnskab for Hjerneskadeprojekt 62178.05-09-20161601309166767
Vallensbæk KommuneVallensbæk Kommune angående regnskab og slutrapport til projektnr. 62116 - puljen til genoptræning af hjerneskadede.05-09-20161601335166225
Fredericia KommuneFredericia Kommune revideret budget samt projektbeskrivelse til projektnr. 65233 til puljen til styrkelsen af den kommunale alkoholbehandling.05-09-20161605213166383
Haderslev KommuneHaderslev Kommune revideret budget samt projektbeskrivelse til projektnr. 65239 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.05-09-20161605297166492
Greve KommuneGreve Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.05-09-20161608007166522
Faxe KommuneSvar vedr. link til ventetidsopgørelse05-09-20161602528166686
Fredericia KommuneFredericia Kommune angående puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65233.05-09-20161605213166571
Haderslev KommuneHaderslev Kommune angående puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65239.05-09-20161605297166588
Kolding KommuneSvar på henvendelse vedr. sundhedscenter05-09-20161608258166656
Gentofte KommuneKvittering for modtagelse af spørgsmål vedr. fortolkning af regler om hjælpeordninger.02-09-20161608404165372
Holbæk KommuneVedr. DÆMP - Den Ældre Medicinske Patient.05-09-2016SJ-STD-DEPCLAB166947
Holbæk KommuneHolbæk Kommune puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65241.06-09-20161605329167055
Favrskov KommunePulje: Klippekort06-09-20161605752168066
Lolland KommuneLolland Kommune Ansøgning - midler til nedbringelse af ventetid til genoptræning.06-09-20161607957167182
Svendborg KommuneSvendborg Kommune anmoder om uddybning af budget post til ansøgning til nedbringelse af ventetid til genoptræning.06-09-20161608033167881
Lemvig KommuneLemvig Kommune Uddybning af budget til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.06-09-20161608049167186
Lemvig KommuneLemvig Kommune anmoder om uddybning af budgettet til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.05-09-20161608049167110
Roskilde KommuneSpørgsmål til demensboligpulje06-09-20161608482168022
Aarhus KommuneAarhus Kommune angående slutrapport til projektnr. 62178 til genoptræningspuljen.06-09-20161601309167680
Aarhus KommuneAarhus Kommune angående endeligt regnskab til projektnr. 62178 til genoptræningspuljen.06-09-20161601309167688
Aarhus KommuneAarhus Kommune fremsender revisorerklæring til projektnr. 62178 til genoptræningpuljen.06-09-20161601309167262
Aarhus KommuneAarhus Kommune fremsender diverse bilag til regnskab til projektnr. 62178 til genoptræningspuljen.06-09-20161601309167300
Holbæk KommuneHolbæk Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 65241 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.05-09-20161605329166853
Halsnæs KommuneKopi af svar: Værdig alderdom kræver flere medarbejdere21-06-20161606785126406
Holbæk KommuneVedr. Den Ældre Medicinske Patient - DÆMP.05-09-20161607859166942
Lolland KommuneLolland Kommune supplerende oplysninger til ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.06-09-20161607957167122
Vejen KommuneTil Vejen Kommune vedr. pulje til nedbringelse af ventetid til genoptræning07-09-20161602528169095
Hørsholm KommuneTil Hørsholm Kommune vedr. pulje til nedbringelse af ventetid til genoptræning07-09-20161602528169106
Viborg KommuneTil Viborg Kommune vedr. pulje til nedbringelse af ventetid til genoptræning07-09-20161602528169091
Læsø KommuneTil Læsø Kommune vedr. Pulje til nedbringelse af ventetid til genoptræning07-09-20161602528169099
Halsnæs KommuneTil Halsnæs Kommune vedr. pulje til nedbringelse af ventetid til genoptræning07-09-20161602528169114
Gribskov KommuneTil Gribskov Kommune vedr. pulje til nedbringelse af ventetid til genoptræning07-09-20161602528169118
Holbæk KommuneSvar på henvendelse vedr. friplejeboliger07-09-20161608077168448
Vejle KommuneHenvendelse om pulje til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum30-08-20161606590169042
Odense KommuneHenvendelse om pulje til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum31-08-20161606590169030
Aarhus KommuneHenvendelse om puljen til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum30-08-20161606590169049
Københavns KommuneHenvendelse om statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum26-08-20161606590169052
Middelfart KommuneVedr. Billeder05-09-20161608480167970
Gladsaxe KommuneTil Gladsaxe Kommune vedr. pulje til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-09-20161602528169122
Albertslund KommuneGenfremsender puljeindkaldelse til Albertslund Kommune - Pulje til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-09-20161602528169126
Odense KommuneHenvendelse om pulje til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum08-09-20161606590169636
Brønderslev KommuneØnsker svar vedr. afsluttende regnskab01-09-2016SJ-STD-DEPPKS165497
Vejle KommuneHenvendelse om stofindtagelsesrum i Vejle08-09-20161605909169290
Odense KommuneSvar på henvendelse om pulje til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum08-09-20161606590169865
Lejre KommuneLejre Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-09-20161608023169167
Aarhus KommuneAarhus Kommune afslutning af projektnr. 62178 puljen til genoptræning af hjerneskade.08-09-20161601309169184
Københavns KommuneKopi af bevillingsbrev - sociolance07-09-20161604590169032
Slagelse KommuneSlagelse Kommune godkendelse af revideret budget til satspulje styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede - projektnr. 65248.09-09-20161605356170232
Københavns KommuneHenvendelse til Københavns Kommune om pulje til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum.08-09-20161606590169475
Kerteminde KommuneKerteminde Kommune - uddybende oplysninger til budget til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-09-20161607327169177
Gentofte KommuneGentofte Kommune anmoder om uddybning af budget til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.08-09-20161607983170188
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune anmoder om en revideret ansøgning med budget til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-09-20161607987170737
Fredericia KommuneFredericia Kommune anmoder om uddybning af budget til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-09-20161608044169181
Halsnæs KommuneAnsøgning om konvertering af midler fra ældrepuljen.01-09-2016SJ-STD-DEPPKS164637
Københavns KommuneSvar på henvendelse om pulje til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum09-09-20161606590171056
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-09-20161607987170731
Fredericia KommuneFredericia Kommune fremsender uddybning af budget til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.08-09-20161608044170202
Esbjerg KommuneInvitation til konference "Gør som Esbjerg"31-08-20161608581164286
Herlev KommuneAnmodning om overførsel af uforbrugte Ældremilliard midler fra 2015.09-09-2016SJ-STD-DEPPKS170692
Aarhus KommuneÆldremilliarden12-09-20161608614172025
Herlev KommuneAnmodning om overførsel af uforbrugte Ældremilliard midler fra 2015.23-08-2016SJ-STD-DEPPKS170690
Slagelse KommuneSlagelse Kommune fremsender revideret buget til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.08-09-20161605356170229
Herlev KommuneHerlev Kommune - Ældremilliard midler fra 2015.09-09-20161605503170473
Hørsholm KommuneHørsholm Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.12-09-20161608000172039
Slagelse KommuneVedr. behandling af ældreboligansøgning fra udlandsdansker bosat i Spanien06-09-20161608592167574
Brøndby KommuneUdenlandske statsborgere og hjemmehjælp09-09-20161608599170360
Ældrerådet i Ringsted KommuneHenvendelse vedr. pårørendeinddragelse30-08-20161608601162457
Hvidovre KommuneRykker for svar vedr. ansøgning om overførsel af uforbrugte midler fra 2015 til 201602-08-2016SJ-STD-DEPPKS146787
Aarhus KommuneForespørgsel vedr. manglende udbetaling af puljemidler05-09-2016SJ-STD-DEPPKS167068
Gentofte KommuneGentofte Kommune revideret budget til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.13-09-20161607983172512
Svendborg KommuneSvendborg Kommune revideret budget til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.13-09-20161608033172491
Slagelse KommuneVedr. henvendelse til Sundheds- og Ældreministeriet vedr. ældrebolig.12-09-20161608592171665
Odense KommuneSlutregnskab vedr. projekt Styrket Rekruttering og samarbejde med frivillige på Plejehjem31-08-20161608647163974
Slagelse KommuneVedr. henvendelse til Sundheds- og Ældreministeriet om ældrebolig.12-09-20161608592171668
Slagelse KommuneVedr. henvendelse til Sundheds- og Ældreministeriet om ældrebolig.12-09-20161608592171625
Slagelse KommuneVedr. henvendelse til Sundheds- og Ældreministeriet om ældrebolig.12-09-20161608592171384
Svendborg KommuneØnsker regneark til regnskabsaflæggelse og skabelon til afrapportering.13-09-2016SJ-STD-DEPPKS173130
Halsnæs KommuneSvar på henvendelse vedr. genindlæggelser og ventedage samt lægemangel14-09-20161606362173583
Svendborg KommuneØnsker regneark til regnskabsaflæggelse og skabelon til afrapportering - SATS-puljemidler.02-09-2016SJ-STD-DEPPKS165676
Brønderslev KommuneRykker for svar - Projekt Æld-it.08-08-2016SJ-STD-DEPPKS148662
Helsingør KommuneKlippekortsordningen - Regnskabsaflæggelse for 2015.12-09-20161606856173205
Københavns KommuneFremsender endelig evaluering af 3 årigt projekt samt intern rapport - projekt "Det gode hverdagsliv ..."31-08-20161608642163844
Kalundborg KommuneForespørger til pulje til forebyggelse12-09-2016SJ-STD-SUMAI171589
Køge KommuneKøge Kommune Angående regnskab til projektnr. 62130 Genoptræning af hjerneskadede.14-09-20161601343174435
Dragør KommuneDispensationsansøgning vedr. regnskab - Klippekort 2015.13-09-20161606832173670
Dragør KommuneDispensationsansøgning vedr. regnskab - Klippekort 2015.28-06-20161606832173111
Dragør KommuneDispensationsansøgning vedr. regnskab - Klippekort 2015.12-09-20161606832173108
Gladsaxe KommuneGladsaxe Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-09-20161607984174498
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune revideret ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.15-09-20161607987175213
Halsnæs KommuneHalsnæs kommunes ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-09-20161608004174481
Gribskov KommuneGribskov Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-09-20161608005174509
Vejen KommuneVejen Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-09-20161608042174502
Viborg KommuneViborg Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-09-20161608061174473
Herning KommuneOffentlig høring - vindmøller ved Timlundvej nord for Stakroge01-09-20161608708165491
Glostrup KommuneAfrapporteringsskema - Ældremiliarden.01-03-2016160329044797
Glostrup KommuneRegnskab m. undergrupper - Ældremiliarden.01-03-2016160329044796
Randers KommuneAfrapporteringsskema - Ældremiliarden.02-03-2016160397344788
Randers KommuneRegnskab m. undergrupper - Ældremiliarden.02-03-2016160397344789
Skanderborg KommuneAfrapporteringsskema - Ældremiliarden.02-03-2016160397444792
Skanderborg KommuneRegnskab m. undergrupper - Ældremiliarden.02-03-2016160397444793
Dragør KommuneDispensationsansøgning vedr. regnskab - Klippekort 2015.13-09-20161606832173105
Mariagerfjord KommuneØnsker udbetalingsanmodning fremsendt igen - projekt "Det gode måltid".27-06-20161606897130813
Køge KommuneKøge Kommune Angående regnskab til projektnr. 62130 Genoptræning af hjerneskadede.16-09-20161601343176430
Guldborgsund KommuneUdbetalingsblanket forebyggende hjem Guldborgsund.15-09-20161601790175385
Guldborgsund KommuneManglende udbetaling af projektmidler Guldborgsund Kommune - vedr. de forebyggende hjemmebesøg.14-09-20161601790175360
Skanderborg KommuneRevideret budget til godkendelse - pulje livskvalitet.18-08-20161607186175652
Roskilde KommuneUdbetalingsblanket og revideret budget - Pulje til livskvalitet 2016.02-08-20161607192175509
Rudersdal KommuneRevideret budget - Pulje til livskvalitet 2016.21-07-20161607210175468
Københavns KommuneRev. budget på baggrund af tilsagn vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.12-09-20161607216175405
Københavns KommuneRev. budget på baggrund af tilsagn vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.23-08-20161607216175577
Hørsholm KommuneRevideret ansøgning og budget til bevilgede puljemidler under puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejebolig.22-08-20161607223175565
Sorø KommunePost fra Lynge Plejeboliger i Sorø kommune - Pulje til livskvalitet 2016.19-08-20161607225175538
Egedal KommuneEgedal Kommune ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.15-09-20161608002175851
Guldborgsund KommuneManglende udbetaling af projektmidler Guldborgsund Kommune.15-09-20161601790175366
Skanderborg KommuneRevideret budget til godkendelse - Pulje til livskvalitet 2016.15-09-20161607186175655
Roskilde KommuneUdbetalingsblanket og revideret budget vedr. Pulje til livskvalitet 2016.15-09-20161607192175512
Roskilde KommuneUdbetalingsblanket og revideret budget vedr. Pulje til livskvalitet 2016.15-09-20161607192175514
Rudersdal KommuneRevideret budget - Pulje til livskvalitet 2016.15-09-20161607210175471
Københavns KommuneRevideret budget på baggrund af tilsagn vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.15-09-20161607216175410
Hørsholm KommuneRevideret ansøgning og budget til bevilgede puljemidler under puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejebolig.15-09-20161607223175570
Sorø KommunePost fra Lynge Plejeboliger i Sorø kommune - Pulje til livskvalitet 2016.15-09-20161607225175542
Helsingør KommuneHelsingør Kommune angående regnskab til projektnr. 22304 ­puljen til opsøgende tandpleje.19-09-20161601496176950
Odsherred KommuneOdsherred Kommune angående regnskab og slutrapport til projektnr. 65221 puljen til styrkelse af alkoholbehandling.19-09-20161601558176893
Odense KommuneOdense Kommune angående projektnr. 65244 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.19-09-20161605336176666
Mariagerfjord KommuneMariagerfjord Kommune angående projektnr. 65245 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.19-09-20161605337176670
Syddjurs KommuneSyddjurs Kommune angående budget til projektnr. 65247 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.19-09-20161605355176581
Aalborg KommuneAalborg Kommune angående projektnr. 65252 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.19-09-20161605375176679
Skanderborg KommuneSkanderborg Kommune angående projektnr. 65257 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.19-09-20161605408176601
Svendborg KommuneSvendborg Kommune angående projektnr. 65270 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling til dobbeltbelastede.19-09-20161605448176623
Vordingborg KommuneVordingborg Kommune angående projektnr. 65272 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.19-09-20161605450176648
Odsherred KommuneOdsherred Kommune Angående projektbeskrivelse til projektnr. 65247 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.19-09-20161605452176583
Roskilde KommuneSpørgsmål til pulje vedr. demensboliger16-09-20161606636176280
Kalundborg KommuneVedr. pulje til forebyggelse19-09-20161608783177602
Odsherred KommuneForespørgsel vedr. puljen Det gode hverdagsliv og uforbrugte midler18-07-2016SJ-STD-DEPPKS143569
Svendborg KommuneVedr. puljen: Det gode hverdagsliv for ældre i plejeboliger. Ønsker standardrapport tilsendt15-07-2016SJ-STD-DEPPKS141943
Halsnæs KommuneAnsøgning om konvertering af midler fra ældrepuljen01-09-2016SJ-STD-DEPPKS164632
Skanderborg KommuneRedegørelse for udmøntning af midler fra Værdighedsmilliarden01-07-2016SJ-STD-DEPMVK134891
Jammerbugt KommuneRedegørelse for anvendelsen af midlerne til en mere værdig ældrepleje i 201622-06-20161601597126445
Holstebro KommuneSpørgsmål vedr. satspuljemidlerne i værdighedsmilliarden27-06-20161601700130484
Furesø KommuneAfrapporteringskrav vedr. Værdighedsmilliarden06-09-20161601804167570
Næstved KommuneKan uforbrugte midler bruges til opkvalificering22-08-20161601899157652
Ringsted KommuneRedegørelse for forventet anvendelse af tilskud til en mere værdig ældrepleje i 201623-06-20161601906128340
Mariagerfjord KommuneMariagerfjord Kommune angående projektnr. 65245 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.19-09-20161605337176770
Skanderborg KommuneSkanderborg Kommune angående projektnr. 65257 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.19-09-20161605408176630
Svendborg KommuneSvendborg Kommune angående projektnr. 65270 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling til dobbeltbelastede.19-09-20161605448176813
Odsherred KommuneOdsherred Kommune revideret projektbeskrivelse til projektnr. 65274 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.19-09-20161605452177322
Odsherred KommuneOdsherred Kommune Angående puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65274.19-09-20161605452176609
Ballerup KommuneBallerup Kommune slutrapport til projektnr. 22301 puljen til opsøgende tandpleje.19-09-20161601492176943
Helsingør KommuneHelsingør Kommune fremsender slutrapport til projektnr. 22304 ­puljen til opsøgende tandpleje.19-09-20161601496178057
Samsø KommuneSvar til Samsø Kommune vedr. kølerum til afdøde21-09-20161601694178917
Ballerup KommuneBallerup Kommune angående regnskab til projektnr. 22301 puljen til opsøgende tandpleje.20-09-20161601492178076
Odsherred KommuneOdsherred Kommune revideret projektbeskrivelse til projektnr. 65274 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.21-09-20161605452179637
Lolland KommuneGodkendelse af regnskab og evaluering for "Velfærdsteknologisk forsknings- og udviklingsprojekt i og omkring Nakskov Sundhedscenter"22-09-20161603324180680
Aarhus KommuneHenvendelse vedr. fast lægedækning i plejeboliger18-03-2016SJ-STD-SUMSEB53272
Allerød KommuneNy redegørelse Allerød kommune 2016 værdighedsmilliarden22-09-20161601578180579
Samsø KommuneKvittering fra Samsø Kommune for modtagelse af henvendelse om evt. pligt til kølerum til afdøde personer.21-09-20161601694178924
Allerød KommuneTilbagemelding opdateret redegørelse Allerød Kommune 2016, Værdighedsmilliard23-09-20161601578181606
Varde KommuneSvar på spørgsmål værdighedsmidlerne Varde Kommune 201623-09-20161601934181582
Guldborgsund KommuneForespørgsel vedrørende folkeregisteradresse23-09-20161606904181061
Middelfart KommuneForespørger til hvordan de skal underrette om projektets fremdrift m.m. - vedr. demensboliger.22-09-20161608892180787
Odsherred KommuneForespørgsel vedr. puljen Det gode hverdagsliv og uforbrugte midler.22-09-20161608894180849
Nyborg KommuneSvar vedr. prisloft for hhv. madservice og servicepakker25-09-20161608937182210
Aalborg KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.22-07-2016SJ-STD-DEPPKS181679
Vejle KommuneSvar på henvendelse om udpegning af medlemmer til følgegruppe om stofindtagelsesrum26-09-20161606255182801
Guldborgsund KommuneManglende udbetaling af projektmidler Guldborgsund Kommune.16-09-20161607198181882
Aalborg KommuneVedr. Projekt Livskvalitet på Plejehjem - "Ude liv i nærmiljø".13-09-20161607201181900
Sorø KommunePost fra Lynge Plejeboliger i Sorø kommune vedr. projekt "Linès Salon".15-09-20161607225181885
Sorø KommuneSvar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.21-07-20161607225181675
Nyborg KommunePrisloft for hhv. madservice og servicepakker.23-09-20161608937182216
Brønderslev KommuneBrønderslev Kommune angående regnskab til projektnr. 62148 - Styrkelse af hjerneskadeindsatsen.27-09-20161601348184318
Ballerup KommuneBallerup Kommune slutrapport til projektnr. 22301 puljen til opsøgende tandpleje til særligt socialt udsatte.26-09-20161601492184046
Odsherred KommuneOdsherred Kommune slutrapport til projektnr. 65221 styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.27-09-20161601558184155
Odsherred KommuneOdsherred Kommune regnskab til projektnr. 65221 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.27-09-20161601558184105
Skanderborg KommuneSkanderborg Kommune angående projektnr. 65257 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.25-09-20161605408183839
Hedensted KommuneHedensted Kommune revideret budget samt projektbeskrivelse til projektnr. 65264 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.21-09-20161605433183485
Svendborg KommuneSvendborg Kommune angående projektnr. 65270 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling til dobbeltbelastede.26-09-20161605448183877
Norddjurs KommuneSpørgsmål og svar - redegørelse for anvendelsen af 2017-midlerne værdighedsmilliarden (Norddjurs Kommune)26-09-20161601896182950
Hedensted KommuneHedensted Kommune godkendelse af budget mm. til projektnr. 65264 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.27-09-20161605433184300
Odsherred KommuneOdsherred Kommune angående puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65274.27-09-20161605452183942
Vallensbæk KommuneVallensbæk Kommune Angående regnskab og slutrapport til projektnr. 62116 - puljen til genoptræning af hjerneskadede.28-09-20161601335185131
Odsherred KommuneOdsherred Kommune afslutning af projektnr. 65221 puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.28-09-20161601558185605
Svendborg KommuneSvendborg Kommune godkendelse af budget mm. til projektnr. 65270 til puljen til styrkelse af kommunal alkoholbehandling.28-09-20161605448185528
Vordingborg KommuneVordingborg Kommune godkendelse af revideret budget og projektbeskrivelse til projektnr. 65272.28-09-20161605450184912
Gentofte KommuneSvar på henvendelse om fortolkning af regler om hjælperordninger for personer med kronisk respirationsinsufficiens28-09-20161608404185003
Gentofte KommuneGentofte Kommune angående regnskab til projektnr. 62105 - puljen til genoptræning af hjerneskadede.28-09-20161601318185124
Svendborg KommuneSvendborg Kommune revideret budget og projektbeskrivelse til projektnr. 65270 til puljen til styrkelse af kommunal alkoholbehandling.28-09-20161605448185316
Vordingborg KommuneVordingborg Kommune revideret budget og projektbeskrivelse til projektnr. 65272 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.26-09-20161605450184017
Hørsholm KommuneHørsholm Kommune - Rykker for regnskab til projektnr. 62122 puljen til genoptræning af hjerneskadede.28-09-20161601300185167
Guldborgsund KommuneBudget udestår - vedr. pulje til livskvalitet 2016.28-09-20161607191185522
Guldborgsund KommuneAccept af tilskudsbetingelser for tilskudssagen og budget - Pulje til livskvalitet 2016.09-08-20161607191185504
Thisted KommuneMangler svar på spørgsmål ang. puljen Det Gode Måltid.29-09-2016SJ-STD-DEPPKS187230
Thisted KommuneMangler svar på spørgsmål ang. puljen Det Gode Måltid.23-09-2016SJ-STD-DEPPKS187232
Guldborgsund KommuneSvar på forespørgsel vedrørende folkeregisteradresse30-09-20161606904187925
Aarhus KommuneSvar på henvendelse om fast tilknyttede læger på plejecentre30-09-20161609079187462
Mariagerfjord KommuneMariagerfjord Kommune godkendelse af pojektnr. 65245 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.03-10-20161605337188904
Skanderborg KommuneSkanderborg Kommune angående projektnr. 65257 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.29-09-20161605408188923
Ærø KommuneEfterlyser skabelon - vedr. klippekortordningen.30-09-20161606945188702
Thisted KommuneRevideret budget til Sundheds- og Ældreministeriet - Pulje til livskvalitet 2016.30-09-20161607229188697
Mariagerfjord KommuneMariagerfjord Kommune revideret projektbeskrivelse samt budget til projektnr. 65245 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.29-09-20161605337188863
Svendborg KommuneVedr. pulje - Løft af ældreområdet 2015.15-04-20161605507188705
Svendborg KommuneErklæring og beretning. Revision af ældrepuljen 2015, Svendborg Kommune.02-06-20161605507188713
Svendborg KommuneUdsættelse vedr. regnskab for ældrepulje, Svendborg Kommune.26-04-20161605507188711
Sundhedsstyrelsen
Gentofte Kommune
Oversender henvendelse fra Gentofte Kommune vedr. transport efter genoptræningsophold02-08-20161607570146969
Viborg KommuneInvitation til Animated Health d. 29. september 201631-08-20161608403163456
Kalundborg KommuneTilladelse til brug af billeder til demenshandlingsplanen - Kalundborg23-09-20161608876189057
Hørsholm KommuneHørsholm Kommune angående regnskab til projektnr. 62122 til puljen til genoptræning af hjerneskade.04-10-20161601300190405
Ballerup KommuneBallerup Kommune afslutning af projektnr. 22301 til puljen til opsøgende tandpleje til særligt socialt udsatte.04-10-20161601492190347
Herning KommuneAnmodning om at ringe/fremsende telefonnummer03-10-20161609211190236
Aarhus KommuneInvitation til Demenstopmøde i Aarhus Kommune den 15. december 201603-10-2016SJ-STD-SUMAI190723
Holbæk KommuneInvitation til Sundhedsdagen 2017 lørdag, den 24. juni 201704-10-2016SJ-STD-SUMAI191078
Hørsholm KommuneHørsholm Kommune angående regnskab til projektnr. 62122 til puljen til genoptræning af hjerneskade.03-10-20161601300190385
Hørsholm KommuneHørsholm Kommune angående regnskab til projektnr. 62122 til puljen til genoptræning af hjerneskade.04-10-20161601300190393
Greve KommuneProjekt fra Puljen til demensboliger - Greve Kommune.30-09-20161609174189278
Herning KommuneHenvendelse om befordringsbekendtgørelsen29-09-20161609211186715
Vesthimmerlands KommuneSpørgsmål til værdighedsmidlerne04-10-20161608193189905
Københavns KommuneSvar på henvendelse om drift af stofindtagelsesrum05-10-20161609278192930
Københavns KommuneOrientering om Københavns Kommunes Socialdudvalgs godkendelse af ansøgning om medfinansiering af stofindtagelsesrum for 201704-10-20161606590192855
Langeland KommuneSpørgsmål vedr. fritvalgsbevis til praktisk hjælp16-06-20161606618123283
Københavns KommuneHenvendelse om drift af stofindtagelsesrum30-09-20161609278192928
Svendborg KommuneVedr. dato for ministerens deltagelse i indvielse af Demensby i Svendborg kommune06-10-20161600660194020
Horsens KommuneVedr. tilskud fra puljen til demensboliger.05-10-20161609191192478
Aalborg KommuneVedr. spørgsmål til regnskab - pulje til demensbolig (mail).05-10-20161609266192599
Herning KommuneMøde med Hernings borgmester i Herning 16. eller 18. november05-10-20161600660193149
Hjørring KommuneHenvendelse om det frie valg efter sundhedslovens § 142, stk. 703-10-20161609063194086
Holbæk KommuneSpørgsmål vedr. værdighedsmilliarden04-10-20161609345191283
Hjørring KommuneInvitation til at indvie sundhedscenter i Hjørring primo 2017.07-10-20161600660194484
Aarhus KommuneDemenstopmøde i Aarhus Kommune07-10-20161600660194953
Københavns KommuneStatus - pulje "Fællesskab på Tværs - Motions- og sansesti".07-10-20161601419194955
Holbæk KommuneHolbæk Kommune revideret projektbeskrivelse til projektnr. 65241 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-10-20161605329196115
Aalborg KommuneAalborg Kommune revideret projektbeskrivelse samt budget til projektnr. 65252 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.05-10-20161605375195676
Skanderborg KommuneSkanderborg Kommune revideret projektbeskrivelse samt budget til projektnr. 65257 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.07-10-20161605408195434
Guldborgsund KommuneAnsøgning til puljen, demensegnet ombygning og indretning04-10-20161606636191592
Frederikshavn KommuneAnsøgningsskema til pulje til demensegnet ombygning og indretning af plejecentre 201705-10-20161606636193177
Aalborg KommuneAalborg Kommune - godkendelse af budget til projektnr. 65252 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.10-10-20161605375195715
Skanderborg KommuneSkanderborg Kommune godkendelse af budget til projektnr. 65257 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.10-10-20161605408195766
Morsø KommuneSvar på henvendelser af 14. juli og 24. august 2016 vedr. ernæringspræparater10-10-20161607698195800
Københavns KommuneJustering af budget og projekt for "Fællesskab på Tværs: Motions- og Sansesti"11-10-20161601419197318
Brønderslev KommuneAnmodning om besvarelse af spørgsmål vedr. rådgivning af private dagplejere11-10-2016SJ-STD-SUMLFI197137
Gentofte KommuneMail fra Gentofte Kommune vedr. tidligere korrespondance om fortolkning af bek. § 5 - respirationsinsufficiens.10-10-20161609381196305
Vesthimmerlands KommunePulje - Det gode hverdagsliv - Aktiv Udeliv.23-09-20161609382196369
Vesthimmerlands KommunePuljen - Det gode hverdagsliv - Wellness som ældreaktivitet.23-09-20161609382196344
Vesthimmerlands KommunePulje - Det gode hverdagsliv - Wellness som ældreaktivitet.23-09-20161609382196374
Egedal KommunePulje Det gode hverdagsliv - Standardrapport 2016 - Nærvær i Nuet.01-09-20161609382196384
Ringkøbing-Skjern KommunePulje Det gode hverdagsliv - Ud i det Blå Fjordparken - Overskud.14-01-20161609382196411
Brøndby KommunePulje Det gode hverdagsliv - Regnskabsaflæggelse - Erindringsdans.07-12-20151609382196427
Svendborg KommuneRevideret redegørelse Svendborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden12-10-20161601924198648
Københavns KommuneRegnskab - Det gode hverdagsliv - Snoezel- og sanseintegrationsprojekt på Fælledgårdens plejecenter, Københavns Kommune.25-04-20161609382196403
Svendborg KommuneSvar revideret redegørelse Svendborg Kommune 2016, værdighedsmilliarden12-10-20161601924198652
Vejle KommuneUdmøntning af puljen til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum i 2017.11-10-20161606590197412
Odense KommuneUdmøntning af puljen til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum i 2017.11-10-20161606590197415
Aarhus KommuneUdmøntning af puljen til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum i 2017.11-10-20161606590197418
Københavns KommuneUdmøntning af puljen til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum i 2017.11-10-20161606590197421
Norddjurs KommuneOrientering om ny aftale om apotekernes vagttjeneste12-10-20161609298198322
Langeland KommuneOrientering om ny aftale om apotekernes vagttjeneste12-10-20161609298198326
Københavns KommuneUdbetaling af tilskud vedr. stofindtagelsesrum12-10-20161603509199214
Odense KommuneOdense Kommune revideret projektbeskrivelse til projektnr. 65244 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.21-09-20161605336199006
Odense KommuneOdense Kommune budget til projektnr. 65244 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.12-10-20161605336198999
Tårnby KommuneTårnby Kommune spørgsmål til projektnr. 65271 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.11-10-20161605449199224
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune - Ældremilliarden.11-10-20161605502198628
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune - Ældremilliarden.04-10-20161605502198635
Esbjerg KommuneKlippekort til de svageste hjemmehjælpsmodtagere.12-10-20161606834198431
Esbjerg KommuneKlippekort til de svageste hjemmehjælpsmodtagere.12-10-20161606834198434
Helsingør KommuneKlippekortsordningen - Regnskabsaflæggelse for 2015.15-08-20161606856198456
Køge KommuneHvem skal afholde udgiften? Rykker for svar - psyk05-10-20161606979191832
Odense KommuneOdense Kommune godkendelse af budget til projektnr. 65244 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.13-10-20161605336199127
Tårnby KommuneTårnby Kommune besvarer spørgsmål til projektnr. 65271 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.13-10-20161605449199505
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune - Anvendelse af midler - Ældremilliarden.11-10-20161605502198641
Esbjerg KommuneKlippekort til de svageste hjemmehjælpsmodtagere.12-10-20161606834198437
Helsingør KommuneKlippekortsordningen - Regnskabsaflæggelse for 2015.08-09-20161606856198449
Lejre KommuneIndstilling til ændring af aktiviteter - Puljen til demensboliger 2015.12-10-20161609456198469
Aarhus KommuneRefusion på udgifter vedr. kinesisk studerende?13-10-20161609471199269
Køge KommuneKøge Kommune Angående regnskab til projektnr. 62130 Genoptræning af hjerneskadede.14-10-20161601343201410
Ballerup KommuneRevideret budget - projekt "Opsporing af og indsats for fysisk inaktive skolebørn med fokus på trivsel og overvægt.14-10-20161601460200862
Rødovre KommuneVedr. Link til værdighedspolitik.14-10-20161601909200759
Vejle KommuneHenvendelse om medfinansiering til stofindtagelsesrum13-10-20161606590202085
Næstved KommuneAnsøgning til pulje til demensegnet ombygning og indretning af plejecentre17-10-20161606636201646
Kalundborg KommuneAnsøgning til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre17-10-20161606636201656
Frederikshavn KommuneSøger puljen til indretning af demensbolig17-10-20161606636201957
Frederikshavn KommuneIndretning af demensbolig - ansøgning17-10-20161606636201959
Gladsaxe KommuneAnsøgning til demensegnet ombygning og indretning af plejecentre 2017 - ansøgning fra afd. 114-10-20161606636201371
Gladsaxe KommuneAnsøgning til demensegnet ombygning og indretning af plejecentre 2017 - afd. A14-10-20161606636201377
Gladsaxe KommuneAnsøgning til demensegnet ombygning og indretning af plejecentre 2017 - ansøgning fra afd. B14-10-20161606636201380
Ikast-Brande KommuneAnsøgning til pulje til demensegnet ombygning og indretning af plejecentre.14-10-20161606636201525
Billund KommuneAnsøgning vedr. demensboliger13-10-20161606636200244
Roskilde KommuneAnsøgning vedr. pulje til demensboliger12-10-20161606636198383
Gladsaxe KommuneAnsøgning til demensegnet ombygning og indretning af plejecentre 2017 - ansøgning fra afd. 214-10-20161606636201374
Aalborg KommuneHøringssvar fra Aalborg Kommune: Den nationale demenshandlingsplan 202517-10-20161608974202030
Halsnæs KommuneKopi af henvendelse vedr. bedre sikring af Fjordhuset10-10-20161609556196675
Aalborg KommuneForespørgsel vedr. madservice i kommunen09-10-20161609565195991
Holbæk KommuneVedr. Invitation til Sundhedsdagen 2017.17-10-20161600660201887
Vejle KommuneSvar på henvendelse om medfinansiering til stofindtagelsesrum18-10-20161606590202973
Hjørring KommuneSvar på henvendelse om frit valg efter sundhedslovens § 142, stk. 718-10-20161609063203040
Vejle KommuneHenvendelse om medfinansiering til stofindtagelsesrum18-10-20161606590203029
Brøndby KommuneSpørgsmål om kosttilskud til en terminal patient kan dækkes via § 122 i serviceloven.13-10-20161609554199188
Brønderslev KommuneBesvarelse af henvendelse vedr. kørsel19-10-20161609642203254
Aalborg Kommune23. Aalborg. Ansøgning til ny indretning for demente17-10-20161606636202328
Hedensted Kommune24. Hedensted. Ansøgningsskema til pulje til demensegnet ombygning og indretning af plejecentre 201718-10-20161606636202925
Viborg Kommune27. Viborg. Ansøgninger til pulje til demensegnet indretning af plejeboliger19-10-20161606636203630
Vejen Kommune29. Vejen. Ansøgning til pulje til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre19-10-20161606636203651
Guldborgsund Kommune26. Guldborgsund. Ansøgning - indretning af demensboliger18-10-20161606636203134
Frederikshavn Kommune03. Frederikshavn. Fremsender ansøgningsskema - pulje til demensegnet ombygning og indretning af plejecentre 201703-10-20161606636189243
Horsens Kommune07. Horsens. Ansøgning til demensegnet indretning og ombygning11-10-20161606636197216
Horsens Kommune08. Horsens. Ansøgning demensegnet indretning og ombygning - Opdatering af møblement11-10-20161606636197218
Silkeborg Kommune06. Silkeborg. Ansøgning - demensboliger10-10-20161606636196638
Hedensted Kommune25. Hedensted. Ansøgningsskema til pulje til demensegnet ombygning og indretning af plejecentre 201718-10-20161606636202507
Odsherred Kommune31. Odshrred. Ansøgning til demensegnet indretning og ombygning af plejecenter19-10-20161606636203849
Silkeborg Kommune01. Silkeborg. Ansøgningsskema til pulje til demensegnet ombygning og indretning af plejecentre23-09-20161606636181200
Helsingør KommuneHelsingør Kommune: Høringssvar vedr. Den Nationale Demenshandlingsplan17-10-20161608974201733
Brønderslev KommuneHenvendelse vedr. kørsel til § 140 bevillinger11-10-20161609642197049
Hedensted Kommune30. Hedensted. Ansøgning - Demensboligpulje 2016.19-10-20161606636203655
Ringkøbing-Skjern KommuneSpørgsmål vedr. pulje om indretning af demensboliger17-10-20161609647203404
Herning KommuneVedr. møde med sundheds- og ældreministeren.19-10-20161600660203482
Brønderslev KommuneSvar på henvendelse om rådgivning af private dagplejer20-10-20161609677204434
Brønderslev KommuneBesvarelse af ny henvendelse vedr. befordring24-10-20161609642206576
Helsingør KommuneHelsingør Kommune angående regnskab til projektnr. 22304 ­puljen til opsøgende tandpleje.24-10-20161601496206516
Faaborg-Midtfyn Kommune35. Faaborg-Midtfyn. Ansøgning til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre20-10-20161606636204540
Vesthimmerlands Kommune74. Vesthimmerland. Ansøgning til pulje til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre.24-10-20161606636206376
Svendborg Kommune62. Svendborg. Ansøgning til pulje til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre.24-10-20161606636206122
Ringkøbing-Skjern Kommune56. Ringkøbing-Skjern. Ansøgning til pulje om demensvenlig indretning24-10-20161606636205998
Herning Kommune54. Herning. Ansøgning til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre24-10-20161606636206000
Stevns Kommune53. Stevns. Ansøgning til § 15.75.43.40 Pulje til demensboliger24-10-20161606636206003
Skanderborg Kommune52. Skanderborg. Ansøgning til pulje til indretning af demensboliger23-10-20161606636206201
Ishøj Kommune76. Ishøj. Ansøgning til pulje til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre.24-10-20161606636206358
Fanø Kommune66. Fanø. Ansøgning Pulje til demensegnet ombygning og indretning af Fanø Plejecenter24-10-20161606636206368
Vesthimmerlands Kommune73. Vesthimmerland. Ansøgning til pulje til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre.24-10-20161606636206390
Odense Kommune88. Odense. Ansøgning til puljen til indretning af demensboliger24-10-20161606636206789
Middelfart Kommune93. Middelfart. Tre ansøgninger til puljen vedr. indretning af demensboliger24-10-20161606636206250
Helsingør Kommune58. Helsingør. Ansøgning til pulje til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre.24-10-20161606636206248
Brøndby Kommune37. Ansøgning. Ansøgning vedr. demensegnet indretning og ombygning af plejecentre20-10-20161606636204880
Aalborg Kommune77. Aalborg. Ansøgning til pulje til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre.24-10-20161606636206107
Fredericia Kommune59. Fredericia. Ansøgning til pulje til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre.24-10-20161606636206245
Ikast-Brande Kommune57. Ikast-Brande. Ansøgning til pulje til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre.24-10-20161606636206255
Holstebro Kommune40. Holstebro. Ansøgning samt bilag til pulje til demensegnet ombygning og indretning af plejecentre 201721-10-20161606636205766
Jammerbugt Kommune45. Aleris. Ansøgning om pulje til demensindretning21-10-20161606636205776
Nyborg Kommune69. Nyborg. Ansøgning til pulje til demenegnet ombygning og indretning af plejecentre24-10-20161606636206560
Silkeborg Kommune51. Silkeborg. Ansøgning demensboliger22-10-20161606636205794
Vesthimmerlands Kommune72. Vesthimmerland. Ansøgning til pulje til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre.24-10-20161606636206395
Horsens Kommune71. Horsens. Ansøgning til pulje til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre.24-10-20161606636206399
Hjørring Kommune70. Hjørring. Ansøgning til pulje til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre.24-10-20161606636206405
Albertslund Kommune41. Albertslund. Ansøgning til pulje til indretning af demensboliger21-10-20161606636205634
Aalborg Kommune44. Aalborg. Ansøgningspulje til demensegnet indretning21-10-20161606636205636
Gladsaxe Kommune36. Gladsaxe. Ansøgning til pulje til demensegnet indretning20-10-20161606636204865
Svendborg Kommune60. Svendborg. Ansøgning til pulje til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre.24-10-20161606636206243
Guldborgsund Kommune46. Guldborgsund. Ansøgning til demensegnet ombygning og indretning af plejecentre21-10-20161606636205780
Hedensted Kommune39. Hedensted. Ansøgningsskema til pulje til demensegnet ombygning og indretning af plejecentre 201720-10-20161606636204532
Furesø Kommune42. Furesø. Ansøgning til puljen til demensegnet indretning21-10-20161606636205534
Frederikshavn Kommune43. Frederikshavn. Ansøgning til puljen til demensegnet ombygning21-10-20161606636205536
Hedensted Kommune38. Hedensted. Ansøgningsskema til pulje til demensegnet ombygning og indretning af plejecentre 201720-10-20161606636204875
Holbæk Kommune33. Holbæk. Ansøgning om tilskud fra pulje til demensboliger20-10-20161606636205511
Morsø Kommune78. Morsø. Ansøgning til pulje til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre.24-10-20161606636206104
Svendborg Kommune65. Svendborg. Ansøgning til pulje til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre.24-10-20161606636206110
Svendborg Kommune63. Svendborg. Ansøgning til pulje til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre.24-10-20161606636206117
Guldborgsund Kommune79. Guldborgsund. Ansøgning til pulje til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre 201724-10-20161606636206120
Silkeborg Kommune55. Silkeborg. Ansøgning til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre24-10-20161606636205954
Guldborgsund Kommune50. Guldborgsund. Ansøgningspulje til demensegnet indretning og ombygning23-10-20161606636205951
Mariagerfjord Kommune82. Mariagerfjord. Ansøgning til pulje til demensegnet ombygning og indretning af plejecentre24-10-20161606636205966
Slagelse Kommune89. Slagelse. Ansøgning til puljen til indretning af demensboliger24-10-20161606636205969
Syddjurs Kommune85. Syddjurs. Ansøgning til pulje vedr. demensboliger24-10-20161606636206005
Københavns Kommune92. København. Puljeansøgning til demensegnet ombygning og indretning24-10-20161606636206115
Randers Kommune68. Randers. Ansøgning til pulje for demensegnet ombygning og indretning af plejecentre 2017(§ 16.65.43.40 Pulje til demensboliger)24-10-20161606636206320
Guldborgsund Kommune83. Guldborgsund. Ansøgning til pulje til demensegnet ombygning og indretning af plejecentre24-10-20161606636205959
Greve Kommune81. Greve. Ansøgning til pulje til demensegnet ombygning.24-10-20161606636206102
Svendborg Kommune64. Svendborg. Ansøgning til pulje til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre.24-10-20161606636206113
Odense Kommune84. Odense. Ansøgning til Pulje til demensegnet ombygning og indretning af plejecentre 201724-10-20161606636205979
Ringsted Kommune80. Ringsted. Ansøgning til pulje til demensegnet ombygning24-10-20161606636205990
Aarhus Kommune90. Aarhus. Ansøgning vedr. pulje til demensegnet ombygning og indretning af plejecentre 201724-10-20161606636205992
Vejle Kommune86. Vejle. Ansøgning til pulje vedr. demensboliger24-10-20161606636205994
Svendborg Kommune61. Svendborg. Ansøgning til pulje til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre.24-10-20161606636206124
Vesthimmerlands Kommune75. Vesthimmerland. Ansøgning til pulje til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre.24-10-20161606636206370
Gladsaxe Kommune34. Gladsaxe. Ansøgning til demensegnede boliger20-10-20161606636204878
Brønderslev KommuneNy henvendelse vedr. befordring20-10-20161609642206574
Vesthimmerlands KommuneVesthimmerlands Kommune godkendelse af budget til projektnr. 65230 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.25-10-20161605210207244
Vallensbæk KommuneVallensbæk Kommune Angående regnskab og slutrapport til projektnr. 62116 - puljen til genoptræning af hjerneskadede.18-10-20161601335206526
Køge KommuneKøge Kommune foreløbigt regnskab til projektnr. 62130 til puljen til genoptræning af hjerneskadede.24-10-20161601343207358
Vesthimmerlands KommuneVesthimmerlands Kommune budget til projektnr. 65230 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.19-10-20161605210206588
Odsherred KommuneOdsherred Kommune angående puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling - projektnr. 65274.19-10-20161605452206633
Gentofte Kommune48. Gentofte. Fremsender ansøgning - Demensboligpuljen 2016.21-10-20161606636205774
Silkeborg Kommune49. Silkeborg. Ansøgnings-og-budgetskema-demensboliger22-10-20161606636205796
Høje-Taastrup KommuneTilbagemelding Høje-Taastrup Kommune, en værdig ældrepleje 201625-10-20161601706209207
Vesthimmerlands Kommune96. Vesthimmerland. Ansøgning Pulje til demensboliger24-10-20161606636206362
Vejle Kommune95. Vejle. Fremsender ansøgninger til demensboliger21-10-20161606636205644
Vejle Kommune94. Vejle. Ansøgning til puljen til demensegnet indretning21-10-20161606636205651
Ikast-Brande KommuneBilag til Ikast-Brande. Bilag til ansøgning om midler fra puljen til demens venlig indretning25-10-20161606636208055
Nordfyns Kommune97. Nordfyn. Ansøgning til pulje til demensegnet ombygning og indretning af plejecentre 2017 (§16.65.43.40)24-10-20161606636207262
Lemvig KommuneLemvig Kommune: Høring vedr. national demenshandlingsplan 202526-10-20161608974208742
Hjørring KommuneSkal forebyggende hjemmebesøg godkendes politisk hvert år?18-10-20161609797202936
Odsherred KommuneOdsherred Kommune godkendelse af revideret budget til projektnr. 65274 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.27-10-20161605452209916
Ringsted KommuneMulighed for at overføre puljemidler fra Klippekortmodellen?25-10-20161606918208988
Vejle KommuneØnsker at udvide målgruppen af modtagere de sidste 9 uger af året 2016 - klippekortordningen.26-10-20161606941209019
Randers KommuneSkabeloner til afrapportering - projekt "Det gode måltid".25-10-20161609805209145
Lyngby-Taarbæk KommuneØnsker at tilbagebetale for meget udbetalt og anmoder om et regnskabsark.26-10-20161609810209309
Fredensborg KommuneModulvogntog i Fredensborg By26-10-20161600661209668
Gladsaxe KommuneFremsendelse af revisorerklæring og regnskab vedr. ældremilliarden 2015, Gladsaxe Kommune.18-04-20161603342209219
Odsherred KommuneOdsherred Kommune revideret budget til projektnr. 65274 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.25-10-20161605452209728
Ringsted KommuneMulighed for at overføre puljemidler fra Klippekortmodellen?25-10-20161606918208985
Ringsted KommuneMulighed for at overføre puljemidler fra Klippekortmodellen?25-10-20161606918208979
Vejle KommuneØnsker at udvide målgruppen af modtagere de sidste 9 uger af året 2016 - klippekortordningen.26-10-20161606941209121
Gribskov KommuneBaggrund om Holbohave26-09-20161608954210665
Gribskov KommuneÅbning af Holbohave Gribskov Kommune d. 10. okt.: Ændring i program04-10-20161608954210662
Gribskov KommuneInvitation til åbning af Holbohave27-09-20161608954210663
Randers KommuneSkabeloner til afrapportering - projekt "Det gode måltid".25-10-20161609805209134
Randers KommuneSkabeloner til afrapportering - projekt "Det gode måltid".25-10-20161609805209136
Randers KommuneSkabelon til afrapportering - projekt "Det gode måltid".20-10-20161609805209138
Randers KommuneAnsøgning om udsættelse - projekt "Det gode måltid".20-10-20161609805209142
Middelfart KommuneSpørgsmål i forbindelse med lovgivning om de forebyggende hjemmebesøg21-06-20161602993125848
Vejle KommuneForespørger til ansøgning til Puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre for 201707-06-20161604827114527
Odense KommuneForespørger til svar på ansøgning til puljen ”igangsættelse af aktiviteter, som kan styrke livskvaliteten blandt ældre på plejehjem og i plejeboliger i 2016”29-06-20161604827133290
Holbæk KommuneHolbæk Kommune revideret budget til projektnr. 65241 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.28-10-20161605329212491
Thisted KommuneHvem er ansvarlig for pulje til udvikling af bedre rammer for det gode måltid for ældre02-06-20161606247110899
Næstved KommuneTelefonhenvendelse vedr. sammenhæng i behandlingstilbud.27-10-20161608650210282
Aarhus KommuneVedr. Invitation til Sundhedsministeren: Demenstopmøde i Aarhus Kommune28-10-20161600660212676
Guldborgsund Kommune133. Svar på ansøgning vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 201613-07-20161607273142874
Nyborg KommuneVedr. prisloft for hhv. madservice og servicepakker.27-10-20161608937210071
Svendborg KommuneVedr. indsendelse af status for 2016 - "Jeg føler mig da sund nok"31-10-20161601262213885
Vesthimmerlands KommuneRegneark og skabelon til afrapportering27-09-2016SJ-STD-DEPPKS184551
Thisted KommuneForespørger til tidligere henvendelse vedr. regneark til regnskab på "Projekt Spiseven"13-10-2016SJ-STD-DEPPKS199173
Thisted KommuneEfterlyser regneark til regnskab på "Projekt Spiseven"05-10-2016SJ-STD-DEPPKS193158
Vordingborg KommuneFremsender dokumenter vedr. klippekort 201504-10-2016SJ-STD-DEPPKS191517
Vejle KommuneOpfølgning på accept af tilskudsbetingelser og anmodning om udsættelse06-10-2016SJ-STD-DEPPKS193889
Odense KommuneRevisorgodkendte regnskaber for ældremilliarden06-10-2016SJ-STD-DEPPKS194232
Horsens KommuneSkabelon til afrapportering af projekt 'Spisevenner i Horsens Kommune'19-09-2016SJ-STD-DEPPKS178021
Hvidovre KommuneAnsøgning om overførsel af uforbrugte ældrepuljemidler21-09-2016SJ-STD-DEPPKS179742
Odense KommuneAfventer svar vedr. uforbrugte midler22-09-2016SJ-STD-DEPPKS180731
Københavns KommuneAnsøgning om opskalering af projekter for ældrepakkerne 2014 og 201523-09-2016SJ-STD-DEPPKS183030
Guldborgsund KommuneØnsker ændring af bevillingen04-10-2016SJ-STD-DEPPKS191055
Egedal KommuneØnsker skabelon til afrapportering af projekt Aktive Ældre06-10-2016SJ-STD-DEPPKS193885
Lejre KommuneAnsøgning om ændring af aktiviteter og formål af pulje til demensboliger26-09-20161609456183739
Albertslund KommuneArgumenter i udligningsdebatten07-10-20161609473194474
Viborg KommuneVærdighedsmilliard og private leverandører af hjemmepleje og madservice19-10-20161609851203370
Vordingborg KommuneVordingborg Kommune slutrapport og foreløbigt regnskab til projektnr. 22312 til puljen til opsøgendende tandpleje til særligt socialt udsatte.31-10-20161601196214921
Odense KommuneYderligere spørgsmål om kommunens forpligtelse til vederlagsfrit at udlevere remedier til ernæringspræparater31-08-20161602796163688
Favrskov KommuneFavrskov Kommune angående budget til projektnr. 65267 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.31-10-20161605443214842
Kalundborg KommuneProgram og baggrundsmateriale til sundheds- og ældreministerens besøg i Kalundborg 11. april 201601-04-2016160674660687
Morsø KommuneBrev vedr. betaling af ernæringspræparater14-07-20161607698141780
Morsø KommuneRykker for svar vedr. betaling af ernæringspræparater24-08-20161607698158867
Aarhus KommuneÅrlig afrapportering af projekt "Udvikling af rammer for det gode måltid for ældre".25-10-20161608774213934
Lemvig KommuneLemvig Kommune: Høring vedr. national demenshandlingsplan 202526-10-20161608974215226
Aalborg KommuneSpørgsmål om udgiftsfordeling mellem region og kommune vedr. remedier til ernæringspræparater23-09-20161609198183519
Thisted KommuneAfrapportering - projekt "Det gode måltid".13-10-20161609861213945
Thisted KommuneVedr. anmodning om ændring - projekt.31-10-2016SJ-STD-DEPLCT213905
Holstebro KommuneSvar vedr. Projekt kompetenceudvikling, teknologi og dataunderstøttelse: Omstilling og udvikling af borgernære sundhedstilbud - flere løsninger i eget hjem01-11-20161603328215347
Holbæk KommuneHolbæk Kommune godkendelse af budget til projektnr. 65241 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.01-11-20161605329214674
Favrskov KommuneFavrskov Kommune angående budget til projektnr. 65267 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.01-11-20161605443214905
Svendborg KommuneBuget 2016 "Jeg føler mig da sund nok"02-11-20161601262216644
Køge KommuneKøge Kommune angående regnskab til projektnr. 62130 til puljen til genoptræning af hjerneskadede.03-11-20161601343217810
Svendborg KommuneBudget - projekt "Jeg føler mig da sund nok!"02-11-20161601262216656
Albertslund Kommune
Allerød Kommune
Assens Kommune
Ballerup Kommune
Billund Kommune
Bornholms Regionskommune
Brøndby Kommune
Brønderslev Kommune
Dragør Kommune
Egedal Kommune
Esbjerg Kommune
Fanø Kommune
Favrskov Kommune
Faxe Kommune
Fredensborg Kommune
Fredericia Kommune
Frederiksberg Kommune
Frederikshavn Kommune
Frederikssund Kommune
Furesø Kommune
Faaborg-Midtfyn Kommune
Gentofte Kommune
Gladsaxe Kommune
Glostrup Kommune
Greve Kommune
Gribskov Kommune
Guldborgsund Kommune
Haderslev Kommune
Halsnæs Kommune
Hedensted Kommune
Helsingør Kommune
Herlev Kommune
Herning Kommune
Hillerød Kommune
Hjørring Kommune
Holbæk Kommune
Holstebro Kommune
Horsens Kommune
Hvidovre Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Hørsholm Kommune
Ikast-Brande Kommune
Ishøj Kommune
Jammerbugt Kommune
Kalundborg Kommune
Kerteminde Kommune
Kolding Kommune
Køge Kommune
Langeland Kommune
Lejre Kommune
Lemvig Kommune
Lolland Kommune
Lyngby-Taarbæk Kommune
Læsø Kommune
Mariagerfjord Kommune
Middelfart Kommune
Morsø Kommune
Norddjurs Kommune
Nordfyns Kommune
Nyborg Kommune
Næstved Kommune
Odder Kommune
Odense Kommune
Odsherred Kommune
Randers Kommune
Rebild Kommune
Ringkøbing-Skjern Kommune
Ringsted Kommune
Roskilde Kommune
Rudersdal Kommune
Rødovre Kommune
Samsø Kommune
Silkeborg Kommune
Skanderborg Kommune
Skive Kommune
Slagelse Kommune
Solrød Kommune
Sorø Kommune
Stevns Kommune
Struer Kommune
Svendborg Kommune
Syddjurs Kommune
Sønderborg Kommune
Thisted Kommune
Tønder Kommune
Tårnby Kommune
Vallensbæk Kommune
Varde Kommune
Vejen Kommune
Vejle Kommune
Vesthimmerlands Kommune
Viborg Kommune
Vordingborg Kommune
Ærø Kommune
Aabenraa Kommune
Aalborg Kommune
Aarhus Kommune
Brev om 2017-udmøntningen kommunerne, værdighedsmilliarden03-11-20161607688217204
Vordingborg KommuneVordingborg Kommune revisorerklæring til regnskab til projektnr. 22312 til puljen til opsøgende tandpleje til særligt socialt udsatte.04-11-20161601196219118
Faxe KommuneRedegørelse 2017 værdighedsmidler Faxe Kommune04-11-20161601600219172
Mariagerfjord KommuneIndsendelse af redegørelse Mariagerfjord Kommune, værdighedsmidler 201705-11-20161601893220053
Rudersdal KommuneMateriale om frikommuneforsøg - Nye samarbejdsformer på akutområdet.10-10-20161606526216635
Aarhus KommuneHenvendelse - efterspørger vejledning om vægtdyner som behandlingsredskab28-10-20161610071211766
Greve KommuneBorgerhenvendelse vedr. legitimationskort04-11-20161610074218329
Holstebro KommuneHenvendelse vedr. procedure for refusion af lægeregning24-10-20161610080206562
Faxe KommuneLyntilbagemelding Faxe Kommune redegørelse 2017, værdighedsmidlerne04-11-20161601600219185
Mariagerfjord KommuneLyntilbagemelding redegørelse Mariagerfjord Kommune, værdighedsmidler 201706-11-20161601893220055
Morsø KommuneTilbagemelding redegørelse værdighed Morsø Kommune 201704-11-20161601895219435
Kerteminde KommuneKerteminde Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607327218727
Vesthimmerlands KommuneVesthimmerlands Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607329218430
Syddjurs KommuneSyddjurs Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607342218493
Frederikshavn KommuneFrederikshavn Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607346218930
Samsø KommuneSamsø Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607347218556
Jammerbugt KommuneJammerbugt Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607348218737
Ishøj KommuneIshøj Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607529218742
Guldborgsund KommuneGuldborgsund Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607530218873
Fredensborg KommuneFredensborg Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607531218952
Frederiksberg KommuneFrederiksberg Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607820218935
Nordfyns KommuneNordfyns Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607869218651
Holstebro KommuneHolstebro Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607894218770
Skive KommuneSkive Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607895218539
Lolland KommuneLolland Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607957218682
Ærø KommuneÆrø Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607959218415
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607979218714
Ballerup KommuneBallerup Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607980219038
Brøndby KommuneBrøndby Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607981219014
Dragør KommuneDragør Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607982218996
Gentofte KommuneGentofte Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607983218905
Gladsaxe KommuneGladsaxe Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607984218896
Glostrup KommuneGlostrup Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607985218890
Herlev KommuneHerlev Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607986218845
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607987219059
Hvidovre KommuneHvidovre Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607988218760
Høje-Taastrup KommuneHøje-Taastrup Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607990218756
Lyngby-Taarbæk KommuneLyngby-Taarbæk Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607991218676
Rødovre KommuneRødovre Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607992218566
Tårnby KommuneTårnby Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607993218469
Vallensbæk KommuneVallensbæk Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607994218453
Furesø KommuneFuresø Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607995218913
Allerød KommuneAllerød Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607996219053
Helsingør KommuneHelsingør Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607997218850
Hillerød KommuneHillerød Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161607998218791
Hørsholm KommuneHørsholm Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608000218751
Rudersdal KommuneRudersdal Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608001218572
Egedal KommuneEgedal Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608002218987
Frederikssund KommuneFrederikssund Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608003218917
Halsnæs KommuneHalsnæs Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608004218859
Gribskov KommuneGribskov Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608005218882
Greve KommuneGreve Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608007218886
Køge KommuneKøge Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608009219069
Roskilde KommuneRoskilde Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608011218576
Solrød KommuneSolrød Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608012218528
Odsherred KommuneOdsherred Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608013218613
Holbæk KommuneHolbæk Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608014218775
Faxe KommuneFaxe Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608015218956
Kalundborg KommuneKalundborg Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608016218731
Ringsted KommuneRingsted Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608017218587
Slagelse KommuneSlagelse Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608018218533
Stevns KommuneStevns Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608019218517
Sorø KommuneSorø Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608022218523
Lejre KommuneLejre Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608023218705
Næstved KommuneNæstved Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608024218642
Vordingborg KommuneVordingborg Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608025218421
Middelfart KommuneMiddelfart Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608026218663
Assens KommuneAssens Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608027219049
Faaborg-Midtfyn KommuneFaaborg-Midtfyn Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608028218909
Nyborg KommuneNyborg Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608030218646
Odense KommuneOdense Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608032218622
Svendborg KommuneSvendborg Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608033218500
Langeland KommuneLangeland Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608034218709
Haderslev KommuneHaderslev Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608035218864
Billund KommuneBillund Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608036219030
Sønderborg KommuneSønderborg Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608037218484
Tønder KommuneTønder Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608038218473
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608039218981
Fanø KommuneFanø Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608040218971
Varde KommuneVarde Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608041218445
Vejen KommuneVejen Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608042218440
Aabenraa KommuneAabenraa Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608043218406
Fredericia KommuneFredericia Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608044218948
Kolding KommuneKolding Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608045218723
Vejle KommuneVejle Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608046218436
Horsens KommuneHorsens Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608047218764
Herning KommuneHerning Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608048218838
Lemvig KommuneLemvig Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608049218692
Struer KommuneStruer Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608050218505
Norddjurs KommuneNorddjurs Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608051218655
Favrskov KommuneFavrskov Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608052218962
Odder KommuneOdder Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608053218635
Randers KommuneRanders Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608054218605
Silkeborg KommuneSilkeborg Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608055218551
Skanderborg KommuneSkanderborg Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608056218547
Aarhus KommuneAarhus Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608057218379
Ikast-Brande KommuneIkast-Brande Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608058218746
Ringkøbing-Skjern KommuneRingkøbing-Skjern Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608059218591
Hedensted KommuneHedensted Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608060218855
Viborg KommuneViborg Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608061218425
Morsø KommuneMorsø Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608062218659
Thisted KommuneThisted Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608063218478
Brønderslev KommuneBrønderslev Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608064219008
Rebild KommuneRebild Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608066218595
Mariagerfjord KommuneMariagerfjord Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608067218672
Aalborg KommuneAalborg Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608068218398
Hjørring KommuneHjørring Kommune tilsagnsskrivelse vedrørende ansøgning til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.04-11-20161608069218787
Vallensbæk KommuneVallensbæk Kommune Angående regnskab og slutrapport til projektnr. 62116 til puljen til genoptræning af hjerneskadede.07-11-20161601335221144
Læsø KommuneRedegørelse Læsø Kommune 2017, værdighedsmilliarden07-11-20161601892221603
Morsø KommuneRedegørelse værdighed Morsø Kommune 2017.04-11-20161601895219430
Morsø KommuneRedegørelse værdighedsmilliarden Morsø Kommune 201707-11-20161601895221496
Roskilde KommuneRedegørelse for anvendelsen af værdighedsmidler 2017, Roskilde Kommune07-11-20161601907222104
Vordingborg KommuneRedegørelse for anvendelse af midlerne til en mere værdig ældrepleje i 2017, Vordingborg Kommune værdighedsmilliarden07-11-20161601941222088
Nordfyns KommuneOrientering om en ændring i projektets fordeling af faser indenfor tidsplanen27-10-20161607161210894
Fredensborg KommuneFredensborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68420 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-11-20161607531221399
Høje-Taastrup KommuneHøje-Taastrup Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68412 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-11-20161607990220965
Randers KommuneRanders Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68478 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-11-20161608054220245
Nyborg KommunePrisloft for hhv. madservice og servicepakker - Takster for 2017 vedr. ældreområdet.25-09-20161608937220130
Nyborg KommunePrisloft for hhv. madservice og servicepakker - Takster 2017 vedr. ældreområdet.27-10-20161608937220125
Vordingborg KommuneVordingborg Kommune afslutning af projektnr. 22312 til puljen til opsøgende tandpleje for særligt socialt udsatte.07-11-20161601196220742
Ældrerådet i Ringsted KommuneSvar på henvendelse vedr. pårørendeinddragelse fra ældrerådet i Ringsted Kommune07-11-20161608601221215
Gentofte KommuneSvar på henvendelse fra Gentofte Kommune om fordelingsnøglen (respirationsinsufficiens)07-11-20161609381220520
Brøndby KommuneRedegørelse for anvendelsen af midlerne til en mere værdig ældrepleje i 2017, Brøndby kommune08-11-20161601587222832
Kerteminde KommuneEn værdig ældrepleje - Kerteminde Kommune, redegørelse for anvendelse af 2017-midlerne08-11-20161601713222760
Frederikshavn KommuneFrederikshavn Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68491 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.08-11-20161607346222640
Hillerød KommuneHillerød Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68422 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.08-11-20161607998222678
Rudersdal KommuneRudersdal Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68424 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-11-20161608001222223
Svendborg KommuneSvendborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68453 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.08-11-20161608033222808
Langeland KommuneLangeland Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68455 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.08-11-20161608034222279
Herning KommuneHerning Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68470 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.08-11-20161608048222681
Aarhus KommuneSvar på henvendelse vedr. kugle- og kædedyner08-11-20161610071222728
Allerød KommuneRedegørelse for anvendelsen af 2017-midlerne - Værdighedspuljen09-11-20161601578223252
Assens KommuneRedegørelse Assens Kommune 2017 en værdig ældrepleje09-11-20161601579224070
Gladsaxe KommuneRedegørelse Gladsaxe Kommune værdighedsmilliard 201709-11-20161601673223362
Struer KommuneRedegørelse en værdig ældrepleje Struer Kommune 201709-11-20161601923223665
Middelfart KommunePuljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre 2017.07-11-20161607160223070
Syddjurs KommuneSyddjurs Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68474 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.10-11-20161607342225569
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune tilbagesender accept af tilskudbetingelser for 2016 til projektnr. 68401 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-11-20161607979225033
Dragør KommuneDragør Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68405 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-11-20161607982224984
Rødovre KommuneRødovre Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68414 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-11-20161607992225026
Halsnæs KommuneHalsnæs Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget og projektbeskrivelse til projektnr. 68427 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.08-11-20161608004224922
Kalundborg KommuneKalundborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68437 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-11-20161608016225055
Ringsted KommuneRingsted Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget og projektbeskrivelse til projektnr. 68438 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-11-20161608017225119
Sorø KommuneSorø Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68441 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-11-20161608022224942
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68461 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.10-11-20161608039225335
Fanø KommuneFanø Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68462 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-11-20161608040225070
Horsens KommuneHorsens Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68469 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.08-11-20161608047224946
Skanderborg KommuneSkanderborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68481 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-11-20161608056225063
Ringkøbing-Skjern KommuneRingkøbing-Skjern Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68484 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-11-20161608059225061
Viborg KommuneViborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68487 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-11-20161608061225078
Rebild KommuneRebild Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68493 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-11-20161608066225042
Guldborgsund KommuneBevillingsændring - Puljen til demensboliger 2015.31-10-20161610177224375
Stevns KommuneAkutte spørgsmål til ansøgning til demenspuljemidlerne - inden d. 24/10 kl. 1221-10-20161610179224401
Greve KommunePuljen til etablering af særlige tilbud og indsatser til ældre, som normalt ikke benytter de forebyggende hjemmebesøg.09-11-20161601794224382
Aarhus KommuneAnsøgning om udsættelse af projektet: "Udvikling af gode rammer for det gode måltid for ældre".09-09-20161608774223346
Guldborgsund KommuneHenvendelse fra Guldborgsund Kommune vedr. bevillingsændring - Puljen til demensboliger 2015.03-11-20161610177224377
Nordfyns KommuneSvar på orientering om ændring i projektets fordeling af faser indenfor tidsplanen - projekt Forebyggende hjemmebesøg.30-10-20161610181224657
Helsingør KommuneRedegørelse værdighedsmidler 2017 Helsingør Kommune11-11-20161601684227117
Herning KommuneVærdig ældrepleje Herning Kommune - redegørelse 2017 mv.11-11-20161601687226269
Nordfyns KommuneSvar vedr. orientering om en ændring i projektets fordeling af faser indenfor tidsplanen - projekt Forebyggende hjemmebesøg.29-10-20161601792224727
Nordfyns KommuneOrientering om en ændring i projektets fordeling af faser indenfor tidsplanen - projekt Forebyggende hjemmebesøg.27-10-20161601792224728
Kolding KommuneKolding Kommune, puljen 'Etablering af særlige tilbud og indsatser til ældre, der normalt ikke benytter sig af de forebyggende hjemmebesøg'.25-10-20161601800224689
Kolding KommuneAnmodning om justering i projekt fra Kolding Kommune vedr. puljen 'Etablering af særlige tilbud og indsatser til ældre, der normalt ikke benytter sig af de forebyggende hjemmebesøg'.08-09-20161601800224709
Kolding KommuneKolding Kommune vedr. puljen 'Etablering af særlige tilbud og indsatser til ældre, der normalt ikke benytter sig af de forebyggende hjemmebesøg'.04-10-20161601800224722
Kolding KommuneIntern email vedr. Kolding Kommune, puljen 'Etablering af særlige tilbud og indsatser til ældre, der normalt ikke benytter sig af de forebyggende hjemmebesøg'.21-10-20161601800224699
Kolding KommuneGodkendelse af justering i projekt i Kolding Kommune i forbindelse med puljen: 'Etablering af særlige tilbud og indsatser til ældre, der normalt ikke benytter sig af de forebyggende hjemmebesøg'.24-10-20161601800224717
Kolding KommuneSpørgsmål til Kolding Kommune vedr. ændring af projektet i forbindelse med 'Etablering af særlige tilbud og indsatser til ældre, der normalt ikke benytter sig af de forebyggende hjemmebesøg'.09-09-20161601800224712
Kolding KommuneSvar fra Kolding Kommune, puljen 'Etablering af særlige tilbud og indsatser til ældre, der normalt ikke benytter sig af de forebyggende hjemmebesøg'.13-10-20161601800224704
Køge KommuneKøge Kommune - Redegørelse en værdig ældrepleje 201711-11-20161601803226573
Lejre KommuneLejre Kommune - værdighedsmidler - redegørelse 2017-midler mv.10-11-20161601888225874
Mariagerfjord KommuneNy redegørelse mv. til ministeriet værdighedsmidler 201711-11-20161601893227088
Rebild KommuneRedegørelse Værdighedsmidlerne Rebild Kommune 201711-11-20161601904226645
Stevns KommuneRedegørelse værdighedsmidler 2017 Stevns Kommune11-11-20161601922227056
Syddjurs KommuneRedegørelse en værdig ældrepleje Syddjurs Kommune 201711-11-20161601925226282
Vejle KommuneVejle Kommune Redegørelse 2017 en værdig ældrepleje11-11-20161601937226800
Ærø KommuneRedegørelse en værdig ældrepleje Ærø Kommune 201711-11-20161601942226695
Ballerup KommuneBallerup Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68403 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.11-11-20161607980226907
Rudersdal KommuneRudersdal Kommune revideret budget til projektnr 68424 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.11-11-20161608001226911
Faxe KommuneFaxe Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68436 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.11-11-20161608015226605
Brønderslev KommuneBrønderslev Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68490 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.10-11-20161608064226147
Struer KommuneHenvendelse vedr. kropsbårne hjælpemidler07-11-20161610222220891
Vesthimmerlands KommuneHenvendelse vedr. frit valg på genoptræningsområdet og befordringsgodtgørelse07-11-20161610223221050
Aarhus KommuneRedegørelse 2017-udmøntningen værdighedsmilliarden Aarhus Kommune14-11-20161601576227800
Dragør KommuneRedegørelse en værdig ældrepleje Dragør Kommune 201714-11-20161601589227730
Dragør KommuneNy redegørelse 2017-udmøntningen værdighedsmilliarden Dragør Kommune14-11-20161601589227983
Hillerød KommuneVærdighedsmidler redegørelse 2017 Hillerød Kommune14-11-20161601593228168
Esbjerg KommuneRedegørelse 2017-udmøntningen værdighedsmilliarden Esbjerg Kommune14-11-20161601594227769
Faaborg-Midtfyn KommuneRedegørelse en mere værdig ældrepleje Faaborg-Midtfyn Kommune 201714-11-20161601595228303
Fanø KommuneRedegørelse 2017-midlerne Fanø Kommune en værdig ældrepleje14-11-20161601596228117
Faxe KommuneNy redegørelse Faxe Kommune værdighedsmidler 201714-11-20161601600228033
Fredericia KommuneFredericia Kommune redegørelse anvendelsen af 2017-midlerne værdighedsmilliarden14-11-20161601602228329
Furesø KommuneRedegørelse for anvendelse af midlerne til en mere værdig ældrepleje i 2017 Furesø Kommune14-11-20161601606228423
Horsens KommuneHorsens Kommune redegørelse anvendelsen af midlerne en værdig ældrepleje 201714-11-20161601607228403
Greve KommuneRedegørelse en værdig ældrepleje Greve Kommune 201714-11-20161601675228352
Hjørring KommuneVærdighedspuljen redegørelse 2017 Hjørring Kommune14-11-20161601690227943
Langeland KommuneRedegørelse 2017 Værdighedspuljen Langeland Kommune14-11-20161601887228201
Lyngby-Taarbæk KommuneRedegørelse 2017-tilskuddet værdighedsmidlerne Lyngby-Taarbæk kommune14-11-20161601891228273
Middelfart KommuneRedegørelse 2017-udmøntningen værdighedsmilliarden Middelfart Kommune14-11-20161601894228335
Næstved KommuneRedegørelse Værdighedsmia. 2017 Næstved Kommune14-11-20161601899228102
Rudersdal KommuneRedegørelse en værdig ældrepleje Rudersdal Kommune 201714-11-20161601908227749
Rudersdal KommuneNy redegørelse en værdig ældrepleje 2017 Rudersdal Kommune14-11-20161601908228055
Solrød KommuneRedegørelse anvendelsen af værdighedsmidler i 2017 Solrød kommune14-11-20161601918228249
Syddjurs KommuneNy redegørelse en mere værdig ældrepleje i 2017 Syddjurs Kommune14-11-20161601925227721
Ærø KommuneØkonomisk redegørelse en værdig ældrepleje 2016 Ærø Kommune14-11-20161601942227762
Rudersdal KommuneKORAs bilag - frikommuner evaluering11-11-20161606526226238
Samsø KommuneSamsø Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68480 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-11-20161607347227852
Rødovre KommuneRødovre Kommune revideret budget til projektnr. 68414 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.11-11-20161607992227568
Furesø KommuneFuresø Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68418 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-11-20161607995227603
Hedensted KommuneHedensted Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68485 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-11-20161608060227728
Aarhus KommuneLyntilbagemelding redegørelse 2017-udmøntningen værdighedsmilliarden14-11-20161601576227805
Dragør KommuneLyntilbagemelding redegørelse en værdig ældrepleje Dragør Kommune 201714-11-20161601589227733
Esbjerg KommuneLyntilbagemelding 2017-udmøntningen værdighedsmilliarden Esbjerg Kommune14-11-20161601594227774
Faaborg-Midtfyn KommuneLyntilbagemelding en værdig ældrepleje Faaborg-Midtfyn Kommune 201714-11-20161601595228311
Fanø KommuneLyntilbagemelding redegørelse 2017-midlerne en værdig død14-11-20161601596228122
Furesø KommuneLyntilbagemelding redegørelse for anvendelse af midlerne til en mere værdig ældrepleje i 2017 Furesø Kommune14-11-20161601606228427
Horsens KommuneTilbagemelding Horsens Kommune redegørelse en værdig ældrepleje 201714-11-20161601607228405
Helsingør KommuneTilbagemelding redegørelse værdighedsmidler 2017 Helsingør Kommune14-11-20161601684228400
Hjørring KommuneLyntilbagemelding værdighedspuljen redegørelse 2017 Hjørring Kommune14-11-20161601690227946
Næstved KommuneLyntilbagemelding redegørelse Værdighedsmia 2017 Næstved Kommune14-11-20161601899228113
Rudersdal KommuneTilbagemelding redegørelse en værdig ældrepleje i 201714-11-20161601908227752
Solrød KommuneLyntilbagemelding redegørelse for anvendelsen af værdighedsmidler 2017 Solrød kommune14-11-20161601918228252
Rødovre KommuneRødovre Kommune Godkendelse af budget til projektnr. 68414 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-11-20161607992227663
Furesø KommuneFuresø Kommune Godkendelse af budget til projektnr. 68418 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-11-20161607995227687
Rudersdal KommuneRudersdal Kommune Godkendelse af budget til projektnr. 68424 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-11-20161608001227641
Struer KommuneSvar på henvendelse vedr. servicelovens § 112.11-11-20161610222227197
Horsens KommuneRegnskab til Ældrepuljen 2015 samt ansøgning om overførsel af midler02-11-2016SJ-STD-DEPPKS216922
Morsø KommuneAnmoder om flytning af midler til indkøb - klippekortet09-11-2016SJ-STD-DEPPKS223646
Høje-Taastrup KommuneForeløbigt regnskab og acceptskrivelse vedr. tilskud fra Puljen til demensboliger03-11-2016SJ-STD-DEPPKS218310
Kalundborg KommuneØnsker at få tilsendt et afrapporteringsskema - pulje til demensegnede boliger14-11-2016SJ-STD-DEPPKS228962
Høje-Taastrup KommuneSkabelon til afrapportering vedr. puljen til demensboliger14-11-2016SJ-STD-DEPPKS227787
Skive KommuneSkive Kommune afslutning af projektnr. 62190 til genoptræningspuljen.15-11-20161601367229816
Billund KommuneRedegørelse en værdig ældrepleje Billund Kommune 201714-11-20161601582229643
Helsingør KommuneNy redegørelse - værdighedsmidler 2017 Helsingør Kommune.14-11-20161601684228393
Halsnæs KommuneRedegørelse for anvendelsen af 2017-midlerne til en mere værdig ældrepleje Halsnæs Kommune14-11-20161601692229807
Hvidovre KommuneEn værdig ældrepleje - redegørelse vedr. 2016 og 2017 Hvidovre Kommune14-11-20161601705229755
Ringkøbing-Skjern KommuneRedegørelse en værdig ældrepleje Ringkøbing-Skjern Kommune 201714-11-20161601905229913
Slagelse KommuneAnsøgning om anvendelse af værdighedsmidler 2017 Slagelse Kommune14-11-20161601916229952
Solrød KommuneRedegørelse for anvendelse af midler i 2017 Solrød Kommune en værdig ældrepleje14-11-20161601918229855
Sorø KommuneRedegørelse 2017-udmøntningen værdighedsmilliarden Sorø Kommune14-11-20161601921229742
Stevns KommuneRedegørelse for anvendelse af værdighedsmidler 2017 Stevns Kommune14-11-20161601922229774
Sønderborg KommuneRedegørelse for anvendelsen af 2017-midlerne Sønderborg Kommune en værdig ældrepleje14-11-20161601927229707
Rudersdal KommuneHenvendelse vedr. udfordring i relation til lovhjemler - frikommunedelforsøg.11-11-20161606526227864
Ærø KommuneÆrø Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68456 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.15-11-20161607959229685
Hvidovre KommuneHvidovre Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68411 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-11-20161607988228738
Tårnby KommuneTårnby Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68416 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.15-11-20161607993229711
Roskilde KommuneRoskilde Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68432 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-11-20161608011228707
Nyborg KommuneNyborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68451 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.15-11-20161608030228918
Billund KommuneBillund Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68458 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-11-20161608036228733
Varde KommuneVarde Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68463 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-11-20161608041227734
Lemvig KommuneLemvig Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68472 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.15-11-20161608049229771
Thisted KommuneThisted Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68489 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.15-11-20161608063229869
Aalborg KommuneAalborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68496 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-11-20161608068228728
Sønderborg KommuneTolkning af bekendtgørelse vedr. kørsel til genoptræning efter § 140 SUL26-10-2016SJ-STD-DEPBHK208851
Gentofte KommuneKvittering fra Gentofte Kommune om modtagelse af svar vedr. fordelingsnøglen (respitationsinsufficiens).09-11-20161609381227727
Hillerød KommuneAflæggelse af regnskab - Puljen til demensboliger 2016.10-11-20161610249227818
Furesø KommuneFastsættelse af loft over egenbetaling for madservice for 201722-09-20161610311180710
Furesø KommuneRykker for svar vedr. fastsættelse af loft over egenbetaling for madservice for 201726-10-20161610311208606
Halsnæs KommuneLyntilbagemelding redegørelse for anvendelsen af 2017-midlerne til en mere værdig ældrepleje Halsnæs Kommune15-11-20161601692229810
Slagelse KommuneLyntilbagemelding ansøgning om anvendelse af værdighedsmidler 2017 Slagelse Kommune15-11-20161601916229962
Sorø KommuneLyntilbagemelding redegørelse 2017-udmøntningen værdighedsmilliarden Sorø Kommune15-11-20161601921229745
Sønderborg KommuneLyntilbagemelding redegørelse for anvendelsen af 2017-midlerne Sønderborg Kommune en værdig ældrepleje15-11-20161601927229715
Kalundborg KommuneSpørgsmål vedr. klippekortmodellen.14-11-20161606874228531
Varde KommuneVarde Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68463 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.15-11-20161608041228871
Aalborg KommuneAalborg Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68496 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.15-11-20161608068228893
Vejle KommuneRykker for svar vedr. tilsagn om at overføre uforbrugte projektmidler til 2016.07-11-2016SJ-STD-DEPPKS221249
Vejle KommuneOpfølgning på accept af tilskudsbetingelser. Rykker for svar vedr. udsættelse.14-11-2016SJ-STD-DEPPKS228129
Greve KommuneAnsøger om fristforlængelse - projektet "Mit Hjem".10-11-2016SJ-STD-DEPPKS226158
Aabenraa KommuneRedegørelse 2017-tilskuddet Aabenraa kommune en værdig ældrepleje15-11-20161601572230622
Albertslund KommuneRedegørelse Albertslund Kommune Værdighedsmilliarden 201715-11-20161601577230685
Brønderslev KommuneRedegørelse en mere værdig ældrepleje 2017 Brønderslev Kommune15-11-20161601588231302
Dragør KommuneNy redegørelse 2017-udmøntningen værdighedsmilliarden Dragør Kommune15-11-20161601589231315
Esbjerg KommuneØk. redegørelse værdighedsmilliarden Esbjerg Kommune 201715-11-20161601594230897
Faaborg-Midtfyn KommuneRedegørelse en mere værdig ældrepleje Faaborg-Midtfyn Kommune 201715-11-20161601595230700
Jammerbugt KommuneRedegørelse en værdig ældrepleje i 2017 Jammerbugt Kommune15-11-20161601597230855
Favrskov KommuneRedegørelse 2017-udmøntningen værdighedsmilliarden Favrskov Kommune15-11-20161601599231556
Faxe KommuneNy redegørelse Faxe Kommune værdig ældrepleje 201715-11-20161601600230811
Frederiksberg KommuneRedegørelse for fordeling af midler i 2017 Frederiksberg Kommune en værdig ældrepleje15-11-20161601604230915
Gribskov KommuneRedegørelse for anvendelse af værdighedsmidler 2017 Gribskov Kommune15-11-20161601676231503
Guldborgsund KommuneRedegørelse en mere værdig ældrepleje Guldborgsund Kommune 201715-11-20161601678230748
Haderslev KommuneRedegørelse for anvendelsen af midlerne til en mere værdig ældrepleje i 2017 Haderslev Kommune15-11-20161601679230928
Hedensted KommuneRedegørelse 2017 og foreløbigt regnskab 2016 vedr. Værdighedsmidlerne Hedensted Kommune15-11-20161601682231164
Herlev KommuneRedegørelse 2017-værdighedsmidler Herlev Kommune mv.15-11-20161601686231330
Hørsholm KommuneVærdighedspuljen redegørelse Hørsholm Kommune 201715-11-20161601708230653
Ishøj KommuneVedr. 2017-udmøntningen værdighedsmilliarden Ishøj Kommune15-11-20161601710231195
Kalundborg KommuneRedegørelse værdighedsmidler 2017 Kalundborg Kommune15-11-20161601712231471
Kolding KommuneKolding Kommune redegørelse anvendelse 2017 værdighedsmidlerne15-11-20161601715231236
Københavns KommuneRedegørelse en værdig ældrepleje 2017 Københavns kommune15-11-20161601723231539
Københavns KommuneØk. redegørelse en værdig ældrepleje Københavns Kommune15-11-20161601723231545
Furesø KommuneNy redegørelse en værdig ældrepleje Furesø Kommune 201715-11-20161601804230838
Lemvig KommuneRedegørelse for anvendelse af midler 2017 Lemvig Kommune en værdig ældrepleje15-11-20161601889231177
Nordfyns KommuneRedegørelse en værdig ældrepleje Nordfyns Kommune 201715-11-20161601897230871
Odense KommuneRedegørelse Odense Kommune Værdighedsmilliarden 201715-11-20161601901231511
Skive KommuneVærdighedsmidler redegørelse og forbrugsopgørelse Skive Kommune 201715-11-20161601915231269
Thisted KommuneThisted Kommunes redegørelse for hhv. anvendelse af midlerne i 2017 og anvendelse af 2016-midlerne en værdig ældrepleje14-11-20161601928229670
Tønder KommuneRedegørelse Tønder Kommune 2017 Værdighedspuljen15-11-20161601929231489
Vesthimmerlands KommuneRedegørelse en værdig ældrepleje i 2017 Vesthimmerlands Kommune15-11-20161601938231155
Viborg KommuneRedegørelse Værdighedsmilliarden 2017 Viborg Kommune15-11-20161601939231256
Skive KommuneØnsker oplysning om kontaktperson på projekterne "Klippekortmodellen" og "..... det gode måltid til ældre".18-10-20161606927202420
Skive KommuneAnmodning om oplysning vedr. kontaktpersoner - rykker for svar - projekt "klippekortmodellen" og projekt "... det gode måltid til ældre".31-10-20161606927213057
Gentofte KommuneInvitation til konference - legende faldforebyggelse09-11-20161610344224887
Ballerup KommunePartnerskabspuljen - revideret budget15-11-20161601460228803
Aabenraa KommuneLyntilbagemelding redegørelse 2017-tilskuddet Aabenraa kommune en værdig ældrepleje16-11-20161601572230626
Gribskov KommuneLyntilbagemelding redegørelse værdighedsmidler 2017 Gribskov Kommune16-11-20161601676231508
Guldborgsund KommuneLyntilbagemelding redegørelse en mere værdig ældrepleje Guldborgsund Kommune 201716-11-20161601678230753
Haderslev KommuneLyntilbagemelding redegørelse for anvendelsen af midlerne til en mere værdig ældrepleje i 2017 Haderslev Kommune16-11-20161601679230930
Herlev KommuneLyntilbagemelding redegørelse 2017-værdighedsmidlerne Herlev Kommune16-11-20161601686231336
Hørsholm KommuneLyntilbagemelding Værdighedspuljen redegørelse Hørsholm Kommune 201716-11-20161601708230664
Københavns KommuneLyntilbagemelding redegørelse en værdig ældrepleje 2017 Københavns kommune16-11-20161601723231541
Furesø KommuneSvar redegørelse en værdig ældrepleje Furesø Kommune 201716-11-20161601804230842
Lemvig KommuneLyntilbagemelding redegørelse for anvendelse af midler 2017 Lemvig Kommune16-11-20161601889231180
Thisted KommuneLyntilbagemelding Thisted Kommune redegørelse for hhv. anvendelse af midlerne i 2017 og anvendelse af 2016-midlerne en værdig ældrepleje15-11-20161601928229676
Tønder KommuneLyntilbagemelding redegørelse Tønder Kommune 2017 Værdighedspuljen16-11-20161601929231494
Vesthimmerlands KommuneLyntilbagemelding redegørelse en værdig ældrepleje i 2017 Vesthimmerlands Kommune16-11-20161601938231158
Furesø KommuneVedr. loft for madservice.27-10-20161610311229413
Kalundborg KommuneVedr klippekort fortsat.31-05-2016SJ-STD-DEPPKS231760
Kalundborg KommuneSvar vedr. overførsel af klippekortspenge.31-05-2016SJ-STD-DEPPKS231757
Glostrup KommuneVedr. udbetaling - klippekort - kontonummer.28-09-2016SJ-STD-DEPPKS231768
Glostrup KommuneVedr. Udbetaling - klippekortordningen.01-03-2016SJ-STD-DEPPKS231769
Ballerup KommuneSkabelon til klippekortmodellen.20-06-2016SJ-STD-DEPPKS231789
Ringsted KommuneSkabeloner til regnskab mv. til Klippekortmodellen.21-06-2016SJ-STD-DEPPKS231792
Frederikssund KommuneRegnskab - Klippekort.14-06-2016SJ-STD-DEPPKS231722
Frederikssund KommuneSvar vedrørende klippekortsordningen - Frederikssund Kommune.02-02-2016SJ-STD-DEPPKS231726
Nyborg KommuneSvar vedr. genansøgning - Klippekortordningen.02-02-2016SJ-STD-DEPPKS231734
Sønderborg KommuneSvar vedr. afrapportering - Klippekortmodellen 2015.31-05-2016SJ-STD-DEPPKS231796
Sønderborg KommuneAfrapportering - Klippekortmodellen 2015.27-05-2016SJ-STD-DEPPKS231798
Kolding KommuneSvar vedr. klippekortordningen - Kolding Kommune.14-04-2016SJ-STD-DEPPKS231801
Kolding KommuneSvar vedr. spm. om klippekortordningen - Kolding Kommune.14-04-2016SJ-STD-DEPPKS231805
Horsens KommuneKlippekortordningen - Puljen til øget livskvalitet for de svageste hjemmehjælpsmodtagere Horsens Kommune 2015.31-10-2016SJ-STD-DEPPKS231808
Horsens KommuneKlippekortordningen - Puljen til øget livskvalitet for de svageste hjemmehjælpsmodtagere Horsens Kommune 2015.25-10-2016SJ-STD-DEPPKS231810
Tårnby KommuneSvar vedr. afrapportering af Klippekortmodellen.17-06-2016SJ-STD-DEPPKS231814
Tårnby KommuneSvar på ansøgning om overførsel til budget 2016 - Klippekortmodellen.04-05-2016SJ-STD-DEPPKS231816
Gentofte KommuneSvar på spørgsmål ang. Klippekortmodellen.21-06-2016SJ-STD-DEPPKS231845
Gladsaxe KommuneSvar vedr. regnskabsskema klippekort/pulje til svage hjemmehjælpsmodtagere 2015.12-04-2016SJ-STD-DEPPKS231848
Gladsaxe KommuneSvar vedr. klippekort - afrapportering.25-02-2016SJ-STD-DEPPKS231852
Lolland KommuneSvar vedr. klippekortsmodellen - § 15 75 01 10.07-03-2016SJ-STD-DEPPKS231855
Frederikssund KommuneSvar vedr. spm. til regnskab - Klippekort.12-05-2016SJ-STD-DEPPKS231858
Ishøj KommuneStandardrapport - klippekort.14-11-2016SJ-STD-DEPPKS231862
Ishøj KommuneKlippekort - manglende dokument.28-10-2016SJ-STD-DEPPKS231864
Herning KommuneSvar vedr. regnskabsskema til Klippekortmodellen og Ældremilliard.17-03-2016SJ-STD-DEPPKS231818
Helsingør KommuneKlippekortsordningen - Regnskabsaflæggelse for 2015.30-08-2016SJ-STD-DEPPKS231822
Holbæk KommuneKlippekortsmodellen - tilsendelse af skabeloner.23-06-2016SJ-STD-DEPPKS231826
Holbæk KommuneSvar vedr. klippekortsmodellen - skabeloner og mailadresse.23-06-2016SJ-STD-DEPPKS231828
Varde KommuneKlippekortsordningen Varde.31-10-2016SJ-STD-DEPPKS231832
Solrød KommuneAfrapportering til Klippekortmodel for Solrød Kommune.23-06-2016SJ-STD-DEPPKS231841
Guldborgsund KommuneAccept af tilskudsbetingelser for tilskudssagen Bakkeby: blomstring i livet - hele livet (delprojekt Frivilligindsats).16-11-2016SJ-STD-DEPPKS230983
Ikast-Brande KommuneMangler skemaer til indsendelse af regnskaber for 2015 samt svar vedr. overførsel af uforbrugte midler fra 2015 til 2016.20-06-2016SJ-STD-DEPPKS231728
Fredensborg KommuneAfrapportering - Klippekortsordningen.28-09-2016SJ-STD-DEPPKS231771
Fredensborg KommuneSvar vedr. afrapportering - Klippekortsordningen.31-05-2016SJ-STD-DEPPKS231773
Glostrup KommuneSvar på afrapportering og rev. regnskab vedr. klippekort.26-05-2016SJ-STD-DEPPKS231777
Kerteminde KommuneKlippekort - overførsel af midler.28-09-2016SJ-STD-DEPPKS231784
Kerteminde KommuneSvar vedr. spm. til regnskabsskema - Klippekort.12-04-2016SJ-STD-DEPPKS231786
Kalundborg KommuneRegnskabsskemaer tilsendt - Klippekortordningen.26-05-2016SJ-STD-DEPPKS231764
Holbæk KommuneLyntilbagemelding Holbæk Kommune en værdig ældrepleje 201717-11-20161601693232439
Lolland KommuneLyntilbagemelding redegørelse værdighedsmidlerne i 2017 Lolland Kommune17-11-20161601890232906
Norddjurs KommuneLyntilbagemelding redegørelse en værdig ældrepleje Norddjurs Kommune 201717-11-20161601896232867
Ringsted KommuneLyntilbagemelding redegørelse en værdig ældrepleje Ringsted Kommune 201717-11-20161601906232900
Rødovre KommuneLyntilbagemelding redegørelse en værdig ældrepleje 2017 Rødovre Kommune17-11-20161601909232842
Silkeborg KommuneLyntilbagemelding redegørelse Silkeborg Kommune en værdig ældrepleje 201717-11-20161601912232882
Skive KommuneKlippekortsmodellen til hjemmehjælpsmodtagere.02-11-20161606927231652
Skive KommuneKlippekortsmodellen til hjemmehjælpsmodtagere.02-11-20161606927231654
Vordingborg KommuneFremsender dokumenter vedr. klippekort 2015.16-11-20161606944231812
Frederikshavn KommuneFrederikshavn Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68491 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.17-11-20161607346232403
Holstebro KommuneHolstebro Kommunes godkendelse af budget til projektnr. 68471 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.17-11-20161607894232280
Gladsaxe KommuneGladsaxe Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68407 til puljen til nedbringelse af ventetid på genoptræning.17-11-20161607984232089
Tårnby KommuneTårnby Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68416 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.17-11-20161607993232051
Allerød KommuneAllerød Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68419 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.17-11-20161607996232374
Vejle KommuneVejle Kommune spørgsmål til det reviderede budget til projektnr. 68468 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.17-11-20161608046232457
Vejle KommuneVejle Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68468 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.17-11-20161608046232493
Favrskov KommuneFavrskov Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68476 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.17-11-20161608052232319
Silkeborg KommuneSilkeborg Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68479 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.17-11-20161608055232616
Thisted KommuneThisted Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68489 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.17-11-20161608063232044
Ishøj KommuneKlippekortordningen - dokument.31-10-2016SJ-STD-DEPPKS231866
Guldborgsund KommuneAccept af tilskudsbetingelser for tilskudssagen Bakkeby: blomstring i livet - hele livet (delprojekt Frivilligindsats).09-08-2016SJ-STD-DEPPKS230978
Aalborg KommuneRedegørelse værdighedsmidler en værdig ældrepleje Aalborg Kommune 201715-11-20161601573232657
Ballerup KommuneRedegørelse en værdig ældrepleje Ballerup Kommune 201715-11-20161601581232313
Egedal KommuneRedegørelse 2017-udmøntningen værdighedsmilliarden Egedal Kommune15-11-20161601590232332
Fredensborg KommuneRedegørelse værdighedspuljen Fredensborg kommune 201715-11-20161601601232487
Frederikssund KommuneRedegørelse en værdig ældrepleje 2017 Frederikssund Kommune15-11-20161601605232307
Gentofte KommuneGentofte Kommunes redegørelse en værdig ældrepleje 201715-11-20161601672232846
Glostrup KommuneRedegørelse værdighedspuljen Glostrup Kommune 201715-11-20161601674232671
Holbæk KommuneHolbæk Kommunes redegørelse 2017-midlerne en værdig ældrepleje15-11-20161601693232433
Høje-Taastrup KommuneRedegørelse Høje-Taastrup Kommune en værdig ældrepleje 201715-11-20161601706232679
Køge KommuneRedegørelse foreløbig status værdighedsmilliarden 2016 Køge Kommune15-11-20161601803232702
Køge KommuneNy redegørelse Køge Kommune en værdig ældrepleje 201715-11-20161601803232450
Lolland KommuneRedegørelse værdighedsmidlerne i 2017 Lolland Kommune15-11-20161601890232902
Norddjurs KommuneRedegørelse en værdig ældrepleje Norddjurs Kommune 201715-11-20161601896232857
Nyborg KommuneVærdighedspuljen redegørelse 2017-midler Nyborg Kommune15-11-20161601898232511
Odder KommuneRedegørelse en værdig ældrepleje i Odder Kommune 201715-11-20161601900232474
Odsherred KommuneOdsherred Kommune redegørelse værdighedsmidler 201715-11-20161601902232717
Ringsted KommuneRedegørelse en værdig ældrepleje Ringsted Kommune 201715-11-20161601906232897
Rødovre KommuneRedegørelse en værdig ældrepleje 2017 Rødovre Kommune15-11-20161601909232839
Silkeborg KommuneRedegørelse Silkeborg Kommune en værdig ældrepleje 201715-11-20161601912232875
Stevns KommuneRedegørelse værdighedsmidler 2017 Stevns Kommune15-11-20161601922232461
Svendborg KommuneRedegørelse anvendelse af midler i 2017 Svendborg Kommune en værdig ældrepleje15-11-20161601924232441
Sønderborg KommuneRedegørelse 2017-midler Sønderborg Kommune en værdig ældrepleje15-11-20161601927232467
Tårnby KommuneVærdighedspuljen redegørelse Tårnby Kommune 201715-11-20161601931232326
Varde KommuneRedegørelse værdighedsmidler Varde Kommune 201715-11-20161601934232453
Vejen KommuneVærdighedsmidler budget 2017 og foreløbig forbrug 2016 Vejen Kommune15-11-20161601936232348
Vejle KommuneVejle Kommune - værdighedsmilliarden - økonomisk redegørelse15-11-20161601937232469
Helsingør KommuneVedr. Klippekortmodellen.08-11-20161606856231638
Skive KommuneKlippekortsmodellen til hjemmehjælpsmodtagere.02-11-20161606927231649
Skive KommuneKlippekortsmodellen til hjemmehjælpsmodtagere.02-11-20161606927231647
Skive KommuneKlippekortsmodellen til hjemmehjælpsmodtagere.02-11-20161606927231644
Vesthimmerlands KommuneVesthimmerlands Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68492 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.17-11-20161607329232651
Frederikshavn KommuneFrederikshavn Kommune revideret budget til projektnr. 68491 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.16-11-20161607346232394
Lolland KommuneLolland Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68443 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.16-11-20161607957232099
Gladsaxe KommuneGladsaxe Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68407 samt revideret budget til puljen til nedbringelse af ventetid på genoptræning.16-11-20161607984232069
Allerød KommuneAllerød Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelsre for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68419 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.16-11-20161607996232334
Frederikssund KommuneFrederikssund Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68426 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.16-11-20161608003231995
Odsherred KommuneOdsherred Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68434 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.17-11-20161608013232815
Stevns KommuneStevns Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68440 til puljen til nedbringlelse af ventetid til genoptræning.17-11-20161608019232418
Faaborg-Midtfyn KommuneFaaborg-Midtfyn Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68449 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.17-11-20161608028232802
Vejle KommuneVejle Kommune besvarer spørgsmål til budgettet til projektnr. 68468 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.17-11-20161608046232463
Vejle KommuneVejle Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser 2016 samt revideret budget til projektnr. 68468 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.17-11-20161608046232412
Favrskov KommuneFavrskov Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt budget til projektnr. 68476 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.16-11-20161608052231360
Silkeborg KommuneSilkeborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68479 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.17-11-20161608055232552
Odder KommuneForespørgsel vedr. plejeboliggaranti02-11-20161610383216256
Vallensbæk KommuneVallensbæk Kommune angående regnskab til projektnr. 62114 - puljen til genoptræning af hjerneskade.18-11-20161601335233809
Odense KommuneSvar på henvendelse fra Odense Kommune vedr. national antibiotikakampagne om urinvejsinfektioner20-11-20161601435234285
Rudersdal KommuneRudersdal Kommune afslutning af projeknr. 65202 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.18-11-20161601508233662
Odsherred KommuneOdsherred Kommune afslutning af projektnr. 65221 puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.18-11-20161601558233677
Halsnæs KommuneLyntilbagemelding redegørelse 2017-midlerne en værdig ældrepleje Halsnæs Kommune18-11-20161601692233826
Hørsholm KommuneSvar til Hørsholm Kommune: Ansøgning om ændring i aktiviteten i puljen ’Særlig tilbud og indsatser til ældre som normalt ikke benytter forebyggende hjemmebesøg’.17-11-20161601795232952
Lemvig KommuneLyntilbagemelding redegørelse en værdig ældrepleje 2017 Lemvig Kommune18-11-20161601889233952
Lyngby-Taarbæk KommuneLyntilbagemelding redegørelse 2017-tilskuddet Lyngby-Taarbæk kommune en værdig ældrepleje18-11-20161601891233779
Samsø KommuneLyntilbagemelding Værdighedspolitikken 2017 Samsø Kommune18-11-20161601911233672
Skive KommuneLyntilbagemelding Værdighedsmidler redegørelse og forbrugsopgørelse Skive Kommune18-11-20161601915233965
Vesthimmerlands KommuneLyntilbagemelding Vesthimmerlands Kommune en værdig ældrepleje 201718-11-20161601938233881
Solrød KommuneSolrød Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68433 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.18-11-20161608012233772
Struer KommuneStruer Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68473 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.18-11-20161608050233768
Vallensbæk KommuneVallensbæk Kommune supplerende oplysninger til regnskab til projektnr. 62114 til puljen til genoptræning af hjerneskade.18-11-20161601335233790
Aabenraa KommuneNy redegørelse Aabenraa Kommune en værdig ældrepleje 201716-11-20161601572233687
Faxe KommuneNy øk. redegørelse Faxe Kommune en værdig ældrepleje16-11-20161601600233831
Guldborgsund KommuneNy redegørelse en værdig ældrepleje Guldborgsund Kommune 201717-11-20161601678234062
Haderslev KommuneNy redegørelse en værdig ældrepleje i 2017 Haderslev Kommune16-11-20161601679233914
Halsnæs KommuneNy redegørelse 2017-midlerne en værdig ældrepleje Halsnæs Kommune16-11-20161601692233819
Hørsholm KommuneVærdighedspulje redegørelse 2017 Hørsholm Kommune16-11-20161601708233999
Lemvig KommuneNy redegørelse en værdig ældrepleje i 2017 Lemvig Kommune16-11-20161601889233949
Samsø KommuneRedegørelse Værdighedspolitikken Samsø Kommune 201716-11-20161601911233669
Thisted KommuneNy redegørelse udmøntning af midlerne til en mere værdig ældrepleje Thisted Kommune 201716-11-20161601928233702
Vesthimmerlands KommuneNy redegørelse Vesthimmerlands Kommune en værdig ældrepleje 201716-11-20161601938233878
Holstebro KommuneHolstebro Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68471 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.16-11-20161607894232252
Solrød KommuneSolrød Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68433 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.18-11-20161608012233426
Struer KommuneStruer Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68473 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.18-11-20161608050233422
Mariagerfjord KommuneMariagerfjord Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68494 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.17-11-20161608067233365
Randers KommuneLyntilbagemelding værdighedsmilliarden redegørelse 2017 Randers Kommune21-11-20161601903235245
Skanderborg KommuneSvar på henvendelse vedr. værdighedsmidler Skanderborg Kommune 201721-11-20161601914235515
Thisted KommuneNy redegørelse for udmøntning af midlerne til en mere værdig ældrepleje fra Thisted Kommune18-11-20161601928233705
Middelfart KommuneMiddelfart Kommune overførsel af midler til 2017 til projektnr. 65260 til puljen til kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.21-11-20161605414235610
Hørsholm KommuneHørsholm Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68423 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.21-11-20161608000235435
Greve KommuneGreve Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68430 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.21-11-20161608007235524
Herning KommuneHerning Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68470 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.21-11-20161608048234796
Skive KommuneSvar på status for den nationale demenshandlingsplan21-11-20161610448235129
Ballerup KommunePartnerskabspuljen - anmodning om udbetaling af tilskud21-11-20161601460235660
Egedal KommuneNy redegørelse 2017-udmøntningen værdighedsmilliarden Egedal Kommune21-11-20161601590235259
Fanø KommuneRedegørelse Fanø Kommune 2017 en værdig ældrepleje18-11-20161601596235221
Glostrup KommuneNy redegørelse værdighedspuljen Glostrup Kommune 201717-11-20161601674234998
Helsingør KommuneNy redegørelse værdighedsmidler 2017 Helsingør Kommune18-11-20161601684235159
Halsnæs KommuneNy redegørelse en værdig ældrepleje Halsnæs Kommune 201718-11-20161601692235231
Holbæk KommuneNy redegørelse en værdig ældrepleje Holbæk Kommune 201718-11-20161601693235046
Københavns KommuneNy redegørelse - en værdig ældrepleje 2017 - Københavns Kommune.16-11-20161601723233976
Norddjurs KommuneNy redegørelse en værdig ældrepleje Norddjurs Kommune 201717-11-20161601896235013
Randers KommuneVærdighedsmilliarden ny redegørelse 2017 Randers Kommune21-11-20161601903235354
Randers KommuneVærdighedsmilliarden redegørelse 2017 Randers Kommune18-11-20161601903235238
Ringsted KommuneNy redegørelse en værdig ældrepleje 2017 Ringsted Kommune21-11-20161601906235300
Rødovre KommuneNy redegørelse en værdig ældrepleje 2017 Rødovre Kommune18-11-20161601909235183
Skive KommuneVærdighedsmidler ny redegørelse Skive Kommune 201721-11-20161601915235271
Svendborg KommuneNy redegørelse 2017 Svendborg Kommune en værdig ældrepleje17-11-20161601924234880
Thisted KommuneNy redegørelse en værdig ældrepleje Thisted Kommune 201718-11-20161601928235053
Tønder KommuneNy redegørelse værdighedspuljen Tønder Kommune 201721-11-20161601929235340
Vesthimmerlands KommuneNy redegørelse en værdig ældrepleje i 2017 Vesthimmerlands Kommune18-11-20161601938235071
Middelfart KommuneMiddelfart Kommune overførsel af midler til 2017 til projektnr. 65260 til puljen til kommunal alkoholbehandling af dobbeltbelastede.21-11-20161605414235543
Vordingborg KommuneFremsender dokumenter vedr. klippekortordningen 2015.17-11-20161606944233513
Jammerbugt KommuneJammerbugt Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68495 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.20-11-20161607348234603
Helsingør KommuneHelsingør Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68421 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.21-11-20161607997234598
Hørsholm KommuneHørsholm Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68423 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.21-11-20161608000235290
Greve KommuneGreve Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68430 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.21-11-20161608007235362
Greve KommuneGreve Kommune revideret budget til projektnr. 68430 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.21-11-20161608007235503
Herning KommuneHerning Kommune revideret budget til projektnr. 68470 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.21-11-20161608048234626
Kerteminde KommuneBemærkninger - demensopråb18-11-20161610451234506
Aarhus KommuneInvitation til at holde oplæg eller modtage og kommentere roadmap eller at være tilstede ved Konference i Aarhus den 11. eller 12 januar 2017 - ”DIGITAL VELFÆRD ELLER OVERVÅGNING”18-11-20161600660234531
Albertslund KommuneNy redegørelse en værdig ældrepleje 2017 Albertslund Kommune22-11-20161601577236016
Frederikshavn KommuneVærdig ældrepleje anvendelse af midler i 2017 Frederikshavn Kommune22-11-20161601604236782
Gribskov KommuneNy redegørelse - værdighedsmidler 2017 - Gribskov Kommune21-11-20161601676235283
Guldborgsund KommuneNy redegørelse en værdig ældrepleje Guldborgsund Kommune 201722-11-20161601678236502
Lyngby-Taarbæk KommuneNy redegørelse 2017-tilskuddet Lyngby-Taarbæk Kommune en værdig ældrepleje21-11-20161601891236005
Næstved KommuneØkonomisk redegørelse en værdig ældrepleje - Næstved Kommune 201621-11-20161601899235549
Ishøj KommuneIshøj Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68415 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-11-20161607529236438
Middelfart KommuneGlostrup Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68408 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.21-11-20161607985235580
Vallensbæk KommuneVallensbæk Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68417 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-11-20161607994236132
Køge KommuneKøge Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68431 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-11-20161608009235988
Norddjurs KommuneNorddjurs Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68475 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-11-20161608051235909
Morsø KommuneMorsø Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68488 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.21-11-20161608062235868
Frederikshavn KommuneLyntilbagemelding Værdig ældrepleje anvendelse af midler i 2017 Frederikshavn Kommune22-11-20161601604236785
Samsø KommuneSamsø Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68480 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-11-20161607347236333
Lolland KommuneLolland Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68443 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-11-20161607957236328
Glostrup KommuneGlostrup Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68408 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-11-20161607985235849
Halsnæs KommuneHalsnæs Kommune godkendelse af budget mm. til projektnr. 68427 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-11-20161608004236292
Ringsted KommuneRingsted Kommune godkendelse af budget mm. til projektnr. 68438 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-11-20161608017236301
Vejle KommuneSundheds- og stofindtagelsesrum Vejle, Ændret budget og udbetaling22-11-20161603509238112
Horsens KommuneKlippekortordningen - Puljen til øget livskvalitet for de svageste hjemmehjælpsmodtagere Horsens Kommune 2015.27-10-20161606866236555
Ishøj KommuneProjektregnskab - Klippekortordningen 2015.22-11-20161606871236231
Københavns KommuneFællesskab på tværs - Motions- og Sansesti, nyt budget04-11-20161601419238769
Vesthimmerlands KommuneRegnskabaflæggelse for projekt Tryghed i egen bolig23-11-20161603106238588
Holstebro KommuneStatus for Sundheds- og Akuthuset i Holstebro23-11-20161603326238535
Lemvig KommuneStatus vedr. sundheds- og akuthus Lemvig24-11-20161603335238717
Nordfyns KommuneNordfyns Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68454 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.23-11-20161607869238433
Herlev KommuneHerlev Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68409 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-11-20161607986238868
Lyngby-Taarbæk KommuneLyngby-Taarbæk Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68413 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.11-11-20161607991238402
Gribskov KommuneGribskov kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68428 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-11-20161608005239157
Slagelse KommuneSlagelse Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68439 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-11-20161608018238512
Vordingborg KommuneVordingborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68446 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-11-20161608025238544
Middelfart KommuneMiddelfart Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68447 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-11-20161608026238403
Aabenraa KommuneAabenraa Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68465 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.23-11-20161608043238412
Fredericia KommuneFredericia Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68466 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.23-11-20161608044238407
Aarhus KommuneAarhus Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68482 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.23-11-20161608057238499
Ikast-Brande KommuneIkast-Brande Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68483 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-11-20161608058238549
Brøndby KommuneVedr. national antibiotikakampagne om urinvejsinfektioner24-11-20161601435239376
Slagelse KommuneSlagelse Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68439 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-11-20161608018238525
Aabenraa KommuneAabenraa Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68465 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-11-20161608043238422
Ikast-Brande KommuneIkast-Brande Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68483 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-11-20161608058238608
Greve KommunePuljen til etablering af særlige tilbud og indsatser til ældre, som normalt ikke benytter de forebyggende hjemmebesøg.23-11-2016SJ-STD-DEPSLH238318
Odense KommuneSvar til Odense Kommune vedr. kampagne om blærebetændelse24-11-20161601435239373
Region Hovedstaden
Københavns Kommune
Anmodning om projektbeskrivelse - sociolance25-11-20161604590240003
Lyngby-Taarbæk KommuneLyngby-Taarbæk Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68413 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-11-20161607991238663
Gribskov KommuneGribskov kommune godkendelse af budget til projektnr. 68428 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-11-20161608005239424
Vesthimmerlands KommuneÆldremilliard 2015 - overførsel af midler.24-11-20161608781239025
Aarhus KommuneRykker for svar på invitation til at holde oplæg ved konference i Aarhus23-11-20161600660238614
Skanderborg KommuneNy redegørelse en værdig ældrepleje 2017 Skanderborg Kommune25-11-20161601914240384
Gentofte KommuneSupplerende henvendelse om satspulje til dobbeltbelastede borgere med et alkoholmisbrug22-11-20161602841240330
Gentofte KommuneHenvendelse om satspulje til dobbeltbelastede borgere med et alkoholmisbrug18-11-20161602841240328
Samsø KommuneSamsø Kommune spørgsmål om anvendelse af midler til projektnr. 68480 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-11-20161607347239719
Guldborgsund KommuneGuldborgsund Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68445 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-11-20161607530239409
Nordfyns KommuneNordfyns Kommune fremsender revideret budget til projektnr. 68454 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-11-20161607869239709
Sønderborg KommuneSønderborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68459 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-11-20161608037239536
Tønder KommuneTønder Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68460 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-11-20161608038239417
Fredericia KommuneFredericia Kommune fremsender revideret budget til projektnr. 68466 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-11-20161608044239636
Odder KommuneOdder Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68477 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-11-20161608053239742
Vesthimmerlands KommuneÆldremilliard 2015 - vedr. varer leveret i 2016.24-11-20161608781239015
Allerød KommuneTilbagemelding vedr. spørgsmål vedr. udgifstyper Allerød Kommune værdighedsmilliarden28-11-20161601578240791
Lolland KommuneLyntilbgemelding ny redegørelse Lolland Kommune en værdig ældrepleje 201728-11-20161601890240801
Haderslev KommuneJustering af budget - projekt "Unge på sporet".25-11-20161601455240194
Allerød KommuneSpørgsmål vedr. udgiftstyper Allerød Kommune værdighedsmilliarden 201604-10-20161601578240789
Mariagerfjord KommuneHenvendelse vedrørende vejledning om kugledyner17-11-20161610629232021
Gentofte KommuneSvar på henvendelse om satspulje til dobbeltbelastede borgere med et alkoholmisbrug29-11-20161602841241952
Gentofte KommuneSvar på henvendelse om satspulje til dobbeltbelastede borgere med et alkoholmisbrug29-11-20161602841242015
Holstebro KommuneKvittering for status vedr. sundhedshus i Holstebro29-11-20161603326242096
Lemvig KommuneKvittering for status vedr. sundheds- og akuthus Lemvig29-11-20161603335242145
Mariagerfjord KommuneFremsendelse af brev om kugle- og kædedyner28-11-20161610629241079
Lolland KommuneNy redegørelse - anvendelse af midlerne 2017 - Lolland Kommune - en værdig ældrepleje.28-11-20161601890240798
Gentofte KommuneHenvendelse om satspulje til dobbeltbelastede borgere med et alkoholmisbrug29-11-20161602841242006
Lemvig KommuneOk til kvittering for status vedr. sundheds- og akuthus Lemvig29-11-20161603335242238
Kalundborg KommuneHenvendelse vedr. afklaring af hjælpemidler efter Servicelovens § 11230-11-20161600668243104
Fanø KommuneHenvendelse fra Fanø Kommune om adgang til hjemmesygepleje for tysk statsborger med privat forsikring.29-11-20161610657242298
Fanø KommuneHenvendelse fra Fanø Kommune vedr. tysk borger med privat forsikring - hjemmesygepleje.28-11-20161610657240512
Mariagerfjord KommuneHenvendelse om redskab er behandlingsredskab eller hjælpemiddel (IPC-udstyr til sårbehandling)17-11-20161610691233466
Odense KommuneHenvendelse vedr. takster for omsorgstandpleje for 201725-11-20161610700239672
Fanø KommuneSvar på henvendelse om hjemmesygepleje til borger fra andet EU-/EØS-land.29-11-20161610657242312
Mariagerfjord KommuneTakker for fremsendelse af brev om kugle- og kædedyner29-11-20161610629243311
Lejre KommuneAnmodning om udskyldelse af tilsagnsperiode - pulje til demensegnet ombygning og indretning af plejecentre30-11-20161610729243543
Aarhus KommuneVedr. Invitation til Demenstopmøde i Aarhus Kommune01-12-20161600660244715
Kalundborg KommuneVedr. rykker for svar vedrørende henvendelse om ernæringspræparater og remedier til indtagelse heraf.30-11-20161605047242771
Aarhus KommuneInvtation til ældreministeren til besøg i Aarhus om værdighed og respekt for ældre01-12-20161610726244886
Kerteminde KommuneKerteminde Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68450 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.29-11-20161607327247105
Vesthimmerlands KommuneVesthimmerlands Kommune revideret budget til projekt nr. 68492 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.28-11-20161607329246699
Samsø KommuneSamsø Kommune spørgsmål til brug af bevillingen til projektnr. 68480 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.29-11-20161607347246480
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68410 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.29-11-20161607987247016
Næstved KommuneNæstved Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68444 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.29-11-20161608024247116
Assens KommuneAssens Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68448 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.29-11-20161608027246989
Odense KommuneOdense Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68452 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.28-11-20161608032246541
Kolding KommuneKolding Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68467 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-11-20161608045247084
Morsø KommuneMorsø Kommune revideret budget til projektnr. 68488 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.28-11-20161608062246930
Hjørring KommuneHjørring Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68497 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.28-11-20161608069246892
Brøndby KommuneFremsender mailadresse14-10-20161609554201529
Københavns KommuneJustering af budget - projekt Fællesskab på tværs - Motions- og sansesti.02-12-20161601419245939
Greve KommuneSvar til Greve: Fremsendelse af budgetskabelon.04-12-20161601794246022
Assens KommuneFremsendelse af budgetskabelon.04-12-20161601797246024
Gentofte KommuneGentofte Kommune besvarer spørgsmål til satspulje til dobbeltbelastede borgere med et alkoholmisbrug.29-11-20161605412247018
Vesthimmerlands KommuneVesthimmerlands Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68492 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.05-12-20161607329246734
Samsø KommuneSamsø Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68480 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.05-12-20161607347246801
Guldborgsund KommuneGuldborgsund Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68445 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.05-12-20161607530246747
Nordfyns KommuneNordfyns Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68454 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.05-12-20161607869246429
Næstved KommuneNæstved Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68444 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.05-12-20161608024247126
Odense KommuneOdense Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68452 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.05-12-20161608032246566
Sønderborg KommuneSønderborg Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68459 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.05-12-20161608037246320
Fredericia KommuneFredericia Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68466 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.05-12-20161608044246385
Kolding KommuneKolding Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68467 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.05-12-20161608045247091
Odder KommuneOdder Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68477 til puljen til nedbringelse af venteliste til genoptræning.05-12-20161608053246501
Thisted KommuneSvar til Thisted Kommune: Godkendelse af udvidelse af målgruppe02-12-20161609861244920
Vesthimmerlands KommuneVesthimmerlands Kommune revideret budget til projektnr. 65230 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.30-11-20161605210248001
Gentofte KommuneGentofte Kommune overførsel af midler fra 2016 til 2017 til projektnr. 65258 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.30-11-20161605412248131
Frederiksberg KommuneFrederiksberg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68402 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.02-12-20161607820248343
Skive KommuneSkive Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68486 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-11-20161607895247825
Brøndby KommuneBrøndby Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68404 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.01-12-20161607981248355
Lyngby-Taarbæk KommuneLyngby-Taarbæk Kommune orientering om kontaktperson til projektnr. 68413 til puljen til nedbringelse ventetid til genoptræning.21-11-20161607991243791
Helsingør KommuneHelsingør Kommune revideret budget til projektnr. 68421 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.01-12-20161607997248286
Frederikssund KommuneFrederikssund Kommune revideret budget til projektnr. 68426 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-11-20161608003247960
Roskilde KommuneRoskilde Kommune revideret budget til projektnr. 68432 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-11-20161608011248050
Holbæk KommuneHolbæk Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revidert budget til projektnr. 68435 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-11-20161608014248245
Lejre KommuneLejre Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68442 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-11-20161608023247994
Faaborg-Midtfyn KommuneFaaborg-Midtfyn Kommune revideret budget til projektnr. 68449 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-11-20161608028247860
Haderslev KommuneHaderslev Kommune revideret budget til projektnr. 68457 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.01-12-20161608035248219
Haderslev KommuneHaderslev Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68457 samt revideret budget til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-11-20161608035248017
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune revideret budget til projektnr. 68461 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-11-20161608039247927
Vejen KommuneVejen Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68464 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-11-20161608042247690
Vesthimmerlands KommuneVesthimmerlands Kommune godkendelse af budget til projektnr. 65230 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.06-12-20161605210248012
Gentofte KommuneGentofte Kommune godkender overførsel af midler til 2017 til projektnr. 65258 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.06-12-20161605412248164
Skive KommuneSkive Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68486 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.06-12-20161607895247837
Brøndby KommuneBrøndby Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68404 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.06-12-20161607981248374
Helsingør KommuneHelsingør Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68421 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.06-12-20161607997248306
Frederikssund KommuneFrederikssund Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68426 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.06-12-20161608003247971
Holbæk KommuneHolbæk Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68435 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.06-12-20161608014248258
Faaborg-Midtfyn KommuneFaaborg-Midtfyn Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68449 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.06-12-20161608028247876
Haderslev KommuneHaderslev Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68457 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.06-12-20161608035248230
Haderslev KommuneHaderslev Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68457 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.06-12-20161608035248029
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68461 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.06-12-20161608039247934
Esbjerg KommuneDatagrundlag for de nationale mål05-12-20161610722246579
Favrskov KommuneFavrskov Kommune godkendelse af budget til projektnr. 65267 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.07-12-20161605443249502
Brøndby KommuneBrøndby Kommune brug af midler til projektnr. 68404 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-12-20161607981248998
Egedal KommuneEgedal Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68425 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-12-20161608002249549
Stevns KommuneStevns Kommune godkendelse af overførsel af midler fra 2016 til 2017 til projektnr. 68440 til puljen til nedbringelse af ventetid på genoptræning.07-12-20161608019249603
Hjørring KommuneHjørring Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68497 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-12-20161608069248941
Furesø Kommuneudbetalingsanmodning30-11-20161601428248912
Favrskov KommuneFavrskov Kommune revideret budget til projektnr. 65267 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.07-12-20161605443249468
Kerteminde KommuneKerteminde Kommune revideret budget til projektnr. 68450 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.05-12-20161607327248883
Brøndby KommuneBrøndby Kommune brug af midler til projektnr. 68404 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-12-20161607981248992
Brøndby KommuneBrøndby Kommune brug af midler til projektnr. 68404 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-12-20161607981249014
Gentofte KommuneGentofte Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 til projektnr. 68406 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-12-20161607983249658
Lyngby-Taarbæk KommuneLyngby-Taarbæk Kommune budget til projektnr. 68413 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-12-20161607991249701
Egedal KommuneEgedal Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68425 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-12-20161608002249535
Stevns KommuneStevns Kommune orientering om overførsel af midler til 2017 til projektnr. 68440 til pulje til nedbringelse af ventetid på genoptræning.07-12-20161608019249577
Hjørring KommuneHjørring Kommune revideret budget til projektnr. 68497 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.05-12-20161608069248907
Mariagerfjord KommuneOpdatering fra kommune om sag om behandlingsredskab contra hjælpemiddel06-12-20161610691249651
Kerteminde KommuneKerteminde Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68450 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-12-20161607327248888
Aalborg KommuneVedr. henvendelse om ernæringspræparater08-12-20161609198251082
Gentofte KommuneGentofte Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68406 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-12-20161607983251603
Vallensbæk KommuneVallensbæk Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68417 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-12-20161607994251436
Lejre KommuneLejre Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68442 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-12-20161608023251910
Mariagerfjord KommuneMariagerfjord Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68494 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-12-20161608067251444
Gentofte KommuneGentofte Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2016 samt revideret budget til projektnr. 68406 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.08-12-20161607983251556
Vallensbæk KommuneVallensbæk Kommune budget til projektnr. 68417 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-12-20161607994251431
Lejre KommuneLejre Kommune bekræfter budget til projektnr. 68442 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-12-20161608023251905
Mariagerfjord KommuneMariagerfjord Kommune revideret budget til projektnr. 68494 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-12-20161608067251441
Sønderborg KommuneMødet ml. lokale folketingspolitikere og regionsrådsmedlemmer samt Sønderborgs borgmester08-12-20161610653250687
Morsø KommuneVedr. afrapportering af partnerskab12-12-20161601426253521
Svendborg KommuneSvendborg Kommune revideret budget til projektnr. 68453 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.12-12-20161608033253342
Morsø KommuneVedr. afrapportering af partnerskab12-12-20161601426253520
Assens KommuneFremsendelse af budgetskabelon - Pulje til særlige tilbud - fortsat09-12-20161601797252517
Svendborg KommuneSvendborg Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68453 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.12-12-20161608033253357
Mariagerfjord KommuneSvar på invitation til jubilæum 14. december i Hobro09-12-20161610726252017
Gentofte KommuneGentofte Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62105 til puljen til styrkelse af hjerneskadeindsatsen.12-12-20161601318253098
Syddjurs KommuneSyddjurs Kommune angående budget til projektnr. 65247 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.13-12-20161605355254702
Herning KommuneForespørger til ministerens besøg på Lind Plejecenter den 30. januar 201712-12-20161610726253966
Gentofte KommuneVedr. udlevering og betaling for hjælpemiddel til diabetespatienter28-11-20161611062241513
Gentofte KommuneGentofte Kommune afslutning af projektnr. 62105 til puljen til styrkelse af hjerneskadeindsatsen.13-12-20161601318254328
Syddjurs KommuneSyddjurs Kommune vedrørende midler fra puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede til projektnr. 65247.13-12-20161605355254758
Holstebro KommuneVedr. satspuljeopslag om sundhedstjek13-12-20161611050254707
Aalborg KommuneVedr. pulje om sundhedstjek13-12-20161611051254734
Helsingør KommuneHelsingør Kommune angående regnskab til projektnr. 22304 ­puljen til opsøgende tandpleje.13-12-20161601496255400
Hørsholm KommuneSpørgsmål fra Hørsholm Kommune: Tilbageførelse af ubrugte midler?13-12-20161601795255020
Assens KommuneSvar til Assens Kommune ang. manglende udbetaling - pulje til særlige tilbud (forebyggende hjemmebesøg)12-12-20161601797255036
Langeland KommuneLangeland Kommune revideret budget til projektnr. 68455 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-12-20161608034255722
Vejen KommuneVejen Kommune revideret budget til projektnr. 68464 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.13-12-20161608042254669
Vejen KommuneVejen Kommune revideret budget til projektnr. 68464 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-12-20161608042255507
Norddjurs KommuneNorddjurs Kommune revideret budget til projektnr. 68475 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.13-12-20161608051255675
Skanderborg KommuneSkanderborg Kommune revideret budget til projektnr. 68481 til puljen til nedbringelse af ventetid på genoptræning.14-12-20161608056256205
Roskilde KommuneRoskilde Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68432 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-12-20161608011255664
Assens KommuneAssens Kommune angående budget til projektnr. 68448 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-12-20161608027255481
Langeland KommuneLangeland Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68455 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-12-20161608034255736
Vejen KommuneVejen Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68464 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-12-20161608042255525
Norddjurs KommuneNorddjurs Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68475 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-12-20161608051255691
Morsø KommuneMorsø Kommune angående revideret budget til projektnr. 68488 til puljen til nedbringelse af ventetid på genoptræning.14-12-20161608062255439
Køge KommuneSvar på henvendelse vedr. Finanslovsaftalen 2017.04-12-20161611063255046
Lyngby-Taarbæk KommuneBrev fra Sundheds- og Ældreministeriet: udskydelse af deadline for afrapportering14-12-20161603085257293
Lyngby-Taarbæk KommuneOpfølgning på Brev fra Sundheds- og Ældreministeriet: udskydelse af deadline for afrapportering14-12-20161603085257299
Horsens KommuneBrev fra Sundheds- og Ældreministeriet: udskydelse af deadline for afrapportering14-12-20161603086257288
Frederikssund KommuneBrev fra Sundheds- og Ældreministeriet: udskydelse af deadline for afrapportering14-12-20161603089257283
Mariagerfjord KommuneBrev fra Sundheds- og Ældreministeriet: udskydelse af deadline for afrapportering14-12-20161606897257349
Aarhus KommuneBrev fra Sundheds- og Ældreministeriet: ny deadline for faglig afrapportering og regnskab14-12-20161608774257304
Thisted KommuneBrev fra Sundheds- og Ældreministeriet: ny deadline for faglig afrapportering og regnskab14-12-20161609861257320
Hedensted KommuneBrev fra Sundheds- og Ældreministeriet: udskydelse af deadline for afrapportering14-12-20161609862257324
Odsherred KommuneBrev fra Sundheds- og Ældreministeriet: udskydelse af deadline for afrapportering14-12-20161609863257337
Skive KommuneBrev fra Sundheds- og Ældreministeriet: udskydelse af deadline for afrapportering14-12-20161609864257330
Skive KommuneSvar på henvendelse fra Skive Kommune: manglende udbetaling15-12-20161609864258111
Lolland KommuneSvar - vedr. puljen for "Særlige tilbud og indsatser til ældre som normalt ikke benytter forebyggende hjemmebesøg".01-12-20161611082255984
Lyngby-Taarbæk KommuneForespørger til overførelse af midler fra Klippekortsordningen fra 2016 til 201712-12-2016SJ-STD-DEPPKS253974
Holstebro KommuneUdbetalingsanmodning - Holstebro Kommune, Center for Sundhed i Holstebro15-12-20161603326257568
Hedensted KommuneRegnskabsaflæggelse for puljepenge21-11-2016SJ-STD-DEPPKS235809
Skanderborg KommuneSpørgsmål ang. puljemidler til livskvalitet på plejehjem og i plejeboligere25-11-2016SJ-STD-DEPPKS239677
Hedensted KommuneRykker for svar vedr. brug af ekstra midler fra puljen til demensvenlig indretning29-11-2016SJ-STD-DEPPKS242189
Morsø KommuneRykker for svar vedr. klippekort14-12-2016SJ-STD-DEPPKS256358
Rebild KommuneAnsøgning om overførsel af uforbrugte midler fra klippekortspuljen06-12-2016SJ-STD-DEPPKS249081
Skive KommuneEfterspørger skabeloner til regnskab og afrapportering30-11-2016SJ-STD-DEPPKS243143
Fanø KommuneØnsker regnskabsark - projekt "Aktivt Ældreliv Fanø Kommune".01-12-2016SJ-STD-DEPPKS244539
Ballerup KommuneRykker for fremsendelse af regneark - projekt "Sund aldring blandt ældre etniske".30-11-2016SJ-STD-DEPPKS243708
Hedensted KommuneDiverse spørgsmål vedr. regnskabsaflæggelse30-11-2016SJ-STD-DEPPKS243105
Billund KommuneForespørger hvornår det kan forventes at regnskabet og projektet afsluttes24-11-2016SJ-STD-DEPPKS239132
Hillerød KommuneAnsøgning om overførsel af uforbrugte midler i klippekortordningen til 201723-11-2016SJ-STD-DEPPKS238557
Kalundborg KommuneForlængelse af projektperioden på puljen til demensboliger22-11-2016SJ-STD-DEPPKS236493
Aarhus KommuneVedr. puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger - anmoder om overførsel fra 2016 til 201714-12-2016SJ-STD-DEPPKS257437
Københavns KommuneNy kontaktperson i partnerskab - Nye veje til trivsel og bevægelse i boligområder.14-12-20161601446256660
Horsens KommuneHorsens Kommune ansøgning om forlængelse i 2017 til projektnr. 22306 puljen til opsøgende tandpleje til særligt socialt udsatte.15-12-20161601499258595
Tønder KommuneTønder Kommune ansøgning om overførsel af ubrugte midler til budgetår 2017 til projektnr. 65231 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.15-12-20161605211258641
Vordingborg KommuneVordingborg Kommune revideret budget til projektnr. 68446 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.15-12-20161608025258615
Assens KommuneAssens Kommune revideret ansøgningsskema til projektnr. 68448 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.15-12-20161608027258418
Lemvig KommuneLemvig Kommune revideret budget til projektnr. 68472 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.16-12-20161608049258730
Morsø KommuneMorsø Kommune revideret ansøgning samt budget til projektnr. 68488 til puljen til nedbringelse af ventetid på genoptræning.14-12-20161608062258409
Hjørring KommuneHjørring Kommune godkendelse af budgetposter til projektnr. 68497 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.15-12-20161608069258554
Hjørring KommuneHjørring Kommune budget til projektnr. 68497 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.15-12-20161608069258547
Thisted KommuneHenvendelse fra Thisted Kommune - projekt Det gode måltid.15-12-20161609861258110
Skanderborg KommuneSkanderborg Kommune revideret ansøgningsskema samt budget til projektnr. 68481 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.16-12-20161611146258807
Horsens KommuneHorsens Kommune godkender ikke en yderligere forlængelse af projektnr 22306 puljen til opsøgende tandpleje til særligt socialt udsatte.16-12-20161601499258896
Tønder KommuneTønder Kommune godkendelse af overførsel af ubrugte midler til budgetår 2017 til projektnr. 65231 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.16-12-20161605211258660
Vordingborg KommuneVordingborg Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68446 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.16-12-20161608025258631
Lemvig KommuneLemvig Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68472 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.16-12-20161608049258755
Skanderborg KommuneSkanderborg Kommune budget til projektnr. 68481 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.16-12-20161608056258398
Silkeborg KommuneAng. puljen til udvikling af bedre rammer om det gode måltid for ældre.14-12-20161608772257309
Gentofte KommuneVedr. anmodning om udsættelse af frist for tilsagnskrivelse og projektstart16-12-20161608960258938
Randers KommuneOpfølgning på Brev fra Sundheds- og Ældreministeriet: ny deadline for faglig afrapportering og regnskab - projekt Det gode måltid.14-12-20161609805257371
Randers KommuneBrev fra Sundheds- og Ældreministeriet: ny deadline for faglig afrapportering og regnskab - projekt Det gode måltid.14-12-20161609805257366
Randers KommuneOpfølgning 2 Brev fra Sundheds- og Ældreministeriet: ny deadline for faglig afrapportering og regnskab.15-12-2016SJ-STD-DEPSLH257372
Sønderborg KommuneBesvarelse af henvendelse til Sundheds- og Ældreministeriet vedr. medicintilskudsgrænser i 201716-12-20161610976258686
Vallensbæk KommuneAng. puljen for udvikling af bedre rammer om det gode måltid for ældre.14-12-20161611018257342
Ballerup KommuneAnmoder om regneark til brug for regnskabsaflæggelse fremsendt vedr. projekt "Sund aldring blandt ældre etniske"24-11-2016SJ-STD-DEPPKS239135
Ikast-Brande KommuneØkonomisk redegørelse over foreløbigt forbrug af 2016 tilskuddet - værdighedsmilliarden15-11-2016SJ-STD-DEPPKS229841
Lyngby-Taarbæk KommuneØnsker at få fristen for afslutning af projek udskudt - byggeri24-11-2016SJ-STD-DEPPKS238958
Horsens KommuneHorsens Kommune angående forlængelse af projektnr 22306 til puljen til opsøgende tandpleje til særligt socialt udsatte.17-12-20161601499259530
Thisted KommunePulje - Livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger, 2016.15-12-20161607203258910
Varde KommuneTakster til beregning af plejevederlag05-12-20161611244247715
Syddjurs KommuneEfterlyser nye takster for 2017 for egenbetaling for madservice30-11-20161611261243720
Kolding KommuneBeregning af plejevederlag til pasning af døende pr. 01. januar 2017 efter Serviceloven30-11-20161611266243705
Thisted Kommune Partnerskabsprojektet Thisted Kommune - Bæredygtigt fokus på sundhed i yderområder .. 16-12-2016 1601452 258827
Thisted Kommune Pulje - Livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger, 2016. 16-12-2016 1607203 258912
Thisted Kommune Evalueringsskema, Puljen for livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger 19-12-2016 1607203 260295
Alzheimerforeningen
Beboer- og pårørenderådet ved Plejeboligerne Augustenborggade 27
Kirsten Corfitzen
Aalborg Kommune
Guldborgsund Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Foreningen cykling uden alder - ret til vind i håret
Vejle Kommune
Syddjurs Kommune
Skanderborg Kommune
Halsnæs Kommune
Rudersdal Kommune
Hørsholm Kommune
Faglig og økonomisk status på puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.19-12-20161607186260037
Alzheimerforeningen
Beboer- og pårørenderådet ved Plejeboligerne Augustenborggade 27
Kirsten Corfitzen
Aalborg Kommune
Guldborgsund Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Foreningen cykling uden alder - ret til vind i håret
Vejle Kommune
Syddjurs Kommune
Skanderborg Kommune
Halsnæs Kommune
Rudersdal Kommune
Hørsholm Kommune
Faglig og økonomisk status på puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.19-12-20161607187260008
Alzheimerforeningen
Beboer- og pårørenderådet ved Plejeboligerne Augustenborggade 27
Kirsten Corfitzen
Aalborg Kommune
Guldborgsund Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Foreningen cykling uden alder - ret til vind i håret
Vejle Kommune
Syddjurs Kommune
Skanderborg Kommune
Halsnæs Kommune
Rudersdal Kommune
Hørsholm Kommune
Faglig og økonomisk status på puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.19-12-20161607191259993
Alzheimerforeningen
Beboer- og pårørenderådet ved Plejeboligerne Augustenborggade 27
Kirsten Corfitzen
Aalborg Kommune
Guldborgsund Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Foreningen cykling uden alder - ret til vind i håret
Vejle Kommune
Syddjurs Kommune
Skanderborg Kommune
Halsnæs Kommune
Rudersdal Kommune
Hørsholm Kommune
Faglig og økonomisk status på puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.19-12-20161607193260023
Alzheimerforeningen
Beboer- og pårørenderådet ved Plejeboligerne Augustenborggade 27
Kirsten Corfitzen
Aalborg Kommune
Guldborgsund Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Foreningen cykling uden alder - ret til vind i håret
Vejle Kommune
Syddjurs Kommune
Skanderborg Kommune
Halsnæs Kommune
Rudersdal Kommune
Hørsholm Kommune
Faglig og økonomisk status på puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.19-12-20161607197260076
Alzheimerforeningen
Beboer- og pårørenderådet ved Plejeboligerne Augustenborggade 27
Kirsten Corfitzen
Aalborg Kommune
Guldborgsund Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Foreningen cykling uden alder - ret til vind i håret
Vejle Kommune
Syddjurs Kommune
Skanderborg Kommune
Halsnæs Kommune
Rudersdal Kommune
Hørsholm Kommune
Faglig og økonomisk status på puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.19-12-20161607198260013
Alzheimerforeningen
Beboer- og pårørenderådet ved Plejeboligerne Augustenborggade 27
Kirsten Corfitzen
Aalborg Kommune
Guldborgsund Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Foreningen cykling uden alder - ret til vind i håret
Vejle Kommune
Syddjurs Kommune
Skanderborg Kommune
Halsnæs Kommune
Rudersdal Kommune
Hørsholm Kommune
Faglig og økonomisk status på puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.19-12-20161607199260018
Alzheimerforeningen
Beboer- og pårørenderådet ved Plejeboligerne Augustenborggade 27
Kirsten Corfitzen
Aalborg Kommune
Guldborgsund Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Foreningen cykling uden alder - ret til vind i håret
Vejle Kommune
Syddjurs Kommune
Skanderborg Kommune
Halsnæs Kommune
Rudersdal Kommune
Hørsholm Kommune
Faglig og økonomisk status på puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.19-12-20161607200259989
Alzheimerforeningen
Beboer- og pårørenderådet ved Plejeboligerne Augustenborggade 27
Kirsten Corfitzen
Aalborg Kommune
Guldborgsund Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Foreningen cykling uden alder - ret til vind i håret
Vejle Kommune
Syddjurs Kommune
Skanderborg Kommune
Halsnæs Kommune
Rudersdal Kommune
Hørsholm Kommune
Faglig og økonomisk status på puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.19-12-20161607201260090
Alzheimerforeningen
Beboer- og pårørenderådet ved Plejeboligerne Augustenborggade 27
Kirsten Corfitzen
Aalborg Kommune
Guldborgsund Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Foreningen cykling uden alder - ret til vind i håret
Vejle Kommune
Syddjurs Kommune
Skanderborg Kommune
Halsnæs Kommune
Rudersdal Kommune
Hørsholm Kommune
Faglig og økonomisk status på puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.19-12-20161607208259997
Alzheimerforeningen
Beboer- og pårørenderådet ved Plejeboligerne Augustenborggade 27
Kirsten Corfitzen
Aalborg Kommune
Guldborgsund Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Foreningen cykling uden alder - ret til vind i håret
Vejle Kommune
Syddjurs Kommune
Skanderborg Kommune
Halsnæs Kommune
Rudersdal Kommune
Hørsholm Kommune
Faglig og økonomisk status på puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.19-12-20161607210260080
Alzheimerforeningen
Beboer- og pårørenderådet ved Plejeboligerne Augustenborggade 27
Kirsten Corfitzen
Aalborg Kommune
Guldborgsund Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Foreningen cykling uden alder - ret til vind i håret
Vejle Kommune
Syddjurs Kommune
Skanderborg Kommune
Halsnæs Kommune
Rudersdal Kommune
Hørsholm Kommune
Faglig og økonomisk status på puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.19-12-20161607221260027
Alzheimerforeningen
Beboer- og pårørenderådet ved Plejeboligerne Augustenborggade 27
Kirsten Corfitzen
Aalborg Kommune
Guldborgsund Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Foreningen cykling uden alder - ret til vind i håret
Vejle Kommune
Syddjurs Kommune
Skanderborg Kommune
Halsnæs Kommune
Rudersdal Kommune
Hørsholm Kommune
Faglig og økonomisk status på puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.19-12-20161607222260001
Alzheimerforeningen
Beboer- og pårørenderådet ved Plejeboligerne Augustenborggade 27
Kirsten Corfitzen
Aalborg Kommune
Guldborgsund Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Foreningen cykling uden alder - ret til vind i håret
Vejle Kommune
Syddjurs Kommune
Skanderborg Kommune
Halsnæs Kommune
Rudersdal Kommune
Hørsholm Kommune
Faglig og økonomisk status på puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.19-12-20161607223260085
Ringkøbing-Skjern KommuneRingkøbing-Skjern Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68484 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.20-12-20161608059260624
Morsø KommuneMorsø Kommune angående revideret ansøgning samt budget til projektnr. 68488 til puljen til nedbringelse af ventetid på genoptræning.20-12-20161608062261030
Varde KommuneVedr. henvendelse om takster for SEL § 11919-12-20161611244259594
Syddjurs KommuneVedr. henvendelse om takster for madservice19-12-20161611261259728
Kolding KommuneVedr. henvendelse om takster for SEL § 11919-12-20161611266259766
Skanderborg KommuneHenvendelse vedr. aftale om satspuljen på sundheds- og ældreområdet for 2017-2020 vedr. forbedret tandsundhed for de svageste ældre20-12-20161611398262067
Vordingborg KommuneVordingborg Kommune afslutning af projektnr. 22312 til puljen til opsøgende tandpleje for særligt socialt udsatte.20-12-20161601196260767
Lemvig KommuneEvaluering - projekt "Sundhed der bevæger".19-12-20161601429260471
Brøndby KommuneBrøndby Kommune Status på projektnr. 65223 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.20-12-20161601542261843
Køge KommuneVedr. udlæg i forbindelse med tvangsindlæggelse19-12-20161606979259691
Fanø KommuneFanø Kommune revideret ansøgning samt budget til projektnr. 68462 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.20-12-20161608040261621
Ringkøbing-Skjern KommuneRingkøbing-Skjern Kommune revideret budget til projektnr. 68484 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.19-12-20161608059260299
Region Hovedstaden
Gentofte Kommune
Vedr. anmodning om udsættelse af frist for tilsagnskrivelse og projektstart - vedr. antibiotikaforbrug17-12-20161608960259560
Varde KommuneVedr. henvendelse om takster for SEL § 11919-12-20161611244260232
Ældrerådet Rebild KommuneOm varme hænder, dokumentation m.v.07-12-20161611351249764
Horsens KommuneHvornår kan man forvente svar på ansøgninger til pulje til demensegnet ombygning og indretning af plejecentre16-12-20161611391258733
Skanderborg KommuneForespørger til aftale om satspuljen på sundheds- og ældreområdet for 2017-2020 vedr. forbedret tandsundhed for de svageste ældre06-12-20161611398248169
Hørsholm KommuneFaglig og økonomisk status på puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.19-12-20161607223260864
Kolding KommuneSvar på telefonisk henvendelse ang. manglende udbetaling20-12-20161601800261489
Lyngby-Taarbæk KommuneSvar til Lyngby-Taarbæk Kommune ang. status på projekt21-12-20161603085262850
Holstebro KommuneGodkendelse af status21-12-20161603326262660
Lemvig KommuneGodkendelse af status21-12-20161603335262666
Assens KommuneAssens Kommune godkendelse af revideret ansøgningsskema samt budget til projektnr. 68448 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.20-12-20161608027261190
Hedensted KommuneSvar på henvendelse vedr. pulje til demensvenlig indretning i Hedensted Kommune.20-12-20161611343261115
Horsens KommuneHenvendelse vedr. svar på ansøgninger til pulje til demensegnet ombygning og indretning af plejecentre.20-12-20161611391261920
Brøndby KommuneBrøndby Kommune afslutning af projektnr. 65223 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.21-12-20161601542263879
Fredericia KommuneFredericia Kommune ansøgning om overførsel af uforbrugte projektmidler fra 2016 til 2017 til projektnr. 65233 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.21-12-20161605213263950
Viborg KommuneViborg Kommune ansøgning om overførsel af uforbrugte midler til projektnr. 65246 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.21-12-20161605339264058
Ishøj KommuneIshøj Kommune angående budget til projektnr. 68415 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-12-20161607529264306
Herlev KommuneHerlev Kommune revideret budget til projektnr. 68409 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.21-12-20161607986263809
Faxe KommuneFaxe Kommune revideret budget til projektnr. 68436 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-12-20161608015264406
Nyborg KommuneNyborg Kommune angående budget til projektnr. 68451 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-12-20161608030264276
Randers KommuneRanders Kommune revideret budget til projektnr. 68478 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-12-20161608054264791
Morsø KommuneMorsø Kommune angående revideret budget til projektnr. 68488 til puljen til nedbringelse af ventetid på genoptræning.21-12-20161608062264147
Aabenraa KommuneJulehilsen og invitation til Nytårsreception19-12-20161610654260714
Brøndby KommuneBrøndby Kommune afslutning af projektnr. 65223 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.22-12-20161601542263909
Fredericia KommuneFredericia Kommune godkender overførsel af uforbrugte projektmidler fra 2016 til 2017 til projektnr. 65233 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.22-12-20161605213263967
Viborg KommuneViborg Kommune godkendlelse af overførsel af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 til projektnr. 65246 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.22-12-20161605339264140
Sorø KommuneVedr. ansøgning om flytning af projekt fra Salglille plejeboliger til Mølleparken plejecenter22-12-20161607163264627
Ishøj KommuneIshøj Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68415 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-12-20161607529264316
Herlev KommuneHerlev Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68409 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-12-20161607986263816
Faxe KommuneFaxe Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68436 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-12-20161608015264530
Nyborg KommuneNyborg Kommune angående budget til projektnr. 68451 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-12-20161608030264286
Randers KommuneRanders Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68478 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-12-20161608054264801
Morsø KommuneMorsø Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68488 til puljen til nedbringelse af ventetid på genoptræning.22-12-20161608062264253
Odense KommuneFremsendelse af takster for 2017 for omsorgstandpleje21-12-20161610700262246
Sorø KommuneVedr. ansøgning om flytning af projekt fra Salglille plejeboliger til Mølleparken plejecenter22-12-20161607163264656
Viborg KommuneViborg Kommune revideret budget til projektnr. 68487 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.23-12-20161608061265327
Odense KommuneHenvendelse vedr. sammenstilling af bl.a. sundhedsdata til brug for tilrettelæggelse og planlægning af den kommunale indsats på bl.a. sundhedsområdet.21-12-20161611465263652
Esbjerg KommuneSpørgsmål vedr. vejledning om fælles hjælperordninger til personer med kronisk respiratorinsufficiens12-12-20161611512265617
Hjørring KommuneVedr. Indvielse af sundhedscenter primo 2017.22-12-20161600660265030
Odense KommuneSvar på henvendelse vedr. ernæringspræparater23-12-20161602796265288
Viborg KommuneViborg Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68487 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.23-12-20161608061265332
Frederiksberg KommuneFrederiksberg Kommune angående regnskab til projektnr. 22302 puljen til opsøgende tandpleje til særligt socialt udsatte.02-01-20171601494265847
Vejle KommuneVejle Kommune godkendelse af overførsel af midler til 2017 til projektnr. 65243 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.02-01-20171605333265771
Frederiksberg KommuneFrederiksberg Kommune angående regnskab til projektnr. 22302 til puljen til opsøgende tandpleje til særligt socialt udsatte.02-01-20171601494265840
Vejle KommuneVejle Kommune anmodning om overførsel af midler til 2017 til projektnr. 65243 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.28-12-20161605333265759
Vejle KommuneFaglig og økonomisk status på Projekt "HerreGodt"22-12-2016SJ-STD-DEPLGR266018
Tønder KommuneNytårskur i Tønder Kommune02-01-20171610654266607
Haderslev KommuneNytårskur Haderslev Kommune 5. januar 2017 kl. 17-1902-01-20171610654266055
Morsø KommuneGenfremsendelse af ansøgning til pulje til demensegnet indretning og ombygning af plejecentre07-11-20161606636220213
Thisted KommuneEvalueringsskema, Puljen for livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger02-01-20171607203266453
Københavns KommuneHenvendelse om legalisering af hash21-12-20161700114263825
Odense KommuneDemensboligpuljen03-01-20171606636267892
Thisted KommuneEvalueringsskema, Puljen for livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.02-01-20171607203266449
Odense KommuneHvornår kan der forventes svar? - vedr. demensboligpulje 2016.03-01-20171606636267019
Aarhus KommuneInvitation til sundhedsministeren til debatarrangement om digital velfærd03-01-20171610653267173
Netværk for de selvejende plejecentre i Københavns KommuneØnsker møde med ældreministeren vedr. synspunkter på selvejende plejehjems vilkår netop nu23-12-20161610726268787
Gladsaxe KommuneInvitation til ældreministeren til besøg på seniorcenter i Gladsaxe Kommune05-12-20161610726268671
Københavns KommuneDeltagelse i paneldebat med journalist om 'Det Gode Måltid' i plejeboliger 21. marts i DGI-byen22-12-20161610726265147
Aarhus KommuneRykker for svar vedr. udmøntning af finanslovsmidler til sundhedshuse02-01-20171611079266688
Aarhus KommuneHenvendelse I: Tidsplan for udmøntning af finanslovsmidler til sundhedshuse09-12-20161611079252653
Rudersdal KommuneAnsøgning 1. runde: Etablering af rammer for tværkommunale akutfunktioner04-01-20171700133268327
Københavns KommuneAnsøgning 1. runde: Plejehjemstilsyn04-01-20171700133268325
Esbjerg KommuneAnsøgning 1. runde: Vederlagsfri fysioterapi04-01-20171700133268309
Esbjerg KommuneAnsøgning 1. runde: Fælles infrastruktur mellem kommuner og sygehuse04-01-20171700133268317
Holstebro KommuneAnsøgning 1. runde: Tilkøbsydelser og hjemmehjælp efter servicelovens § 83 og § 8504-01-20171700133268295
Esbjerg KommuneAnsøgning 1. runde: UDDYBNING fælles infrastruktur mellem sygehuse og kommuner04-01-20171700133268349
Rudersdal KommuneAnsøgning 1. runde: UDDYBNING Etablering af rammer for tværkommunal akutfunktion04-01-20171700133268351
Aarhus KommuneAnsøgning 1. runde: Styrket valgfrihed til borgeren gennem mulighed for tilkøbsydelser hos offentlig leverandør04-01-20171700133268306
Høje-Taastrup KommuneSpørgsmål vedr. tilskud til kontaktlinser til børn04-01-20171700145268681
Esbjerg KommuneSvar på henvendelse fra Esbjerg Kommune vedr. vejledning om fælles hjælperordninger til personer med kronisk respirationsinsufficiens03-01-20171611512267736
Stevns KommuneStevns Kommune budget til projektnr. 68440 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.05-01-20171608019269439
Aarhus KommuneHenvendelse II: Rykker for svar på spørgsmål vedr. sundhedshuse.16-12-20161611079258895
Aarhus KommuneSvar på invitation til debatarrangement om digital velfærd05-01-20171610653269888
Aarhus KommuneVedr. tidsplan for udmøntning af midler til sundhedshuse05-01-20171611079269588
Vesthimmerlands KommuneVesthimmerlands Kommune projektnr. 65230 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605210271447
Tønder KommuneTønder Kommune projektnr. 65231 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605211271459
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune projektnr. 65232 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605212271777
Fredericia KommuneFredericia Kommune projektnr. 65233 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605213271794
Kolding KommuneKolding Kommune projektnr. 65234 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605228271860
Randers KommuneRanders Kommune projektnr. 65235 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605232271932
Faxe KommuneFaxe Kommune projektnr. 65236 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605261271786
Aabenraa KommuneAabenraa Kommune projektnr. 65237 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605288271434
Roskilde KommuneRoskilde Kommune projektnr. 65238 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605296271970
Haderslev KommuneHaderslev Kommune projektnr. 65239 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605297271816
Aarhus KommuneAarhus Kommune projektnr. 65240 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605301271422
Holbæk KommuneHolbæk Kommune projektnr. 65241 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605329271848
Rudersdal KommuneRudersdal Kommune projektnr. 65242 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605332271976
Vejle KommuneVejle Kommune projektnr. 65243 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605333271451
Odense KommuneOdense Kommune projektnr. 65244 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605336271887
Odense KommuneOdense Kommune besvarer spørgsmål til projektnr. 65244 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605336271674
Mariagerfjord KommuneMariagerfjord Kommune projektnr. 65245 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605337271868
Viborg KommuneViborg Kommune projektnr. 65246 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605339271443
Syddjurs KommuneSyddjurs Kommune projektnr. 65247 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605355271995
Slagelse KommuneSlagelse Kommune projektnr. 65248 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605356271728
Silkeborg KommuneSilkeborg Kommune projektnr. 65249 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605357271746
Frederiksberg KommuneFrederiksberg Kommune projektnr. 65250 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605358271799
Aalborg KommuneAalborg Kommune projektnr. 65252 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605375271426
Ringkøbing-Skjern KommuneRingkøbing-Skjern Kommune projektnr. 65253 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605377271945
Næstved KommuneNæstved Kommune projektnr. 65254 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605378271877
Rødovre KommuneRødovre Kommune projektnr. 65255 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605404271980
Helsingør KommuneHelsingør Kommune projektnr. 65256 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605407271829
Skanderborg KommuneSkanderborg Kommune projektnr. 65257 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605408271739
Gentofte KommuneGentofte Kommune projektnr. 65258 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605412271807
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune projektnr. 65259 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605413271752
Middelfart KommuneMiddelfart Kommune projektnr. 65260 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605414271872
Sønderborg KommuneSønderborg Kommune projektnr. 65261 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605417271465
Brøndby KommuneBrøndby Kommune projektnr. 65262 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605425271773
Frederikssund KommuneFrederikssund Kommune projektnr. 65263 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605430271803
Hedensted KommuneHedensted Kommune projektnr. 65264 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605433271823
Hedensted KommuneHedensted Kommune godkender revideret budget til projektnr. 65264 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605433272170
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune projektnr. 65265 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605435271864
Herning KommuneHerning Kommune projektnr. 65266 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605439271843
Favrskov KommuneFavrskov Kommune projektnr. 65267 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605443271782
Glostrup KommuneGlostrup Kommune projektnr. 65268 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605445271812
Skive KommuneSkive Kommune projektnr. 65269 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605446271734
Svendborg KommuneSvendborg Kommune projektnr. 65270 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605448271722
Tårnby KommuneTårnby Kommune projektnr. 65271 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605449271455
Vordingborg KommuneVordingborg Kommune projektnr. 65272 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605450271439
Assens KommuneAssens Kommune projektnr. 65273 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605451271756
Odsherred KommuneOdsherred Kommune projektnr. 65274 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605452271895
Høje-Taastrup KommuneHøje-Taastrup Kommune projektnr. 65275 Tilsagn for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605453271854
Hillerød KommuneHillerød Kommune angående budget til projektnr. 68422 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-01-20171607998271063
Hedensted KommuneHenvendelse vedr. etablering af sansehave fra demenspulje 2015.20-12-20161611343270055
Hørsholm KommuneAnsøgning om ændring i aktiviteten i puljen ’Særlig tilbud og indsatser til ældre som normalt ikke benytter forebyggende hjemmebesøg’15-11-20161601795231454
Lyngby-Taarbæk KommuneHenvendelse fra Lyngby-Tårbæk Kommune: rekvirering af afrapporteringsskabelon02-12-20161603085245296
Odense KommuneOdense Kommune spørgsmål til projektnr. 65244 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605336271662
Næstved KommuneNæstved Kommune ny kontaktperson til projektnr. 65254 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605378272109
Hedensted KommuneHedensted Kommune revideret budget til projektnr. 65264 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605433271687
Kalundborg KommuneVedr. akutstuer - isolering ved infektion - hjemmesygepleje.06-01-20171607050270446
Aarhus KommuneKommentar - akutstuer - isolering ved infektion - hjemmesygepleje.06-01-20171607050270449
Hillerød KommuneHillerød Kommune angående budget til projektnr. 68422 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.06-01-20171607998271058
Thisted KommuneForespørger til kontaktperson vedr. puljen "Livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger"01-11-20161609861214760
Thisted KommuneForespørger til afrapportering af to puljer m.m.15-11-20161609861229375
Thisted KommuneSpørgsmål til puljen 'Udvikling af rammer for det gode måltid for ældre'.16-11-20161609861231080
Køge KommuneFinanslovsaftalen 2017 - En værdig ældrepleje28-11-20161611063241418
Hedensted KommuneVedr. Møllebo sansehave - TIDSPLAN - pulje til demensboliger.23-12-20161611343270097
Hedensted KommuneVedr. udvikling af sansehaven - pulje til demensboliger.20-12-20161611343270051
Kalundborg KommuneForlængelse af projektperioden vedr. puljen til demensboliger22-12-20161700210270075
Varde KommuneEvaluering af projekt - anmoder om regneark19-12-2016SJ-STD-DEPPKS260192
Kolding KommuneUdbetaling fra puljen 'Etablering af særlige tilbud og indsatser til ældre, der normalt ikke benytter sig af de forebyggende hjemmebesøg'01-12-20161601800244537
Hillerød KommuneRykker for svar på diverse henvendelse vedr. spørgsmål fra revisionen02-08-20161603352146784
Hillerød KommunePulje til løft af ældreområdet - regnskab for de resterende midler05-01-20171603352269936
Thisted KommuneSpørgsmål fra Thisted Kommune - Satspulje 2016 - Livskvalitet på plejehjem og plejecentre24-11-20161603616238842
Fredericia KommuneFredericia Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65233 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.10-01-20171605213273096
Aarhus KommuneAarhus Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65240 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.10-01-20171605301273266
Vejle KommuneVejle Kommune Tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65243 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.10-01-20171605333273108
Vejle KommuneVejle Kommune revideret budget til projektnr. 65243 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.10-01-20171605333273113
Viborg KommuneViborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65246 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605339272442
Helsingør KommuneHelsingør Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65256 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605407272457
Skive KommuneSkive Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65269 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605446272449
Odsherred KommuneOdsherred Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65274 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-01-20171605452272446
Hillerød KommuneKlippekortpulje - spørgsmål til elektronisk afrapportering05-01-20171606862269935
Københavns KommuneAnmodning om udbetaling vedr. pulje til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger20-12-20161607216261825
Holstebro KommuneForespørger til kommende satspuljeopslag om forebyggende sundhedstjek29-11-20161611050242031
Aalborg KommuneForespørgsel vedr. forebyggende sundhedstjek08-12-20161611051250701
Lolland KommuneForespørgsel fra Lolland Kommune ang. puljen om styrkelse af livskvaliteten blandt ældre på plejehjem og i plejeboliger i 201625-11-20161611082239934
Skive KommuneForespørgsel om penge til bedre ældremad på finanslov 2017 til køkkener på plejecentre06-01-20171700326270550
Herning KommuneVedr. afrapporteringsblanket i forbindelse med puljen til demensboliger.09-01-20171601859272091
Vejle KommuneVejle Kommune godkendelse af revideret budget til projektnr. 65243 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.10-01-20171605333273123
Skanderborg KommuneSkanderborg Kommune godkendelse af revideret ansøgningsskema samt budget til projektnr. 68481 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.10-01-20171608056272814
Høje-Taastrup KommuneSvar til kommune vedr. mulighed for tilskud til kontaktlinser09-01-20171700145271629
Lyngby-Taarbæk KommuneAnmoder om et regnskabsark - projektafslutning20-12-2016SJ-STD-DEPPKS261122
Holstebro KommuneAnmoder om fremsendelse af skabelon for afrapportering og regnskab - projekt vedr. ældre04-01-2017SJ-STD-DEPPKS268303
Hillerød KommuneRykker for svar - vedr. klippekortmodellen.18-08-20161603352155229
Hillerød KommuneKlippekortpulje - spørgsmål til elektronisk afrapportering10-01-20171606862273058
Hillerød KommuneKlippekortpulje - spørgsmål til elektronisk afrapportering10-01-20171606862273059
Hørsholm KommuneRekvirering af regnskabs- og erfaringsskabelon - puljen til etablering af særlige tilbud til ældre.05-01-20171700307269425
Københavns KommuneHenvendelse vedr. samarbejde og de fremtidige. tiltag på sundheds- og ældreområdet20-12-20161700337261832
Aarhus KommuneBorgerhenvendelse vedr. den nationale demenshandleplan09-01-20171700340272074
Kolding KommuneUdbetalingsblanket vedr. forebyggende hjemmebesøg - Kolding.10-01-20171601800273238
Hillerød KommunePulje til løft af ældreområdet - regnskab for de resterende midler10-01-20171603352272956
Hillerød KommuneKlippekortpulje - spørgsmål til elektronisk afrapportering10-01-20171606862273062
Hillerød KommuneKlippekortpulje - spørgsmål til elektronisk afrapportering10-01-20171606862272972
Hillerød KommuneKlippekortpulje - spørgsmål til elektronisk afrapportering10-01-20171606862273060
Odense KommuneRykker for cvr.nr og et bankkontonr. hvortil der kan indbetales restbeløb10-01-20171610603273244
Hørsholm KommuneRekvirering af regnskabs- og erfaringsskabelon - vedr. særlige tilbud ældre Hørsholm10-01-20171700307273074
Rudersdal KommuneRudersdal Kommune godkendelse af overførsel af midler fra 2016 til til 2017 til projektnr. 65242 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.12-01-20171605332275483
Hørsholm KommuneJustering i 1. kvartal 2017 - Pulje til livskvalitet 2016.11-01-20171607223274585
Kolding KommuneRykker for regnskabsskabelon - projekt forebyggende hjemmebesøg efter sygehusophold15-12-2016SJ-STD-DEPPKS257725
Rebild KommuneRykker for svar på ansøgning af 6. december 2016 om overførsel af uforbrugte midler - Klippekort04-01-2017SJ-STD-DEPPKS268546
Roskilde KommuneAnsøgning om at bruge restmidler på en kvalitetsanalyse16-12-2016SJ-STD-DEPPKS258906
Roskilde KommuneRoskilde Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for projektnr. 65238 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.12-01-20171605296275606
Haderslev KommuneHaderslev Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65239 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.12-01-20171605297275364
Rudersdal KommuneRudersdal Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65242 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.12-01-20171605332275377
Rudersdal KommuneRudersdal Kommune ansøger om overførsel af midler fra 2016 til 2017 til projektnr. 65242 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.12-01-20171605332275391
Rudersdal KommuneRudersdal Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65242 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.11-01-20171605332274696
Rudersdal KommuneRudersdal Kommune revideret budget til projektnr. 65242 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.12-01-20171605332275437
Odense KommuneOdense Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65244 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.12-01-20171605336275560
Silkeborg KommuneSilkeborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65249 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.11-01-20171605357274755
Vordingborg KommuneVordingborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65272 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.12-01-20171605450275325
Slagelse KommuneForespørger til ændring af projektperioden vedr. projekt i "Puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejecentre for 2016"01-11-20161607222214928
Skive KommuneForespørger til den nationale demenshandlingsplan og udmøntning af satspuljemidler17-11-20161610448232743
Gribskov KommuneVedr. §83A i Gribskov Kommune19-12-20161611505260230
Herning KommuneIndkaldelse af status for 2016 - puljen til partnerskaber om sundhedstjek på arbejdspladser12-01-20171601259275967
Svendborg KommuneIndkaldelse af status for 2016 - puljen til partnerskaber om sundhedstjek på arbejdspladser12-01-20171601262275975
Morsø KommuneIndkaldelse af status for 2016 - partnerskabspuljen11-01-20171601426274910
Furesø KommuneIndkaldelse af status for 2016 - partnerskabspuljen11-01-20171601428274919
Lemvig KommuneIndkaldelse af status for 2016 - partnerskabspuljen11-01-20171601429274927
Thisted KommuneIndkaldelse af status for 2016 - partnerskabspuljen11-01-20171601452275920
Ballerup KommuneIndkaldelse af status for 2016 - partnerskabspuljen11-01-20171601460275936
Assens KommuneAssens Kommune godkendelse af overførsel af midler fra 2016 til 2017 til projektnr. 65273 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.13-01-20171605451276545
Høje-Taastrup KommuneHøje-Taastrup Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68412 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.13-01-20171607990276193
Fanø KommuneFanø Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68462 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.13-01-20171608040276668
Brønderslev KommuneBrønderslev Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68490 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.13-01-20171608064276497
Fanø KommuneØnsker regnskabsark - projekt ”Aktivt Ældreliv Fanø Kommune”.12-01-20171608900275406
Svendborg KommuneRegnskabsaflæggelse og anmodning om overførsel til 2017 - "Det gode hverdagsliv 2016".12-01-20171610901275359
Billund KommuneSpørgsmål til pulje - Ældremiliarden12-01-20171611481275317
Aarhus KommuneAarhus Kommune - udbetaling af rate 2 - pulje til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum i 2016.12-01-20171603509275655
Randers KommuneRanders Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65235 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.11-01-20171605232274737
Middelfart KommuneMiddelfart Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65260 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.13-01-20171605414276059
Assens KommuneAssens Kommune accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65273 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.13-01-20171605451276526
Assens KommuneAssens Kommune anmodning om overførsel af midler til 2017 til projektnr. 65273 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.13-01-20171605451276528
Høje-Taastrup KommuneHøje-Taastrup Kommune revideret budget til projektnr. 68412 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.13-01-20171607990275998
Brønderslev KommuneBrønderslev Kommune revideret budget til projektnr. 68490 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.13-01-20171608064276398
Københavns KommuneOplysninger omkring indsendelse af revisionsregnskab - puljen "Det gode hverdagsliv"19-12-20161608642260210
Skanderborg KommuneSpørgsmål ang. puljemidler - livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger09-01-2017SJ-STD-DEPSLH275491
Svendborg KommuneRegnskabsaflæggelse og anmodning om overførsel til 2017 - projekt "Foden under eget køkkenbord".21-12-20161610901263577
Aabenraa KommuneAabenraa Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65237 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.16-01-20171605288277504
Favrskov KommuneFavrskov Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65267 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.16-01-20171605443277919
Skive KommuneSkive Kommune anmodning om overførsel af midler fra 2016 til 2017 til projektnr. 65269 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.16-01-20171605446277924
Hillerød KommuneHillerød Kommune budget til projektnr. 68422 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.16-01-20171607998278162
Københavns KommuneHenvendelse om stofindtagelsesrum12-01-20171609278278485
Københavns KommuneInvitation til sundhedsministeren til møde om partnerskabsaftaler med ungdomsuddannelser på sundhedsområdet mv.13-01-20171610653277339
Københavns KommuneInvitation til konference om OPP, kultur og innovation den 6. februar 201713-01-20171610654277809
Aarhus KommuneMinisterinvitation til Folkemødedebat den 15. juni 201713-01-20171611492277957
Aarhus KommuneMinisterinvitation til Folkemødedebat den 15. juni 201713-01-20171611493277360
Høje-Taastrup KommunePuljen til demensboliger - mangler tilskud13-01-20171700508276470
Københavns KommuneHenvendelse om afrapportering om stofindtagelsesrum13-01-20171700533278292
Københavns KommuneIndkaldelse af status for 2016 - partnerskabspuljen11-01-20171601446275911
Skive KommuneSkive Kommune godkendelse af overførsel af midler fra 2016 til 2017 til projektnr. 65269 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.16-01-20171605446277998
Hillerød KommuneHillerød Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68422 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.16-01-20171607998278277
Københavns KommuneSvar på henvendelse om stofindtagelsesrum16-01-20171609278278486
Københavns KommuneVedr. invitation til konference om OPP, kultur og innovation den 6. februar 201716-01-20171610654277816
Københavns KommuneSvar på henvendelse om afrapportering om stofindtagelsesrum16-01-20171700533278295
Aalborg KommuneUnderskrevet bilag 3 vedr. tilsagn om tilskud til en mere værdig ældrepleje 2017 Aalborg Kommune16-01-20171601573280006
Hillerød KommuneUnderskrevet acceptskrivelse 2017 værdighedsmidlerne17-01-20171601593280032
Gladsaxe KommuneAcceptskrivelse Gladsaxe Kommune værdighedsmilliarden 201716-01-20171601673280014
Greve KommuneAcceptskrivelse vedr. tilskud til en mere værdig ældrepleje 2017 Greve Kommune16-01-20171601675279984
Ishøj KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Ishøj Kommune16-01-20171601710279989
Køge KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Køge Kommune16-01-20171601803280144
Furesø KommuneAccept af tilskudsbetingelser Furesø Kommune en værdig ældrepleje 201717-01-20171601804280029
Randers KommuneEn værdig ældrepleje 2017 acceptskrivelse Randers Kommune16-01-20171601903280002
Rebild KommuneAcceptskrivelse fra Rebild Kommune en værdig ældrepleje 201717-01-20171601904280042
Ringkøbing-Skjern KommuneAcceptskrivelse vedr. tilskud til en mere værdig ældrepleje for 2017 Ringkøbing-Skjern Kommune17-01-20171601905280036
Thisted KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Thisted Kommune16-01-20171601928280009
Frederikssund KommuneFrederikssund Kommune revideret budget til projektnr. 65263 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.17-01-20171605430280156
Frederikssund KommuneFrederikssund Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65263 til puljen ti styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.17-01-20171605430280147
Hedensted KommuneHedensted Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65264 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.17-01-20171605433280129
Odsherred KommuneOdsherred Kommune budget til projektnr. 68434 til puljen til nedbringelse af ventetid på genoptræning.17-01-20171608013280175
Københavns KommuneHenvendelse om stofindtagelsesrum17-01-20171609278278964
Hedensted KommuneMøllebo sansehave - TIDSPLAN - pulje til demensboliger.13-01-20171611343278452
Hedensted KommuneRegnskabsskabelon - Demensboliger16-01-20171700536278448
Aabenraa KommuneVærdig ældrepleje 2017 fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Aabenraa Kommune16-01-20171601572279619
Aalborg KommuneEn værdig ældrepleje og fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev 2017 mv. Aalborg Kommune16-01-20171601573279500
Aarhus Kommune2017-udmøntningen værdighedsmilliarden og fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Aarhus Kommune16-01-20171601576279232
Albertslund KommuneEn værdig ældrepleje 2017 fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Albertslund Kommune16-01-20171601577279448
Allerød Kommune2017-midlerne værdighedspuljen fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Allerød Kommune16-01-20171601578279647
Assens KommuneVærdighedsmidlerne 2017 fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Assens Kommune16-01-20171601579279553
Ballerup KommuneEn værdig ældrepleje 2017 fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Ballerup Kommune16-01-20171601581279656
Billund KommuneEn værdig ældrepleje 2017 fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Billund Kommune16-01-20171601582279664
Brøndby KommuneEn værdig ældrepleje 2017 og fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Brøndby Kommune16-01-20171601587279456
Brønderslev KommuneEn værdig ældrepleje 2017 fremsendelse af betinget tilsagnsbrev Brønderslev Kommune16-01-20171601588279148
Dragør Kommune2017-udmøntningen værdighedsmilliarden og fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Dragør Kommune16-01-20171601589279203
Egedal Kommune2017-udmøntningen værdighedsmilliarden og fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Egedal Kommune16-01-20171601590279210
Hillerød KommuneVærdighedsmidler 2017 fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Hillerød Kommune16-01-20171601593279824
Esbjerg Kommune2017-udmøntningen værdighedsmilliarden og fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Esbjerg Kommune16-01-20171601594279222
Faaborg-Midtfyn KommuneEn værdig ældrepleje fremsendelse af betinget tilsagnsbrev 2017 mv. Faaborg-Midtfyn Kommune16-01-20171601595279123
Fanø KommuneVærdighedsmidlerne 2017 fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Fanø Kommune16-01-20171601596279561
Jammerbugt KommuneVærdig ældrepleje 2017 fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Jammerbugt Kommune16-01-20171601597279671
Favrskov Kommune2017-udmøntningen værdighedsmilliarden og fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Favrskov Kommune16-01-20171601599279248
Faxe KommuneVærdig ældrepleje 2017 fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Faxe Kommune16-01-20171601600279679
Fredericia KommuneFredericia Kommune 2017 værdighedsmilliarden og fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv.16-01-20171601602279178
Frederikshavn KommuneVærdig ældrepleje 2017 fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Frederikshavn Kommune16-01-20171601604279792
Frederiksberg KommuneVærdighedsmidler 2017 og fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Frederiksberg Kommune16-01-20171601604279517
Frederikssund KommuneEn værdig ældrepleje og fremsendelse af betinget tilsagnsbrev 2017 mv. Frederikssund Kommune16-01-20171601605279356
Horsens KommuneHorsens Kommune en værdig ældrepleje 2017 og fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv.16-01-20171601607279185
Gentofte KommuneEn værdig ældrepleje 2017 og fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Gentofte Kommune16-01-20171601672279484
Gladsaxe KommuneGladsaxe Kommune værdighedsmilliarden 2017 mv. fremsendelse endeligt tilsagnsbrev16-01-20171601673279171
Glostrup KommuneVærdighedspuljen 2017 fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Glostrup Kommune16-01-20171601674279884
Greve KommuneEn værdig ældrepleje fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev 2017 mv. Greve Kommune16-01-20171601675279532
Gribskov KommuneVærdighedsmidler 2017 fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Gribskov Kommune16-01-20171601676279412
Guldborgsund KommuneEn værdig ældrepleje fremsendelse af betinget tilsagnsbrev 2017 mv. Guldborgsund Kommune16-01-20171601678279132
Haderslev KommuneEn værdig ældrepleje 2017 og fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Haderslev Kommune16-01-20171601679279463
Hedensted Kommune2017-Værdighedsmidlerne og fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Hedensted Kommune16-01-20171601682279313
Helsingør KommuneVærdighedsmidlerne 2017 fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Helsingør Kommune16-01-20171601684279524
Herlev KommuneVærdighedsmidlerne 2017 og fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Herlev Kommune16-01-20171601686279348
Herning KommuneVærdig ældrepleje Herning Kommune fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv.16-01-20171601687279799
Hjørring KommuneVærdighedspuljen 2017 fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Hjørring Kommune16-01-20171601690279916
Halsnæs KommuneVærdig ældrepleje 2017 fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Halsnæs Kommune16-01-20171601692279631
Holbæk KommuneVærdig ældrepleje 2017 fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Holbæk Kommune16-01-20171601693279719
Holstebro KommuneVærdighedsmidler 2017 fremsendelse betinget tilsagnsbrev mv. Holstebro Kommune16-01-20171601700279101
Hvidovre KommuneEn værdig ældrepleje 2017 fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Hvidovre Kommune16-01-20171601705279754
Høje-Taastrup KommuneVærdig ældrepleje 2017 fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Høje-Taastrup Kommune16-01-20171601706279705
Hørsholm KommuneVærdighedspulje 2017 fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Hørsholm Kommune16-01-20171601708279863
Ikast-Brande KommuneEn værdig ældrepleje 2017 fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Ikast-Brande Kommune16-01-20171601709279744
Ishøj Kommune2017-udmøntningen værdighedsmilliarden og fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Ishøj Kommune16-01-20171601710279255
Kalundborg KommuneVærdighedsmidler 2017 fremsendelse betinget tilsagnsbrev mv. Kalundborg Kommune16-01-20171601712279115
Kerteminde KommuneEn værdig ældrepleje Kerteminde Kommune fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev 201716-01-20171601713279155
Kolding KommuneKolding Kommune 2017 værdighedsmidlerne fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv.16-01-20171601715279262
Køge KommuneKøge Kommune en værdig ældrepleje i 2017 og fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv.16-01-20171601803279269
Furesø KommuneEn værdig ældrepleje 2017 fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Furesø Kommune16-01-20171601804279730
Langeland KommuneVærdighedspuljen 2017 fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Langeland Kommune16-01-20171601887279875
Lemvig KommuneEn værdig ældrepleje 2017 og fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Lemvig Kommune16-01-20171601889279470
Lolland KommuneFremsendelse af betinget tilsagnsbrev en værdig ældrepleje 2017 mv. Lolland Kommune16-01-20171601890279389
Lyngby-Taarbæk KommuneVærdig ældrepleje 2017-tilskuddet fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Lyngby-Taarbæk Kommune16-01-20171601891279320
Læsø KommuneLæsø Kommune og fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev 2017 mv.16-01-20171601892279284
Mariagerfjord KommuneVærdighedsmidler 2017 og fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Mariagerfjord Kommune16-01-20171601893279193
Morsø KommuneVærdighedsmidlerne Morsø Kommune fremsendelse af betinget tilsagnsbrev 2017 mv.16-01-20171601895279597
Norddjurs KommuneEn værdig ældrepleje og fremsendelse af betinget tilsagnsbrev 2017 mv. Norddjurs Kommune16-01-20171601896279375
Nordfyns KommuneEn værdig ældrepleje og fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev 2017 mv. Nordfyn Kommune16-01-20171601897279305
Nyborg KommuneVærdighedspuljen 2017-midlerne fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Nyborg Kommune16-01-20171601898279923
Næstved KommuneEn værdig ældrepleje og fremsendelse af betinget tilsagnsbrev 2017 mv. Næstved Kommune16-01-20171601899279433
Odder KommuneVærdig ældrepleje Odder Kommune 2017 fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv.16-01-20171601900279737
Odense KommuneOdense Kommune Værdighedsmilliarden fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev 2017 mv.16-01-20171601901279686
Odsherred KommuneOdsherred Kommune Værdighedsmidler 2017 fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv.16-01-20171601902279298
Randers KommuneVærdighedsmilliarden 2017 fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Randers Kommune16-01-20171601903279845
Rebild KommuneVærdighedsmidlerne 2017 Rebild Kommune fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv.16-01-20171601904279575
Ringkøbing-Skjern KommuneEn værdig ældrepleje endeligt tilsagnsbrev 2017 mv. Ringkøbing-Skjern Kommune16-01-20171601905279162
Ringsted KommuneEn værdig ældrepleje 2017 fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Ringsted Kommune16-01-20171601906279712
Roskilde KommuneVærdighedsmidlerne 2017 fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Roskilde Kommune16-01-20171601907279493
Rudersdal KommuneEn værdig ældrepleje 2017 og fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Rudersdal Kommune16-01-20171601908279396
Rødovre KommuneEn værdig ældrepleje 2017 fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Rødovre Kommune16-01-20171601909279440
Samsø KommuneVærdighedsmidlerne 2017 fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Samsø Kommune16-01-20171601911279854
Silkeborg KommuneEn værdig ældrepleje 2017 fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Silkeborg Kommune16-01-20171601912279640
Skanderborg KommuneEn værdig ældrepleje 2017 Skanderborg Kommune fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv.16-01-20171601914279477
Skive KommuneVærdighedsmidler 2017 fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Skive Kommune16-01-20171601915279831
Slagelse KommuneVærdighedsmidler 2017 endeligt tilsagnsbrev mv. Slagelse Kommune16-01-20171601916279108
Solrød KommuneVærdighedsmidler 2017 fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Solrød Kommune16-01-20171601918279507
Sorø Kommune2017-udmøntningen værdighedsmilliarden fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Sorø Kommune16-01-20171601921279568
Stevns KommuneVærdighedsmidler 2017 fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Stevns Kommune16-01-20171601922279419
Struer KommuneVærdig ældrepleje 2017 fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Struer Kommune16-01-20171601923279611
Svendborg KommuneVærdighedsmidlerne 2017 fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Svendborg Kommune16-01-20171601924279544
Syddjurs KommuneEn værdig ældrepleje 2017 og fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Syddjurs Kommune16-01-20171601925279382
Sønderborg Kommune2017 værdighedsmidlerne fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Sønderborg Kommune16-01-20171601927279426
Thisted KommuneEn værdig ældrepleje fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev 2017 mv. Thisted Kommune16-01-20171601928279291
Tønder KommuneVærdighedspuljen 2017 fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Tønder Kommune16-01-20171601929279909
Tårnby KommuneVærdighedspuljen 2017 fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Tårnby Kommune16-01-20171601931279902
Vallensbæk KommuneEn værdig ældrepleje fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev 2017 mv. Vallensbæk Kommune16-01-20171601933279141
Varde KommuneVærdighedsmidler 2017 fremsendelse af betinget tilsagnsbrev mv. Varde Kommune16-01-20171601934279930
Vejen KommuneVærdighedsmidler 2017 fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Vejen Kommune16-01-20171601936279816
Vejle KommuneVejle Kommune fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev en værdig ældrepleje 2017 mv.16-01-20171601937279781
Vesthimmerlands KommuneVærdighedsmidlerne Vesthimmerland Kommune 2017 fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv.16-01-20171601938279587
Viborg KommuneVærdighedsmilliard 2017 fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Viborg Kommune16-01-20171601939279838
Vordingborg KommuneEn værdig ældrepleje 2017 og fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Vordingborg Kommune16-01-20171601941279403
Ærø KommuneEn værdig ældrepleje fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev 2017 mv. Ærø Kommune16-01-20171601942279604
Københavns KommuneSvar på henvendelse om stofindtagelsesrum17-01-20171609278278969
Mariagerfjord KommuneSvar på henvendelse om afgrænsningscirkulæret17-01-20171610691280072
Fredensborg KommuneAcceptskrivelse Fredensborg kommune en værdig ældrepleje 201718-01-20171601601281005
Københavns KommuneAcceptskrivelse vedr. tilskud til en mere værdig ældrepulje for 2017 Københavns Kommune18-01-20171601723281221
Læsø KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Læsø Kommune18-01-20171601892280649
Odder KommuneVærdig ældrepleje Odder Kommune 2017 acceptskrivelse18-01-20171601900280572
Vordingborg KommuneAcceptskrivelse værdighedsmilliarden 2017 Vordingborg Kommune18-01-20171601941280543
Københavns KommuneOrientering om fortsættelse af døgnåbning i et stofindtagelsesrum på Vesterbro i Københavns Kommune13-12-20161606063279036
Haderslev KommuneRespons på svar på henvendelse vedr. sundhedslovens § 14118-01-20171700546281113
Haderslev KommuneFortolkning af sundhedslovens § 141, stk. 6 og 8 vedr. vederlagsfri ambulant alkoholbehandling16-01-20171700546278213
Haderslev KommuneIndkaldelse af status for 2016 - partnerskabspuljen18-01-20171601455280955
Fredensborg KommuneVærdighedspuljen 2017 - fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Fredensborg Kommune.16-01-20171601601279894
Københavns KommuneEn værdig ældrepleje 2017 - fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Københavns Kommune.16-01-20171601723279693
Lejre KommuneLejre Kommune - Værdighedsmidler 2017 og fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv.16-01-20171601888279277
Middelfart Kommune2017-udmøntningen værdighedsmilliarden - fremsendelse af endeligt tilsagnsbrev mv. Middelfart Kommune.16-01-20171601894279774
Københavns KommuneVedr. invitation til møde om partnerskabsaftaler med ungdomsuddannelser på sundhedsområdet mv.18-01-20171610653280915
Mariagerfjord KommuneKvittering og orientering om faglig udtalelse - vedr. IPC-udstyr til sårpatient.20-12-20161610691280061
Haderslev KommuneSvar på henvendelse vedr. sundhedslovens § 14118-01-20171700546280559
Albertslund Kommune
Assens Kommune
Ballerup Kommune
Brøndby Kommune
Dragør Kommune
Frederikssund Kommune
Favrskov Kommune
Fredensborg Kommune
Fredericia Kommune
Furesø Kommune
Gentofte Kommune
Glostrup Kommune
Halsnæs Kommune
Herlev Kommune
Hillerød Kommune
Hjørring Kommune
Holbæk Kommune
Horsens Kommune
Hvidovre Kommune
Ishøj Kommune
Kalundborg Kommune
Egedal Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Kerteminde Kommune
Allerød Kommune
Billund Kommune
Faxe Kommune
Gladsaxe Kommune
Guldborgsund Kommune
Herning Kommune
Holstebro Kommune
Hørsholm Kommune
Kolding Kommune
Køge Kommune
Helsingør Kommune
Bornholms Regionskommune
Frederikshavn Kommune
Haderslev Kommune
Ikast-Brande Kommune
Brønderslev Kommune
Greve Kommune
Jammerbugt Kommune
Esbjerg Kommune
Fanø Kommune
Frederiksberg Kommune
Næstved Kommune
Nyborg Kommune
Odsherred Kommune
Samsø Kommune
Solrød Kommune
Læsø Kommune
Morsø Kommune
Silkeborg Kommune
Tårnby Kommune
Lemvig Kommune
Lolland Kommune
Lyngby-Taarbæk Kommune
Middelfart Kommune
Norddjurs Kommune
Odder Kommune
Odense Kommune
Ærø Kommune
Langeland Kommune
Lejre Kommune
Nordfyns Kommune
Sønderborg Kommune
Vejen Kommune
Vejle Kommune
Vesthimmerlands Kommune
Vordingborg Kommune
Aabenraa Kommune
Ringsted Kommune
Rødovre Kommune
Roskilde Kommune
Rudersdal Kommune
Mariagerfjord Kommune
Rebild Kommune
Skive Kommune
Skanderborg Kommune
Slagelse Kommune
Sorø Kommune
Stevns Kommune
Struer Kommune
Svendborg Kommune
Syddjurs Kommune
Thisted Kommune
Tønder Kommune
Vallensbæk Kommune
Varde Kommune
Viborg Kommune
Aalborg Kommune
Aarhus Kommune
Invitation til lanceringssymposium for den nationale demenshandlingsplan 202513-01-20171700596280614
Horsens KommuneHorsens Kommune besvarer spørgsmål til regnskab til projektnr. 22306 til puljen til opsøgende tandpleje til særligt socialt udsatte.19-01-20171601499281876
Københavns KommuneSvar på spørgsmål vedr. regnskab for 2016 en værdig ældrepleje Københavns kommune19-01-20171601723281937
Frederikssund KommuneFrederikssund Kommune godkendelse af budget til projektnr. 65263 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.19-01-20171605430281633
Odsherred KommuneOdsherred Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68434 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.19-01-20171608013281626
Kalundborg KommuneKalundborg Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68437 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.19-01-20171608016281687
Stevns KommuneStevns Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68440 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.19-01-20171608019281944
Horsens KommuneHorsens Kommune angående regnskab og slutrapport til projektnr. 22306 til puljen til opsøgende tandpleje til særligt socialt udsatte.18-01-20171601499281873
Brøndby KommuneBrøndby Kommune budget til projekt 65223 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltdiagnosticerede.18-01-20171601542281915
Favrskov KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Favrskov Kommune19-01-20171601599282427
Greve KommuneEn værdig ældrepleje overførselsanmodning uforbrugte midler fra 2016 til 2017 Greve Kommune19-01-20171601675281961
Haderslev KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Haderslev Kommune19-01-20171601679281928
Ikast-Brande KommuneNy redegørelse en værdig ældrepleje 2017 Ikast-Brande Kommune19-01-20171601709282328
Ishøj KommuneEndeliggjort acceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Ishøj Kommune19-01-20171601710281930
Kerteminde KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Kerteminde Kommune19-01-20171601713282096
Slagelse KommuneAcceptskrivelse værdighedsmidler 2017 Slagelse Kommune19-01-20171601916282215
Viborg KommuneAcceptskrivelse Værdig ældrepleje 2017 Viborg Kommune19-01-20171601939282127
Tønder KommuneTønder Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65231 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.18-01-20171605211281658
Slagelse KommuneSlagelse Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65248 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.19-01-20171605356282340
Aalborg KommuneAalborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65252 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandlng af dobbeltbelastede.19-01-20171605375282132
Svendborg KommuneSvendborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65270 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.18-01-20171605448281725
Københavns KommuneBrev fra fem af de største byer vedr. situationen på de socialpsykiatriske botilbud23-05-2016160617399304
Kalundborg KommuneKalundborg Kommune revideret budget til projektnr. 68437 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.18-01-20171608016281677
Stevns KommuneStevns Kommune revideret budget til projektnr. 68440 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.18-01-20171608019281637
Holstebro KommuneSvar til Holstebro Kommune vedr. udbetalingsanmodning - sundhedshuse/akuthuse.19-01-20171603326282467
Faaborg-Midtfyn KommuneEn værdig ældrepleje Faaborg-Midtfyn Kommune 2017 Acceptskrivelse20-01-20171601595283065
Faaborg-Midtfyn KommuneNy redegørelse en værdig ældrepleje 2017 Faaborg-Midtfyn Kommune20-01-20171601595283250
Halsnæs KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje Halsnæs Kommune 201720-01-20171601692283681
Høje-Taastrup KommuneNy redegørelse og acceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Høje-Taastrup Kommune19-01-20171601706283024
Nyborg KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Nyborg Kommune20-01-20171601898283121
Svendborg KommuneNy redegørelse en værdig ældrepleje 2017 Svendborg Kommune19-01-20171601924283043
Vejen KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Vejen Kommune20-01-20171601936283123
Rødovre KommuneRødovre Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65255 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.19-01-20171605404282671
Skanderborg KommuneSkanderborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65257 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.20-01-20171605408283198
Brøndby KommuneBrøndby Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65262 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.20-01-20171605425283167
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune angående revideret budget til projektnr. 68401 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.20-01-20171607979283683
Egedal KommuneTilmelding til lanceringssymposium for den nationale demenshandlingsplan 202517-01-20171700596283363
Høje-Taastrup KommuneTilmelding til lancering af national demenshandlingsplan17-01-20171700596283382
Aalborg KommuneTILMELDING - Lanceringssymposium for den nationale demenshandlingsplan 202516-01-20171700596283164
Frederiksberg KommuneTilmelding til lanceringssymposium for den nationale demenshandlingsplan 202517-01-20171700596283398
Rebild KommuneVedr. Invitation til lanceringssymposium for den nationale demenshandleplan 202518-01-20171700596283424
Norddjurs KommuneTilmelding til lancering af Demenshandlingsplan 202516-01-20171700596283173
Helsingør KommuneVedr. lanceringssynopsium for den nationale demenshandlingsplan19-01-20171700596283445
Københavns KommuneTilmelding til deltagelse i lanceringssyposium for den nationale demenshandlingsplan18-01-20171700596283453
Glostrup KommuneTilmelding til lanceringssymposium for den nationale demenshandlingsplan 202517-01-20171700596283338
Nyborg KommuneTilmelding til lanceringssymposium for den nationale demenshandlingsplan 202518-01-20171700596283405
Rudersdal KommuneLanceringsymposium for den nationale demenshandleplan 202516-01-20171700596283190
Aalborg KommuneBrev til sundhedsministeren vedr. risikobaserede tilsyn på plejehjemmene17-01-20171700665279366
Herlev KommuneAcceptskrivelse 2017 værdighedsmidlerne Herlev Kommune23-01-20171601686284368
Svendborg KommuneAcceptskrivelse vedr. en værdig ældrepleje 2017 Svendborg Kommune23-01-20171601924284361
Ærø KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje Ærø Kommune 201723-01-20171601942285026
Faxe KommuneTilmelding Symposium Demens23-01-20171700596284756
Varde KommuneLanceringssymposium af den nationale demenshandlingsplan 2025.20-01-20171700596284572
Hvidovre Kommune1 tilmelding mere fra Hvidovre Kommune til lanceringssymposium for den nationale demenshandlingsplan 202520-01-20171700596284577
Frederiksberg KommuneTilmelding til lancering af demenshandleplan23-01-20171700596285100
Syddjurs KommuneTilmelding til lanceringssymbosium for den nationale demenshandlingsplan 202520-01-20171700596284547
Ishøj KommuneTilmelding lanceringssymposium - demenshandlingsplan20-01-20171700596284559
Glostrup KommuneTilmelding til lancering af national demenshandleplan den 26/123-01-20171700596285041
Rudersdal KommuneTilmelding til demenssymposium d. 26 januar23-01-20171700596284659
Rudersdal KommuneLanceringssymposium for den nationale demenshandlingsplan 202517-01-20171700596284221
Hørsholm KommuneVEDR. Invitation til lanceringssymposium for den nationale demenshandlingsplan 202518-01-20171700596284304
Aalborg KommuneTILMELDING - Lanceringssymposium for den nationale demenshandlingsplan 202523-01-20171700596285060
Brøndby KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.17-01-20171700596283313
Brøndby KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.18-01-20171700596283333
Roskilde KommuneTilmelding til lanceringssymposium for den nationale demenshandlingsplan 202519-01-20171700596284016
Næstved KommuneTilmelding til den nationale demenshandlingsplan 202520-01-20171700596284020
Brøndby KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.19-01-20171700596283322
Københavns KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.19-01-20171700596283481
Holbæk KommuneLanceringssymposium for den nationale demensstrategi20-01-20171700596284032
Allerød KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.16-01-20171700596283177
Rødovre KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.16-01-20171700596283179
Københavns KommuneTilmelding til lancering af demenshandleplan.20-01-20171700596284458
Helsingør KommuneNational handlingsplan for demens23-01-20171700596284766
Gladsaxe KommuneTilmelding til demens symposium22-01-20171700596284599
Næstved KommuneInvitation til lanceringssymposium for den nationale demenshandlingsplan 202522-01-20171700596284603
Hillerød KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.17-01-20171700596283360
Albertslund KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2015.17-01-20171700596283395
Aalborg KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.18-01-20171700596283165
Ballerup KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.18-01-20171700596283411
Roskilde KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.17-01-20171700596283367
Tønder KommuneTilmelding til lanceringssymposium for den nationale demenshandlingsplan 2025.17-01-20171700596283301
Brøndby KommuneInvitation til lanceringssymposium for den nationale demenshandlingsplan 2025.17-01-20171700596283308
Frederiksberg KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.19-01-20171700596283402
Helsingør KommuneTilmelding til lanceringssymposium for den nationale demenshandlingsplan 202518-01-20171700596283437
Mariagerfjord KommuneRykker for svar vedr. ansøgning til pulje til demensegnet ombygning og indretning af plejecentret 201713-01-20171700719276491
Kalundborg KommuneAfklaring af Freestyle Libre Flash nødvendig nu (sundhedsministeren)23-01-20171600668284945
Albertslund KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Albertslund Kommune24-01-20171601577285647
Helsingør KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Helsingør kommune24-01-20171601684285982
Langeland KommuneAcceptskrivelse Værdighedspuljen 2017 Langeland Kommune24-01-20171601887285720
Skanderborg KommuneRedegørelse for anvendelse af midler - puljen "En værdig ældrepleje".15-11-20161601914230492
Sorø KommuneAcceptskrivelse vedr. tilskud til en mere værdig ældrepleje for 2017 Sorø Kommune24-01-20171601921285326
Tønder KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje Tønder Kommune 201724-01-20171601929286556
Vejle KommuneAcceptskrivelse Værdighedsmilliarden 2017 Vejle kommune24-01-20171601937285712
Gentofte KommuneGentofte Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65258 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.23-01-20171605412285434
Sønderborg KommuneSønderborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65261 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.23-01-20171605417285459
Tårnby KommuneTårnby Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65271 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.24-01-20171605449285546
Høje-Taastrup KommuneHøje-Taastrup Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65275 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.23-01-20171605453285318
Samsø KommuneSamsø Kommune ansøgning om ændring i budget til projektnr. 68480 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.23-01-20171607347285450
Jammerbugt KommuneJammerbugt Kommune revideret budget til projektnr. 68495 til puljen til nedbringlse af ventetid til genoptræning.20-01-20171607348285290
Ærø KommuneÆrø Kommune budget til projektnr. 68456 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607959285331
Ballerup KommuneBallerup Kommune revideret budget til projektnr. 68403 til puljen til nedbringlese af ventetid til genoptræning.23-01-20171607980285324
Billund KommuneBillund Kommune budget til projektnr. 68458 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608036285343
Hedensted KommuneHedensted Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68485 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608060285850
Rebild KommuneRebild Kommune ansøgning om ændring i budgettet til projektnr. 68493 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608066285739
Kalundborg KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.20-01-20171700596284573
Gladsaxe KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.23-01-20171700596284613
Næstved KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.23-01-20171700596285111
Herlev KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.23-01-20171700596285022
Fredensborg KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.23-01-20171700596285090
Næstved KommuneTilmelding til lanceringssymposium for den nationale demenshandlingsplan 2025 torsdag 26/1 201723-01-20171700596285093
Københavns KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.23-01-20171700596284903
Frederiksberg KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.18-01-20171700596284328
Greve KommuneTilmedling til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.23-01-20171700596285076
Horsens KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.23-01-20171700596284758
Ringsted KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.23-01-20171700596284805
Aarhus KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.23-01-20171700596284879
Solrød KommuneTilmelding til lanceringsymposium af den nationale demenshandlingsplan 2025.20-01-20171700596284537
Ringsted KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.19-01-20171700596284391
Brøndby KommuneTilmelding til lanceringssympositum af demenshandlingsplanen 2025.23-01-20171700596284640
Solrød KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.21-01-20171700596284592
Gribskov KommuneTilmelding til lanceringssymposium for den nationale demenshandlingsplan 202522-01-20171700596284602
Hedensted KommuneTilmelding til lanceringssymposium af national demenshandlingsplan 2025.17-01-20171700596284163
Brøndby KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.17-01-20171700596284180
Næstved KommuneTilmelding til lanceringssymposiet vedr. den nationale demenshandlingsplan d. 26/1 Kl 13-16 i Landstingssalen.19-01-20171700596284018
Hvidovre KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.19-01-20171700596284022
Hedensted KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.16-01-20171700596284157
Ballerup KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.16-01-20171700596284142
Hørsholm KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.23-01-20171700596284737
Kalundborg KommuneOrientering om oversendelse af henvendelse vedr. afklaring af hjælpemidler efter Servicelovens § 11224-01-20171600668285702
Faaborg-Midtfyn KommuneTilbagemelding ny redegørlse en værdig ældrepleje Faaborg-Midtfyn Kommune 201724-01-20171601595286677
Hvidovre KommuneTilbagemelding betingelser tilskud en værdig ældrepleje Hvidovre Kommune 201724-01-20171601705286567
Høje-Taastrup KommuneTilbagemelding ny redegørelse en værdig ældrepleje 2017 Høje-Taastrup Kommune24-01-20171601706286666
Ikast-Brande KommuneTilbagemelding ny redegørelse en værdig ældrepleje 2017 Ikast-Brande Kommune24-01-20171601709286614
Kalundborg KommuneTilbagemelding ny redegørelse en værdig ældrepleje 2017 Kalundborg Kommune24-01-20171601712286656
Svendborg KommuneTilbagemelding ny redegørelse en værdig ældrepleje Svendborg Kommune 201724-01-20171601924286676
Herning KommuneHerning Kommune projektnr. 68470 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171605439286291
Kerteminde KommuneKerteminde Kommune projektnr. 68450 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607327286410
Vesthimmerlands KommuneVesthimmerlands Kommune projektnr. 68492 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607329286406
Frederikshavn KommuneFrederikshavn Kommune projektnr. 68491 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607346286398
Samsø KommuneSamsø Kommune projektnr. 68480 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607347286402
Samsø KommuneSamsø Kommune godkendelse af ændringer i budget til projektnr. 68480 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607347285505
Jammerbugt KommuneJammerbugt Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68495 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607348285296
Jammerbugt KommuneJammerbugt Kommune projektnr. 68495 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607348285946
Ishøj KommuneIshøj Kommune projektnr. 68415 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607529286394
Guldborgsund KommuneGuldborgsund Kommune projektnr. 68445 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607530286384
Nordfyns KommuneNordfyns Kommune projektnr. 68454 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607869286380
Holstebro KommuneHolstebro Kommune projektnr. 68471 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607894286364
Skive KommuneSkive Kommune projektnr. 68486 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607895286360
Lolland KommuneLolland Kommune projektnr. 68443 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607957286356
Ærø KommuneÆrø Kommune projektnr. 68456 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607959285950
Ærø KommuneÆrø Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68456 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607959285375
Brøndby KommuneBrøndby Kommune projektnr. 68404 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607981286207
Gentofte KommuneGentofte Kommune projektnr. 68406 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607983286111
Gladsaxe KommuneGladsaxe Kommune projektnr. 68407 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607984285973
Glostrup KommuneGlostrup Kommune projektnr. 68408 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607985286267
Herlev KommuneHerlev Kommune projektnr. 68409 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607986286082
Høje-Taastrup KommuneHøje-Taastrup Kommune projektnr. 68412 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607990285912
Lyngby-Taarbæk KommuneLyngby-Taarbæk Kommune projektnr. 68413 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607991286282
Rødovre KommuneRødovre Kommune projektnr. 68414 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607992286352
Tårnby KommuneTårnby Kommune projektnr. 68416 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607993286295
Vallensbæk KommuneVallensbæk Kommune projektnr. 68417 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607994286276
Furesø KommuneFuresø Kommune projektnr. 68418 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607995286345
Allerød KommuneAllerød Kommune projektnr. 68419 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607996286300
Helsingør KommuneHelsingør Kommune projektnr. 68421 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607997286098
Hillerød KommuneHillerød Kommune projektnr. 68422 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607998285930
Hørsholm KommuneHørsholm Kommune projektnr. 68423 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608000285988
Rudersdal KommuneRudersdal Kommune projektnr. 68424 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608001286031
Egedal KommuneEgedal Kommune projektnr. 68425 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608002285960
Frederikssund KommuneFrederikssund Kommune projektnr. 68426 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608003286176
Halsnæs KommuneHalsnæs Kommune projektnr. 68427 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608004285978
Gribskov KommuneGribskov Kommune projektnr. 68428 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608005285969
Greve KommuneGreve Kommune projektnr. 68430 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608007285996
Roskilde KommuneRoskilde Kommune projektnr. 68432 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608011286248
Solrød KommuneSolrød Kommune projektnr. 68433 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608012286002
Odsherred KommuneOdsherred Kommune projektnr. 68434 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608013285935
Holbæk KommuneHolbæk Kommune projektnr. 68435 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608014286117
Faxe KommuneFaxe Kommune projektnr. 68436 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608015286271
Kalundborg KommuneKalundborg Kommune projektnr. 68437 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608016285941
Ringsted KommuneRingsted Kommune projektnr. 68438 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608017286286
Slagelse KommuneSlagelse Kommune projektnr. 68439 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608018286319
Stevns KommuneStevns Kommune projektnr. 68440 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608019285901
Lejre KommuneLejre Kommune projektnr. 68442 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608023285992
Næstved KommuneNæstved Kommune projektnr. 68444 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608024286330
Vordingborg KommuneVordingborg Kommune projektnr. 68446 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608025286196
Assens KommuneAssens Kommune projektnr. 68448 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608027286230
Faaborg-Midtfyn KommuneFaaborg-Midtfyn Kommune projektnr. 68449 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608028286311
Odense KommuneOdense Kommune projektnr. 68452 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608032286192
Svendborg KommuneSvendborg Kommune projektnr. 68453 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608033286069
Langeland KommuneLangeland Kommune projektnr. 68455 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608034286073
Haderslev KommuneHaderslev Kommune projektnr. 68457 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608035286180
Billund KommuneBillund Kommune projektnr. 68458 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608036285956
Billund KommuneBillund Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68458 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608036285417
Sønderborg KommuneSønderborg Kommune projektnr. 68459 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608037286006
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune projektnr. 68461 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608039286164
Fanø KommuneFanø Kommune projektnr. 68462 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608040285921
Varde KommuneVarde Kommune projektnr. 68463 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608041286202
Vejen KommuneVejen Kommune projektnr. 68464 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608042285964
Aabenraa KommuneAabenraa Kommune projektnr. 68465 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608043286235
Fredericia KommuneFredericia Kommune projektnr. 68466 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608044286027
Kolding KommuneKolding Kommune projektnr. 68467 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608045286315
Vejle KommuneVejle Kommune projektnr. 68468 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608046286341
Lemvig KommuneLemvig Kommune projektnr. 68472 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608049286107
Norddjurs KommuneNorddjurs Kommune projektnr. 68475 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608051286323
Favrskov KommuneFavrskov Kommune projektnr. 68476 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608052286337
Odder KommuneOdder Kommune projektnr. 68477 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608053286305
Randers KommuneRanders Kommune projektnr. 68478 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608054286062
Silkeborg KommuneSilkeborg Kommune projektnr. 68479 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608055286014
Skanderborg KommuneSkanderborg Kommune projektnr. 68481 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608056285905
Ikast-Brande KommuneIkast-Brande Kommune projektnr. 68483 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608058286257
Ringkøbing-Skjern KommuneRingkøbing-Skjern Kommune projektnr. 68484 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608059286239
Viborg KommuneViborg Kommune projektnr. 68487 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608061285984
Morsø KommuneMorsø Kommune projektnr. 68488 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608062286168
Thisted KommuneThisted Kommune projektnr. 68489 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608063286262
Brønderslev KommuneBrønderslev Kommune projektnr. 68490 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608064285917
Mariagerfjord KommuneMariagerfjord Kommune projektnr. 68494 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608067286253
Aalborg KommuneAalborg Kommune projektnr. 68496 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608068286078
Hjørring KommuneHjørring Kommune projektnr. 68497 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608069286244
Holbæk KommuneSvar på henvendelse om friplejeboliger19-08-20161608077156757
Aarhus KommuneKvittering for ministerinvitation til Folkemødedebat den 15. juni 2017.23-01-20171611493284767
Vallensbæk KommuneVallensbæk Kommune fremsender endeligt regnskab til projektnr. 62114 til puljen til styrkelse af hjerneskadeindsatsen.23-01-20171601335288262
Vallensbæk KommuneVallensbæk Kommune fremsender revisorerklæring til projektnr. 62114 til puljen til styrkelse af hjerneskadeindsatsen.20-01-20171601335288258
Allerød KommuneOpdateret materiale en værdig ældrepleje 2017 Allerød Kommune25-01-20171601578287351
Assens KommuneOverførselsanmodning af ubrugte midler fra 2016 til 2017 Værdighedspuljen Assens Kommune26-01-20171601579288005
Assens KommuneAcceptskrivelse værdighedspuljen 2017 Assens Kommune26-01-20171601579288407
Esbjerg KommuneNy redegørelse værdighedsmilliarden 2017 Esbjerg Kommune25-01-20171601594287355
Faxe KommuneAnmodning om overførsel af værdighedsmidler Faxe Kommune25-01-20171601600287538
Gentofte KommuneNy redegørelse og acceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Gentofte Kommune25-01-20171601672287359
Glostrup KommuneAcceptskrivelse værdighedspuljen Glostrup Kommune 201725-01-20171601674287285
Gribskov KommuneNy redegørelse og accepskrivelse værdighedsmidlerne 2017 Gribskov Kommune26-01-20171601676288811
Holstebro KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje Holstebro Kommune 201725-01-20171601700286971
Kalundborg KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Kalundborg Kommune25-01-20171601712286975
Kolding KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Kolding Kommune26-01-20171601715288409
Middelfart KommuneAcceptskrivelse tilskud til en værdig ældrepleje 2017 Middelfart Kommune25-01-20171601894287214
Københavns KommuneHenvendelse om naloxon-projekt25-01-20171602663287706
Ringkøbing-Skjern KommuneRingkøbing-Skjern Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65253 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.23-01-20171605377288417
Ringkøbing-Skjern KommuneRingkøbing-Skjern Kommune revideret budget til projektnr. 65253 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.23-01-20171605377288419
Ringkøbing-Skjern KommuneRingkøbing-Skjern Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65253 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.23-01-20171605377288434
Rebild KommuneAnsøgning om overførsel af uforbrugte midler - Klippekort - Rebild Kommune.24-01-20171606916286887
Holstebro KommuneHolstebro Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68471 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607894288768
Skive KommuneSkive Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68486 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607895288660
Gentofte KommuneGentofte Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68406 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171607983288743
Rudersdal KommuneRudersdal Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68424 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608001288673
Egedal KommuneEgedal Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68425 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608002288756
Greve KommuneGreve Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68430 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-01-20171608007288803
Faxe KommuneFaxe Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelsr for 2017 til projektnr. 68436 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608015288777
Vejen KommuneVejen Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68464 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-01-20171608042288691
Herning KommuneHerning Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68470 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608048288631
Randers KommuneRanders Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68478 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-01-20171608054288793
Aalborg KommuneAalborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68496 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-01-20171608068288655
Silkeborg KommuneHenvendelse fra Silkeborg Kommune ang. revision af projekt måltidsvenner24-01-20171608772287484
Aalborg KommuneVedr. pulje om sundhedstjek25-01-20171611051287705
Greve KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.24-01-20171700596285934
Herlev KommuneTilmedling til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.24-01-20171700596286798
Allerød KommuneTilbagemelding opdateret materiale en værdig ældrepleje 2017 Allerød Kommune25-01-20171601578287642
Esbjerg KommuneTilbagemelding ny redegørelse værdighedsmilliarden Esbjerg Kommune 201725-01-20171601594287671
Morsø KommuneTilbagemelding opdateret redegørelse værdighedsmidler Morsø Kommune 201726-01-20171601895288498
Sønderborg KommuneTilbagemelding uddybende forklaring redegørelse en værdig ældrepleje 2017 Sønderborg Kommune26-01-20171601927288461
Ringkøbing-Skjern KommuneRingkøbing-Skjern Kommune godkendelse af budget til projektnr. 65253 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.26-01-20171605377288464
Allerød KommuneSvar på spørgsmål Klippekortmodellen Allerød kommune26-01-20171606822288737
Billund KommuneSvar på spørgsmål vedr. Klippekort til ekstra hjemmehjælp Billund Kommune26-01-20171606826288762
Holbæk KommuneSvar spørgsmål Klippekort Holbæk Kommune26-01-20171606864288687
Rebild KommuneAnsøgning om overførsel af uforbrugte midler -Klippekort - Rebild Kommune25-01-20171606916286989
Rebild KommuneForlængelse af tilskudsperioden - vedr. klippekortordningen.25-01-20171606916286974
Ballerup KommuneBallerup Kommune projektnr. 68403 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.26-01-20171607980288389
Ballerup KommuneBallerup Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68403 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.26-01-20171607980288387
Struer KommuneStruer Kommune projektnr. 68473 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.26-01-20171608050288374
Hedensted KommuneHedensted Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68485 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.26-01-20171608060288828
Københavns KommuneSvar på invitation til deltagelse i paneldebat med journalist MS om 'Det Gode Måltid' i plejeboliger.25-01-20171610726287291
Herning KommuneTakkebrev fra ældreministeren i forbindelse med nedlæggelse af Ældreforum24-01-20171700125286147
Assens KommuneNy overførselsanmodning ubrugte midler fra 2016 til 2017 Værdighedspuljen Assens Kommune26-01-20171601579289146
Fredericia KommuneNy redegørelse og acceptskrivelse en værdig ældrepleje Fredericia Kommune 201727-01-20171601602289289
Herning KommuneNy redegørelse og acceptskrivelse en værdig ældrepleje Herning Kommune 201727-01-20171601687289264
Holstebro KommuneVærdighedsmidler revideret redegørelse Holstebro Kommune 201727-01-20171601700289152
Mariagerfjord KommuneMariagerfjord Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65245 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.25-01-20171605337289118
Næstved KommuneNæstved Kommune revideret budget til projektnr. 65254 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.25-01-20171605378288952
Næstved KommuneNæstved Kommune supplerende oplysninger til budget til projektnr. 65254 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.27-01-20171605378289483
Næstved KommuneNæstved Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65254 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.25-01-20171605378288949
Assens KommuneAssens Kommune revideret budget til projektnr. 65273 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.26-01-20171605451289316
Jammerbugt KommuneJammerbugt Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68495 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.26-01-20171607348289281
Ishøj KommuneIshøj Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68415 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.27-01-20171607529289513
Gladsaxe KommuneGladsaxe Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68407 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.27-01-20171607984289440
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune revideret budget til projektnr. 68410 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-01-20171607987288964
Hvidovre KommuneHvidovre Kommune revideret budget til projektnr. 68411 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-01-20171607988289036
Allerød KommuneAllerød Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68419 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-01-20171607996289139
Helsingør KommuneHelsingør Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68421 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.26-01-20171607997289215
Hillerød KommuneHillerød Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68422 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-01-20171607998289096
Hørsholm KommuneHørsholm Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68423 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.26-01-20171608000289175
Halsnæs KommuneHalsnæs Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68427 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-01-20171608004289129
Gribskov KommuneGribskov Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68428 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.27-01-20171608005289541
Stevns KommuneStevns Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68440 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.26-01-20171608019289436
Sorø KommuneSorø Kommune revideret budget til projektnr. 68441 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-01-20171608022289039
Vordingborg KommuneVordingborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68446 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-01-20171608025289148
Svendborg KommuneSvendborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68453 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.27-01-20171608033289659
Langeland KommuneLangeland Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68455 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.26-01-20171608034289257
Billund KommuneBillund Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68458 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-01-20171608036289126
Aabenraa KommuneAabenraa Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68465 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.26-01-20171608043289163
Fredericia KommuneFredericia Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68466 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.26-01-20171608044289370
Lemvig KommuneLemvig Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68472 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.25-01-20171608049289077
Ringkøbing-Skjern KommuneRingkøbing-Skjern Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68484 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.27-01-20171608059289450
Mariagerfjord KommuneMariagerfjord Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68494 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.27-01-20171608067289535
Nyborg KommuneTilsagn vedr. demensboligpuljen24-01-20171611324289572
Greve KommuneTilmelding til lanceringssymposium af demenshandlingsplanen 2025.24-01-20171700596286795
Vallensbæk KommuneVallensbæk Kommune afslutning af projektnr. 62116 til puljen til styrkelse af hjerneskadeindsatsen.27-01-20171601335289731
Fredericia KommuneTilbagemelding ny redegørelse en værdig ældrepleje Fredericia Kommune 201727-01-20171601602289435
Gribskov KommuneTilbagemelding ny redegørelse værdighedsmidlerne 2017 Gribskov Kommune27-01-20171601676289496
Herning KommuneTilbagemelding ny redegørelse en værdig ældrepleje Herning Kommune 201727-01-20171601687289337
Holstebro KommuneTilbagemelding værdighedsmidler revideret redegørelse Holstebro Kommune 201727-01-20171601700289589
Frederikssund KommuneSvar på henvendelse fra Frederikssund vedr. Projekt " Det gode sociale måltid"26-01-20171603089288600
Næstved KommuneNæstved Kommune godkendelse af budget til projektnr. 65254 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.27-01-20171605378289498
Assens KommuneAssens Kommune godkendelse af revideret budget til projektnr. 65273 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.27-01-20171605451289355
Morsø KommuneSvar på spørgsmål vedr. klippekortordningen.26-01-20171606888288659
Varde KommuneSvar på spørgsmål vedr. regnskab - klippekortsordningen 2016.26-01-20171606939288699
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune spørgsmål til det reviderede budget til projektnr. 68410 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.27-01-20171607987288974
Sorø KommuneSorø Kommune projektnr. 68441 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.27-01-20171608022289063
Sorø KommuneSorø Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68441 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.27-01-20171608022289057
Hedensted KommuneHedensted Kommune projektnr. 68485 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.27-01-20171608060288955
Silkeborg KommuneHenvendelse fra Silkeborg Kommune vedr. Revision af projekt måltidsvenner.26-01-20171608772288603
Aarhus KommuneHenvendelse fra Aarhus Kommune vedr. det gode måltid26-01-20171608774288645
Netværk for de selvejende plejecentre i Københavns KommuneSvar på anmodning om møde med ældreministeren vedr. synspunkter på selvejende plejehjems vilkår netop nu27-01-20171610726289740
Silkeborg KommuneHenvendelse fra og svar til Silkeborg Kommune ang. køkkenpuljen27-01-20171700031289964
Frederikssund KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Frederikssund Kommune30-01-20171601605291286
Guldborgsund KommuneOpdateret materiale en værdig ældrepleje 2017 Guldborgsund Kommune30-01-20171601678291293
Hjørring KommuneOpdateret materiale Værdighedspuljen 2017 Hjørring Kommune30-01-20171601690291095
Lejre KommuneAcceptskrivelse Lejre Kommune værdighedsmidlerne 201730-01-20171601888291020
Skive KommuneOpdateret materiale en værdig ældrepleje 2017 Skive Kommune30-01-20171601915291141
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65265 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.30-01-20171605435291073
Halsnæs KommuneFaglig og økonomisk status på puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger - Halsnæs Kommune23-01-20171607197291079
Aalborg KommuneFaglig og økonomisk status på puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger20-01-20171607201291135
Lolland KommuneLolland Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68443 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-01-20171607957290443
Sorø KommuneSorø Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68441 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-01-20171608022290752
Faaborg-Midtfyn KommuneFaaborg-Midtfyn Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68449 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-01-20171608028291030
Vejle KommuneVejle Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68468 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.30-01-20171608046290438
Gentofte KommuneTilsagn - vedr. puljen til demensboliger.24-01-20171611307289948
Holstebro KommuneTilsagn fra Demensboligpuljen24-01-20171611315290232
Nyborg KommuneAcceptskrivelse samt revideret budget - vedr. demensboligpuljen.25-01-20171611324289578
Holbæk KommuneSvar på anmodning om forlængelse af høringsfrist til Socialtilsyn Øst vedr. lovforslag om specialiserede socialpsykiatriske afdelinger23-01-20171700155289071
Holbæk KommuneAnmodning om forlænget høringsfrist fra Socialtilsyn Øst vedr. lovforslag om oprettelse af specialiserede socialpsykiatriske afdelinger20-01-20171700155289067
Hjørring KommuneHøringssvar fra Socialtilsyn Nord vedr. lovforslag om oprettelse af specialiserede socialpsykiatriske afdelinger25-01-20171700155289137
Frederiksberg KommuneHøringssvar fra Socialtilsyn Hovedstaden vedr. oprettelse af specialiserede socialpsykiatriske afdelinger25-01-20171700155289144
Holbæk KommuneHøringssvar fra Socialtilsyn Øst vedr. lovforslag om oprettelse af specialiserede psykiatriske afdelinger26-01-20171700155289213
Ringsted KommuneForespørger til udmøntning af satspuljemidler17-01-20171700908280385
Assens KommuneAng. godkendelse af forlængelse af projektperiode30-01-20171601797291282
Nyborg KommuneRevideret budget - Demensboligpuljen.27-01-20171611324289969
Københavns KommuneSvar fra sundhedsministeren og ældreministeren på henvendelse fra Københavns Kommunes overborgmester og sundheds- og omsorgsborgmester om samarbejde på sundheds- og ældreområdet.27-01-20171700337289761
Aarhus KommuneSvar på henvendelse vedr. demenshandlingsplan30-01-20171700340290704
Lemvig KommunePartnerskabpuljen "Sundhed der bevæger"30-01-20171601429290833
Guldborgsund KommuneTilbagemelding opdateret redegørelse værdighedspolitikken Guldborgsund Kommune 201731-01-20171601678292380
Hjørring KommuneTilbagemelding opdateret materiale værdighedspuljen 2017 Hjørring Kommune31-01-20171601690292264
Kerteminde KommuneSvar spørgsmål Kerteminde Kommune Klippekortordningen31-01-20171601713292325
Struer KommuneTilbagemelding opdateret mateirale en værdig ældrepleje 2017 Struer kommune31-01-20171601923292383
Viborg KommuneSvar på henvendelse vedr. klippekort til friplejehjem31-01-20171700944291694
Helsingør KommuneHelsingør Kommune regnskab til projektnr. 22304 til puljen til opsøgende tandpleje for særligt socialt udsatte.31-01-20171601496292032
Brøndby KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Brøndby Kommune31-01-20171601587291908
Esbjerg KommuneAcceptskrivelse vedr. tilskud til en mere værdig ældrepleje 2017 Esbjerg Kommune31-01-20171601594292317
Guldborgsund KommuneOpdateret redegørelse værdighedspolitikken Guldborgsund Kommune 201731-01-20171601678292338
Hedensted KommuneAcceptskrivelse Værdighedsmidlerne 2017 Hedensted Kommune31-01-20171601682291842
Hjørring KommuneOpd. materiale Værdighedspuljen 2017 Hjørring Kommune31-01-20171601690292257
Hvidovre KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Hvidovre Kommune31-01-20171601705292215
Vejle KommuneRegnskab vedr. satspulje 2015 til demensboliger, projekt ”Skærmning og akustikdæmpning i fællesarealer i demensafsnit”26-01-20171601869288479
Struer KommuneOpdateret materiale en værdig ældrepleje 2017 Struer kommune31-01-20171601923292340
Skive KommuneFremsender regnskab 2016 vedr. tiltag under ”Puljen til demensegnet indretning af Plejecentre”30-01-20171603112290689
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65232 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.24-01-20171605212286877
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65259 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.31-01-20171605413292179
Tårnby KommuneTårnby Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65271 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.31-01-20171605449291978
Skive KommuneFremsender regnskab 2016 samt ansøgning om overførsel af uforbrugte midler til 2017.30-01-20171606927290499
Kolding KommuneTidshorisont for det endelige tilsagn fra puljemidler til styrket livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger06-01-20171607164291102
Skanderborg KommuneFaglig og økonomisk status - pulje til livskvalitet 2016.20-01-20171607186291114
Vejle KommuneRegnskab vedr. satspulje til øget livskvalitet på plejehjem og plejecentre, projekt ”Sejltur på Silkeborgsøerne”26-01-20171607194288467
Syddjurs KommuneIndberetning "livskvalitet på plejehjem" 2016 - Syddjurs Kommune19-01-20171607199290990
Syddjurs KommuneStatus - pulje til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.19-01-20171607199290992
Aalborg KommuneStatus - pulje til livskvalitet 2016.19-01-20171607200291022
Høje-Taastrup KommunePuljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger23-01-20171607208291060
Rudersdal KommuneStatus vedr. pulje til livskvalitet 2016 - Rudersdal Kommune20-01-20171607210290994
Hørsholm KommuneFaglig og økonomisk status på puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger12-01-20171607223291024
Guldborgsund KommuneGuldborgsund Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68445 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-01-20171607530291994
Varde KommuneVarde Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68463 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-01-20171608041291558
Norddjurs KommuneNorddjurs Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelsr for 2017 til projektnr. 68475 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-01-20171608051291991
Brøndby KommuneAcceptskrivelse vedr. demensboligpuljen31-01-20171611304291504
Guldborgsund KommuneAccept af tilskudsbetingelser - vedr. Demensvenlig indretning og trivsel.26-01-20171611310288936
Herning KommuneForespørger til brugen af tilskud fra puljen til demensvenlige plejecentre25-01-20171611313287869
Herning KommuneFremsender budget og accept af tilskudsbetingelser vedr. demensvenlige omgivelser25-01-20171611313287879
Holstebro KommuneSpørgsmål til budget og tidsplan - vedr. plejeboliger - demente beboere.30-01-20171611315290363
Randers KommuneAccept og nyt budget - projekt Etablering af døgnrygmelys for beboere med demens.26-01-20171611327291343
Randers KommuneTilsagn vedr. demensboligpuljen24-01-20171611327291331
Slagelse KommuneTilsagn vedr. demensboligpuljen24-01-20171611332290730
Halsnæs KommuneFaglig og økonomisk status på puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger17-01-20171700942291066
Viborg KommuneKlippekort til friplejehjem?24-01-20171700944291686
Egedal KommuneOpdateret materiale 2017-udmøntningen værdighedsmilliarden Egedal Kommune01-02-20171601590293444
Varde KommuneManglende regnskabsskabelon - vedr. pulje til særlige tilbud - forebyggende hjemmebesøg.31-01-20171601796292173
Morsø KommuneUnderskrevet acceptskrivelse Morsø Kommune en værdig ældrepleje 201701-02-20171601895292808
Silkeborg KommuneOpdateret materiale en værdig ældrepleje 2017 Silkeborg Kommune01-02-20171601912293294
Vejle KommuneRegnskabsafslutning - manglende formular - puljen til livskvalitet på plejehjem og plejecentre06-01-20171607194271027
Rudersdal KommuneStatus januar 2017 - vedr. puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger.20-01-20171607210290996
Brøndby KommuneTilsagn vedr. demensboligpuljen24-01-20171611304291507
Mariagerfjord KommuneMariagerfjord Kommune - revideret budget - vedr. sygehusinvesteringer.30-01-20171611322290948
Ringkøbing-Skjern KommuneAccept og budget - vedr. demensvenlig indretning af plejeboliger.30-01-20171611328292631
Ringkøbing-Skjern KommuneTilsagn vedr. demensboligpuljen24-01-20171611328292627
Ringsted KommuneTilsagn vedr. demensboligpuljen24-01-20171611329292086
Ringsted KommuneAcceptskrivelse - vedr. sygehusbyggerier30-01-20171611329292093
Slagelse KommuneNyt budget vedr. projekt "Demensvenlige plejecentre".31-01-20171611332292616
Syddjurs KommuneNyt budget - vedr. demensegnet byggeri26-01-20171611336292018
Syddjurs KommuneTilsagn vedr. demensboligpuljen24-01-20171611336292013
Egedal KommuneTilbagemelding opdateret materiale 2017-udmøntningen værdighedsmilliarden Egedal Kommune01-02-20171601590293502
Silkeborg KommuneTilbagemelding opdateret materiale Silkeborg Kommune 2017 en værdig ældrepleje01-02-20171601912293379
Skive KommuneTilbagemelding en værdig ældrepleje 2017 Skive Kommune01-02-20171601915293378
Vejle KommuneRegnskabsafslutning - manglende formular - vedr. pulje til livskvalitet 2016.31-01-20171607194292447
Holstebro KommuneSpørgsmål vedr. budget - projekt plejepoliger til demente31-01-20171611315292639
Randers KommuneNyt budget - vedr. projekt boliger til demente31-01-20171611327291597
Ringsted KommuneSvar på henvendelse vedr. udmøntning af satspuljemidler - pulje til sundhedstjek.30-01-20171700908290680
Herning KommuneVedr. projekt demensvenlige omgivelser - puljen til demensboliger 2015.31-01-20171700967292150
Roskilde KommuneTilbagemelding opd. redegørelse værdighedsmidlerne 2017 Roskilde Kommune02-02-20171601907294456
Skive KommuneTilbagemelding opdateret materiale en værdig ældrepleje 2017 Skive Kommune02-02-20171601915294332
Hørsholm KommuneFaglig og økonomisk status på puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger01-02-20171607223293625
Syddjurs KommuneRevideret budget vedr. demensegnet byggeri Syddjurs Kommune01-02-20171611336292822
Allerød KommuneOpdateret overførselsanmodning 2016 til 2017 en værdig ældrepleje Allerød Kommune02-02-20171601578294307
Holbæk KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Holbæk Kommune02-02-20171601693294305
Skive KommuneOpdateret materiale en værdig ældrepleje 2017 Skive Kommune02-02-20171601915294282
Sønderborg KommuneEn værdig ældrepleje 2017 acceptskrivelse Sønderborg Kommune02-02-20171601927294313
Fredericia KommuneFredericia Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65233 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.02-02-20171605213294339
Halsnæs KommuneFaglig og økonomisk status på puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger01-02-20171607197293730
Samsø KommuneSamsø Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68480 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.02-02-20171607347294127
Brøndby KommuneBrøndby Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68404 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.01-02-20171607981293925
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune revideret budget til projektnr. 68410 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.02-02-20171607987294464
Furesø KommuneFuresø Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68418 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.01-02-20171607995293987
Kalundborg KommuneKalundborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelsr for 2017 til projektnr. 68437 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.01-02-20171608016293939
Kolding KommuneKolding Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelsr for 2017 til projektnr. 68467 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.02-02-20171608045294278
Silkeborg KommuneSilkeborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68479 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-01-20171608055293906
Viborg KommuneViborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68487 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.02-02-20171608061294595
Gentofte KommuneAccept af tilskudsbetingelser - puljen til demensboliger.26-01-20171611307292716
Kalundborg KommuneAccept af tilskydsbetingelser - projekt "Tryghed og trivsel for demensramte borgere nr. 2".30-01-20171611319290692
Kalundborg KommuneTilsagn vedr. demensboligpuljen24-01-20171611319292711
Stevns KommuneTilsagn vedr. demensboligpuljen24-01-20171611333292718
Stevns KommuneAccept af tilskudsbetingelser - projekt "Gør Hotherhaven demensvenlig".26-01-20171611333292722
Stevns KommuneRevideret budget - projekt "Gør Hotherhaven demensvenlig".30-01-20171611333292791
Syddjurs KommuneAcceptskrivelse - projekt vedr. bedre lys- og orienteringsforhold i fællesarealer på to plejecentre i kommunen.01-02-20171611336293634
Viborg KommuneTilsagn (1) vedr. demensboligpuljen24-01-20171611340293063
Viborg KommuneSpørgsmål til tilsagn vedr. demensprojekter.24-01-20171611340293075
Viborg KommuneTilsagn (2) vedr. demensboligpuljen24-01-20171611340293068
Aalborg KommuneAccept af tilskudsbetingelser - projekt "Livskvalitet i døgnrytme".01-02-20171611341293643
Aalborg KommuneTilsagn vedr. demensboligpuljen24-01-20171611341293637
Odense KommuneProjektlederens kontaktoplysninger - vedr. sammenstilling bl.a. sundhedsdata.23-01-20171611465292659
Frederiksberg KommuneFrederiksberg Kommune angående regnskab til projektnr. 62102 til puljen til styrkelse af hjerneskadeindsatsen.03-02-20171601308296084
Ballerup KommuneOpdateret materiale en værdig ældrepleje 2017 Ballerup Kommune03-02-20171601581295442
Hørsholm KommuneOpdateret materiale Værdighedspuljen 2017 Hørsholm Kommune02-02-20171601708295432
Ikast-Brande KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Ikast-Brande Kommune03-02-20171601709295517
Lyngby-Taarbæk KommuneOpdateret materiale redegørelse 2017-tilskuddet en værdig ældrepleje Lyngby-Taarbæk Kommune03-02-20171601891295711
Næstved KommuneOpdateret redegørelse mv. en værdig ældrepleje 2017 Næstved Kommune03-02-20171601899295717
Roskilde KommuneOpd. redegørelse mv. - værdighedsmidlerne 2017 - Roskilde Kommune02-02-20171601907294355
Silkeborg KommuneOpdateret redegørelse en værdig ældrepleje Silkeborg Kommune 201703-02-20171601912295788
Skanderborg KommuneAcceptskrivelse vedr. tilskud til en mere værdig ældrepleje for 2017 Skanderborg Kommune02-02-20171601914295430
Hedensted KommuneHedensted Kommune forespørger til ny deadline for afrapportering og regnskab vedr. puljen "Udvikling af rammer for det gode måltid".12-01-20171603107275306
Frederikssund KommuneFrederikssund Kommuner rykker for svar vedr. ansøgning om omprioritering og overførsel af ubrugte midler fra puljen til demensindretning af plejeboliger samt efterlyser regnskabsskabelon16-01-20171603603278758
Vesthimmerlands KommuneVesthimmerlands Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65230 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.03-02-20171605210295470
Glostrup KommuneGlostrup Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65268 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandlng af dobbeltbelastede.03-02-20171605445295854
Hjørring KommuneHjørring Kommune anmodning om overførsel af ubrugte midler vedrørende Klippekort.12-01-20171606863275849
Nordfyns KommuneNordfyns Kommune anmoder om overførsel af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 for projekt klippekort.16-01-20171606890278214
Vesthimmerlands KommuneVesthimmerlands Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68492 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.03-02-20171607329295462
Haderslev KommuneHaderslev Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68457 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.02-02-20171608035295350
Odder KommuneOdder Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68477 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.03-02-20171608053295866
Brønderslev KommuneBrønderslev Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68490 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.03-02-20171608064295846
Region Hovedstaden
Gentofte Kommune
Bedre diagnostik og behandling af urinvejsinfektioner på plejehjem27-01-20171608960295425
Vesthimmerlands KommuneVesthimmerlands Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til puljen til oplevelses og aktivitetshave.03-02-20171611339295498
Roskilde KommuneRoskilde Kommune aflæggelse af regnskab for projektet Aktivt ældreliv.02-02-20171701067294213
Roskilde KommuneRoskilde Kommune rykker for svar angående ansøgning om at bruge restmidler på en kvalitetsanalyse.02-02-20171701070294210
Hedensted KommuneHedensted Kommune aflæggelse af regnskab og statusskrivelse for projekt aktivitets og foreningstilbud til ældre.31-01-20171701071292666
Ballerup KommuneTilbagemelding opdateret materiale en værdig ældrepleje 2017 Ballerup Kommune03-02-20171601581295861
Hørsholm KommuneTilbagemelding værdighedspulje 2017 redegørelse Hørsholm Kommune03-02-20171601708295784
Silkeborg KommuneTilbagemelding opdateret materiale en værdig ældrepleje 2017 Silkeborg Kommune03-02-20171601912296164
Helsingør KommuneHelsingør Kommune afslutning af projektnr. 22304 til puljen til opsøgende tandpleje for særligt socialt udsatte grupper.06-02-20171601496297084
Brøndby KommuneTilbagemelding opd. redegørelse en værdig ældrepleje 2017 Brøndby Kommune06-02-20171601587297516
Brønderslev KommuneTilbagemelding opdateret materiale en værdig ældrepleje 2017 Brønderslev Kommune06-02-20171601588297674
Stevns KommuneTilbagemelding indsendt materiale en værdig ældrepleje 2017 Stevns Kommune06-02-20171601922297535
Guldborgsund KommuneFaglig og økonomisk status på puljen til livskvalitet på plejehjem og i plejeboliger02-02-20171607191295478
Næstved KommuneNæstved Kommune godkendelse af revideret budget til projektnr. 68444 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.06-02-20171608024297622
Helsingør KommuneSvar til Helsingør Kommune: Pulje til målrettet renovering, etablering eller genetablering af lokale køkkener på plejecentre06-02-20171701083297800
Brøndby KommuneOpd. materiale en værdig ældrepleje 2017 Brøndby Kommune06-02-20171601587297513
Brønderslev KommuneTilbagemelding vedrørende opgørelse af midlerne en værdig ældrepleje 2017 Brønderslev Kommune06-02-20171601588297657
Lemvig KommuneEn værdig ældrepleje 2017 - acceptskrivelse fra Lemvig Kommune03-02-20171601889296194
Lolland KommuneEn værdig ældrepleje acceptskrivelse 2017 Lolland kommune06-02-20171601890297498
Stevns KommuneIndsendt materiale en værdig ældrepleje 2017 Stevns Kommune06-02-20171601922297531
Herning KommuneHerning Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65266 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.11-01-20171605439278621
Frederikshavn KommuneFrederikshavn Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68491 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.06-02-20171607346296561
Tårnby KommuneTårnby Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68416 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.06-02-20171607993297353
Næstved KommuneNæstved Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 samt revideret budget til projektnr. 68444 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.06-02-20171608024297318
Lolland KommuneInvitation til det årlige campusmøde03-02-20171610653296610
Furesø KommuneTilsagn vedr. demensboligpuljen24-01-20171611306295493
Vesthimmerlands KommuneTilsagn vedr. demensboligpuljen24-01-20171611339295500
Helsingør KommunePulje til målrettet renovering, etablering eller genetablering af lokale køkkener på plejecentre03-02-20171701083296159
Viborg KommuneSpørgsmål og svar en værdig ældrepleje 2017 Viborg Kommune07-02-20171601939298852
Thisted KommuneTilbagemelding spørgsmål ældremia. 2014 og 201507-02-20171605242298717
Odsherred KommuneVedr. udbetaling - projekt "Det god hverdagsliv".06-02-20171608894297210
Hillerød KommuneTrykte publikationer af demenshandlingsplanen.07-02-20171700942297990
Skanderborg KommuneSvar til Skanderborg Kommune ang. opdeling af ansøgninger07-02-20171701181298860
Odense KommuneSvar på henvendelse fra Lindehuset ang. støtte til køkken på botilbud07-02-20171701182298863
Brønderslev KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Brønderslev Kommune07-02-20171601588298412
Morsø KommuneOverførselsanmodning Værdighedspuljen Morsø Kommune 201707-02-20171601895298793
Rudersdal KommuneOpdateret materiale en værdig ældrepleje 2017 Rudersdal Kommune07-02-20171601908298854
Viborg KommuneViborg Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65246 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.07-02-20171605339298485
Vejle KommuneOpfølgning på accept af tilskudsbetingelser og udbetaling af bevilgende midler - pulje til livskvalitet 2016.01-02-20171607193293283
Herlev KommuneHerlev Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68409 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-02-20171607986298419
Solrød KommuneSolrød Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68433 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-02-20171608012298115
Favrskov KommuneFavrskov Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68476 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-02-20171608052298437
Odense KommuneHenvendelse fra Lindehuset ang. støtte til køkken på botilbud07-02-20171701182298862
Ballerup KommuneOpdateret materiale en værdig ældrepleje 2017 Ballerup Kommune08-02-20171601581299414
Dragør KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Dragør Kommune08-02-20171601589299586
Frederiksberg KommuneOpdateret redegørelse fordeling af midler i 2017 en værdig ældrepleje mv. Frederiksberg Kommune07-02-20171601603299274
Herlev KommuneOpdateret redegørelse værdighedsmidlerne 2017 Herlev Kommune08-02-20171601686299981
Norddjurs KommuneEn værdig ældrepleje 2017 acceptskrivelse mv. Norddjurs Kommune08-02-20171601896299288
Rødovre KommuneEn værdig ældrepleje 2017 Acceptskrivelse Rødovre Kommune08-02-20171601909299985
Guldborgsund KommuneStatus - Projekt Bakkeby08-02-20171607191299845
Horsens KommuneAccept af tilskudsbetingelser - pulje til demensboliger06-02-20171611316297591
Københavns KommuneHøringssvar fra socialborgmester i Københavns Kommune vedr. lovforslag om specialiserede socialpsykiatriske afdelinger02-02-20171700155298088
Kalundborg KommuneEjendomsskattebillet 2017 Kystvejen 500 i Kalundborg (tidl. Kysthospital)30-01-20171701189290540
Ballerup KommuneTilbagemelding opdateret materiale en værdig ældrepleje 2017 Ballerup Kommune08-02-20171601581299595
Frederiksberg KommuneTilbagemelding opdateret redegørelse fordeling midler en værdig ældrepleje 2017 Frederiksberg Kommune08-02-20171601603299635
Herlev KommuneTilbagemelding opdateret redegørelse værdighedsmidlerne 2017 Herlev Kommune08-02-20171601686300007
Norddjurs KommuneTilbagemelding opdateret materiale en værdig ældrepleje 2017 Norddjurs Kommune08-02-20171601896299607
Rudersdal KommuneTilbagemelding opdateret redegørelse en værdig ældrepleje 2017 Rudersdal Kommune08-02-20171601908299731
Nordfyns KommuneSvar på spm. vedr. klippekort til hjemmepleje.07-02-20171606890298806
Aarhus KommuneKvittering for modtagelse af ministerinvitation til Folkemødedebat den 15. juni 201708-02-20171611492299808
Albertslund Kommune
Allerød Kommune
Assens Kommune
Ballerup Kommune
Billund Kommune
Bornholms Regionskommune
Brøndby Kommune
Brønderslev Kommune
Dragør Kommune
Egedal Kommune
Esbjerg Kommune
Fanø Kommune
Favrskov Kommune
Faxe Kommune
Fredensborg Kommune
Fredericia Kommune
Frederiksberg Kommune
Frederikshavn Kommune
Frederikssund Kommune
Furesø Kommune
Faaborg-Midtfyn Kommune
Gentofte Kommune
Gladsaxe Kommune
Glostrup Kommune
Greve Kommune
Gribskov Kommune
Guldborgsund Kommune
Haderslev Kommune
Halsnæs Kommune
Hedensted Kommune
Helsingør Kommune
Herlev Kommune
Herning Kommune
Hillerød Kommune
Hjørring Kommune
Holbæk Kommune
Holstebro Kommune
Horsens Kommune
Hvidovre Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Hørsholm Kommune
Ikast-Brande Kommune
Ishøj Kommune
Jammerbugt Kommune
Kalundborg Kommune
Kerteminde Kommune
Kolding Kommune
Køge Kommune
Langeland Kommune
Lejre Kommune
Lemvig Kommune
Lolland Kommune
Lyngby-Taarbæk Kommune
Læsø Kommune
Mariagerfjord Kommune
Middelfart Kommune
Morsø Kommune
Norddjurs Kommune
Nordfyns Kommune
Nyborg Kommune
Odder Kommune
Odense Kommune
Odsherred Kommune
Randers Kommune
Rebild Kommune
Ringkøbing-Skjern Kommune
Ringsted Kommune
Roskilde Kommune
Rudersdal Kommune
Rødovre Kommune
Samsø Kommune
Silkeborg Kommune
Skanderborg Kommune
Skive Kommune
Slagelse Kommune
Solrød Kommune
Sorø Kommune
Stevns Kommune
Struer Kommune
Svendborg Kommune
Syddjurs Kommune
Sønderborg Kommune
Thisted Kommune
Tønder Kommune
Tårnby Kommune
Vallensbæk Kommune
Varde Kommune
Vejen Kommune
Vejle Kommune
Vesthimmerlands Kommune
Viborg Kommune
Vordingborg Kommune
Ærø Kommune
Aabenraa Kommune
Aalborg Kommune
Aarhus Kommune
Oversigt over midler til klippekort til plejehjemsbeboere08-02-20171700521298952
Gentofte KommuneGentofte Kommune godkendelse af budget til projektnr. 65258 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-02-20171605412300527
Ballerup KommuneBallerup Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68403 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-02-20171607980300206
Odsherred KommuneLejre Odsherred - afregningsskema - projekt "Det gode hverdagsliv".08-02-20171608894299352
Fredericia KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Fredericia Kommune24-01-20171611095301121
Frederikshavn KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen24-01-20171611095301147
Greve KommuneTilsagn vedr. Demensboligpuljen24-01-20171611309300854
Guldborgsund KommuneTilsagn vedr. Demensboligpuljen (Sundhed og Omsorg)24-01-20171611310300601
Middelfart KommuneTilsagn vedr. demensboligpuljen24-01-20171611323299533
Nyborg KommuneAcceptskrivelse samt revideret budget - pulje til demensboliger08-02-20171611324299327
Viborg KommuneSpørgsmål til budget og udbetaling - pulje til demensboliger.07-02-20171611340298492
Viborg KommuneSpørgsmål til budget og udbetaling - pulje til demensboliger.07-02-20171611340298487
Albertslund Kommune
Allerød Kommune
Assens Kommune
Ballerup Kommune
Billund Kommune
Bornholms Regionskommune
Brøndby Kommune
Brønderslev Kommune
Dragør Kommune
Egedal Kommune
Esbjerg Kommune
Fanø Kommune
Favrskov Kommune
Faxe Kommune
Fredensborg Kommune
Fredericia Kommune
Frederiksberg Kommune
Frederikshavn Kommune
Frederikssund Kommune
Furesø Kommune
Faaborg-Midtfyn Kommune
Gentofte Kommune
Gladsaxe Kommune
Glostrup Kommune
Greve Kommune
Gribskov Kommune
Guldborgsund Kommune
Haderslev Kommune
Halsnæs Kommune
Hedensted Kommune
Helsingør Kommune
Herlev Kommune
Herning Kommune
Hillerød Kommune
Hjørring Kommune
Holbæk Kommune
Holstebro Kommune
Horsens Kommune
Hvidovre Kommune
Høje-Taastrup Kommune
Hørsholm Kommune
Ikast-Brande Kommune
Ishøj Kommune
Jammerbugt Kommune
Kalundborg Kommune
Kerteminde Kommune
Kolding Kommune
Køge Kommune
Langeland Kommune
Lejre Kommune
Lemvig Kommune
Lolland Kommune
Lyngby-Taarbæk Kommune
Læsø Kommune
Mariagerfjord Kommune
Middelfart Kommune
Morsø Kommune
Norddjurs Kommune
Nordfyns Kommune
Nyborg Kommune
Odder Kommune
Odense Kommune
Odsherred Kommune
Randers Kommune
Rebild Kommune
Ringkøbing-Skjern Kommune
Ringsted Kommune
Roskilde Kommune
Rudersdal Kommune
Rødovre Kommune
Samsø Kommune
Silkeborg Kommune
Skanderborg Kommune
Skive Kommune
Slagelse Kommune
Solrød Kommune
Sorø Kommune
Stevns Kommune
Struer Kommune
Svendborg Kommune
Syddjurs Kommune
Sønderborg Kommune
Thisted Kommune
Tønder Kommune
Tårnby Kommune
Vallensbæk Kommune
Varde Kommune
Vejen Kommune
Vejle Kommune
Vesthimmerlands Kommune
Viborg Kommune
Vordingborg Kommune
Ærø Kommune
Aabenraa Kommune
Aalborg Kommune
Aarhus Kommune
Midler til klippekort til plejehjemsbeboere08-02-20171700521299018
Københavns KommuneSvar på henvendelse vedr. socialpsykiatriske afdelinger08-02-20171701097299963
Odense KommuneSvar på henvendelse om servicelovens § 83 a og afregning i forhold til friplejeboliger09-02-20171701247301151
Gentofte KommuneGentofte Kommune revideret budget til projektnr. 65258 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.08-02-20171605412300476
Høje-Taastrup KommuneHøje-Taastrup Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65275 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.08-02-20171605453300316
Vejle KommuneUdvidet begrundelse for fagligt indhold 2016 - vedr. ansøgning til pulje til livskvalitet 201606-02-20171607187299830
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune revideret budget til projekt 68401 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-02-20171607979300817
Ballerup KommuneBallerup Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68403 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.08-02-20171607980300177
Slagelse KommuneSlagelse Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68439 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-02-20171608018300742
Lejre KommuneLejre Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68442 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.08-02-20171608023300208
Tønder KommuneTønder Kommune revideret budget til projektnr. 68460 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.08-02-20171608038300588
Fanø KommuneFanø Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projekt nr 68462 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-02-20171608040300812
Struer KommuneStruer Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68473 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-02-20171608050300775
Thisted KommuneThisted Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68489 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-02-20171608063300838
Furesø KommuneAcceptskrivelse - puljen til demensboliger03-02-20171611306299338
Hjørring KommuneAccept og budget - puljen til demensboliger01-02-20171611308298956
Horsens KommuneTilsagn vedr. demensboligpuljen24-01-20171611316297902
Viborg KommuneAccept 27a - vedr. puljen til demensboliger02-02-20171611340298460
Viborg KommuneAccept 27d - vedr. puljen til demensboliger02-02-20171611340298470
Aarhus KommuneTilsagn vedr. demensboligpuljen (Risskov)24-01-20171611342299091
Aarhus KommuneAccept og budget - Risskov - pulje til demensboliger.08-02-20171611342299564
Aarhus KommuneTilsagn vedr. demensboligpuljen (Rosenvang)24-01-20171611342299099
Aarhus KommuneAcceptskrivelse og budget - pulje til demensboliger (Rosenvang)06-02-20171611342299202
Langeland KommuneAfklaring af spørgsmål vedrørende behandlingsredskaber og hjælpemidler05-01-20171700329269581
Høje-Taastrup KommuneUdbetalingsanmodning - puljen til demensboliger.08-02-20171700508299765
Odense KommuneServicelovens § 83 a og afregning i forhold til friplejeboliger11-10-20161701247301149
Solrød KommuneEn værdig ældrepleje 2017 - Solrød Kommune - acceptskrivelse10-02-20171601918301906
Vesthimmerlands KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Vesthimmerlands Kommune10-02-20171601938301908
Roskilde KommuneRoskilde Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65238 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.09-02-20171605296301632
Høje-Taastrup KommuneHøje-Taastrup Kommune anmodning om overførsel af midler til 2017 til projektnr. 65275 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.09-02-20171605453301611
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr.68461 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.10-02-20171608039302146
Morsø KommuneMorsø Kommune tilbagesender accpet af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68488 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.10-02-20171608062302252
Tønder KommuneInvitation til temamøde på Rømø mandag den 27. februar kl. 10 til 1310-02-20171610654301998
Albertslund KommuneAcceptskrivelse - puljen til demensboliger.07-02-20171611299300997
Fanø KommuneAcceptskrivelse - puljen til demensboliger.09-02-20171611305301053
Svendborg KommuneAcceptskrivelse - puljen til demensboliger - Nørre Alslev09-02-20171611335301364
Frederikshavn KommuneTilbagemelding fremsendte materiale Frederikshavn Kommune en værdig ældrepleje 201710-02-20171601604302440
Høje-Taastrup KommuneHøje-Taastrup Kommune godkendelse af overførsel af midler til 2017 til projektnr. 65275 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.10-02-20171605453301620
Viborg KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Viborg Kommune24-01-2017SJ-STD-DEPASOB301741
Guldborgsund KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen24-01-20171611095301674
Viborg KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Viborg Kommune24-01-20171611095301722
Vesthimmerlands KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Vesthimmerland Kommune24-01-20171611095301752
Svendborg KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Svendborg Kommune24-01-20171611095301770
Silkeborg KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Silkeborg Kommune24-01-20171611095301887
Odense KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Odense Kommune24-01-20171611095301951
Nordfyns KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Nordfyns Kommune24-01-20171611095302024
Morsø KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Morsø Kommune24-01-20171611095302037
Ikast-Brande KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Ikas-Brande Kommune24-01-20171611095302039
Vesthimmerlands KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Vesthimmerlands Kommune24-01-20171611095302091
Horsens KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Horsens Kommune24-01-20171611095302042
Horsens KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Horsens Kommune24-01-20171611095302047
Holbæk KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Holbæk Kommune24-01-20171611095302083
Hillerød KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Hillerød Kommune24-01-20171611095302107
Hedensted KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Hedensted Kommune24-01-20171611095302127
Roskilde KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Roskilde24-01-20171611095301896
Silkeborg KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Silkeborg Kommune24-01-20171611095301870
Hillerød KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Hillerød Kommune24-01-20171611095302112
Faaborg-Midtfyn KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Faaborg-Midtfyn24-01-20171611095301658
Guldborgsund KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Guldborgsund Kommune24-01-20171611095301676
Viborg KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Viborg Kommune24-01-20171611095301711
Vesthimmerlands KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Vesthimmerland24-01-20171611095301836
Odsherred KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Odsherred Kommune24-01-20171611095301936
Odense KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Odense Kommune24-01-20171611095301956
Næstved KommuneAfslag vedr. Demensboligpuljen - Næstved24-01-20171611095301968
Københavns KommuneTilsagn vedr. Demensboligpuljen24-01-20171611320300451
Aarhus KommuneSvar materiale og spørgsmål en værdig ældrepleje 2017 Aarhus Kommune13-02-20171601576303413
Haderslev KommuneVindmølleplanlægning i relation til statens undersøgelse af vindmøllestøj og helbred07-02-2017SJ-STD-DEPLCT298528
Brøndby KommuneBrøndby Kommune angående regnskab og slutrapport til projektnr. 65223 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.13-02-20171601542303019
Aabenraa KommuneBilag 3: Accepskrivelse vedr. tilskud til en mere værdig ældrepleje for 2017 Aabenraa Kommune13-02-20171601572303069
Aarhus KommuneOpdateret materiale en værdig ældrepleje 2017 Aarhus Kommune10-02-20171601576303246
Brønderslev KommuneTilbagemelding midlerne til en mere værdig ældrepleje 2017 i Brønderslev Kommune09-02-20171601588303125
Ishøj KommuneVærdighed 2016 - Overførsel af midler fra 2016-2017, Ishøj Kommune10-02-20171601710303233
Jammerbugt KommuneUdbetalingsanmodning, Solgården Jammerbugt Kommune - pulje til demensboliger10-02-20171601870301797
Norddjurs KommuneEn værdig ældrepleje overførselsanmodning 2016 til 2017 Norddjurs Kommune13-02-20171601896303048
Vesthimmerlands KommuneVesthimmerlands Kommune fremsender økonomostatus til statusrapport for 2016 til projektnr. 65230 til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.13-02-20171605210303476
Vesthimmerlands KommuneVesthimmerlands Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65230 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.13-02-20171605210303474
Frederiksberg KommuneFrederiksberg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65250 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.13-02-20171605358303207
Næstved KommuneNæstved Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65254 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.13-02-20171605378302984
Brøndby KommuneBrøndby Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65262 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.13-02-20171605425302991
Vejle KommuneSvar på opfølgning af tilskudsaccept, Vejle Kommune13-02-20171607187303415
Frederikssund KommuneFredreikssund Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68426 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.13-02-20171608003303156
Køge KommuneKøge Kommune revideret budget til projektnr. 68431 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.13-02-20171608009302932
Holbæk KommuneHolbæk Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68435 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.13-02-20171608014303117
Holbæk KommuneHolbæk Kommune revideret budget til projektnr. 68435 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.13-02-20171608014303119
Tønder KommuneENDELIG DATO FOR TEMAMØDET PÅ RØMØ BLIVER MANDAG DEN 20. MARTS10-02-20171610645302256
Tønder KommuneNYT TIDSPUNKT FOR TEMAMØDE PÅ RØMØ - MANDAG DEN 6. MARTS10-02-20171610654302225
Kerteminde KommuneSvar til Kerteminde Kommune ang. pulje til etablering af køkkener23-01-20171701276301933
Skive KommuneSvar til Skive Kommune vedr. puljen til etablering af køkkener.11-01-20171701285302310
Faxe KommuneFaxe Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65236 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.14-02-20171605261303725
Syddjurs KommuneSyddjurs Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65247 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.13-02-20171605355303667
Svendborg KommuneSvendborg Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65270 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.14-02-20171605448303914
Assens KommuneAssens Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65273 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.14-02-20171605451304034
Glostrup KommuneGlostrup Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68408 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-02-20171607985304028
Ikast-Brande KommuneIkast-Brande Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68483 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-02-20171608058303976
Allerød KommuneTilbagemelding overførselsanmodning 2016 til 2017 En værdig ældrepleje Allerød Kommune14-02-20171601578304257
Assens KommuneTilbagemelding overførsel af ubrugte midler fra 2016 til 2017 Værdighedspuljen Assens Kommune14-02-20171601579304226
Egedal KommuneTilbagemelding overførselsanmodning 2016 til 2017 værdighedsmilliarden Egedal Kommune14-02-20171601590304252
Faxe KommuneTilbagemelding anmodning om overførsel af værdighedsmidler 2016 til 2017 Faxe Kommune14-02-20171601600304222
Frederiksberg KommuneOverførselsanmodning 2016 til 2017 Frederiksberg Kommune en værdig ældrepleje14-02-20171601603304266
Greve KommuneTilbagemelding en værdig ældrepleje overførselsanmodning uforbrugte midler fra 2016 til 2017 Greve Kommune14-02-20171601675304189
Guldborgsund KommuneTilbagemelding overførselsanmodning 2016 til 2017 en værdig ældrepleje Guldborgsund Kommune14-02-20171601678304233
Hjørring KommuneTilbagemelding overførselsanmodning værdighedspuljen Hjørring Kommune 2016 til 201714-02-20171601690304237
Kalundborg KommuneTilbagemelding en værdig ældrepleje Kalundborg Kommune overførselsanmodning 2016 til 201714-02-20171601712304215
Morsø KommuneTilbagemelding værdighedspuljen Morsø Kommune overførselsanmodning 2016 til 201714-02-20171601895304267
Stevns KommuneTilbagemelding overførselsanmodning 2016 til 2017 En værdig ældrepleje Stevns Kommune14-02-20171601922304264
Struer KommuneTilbagemelding en værdig ældrepleje 2017 overførselsanmodning 2016 til 201714-02-20171601923304251
Favrskov KommuneStøtte til projekt Løft af ældreområdet 2015 - Ældremilliarden 201513-02-20171603334303045
Køge KommuneKøge Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68431 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.14-02-20171608009304038
Holstebro KommuneSvar vedr. projektet "Nye veje til forebyggende hjemmebesøg". Holstebro15-02-20171601791304705
Langeland KommuneOpdateret materiale Værdighedspuljen 2017 Langeland Kommune16-02-20171601887305869
Vallensbæk KommuneVallensbæk Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68417 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.16-02-20171607994305409
Odsherred KommuneOdsherred Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68434 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.16-02-20171608013305643
Ringsted KommuneRingsted Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68438 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.16-02-20171608017305773
Langeland KommuneTilbagemelding opdateret materiale Værdighedspuljen 2017 Langeland Kommune16-02-20171601887305871
Allerød KommuneKlippekortmodellen - ansøgning om ændring af målgruppe og udvidelse af aktiviteter for budget 2016 samt restbudget 2015.15-02-20171606822304581
Hvidovre KommuneHvidovre Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68411 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.16-02-20171607988305746
Rebild KommuneRebild Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68493 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.16-02-20171608066305749
Brønderslev KommuneBrønderslev Kommune fremsender regnskab til projekt 62148 til puljen til styrkelse af hjerneskadeindsatsen.16-02-20171601348305583
Roskilde KommuneOverførselsanmodning - værdighedsmidler 2016 til 2017 - Roskilde Kommune15-02-20171601907305874
Vallensbæk KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Vallensbæk Kommune16-02-20171601933305994
Skanderborg KommuneSkanderborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68481 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.16-02-20171608056305947
Brønderslev KommuneBrønderslev Kommune sender bemærkninger til regnskabet til projektnr. 62148 til puljen til styrkelse af hjerneskadeindsatsen.16-02-20171601348305953
Ballerup KommuneOK til overførsel - midler klippekortsordningen 2016 til 201716-02-20171606824305495
Greve KommuneTilbagemelding anmodning om overførsel af uforbrugte midler fra 2016 og til 2017 klippekortsordningen Greve Kommune17-02-20171606849306142
Stevns KommuneTilbagemelding overførselsanmodning klippekort hjemmeboende 2016 til 2017 Stevns kommune17-02-20171606930305993
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68401 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.17-02-20171607979306187
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68410 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.17-02-20171607987306172
Hvidovre KommuneHvidovre Kommune projektnr. 68411 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.17-02-20171607988305985
Køge KommuneKøge Kommune projektnr. 68431 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.17-02-20171608009305974
Holbæk KommuneHolbæk Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68435 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.17-02-20171608014306207
Rebild KommuneRebild Kommune projektnr. 68493 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.17-02-20171608066305989
Holbæk KommuneTilbagemelding redegørelse 2017 med uddybende bemærkninger en værdig ældrepleje Holbæk Kommune20-02-20171601693306972
Odsherred KommuneTilbagemelding Odsherred Kommune redegørelse for anvendelsen af Værdighedsmidler 2017 mv.20-02-20171601902307705
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune projektnr. 68401 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.20-02-20171607979307882
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune projektnr. 68410 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.20-02-20171607987307888
Haderslev KommuneIndkaldelse af status for 2016 - partnerskabspuljen - Unge på sporet.10-02-20171601455302161
Aarhus KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Aarhus Kommune20-02-20171601576307046
Halsnæs KommuneEn værdig ældrepleje: Anmodning om overførsel af midler fra 2016 til 2017 Halsnæs Kommune17-02-20171601692306212
Holbæk KommuneRedegørelse 2017 med uddybende bemærkninger en værdig ældrepleje Holbæk Kommune20-02-20171601693306963
Odsherred KommuneOdsherred Kommune Opdateret redegørelse Værdighedsmidler 2017 mv.10-02-20171601902307231
Roskilde KommuneRoskilde Kommune fremsender regnskab til statusrapport for 2016 til projektnr. 65238 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.20-02-20171605296307935
Holbæk KommuneHolbæk Kommune projektnr. 65241 angående indsendelse af acceptskrivelse for 2017 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.20-02-20171605329307918
Ærø KommuneÆrø Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68456 til puljen til nedbringelse af ventetid til genptræning.20-02-20171607959306741
Holbæk KommuneHolbæk Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68435 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.20-02-20171608014307639
Tårnby KommuneSpørgsmål vedr. implementering af demenshandlingsplanen06-02-20171701196297878
Brønderslev KommuneBrønderslev Kommune fremsender regnskab til projektnr. 62148 til puljen til styrkelse af hjerneskadeindsatsen.20-02-20171601348308695
Billund KommuneAnsøgning om overførsel af uforbrugte 2016 puljemidler en værdig ældrepleje til 2017 Billund Kommune21-02-20171601582309030
Hvidovre KommuneOverførselsanmodning fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje Hvidovre Kommune20-02-20171601705308887
Roskilde KommuneBudgetspørgsmål - pulje til demensboliger.16-02-20171601847307019
Rudersdal KommuneOpdateret redegørelse for anvendelse af midlerne til en mere værdig ældrepleje i 2017 Rudersdal Kommune20-02-20171601908308879
Samsø KommuneAnsøgning om overførsel af uforbrugte værdighedsmidler til 2017 Samsø Kommune21-02-20171601911309204
Syddjurs KommuneAcceptskrivelse mv. anvendelsen af midler til en mere værdig ældrepleje i 2017 Syddjurs Kommune21-02-20171601925309709
Vesthimmerlands KommuneAnsøgning om overførsel af uforbrugte 2016-midler til 2017 en værdig ældrepleje Vesthimmerland Kommune21-02-20171601938309343
Randers KommuneRanders Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65235 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.21-02-20171605232308981
Faxe KommuneFaxe Kommune fremsender statusrapport 2016 til projektnr. 65236 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.21-02-20171605261309229
Frederikssund KommuneFrederikssund Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65253 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.21-02-20171605430308962
Fredensborg KommuneFredensborg Kommune revideret budget til projektnr. 68420 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.21-02-20171607531309475
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68410 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.20-02-20171607987308689
Hvidovre KommuneHvidovre Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68411 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.21-02-20171607988309260
Lyngby-Taarbæk KommuneLyngby-Taarbæk Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68413 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.21-02-20171607991308873
Hjørring KommuneHjørring Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68497 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.20-02-20171608069308685
Ældrerådet i Faaborg-Midtfyn KommuneInvitation til ældreministeren til at være oplægsholder på årlig informationsdag for ældre med temaet "ældrepolitik"17-02-20171610726306690
Billund KommuneAcceptskrivelse - pulje til demensboliger.14-02-20171611302307430
Gladsaxe KommuneAcceptskrivelser - Gladsaxe - pulje til demensboliger15-02-20171611308307227
Holstebro KommuneAccept - nyt budget m.m. - pulje til demensboliger13-02-20171611315307657
Københavns KommuneAcceptskrivelse - pulje til demensboliger15-02-20171611320306885
Lejre KommuneVedr. bekendtgørelse om autoriserede sundhedspersoners patientjournaler - § 916-02-20171701435305397
Brønderslev KommuneBrønderslev Kommune afslutning af projektnr. 62148 til puljen til styrkelse af hjerneskadeindsatsen.21-02-20171601348309448
Furesø KommuneVedr. skabelon til afrapportering - partnerskabspuljen - Mental sundhed gennem fællesskaber.07-02-20171601428309616
Københavns KommuneVedr. Indkaldelse af status for 2016 - partnerskabspuljen22-02-20171601446310785
Haderslev KommuneVedr. Indkaldelse af status for 2016 - partnerskabspuljen10-02-20171601455310825
Billund KommuneOverførselsanmodning en værdig ældrepleje Billund Kommune22-02-20171601582310338
Brøndby KommuneOverførselsanmodning - Værdighedspuljen 2017 - Brøndby Kommune20-02-20171601587308851
Fanø KommuneAcceptskrivele en værdig ældrepleje 2017 Fanø Kommune22-02-20171601596310080
Gentofte KommuneOpdateret redegørelse en værdig ældrepleje 2017 Gentofte Kommune22-02-20171601672309989
Lyngby-Taarbæk KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje 2017 Lyngby-Taarbæk Kommune22-02-20171601891310659
Nordfyns KommuneNordfyns Kommune acceptskrivelse en værdig ældrepleje 201722-02-20171601897310063
Ringsted KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje i 2017 Ringsted Kommune22-02-20171601906310309
Samsø KommuneAcceptskrivelse Værdighedspuljen 2017 Samsø Kommune22-02-20171601911310620
Hedensted KommuneAcceptskrivelse - pulje til demensboliger21-02-20171611311309792
Ishøj KommuneAcceptskrivelse - pulje til demensboliger.10-02-20171611318309779
Silkeborg KommuneAcceptskrivelse - pulje til demensboliger10-02-20171611330309772
Skanderborg KommuneAccept af tilskudsbetingelser (Øget livskvalitet ved hjælp af døgnrytmelys)30-01-20171611331291449
Svendborg KommuneAcceptskrivelser - Svendborg Kommune - pulje til demensboliger20-02-20171611335309786
Furesø KommuneVedr. skabelon til afrapportering - partnerskabspuljen - Mental sundhed gennem fællesskaber.21-02-20171601428309622
Gentofte KommuneTilbagemelding opdateret redegørelse en værdig ældrepleje 2017 Gentofte Kommune22-02-20171601672309991
Holbæk KommuneTilbagemelding overførsel af midler en værdig ældrepleje Holbæk Kommune23-02-20171601693311651
Randers KommuneRanders Kommune godkendelse af overførsel af midler fra 2016 til 2017 til projektnr. 65235 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.23-02-20171605232310966
Lejre KommuneOverførsel Klippekortet 2016 til 2017 Lejre Kommune23-02-20171606881311539
Fredensborg KommuneFredensborg Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68420 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.23-02-20171607531310963
Frederiksberg KommuneFrederiksberg Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68402 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.23-02-20171607820311095
Fredensborg KommuneKommunens præsentation af kandidater til seniorrådsvalg23-02-20171607877311703
Dragør KommuneDragør Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68405 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.23-02-20171607982311020
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68461 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.23-02-20171608039311311
Horsens KommuneHorsens Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68469 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.23-02-20171608047310991
Aarhus KommuneAarhus Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68482 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.23-02-20171608057311048
Varde KommuneSvar på henvendelse vedr. demensboligpulje22-02-20171700929310647
Lejre KommuneSvar på henvendelse vedr. § 9 i journalføringsbekendtgørelsen22-02-20171701435309819
Horsens KommuneAcceptskrivelse vedr. tilskud til en mere værdig ældrepleje 2017 Horsens Kommune23-02-20171601607311074
Gribskov KommuneOverførselsanmodning af midler fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje Gribskov Kommune23-02-20171601676311677
Holbæk KommuneOverførselsanmodning af midler en værdig ældrepleje Holbæk Kommune23-02-20171601693311408
Syddjurs KommuneOpdateret redegørelse for anvendelsen af midler til en mere værdig ældrepleje i 2017 Syddjurs Kommune23-02-20171601925311389
Thisted KommuneEn mere værdig ældrepleje overførselsanmodning for uforbrugte midler fra 2016 til 2017 Thisted Kommune23-02-20171601928311657
Horsens KommuneAfrapportering Døgnrytmelys - Demens bolig pulje09-02-20171603114301593
Horsens KommuneAfrapportering - Malteriets have - Demens bolig pulje09-02-20171603114301600
Horsens KommuneAfrapportering Havepavillion - Demens bolig pulje09-02-20171603114301597
Favrskov KommuneFavrskov Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65267 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.22-02-20171605443311216
Frederikshavn KommuneDemensboligpuljen 2016 - "Demensvenlige adgangsveje på fælles udearealer".06-02-20171606636310523
Frederiksberg KommuneFrederiksberg Kommune revideret budget til projektnr. 68402 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-02-20171607820311077
Dragør KommuneDragør Kommune budget til projektnr. 68405 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-02-20171607982311026
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune revideret budget til projektnr. 68461 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-02-20171608039311273
Horsens KommuneHorsens Kommune revideret budget til projektnr. 68469 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-02-20171608047310975
Aarhus KommuneAarhus Kommune revideret budget til projektnr. 68482 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-02-20171608057311034
Gladsaxe Kommune
Hjørring Kommune
Pulje til demensboliger - tilsagn12-02-20171611308310461
Hjørring KommuneHjørring Kommune - Pulje til demensboliger - tilsagn.12-02-20171611314310470
Ringkøbing-Skjern KommuneRingkøbing-Skjern Kommune - Pulje til demensboliger - budget vedr. ansøgning12-02-20171611328310483
Slagelse KommuneSlagelse Kommune - tilrettet budget - pulje til demensboliger12-02-20171611332310492
Stevns KommuneStevns Kommune - Revideret budget - pulje til demensboliger12-02-20171611333310477
Viborg KommuneDemensboligpuljen - budget22-02-20171611340310458
Aalborg KommuneForespørger til udmøntning af satspulje 2017-2020 ”tidlig indsats for sårbare familier”17-02-20171701445306664
Guldborgsund KommuneSøger om udsættelse vedr. afrapportering af projekt.13-02-20171701534303634
Syddjurs KommuneAfrapportering pulje til demensboliger - sanserum15-02-20171701545305362
Syddjurs KommuneSkemaer til tilskud til projekt Sanserum til demensboliger ønskes tilsendt30-01-20171701545291481
Aarhus KommuneForespørgsel vedr. bilateral aftale med Storbritannien vedr. afkald på refusion?09-02-20171701549301022
Syddjurs KommuneTilbagemelding opdateret redegørelse Værdighedspolitik Syddjurs Kommune 201724-02-20171601925312519
Fredensborg KommuneGodkendelse af overførsel af uforbrugte klippekortsmidler fra 2016 til 201723-02-20171606839311179
Ringkøbing-Skjern KommuneGodkendelse af overførsel af uforbrugte klippekortsmidler fra 2016 til 201723-02-20171606917311253
Fredensborg KommuneFredensborg Kommune projektnr. 68420 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-02-20171607531312066
Frederiksberg KommuneFrederiksberg Kommune projektnr. 68402 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-02-20171607820312060
Dragør KommuneDragør Kommune projektnr. 68405 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-02-20171607982312071
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune godkendelse af poster til budget til projektnr. 68461 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-02-20171608039312862
Horsens KommuneHorsens Kommune projektnr. 68469 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-02-20171608047312054
Aarhus KommuneAarhus Kommune projektnr. 68482 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-02-20171608057312052
Aalborg KommuneSvar på borgerhenvendelse vedr. satspuljen 2017-202023-02-20171701445311759
Aarhus KommuneSvar på forespørgsel om bilateral aftale med Storbritannien22-02-20171701549311322
Morsø KommuneStatus for 2016, partnerskabspuljen 2014-201724-02-20171601426312661
Faaborg-Midtfyn KommuneEn værdig ældrepleje Faaborg-Midtfyn Kommune overførselsanmodning fra 2016 til 201724-02-20171601595312818
Hørsholm KommuneOverførselsanmodning værdighedspulje Hørsholm Kommune23-02-20171601708312099
Syddjurs KommuneOpdateret redegørelse Værdighedspolitik Syddjurs Kommune 201724-02-20171601925312517
Tønder KommuneAnmodning om overførsel af midler fra 2016 til 2017 i værdighedspuljen Tønder Kommune24-02-20171601929312529
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune forespørgsel om brug af midler til projektnr. 68461 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.23-02-20171608039311982
Horsens KommuneHorsens Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68469 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.24-02-20171608047312564
Guldborgsund KommuneSkabelon til afrapportering - puljen til demensboliger.07-02-20171701534299009
Hillerød KommuneAflæggelse af regnskab for tilsagn - pulje til demensboliger23-02-20171701550311323
Københavns KommuneVedr. Indkaldelse af status for 2016 - partnerskabspuljen27-02-20171601446313607
Aalborg KommuneTilbagemelding værdighedsmidler ansøgning om overførsel af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 Aalborg Kommune27-02-20171601573313908
Faaborg-Midtfyn KommuneTilbagemelding en værdig ældrepleje Faaborg-Midtfyn Kommune overførselsanmodning fra 2016 til 201727-02-20171601595313752
Lyngby-Taarbæk KommuneTilbagemelding opdateret redegørelse 2017-tilskuddet en værdig ældrepleje Lyngby-Taarbæk Kommune27-02-20171601891313529
Kolding KommuneKolding Kommune angående statusrapport for 2016 til projektnr. 65234 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.27-02-20171605228313550
Tønder KommuneTønder Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68460 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.27-02-20171608038313716
Gentofte KommuneJusteret budget og projektbeskrivelse - pulje til målrettet antibiotikaforbrug m.v.23-02-20171608960311588
Københavns KommuneStatusrapport partnerskabspuljen - Motions- og Sansestien27-02-20171601419314024
Furesø KommuneAfrapportering, partnerskabspuljen27-02-20171601428313820
Aalborg KommuneVærdighedsmidler ansøgning om overførsel af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 Aalborg Kommune27-02-20171601573313864
Faaborg-Midtfyn KommuneEn værdig ældrepleje Faaborg-Midtfyn Kommune overførsel fra 2016 til 201727-02-20171601595314241
Faxe KommuneAcceptskrivelse Faxe Kommune en værdig ældrepleje 201727-02-20171601600313859
Fredericia KommuneAnsøgning om overførsel af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 en værdig Ældrepleje Fredericia Kommune27-02-20171601602314087
Kolding KommuneAnmodning om overførsel af værdighedsmidler fra 2016 til 2017 Kolding Kommune27-02-20171601715314013
Kolding KommuneKolding Kommune angående statusrapport for 2016 til projektnr. 65234 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.27-02-20171605228313536
Allerød Kommuneønsker møde med ældreministeren vedr. afbureaukratisering af arbejdsgange og puljeudmeldinger24-02-20171610726313282
Viborg KommuneUdbetalingsanmodning - pulje til demensboliger24-02-20171611340312971
Københavns KommuneAfrapportering om stofindtagelsesrum 2016, Københavns Kommune24-02-2017SJ-STD-DEPHHC312690
Høje-Taastrup KommuneAfrapportering og regnskab - puljen til demensboliger 2015.23-02-20171700508311790
Helsingør KommuneHelsingør Kommune afslutning af projektnr. 22304 til puljen til opsøgende tandpleje for særligt socialt udsatte grupper.28-02-20171601496315273
Hedensted KommuneHedensted Kommune godkendelse af budget til projektnr. 65212 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.28-02-20171601530314689
Frederiksberg KommuneFrederiksberg Kommune godkendelse af budget til projektnr. 65250 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.28-02-20171605358315381
Tønder KommuneTønder Kommune projektnr. 68460 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.28-02-20171608038314535
Odense KommuneBesvarelse af henvendelse vedr. sammenstilling af sundhedsdata27-02-20171611465313928
Aalborg KommuneSvar på henvendelse vedr. udmøntning af satspuljen "Tidlig indsats for sårbare familier"23-02-20171701445313491
Svendborg KommuneStatus for 2016 - Puljen til partnerskaber om forebyggende sundhedstjek på arbejdspladser, Svendborg28-02-20171601262315297
Københavns KommunePartnerskabspuljen - projektstatus 201627-02-20171601446314539
Ballerup KommuneStatus for "Opsporing af og indsats for fysisk inaktive skolebørn med fokus på trivsel og overvægtsproblematikker"28-02-20171601460314816
Hedensted KommuneHedensted Kommune budget til projektnr. 65212 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.27-02-20171601530314637
Billund KommuneOverførselsanmodning en værdig ældrepleje Billund Kommune22-02-20171601582315169
Fredericia KommuneAnsøgning om overførsel af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje Fredericia Kommune28-02-20171601602315497
Frederikshavn KommuneNyt skema redegørelse for anvendelsen af midlerne til en mere værdig ældrepleje i 2017 Frederikshavn Kommune28-02-20171601604315515
Odsherred KommuneOdsherred Kommune opdateret regørelse for anvendelsen af Værdighedsmidler 2017 mv.28-02-20171601902315508
Haderslev KommuneHaderslev Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65239 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.27-02-20171605297314421
Frederiksberg KommuneFrederiksberg Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65250 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.27-02-20171605358314453
Frederiksberg KommuneFrederiksberg Kommune fremsender økonomistatus til statusrapport for 2016 til projektnr. 65250 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.28-02-20171605358315367
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65259 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.28-02-20171605413315350
Sønderborg KommuneSønderborg Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65261 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.28-02-20171605417314968
Herning KommuneHerning Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65266 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.28-02-20171605439314997
Frederiksberg KommuneFrederiksberg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68402 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.28-02-20171607820315031
Sønderborg KommuneSønderborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68459 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.28-02-20171608037315375
Aalborg KommuneSpørgsmål vedr. prioritering i venteliste ift. kommunal rehabilitering28-02-20171701686314814
Frederikshavn KommuneAcceptskrivelse Frederikshavn Kommune en værdig ældrepleje 201701-03-20171601604316334
Langeland KommuneOverførselsanmodning værdighedspuljen Langeland Kommune01-03-20171601887316194
Vesthimmerlands KommuneAnsøgning om overførsel af uforbrugte 2016 midler til 2017 en værdig ældrepleje Vesthimmerlands Kommune01-03-20171601938315976
Frederikshavn KommuneTilbagemelding ny redegørelse for anvendelsen af midlerne til en værdig ældrepleje i 2017 Frederikshavn Kommune01-03-20171601604316098
Odsherred KommuneOdsherred Kommune tilbagemelding opdateret redegørelse for anvendelsen af Værdighedsmidler 201701-03-20171601902316302
Vesthimmerlands KommuneTilbagemelding ansøgning om overførsel af uforbrugte 2016 midler til 2017 værdighedspuljen Vesthimmerlands Kommune01-03-20171601938316288
Thisted KommuneTilbagemelding ansøgning om overførsel af puljemidler til klippekortsordningen for svage hjemmehjælpsmodtagere Thisted Kommune01-03-20171606935316574
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune godkendelse af budget til projektnr. 65259 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.02-03-20171605413317028
Aarhus KommuneAarhus Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65240 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.01-03-20171605301317072
Vejle KommuneVejle Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65243 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.01-03-20171605333316996
Gentofte KommuneGentofte Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65258 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.01-03-20171605412317086
Albertslund KommuneAlbertslund Kommune revideret budget til projektnr. 65259 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.01-03-20171605413317010
Hedensted KommuneHedensted Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65264 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling til dobbeltbelastede.01-03-20171605433316973
Kerteminde KommuneKerteminde Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68450 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.01-03-20171607327316924
Nordfyns KommuneNordfyns Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68454 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.01-03-20171607869316934
Dragør KommuneDragør Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68405 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.01-03-20171607982316949
Høje-Taastrup KommuneHøje-Taastrup Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68412 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.28-02-20171607990316883
Assens KommuneAssens Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68448 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.28-02-20171608027316807
Odense KommuneOdense Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68452 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.01-03-20171608032316960
Københavns KommuneInvitation til sundhedsministeren til at tale ved arrangement den 18. april 201701-03-20171610653316382
Hillerød KommunePulje til løft af ældreområdet - regnskab for de resterende midler i skema med rigtigt årstal28-02-20171701550315024
Herning KommuneVedr. Afrapportering af støtte til Demensvenlige omgivelser 1. december 2015 til 30 november 2016.01-03-20171701719315719
Skive KommuneSvar klippekort i hjemmeplejen regnskab og ansøgning om overførsel af midler til 201703-03-20171606927318256
Ældrerådet i Faaborg-Midtfyn KommuneSvar på invitation til ældreministeren til at være oplægsholder på årlig informationsdag03-03-20171610726318813
Aalborg KommuneVærdighedsmidler ansøgning om overførsel af ubrugte midler fra 2016 til 2017 Aalborg Kommune03-03-20171601573318132
Gladsaxe KommuneFremsendelse af regnskab 2016 værdighedsmilliard Gladsaxe Kommune03-03-20171601673318176
Mariagerfjord KommuneAcceptskrivelse en værdig ældrepleje Mariagerfjord Kommune 201702-03-20171601893318031
Ringkøbing-Skjern KommuneOverførselsanmodning en værdig ældrepleje Ringkøbing-Skjern Kommune02-03-20171601905318286
Skive KommuneKlippekort i hjemmeplejen regnskab og ansøgning om overførsel af midler til 201703-03-20171606927318258
Frederikssund KommuneAnsøgning om omprioritering og overførsel af ubrugte midler fra puljen til demensindretning af plejeboliger24-02-20171701777316835
Næstved KommuneBekræftelse på anvendelse - puljen til demensboliger 2015.22-02-20171701781310903
Børne- og Socialministeriet
Aabenraa Kommune
Børne- og Socialministeriet oversender henvendelse fra Aabenraa kommune vedr. EU-opholdsret og mellemstatslig refusion09-02-20171701839300936
Aabenraa KommuneOpdateret materiale en værdig ældrepleje Aabenraa Kommune 201706-03-20171601572319601
Jammerbugt KommuneOpdateret redegørelse en værdig ældrepleje Jammerbugt kommune 201706-03-20171601597319820
Jammerbugt KommuneOpdateret redegørelse en værdig ældrepleje Jammerbugt kommune 201706-03-20171601597319582
Frederikshavn KommuneOverførselsanmodning Frederikshavn Kommune en værdig ældrepleje 201706-03-20171601604319725
Gentofte KommuneOverførselsanmodning en værdig ældrepleje 2017 Gentofte Kommune06-03-20171601672319984
Thisted KommuneOverførsel af puljemidler til klippekortsordningen for svage hjemmehjælpsmodtagere - Thisted Kommune02-03-20171606935318046
Ikast-Brande KommuneAccept vedr. tilskudsbetingelser - pulje til demensboliger27-02-20171611317319019
Kalundborg KommuneUdbetalingsanmodning - pulje til demensboliger28-02-20171611319319044
Hillerød KommuneHenvendelse af 2. marts 2017 fra Hillerød Kommune vedr. udlevering/betaling af pumpe i forbindelse med sondeernæring02-03-20171701853317886
Jammerbugt KommuneTilbagemelding opdateret redegørelse en værdig ældrepleje Jammerbugt kommune 201706-03-20171601597319856
Allerød KommuneVedr. Opfølgende henvendelse fra borgmester og udvalgsformand til ældreministeren om møde03-03-20171610726318206
Køge KommuneKøge Kommune angående omdisponering i budget til projektnr. 62130 til pujen til styrket genoptræning og rehabilitering for mennesker med hjerneskade.03-03-20171601343321045
Frederiksberg KommuneFrederiksberg Kommune regnskab og slutrapport til projektnr. 22302 til puljen til opsøgende tandpleje til særligt socialt udsatte.03-03-20171601494321054
Faxe KommuneÆndringsanmodning mindre projekt værdighedsmiderne 201607-03-20171601600321223
Vesthimmerlands KommuneAnsøgning om overførsel af uforbrugte 2016-midler til 2017 en værdig ældrepleje Vesthimmerlands Kommune07-03-20171601938321469
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65232 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.07-03-20171605212320945
Skanderborg KommuneSkanderborg Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65257 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.07-03-20171605408320988
Glostrup KommuneGlostrup Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65268 til puljen til styrkelse alkoholbehandling af dobbeltbelastede.03-03-20171605445320833
Syddjurs KommuneSyddjurs Kommune revideret budget til projektnr. 68474 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.06-03-20171607342321064
Fredensborg KommuneFredensborg Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68420 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.06-03-20171607531321059
Rødovre KommuneRødovre Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 6841 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-03-20171607992320983
Køge KommuneKøge Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68431 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.03-03-20171608009320850
Roskilde KommuneRoskilde Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68432 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.06-03-20171608011321002
Nyborg KommuneNyborg Kommune revideret budget til projektnr. 68451 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-03-20171608030320998
Tønder KommuneTønder Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68460 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-03-20171608038320968
Rebild KommuneRebild Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68493 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.07-03-20171608066321145
Rudersdal KommuneHenvendelse vedr. frikommunenetværk07-03-20171610840321356
Kalundborg KommuneOpdateret budget vedr. puljen til demensboliger.06-03-20171611319320362
Lyngby-Taarbæk KommuneAfrapportering og regnskab vedr. puljen til demensboliger03-03-20171611321320126
Ringsted KommuneRevideret budget og ansøgning vedr. puljen til demensboliger.06-03-20171611329319764
Aabenraa KommuneOverførselsanmodning en værdig ældrepleje Aabenraa Kommune07-03-20171601572321158
Aalborg KommuneTilbagemelding Værdighedsmidler overførsel af ubrugte midler fra 2016 til 2017 Aalborg Kommune07-03-20171601573321162
Billund KommuneTilbagemelding en værdig ældrepleje Billund Kommune overførselsanmodning07-03-20171601582321159
Brøndby KommuneTilbagemelding Værdighedspuljen overførselsanmodning Brøndby Kommune07-03-20171601587321164
Faaborg-Midtfyn KommuneTilbagemelding en mere værdig ældrepleje Faaborg-Midtfyn Kommune overførsel fra 2016 til 201707-03-20171601595321137
Fredericia KommuneTilbagemelding overførsel af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje07-03-20171601602321131
Frederikshavn KommuneTilbagemelding Frederikshavn Kommune en værdig ældrepleje overførselsanmodning07-03-20171601604321149
Halsnæs KommuneTilbagemelding en værdig ældrepleje 2017 overførsel af midler fra 2016 til 2017 Halsnæs Kommune07-03-20171601692321142
Hørsholm KommuneTilbagemelding værdighedspuljen Hørsholm Kommune overførselsanmodning07-03-20171601708321163
Ishøj KommuneVærdighed 2016 overførsel af midler fra 2016-2017 Ishøj Kommune07-03-20171601710321160
Kolding KommuneTilbagemelding Kolding Kommune overførsel af værdighedsmidler fra 2016 til 201707-03-20171601715321151
Langeland KommuneTilbagemelding Værdighedspuljen Langeland Kommune overførselsanmodning07-03-20171601887321167
Norddjurs KommuneTilbagemelding en værdig ældrepleje 2017 overførselsanmodning Norddjurs Kommune07-03-20171601896321140
Odsherred KommuneTilbagemelding Odsherred Kommune værdighedsmidler overførselsanmodning07-03-20171601902321153
Ringkøbing-Skjern KommuneTilbagemelding en værdig ældrepleje Ringkøbing-Skjern Kommune overførselsanmodning07-03-20171601905321144
Roskilde KommuneTilbagemelding værdighedsmidler Roskilde Kommune overførselsanmodning07-03-20171601907321157
Rudersdal KommuneTilbagemelding en værdig ældrepleje Rudersdal Kommune overførselsanmodning07-03-20171601908321156
Samsø KommuneTilbagemelding overførsel af uforbrugte værdighedsmidler Samsø Kommune07-03-20171601911321133
Thisted KommuneTilbagemelding en værdig ældrepleje overførselsanmodning for uforbrugte midler fra 2016 til 2017 Thisted Kommune07-03-20171601928321139
Tønder KommuneTilbagemelding anmodning overførsel af midler fra 2016 til 2017 værdighedspuljen07-03-20171601929321130
Albertslund KommuneSUM hører kommune for opklarende spørgsmål: Henvendelse fra hovedstadsregionens kommuner vedr. frit valg for borgere med fælles hjælperordninger07-03-20171609673321001
Hvidovre KommuneOverførselsanmodning fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje Hvidovre Kommune08-03-20171601705322342
Nordfyns KommuneNordfyns Kommune ansøgning om overførsel af uforbrugte midler værdighedsmilliarden08-03-20171601897322275
Silkeborg KommuneOverførselsanmodning Silkeborg Kommune en værdig ældrepleje08-03-20171601912322337
Børne- og Socialministeriet
Ishøj Kommune
Ny henvendelse vedr. svar på henvendelse fra Ishøj Kommune om betaling ifm. respirationshjælp06-03-20171609670320764
Køge KommuneKøge Kommune godkendelse af omdisponering i budget til projektnr. 62130 til puljen til styrket genoptræning og rehabilitering af personer med erhvervet hjerneskade.09-03-20171601343323067
Halsnæs KommuneHalsnæs Kommune angående regnskab og slutrapport til projektnr. 65203 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.09-03-20171601511323126
Holstebro KommuneSpørgsmål og svar vedr. mailadresse i forbindelse med Projekt kompetenceudvikling, teknologi og dataunderstøttelse09-03-20171603328322966
Nyborg KommuneNyborg Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68451 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-03-20171608030323638
Nyborg KommuneNyborg Kommune projektnr. 68451 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.09-03-20171608030323654
Viborg KommuneVedr. forespørgsel om ansøgningsvejledning til pulje til demensboliger 2016 samt aftale om udmøntning af satspuljen 2015.08-03-20171611340321853
Gentofte KommuneBekræftigelse på modtaget ansøgning vedr. klippekortordningen08-03-20171700521321896
Halsnæs KommuneHalsnæs Kommune angående regnskab og slutrapport til projektnr. 65203 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.09-03-20171601511323121
Herning KommuneOverførselsanmodning en værdig ældrepleje Herning Kommune 2016 til 201709-03-20171601687323133
Holbæk KommuneOverførsel af midler en værdig ældrepleje Holbæk Kommune09-03-20171601693323327
Læsø KommuneRegnskab 2016 for tilskud fra pulje til en mere værdig ældrepleje - Læsø Kommune08-03-20171601892322386
Sønderborg KommuneSønderborg Kommune fremsender økonomistatus til statusrapport for 2016 til projektnr. 65261 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.08-03-20171605417323666
Kalundborg KommuneUdbetalingsanmodning - puljen til demensboliger06-03-20171611319321941
Viborg KommuneOverførselsanmodning en værdig ældrepleje 2016/2017 Viborg Kommune10-03-20171601939324749
Kolding KommuneKolding Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65234 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.09-03-20171605228324210
Rødovre KommuneRødovre Kommune fremsender økonomistatus til statusrapport for 2016 til projektnr. 65255 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.02-03-20171605404324760
Rødovre KommuneRødovre Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65255 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.10-03-20171605404324790
Sønderborg KommuneSønderborg Kommune revideret budget til projektnr. 65261 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.10-03-20171605417324668
Frederikssund KommuneMedicin kontra kædedyner08-03-20171701995322171
Københavns KommuneSvar vedr. status for 2016 - projekt "Fællesskab på tværs - Motions- og sansesti"09-03-20171601419324101
Morsø KommuneSvar vedr. status for 2016 - projekt "Indflydelse på egen sundhed for psykisk udviklingshæmmede ..."09-03-20171601426323790
Rødovre KommuneRødovre Kommune godkendelse af overførsel af midler til 2017 til projektnr. 65255 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.10-03-20171605404324804
Sønderborg KommuneSønderborg Kommune godkendelse af budget til projektnr. 65261 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.10-03-20171605417324675
Sønderborg KommuneSønderborg Kommune angående revideret budget til projektnr. 65261 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.10-03-20171605417324216
Aabenraa KommuneNy redegørelse en værdig ældrepleje Aabenraa Kommune 201713-03-20171601572325473
Frederikssund KommuneRedegørelse for anvendelse af midlerne til en mere værdig ældrepleje 2017 samt skema til overførsel af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 (en værdig ældrepleje)13-03-20171601605325750
Horsens KommuneOverførselsanmodning uforbrugte midler fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje Horsens Kommune13-03-20171601607325815
Lyngby-Taarbæk KommuneOverførsel af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 - en værdig ældrepleje - Lyngby-Taarbæk Kommune10-03-20171601891324741
Varde KommuneNy redegørlse en værdig ældrepleje Varde Kommune 201713-03-20171601934325808
Aarhus KommuneOverførselsanmodning vedr. Puljen til øget livskvalitet for de svageste hjemmehjælpsmodtagere13-03-20171606948325467
Odense KommuneSvar vedr. afrapportering på Stofindtagelsesrum i Odense Kommune09-03-20171700533324725
Odense KommuneAfrapportering på Stofindtagelsesrum i Odense Kommune27-02-20171700533324736
Aarhus KommuneSvar vedr. afrapportering af stofindtagelsesrum 2016 - Aarhus Kommune10-03-20171700533324753
Vejle KommuneAfrapportering vedr. stofindtagelsesrummet i Vejle Kommune28-02-20171700533324734
Aarhus KommuneAfrapportering af stofindtagelsesrum 2016 - Aarhus Kommune09-03-20171700533324728
Aabenraa KommuneTilbagemelding materiale Aabenraa Kommune en værdig ældrepleje 201713-03-20171601572325476
Frederikssund KommuneTilbagemelding redegørelse for anvendelse af midlerne til en mere værdig ældrepleje 2017 samt skema til overførsel af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 (en værdig ældrepleje)13-03-20171601605325755
Varde KommuneTilbagemelding ny redegørelse Varde Kommune en værdig ældrepleje 201713-03-20171601934325811
Aarhus KommuneTilbagemelding overførselsanmodning vedr. Puljen til øget livskvalitet for de svageste hjemmehjælpsmodtagere13-03-20171606948325470
Fredensborg KommuneVærdighedspuljen ansøgning om overførelsel af 2016 midler til 2017 Fredensborg kommune14-03-20171601601326122
Horsens KommuneSkema til overførsel af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje - Horsens Kommune13-03-20171601607325449
Hedensted KommuneSvar vedr. pulje til etablering af sundheds- og lægehuse03-03-20171702027325086
Læsø KommuneKommunal medfinansiering - konsekvens for Læsø Kommune07-03-20171702097322746
Horsens KommuneSvar vedr. skema til overførsel af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje - Horsens Kommune13-03-20171601607325457
Hedensted KommunePulje til etablering af sundheds- og lægehuse.13-03-20171702027325351
Holbæk KommuneAnmodning om overførsel af midler fra 2016 til 2017 - Gl. klippekortsordning14-03-20171606864326438
Holbæk KommuneTilbagemelding vedr. anmodning om overførsel af midler fra 2016 til 2017 - Gl. klippekortsordning14-03-20171606864326453
Morsø KommuneAcceptskrivelse og udbetalingsanmodning - projekt "Indflydelse på egen sundhed for psykisk udviklingshæmmede ..."14-03-20171601426327237
Fanø KommuneOpdateret rdegørelse vedr. 2017-midler en værdig ældrepleje Fanø Kommune16-03-20171601596327964
Guldborgsund KommuneRegnskab for 2016 værdighedsmillioner Guldborgsund Kommune16-03-20171601678328188
Lejre KommuneRegnskab 2016-midler en værdig ældrepleje Lejre Kommune16-03-20171601888327925
Lyngby-Taarbæk KommuneTillæg overførsel uforbrugte midler fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje Lyngby-Taarbæk Kommune15-03-20171601891327595
Gladsaxe KommuneVedr. besøget på seniorcenter Egegården i Gladsaxe Kommune09-03-20171702132322821
Haderslev KommuneSvar vedr. status for 2016 - projekt "Unge på sporet".15-03-20171601455326960
Lejre KommuneKvittering for modtagelse af statusrapport og revisorpåtegnet regnskab - Puljen til demensboliger - Lejre Kommune15-03-20171609456327020
Københavns KommuneSvar på sundheds- og omsorgsborgemensters henvendelsen til ældreministeren15-03-20171701279327401
Ishøj KommuneSvar vedr. servicepakker på plejehjem15-03-20171702127327379
Gribskov KommuneTilbagemelding overførselsanmodning af midler fra 2016 til 2017 Gribskov Kommune en værdig ældrepleje17-03-20171601676328477
Roskilde KommuneVedr. demensboligpuljen16-03-20171601847328009
Aarhus KommuneSvar på invitation til ældreministern til at besøge Aarhus17-03-20171610726328564
Holstebro KommuneBudgetjustering - puljen til demensboliger16-03-20171611315327990
Faaborg-Midtfyn KommuneSygepleje og hjemmehjælp på øer uden fast forbindelse16-03-20171700990327742
Københavns KommuneAcceptskrivelsen, regnskab og budget og udbetalingsanmodning16-03-20171601446328867
Allerød KommuneInvitation til ældreminsisteren til besøg i Allerød Kommune16-03-20171610726328493
Odense KommuneOpfølgende spørgsmål fra Odense Kommune om hjemmel til indhentning af oplysninger fra borgerjournaler08-03-20171611465328943
Københavns KommuneBudget for 2017 - projekt "Nye veje til trivsel og bevægelse i boligområder"17-03-20171601446328934
Kolding KommuneKvittering for modtagelse af evaluering - projekt "Forebyggende hjemmebesøg efter sygehusophold".17-03-20171601798329208
Ballerup KommuneKvittering for modtagelse af afrapportering - projekt "God aldring blandt etniske borgere".17-03-20171601799329211
Lolland KommuneTilbagemelding opdateret redegørelse en værdig ældrepleje 2017 Lolland Kommune20-03-20171601890330324
Lyngby-Taarbæk KommuneVedr. aflæggelse af regnskab for projektet "Hjemlighed på fem plejecentre"16-03-20171611321328085
Køge KommuneKøge Kommune godkendelse af omdisponering i budget til projektnr. 62130 til puljen til styrket genoptræning og rehabilitering af personer med erhvervet hjerneskade.17-03-20171601343330332
Lolland KommuneOpdateret redegørelse en værdig ældrepleje 2017 Lolland Kommune18-03-20171601890330239
Syddjurs KommuneOverførselsanmodning en værdig ældrepleje Syddjurs Kommune19-03-20171601925330242
Tårnby KommuneVærdighedspuljen ansøgning om overførsel af uforbrug tilskud til 2017 - Tårnby Kommune16-03-20171601931328269
Rødovre KommuneRødovre Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65255 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.10-03-20171605404330795
Middelfart KommuneMiddelfart Kommune spørgsmål til brug af bevillingen til projektnr 65260 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.20-03-20171605414330710
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68401 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.13-03-20171607979330729
Nyborg KommuneNyborg Kommune tilbagesender accept af skudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68451 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.16-03-20171608030330563
Rebild KommuneRebild Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68493 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.16-03-20171608066330433
Allerød KommuneSvar på henvendelse fra Allerød Kommune vedr. invitation til ældreminsteren til besøg i kommunen17-03-20171610726328496
Haderslev KommuneOpdateret budget og regnskabsstatus - projekt "Unge på sporet"17-03-20171601455330808
Albertslund KommuneOverførselsanmodning af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje Albertslund Kommune21-03-20171601577331248
Brønderslev KommuneOverførselsanmodning af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje Brønderslev Kommune21-03-20171601588331430
Gentofte KommuneOverførselsanmodning uforbrugte midler fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje Gentofte Kommune21-03-20171601672331591
Skanderborg KommuneOpdateret redegørelse for anvendelsen af midlerne til en mere værdig ældrepleje i 2017 Skanderborg Kommune21-03-20171601914331244
Holbæk KommuneHolbæk Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65241 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.21-03-20171605329331369
Guldborgsund KommuneGuldborgsund Kommune spørgsmål til budgettet til projektnr. 68445 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.06-03-20171607530331194
Kolding KommuneInvitation til ældreministeren til besøg i Kolding Kommune20-03-20171610726330984
Haderslev KommuneBudget udestår - puljen "Unge på sporet".20-03-20171601455330822
Albertslund KommuneTilbagemelding overførselsanmodning uforbrugte midler fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje Albertslund Kommune21-03-20171601577331363
Brønderslev KommuneTilbagemelding overførselsanmodning af uforbrugt midler fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje21-03-20171601588331433
Fanø KommuneTilbagemelding overførselsanmodning en værdig ældrepleje Fanø Kommune21-03-20171601596331228
Fredensborg KommuneTilbagemelding værdighedspuljen ansøgning om overførsel af 2016 midler Fredensborg Kommune21-03-20171601601331237
Frederikssund KommuneTilbagemlding en værdig ældrepleje overførsel af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 Frederikssund Kommune21-03-20171601605331227
Horsens KommuneTilbagemelding overførsel af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje Horsens Kommune21-03-20171601607331236
Gentofte KommuneTilbagemelding overførselsanmodning af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje21-03-20171601672331745
Herning KommuneTilbagemelding overførselsanmodning en værdig ældrepleje Herning Kommune21-03-20171601687331224
Holbæk KommuneTilbagemelding overførsel af midler en værdig ældrepleje Holbæk Kommune21-03-20171601693331230
Hvidovre KommuneTilbagemelding overførselsanmodning fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje Hvidovre Kommune21-03-20171601705331220
Lyngby-Taarbæk KommuneTilbagemelding overførsel af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje Lyngby-Taarbæk Kommune21-03-20171601891331238
Silkeborg KommuneTilbagemelding overførselsanmodning en værdig ældrepleje Silkeborg Kommune21-03-20171601912331233
Skanderborg KommuneTilbagemelding ny redegørelse for anvendelsen af midlerne til en mere værdig ældrepleje i 2017 Skanderborg Kommune21-03-20171601914331381
Syddjurs KommuneTilbagemelding overførselsanmodning værdighedspuljen Syddjurs Kommune21-03-20171601925331239
Vesthimmerlands KommuneTilbagemelding ansøgning om overførsel af uforbrugte 2016 midler til 2017 en værdig ældrepleje Vesthimmerlands Kommune21-03-20171601938331231
Viborg KommuneTilbagemelding overførselsanmodning en værdig ældrepleje 2016/2017 Viborg Kommune21-03-20171601939331221
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune: vedr. udsættelse af regnskab for 2016.21-03-20171603509331581
Middelfart KommuneMiddelfart Kommune godkender brug af bevilling til projektnr. 65260 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.21-03-20171605414331447
Syddjurs KommuneSyddjurs Kommune projektnr. 68474 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.21-03-20171607342331250
Syddjurs KommuneSyddjurs Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68474 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.21-03-20171607342331234
Albertslund KommuneSUM lukker sag: Henvendelse fra hovedstadsregionens kommuner vedr. frit valg for borgere med fælles hjælperordninger16-03-20171609673331376
Aalborg KommuneSvar på henvendelse vedr. Styrelsen for Patientsikkerheds risikobaserede tilsyn med behandlingssteder21-03-20171700665331543
Roskilde KommuneKvittering for ansøgning vedr. puljen til renovering og etablering af køkkener - Roskilde Kommune20-03-20171702242330917
Glostrup KommuneSvar fra Sundheds- og Ældreministeriet ang. puljen til etablering af køkkener20-03-20171702249330959
Hedensted KommuneHedensted Kommune afslutning af projektnr. 65212 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.22-03-20171601530331802
Sønderborg KommuneSønderborg Kommune afslutning af projektnr. 65216 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.22-03-20171601534331813
Holstebro KommuneTilbagemelding en værdig ældrepleje overførsel af midler fra 2016 til 201722-03-20171601700331870
Nordfyns KommuneTilbagemelding Nordfyns Kommune ansøgning om overførsel af uforbrugte midler værdighedsmia.21-03-20171601897331226
Tårnby KommuneTilbagemelding værdighedspuljen overførsel af uforbrug til skud til 2017 Tårnby Kommune22-03-20171601931331840
Vejle KommuneVejle Kommune: Tilskud fra ministeriet for 2017 til stofindtagelsesrum21-03-20171606590331641
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune: Tilskud fra ministeriet for 2017 til stofindtagelsesrum21-03-20171606590331638
Aarhus KommuneAarhus Kommune: Tilskud fra ministeriet for 2017 til stofindtagelsesrum21-03-20171606590331645
Odense KommuneOdense Kommune: Tilskud fra ministeriet for 2017 til stofindtagelsesrum21-03-20171606590331651
Hedensted KommuneHedensted Kommune regnskab og slutrapport til pojekt 65212 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.21-03-20171601530331377
Sønderborg KommuneSønderborg Kommune regnskab og slutrapport til projekt nr. 65216 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.21-03-20171601534331385
Holstebro KommuneEn værdig ældrepleje overførsel af midler fra 2016 til 2017 Holstebro Kommune22-03-20171601700331865
Høje-Taastrup KommuneEn værdig ældrepleje anmodning om overførsel af midler fra 2016 til 2017 Høje-Taastrup Kommune22-03-20171601706331924
Hedensted KommuneHedensted Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68485 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.22-03-20171608060332406
Guldborgsund KommuneIndbydelse til ældreministeren - tiltag efter midler fra Ældrepuljen til Guldborgsund Kommune21-03-20171610726331806
Billund KommuneSST videresender - Forespørgsel om forebyggende hjemmebesøg - Billund Kommune20-03-20171702252331063
Frederiksberg KommuneFrederiksberg Kommune afslutning af projektnr. 22302 til puljen til opsøgende tandpleje for særligt socialt udsatte - Tandbus.23-03-20171601494332729
Skive KommuneSvar til Skive Kommune ang. puljen til etablering af køkkener11-01-20171700326332898
Gentofte KommuneRegnskab med revisorerklæring - Værdighedspuljen 2016 - Gentofte Kommune23-03-20171601672332975
Middelfart KommuneOverførsel af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje Middelfart Kommune23-03-20171601894332981
Svendborg KommuneRegnskab og ansøgning om overførsel af midler fra puljen en mere værdig ældrepleje 2016 Svendborg Kommune23-03-20171601924332902
Svendborg KommuneRegnskab for værdighedsmidler. Svendborg Kommune.23-03-20171601924333158
Odsherred KommuneOdsherred Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65274 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.22-03-20171605452332748
Hjørring KommuneRegnskab fra Hjørring Kommune, Værdighedspuljen 201624-03-20171601690333972
Kolding KommuneKolding Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 65234 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.23-03-20171605228333355
Holbæk KommuneHolbæk Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65241 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.23-03-20171605329333334
Syddjurs KommuneSyddjurs Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65247 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.23-03-20171605355333345
Helsingør KommuneHelsingør Kommune fremsender økonomistatus til statusrapport for 2016 til projektnr. 65256 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.24-03-20171605407333630
Helsingør KommuneHelsingør Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65256 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.24-03-20171605407333429
Skive KommuneSkive Kommune: Regnskab og faglig afrapportering på projekt "Frivillige måltidsværter"30-01-20171609864334153
Københavns KommuneDemensegnet ombygning og indretning af plejecentre - Spørgsmål fra Københavns Kommune09-03-20171611320333248
Helsingør KommuneHelsingør Kommune: Kommentar til ansøgning til pulje til køkkener fra Helsingør Kommune24-03-20171702242333427
Skive KommuneSkive Kommune: Regnskab og faglig afrapportering på projekt "Frivillige måltidsværter"30-01-20171702385334134
Middelfart KommuneTilbagemelding overførsel af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje Middelfart Kommune24-03-20171601894333963
Svendborg KommuneTilbagemelding ansøgning om overførsel af midler fra puljen en værdig ældrepleje 2016 Svendborg Kommune24-03-20171601924333964
Horsens KommuneEfterspørger regnskab og erfaringsopsamling26-03-20171603086334171
Helsingør KommuneHelsingør Kommune godkendelse af budget til projektnr. 65256 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.24-03-20171605407333668
Mariagerfjord KommuneSundheds- og Ældreministeriet efterspørger regnskab og erfaringsopsamling26-03-20171606897334176
Aarhus KommuneEfterspørgsel på erfaringsopsamling26-03-20171608774334164
Randers KommuneSundheds- og Ældreministeriet efterspørger faglig afrapportering og regnskab26-03-20171609805334172
Hedensted KommuneSundheds- og Ældreministeriet efterspørger regnskab og erfaringsopsamling26-03-20171609862334175
Odsherred KommuneSundheds- og Ældreministeriet efterspørger regnskab og erfaringsopsamling26-03-20171609863334174
Vallensbæk KommuneSundheds- og Ældreministeriet efterspørger regnskab og erfaringsopsamling26-03-20171611018334173
Syddjurs KommuneSyddjurs Kommune: Kvttering på ansøgningsskema Pulje til renovering, etablering og genetablering af lokale køkkener på landets plejecentre24-03-20171702242333379
Fredensborg KommuneFredensborg Kommune: Kvittering for ansøgningsskema: Pulje Køkken Plejecentre24-03-20171702242333392
Helsingør KommuneHelsingør Kommune: Kvittering for ansøgning til pulje til køkkener fra Helsingør Kommune24-03-20171702242333389
Viborg KommuneKvittering for henvendelse; Udløb af frikommuneforsøg i henhold til Frikommunelovens § 25, stk.2.26-03-20171702387334197
Lyngby-Taarbæk KommuneTilbagemelding overførselsanmodning klippekortmodellen for 2016 til 201727-03-2017SJ-STD-DEPSSK335158
Høje-Taastrup KommuneTilbagemelding en værdig ældrepleje i 2017 anmodning om overførsel af midler fra 2016 til 2017 Høje-Taastrup Kommune27-03-20171601706335045
Skanderborg KommuneTilbagemelding overførsel af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje27-03-20171601914334618
Silkeborg KommuneKvittering til Silkeborg Kommune - vedr. puljen "Det gode måltid"13-03-20171608772334180
Haderslev KommuneHaderslev Kommune: Kvittering på ansøgning til puljen til renovering og etablering af køkkener24-03-20171702242334055
Solrød KommuneSolrød Kommune: Kvittering - puljen til renovering og etablering af køkkener24-03-20171702242333361
Favrskov KommuneFavrskov Kommune: Kvittering for ansøgning til puljen målrettet renovering, etablering eller genetablering af lokale køkkener på plejecentre (Favrskov Kommune)24-03-20171702242334049
Odsherred KommuneOdsherred KOmmune: kvittering på Ansøgning Køkkener på Plejecentre27-03-20171702242335162
Nordfyns KommuneNordfyns KOmmune: Kvittering på ansøgning til pulje til renovering, etablering og genetablering af lokale køkkener på landets plejecentre27-03-20171702242335154
Haderslev KommuneOpdateret regnskabsstatus og budget - vedr. "Unge på sporet"21-03-20171601455333770
Faaborg-Midtfyn KommuneEn mere værdig ældrepleje Faaborg-Midtfyn Kommune, Regnskab 201624-03-20171601595333968
Favrskov KommuneRegnskab en mere værdig ældrepleje Favrskov Kommune 2016 og overførselsanmodning uforbrugte restmidler til 201727-03-20171601599335190
Høje-Taastrup KommuneEn værdig ældrepleje i 2017 anmodning om overførsel af midler fra 2016 til 2017 Høje-Taastrup Kommune27-03-20171601706335042
Langeland KommuneVærdighedspuljen Langeland Kommune - regnskab 201624-03-20171601887333396
Tønder KommuneTønder Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65231 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.27-03-20171605211334906
Silkeborg KommuneSilkeborg Kommune rykker for tilbagemelding - vedr. "Det gode måltid"28-02-20171608772334179
Thisted KommuneThisted Kommune: Afrapportering - vedr. pulje til udvikling af bedre rammer for det gode måltid for ældre.15-12-20161609861334157
Københavns KommuneKøbenhavns Kommunes notat til KL angående udfordringer vedr. puljen til metode- og kompetenceudvikling af døgnbehandlingstilbud til gravide med rusmiddelproblemer28-11-20161702246333620
Thisted KommuneThisted Kommune: Afrapportering - puljen til udvikling af bedre rammer for det gode måltid for ældre15-12-20161702385334138
Horsens KommuneOpdateret redegørelse for anvendelsen af midlerne til en værdig ældrepleje 2017 Horsens Kommune28-03-20171601607335388
Skanderborg KommuneSkema til overførsel af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje27-03-20171601914334614
Svendborg KommuneRevisorerklæring regnskab 2016 værdighedsmidler Svendborg Kommune28-03-20171601924335380
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune fremsender økonomistatus til statusrapport for 2016 til projektnr. 65232 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.28-03-20171605212335504
Slagelse KommuneSlagelse Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65248 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.28-03-20171605356336232
Glostrup KommuneGlostrup Kommune revideret budget til projektnr. 65268 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.28-03-20171605445336164
Skive KommuneSkive Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65269 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.28-03-20171605446336296
Københavns KommuneKøbenhavns Kommune, anmodning om udbetaling - vedr. stofindtagelsesrum22-03-20171606590334429
Syddjurs KommuneSyddjurs Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projekt 68474 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.28-03-20171607342336259
Middelfart KommuneMiddelfart Kommune revideret budget til projektnr. 68447 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.28-03-20171608026336336
Gentofte KommuneAnmodning om udbetaling - puljen til demensboliger23-03-20171611307334704
Silkeborg KommuneSilkeborg Kommune: Sejs Plejecenter -Ansøgning - puljemidler28-03-20171702242335703
Vejen KommuneHenvendelse om udgifter til plejehjælpemidler22-03-20171702420335007
Glostrup KommuneGlostrup Kommune godkendelse af revideret budget til projektnr. 65268 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.28-03-20171605445336216
Odense KommuneSvar på opfølgende spørgsmål vedr. videregivelse af oplysninger27-03-20171611465334516
Randers KommuneRanders Kommuner: Kvittering for ansøgning: Pulje til målrettet renovering, etablering eller genetablering af lokale køkkener på plejecentre.27-03-20171702242335164
Esbjerg KommuneEsbjerg Kommune: Kvittering for ansøgning - puljen til renovering og etablering af køkkener27-03-20171702242335156
Dragør KommuneDragør Kommune: Kvittering for ansøgning - puljen til renovering og etablering af køkkener27-03-20171702242335157
Gladsaxe KommuneGladsaxe Kommune: Kvittering for ansøgning - puljen til renovering og etablering af køkkener27-03-20171702242335160
Rebild KommuneRebild Kommune: Kvittering for ansøgning - puljen til renovering og etablering af køkkener27-03-20171702242335175
Viborg KommuneSvar på henvendelse om frikommuneforsøg I27-03-20171702387334592
Vejen KommuneSvar på henvendelse om udgifter til hjemmesygepleje/plejehjælpemidler27-03-20171702420335006
Vejen KommuneOpfølgning(svar på henvendelse om plejehjælpemidler)28-03-20171702420335495
Svendborg KommuneSvar vedr. status for 2016 - projekt Jeg føler mig da sund nok!28-03-20171601262335352
Favrskov KommuneTilbagemelding overførselsanmodning en mere værdig ældrepleje Favrskov Kommune29-03-20171601599337593
Glostrup KommuneTilbagemelding overførselsanmodning værdighedspuljen Glostrup Kommune29-03-20171601674337582
Varde KommuneTilbagemelding overførsel af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje Varde Kommune29-03-20171601934337589
Vejen KommuneTilbagemelding Vejen Kommune Værdighedspulje overførsel af uforbrugte 2016-midler til 201729-03-20171601936337588
Hjørring KommuneOk overførsel af midler fra 2016 til 2017 klippekortsordningen Hjørring Kommune29-03-20171606863337031
Haderslev KommuneAcceptskrivelse og udbetalingsanmodning - projekt Unge på sporet27-03-20171601455336043
Assens KommuneRegnskab 2016 En værdig ældrepleje Assens Kommune28-03-20171601579336748
Billund KommuneProjektregnskab for En mere værdig Ældrepleje, år 2016 Billund Kommune29-03-20171601582337262
Fredensborg KommuneEn mere værdig ældrepleje, Fredensborg Kommune 201629-03-20171601601337286
Fredensborg KommuneEn mere værdig ældrepleje regnskab 2016 Fredensborg Kommune29-03-20171601601337563
Fredericia KommuneProjektregnskab 2016 - Værdig Ældrepleje, Fredericia Kommune29-03-20171601602336981
Glostrup KommuneOverførselsanmodning Værdighedspuljen Glostrup Kommune 2016 til 201728-03-20171601674336794
Morsø KommuneEn værdig ældrepleje regnskab 2016 Morsø Kommune28-03-20171601895336807
Struer KommuneRegnskab vedr. En mere værdig ældrepleje 2016 Struer Kommune28-03-20171601923336781
Varde KommuneOverførselsanmodning af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 en værdig ældrepleje Varde Kommune28-03-20171601934336759
Vejen KommuneVejen Kommune Værdighedspulje 2016 regnskab 2016 og overførsel af uforbrugte midler til 201729-03-20171601936337123
Københavns KommuneAcceptskrivelse - vedr. pulje til statslig medfinansiering af stofindtagelsesrum i 201727-03-20171606590336149
Randers KommuneRanders Kommune: Indsendelse af delregnskab samt ændring/udvidelse af næste regnskabsperiode - Det gode måltid27-03-20171609805334302
Køge KommuneKøge Kommune: Ansøgning - pulje til renovering, etablering og genetablering af lokale køkkener på landets plejecentre28-03-20171702242335670
Ikast-Brande KommuneIkast-Brande Kommune - ansøgning - pulje til renovering og etablering af køkkener28-03-20171702242335748
Næstved KommuneNæstved Kommune ENDELIG: Ansøgninger lokale køkkener Næstved Kommune28-03-20171702242335757
Randers KommuneRanders Kommune: Indsendelse af delregnskab samt ændring/udvidelse af næste regnskabsperiode - Det gode måltid27-03-20171702385334312
Vejle Kommune Tilbgemelding overførselsanmodning af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 til ministeriet 30-03-2017 1601937 338442
Odense Kommune Odense Kommune godkendelse af budget til projektnr. 65244 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede. 30-03-2017 1605336 338105
Syddjurs Kommune Syddjurs Kommune godkendelse af budget til projektnr. 65247 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling. 30-03-2017 1605355 337841
Slagelse Kommune Slagelse Kommune godkendelse af budget til projektnr. 65248 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling. 30-03-2017 1605356 337719
Nordfyns Kommune Tilbagemelding Nordfyns Kommune ansøgning om overførsel af midler vedr. klippekortsmodellen 30-03-2017 1606890 338087
Middelfart Kommune Middelfart Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68447 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning. 30-03-2017 1608026 337648
Middelfart Kommune Middelfart Kommune projektnr. 68447 Tilsagn for 2017 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning. 30-03-2017 1608026 337650
Esbjerg Kommune Esbjerg Kommune godkendelse af budget til projektnr. 68461 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning. 30-03-2017 1608039 337786
Viborg Kommune Viborg Kommune fremsender slutrapport til projektnr. 22311 til puljen til opsøgende tandpleje til særligt socialt udsatte. 30-03-2017 1601198 338043
Randers Kommune Randers Kommune fremsender regnskab og slutrapport til projektnr. 65206 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede. 30-03-2017 1601517 338070
Silkeborg Kommune Silkeborg Kommune fremsender regnskab og slutrapport til projekt nr. 65208 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede. 30-03-2017 1601518 338068
Allerød Kommune En mere værdig ældrepleje regnskab 2016 Allerød Kommune 30-03-2017 1601578 338064
Faxe Kommune Regnskab 2016 Faxe Kommune en værdig ældrepleje 30-03-2017 1601600 337912
Herning Kommune Regnskab 2016 en værdig ældrepleje Herning Kommune 30-03-2017 1601687 338471
Hørsholm Kommune Regnskab med revisorpåtegning på værdighedspulje 2016 Hørsholm Kommune 30-03-2017 1601708 338515
Thisted Kommune Revideret regnskab for værdighedmilliard 2016 Thisted Kommune 30-03-2017 1601928 338212
Vejle Kommune Overførselsanmodning af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 til ministeriet Vejle Kommune 30-03-2017 1601937 338080
Odense Kommune Odense Kommune revideret budget til projektnr. 65244 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling. 30-03-2017 1605336 338077
Nordfyns Kommune Nordfyns Kommune - regnskab og ansøgning om overførsel af midler vedr. klippekortsmodellen 30-03-2017 1606890 338082
Randers Kommune Anmodning om overførsel af værdighedsmidler fra 2016 til 2017 Randers kommune 29-03-2017 1601903 337796
Randers Kommune Regnskab vedr. tilskud til en mere værdig ældrepleje 2016 Randers kommune 29-03-2017 1601903 337777
Syddjurs Kommune Syddjurs Kommune revideret budget til projektnr. 65247 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling. 29-03-2017 1605355 337824
Slagelse Kommune Slagelse Kommune revideret budget til projektnr. 65248 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling. 29-03-2017 1605356 337720
Silkeborg Kommune Silkeborg Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65249 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling. 29-03-2017 1605357 337725
Aalborg Kommune Aalborg Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65252 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling. 29-03-2017 1605375 337859
Esbjerg Kommune Esbjerg Kommune revideret budget til projekt 68461 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning. 29-03-2017 1608039 337749
Kalundborg Kommune Forlængelse af projektperioden for demensegnede boligere 27-03-2017 1611319 337012
Aalborg Kommune Fremsender projektsregnskab - puljen til demensboliger 24-03-2017 1601864 333957
Hillerød Kommune Hillerød Kommunes besvarelse af henvendelse vedr. klage over plejehjem 11-03-2017 1702536 325598
Brøndby KommuneBrøndby Kommune fremsender regnskab og slutrapport til projektnr. 65223 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.31-03-20171601542338908
Ballerup KommuneRegnskab fra Ballerup 2016 En værdig ældrepleje31-03-20171601581339650
Egedal KommuneEgedal Kommune værdighedsmilliarden aflæggelse af regnskab 2016 Egedal Kommune31-03-20171601590339535
Fanø KommuneRegnskab 2016 en værdig ældrepleje Fanø Kommune31-03-20171601596339328
Jammerbugt KommuneRevideret regnskab 2016 en værdig ældrepleje Jammerbugt Kommune31-03-20171601597339241
Frederikshavn KommuneRegnskab 2016 en værdig ældrepleje Frederikshavn Kommune.31-03-20171601604339642
Glostrup KommuneRevideret regnskab Værdighedspuljen 2016 Glostrup Kommune31-03-20171601674339100
Glostrup KommuneOpdateret redegørelse 2017 Værdighedspuljen Glostrup Kommune31-03-20171601674339443
Holbæk KommuneRegnskabsskema 2016 Pulje til Værdig Ældrepleje samt Klippekort31-03-20171601693339570
Holstebro KommuneRegnskab 2016 en værdig ældrepleje i Holstebro Kommune31-03-20171601700338980
Københavns KommuneMail 5: Regnskab 2016 og overførsler til en mere værdig ældrepleje i Københavns Kommune31-03-20171601723339743
Københavns KommuneMail 3: Regnskab 2016 og overførsler til en mere værdig ældrepleje i Københavns Kommune31-03-20171601723339739
Københavns KommuneMail 2: Regnskab 2016 og overførsler til en mere værdig ældrepleje i Københavns Kommune31-03-20171601723339735
Københavns KommuneMail 1: Regnskab 2016 og overførsler til en mere værdig ældrepleje i Københavns Kommune31-03-20171601723339733
Københavns KommuneMail 4: Regnskab 2016 og overførsler til en mere værdig ældrepleje i Københavns Kommune31-03-20171601723339741
Furesø KommuneRegnskab for andel af midler til en værdig ældrepleje i 2016 Furesø Kommune31-03-20171601804338996
Lemvig KommuneEn værdig ældrepleje 2016 Regnskab 2016 - Lemvig Kommune29-03-20171601889337810
Lyngby-Taarbæk KommuneRevisorerklæring regnskab 2016 en værdig ældrepleje Lyngby-Taarbæk Kommune31-03-20171601891339166
Norddjurs KommuneEn værdig ældrepleje 2017 revideret regnskab Norddjurs Kommune31-03-20171601896339181
Odense KommuneRegnskab Værdighedsmilliarden 2016 Odense Kommune31-03-20171601901339064
Ringkøbing-Skjern KommuneRevideret regnskab værdighedspuljen 2016 Ringkøbing-Skjern Kommune31-03-20171601905339421
Roskilde KommuneRegnskabsaflæggelse på Roskilde Kommunes andel af værdighedsmidlerne 201631-03-20171601907339509
Solrød KommuneRegnskab og redegørelse for uforbrugte midler Solrød kommune31-03-20171601918339224
Viborg KommuneEndeligt regnskab værdig ældrepleje Viborg Kommune 201631-03-20171601939339091
Ærø KommuneRevideret regnskab værdighedspulje 2016 Ærø Kommune mv.30-03-20171601942338974
Aabenraa KommuneAabenraa Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65237 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.31-03-20171605288338843
Tårnby KommuneTårnby Kommune revideret budget til projektnr. 65271 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.30-03-20171605449338835
Odense KommuneOdense Kommune, acceptskrivelse og udbetalingsanmodning31-03-20171606590339567
Holbæk KommuneRegnskabsskema 2016 Pulje til Værdig Ældrepleje samt Klippekort31-03-20171606864339578
Odsherred KommuneBilag 3. Brev fra Odsherred Kommune til ældreministeren vedr. oplevede udfordringer med værdighedsmidlerne for 2016 og 201728-02-20171702247320745
Randers KommuneRanders Kommune afslutning af projektnr. 65206 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.31-03-20171601517339372
Silkeborg KommuneSilkeborg Kommune afslutning af projektnr. 65208 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling af dobbeltbelastede.31-03-20171601518339349
Randers KommuneTilbagemelding anmodning om overførsel af værdighedsmidler fra 2016 til 2017 Randers Kommune30-03-20171601903338421
Tårnby KommuneTårnby Kommune godkendelse af budget til projektnr. 65271 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.31-03-20171605449338837
Herlev KommuneTilbagemelding anmodning om overførsel af midler fra ” Projekt Klippekortsmodellen 2015 - 2016”.30-03-20171606860338159
Guldborgsund KommuneGuldborgsund Kommune besvarer spørgsmål til budget til projektnr. 68445 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.31-03-20171607530338885
Københavns KommuneSvar fra sundhedsministeren vedr. legalisering af hash30-03-20171700114338886
Viborg KommuneViborg Kommune afslutning af projektnr. 22311 til puljen til opsøgende tandpleje for særligt socialt udsatte.03-04-20171601198340529
Holstebro KommuneKvittering vedr. regnskab og evaluering for projekt kompetenceudvikling, teknologi og dataunderstøttelse03-04-20171603328340856
Københavns KommuneSvar på telefonisk henvendelse om FN-konventioner31-03-20171700114341044
Viborg KommuneViborg Kommune fremsender regnskab til projektnr. 22311 til puljen til opsøgende tandpleje til særligt socialt udsatte.31-03-20171601198338919
Herning KommuneSamlet afrapportering af Sundhedskoncepter31-03-20171601259340423
Helsingør KommuneRegnskab en mere værdig ældreplejesamt overførsel af uforbrugte midler fra 2016 til 2017 Helsingør kommune03-04-20171601684340737
Helsingør KommuneRegnskab 2016-midler Helsingør Kommune en værdig ældrepleje03-04-20171601684341066
Rebild KommuneAnsøgning om overførsel af uforbrugte midler en værdig ældrepleje03-04-20171601904340914
Rebild KommuneRegnskabsaflæggelse for 2016 og ansøgning om overførsel af uforbrugte midler Rebild Kommune01-04-20171601904340463
Holstebro KommuneOrientering vedr. Projekt kompetenceudvikling, teknologi og dataunderstøttelse30-03-20171603328340706
Holstebro KommuneVedr. regnskab og evaluering for projekt kompetenceudvikling, teknologi og dataunderstøttelse31-03-20171603328340707
Københavns KommuneAnmodning om udbetaling af første rate - vedr. sociolanceprojekt29-03-20171604590339614
Odense KommuneOdense Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65244 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.03-04-20171605336340453
Middelfart KommuneMiddelfart Kommune fremsender statusrapport for 2016 til projektnr. 65260 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.03-04-20171605414340720
Middelfart KommuneMiddelfart Kommune fremsender økonomistatus til statusrapport for 2016 til projektnr. 65260 til puljen til styrkelse af den kommunale alkoholbehandling.03-04-20171605414340722
Middelfart KommuneMiddelfart Kommune tilbagesender accept af tilskudsbetingelser for 2017 til projektnr. 68447 til puljen til nedbringelse af ventetid til genoptræning.03-04-20171608026341119
Vesthimmerlands KommuneAnmodnig om udbetaling - pulje til demensboliger30-03-20171611339339588
Københavns KommuneKvittering for modtagelse af oplysninger om FN-konventioner03-04-20171700114341013
Brøndby KommuneKlippekortsmodellen - regnskab 201628-03-2017SJ-STD-DEPMVK335802
Jammerbugt KommuneRevideret regnskab 2016 mv. Jammerbugt Kommune - En værdig ældrepleje03-04-20171601597340726
Lejre KommuneOverførselsanmodning - En værdig ældrepleje - Lejre Kommune03-04-20171601888340935
Herning KommuneUdbetaling af tilskud - demensvenlige omgivelser - ude og inde07-03-2017SJ-STD-DEPJEKR321743
Københavns KommuneBorgmesterbrev til ældreministeren om regelforenkling02-02-20171701279294700
Lolland KommuneVedr. Regnskab for Ældremilliarden 2016 - Lolland Kommune.03-04-20171702661341250
Ballerup KommuneTilbagemelding overførselsanmodninmg Ballerup Kommune en værdig ældrepleje05-04-20171601581342900
Dragør KommuneTilbagemelding overførsel af værdighedsmidlerne 2016 til 201705-04-20171601589343180
Esbjerg KommuneTilbagemelding overførselsanmodning værdighedspuljen Esbjerg Kommune05-04-20171601594343112
Jammerbugt KommuneTilbagemelding overførselsanmodning en værdig ældrepleje05-04-20171601597343010
Glostrup KommuneTilbagemelding opdateret redegørelse værdighedspuljen 2017 Glostrup Kommune05-04-20171601674343280
Helsingør KommuneTilbagemelding overførselsanmodning en værdig ældrepleje fra 2016 til 201705-04-20171601684343002
Københavns KommuneTilbagemelding overførsel til 2017 en mere værdig ældrepleje Københavns Kommune05-04-20171601723342892
Furesø KommuneTilbagemelding overførsel midler til en værdig ældrepleje Furesø Kommune05-04-20171601804342993
Lejre KommuneTilbagemelding overførselsanmodning Lejre Kommune en værdig ældrepleje05-04-20171601888342857
Lemvig KommuneTilbagemeldeing en mere værdig ældrepleje overførte midler 2016-2017 Lemvig Kommune05-04-20171601889342982
Norddjurs KommuneTilbagemelding en værdig ældrepleje 2017 justeret overførselsanmodning Norddjurs Kommune05-04-20171601896342903
Odense KommuneTilbagemelding overførselsanmodning værdighedsmilliarden 2016 Odense Kommune05-04-20171601901342960
Rebild KommuneTilbagemelding ansøgning om overførsel af