Postliste Sundhedsministeriet

(kilde)
Korrespondence med folketing: Fra: 01-01-2015 til: 06-06-2017
Indgående post
Udgående post
Klik på kolonnehoveder for sortering
Klik her for anden korrespondence
Afsender/modtagerEmneBrevdatoSagsnrDokumentnr
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 316-31718-02-2016SJ-STD-DEPKHK31080
Folketinget ChristiansborgEUU alm. del - spm. 3418-02-2016SJ-STD-DEPKHK31109
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 31922-02-2016SJ-STD-DEPSJE32688
Folketinget ChristiansborgSUU B 25 spm. 1222-02-2016SJ-STD-DEPSJE32324
Folketinget ChristiansborgSUU L 115 spm. 122-02-2016SJ-STD-DEPSJE32690
Folketinget ChristiansborgSUU L 115 spm. 222-02-2016SJ-STD-DEPSJE32692
Folketinget ChristiansborgSUU L 115 spm. 722-02-2016SJ-STD-DEPSJE32702
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 32022-02-2016SJ-STD-DEPSJE32689
Folketinget ChristiansborgSUU B 25 spm. 1122-02-2016SJ-STD-DEPSJE32321
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 30922-02-2016SJ-STD-DEPSJE32310
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AC22-02-2016SJ-STD-DEPSJE32304
Folketinget ChristiansborgSUU L 115 spm. 622-02-2016SJ-STD-DEPSJE32700
Folketinget ChristiansborgSUU L 115 spm. 522-02-2016SJ-STD-DEPSJE32698
Folketinget ChristiansborgSUU L 115 spm. 422-02-2016SJ-STD-DEPSJE32696
Folketinget ChristiansborgSUU L 115 spm. 322-02-2016SJ-STD-DEPSJE32694
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 31822-02-2016SJ-STD-DEPSJE32687
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 30722-02-2016SJ-STD-DEPTFE32308
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 30622-02-2016SJ-STD-DEPTFE32307
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 30822-02-2016SJ-STD-DEPTFE32309
Folketinget ChristiansborgSUU 3418-02-2016160343931735
MF Jonas Dahl
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 23623-02-2016160201433558
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 14822-02-2016160265431739
Folketinget ChristiansborgSUU L 115 spm. 222-02-2016160280232858
Folketinget ChristiansborgSUU L 115 spm. 422-02-2016160280232862
Folketinget ChristiansborgSUU L 115 spm. 522-02-2016160280232865
Folketinget ChristiansborgSUU L 115 spm. 622-02-2016160280232867
Folketinget ChristiansborgSUU L 115 spm. 722-02-2016160280232871
Folketinget ChristiansborgSUU L 115 spm. 322-02-2016160280232860
Folketinget ChristiansborgSUU L 115 spm. 122-02-2016160280232845
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 29924-02-2016160333934615
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalgalm. del - svar på spm. 29824-02-2016160333934617
Folketinget ChristiansborgB 67 Forslag til folketingsbeslutning om oprettelse af en uafhængig institution, der skal sikre forskning i og udbrede viden om alternativ behandling og naturmedicin23-02-2016SJ-STD-DEPNSU33464
Folketinget ChristiansborgSUU B 7 spm. 322-02-2016SJ-STD-DEPSJE33778
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 33323-02-2016SJ-STD-DEPSJE34119
Folketinget ChristiansborgSUU L 115 spm. 823-02-2016SJ-STD-DEPSJE34127
Folketinget ChristiansborgS 72024-02-2016SJ-STD-DEPSJE34592
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 33524-02-2016SJ-STD-DEPSJE34425
Folketinget ChristiansborgS 72124-02-2016SJ-STD-DEPSJE34593
Folketingets LovsekretariatFølgebrev vedtaget lovforslag L 105 Forslag til lov om ændring af lov om social service (Værdighedspolitikker for ældreplejen)23-02-2016160076233979
Folketinget ChristiansborgB 67 Forslag til folketingsbeslutning om oprettelse af en uafhængig institution, der skal sikre forskning i og udbrede viden om alternativ behandling og naturmedicin23-02-2016160286434650
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 33023-02-2016160356834114
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 32823-02-2016160356834112
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 32723-02-2016160356834110
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 32423-02-2016160356834098
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 32923-02-2016160356834113
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 32623-02-2016160356834391
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 33123-02-2016160356834117
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 33223-02-2016160356834118
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 32523-02-2016160356834099
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Høringssvar og høringsnotat vedr. L 14326-02-2016160069135919
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Høringsvar og høringsnotat vedr. L 14226-02-2016160091535924
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Høringssvar og høringsnotat vedr. L 14426-02-2016160277935936
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 26625-02-2016160284835019
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 26525-02-2016160284834999
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 28126-02-2016160299836033
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34025-02-2016SJ-STD-DEPSJE35424
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34125-02-2016SJ-STD-DEPSJE35425
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34225-02-2016SJ-STD-DEPSJE35427
Folketinget ChristiansborgSUU B 7 spm. 424-02-2016SJ-STD-DEPSJE34638
Folketinget ChristiansborgSUU B 7 spm. 524-02-2016SJ-STD-DEPSJE34639
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 33825-02-2016SJ-STD-DEPSJE35421
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 33925-02-2016SJ-STD-DEPSJE35423
Folketingets RetsudvalgHenvendelse om besvarelse af REU alm. del - samrådsspørgsmål U23-02-2016160198634047
Folketinget ChristiansborgREU alm. del - spm. 32024-02-2016160198634440
Folketinget ChristiansborgREU alm. del - spm. 32124-02-2016160198634444
Folketinget ChristiansborgB 67 Beslutningsforslag vedr. alternativ behandling stillet af SF23-02-2016160355533977
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 19925-02-2016160135634817
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 29525-02-2016160171934920
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 15625-02-2016160202034860
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 26025-02-2016160264634838
MF Flemming Møller Mortensen
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 24525-02-2016160283034806
MF Flemming Møller Mortensen
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 24625-02-2016160283034803
MF Flemming Møller Mortensen
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 24425-02-2016160283034809
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Marlene Harpsøe
TRU alm. del - svar på spm. 29525-02-2016160284935354
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Marlene Harpsøe
TRU alm. del - svar på spm. 29425-02-2016160284935349
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 27725-02-2016160319035035
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 320.24-02-2016160087034714
Folketingets LovsekretariatFølgebrev vedr. vedtaget lovforslag L 8625-02-2016160092935835
Folketingets LovsekretariatREU alm. del - spm. 32225-02-2016160198635605
Folketingets LovsekretariatREU alm. del - spm. 32325-02-2016160198635607
Folketinget ChristiansborgS 72725-02-2016160362035379
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 32123-02-2016160362334093
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 32223-02-2016160362334096
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 32324-02-2016160362334527
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34926-02-2016160364935887
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34326-02-2016160364935874
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34426-02-2016160364935875
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34526-02-2016160364935877
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34626-02-2016160364935878
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34726-02-2016160364935881
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 35026-02-2016160364935888
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 35226-02-2016160364935892
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 35126-02-2016160364935891
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34826-02-2016160364935886
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU - Teknisk notat vedr. L 14229-02-2016160098538069
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Svar på høring over L 115 om priktest29-02-2016160280238079
MF Stine Brix
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 31429-02-2016160347236793
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 31329-02-2016160347236785
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 31229-02-2016160347236783
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 31129-02-2016160347236781
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 31529-02-2016160347236787
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jonas Dahl
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 33029-02-2016160356836767
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jonas Dahl
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 32429-02-2016160356836765
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 35829-02-2016SJ-STD-DEPSJE38075
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 35529-02-2016SJ-STD-DEPSJE38072
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 35629-02-2016SJ-STD-DEPSJE38073
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 35729-02-2016SJ-STD-DEPSJE38074
Folketinget ChristiansborgSUU L 115 spm. 929-02-2016SJ-STD-DEPSJE37900
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 35929-02-2016SJ-STD-DEPSJE38076
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 35329-02-2016SJ-STD-DEPSJE38067
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 35429-02-2016SJ-STD-DEPSJE38068
Folketinget Christiansborg16-6396 Udvalgsspørgsmål.26-02-2016160087035946
Folketinget ChristiansborgHøring over lovforslag om mulighed for, at ikkeautoriserede personer kan udføre priktest05-02-2016160280217767
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 24729-02-2016160346538297
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 36529-02-2016SJ-STD-DEPSJE38387
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 36029-02-2016SJ-STD-DEPSJE38261
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 36629-02-2016SJ-STD-DEPSJE38388
Folketinget ChristiansborgEFK alm. del - spm. 14329-02-2016SJ-STD-DEPSJE38060
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 37501-03-2016SJ-STD-DEPSJE39076
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 37401-03-2016SJ-STD-DEPSJE39075
Folketinget ChristiansborgInvitation til høring om kultur på recept08-02-2016160168120970
Folketinget ChristiansborgSUU L 115 spm. 929-02-2016160280238263
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 36729-02-2016160377238398
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 36829-02-2016160377238399
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 36929-02-2016160377238400
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 37301-03-2016160379339074
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 37001-03-2016160379339068
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 37101-03-2016160379339070
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 37201-03-2016160379339073
MF Finn Sørensen
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 31802-03-2016160343339885
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU National undersøgelse af forholdene på plejecentre02-03-2016160343339890
Folketingets LovsekretariatSvar på spm. nr. S 72701-03-2016160362038945
Folketingets LovsekretariatKUU alm. del - spm. 10502-03-2016SJ-STD-DEPSJE39888
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 37602-03-2016SJ-STD-DEPSJE40448
Folketinget ChristiansborgSUU B 7 - spm. 602-03-2016SJ-STD-DEPSJE40443
Folketinget ChristiansborgSUU B 7 - spm. 702-03-2016SJ-STD-DEPSJE40444
Folketinget ChristiansborgSUU B 7 - spm. 802-03-2016SJ-STD-DEPSJE40445
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 38303-03-2016160087041211
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 25003-03-2016160237440583
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 24903-03-2016160237440581
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 25403-03-2016160237440586
MF Erik Christensen
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 34203-03-2016160365740412
MF Erik Christensen
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 34103-03-2016160365740405
Folketingets Lovsekretariat
MF Christine Antorini
Svar på spm. S 72003-03-2016160365940521
Folketingets Lovsekretariat
MF Christine Antorini
Svar på spm. S 72103-03-2016160366040526
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 39203-03-2016SJ-STD-DEPSJE41271
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 39103-03-2016SJ-STD-DEPSJE41270
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 39503-03-2016SJ-STD-DEPSJE41274
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 38203-03-2016SJ-STD-DEPSJE41209
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 39403-03-2016SJ-STD-DEPSJE41273
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 39003-03-2016SJ-STD-DEPSJE41269
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 38903-03-2016SJ-STD-DEPSJE41268
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 38803-03-2016SJ-STD-DEPSJE41267
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 38603-03-2016SJ-STD-DEPSJE41265
Folketingets LovsekretariatUUI alm. del - spm 37304-03-2016SJ-STD-DEPSJE41383
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 39303-03-2016SJ-STD-DEPSJE41272
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 38703-03-2016SJ-STD-DEPSJE41266
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 38503-03-2016SJ-STD-DEPSJE41264
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 38403-03-2016SJ-STD-DEPSJE41258
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 38303-03-2016SJ-STD-DEPSJE41256
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 39903-03-2016SJ-STD-DEPSJE41908
Folketinget ChristiansborgSUU L 121 spm. 203-03-2016SJ-STD-DEPSJE42239
Folketinget ChristiansborgSUU L 121 spm. 103-03-2016SJ-STD-DEPSJE42238
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 40204-03-2016SJ-STD-DEPSJE41913
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 40003-03-2016160087041911
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 38103-03-2016160384440975
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 37703-03-2016160384440966
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 37803-03-2016160384440970
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 38003-03-2016160384440972
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 37903-03-2016160384440971
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 40104-03-2016160387042000
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 39703-03-2016160387641906
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 39603-03-2016160387641905
Folketinget ChristiansborgSUU B 7 spm 1103-03-2016SJ-STD-DEPSJE42111
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 403-40407-03-2016SJ-STD-DEPSJE43525
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 40807-03-2016SJ-STD-DEPSJE43531
Folketinget ChristiansborgSUU B 7 spm 903-03-2016SJ-STD-DEPSJE42108
Folketinget ChristiansborgSUU B 7 spm 1203-03-2016SJ-STD-DEPSJE42237
Folketingets LovsekretariatUUI alm. del - spm. 37407-03-2016SJ-STD-DEPSJE43527
Folketingets LovsekretariatS 77003-03-2016160388341150
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 39803-03-2016160388541907
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 40003-03-2016160389041910
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 21207-03-2016160152242883
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 26707-03-2016160284842548
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 26807-03-2016160286842465
Folketingets Miljø- og Fødevareudvalg
Folketingets Retsudvalg
Folketingets Skatteudvalg
Folketingets Social- og Indenrigsudvalg
Folketingets Transport- og Bygningsudvalg
Folketingets Uddannelses- og Forskningsudvalg
Folketingets Udenrigsudvalg
Folketingets Udlændinge-, Integrations- og Boligudvalg
Folketingets Udvalg for Landddistrikter og Øer
SUU alm. del - svar på spm. 26204-03-2016160299042224
Folketingets Miljø- og Fødevareudvalg
Folketingets Retsudvalg
Folketingets Skatteudvalg
Folketingets Social- og Indenrigsudvalg
Folketingets Transport- og Bygningsudvalg
Folketingets Uddannelses- og Forskningsudvalg
Folketingets Udenrigsudvalg
Folketingets Udlændinge-, Integrations- og Boligudvalg
Folketingets Udvalg for Landddistrikter og Øer
SUU alm. del - svar på spm. 26104-03-2016160299042226
Folketingets Miljø- og Fødevareudvalg
Folketingets Retsudvalg
Folketingets Skatteudvalg
Folketingets Social- og Indenrigsudvalg
Folketingets Transport- og Bygningsudvalg
Folketingets Uddannelses- og Forskningsudvalg
Folketingets Udenrigsudvalg
Folketingets Udlændinge-, Integrations- og Boligudvalg
Folketingets Udvalg for Landddistrikter og Øer
SUU alm. del - svar på spm. 26304-03-2016160299042228
Folketingets Miljø- og Fødevareudvalg
Folketingets Retsudvalg
Folketingets Skatteudvalg
Folketingets Social- og Indenrigsudvalg
Folketingets Transport- og Bygningsudvalg
Folketingets Uddannelses- og Forskningsudvalg
Folketingets Udenrigsudvalg
Folketingets Udlændinge-, Integrations- og Boligudvalg
Folketingets Udvalg for Landddistrikter og Øer
SUU alm. del - svar på spm. 26404-03-2016160299042230
Folketingets Miljø- og Fødevareudvalg
Folketingets Retsudvalg
Folketingets Skatteudvalg
Folketingets Social- og Indenrigsudvalg
Folketingets Transport- og Bygningsudvalg
Folketingets Uddannelses- og Forskningsudvalg
Folketingets Udenrigsudvalg
Folketingets Udlændinge-, Integrations- og Boligudvalg
Folketingets Udvalg for Landddistrikter og Øer
SUU alm. del - svar på spm. 28504-03-2016160299042232
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 27207-03-2016160299142451
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jonas Dahl
SUU alm. del - svar på spm. 28307-03-2016160345842650
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 28207-03-2016160355542774
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Carolina Magdalene Maier
SUU alm. del - svar på spm. 27507-03-2016160355542766
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Carolina Magdalene Maier
SUU alm. del - svar på spm. 27607-03-2016160355543278
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 32204-03-2016160362341460
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del. - foreløbigt svar på spm. 32304-03-2016160362341463
MF Flemming Møller Mortensen
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 32104-03-2016160362341457
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 37407-03-2016160386242456
MF Stine Brix
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 15504-03-2016160287942214
MF Stine Brix
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 17604-03-2016160288242218
Folketingets Udlændinge-, Integrations- og Boligudvalg
MF Naser Khader
UUI alm del - foreløbigt svar på spm. 37404-03-2016160375342154
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 28007-03-2016160299843330
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 27907-03-2016160299843326
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 27807-03-2016160299843316
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 20409-03-2016160116045533
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 20609-03-2016160116045531
Folketinget ChristiansborgSUU B 7 - spm. 1003-03-2016160140045110
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 40507-03-2016160395143528
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 40707-03-2016160395143530
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 40607-03-2016160395143529
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 41307-03-2016160395143536
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 40907-03-2016160395143532
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 41007-03-2016160395143533
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 41107-03-2016160395143534
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 41207-03-2016160395143535
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 41408-03-2016160398443998
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Finn Sørensen
SUU alm. del - svar på spm. 28409-03-2016160305945265
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jonas Dahl
SUU alm. del - svar på spm. 28809-03-2016160332245631
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 30509-03-2016160340745514
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 29409-03-2016160363145472
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 29309-03-2016160363145465
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 29209-03-2016160363145463
Folketingets LovsekretariatSvar på spm. S 77009-03-2016160388345248
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Mette Abildgaard
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 39808-03-2016160388544397
MF Mette Abildgaard
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 37608-03-2016160388544394
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrientering om status pr. 1. februar 2016 over ventetid på regionernes afdelinger for HPV-udredning10-03-2016160172946328
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 28710-03-2016160344746249
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 28610-03-2016160344746229
MF Pia Olsen Dyhr
Folketingets Energi-, Forsynings- og Klimaudvalg
EFK alm. del - foreløbigt svar på spm. 14310-03-2016160385846220
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 38811-03-2016SJ-STD-SUMLLU48158
Folketingets RetsudvalgREU alm. del - svar på spm. 32110-03-2016160198646835
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Carolina Magdalene Maier
SUU alm. del - svar på spm. 30711-03-2016160373548336
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Carolina Magdalene Maier
SUU alm. del - svar på spm. 30811-03-2016160373548334
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Carolina Magdalene Maier
SUU alm. del - svar på spm. 30911-03-2016160373548332
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Carolina Magdalene Maier
SUU alm. del - svar på spm. 30611-03-2016160373548338
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Monitoreringstal vedr. udredningsret for 4. kvartal 201511-03-2016160379047633
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 39511-03-2016160390948174
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 38511-03-2016160390948152
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 38611-03-2016160390948154
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 39411-03-2016160390948172
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 38211-03-2016160390948135
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 38311-03-2016160390948144
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 38711-03-2016160390948156
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 39011-03-2016160390948162
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 39211-03-2016160390948168
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 38411-03-2016160390948150
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 38911-03-2016160390948160
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 39311-03-2016160390948170
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 41511-03-2016SJ-STD-DEPSJE48296
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 41314-03-2016SJ-STD-DEPSJE49330
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 42314-03-2016SJ-STD-DEPTFE49852
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering om kontakt til Kommissionen14-03-2016160130549595
Folketingets Retsudvalg
MF Pernille Skipper
REU alm. del - svar på spm. 32314-03-2016160198649132
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 31014-03-2016160342349839
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm. del – svar på spm. 33314-03-2016160362149355
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Erik Christensen
SUU alm. del - svar på spm. 29614-03-2016160384549258
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 42814-03-2016SJ-STD-DEPSJE49857
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 42714-03-2016SJ-STD-DEPSJE49856
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 42614-03-2016SJ-STD-DEPSJE49855
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 42914-03-2016SJ-STD-DEPSJE49858
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 41314-03-2016160395149859
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 41614-03-2016160413649845
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 41814-03-2016160413649847
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 41914-03-2016160413649848
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 42014-03-2016160413649849
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - spm. 41714-03-2016160413649846
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 42514-03-2016160415749854
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 42414-03-2016160415749853
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 36015-03-2016160385150023
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 43016-03-2016SJ-STD-DEPSJE51816
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 43116-03-2016SJ-STD-DEPSJE51817
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 43216-03-2016SJ-STD-DEPSJE51818
Folketinget ChristiansborgSUU L 142 spm. 216-03-2016SJ-STD-DEPSJE51821
Folketinget ChristiansborgSUU L 142 spm. 316-03-2016SJ-STD-DEPSJE51822
Folketinget ChristiansborgSUU L 142 spm. 416-03-2016SJ-STD-DEPSJE51823
Folketinget ChristiansborgSUU L 142 spm. 116-03-2016SJ-STD-DEPSJE51820
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 43316-03-2016SJ-STD-DEPSJE51819
Folketingets LovsekretariatS 83015-03-2016160418150566
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 121 - svar på spm. 116-03-2016160073351653
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 121 - svar på spm. 216-03-2016160073351655
MF Stine Brix
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU B 7 - foreløbigt svar på spm. 416-03-2016160140051182
MF Carolina Magdalene Maier
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU B 7 - svar på spm. 316-03-2016160140051402
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 29116-03-2016160318851661
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 28916-03-2016160318851657
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 29016-03-2016160318851659
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jeppe Jakobsen
SUU alm. del - svar på spm. 33416-03-2016160364051414
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOversendelse til Sundhedsudvalget af notat om grænseværdier for restkoncentrationer (rafoxanid).15-03-2016160380049885
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 37516-03-2016160385751651
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Carolina Magdalene Maier
SUU alm. del - svar på spm. 40016-03-2016160389051411
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU B 25 - svar på spm. 916-03-2016160398351688
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU B 25 - svar på spm. 1116-03-2016160398351690
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU B 25 - svar på spm. 1216-03-2016160398351693
Folketinget ChristiansborgSUU B 25 spm. 1318-03-2016SJ-STD-DEPSJE53305
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 318-03-2016160069153074
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 518-03-2016160069153076
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 418-03-2016160069153075
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 218-03-2016160069153073
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 118-03-2016160069153072
Folketinget ChristiansborgSUU B 25 spm. 1521-03-2016SJ-STD-DEPSJE54042
Folketinget ChristiansborgSUU B 25 spm. 1421-03-2016SJ-STD-DEPSJE54040
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 43521-03-2016SJ-STD-DEPSJE54032
Folketingets LovsekretariatS 85021-03-2016SJ-STD-DEPSJE54047
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU B 7 - svar på spm. 521-03-2016160140053818
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - svar på spm. 4421-03-2016160203553831
Folketingets Udlændinge-, Integrations- og Boligudvalg
MF Naser Khader
UUI alm. del - svar på spm. 37421-03-2016160375353841
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 41521-03-2016160413253545
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 42321-03-2016160421053582
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 43321-03-2016160425053780
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 43722-03-2016SJ-STD-DEPSJE54713
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 44122-03-2016SJ-STD-DEPSJE54717
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 43822-03-2016SJ-STD-DEPSJE54714
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 44222-03-2016SJ-STD-DEPSJE54719
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 44422-03-2016SJ-STD-DEPSJE54722
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 44322-03-2016SJ-STD-DEPSJE54721
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 43418-03-2016160428253302
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - Svar til udvalget om folketingsmedlemmers deltagelse i FN’s Generalforsamlings særlige samling (UNGASS) om narkotika den 19.–21. april 2016.22-03-2016160333954660
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 319.21-03-2016160352453924
Folketingets Kulturudvalg
MF Jonas Dahl
SUU alm. del - svar på spm. 32822-03-2016160356854933
MF Jonas Dahl
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 33122-03-2016160356854927
MF Jonas Dahl
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 32522-03-2016160356854921
MF Jonas Dahl
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 33222-03-2016160356854924
MF Jonas Dahl
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 32622-03-2016160356854939
MF Jonas Dahl
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 32722-03-2016160356854936
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 36822-03-2016160377254439
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 36922-03-2016160377254443
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 36722-03-2016160377254436
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jens Henrik Thulesen Dahl
SUU alm. del - svar på spm. 37022-03-2016160379354564
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jens Henrik Thulesen Dahl
SUU alm. del - svar på spm. 37222-03-2016160379354577
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jens Henrik Thulesen Dahl
SUU alm. del - svar på spm. 37322-03-2016160379354579
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jens Henrik Thulesen Dahl
SUU alm. del - svar på spm. 37122-03-2016160379354568
Folketingets KulturudvalgKUU alm. del - svar på spørgsmål 10522-03-2016160386354467
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 36622-03-2016160386454504
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 335.21-03-2016160409353795
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 365.21-03-2016160409353776
Folketingets LovsekretariatSvar på spm. S 83022-03-2016160418154942
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 115 - Svar på spm. 923-03-2016160280255405
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 34923-03-2016160364955422
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jonas Dahl
SUU alm. del - svar på spm. 34423-03-2016160364955400
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jonas Dahl
SUU alm. del - svar på spm. 34723-03-2016160364955412
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm 34523-03-2016160364955408
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jonas Dahl
SUU alm. del - svar på spm. 35123-03-2016160364955424
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jonas Dahl
SUU alm. del - svar på spm. 35223-03-2016160364955426
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 34823-03-2016160364955420
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - orientering af udvalget om resultatet af KL's undersøgelse af Kommunale beredskabsplaner ved konkurs blandt private leverandører af hjemmepleje og/eller hjemmesygepleje.22-03-2016160412154631
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 43023-03-2016160425955268
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 44022-03-2016SJ-STD-DEPSBRE54716
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 43922-03-2016SJ-STD-DEPSBRE54715
Folketingets LovsekretariatS 85722-03-2016160428854657
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 44522-03-2016160431654723
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 43622-03-2016160421054712
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 115 - svar på spm. 729-03-2016160280255983
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 115 - svar på spm. 429-03-2016160280255972
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 115 - svar på spm. 629-03-2016160280255976
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 115 - svar på spm. 529-03-2016160280255974
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 115 - svar på spm. 829-03-2016160280255987
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 115 - svar på spm. 229-03-2016160280255968
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 115 - svar på spm. 329-03-2016160280255970
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 115 - svar på spm. 129-03-2016160280255966
MF Jonas Dahl
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 32922-03-2016160356854930
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jonas Dahl
SUU alm. del - svar på spm. 34623-03-2016160364955410
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 43929-03-2016160430155930
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 44029-03-2016160430155935
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 44630-03-2016SJ-STD-DEPSJE57547
Folketinget ChristiansborgSUU L 142 spm. 830-03-2016SJ-STD-SUMHBJ56925
Folketinget ChristiansborgSUU L 142 spm. 730-03-2016SJ-STD-SUMHBJ56923
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jonas Dahl
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 43230-03-2016160424556976
MF Jonas Dahl
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 43130-03-2016160424556970
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 44731-03-2016SJ-STD-DEPSJE58982
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 44831-03-2016SJ-STD-DEPSJE58983
Folketinget ChristiansborgSUU L 142 spm. 630-03-2016160439556922
Folketinget ChristiansborgSUU L 142 spm. 530-03-2016160439556921
Folketinget ChristiansborgSvar på invtiation til bisættelse af tidligere socialdemokratisk statsminister31-03-2016160066458390
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Høringsnotat og høringssvar vedr. L 16431-03-2016160077158180
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Høringsnotat og høringssvar vedr. L 16531-03-2016160089558159
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU B7 - svar på spm. 730-03-2016160140058009
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU B7 - svar på spm. 1230-03-2016160140058030
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU B7 - svar på spm. 930-03-2016160140058014
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm del - svar på spm. 40230-03-2016160140058033
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU B7 - svar på spm. 830-03-2016160140058012
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU B7 - svar på spm. 1030-03-2016160140058024
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU B7 - svar på spm. 1130-03-2016160140058027
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU B7 - svar på spm. 630-03-2016160140058007
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 43431-03-2016160428258092
Folketingets Lovsekretariat
MF Yildiz Akdogan
Svar på spm. S 85031-03-2016160429358255
Folketingets LovsekretariatS 88101-04-2016160446560477
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm 41317-03-2016SJ-STD-DEPMSOT60933
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 45104-04-2016SJ-STD-DEPSJE61830
Folketingets LovsekretariatS 88001-04-2016160447060149
Folketinget ChristiansborgB 129 - Forslag til folketingsbeslutning om, at salg af menneskelige æg skal sidestilles med salg af sæd (LA + SF)01-04-2016160447559872
Folketingets UdenrigsudvalgURU alm. del - spm. 19031-03-2016160449659790
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 121 Ændringsforslag01-04-2016160073360572
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Høringsnotat og høringssvar vedr. L 16631-03-2016160345258167
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 38131-03-2016160384459148
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 38031-03-2016160384459151
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 37731-03-2016160384459159
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 37831-03-2016160384459157
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 37931-03-2016160384459154
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm del - svar på spm. 40331-03-2016160409260083
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm del - svar på spm. 39931-03-2016160409260081
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU B 7 - svar på spm. 405-04-2016160140062233
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 31705-04-2016160366162241
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 31605-04-2016160366162239
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 37405-04-2016160386262395
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm del - svar på spm. 40604-04-2016160395162158
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm del - svar på spm. 40504-04-2016160395162148
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm del - svar på spm. 40904-04-2016160395162165
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm del - svar på spm. 40804-04-2016160395162162
Folketingets Lovsekretariat
MF Karin Nødgaard
Svar på spm. nr. S 88105-04-2016160446562146
Folketingets Lovsekretariat
MF Trine Torp
Svar på spm. nr. S 88005-04-2016160447062136
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 45001-04-2016SJ-STD-DEPSJE61218
Folketingets LovsekretariatS 90305-04-2016SJ-STD-DEPSJE62852
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 44901-04-2016SJ-STD-DEPSJE61213
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 45205-04-2016SJ-STD-DEPSJE63556
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 45305-04-2016SJ-STD-DEPSJE63557
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 45805-04-2016SJ-STD-DEPSJE63561
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 45705-04-2016SJ-STD-DEPSJE63560
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 45605-04-2016SJ-STD-DEPSJE63559
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 45505-04-2016SJ-STD-DEPSJE63558
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 46105-04-2016SJ-STD-DEPSJE63567
Folketingets LovsekretariatS 90305-04-2016160455963295
Folketingets LovsekretariatSpm. nr. S 90506-04-2016160456363282
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jakob Sølvhøj
SUU alm. del - svar på spm. 41405-04-2016160398462174
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 46406-04-2016SJ-STD-DEPSJE63614
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 46506-04-2016SJ-STD-DEPSJE63616
Folketingets LovsekretariatS 92107-04-2016SJ-STD-DEPSJE65025
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 46606-04-2016SJ-STD-DEPSJE63617
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 46206-04-2016SJ-STD-DEPSJE63612
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 46306-04-2016SJ-STD-DEPSJE63613
Folketingets LovsekretariatBrev vedr. vedtaget lovforslag L 11205-04-2016160087363163
Folketingets LovsekretariatREU alm. del - spm. 475 og 47606-04-2016160461363574
Folketingets RetsudvalgREU alm. del - spm. 47706-04-2016160461363588
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 35606-04-2016160377063504
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 35506-04-2016160377063500
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 35306-04-2016160377063502
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 35406-04-2016160377063512
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 35706-04-2016160377063506
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 35806-04-2016160377063508
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 35906-04-2016160377063510
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 41008-04-2016160395165574
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 40708-04-2016160395165563
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 41208-04-2016160395165584
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 41108-04-2016160395165572
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrientering til SUU og § 71-tilsynet om offentliggørelse af tal for anvendelse af tvang i psykiatrien for 2015.07-04-2016160431765028
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 47207-04-2016SJ-STD-DEPSJE66067
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 47107-04-2016SJ-STD-DEPSJE66064
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 46707-04-2016SJ-STD-DEPSJE66059
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 46907-04-2016SJ-STD-DEPSJE66062
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 46807-04-2016SJ-STD-DEPSJE66060
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 47307-04-2016SJ-STD-DEPSJE66068
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 47007-04-2016SJ-STD-DEPSJE66063
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 47407-04-2016SJ-STD-DEPSJE66069
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 27011-04-2016160298867218
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 26911-04-2016160298867221
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 27111-04-2016160298867224
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del – svar på spm. 27311-04-2016160299766566
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del – svar på spm. 27411-04-2016160299766570
MF Jonas Dahl
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 33011-04-2016160356866276
MF Jonas Dahl
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 32411-04-2016160356866274
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Lotte Rod
SUU alm. del - svar på spm. 34011-04-2016160364266496
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Lotte Rod
SUU alm. del - svar på spm. 33811-04-2016160364266494
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Lotte Rod
SUU alm. del - svar på spm. 33911-04-2016160364266492
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 40111-04-2016160387066741
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Mette Abildgaard
SUU alm. del - Svar på spm. 39611-04-2016160387666530
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Mette Abildgaard
SUU alm. del - Svar på spm. 39711-04-2016160387666537
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU orientering om Justitsministeriets besvarelse af Kommissionens åbningsskrivelse11-04-2016160400666856
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Carolina Magdalene Maier
SUU alm. del - svar på spm. 41611-04-2016160413667111
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Carolina Magdalene Maier
SUU alm. del - svar på spm. 41911-04-2016160413667116
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Carolina Magdalene Maier
SUU alm. del - svar på spm. 42011-04-2016160413667119
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Carolina Magdalene Maier
SUU alm. del - svar på spm. 41711-04-2016160413667109
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Carolina Magdalene Maier
SUU alm. del - svar på spm. 41811-04-2016160413667113
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 42511-04-2016160415766314
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 42411-04-2016160415766317
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 44411-04-2016160440666407
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 44208-04-2016160447765802
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 44108-04-2016160447765797
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 41311-04-2016160455866399
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 47611-04-2016SJ-STD-DEPSJE67387
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 47811-04-2016SJ-STD-DEPSJE67389
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 47911-04-2016SJ-STD-DEPSJE67390
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 47511-04-2016SJ-STD-DEPSJE67386
Folketingets LovsekretariatS 95211-04-2016SJ-STD-SUMHBJ67229
Folketingets LovsekretariatS 95111-04-2016SJ-STD-SUMHBJ67228
MF Karina Adsbøl
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 42811-04-2016160427566266
MF Karina Adsbøl
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 42711-04-2016160427566268
MF Karina Adsbøl
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 42911-04-2016160427566270
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 45711-04-2016160463566194
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 45311-04-2016160463566193
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 45811-04-2016160463566195
Folketinget Christiansborg§ 71-tilsynet alm. del - spm. 1211-04-2016SJ-STD-DEPSJE67384
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AD11-04-2016SJ-STD-DEPSJE67383
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 47711-04-2016SJ-STD-DEPSJE67388
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU L 143 - svar på spm. 111-04-2016160069166476
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 143 - svar på spm. 411-04-2016160069166489
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 143 - svar på spm. 511-04-2016160069166498
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 143 - svar på spm. 211-04-2016160069166483
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 143 - svar på spm. 311-04-2016160069166486
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering om Sundhedsstyrelsens arbejdsgruppe vedr. modernisering af omsorgstandplejen12-04-2016160207067711
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 28111-04-2016160299866637
MF Jonas Dahl
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 34311-04-2016160364966681
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering om indkøb af børnevaccinen Hexaxim12-04-2016160376867595
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - svar på spm. 41511-04-2016160413266443
MF Finn Sørensen
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 42611-04-2016160419966283
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm 43511-04-2016160428666431
Folketinget ChristiansborgSUU L 142 spm. 1314-04-2016SJ-STD-SUMHBJ70320
Folketinget ChristiansborgSUU L 142 spm. 914-04-2016SJ-STD-SUMHBJ70316
Folketinget ChristiansborgSUU L 142 spm. 1114-04-2016SJ-STD-SUMHBJ70318
Folketinget ChristiansborgSUU L 142 spm. 1014-04-2016SJ-STD-SUMHBJ70317
Folketinget ChristiansborgSUU L 142 spm. 1214-04-2016SJ-STD-SUMHBJ70319
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 1514-04-2016160069170302
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 2214-04-2016160069170314
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 2014-04-2016160069170311
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 1914-04-2016160069170309
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 1814-04-2016160069170307
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 613-04-2016160069170283
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm 1014-04-2016160069170291
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 1114-04-2016160069170295
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 2314-04-2016160069170315
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 914-04-2016160069170289
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 714-04-2016160069170285
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 814-04-2016160069170286
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 1214-04-2016160069170296
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 1314-04-2016160069170298
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 1414-04-2016160069170300
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 1614-04-2016160069170303
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 1714-04-2016160069170305
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jonas Dahl
SUU L 142 - svar på spm. 413-04-2016160091569893
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jonas Dahl
SUU L 142 - svar på spm. 213-04-2016160091569897
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jonas Dahl
SUU L 142 - svar på spm. 313-04-2016160091569895
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jonas Dahl
SUU L 142 - svar på spm. 113-04-2016160091569900
Folketingets Udenrigspolitiske Nævn
MF Jonas Dahl
SUU alm. del - svar på spm. 35013-04-2016160364968822
Folketingets Lovsekretariat
MF Yildiz Akdogan
Svar på spm. S 90313-04-2016160455969095
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
Svar på spm. nr. S 90513-04-2016160456369108
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 48013-04-2016SJ-STD-DEPSJE69883
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 48113-04-2016SJ-STD-DEPSJE69884
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 48515-04-2016SJ-STD-DEPSJE71688
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 48314-04-2016SJ-STD-SUMMSB71135
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 48414-04-2016SJ-STD-SUMMSB71136
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 2114-04-2016160069170313
Folketingets LovsekretariatFølgebrev til lovforslag L 121 vedtaget den 14. april 201614-04-2016160073370523
Folketinget ChristiansborgEFK alm. del - spm. 143 (omtryk)14-04-2016160087070599
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 480 OMTRYKT14-04-2016160087071133
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 48214-04-2016160482970338
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Pernille Skipper
REU alm. del - svar på spm. 47618-04-2016160461372759
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Pernille Skipper
REU alm. del - svar på spm. 47518-04-2016160461372755
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Pernille Skipper
REU alm. del - svar på spm. 47718-04-2016160461372762
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU orientering om. oversendelse til Europaudvalget vedr. dansk støtte til retsakter om kendetegnende aromaer15-04-2016160463471408
Folketingets Lovsekretariat
MF Peder Hvelplund
Svar på spm. nr. S 95118-04-2016160473572817
Folketingets Lovsekretariat
MF Peder Hvelplund
Svar på spm. nr. S 95218-04-2016160473572815
Folketingets LovsekretariatREU alm. del - spm. 517-51917-04-2016SJ-STD-DEPSJE72461
Folketinget ChristiansborgBUU alm. del - spm. 21915-04-2016SJ-STD-DEPSJE72455
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 48915-04-2016SJ-STD-DEPSJE72459
Folketinget ChristiansborgSUU L 164 spm. 115-04-2016SJ-STD-DEPSJE72487
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 48715-04-2016SJ-STD-DEPSJE72457
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 48815-04-2016SJ-STD-DEPSJE72458
Folketinget ChristiansborgSUU_Lovtekniske bemærkninger til L 16515-04-2016160089572080
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 49619-04-2016SJ-STD-DEPSJE74523
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 49719-04-2016SJ-STD-DEPSJE74524
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 49819-04-2016SJ-STD-DEPSJE74525
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 49919-04-2016SJ-STD-DEPSJE74526
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 50019-04-2016SJ-STD-DEPSJE74527
Folketingets LovsekretariatS 101019-04-2016SJ-STD-DEPSJE74034
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 2519-04-2016160069173580
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 2419-04-2016160069173579
Folketinget ChristiansborgSUU B 7 spm. 1618-04-2016160140073523
Folketinget ChristiansborgSUU B 7 spm. 1518-04-2016160140073522
Folketinget ChristiansborgSUU B 7 spm. 1418-04-2016160140073521
Folketinget ChristiansborgSUU B 7 spm. 1318-04-2016160140073516
Folketinget ChristiansborgSUU B 7 spm. 1718-04-2016160140073524
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 43819-04-2016160433273160
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 43719-04-2016160433273162
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 48615-04-2016160487271706
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 492 SVARFRIST 25. april18-04-2016160488773531
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 491 SVARFRIST 25. april18-04-2016160488773530
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 490 SVARFRIST 25. april18-04-2016160488773525
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 493 SVARFRIST 25. april18-04-2016160488773535
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 494 SVARFRIST 25. april18-04-2016160488773536
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 495 SVARFRIST 25. april18-04-2016160488773538
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 142 - svar på spm. 719-04-2016160091573172
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 142 - svar på spm. 619-04-2016160091573169
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 142 - svar på spm. 819-04-2016160091573176
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 142 - svar på spm. 519-04-2016160091573166
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 44318-04-2016160432272871
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 44219-04-2016160447773203
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 44119-04-2016160447773181
Folketingets Udenrigsudvalg
MF Mette Gjerskov
URU alm. del - svar på spm. 19019-04-2016160449673156
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 44619-04-2016160450673381
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jonas Dahl
SUU alm. del - Svar på spm. 45118-04-2016160469872776
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 50820-04-2016SJ-STD-DEPSJE75551
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 51120-04-2016SJ-STD-DEPSJE75560
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 51220-04-2016SJ-STD-DEPSJE75561
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 50920-04-2016SJ-STD-DEPSJE75558
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 51320-04-2016SJ-STD-DEPSJE75682
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 51020-04-2016SJ-STD-DEPSJE75559
Folketingets Miljø- og Fødevareudvalg
Folketingets Retsudvalg
Folketingets Skatteudvalg
Folketingets Social- og Indenrigsudvalg
Folketingets Transport- og Bygningsudvalg
Folketingets Uddannelses- og Forskningsudvalg
Folketingets Udenrigsudvalg
Folketingets Udlændinge-, Integrations- og Boligudvalg
Folketingets Udvalg for Landddistrikter og Øer
Folketingets Kulturudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 38620-04-2016160390975033
Folketingets LovsekretariatS 101119-04-2016160495474039
Folketingets LovsekretariatS 101219-04-2016160495474058
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 143 - svar på spm. 920-04-2016160069174994
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 143 - svar på spm. 820-04-2016160069174991
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 143 - svar på spm. 720-04-2016160069174989
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
SUU L 143 - svar på spm. 620-04-2016160069174987
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 143 - svar på spm. 1120-04-2016160069174996
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 143 - svar på spm. 1020-04-2016160069174998
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 143 - svar på spm. 1220-04-2016160069175001
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 143 - svar på spm. 1320-04-2016160069175003
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 143 - svar på spm. 1420-04-2016160069175005
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 143 - svar på spm. 1520-04-2016160069175007
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 143 - svar på spm. 1620-04-2016160069175009
Folketingets LovsekretariatSUU L 143 - svar på spm. 2120-04-2016160069175011
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 142 - svar på spm. 920-04-2016160439574740
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU L 142 - svar på spm. 1320-04-2016160439574747
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU L 142 - svar på spm. 1020-04-2016160439574737
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU L 142 - svar på spm. 1120-04-2016160439574742
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU L 142 - svar på spm. 1220-04-2016160439574745
Folketingets LovsekretariatSUU L 143 - svar på spm. 2221-04-2016160069176188
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 143 – svar på spm. 2521-04-2016160069175983
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 143 - svar på spm. 1821-04-2016160069175978
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 143 - svar på spm. 1721-04-2016160069175973
Folketingets LovsekretariatSUU L 143- svar på spm. 2621-04-2016160069175985
Folketingets LovsekretariatSUU L 143 - svar på spm. 2021-04-2016160069176185
Folketingets Lovsekretariat
MF May-Britt Kattrup
SUU L 143 - svar på spm. 2421-04-2016160069176194
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 143 - svar på spm. 1921-04-2016160069176183
Folketingets LovsekretariatSUU L 143 - svar på spm. 2321-04-2016160069176192
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 28721-04-2016160344776034
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 38720-04-2016160390975035
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 38820-04-2016160390975037
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 38520-04-2016160390975031
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 38220-04-2016160390975029
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 38420-04-2016160390975027
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 39020-04-2016160390975039
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 39120-04-2016160390975041
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 39420-04-2016160390975043
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 39520-04-2016160390975045
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 39320-04-2016160390975048
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 39220-04-2016160390975051
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 38320-04-2016160390975054
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 38920-04-2016160390975060
Folketinget ChristiansborgSUU L 143 spm. 2620-04-2016160069174935
Folketinget ChristiansborgS 101720-04-2016160501675683
Folketinget ChristiansborgS 101820-04-2016160501675684
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 51721-04-2016160503376752
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 51821-04-2016160503476754
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 51921-04-2016160503576755
Folketingets LovsekretariatSUU orientering fra sundheds- og ældreministeren om forældelse og genoptagelse af krav om udbetaling af begravelseshjælp.21-04-2016160382376723
Folketinget ChristiansborgSUU B 7 spm 1321-04-2016SJ-STD-DEPSJE76063
Folketingets LovsekretariatS 1033 til mundtlig besvarelse d. 4. maj 201621-04-2016160503276598
Folketingets Lovsekretariat
MF Mette Abildgaard
SUU alm. del - svar på spm. 39826-04-2016160388578449
Folketingets LovsekretariatSUU Undersøgelse af kiropraktorområdet26-04-2016160328078412
Folketingets Lovsekretariat
MF Mette Abildgaard
SUU alm. del - svar på spm. 37626-04-2016160388578462
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 42326-04-2016160421078651
Folketingets LovsekretariatSUU alm del - svar på spm. 49125-04-2016160488778592
Folketingets LovsekretariatSUU alm del - svar på spm. 49025-04-2016160488778533
Folketingets LovsekretariatSUU alm del - svar på spm. 49525-04-2016160488778557
Folketingets LovsekretariatSUU alm del - svar på spm. 49325-04-2016160488778574
Folketingets LovsekretariatSUU alm del - svar på spm. 49425-04-2016160488778570
Folketingets LovsekretariatSUU alm del - svar på spm. 49225-04-2016160488778585
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 52526-04-2016SJ-STD-DEPSJE80086
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 52826-04-2016SJ-STD-DEPSJE80090
Folketinget Christiansborg§ 71-tilsynet alm. del - spm. 1325-04-2016SJ-STD-DEPSJE80068
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 53026-04-2016SJ-STD-DEPSJE80094
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 53126-04-2016SJ-STD-DEPSJE80095
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 53226-04-2016SJ-STD-DEPSJE80096
Folketinget ChristiansborgSUU L 142 Ændringsforslag25-04-2016160091579019
Folketinget ChristiansborgÆndringsforslag SUU L 142 - sendt25-04-2016160091579017
Folketinget ChristiansborgSUU L 166 spm 126-04-2016160110579708
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgVedr. foreløbige besvarelser på SUU alm. del spm. 311-31521-04-2016160347279967
Folketingets Lovsekretariat
MF May-Britt Kattrup
Svar på spm. S 101127-04-2016160495479572
Folketingets Lovsekretariat
MF May-Britt Kattrup
Svar på spm. S 101227-04-2016160495479569
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 32127-04-2016160362379902
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 32327-04-2016160362379913
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 32227-04-2016160362379911
Folketingets Lovsekretariat
MF Karin Nødgaard
SUU alm. del - svar på spm. 44727-04-2016160477679834
Folketingets Lovsekretariat
MF Karin Nødgaard
SUU alm. del - svar på spm. 44827-04-2016160477679836
Folketingets Lovsekretariat
MF Jonas Dahl
SUU alm. del - svar på spm. 44927-04-2016160484879857
Folketingets Lovsekretariat
MF Jonas Dahl
SUU alm. del - svar på spm. 45027-04-2016160484879863
Folketingets Lovsekretariat
MF May-Britt Kattrup
Svar på spm. nr. S 101027-04-2016160500979583
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 Høringssvar og høringsnotat28-04-2016160360282015
Folketingets LovsekretariatS 103628-04-2016SJ-STD-DEPSJE81106
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 53326-04-2016SJ-STD-DEPSJE80098
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 52226-04-2016SJ-STD-DEPSJE80083
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 52026-04-2016SJ-STD-DEPSJE80080
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 52726-04-2016160516180089
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 52626-04-2016160516280088
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 52126-04-2016160517680082
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 52326-04-2016160517780084
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 52426-04-2016160517880085
Folketinget ChristiansborgEFK alm. del - spm. 18528-04-2016160519780469
Folketinget ChristiansborgEFK alm. del - spm. 18628-04-2016160519780471
MF Jeppe Jakobsen
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU L 166 - svar på spm. 129-04-2016160110583174
MF Stine Brix
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm 43029-04-2016160425983028
Folketinget ChristiansborgS 104729-04-2016160087083183
Folketingets LovsekretariatS 104429-04-2016160087083184
Folketingets LovsekretariatS 103329-04-2016160087083181
Folketingets LovsekretariatSpørgsmål S 104729-04-2016160087082854
Folketingets LovsekretariatSpm. S 1044 til mundtlig besvarelse 4. maj 201629-04-2016160087082852
Folketingets LovsekretariatSpm. S 1053 til mundtlig besvarelse 4. maj 201629-04-2016160087082855
Folketingets LovsekretariatS 105329-04-2016160463383193
Folketingets LovsekretariatS 104129-04-2016160521883182
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 52926-04-2016160523080092
Folketingets LovsekretariatSpm. S 1055 til mundtlig besvarelse 4. maj 201629-04-2016160524482856
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 166 Ændringsforslag02-05-2016160110583446
MF Yildiz Akdogan
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 46611-04-2016160466266606
MF Yildiz Akdogan
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 46202-05-2016160466283620
MF Carolina Magdalene Maier
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 46102-05-2016160466283622
MF Yildiz Akdogan
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 46302-05-2016160466283624
MF Yildiz Akdogan
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 46402-05-2016160466283626
MF Yildiz Akdogan
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 46502-05-2016160466283630
MF Yildiz Akdogan
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 46702-05-2016160466283632
MF Peder Hvelplund
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 46802-05-2016160466283547
MF Karina Adsbøl
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 48502-05-2016160494083727
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 56102-05-2016SJ-STD-DEPSJE84274
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 56002-05-2016SJ-STD-DEPSJE84273
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 54729-04-2016SJ-STD-DEPSJE83568
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 55329-04-2016SJ-STD-DEPSJE83599
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 53929-04-2016SJ-STD-DEPSJE83557
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 55029-04-2016SJ-STD-DEPSJE83584
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 55429-04-2016SJ-STD-DEPSJE83601
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 54029-04-2016SJ-STD-DEPSJE83558
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 54329-04-2016SJ-STD-DEPSJE83562
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 54529-04-2016SJ-STD-DEPSJE83565
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 55229-04-2016SJ-STD-DEPSJE83594
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 53829-04-2016SJ-STD-DEPSJE83556
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 54829-04-2016SJ-STD-DEPSJE83575
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 54929-04-2016SJ-STD-DEPSJE83576
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 53729-04-2016SJ-STD-DEPSJE83550
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 54429-04-2016SJ-STD-DEPSJE83563
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 54629-04-2016SJ-STD-DEPSJE83567
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 54129-04-2016SJ-STD-DEPSJE83559
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 54229-04-2016SJ-STD-DEPSJE83561
Folketinget ChristiansborgS 104129-04-2016160087083185
Folketingets LovsekretariatSpm. S 1041 til mundtlig besvarelse 4. maj 201629-04-2016160521882653
Folketingets LovsekretariatSpm. S 1043 til mundtlig besvarelse 11. maj 201629-04-2016160525782654
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 53528-04-2016160527982499
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 53428-04-2016160527982490
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 53628-04-2016160527982505
Folketingets LovsekretariatS 106129-04-2016160528583901
Folketingets LovsekretariatS 106029-04-2016160528583899
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 45703-05-2016160463584917
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 45503-05-2016160463584921
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 45203-05-2016160463584924
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 45803-05-2016160463584915
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 45603-05-2016160463584919
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 52003-05-2016160520585025
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 56202-05-2016SJ-STD-DEPSJE84275
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 55529-04-2016SJ-STD-DEPSJE83604
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 55829-04-2016160530783616
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 55729-04-2016160530783614
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 55629-04-2016160530783606
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 55929-04-2016160530783619
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 56504-05-2016SJ-STD-DEPSJE86479
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 56604-05-2016SJ-STD-DEPSJE86480
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 56303-05-2016SJ-STD-DEPSJE86012
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 1604-05-2016SJ-STD-DEPSJE85975
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 1504-05-2016SJ-STD-DEPSJE85974
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 1304-05-2016SJ-STD-DEPSJE85972
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 56704-05-2016SJ-STD-DEPSJE86481
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 56904-05-2016SJ-STD-DEPSJE86749
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 56804-05-2016SJ-STD-DEPSJE86482
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 304-05-2016SJ-STD-DEPSJE85941
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 604-05-2016SJ-STD-DEPSJE85957
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 1404-05-2016SJ-STD-DEPSJE85973
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 204-05-2016SJ-STD-DEPSJE85933
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 404-05-2016SJ-STD-DEPSJE85950
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 504-05-2016SJ-STD-DEPSJE85955
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 704-05-2016SJ-STD-DEPSJE85966
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 804-05-2016SJ-STD-DEPSJE85967
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 904-05-2016SJ-STD-DEPSJE85968
Folketinget ChristiansborgFødselsdagsreception, for Socialdemokraternes gruppeformand torsdag d. 26. maj03-05-2016160066485251
Folketingets LovsekretariatS 108904-05-2016160087086630
Folketinget ChristiansborgSUU L 166 spm. 203-05-2016160110585738
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 56404-05-2016160538386128
Folketingets LovsekretariatS 109304-05-2016160539686684
Folketingets LovsekretariatS 109204-05-2016160539686683
MF Karina Adsbøl
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 47903-05-2016160474685347
MF Andreas Steenberg
Folketingets Energi-, Forsynings- og Klimaudvalg
EFK alm. del – svar på spm. 18504-05-2016160519785774
MF Andreas Steenberg
Folketingets Energi-, Forsynings- og Klimaudvalg
EFK alm. del – svar på spm. 18604-05-2016160519785783
Folketingets LovsekretariatS 108904-05-2016160087086747
Folketinget ChristiansborgSUU L 115 spm. 1003-05-2016160280285747
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 1004-05-2016160538285969
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 104-05-2016160538285929
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 1204-05-2016160538285971
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 1104-05-2016160538285970
Folketinget ChristiansborgBilag 4: Henvendelse om UNGASS26-04-2016160544482263
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 81904-05-2016160546286750
MF Mette Abildgaard
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU L 166 svar på spm. 204-05-2016160110586670
MF Jonas Dahl
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU - alm. del - svar på spm. 43109-05-2016160424588181
MF Jonas Dahl
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU - alm. del - svar på spm. 43209-05-2016160424588179
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 43409-05-2016160428287949
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 47004-05-2016160486286207
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 46904-05-2016160486286209
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 47104-05-2016160486286211
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 472.04-05-2016160486286214
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 473.04-05-2016160486286217
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 474.04-05-2016160486286219
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 48609-05-2016160487287922
MF Karina Adsbøl
Folketingets § 71-tilsyn
§71 alm. del - svar på spm. 1209-05-2016160488488132
MF Karin Nødgaard
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 47509-05-2016160508688019
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
Svar på spm. S 103609-05-2016160525488054
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
Svar på spm. S 106009-05-2016160528588231
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
Svar på spm. S 106109-05-2016160528588229
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57510-05-2016SJ-STD-DEPSJE89922
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57110-05-2016SJ-STD-DEPSJE89914
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57710-05-2016SJ-STD-DEPSJE89927
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57010-05-2016SJ-STD-DEPSJE89913
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57610-05-2016SJ-STD-DEPSJE89926
Folketingets LovsekretariatS 107403-05-2016160543285704
Folketingets LovsekretariatS 107303-05-2016160543285696
Folketingets LovsekretariatS 107703-05-2016160543285710
Folketingets LovsekretariatS 107603-05-2016160543285709
Folketingets LovsekretariatS 107503-05-2016160543285708
Folketingets LovsekretariatUER alm. del - spm. 104-05-2016160549886748
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. status for kvalitetsfondsstøttede sygehusbyggerier, 1. kvartal 201610-05-2016160212589032
MF Karin Nødgaard
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 48110-05-2016160480289209
Folketingets Lovsekretariat
MF Karina Adsbøl
REU alm. del - svar på spm. 51709-05-2016160522388017
Folketingets Lovsekretariat
MF Karina Adsbøl
REU alm. del - svar på spm. 51809-05-2016160522388028
Folketingets Lovsekretariat
MF Karina Adsbøl
REU alm. del - svar på spm. 51909-05-2016160522388030
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 55710-05-2016160530789316
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 55610-05-2016160530789314
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 55810-05-2016160530789326
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 55910-05-2016160530789328
Folketingets LovsekretariatSUU L 164 - svar på spm. 110-05-2016160077190744
MF Karin Nødgaard
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 47711-05-2016160490190883
Folketingets Lovsekretariat
MF Trine Torp
Svar på spm. S 107611-05-2016160543291024
Folketingets Lovsekretariat
MF Trine Torp
Svar på spm. S 107411-05-2016160543291018
Folketingets Lovsekretariat
MF Trine Torp
Svar på spm. S 107511-05-2016160543291022
Folketingets Lovsekretariat
MF Trine Torp
Svar på spm. S 107311-05-2016160543291020
Folketingets Lovsekretariat
MF Trine Torp
Svar på spm. S 107711-05-2016160543291026
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57410-05-2016SJ-STD-DEPSJE89920
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AE10-05-2016SJ-STD-DEPSJE90080
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57210-05-2016SJ-STD-DEPSJE89917
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57310-05-2016SJ-STD-DEPSJE89919
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AF10-05-2016SJ-STD-DEPSJE90079
Folketingets LovsekretariatFølgebrev vedtaget lovforslag - L 143 Forslag til lov om ændring af sundhedsloven (Reel ret til hurtig udredning og udvidet frit sygehusvalg ved 30 dages ventetid på behandling m.v.)10-05-2016160069190333
Folketingets LovsekretariatFølgebrev vedtaget lovforslag - L 142 Forslag til lov om kliniske forsøg med lægemidler10-05-2016160091590345
Folketingets LovsekretariatFølgebrev vedtaget lovforslag - L 144 Forslag til lov om elektroniske cigaretter m.v.10-05-2016160107990298
Folketinget ChristiansborgTidsplan for L 18410-05-2016160538290091
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57810-05-2016160553489628
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
SUU L 115 - Svar på spm. 1010-05-2016160280290736
Folketingets Lovsekretariat
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 56312-05-2016160552492261
MF Karin Nødgaard
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 56112-05-2016160554592620
Folketingets LovsekretariatS 111812-05-2016SJ-STD-DEPSJE92057
Folketingets LovsekretariatS 112012-05-2016160556692062
Folketingets LovsekretariatS 112212-05-2016160557692063
Folketingets LovsekretariatS 111912-05-2016160557892058
Folketinget ChristiansborgSpm. S 112913-05-2016SJ-STD-DEPCRV93819
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58413-05-2016SJ-STD-DEPSJE93454
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58212-05-2016SJ-STD-DEPSJE92815
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58112-05-2016SJ-STD-SUMPMJ92814
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58312-05-2016SJ-STD-DEPLTPE92817
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 575 OMTRYKT12-05-2016160087092816
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 1712-05-2016160538292793
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 1812-05-2016160538292794
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 2012-05-2016160538292796
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 1912-05-2016160538292795
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 166 ændringsforslag13-05-2016160110593762
MF Stine Brix
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 31113-05-2016160347293363
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 31313-05-2016160347293482
MF Karin Nødgaard
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 50013-05-2016160529893883
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karin Nødgaard
SUU alm. del - svar på spm. 48713-05-2016160529893885
Folketingets Lovsekretariat
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 55313-05-2016160540393708
Folketingets Lovsekretariat
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 55213-05-2016160540393688
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Finn Sørensen
SUU alm. del - svar på spm. 57813-05-2016160553493738
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 59017-05-2016SJ-STD-DEPSJE95374
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58917-05-2016SJ-STD-DEPSJE95373
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58713-05-2016SJ-STD-DEPSJE95371
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 59317-05-2016SJ-STD-DEPSJE95377
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 59217-05-2016SJ-STD-DEPSJE95376
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 59117-05-2016SJ-STD-DEPSJE95375
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 44017-05-2016160430194746
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 43917-05-2016160430194748
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm 868 (kort frist)13-05-2016160561093841
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. markedsføring rettet mod børn17-05-2016160277994274
MF Stine Brix
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 312 (fortroligt)13-05-2016160347292928
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 315 (fortroligt)13-05-2016160347293487
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 314 (fortroligt)13-05-2016160347293486
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU Berigtigelse af svar på spm. 453 SUU alm. del (fortroligt)13-05-2016160463592966
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - opfølgende svar på spm. 380 vedr. udgifter til operation ifbm. knæartrose17-05-2016160470894466
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 578.13-05-2016160500293971
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 49817-05-2016160534394358
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 49917-05-2016160534394355
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering om aftale om nationale mål for sundhedsvæsenet17-05-2016160536594444
Folketingets Lovsekretariat
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 554.13-05-2016160540393717
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 56217-05-2016160548294454
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU B7 - svar på spm. 1613-05-2016160140095594
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU B7 - svar på spm. 1413-05-2016160140095589
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU B7 - svar på spm. 1713-05-2016160140095596
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU B7 - svar på spm. 1313-05-2016160140095586
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU B7 - svar på spm. 1513-05-2016160140095592
MF Liselott Blixt
Folketingets Lovsekretariat
SUU alm. del svar på spm. 48412-05-2016160489095550
MF Liselott Blixt
Folketingets Lovsekretariat
SUU alm. svar på spm. 48312-05-2016160489095540
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 52918-05-2016160523095917
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 60018-05-2016SJ-STD-DEPSJE96559
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58613-05-2016SJ-STD-DEPSJE95370
Folketinget ChristiansborgSUU L 164 spm. 217-05-2016160077195327
Folketinget ChristiansborgSUU L 164 spm. 317-05-2016160077195329
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58813-05-2016160087095372
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 49617-05-2016160512994324
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 49717-05-2016160512994322
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AG13-05-2016SJ-STD-DEPCRV96308
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 59518-05-2016SJ-STD-DEPCRV97063
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AJ17-05-2016SJ-STD-DEPSJE96317
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AI17-05-2016SJ-STD-DEPSJE96315
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 111917-05-2016SJ-STD-DEPSJE97069
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 112017-05-2016SJ-STD-DEPSJE97074
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 59619-05-2016SJ-STD-DEPSJE97590
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AH13-05-2016SJ-STD-DEPSJE96309
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 59718-05-2016160087097065
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 1118 - omtrykt17-05-2016160087097068
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 59818-05-2016160087097066
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 59918-05-2016160087097067
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 59618-05-2016160087097064
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 111818-05-2016160087097088
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 2217-05-2016160538295385
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 2117-05-2016160538295379
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 1122 til mundtlig besvarelse 25. maj 201617-05-2016160557697075
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 114218-05-2016160573696451
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 114118-05-2016160573696450
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på. spm 51118-05-2016160520397346
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på. spm 51218-05-2016160520397342
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 53118-05-2016160523095919
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karin Nødgaard
SUU alm. del - svar på spm. 51318-05-2016160546997336
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm - del - svar på spm. 50918-05-2016160519997810
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 51018-05-2016160519997806
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 50818-05-2016160519997812
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 184 - svar på spm. 1318-05-2016160538297817
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 184 - svar på spm. 1118-05-2016160538297825
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 184 - svar på spm. 1018-05-2016160538297827
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 184 - svar på spm. 118-05-2016160538297770
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 184 - svar på spm. 918-05-2016160538297831
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 184 - svar på spm. 718-05-2016160538297834
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 184 - svar på spm. 618-05-2016160538297836
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 2118-05-2016160538297857
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU, L 184 - svar på spm. 518-05-2016160538297793
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 184 - svar på spm. 218-05-2016160538297773
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 184 - svar på spm. 318-05-2016160538297776
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 184 - svar på spm. 418-05-2016160538297784
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 184 - svar på spm. 1418-05-2016160538297820
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 2218-05-2016160538297859
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 184 - svar på spm. 1218-05-2016160538297823
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AL20-05-2016SJ-STD-DEPSJE98816
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60119-05-2016SJ-STD-DEPSJE98489
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AK20-05-2016SJ-STD-DEPSJE98815
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
§ 71-tilsynet alm. del - spm. 1620-05-2016SJ-STD-DEPSJE98638
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del spm. 59919-05-2016160087098593
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 59719-05-2016160087098582
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del spm. 59819-05-2016160087098588
Folketinget ChristiansborgSUU L 166 spm. 320-05-2016160345298574
Folketinget ChristiansborgLovtekniske bem. til L 184 fra FT19-05-2016160538297690
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 184 - svar på spm. 1520-05-2016160538299273
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 1821-05-2016160538298900
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 Ændringsforslag23-05-2016160538299059
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 2021-05-2016160538298903
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 1921-05-2016160538298909
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 184 - svar på spm. 1620-05-2016160538299277
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 820-05-2016160538299271
Folketingets RetsudvalgREU Svar på henvendelse om UNGASS23-05-2016160544499084
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Kopi af svar til REU på henvendelse om UNGASS23-05-2016160544499088
Folketingets Miljø- og FødevareudvalgMOF alm del spm. - svar på spm. 81923-05-2016160546299117
Folketingets Miljø- og FødevareudvalgMOF alm del spm. - svar på spm. 86823-05-2016160561099123
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60920-05-2016SJ-STD-DEPSJE98817
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - Spm. 61020-05-2016SJ-STD-DEPSJE98818
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 61223-05-2016SJ-STD-DEPSJE100093
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 61323-05-2016SJ-STD-DEPSJE100086
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 61423-05-2016SJ-STD-DEPSJE100082
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 61523-05-2016SJ-STD-DEPSJE100080
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 61623-05-2016SJ-STD-DEPSJE100079
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - Spm. 61120-05-2016SJ-STD-DEPSJE98819
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 58323-05-20161600870100161
Folketingets LovsekretariatS 1141 tilbagetaget20-05-20161605736100081
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60720-05-2016160580598635
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60220-05-2016160580598629
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60820-05-2016160580598636
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60420-05-2016160580598632
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60620-05-2016160580598634
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60320-05-2016160580598631
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60520-05-2016160580598633
Folketingets LovsekretariatS 1141 Tilbagetaget20-05-20161605736100181
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AM23-05-2016160584599687
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 164 - svar på spm. 323-05-20161600771100226
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 164 - svar på spm. 223-05-20161600771100224
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 52724-05-20161605161101158
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 52224-05-20161605206101063
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 52424-05-20161605206101070
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 52124-05-20161605206101065
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 52324-05-20161605206101067
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 53024-05-20161605230100821
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jonas Dahl
SUU alm. del - svar på spm. 53224-05-20161605279101285
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jonas Dahl
SUU alm. del - svar på spm 53324-05-20161605315101020
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 1721-05-2016160538298897
Folketingets Lovsekretariat
MF Trine Torp
Svar på spm. S 112924-05-20161605695101120
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 62524-05-2016SJ-STD-DEPSJE101402
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 62424-05-2016SJ-STD-DEPSJE101400
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AN24-05-2016SJ-STD-DEPSJE101379
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 61824-05-2016SJ-STD-DEPSJE101382
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 61924-05-2016SJ-STD-DEPSJE101384
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 62624-05-2016SJ-STD-DEPSJE101406
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 62724-05-2016SJ-STD-DEPSJE101412
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 62824-05-2016SJ-STD-DEPSJE101416
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 62124-05-2016SJ-STD-DEPSJE101387
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 62324-05-2016SJ-STD-DEPSJE101392
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 62024-05-2016SJ-STD-DEPSJE101386
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 62224-05-2016SJ-STD-DEPSJE101388
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 61724-05-20161605883101226
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Lotte Rod
SUU L 166 - svar på spm. 324-05-20161603452101227
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 52624-05-20161605162101153
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 52824-05-20161605162101161
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 52524-05-20161605162101149
Folketingets Udvalg vedrørende Det Etiske RådUER alm. del - svar på spm. 124-05-20161605498101283
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 119426-05-2016SJ-STD-DEPSJE104145
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 119326-05-20161600870104143
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 2524-05-20161605382101220
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 2324-05-20161605831100475
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 2424-05-20161605831100857
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 3024-05-20161605855101367
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 2924-05-20161605855101366
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 3124-05-20161605855101368
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 3224-05-20161605855101378
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 2624-05-20161605855101357
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 2824-05-20161605855101363
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 2724-05-20161605855101362
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 119026-05-20161605947103929
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 53427-05-20161605279105303
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 53527-05-20161605279105300
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 53627-05-20161605279105306
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 2526-05-20161605382103316
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm del - svar på spm. 55527-05-20161605484105313
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 53727-05-20161605499105354
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 54027-05-20161605499105356
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 54127-05-20161605499105359
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 54227-05-20161605499105361
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 54427-05-20161605499105363
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 54527-05-20161605499105365
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 54627-05-20161605499105367
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 54727-05-20161605499105369
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 54827-05-20161605499105372
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 54927-05-20161605499105375
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 55027-05-20161605499105377
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 53827-05-20161605499105352
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 56027-05-20161605499105379
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - Svar på spm. 54327-05-20161605499105317
Folketingets LovsekretariatSvar på spm. S 114226-05-20161605736103714
Folketingets Lovsekretariat
MF Trine Torp
Svar på spm. S 114927-05-20161605804105253
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 2426-05-20161605831103233
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 2326-05-20161605831103236
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU L 184 - svar på spm. 3026-05-20161605855103525
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU L 184 - svar på spm. 3126-05-20161605855103529
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU L 184 - svar på spm. 3226-05-20161605855103533
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU L 184 - svar på spm. 2926-05-20161605855103522
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU L 184 - svar på spm. 2626-05-20161605855103518
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU L 184 - svar på spm. 2726-05-20161605855103515
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU L 184 - svar på spm. 2826-05-20161605855103520
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 184 - svar på spm. 3427-05-20161605956104729
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 184 - svar på spm. 3327-05-20161605956104731
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 63126-05-2016SJ-STD-DEPSJE104755
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 62926-05-2016SJ-STD-DEPSJE104753
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 63026-05-2016SJ-STD-DEPSJE104754
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 63327-05-20161605924104762
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 63627-05-20161605924104765
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 63527-05-20161605924104764
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 63427-05-20161605924104763
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 63227-05-20161605924104761
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 119626-05-20161605954104387
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 3326-05-20161605956104506
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 3426-05-20161605956104507
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jacob Mark
SUU alm. del - svar på spm. 43330-05-20161604250105796
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 44630-05-20161604506105873
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karin Nødgaard
SUU alm. del - svar på spm. 48930-05-20161605298105741
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karin Nødgaard
SUU alm. del - svar på spm. 48830-05-20161605298105729
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 56430-05-20161605383105864
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 56630-05-20161605518106144
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 56830-05-20161605518106149
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 56730-05-20161605518106146
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 56530-05-20161605518106142
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Erik Christensen
SUU alm. del - svar på som. 60130-05-20161605813105843
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 3629-05-20161605970105895
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU L 184 - svar på spm 3529-05-20161605970105886
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 184 - svar på spm. 3730-05-20161605980106212
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 63730-05-2016SJ-STD-DEPSJE106834
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 64130-05-2016SJ-STD-DEPSJE106844
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 64030-05-2016SJ-STD-DEPSJE106842
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 63930-05-2016SJ-STD-DEPSJE106841
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 63830-05-2016SJ-STD-DEPSJE106836
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgInvitation "Løb med Løhde" - til dette års folkemøde.23-05-20161605859104815
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 3627-05-20161605970104987
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 3527-05-20161605970104975
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm. 3727-05-20161605980105341
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 66502-06-2016SJ-STD-DEPSJE110649
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 66502-06-2016SJ-STD-DEPSJE110650
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 65201-06-2016SJ-STD-DEPSJE109918
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 65302-06-2016SJ-STD-DEPSJE110334
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 65001-06-2016SJ-STD-DEPSJE109916
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 4531-05-2016SJ-STD-SUMSAH107963
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 4631-05-2016SJ-STD-SUMSAH107966
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 64201-06-2016SJ-STD-DEPSSBO109589
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 5902-06-20161600870110507
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 spm 5902-06-20161600870110432
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 64801-06-20161606121109614
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 64701-06-20161606121109613
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 64601-06-20161606121109612
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AP02-06-20161606127110332
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AO02-06-20161606127110330
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 48202-06-20161604829109824
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 15002-06-20161605080109826
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 64301-06-2016SJ-STD-DEPSJE109591
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 64401-06-2016SJ-STD-DEPSJE109610
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 64501-06-2016SJ-STD-DEPSJE109611
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 4801-06-2016SJ-STD-DEPSJE108727
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 4701-06-2016SJ-STD-DEPSJE108704
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 120901-06-2016SJ-STD-DEPSJE109371
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 64901-06-2016SJ-STD-DEPSJE109615
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 4230-05-20161606049106846
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 120431-05-20161606073108202
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 120331-05-20161606080107838
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 120231-05-20161606080107833
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 120531-05-20161606089108214
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 166 Ændringsforslag01-06-20161601105109086
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 46631-05-20161604662107382
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. S 119601-06-20161605954109166
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AR03-06-2016SJ-STD-DEPSJE111494
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 65702-06-2016SJ-STD-DEPSJE110591
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 65802-06-2016SJ-STD-DEPSJE110606
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 66102-06-2016SJ-STD-DEPSJE110641
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 66302-06-2016SJ-STD-DEPSJE110644
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 66402-06-2016SJ-STD-DEPSJE110648
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 67502-06-2016SJ-STD-DEPSJE111542
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 65402-06-2016SJ-STD-DEPSJE110563
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 65902-06-2016SJ-STD-DEPSJE110608
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 66002-06-2016SJ-STD-DEPSJE110610
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 66202-06-2016SJ-STD-DEPSJE110643
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AQ03-06-2016SJ-STD-DEPSJE111493
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del . spm. 65502-06-2016SJ-STD-DEPSJE110571
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 65602-06-2016SJ-STD-DEPSJE110583
Folketingets LovsekretariatFølgebrev vedtaget lovforslag L 16402-06-20161600771111655
Folketingets LovsekretariatFølgebrev til vedtaget lovforslag L 16602-06-20161601105111561
Folketingets LovsekretariatFølgebrev vedtaget lovforslag L 18403-06-20161605382111641
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 5902-06-20161606104110428
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 5202-06-20161606104109912
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 5101-06-20161606104109570
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 5402-06-20161606104109927
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 5302-06-20161606104109922
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 5802-06-20161606104110412
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 5502-06-20161606104109982
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 5702-06-20161606104110405
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 5602-06-20161606140110108
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 65101-06-20161606155110037
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrientering til SUU vedr. sletning af diagnosekoden DF65.1 for transvestisk fetichisme02-06-20161601400110002
Folketingets Social- og IndenrigsudvalgSOU Vedr. ansvar for misbrugsbehandling af personer med en psykisk lidelse03-06-20161602929111615
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Vedr. ansvar for misbrugsbehandling af personer med en psykisk lidelse03-06-20161602929111624
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 44503-06-20161604316111296
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU orientering vedr. status for revision af specialeplanen03-06-20161604831111330
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - Svar på spm. 6003-06-20161605382111152
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
Svar på spm. S nr. 119003-06-20161605947111109
Folketingets Lovsekretariat
MF Karin Gaardsted
Svar på spm. nr. S 119403-06-20161605997111094
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 5302-06-20161606104110781
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 5402-06-20161606104110798
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 5102-06-20161606104110804
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 4802-06-20161606104110808
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 4702-06-20161606104110814
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 5202-06-20161606104110845
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 5702-06-20161606104110841
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 5802-06-20161606104110833
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 5502-06-20161606104110822
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 5902-06-20161606104110829
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spørgsmål 5603-06-20161606140111163
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 66702-06-2016SJ-STD-DEPSJE111552
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 67702-06-2016SJ-STD-DEPSJE111529
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 67202-06-2016SJ-STD-DEPSJE111546
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 67002-06-2016SJ-STD-DEPSJE111548
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 66902-06-2016SJ-STD-DEPSJE111549
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 66802-06-2016SJ-STD-DEPSJE111550
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 67602-06-2016SJ-STD-DEPSJE111541
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 67402-06-2016SJ-STD-DEPSJE111544
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 67302-06-2016SJ-STD-DEPSJE111545
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 67102-06-2016SJ-STD-DEPSJE111547
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 120903-06-20161600870112482
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 122606-06-20161600870113156
Folketingets LovsekretariatFølgebrev vedtaget lovforslag L 16502-06-20161600895111658
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 6002-06-20161605382110758
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 5902-06-20161605382110526
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 4901-06-20161605382109544
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 5001-06-20161605382109545
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 6403-06-20161606104111610
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 6303-06-20161606104111602
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 6103-06-20161606104111595
Folketinget ChristiansborgSUU L 184 - spm. 6203-06-20161606104111598
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 15002-06-20161600930114882
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 57207-06-20161605795114028
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 57307-06-20161605795114026
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 57407-06-20161605795114030
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. S 120408-06-20161606073115668
Folketingets Lovsekretariat
MF Trine Bramsen
Svar på spm. S 120308-06-20161606080115374
Folketingets Lovsekretariat
MF Trine Bramsen
Svar på spm. S 120208-06-20161606080115377
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. S 120508-06-20161606089115654
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 69009-06-2016SJ-STD-DEPPER117064
Folketinget ChristiansborgOmtrykt til SKM: SUU alm. del - spm. 67507-06-20161600870114886
Folketinget ChristiansborgSUU rejserapport27-04-20161606397116963
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 68909-06-20161606408117063
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 68307-06-2016SJ-STD-DEPCRV114887
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 68407-06-2016SJ-STD-DEPCRV114888
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 68006-06-2016SJ-STD-DEPCRV113619
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 68206-06-2016SJ-STD-DEPSJE113624
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 67906-06-2016SJ-STD-DEPSSK112492
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 122606-06-20161600870113615
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 67806-06-20161606246112489
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 68106-06-20161606251113403
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
LIU alm. del - spm. 118-12006-06-20161606328113617
Folketingets LovsekretariatSpm. S 122807-06-20161606339113946
Folketingets LovsekretariatSpm. S 122707-06-20161606339113941
Folketinget ChristiansborgS 123308-06-20161606365115627
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 123408-06-20161606365115632
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 6209-06-20161605382117517
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 6309-06-20161605382117519
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 6109-06-20161605382117515
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 58209-06-20161606019117272
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
§71 alm. del - foreløbigt svar på spm. 1610-06-20161606438117923
Folketinget ChristiansborgVedr. Sundhedsudvalgets studietur til New Zealand19-02-20161606397116958
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgVedr. SUU09-02-20161606397117675
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgFolketingets Sundheds- og Ældreudvalg - studietur26-11-20151606397117586
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 68809-06-20161606425117062
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 68709-06-20161606425117061
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 68609-06-20161606452117060
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 69113-06-2016SJ-STD-DEPSJE119584
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 123610-06-20161606466117933
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 15213-06-20161600930119271
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 55913-06-20161605307118956
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 55613-06-20161605307118954
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 55813-06-20161605307118958
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 55713-06-20161605307118952
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 6410-06-20161605382118216
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L184-svar på spm. 5001-06-20161605382118738
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 184 - svar på spm. 4901-06-20161605382118749
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 4501-06-20161605382118764
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 184 - svar på spm. 4601-06-20161605382118754
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 55313-06-20161605403118886
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 55213-06-20161605403118889
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 55413-06-20161605403118891
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karin Nødgaard
SUU alm. del - svar på spm. 56113-06-20161605545118973
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm 58413-06-20161605713118803
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 59113-06-20161605786119466
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 59013-06-20161605786119461
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 58913-06-20161605786119464
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 59313-06-20161605787119225
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 59213-06-20161605787119228
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 58613-06-20161605808118835
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 59513-06-20161605989119096
Folketingets LovsekretariatSvar på spm. S 120408-06-20161606073108792
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU vedr. offentliggørelse af monitoreringstal for udredningsret for 1. kvartal 201613-06-20161606101119299
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 68113-06-20161606251119169
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 68514-06-2016SJ-STD-DEPSJE120878
Folketingets EuropaudvalgEUU alm. del - spm. 10510-06-2016SJ-STD-DEPSJE118775
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 123710-06-20161606545117934
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 69213-06-20161606554119585
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 39111-03-2016160390948165
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 124615-06-2016SJ-STD-DEPSJE121319
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 69414-06-2016SJ-STD-DEPSJE120879
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 124815-06-2016SJ-STD-DEPSJE122084
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 69614-06-2016SJ-STD-DEPSJE120892
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 69514-06-2016SJ-STD-DEPSJE120881
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 124413-06-20161606558119583
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 60915-06-20161605960121463
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 61115-06-20161606097121456
Folketingets Lovsekretariat
MF Karin Nødgaard
Svar på spm. S 122715-06-20161606339121373
Folketingets Lovsekretariat
MF Karin Nødgaard
Svar på spm. S 122815-06-20161606339121388
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 69716-06-2016SJ-STD-SUMMPE122934
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 69916-06-2016SJ-STD-SUMMPE122936
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 69816-06-2016SJ-STD-SUMMPE122935
Folketingets LovsekretariatSpm. S 125116-06-20161606611122925
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrientering vedr. glukosebehandling af diabetespatienter17-06-20161603640123599
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Pernille Rosenkrantz-Theil
Svar på spm. nr. S 123316-06-20161606365123288
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Pernille Rosenkrantz-Theil
Svar på spm. nr. S 123416-06-20161606365123290
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm 70217-06-2016SJ-STD-DEPKHK123862
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 70317-06-2016SJ-STD-DEPKHK123863
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 70117-06-2016SJ-STD-DEPKHK123855
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 70016-06-2016SJ-STD-SUMMPE122939
Folketingets FinansudvalgAktstykke 124 om ophobede klagesager er tiltrådt af Finansudvalget den 15-06-201615-06-20161604239122748
Folketingets LovsekretariatSpm. S 125416-06-20161606623122987
Folketingets LovsekretariatSpm. S 125216-06-20161606623122978
Folketingets LovsekretariatSpm. S 125316-06-20161606623122979
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 70720-06-2016SJ-STD-DEPSJE125168
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 125920-06-2016SJ-STD-DEPSJE125156
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 70820-06-2016SJ-STD-DEPSJE125169
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 70520-06-2016SJ-STD-DEPSJE125161
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 70620-06-2016SJ-STD-DEPSJE125165
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 70420-06-2016SJ-STD-DEPSJE125159
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 52020-06-20161605205124615
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 61220-06-20161605845125162
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 61420-06-20161605845125128
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 61320-06-20161605845125130
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 61520-06-20161605845125133
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 61620-06-20161605845125136
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm 61020-06-20161605932124242
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 63720-06-20161606335124177
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 63820-06-20161606335124182
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 63920-06-20161606335124184
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. S 123620-06-20161606466124231
Folketingets Social- og IndenrigsudvalgSOU alm del – foreløbigt svar på spm. 30220-06-20161606492124581
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 56320-06-20161605524124579
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 61720-06-20161605883124361
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 63121-06-20161606046125511
Folketingets Lovsekretariat
MF Trine Torp
Svar på spm. S 123720-06-20161606545125149
Folketingets Lovsekretariat
MF Rasmus Prehn
Svar på spm. S 124420-06-20161606558125170
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AT21-06-2016SJ-STD-DEPSJE126023
Folketinget ChristiansborgSUU B 25 spm. 1620-06-20161606678125167
Folketinget ChristiansborgULØ alm. del - spm. 11722-06-2016SJ-STD-DEPSJE127436
Folketingets UdenrigsudvalgURU alm. del - spm. 31221-06-2016SJ-STD-DEPSJE126315
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AS21-06-20161606041125806
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 71421-06-20161606709126260
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 71321-06-20161606709126261
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 70921-06-20161606709126268
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 71021-06-20161606709126267
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 71121-06-20161606709126263
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 71221-06-20161606709126262
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 71521-06-20161606719126259
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. sletning af diagnosekoden DF65.1 for transvestisk fetichisme22-06-20161601400127258
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 62922-06-20161606003127224
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 63022-06-20161606003127233
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 58122-06-20161606007127168
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 65922-06-20161606467126994
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 67422-06-20161606467127023
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 61922-06-20161606467126924
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 62022-06-20161606467126926
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 62122-06-20161606467126928
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 62422-06-20161606467126939
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 62722-06-20161606467126947
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 63222-06-20161606467126954
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 63322-06-20161606467126957
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 63422-06-20161606467126960
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 63622-06-20161606467126966
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 69122-06-20161606467127029
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 62222-06-20161606467126933
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 62322-06-20161606467126936
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 62522-06-20161606467126942
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 64422-06-20161606467126970
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 65422-06-20161606467126979
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 65522-06-20161606467126982
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 65622-06-20161606467126985
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 66022-06-20161606467126997
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 66122-06-20161606467127000
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 66222-06-20161606467127003
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 66322-06-20161606467127006
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 66522-06-20161606467127012
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 66922-06-20161606467127014
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 67022-06-20161606467127017
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 67122-06-20161606467127020
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 65822-06-20161606467126991
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 65722-06-20161606467126988
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 65222-06-20161606467126975
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 64522-06-20161606467126973
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 61822-06-20161606467126921
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 62822-06-20161606467126951
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 62622-06-20161606467126944
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 63522-06-20161606467126963
Folketingets Lovsekretariat
MF Pernille Skipper
Svar på spm. nr. S 125122-06-20161606611127081
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU aftale mellem Sundheds- og Ældreministeriet og Danmarks Apotekerforening om apotekernes vagttjeneste23-06-20161605514128611
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - svar på spm. 66422-06-20161606467127009
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 67323-06-20161606467128375
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 67223-06-20161606467128373
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
Svar på spm. S 125323-06-20161606623128395
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
Svar på spm. S 125423-06-20161606623128400
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
Svar på spm. S 125223-06-20161606623128398
Folketingets Lovsekretariat
MF Mette Abildgaard
Svar på spm. S 124623-06-20161606642128421
Folketingets Lovsekretariat
MF Trine Torp
Svar på spm. S 124823-06-20161606646128405
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 72023-06-2016SJ-STD-DEPSJE128720
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 72123-06-2016SJ-STD-DEPSJE128721
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 71823-06-2016SJ-STD-DEPSJE128147
MF Mette Gjerskov
Folketingets Udenrigsudvalg
URU alm. del - svar på spm. 31224-06-20161606689129479
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 71723-06-20161606683128021
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 71623-06-20161606683128019
Folketinget ChristiansborgOmtryk af URU alm. del - spørgsmål 312 - ny svarfrist23-06-20161606689129471
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 71923-06-20161606761128148
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 72223-06-20161606772128723
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 68426-06-20161606415129902
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 68326-06-20161606415129887
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU B25 - svar på spm. 1626-06-20161606678129881
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 71524-06-20161606709128892
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 71424-06-20161606709128890
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 71124-06-20161606709128884
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 71224-06-20161606709128886
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 70924-06-20161606709128880
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 71024-06-20161606709128882
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 71324-06-20161606709128888
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 72527-06-2016SJ-STD-DEPCRV130754
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
FIU - alm. del spm. 37224-06-2016SJ-STD-SUMKT129569
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 73628-06-2016SJ-STD-DEPSJE131891
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 73728-06-2016SJ-STD-DEPSJE131892
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 73828-06-2016SJ-STD-DEPSJE131893
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 73928-06-2016SJ-STD-DEPSJE131894
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 73528-06-2016SJ-STD-DEPSJE131890
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 73228-06-2016SJ-STD-DEPSJE131882
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 73428-06-2016SJ-STD-DEPSJE131889
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 73328-06-2016SJ-STD-DEPSJE131888
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 73128-06-2016SJ-STD-DEPSJE131881
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 72327-06-20161605924130260
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 127524-06-20161606772129571
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - svar på spm. 60428-06-20161605805131459
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - svar på spm. 60328-06-20161605805131457
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - svar på spm. 60228-06-20161605805131455
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 60628-06-20161605805131461
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - svar på spm. 60728-06-20161605805131463
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - svar på spm. 60828-06-20161605805131465
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karin Nødgaard
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 68228-06-20161606771130865
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 73028-06-20161600870132408
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 72828-06-20161600870132395
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 72928-06-20161600870132398
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 74028-06-20161606961131896
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 128429-06-20161607001132321
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
URU alm. del - spm. 31629-06-20161607003132625
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 64729-06-20161606121133117
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 64629-06-20161606121133114
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 65129-06-20161606155133139
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Mattias Tesfaye
SUU alm. del - svar på spm. 64929-06-20161606179133136
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm 64329-06-20161606216133128
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 64229-06-20161606520133108
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 128329-06-20161607012132319
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 52530-06-20161605190134024
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 52930-06-20161605230134000
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 53130-06-20161605230134007
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 64829-06-20161606121133120
Rasmus Langhoff
Folketingets Ligestillingsudvalg
LIU alm. del - svar på spm. 11930-06-20161606328134300
Rasmus Langhoff
Folketingets Ligestillingsudvalg
LIU alm. del - svar på spm. 11830-06-20161606328134298
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - Svar på spm. 66630-06-20161606331134296
Folketingets § 71-tilsyn§71 alm. del - svar på spm. 1630-06-20161606438134165
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karin Nødgaard
SUU alm. del - svar på spm. 67930-06-20161606553134042
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 65330-06-20161606740133490
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - svar på spm. 60501-07-20161605805135254
Folketingets Ligestillingsudvalg
Rasmus Langhoff
LIU alm. del - svar på spm. 120.30-06-20161606328134302
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm. del - svar på spm. 68001-07-20161606413135186
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 69501-07-20161606467135230
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 67601-07-20161606467135232
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 66801-07-20161606467135234
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 66701-07-20161606467135236
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AU29-06-2016SJ-STD-DEPSJE134692
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrientering til Folketingets Sundheds - og Ældreudvalg vedr. forbruget af lægemidlet Angusta04-07-20161601958136552
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 67804-07-20161606246136317
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 68904-07-20161606408136268
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. høring over lovforslag om apotekernes vagttjeneste og håndkøbslægemidler i selvvalg04-07-20161606654135743
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Josephine Fock (ALT)
SUU alm. del - svar på spm. 72204-07-20161606772135762
Folketingets Lovsekretariat
MF Jacob Mark
Svar på spm. S 127504-07-20161606772135759
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 74004-07-20161606961135468
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 73904-07-20161606994135659
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 73104-07-20161606994135645
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 73404-07-20161606994135651
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 73704-07-20161606994135655
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 73804-07-20161606994135657
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 73304-07-20161606994135649
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 73204-07-20161606994135647
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. S 128404-07-20161607001135960
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på S 128304-07-20161607012136435
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 69004-07-20161607035136262
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgULØ alm. del - foreløbigt svar på spm. 11701-07-20161607048135202
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 74404-07-2016SJ-STD-DEPSJE136238
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 74504-07-2016SJ-STD-DEPSJE136246
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 74104-07-2016SJ-STD-DEPSJE136243
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 74304-07-2016SJ-STD-DEPSJE136240
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 74204-07-2016SJ-STD-DEPSJE136241
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - samrådsspm. AV05-07-2016SJ-STD-DEPSJE137243
Folketinget ChristiansborgS 128804-07-20161607096136141
Folketinget ChristiansborgS 128904-07-20161607096136150
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 71805-07-2016SJ-STD-SUMMPE136740
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering om høring over udkast til bekendtgørelser på baggrund af L 143 om reel udredningsret og udvidet frit sygehusvalg.04-07-20161604891136343
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 72305-07-20161605924136786
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 68605-07-20161606452136934
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 68705-07-20161606452136939
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 69205-07-20161606554136653
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 70005-07-20161606669136974
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - svar på spm. 69805-07-20161606677136943
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - svar på spm. 69905-07-20161606677136951
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 70805-07-20161606689136731
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 69605-07-20161606691137244
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm del - svar på spm. 70205-07-20161606715136846
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm del - svar på spm. 70105-07-20161606715136814
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 69705-07-20161606764136689
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Rasmus Langhoff
SUU alm. del - svar på spm. 72105-07-20161606802136854
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Rasmus Langhoff
SUU alm. del - svar på spm. 72005-07-20161606802136849
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 69405-07-20161606898136666
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 72505-07-20161606997136782
Folketingets FinansudvalgFIU alm. del - svar på spm. 37205-07-20161607011136756
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrientering om arbejdet i Sundhedsstyrelsens arbejdsgruppe vedr. modernisering af omsorgstandplejen06-07-20161602070138684
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrientering til SUU om høring over bekendtgørelser og vejledning om videregivelse af oplysninger fra Lægemiddeladministrations- og Lægemiddelstatistikregisteret06-07-20161603824138465
Folketingets GrønlandsudvalgOrientering om svar på spm. 4 afgivet i 2008 vedr. § 71-tilsynets kompetence i Grønland06-07-20161605754138597
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 56906-07-20161605851138443
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrientering om Styrelsen for Patientsikkerheds samarbejde med politi og anklagemyndighed06-07-20161605857138585
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrientering til SUU om status for lovforslag om nye habilitetskrav i forbindelse med kliniske lægemiddelforsøg06-07-20161606118138534
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 64106-07-20161606221138080
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 64006-07-20161606221138078
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 70406-07-20161606683138025
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 71706-07-20161606683138044
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 70706-07-20161606683138034
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 70506-07-20161606683138030
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 71606-07-20161606683138039
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 71906-07-20161606761138193
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Merete Riisager (LA)
URU alm. del - svar på spm. 31606-07-20161607003138209
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. S 128906-07-20161607096138511
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. S 128806-07-20161607096138507
Folketingets Lovsekretariat
MF Trine Bramsen
Svar på spm. S 129206-07-20161607118138525
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 129205-07-20161607118137258
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - spm. 746-74906-07-20161607142137899
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - spm. 75107-07-20161607239139337
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrientering vedr. udlevering af aborterede fostre før uge 2206-07-20161600718138646
Folketingets § 71-tilsynKopi af orientering til GRU om svar på spm. 4 afgivet i 2008 vedr. § 71-tilsynets kompetence i Grønland07-07-20161605754139866
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 70606-07-20161606683138032
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - samrådsspm. AÆ29-07-2016SJ-STD-DEPKHK145673
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 77428-07-2016SJ-STD-DEPKHK145606
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - samrådsspm. AZ29-07-2016SJ-STD-DEPKHK145672
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - samrådsspørgsmål AY25-07-2016SJ-STD-DEPSJE145427
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 764 og 76527-07-20161600870145490
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - samrådsspm. AW-AÆ22-07-2016SJ-STD-DEPSSHP144610
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. det spm. 766-773, CPR-sagen31-07-2016SJ-STD-DEPSSHP145897
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - spm. 75006-07-20161607144138064
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 75208-07-20161607256140684
Folketingets FinansudvalgFIU alm. del spm. 41108-07-20161607262140713
Folketinget ChristiansborgFIU alm. del - spm. 41108-07-20161607262140695
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - spm. 753 og 75418-07-20161607320142227
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - spm. 75618-07-20161607321142321
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - spm. 75518-07-20161607322142228
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del spm. 75519-07-20161607322143600
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - spm. 757-75921-07-20161607343144475
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 76327-07-20161607384145428
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 760-76225-07-20161607426145280
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. høring af forslag til lov om ændring af lægemiddeloven og vævsloven15-07-20161605951141760
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del svar på spm. 70308-07-20161606784140473
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 74111-07-20161607129140966
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 74411-07-20161607129140972
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 74211-07-20161607129140968
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 74311-07-20161607129140970
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. nr. 74808-07-20161607142140380
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. nr. 74908-07-20161607142140382
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. nr. 74608-07-20161607142140376
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. nr. 74708-07-20161607142140378
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 75008-07-20161607144140088
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 75108-07-20161607239140384
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 75208-07-20161607256140711
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
FIU alm. del - foreløbigt svar på spm. 41108-07-20161607262140742
Folketingets FinansudvalgFIU alm. del - foreløbigt svar på spm. 41108-07-20161607262140714
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 75420-07-20161607320144076
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 75320-07-20161607320144074
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 75621-07-20161607321144164
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 75519-07-20161607322143661
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - foreløbig svar på spm. 75925-07-20161607343144757
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 75825-07-20161607343144755
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 75725-07-20161607343144753
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 76301-08-20161607384145922
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 76001-08-20161607426146474
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 76101-08-20161607426146476
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 76201-08-20161607426146478
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 77902-08-2016SJ-STD-DEPKHK146939
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 78202-08-2016SJ-STD-DEPKHK146949
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 78102-08-2016SJ-STD-DEPKHK146950
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 78302-08-2016SJ-STD-DEPKHK146962
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 77602-08-2016SJ-STD-DEPKHK146931
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 75502-08-2016SJ-STD-DEPKHK146929
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - samrådsspørgsmål AØ02-08-2016SJ-STD-DEPKHK146951
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 766-77327-07-2016SJ-STD-DEPSSHP145497
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 77802-08-2016SJ-STD-DEPKHK146938
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 78002-08-2016SJ-STD-DEPKHK146942
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 78403-08-2016SJ-STD-DEPKHK147197
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 78503-08-2016SJ-STD-SUMHBJ147377
Folketingets LovsekretariatS 130202-08-20161606910146936
Folketinget ChristiansborgØnsker kopi af ministerens svar på borgerhenvendelse om søns sygdomsforløb26-07-20161607156144951
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - samrårdsspm AÅ05-08-2016SJ-STD-DEPKHK148164
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 764 og 765 OMTRYKT28-07-20161600870148090
Folketinget Christiansborg
Kirkeministeriet
SUU alm del spm 776 OMTRYK (Ændret adressat)04-08-20161600870148088
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU Orientering om åbningsskrivelse nr. 2016/0511-0515 08-08-2016 1607398 148904
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. nr. S 1302 09-08-2016 1607483 149028
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 78709-08-2016SJ-STD-SUMMPE149171
Folketingets LovsekretariatS 131305-08-20161607567148138
Folketingets LovsekretariatS 131205-08-20161607567148137
Folketingets LovsekretariatS 131105-08-20161607567148136
Folketingets LovsekretariatS 130905-08-20161607567148134
Folketingets LovsekretariatS 131005-08-20161607567148135
Folketinget Christiansborg SUU am. del - spm. 788-789 09-08-2016 SJ-STD-DEPKHK 149705
Folketinget Christiansborg SUU alm. del - spm. 793 10-08-2016 SJ-STD-SUMMPE 150294
Folketinget Christiansborg SUU alm. del - spm. 791 10-08-2016 SJ-STD-SUMMPE 150291
Folketinget Christiansborg SUU alm. del - spm. 792 10-08-2016 SJ-STD-SUMMPE 150292
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 79010-08-20161607774150290
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 79410-08-20161607796150395
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del spm. 796-80111-08-20161607807151475
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 79510-08-20161607831150719
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 802-80512-08-20161607848151909
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Opfølgning på beretning om ledsagelse af demente og svage ældre - B 2215-08-20161602691152976
Folketingets Social- og Indenrigsudvalg SOUSOU alm. del - svar på spm. 30215-08-20161606492152682
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 78315-08-20161607567152717
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Lea Wermelin
Svar på spm. S 130915-08-20161607567152738
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Lea Wermelin
Svar på spm. S 131015-08-20161607567152741
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Lea Wermelin
Svar på spm. S 131115-08-20161607567152743
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Lea Wermelin
Svar på spm. S 131215-08-20161607567152758
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Lea Wermelin
Svar på spm. S 131315-08-20161607567152771
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 806-81115-08-2016SJ-STD-DEPKNI153162
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 81816-08-2016SJ-STD-DEPSJE154219
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 81516-08-2016SJ-STD-DEPSJE154216
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 82116-08-2016SJ-STD-DEPSJE154222
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 82016-08-2016SJ-STD-DEPSJE154221
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 81916-08-2016SJ-STD-DEPSJE154220
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 82516-08-2016SJ-STD-DEPSJE154226
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 82616-08-2016SJ-STD-DEPSJE154227
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 81716-08-2016SJ-STD-DEPSJE154218
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 82216-08-2016SJ-STD-DEPSJE154223
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 81216-08-2016SJ-STD-DEPSJE154213
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 82316-08-2016SJ-STD-DEPSJE154224
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 81616-08-2016SJ-STD-DEPSJE154217
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 82416-08-2016SJ-STD-DEPSJE154225
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 81416-08-2016SJ-STD-DEPSJE154215
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 81316-08-2016SJ-STD-DEPSJE154214
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 63717-08-20161606335154291
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 63817-08-20161606335154288
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 63917-08-20161606335154293
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karin Nødgaard
SUU alm. del - svar på spm. 68217-08-20161606771154489
Folketingets Udvalg for Landddistrikter og ØerULØ alm. del - svar på spm. 11717-08-20161607048154509
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BA16-08-2016SJ-STD-DEPSJE154752
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 82916-08-2016SJ-STD-DEPSJE155000
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 831-83517-08-2016SJ-STD-DEPSJE155003
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 82816-08-2016SJ-STD-DEPSJE154998
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 82716-08-2016SJ-STD-DEPSJE154997
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 83016-08-20161607938155001
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 83018-08-20161607938155264
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 83718-08-2016SJ-STD-DEPSJE155536
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 83618-08-2016SJ-STD-DEPSJE155535
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 83818-08-2016SJ-STD-DEPSJE155700
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - samrådsspm. BE19-08-2016SJ-STD-DEPSJE156375
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - samrådsspm. BF19-08-2016SJ-STD-DEPSJE156379
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - samrådsspm. BC19-08-2016SJ-STD-DEPSJE156371
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - samrådsspm. BG19-08-2016SJ-STD-DEPSJE156388
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - samrådsspm. BB19-08-2016SJ-STD-DEPSJE156235
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - samrådsspm. BD19-08-2016SJ-STD-DEPSJE156372
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 841 - 84419-08-20161608073156390
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 71322-08-20161606709157418
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 71422-08-20161606709157420
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 84622-08-2016SJ-STD-DEPSJE157637
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 84722-08-2016SJ-STD-DEPSJE157638
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 84019-08-2016SJ-STD-DEPSJE156391
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - samrådsspm BH22-08-2016SJ-STD-DEPSJE157228
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - samrådsspm BI22-08-2016SJ-STD-DEPSJE157229
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
FOU alm. del - spm. 29419-08-2016SJ-STD-DEPSJE157356
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 84522-08-2016SJ-STD-DEPSJE157636
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AU OMTRYK19-08-20161607553157364
Folketingets LovsekretariatS 134519-08-20161608091157032
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU orientering om høring forslag til lov om ændring af autorisationsloven og lov om en brancheadministreret registreringsordning for alternative behandlere23-08-20161603280158201
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 71119-08-20161606709157874
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 70919-08-20161606709157870
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 71019-08-20161606709157872
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 71519-08-20161606709157882
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 71419-08-20161606709157880
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 71219-08-20161606709157876
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BK23-08-2016SJ-STD-DEPSJE158453
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 85123-08-2016SJ-STD-SUMHBJ158372
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 84923-08-2016SJ-STD-SUMHBJ158366
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 85023-08-2016SJ-STD-SUMHBJ158371
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 85223-08-2016SJ-STD-SUMHBJ158386
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BJ23-08-2016SJ-STD-SUMHBJ158322
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 85323-08-20161608135158468
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 85423-08-20161608135158469
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 84822-08-20161608138157648
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 85523-08-20161608139158465
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 86425-08-2016SJ-STD-DEPSJE160068
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 86525-08-2016SJ-STD-DEPSJE160069
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 85825-08-2016SJ-STD-DEPSJE160055
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 86225-08-2016SJ-STD-DEPSJE160065
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 86325-08-2016SJ-STD-DEPSJE160067
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 86825-08-2016SJ-STD-DEPSJE159918
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 86925-08-2016SJ-STD-DEPSJE159919
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 85725-08-2016SJ-STD-DEPSJE160052
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 85925-08-2016SJ-STD-DEPSJE160057
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 86025-08-2016SJ-STD-DEPSJE160058
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 86625-08-2016SJ-STD-DEPSJE159916
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 86725-08-2016SJ-STD-DEPSJE159917
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 85625-08-2016SJ-STD-DEPSJE160051
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 86125-08-2016SJ-STD-DEPSJE160064
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BL25-08-2016SJ-STD-SUMHBJ160394
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BM25-08-2016SJ-STD-SUMHBJ160395
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BN25-08-2016SJ-STD-SUMHBJ160396
Folketinget ChristiansborgRegeringens Kræftplan IV "Patienternes Kræftplan"24-08-20161605976159181
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Opfølgning på besvarelse af SUU alm. del spm. 411 og 41226-08-20161604619160956
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 74526-08-20161607129160776
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 75626-08-20161607321160809
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 76326-08-20161607384160881
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 76126-08-20161607426160903
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 76226-08-20161607426160911
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 76026-08-20161607426160901
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 77425-08-20161607572160459
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 85426-08-20161608135160455
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 85326-08-20161608135160453
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 87226-08-2016SJ-STD-DEPSJE162158
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 87326-08-2016SJ-STD-DEPSJE162159
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 87626-08-2016SJ-STD-DEPSJE162161
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 87126-08-2016SJ-STD-DEPSJE162156
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 87026-08-2016SJ-STD-DEPSJE162155
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 869 OMTRYKT29-08-20161600870162274
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 867 OMTRYKT29-08-20161600870162272
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 866 OMTRYKT29-08-20161600870162268
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 868 OMTRYKT29-08-20161600870162273
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 78130-08-20161607548163381
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 78230-08-20161607548163383
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 77930-08-20161607548163377
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 77830-08-20161607548163379
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Lars Aslan Rasmussen (S)
SUU - svar på spm. 77530-08-20161607694162532
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 78430-08-20161607737163370
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 78530-08-20161607834163254
Folketingets LovsekretariatSvar på spm. S 134529-08-20161608091162008
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Carolina Magdalene Maier
SUU alm. del - svar på spm. 84830-08-20161608138163240
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Lotte Rod
SUU alm. del - svar på spm. 85530-08-20161608139163242
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88329-08-2016SJ-STD-DEPSHM162189
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88129-08-2016SJ-STD-DEPSHM162187
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 87929-08-2016SJ-STD-SUMHBJ162185
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88729-08-2016SJ-STD-SUMMSB162305
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88929-08-2016SJ-STD-SUMMSB162307
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 87829-08-20161608277162184
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 87729-08-20161608279162178
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88029-08-20161608279162186
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88229-08-20161608279162188
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88529-08-20161608288162256
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88629-08-20161608289162300
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88829-08-20161608308162306
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89029-08-20161608308162308
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89130-08-2016SJ-STD-DEPSJE164258
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89331-08-2016SJ-STD-DEPSJE164260
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 75230-08-20161607256163373
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BO01-09-2016SJ-STD-DEPSJE165146
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BP01-09-2016SJ-STD-DEPSJE165147
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89230-08-20161608385164259
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89431-08-20161608395164264
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89531-08-20161608395164266
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89631-08-20161608395164267
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. Sundhedsstyrelsens rapport om 'Kortlægning af opioidforbruget i Danmark'01-09-20161601650164852
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på. spm 74331-08-20161607129164335
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på. spm 74431-08-20161607129164337
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på. spm 74231-08-20161607129164333
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på. spm 74131-08-20161607129164331
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på. spm 74631-08-20161607142164973
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på. spm 75031-08-20161607142164991
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på. spm 74731-08-20161607142164813
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på. spm 75431-08-20161607320164328
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på. spm 75331-08-20161607320164325
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AV02-09-2016SJ-STD-DEPCRV166024
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 90101-09-2016SJ-STD-DEPSJE166018
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89801-09-2016SJ-STD-DEPSJE166015
Folketinget Christiansborg§ 71-tilsynet alm. del - spm. 21-2302-09-2016SJ-STD-DEPSJE166021
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89901-09-2016SJ-STD-DEPSJE166016
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 90001-09-2016SJ-STD-DEPSJE166017
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89701-09-2016SJ-STD-DEPSJE166014
Folketinget Christiansborg§ 71-tilsynet alm. del - samrådsspm. B-D02-09-2016SJ-STD-DEPSJE166020
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MOF alm. del - spm. 109305-09-2016SJ-STD-DEPSJE167032
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 90402-09-2016SJ-STD-DEPSJE166019
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 138605-09-2016SJ-STD-DEPSJE166792
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 109002-09-2016SJ-STD-DEPSJE166022
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 109102-09-2016SJ-STD-DEPSJE166023
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 90502-09-2016SJ-STD-DEPSJE167028
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 90602-09-2016SJ-STD-DEPSJE167029
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 90702-09-2016SJ-STD-DEPSJE167030
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 90802-09-2016SJ-STD-DEPSJE167031
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU Opfølgning på evaluering af patientklagesystemet05-09-20161602216166344
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 78705-09-20161605845166787
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. høring over udkast til forslag til lov om ændring af sundhedsloven - justering af takster for somatiske færdigbehandlingsdage05-09-20161606002166403
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. høring over udkast til forslag til lov om ændring af regionernes finansiering05-09-20161606731166423
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 75805-09-20161607343166836
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 75905-09-20161607343166842
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 75705-09-20161607343166838
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 78905-09-20161607806166758
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 78805-09-20161607806166760
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Lea Wermelin
SUU alm. del - svar på spm. 79505-09-20161607831166683
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 83806-09-20161606041167393
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 78006-09-20161607548167357
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 76806-09-20161607575167534
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 77206-09-20161607575167553
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 76706-09-20161607575167524
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 77106-09-20161607575167550
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 76906-09-20161607575167541
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 77306-09-20161607575167555
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 77006-09-20161607575167545
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 76606-09-20161607575167516
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 79006-09-20161607774167413
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 79406-09-20161607796167830
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 79305-09-20161607824166693
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 85806-09-20161608248167416
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 86006-09-20161608248167420
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 86406-09-20161608248167429
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 86506-09-20161608248167432
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 85706-09-20161608248167411
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 86206-09-20161608248167425
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 86106-09-20161608248167422
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 85906-09-20161608248167418
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 86306-09-20161608248167427
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. to sikkerhedsbristsager01-09-20161608359167225
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 139006-09-2016SJ-STD-DEPSJE168073
Folketinget ChristiansborgInvitation til reception den 12. oktober 2016 i anledning af 60 års fødselsdag06-09-20161600664167584
Folketinget ChristiansborgOmtryk til BM: SUU alm. del - spm. 88102-09-20161600870167944
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 81207-09-20161607937168416
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 80607-09-20161607963168368
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91106-09-2016SJ-STD-DEPPESK168075
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91006-09-2016SJ-STD-DEPPESK168074
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91206-09-2016SJ-STD-DEPSJE168076
Folketinget ChristiansborgIndbydelse til 60 års fødselsdag den 5. oktober 201602-09-20161600664166175
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - samrådsspm. AZ OMTRYK06-09-20161607577168077
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 138806-09-20161608484168072
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 79608-09-20161607807169581
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 79708-09-20161607807169593
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 80008-09-20161607807169606
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 79808-09-20161607807169596
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 79908-09-20161607807169603
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 80108-09-20161607807169608
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91307-09-2016SJ-STD-DEPSJE169285
Folketinget ChristiansborgS 140008-09-2016SJ-STD-DEPSJE169943
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 92707-09-2016SJ-STD-DEPSJE169388
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 92207-09-2016SJ-STD-DEPSJE169377
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 92307-09-2016SJ-STD-DEPSJE169378
Folketinget ChristiansborgS 140208-09-2016SJ-STD-DEPSJE169945
Folketinget ChristiansborgS 140108-09-2016SJ-STD-DEPSJE169944
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 92807-09-2016SJ-STD-DEPSJE169389
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 92507-09-2016SJ-STD-DEPSJE169385
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 92607-09-2016SJ-STD-DEPSJE169387
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 92407-09-2016SJ-STD-DEPSJE169380
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på spm. 80409-09-20161607848170438
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på spm. 80209-09-20161607848170434
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på spm. 80509-09-20161607848170441
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på spm. 80309-09-20161607848170436
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 90409-09-20161608439170426
Folketingets § 71-tilsyn§ 71 alm. del - foreløbigt svar på spm. 2109-09-20161608476170404
Folketingets § 71-tilsyn§ 71 alm. del - foreløbigt svar på spm. 2209-09-20161608476170406
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 93008-09-2016SJ-STD-DEPSJE170273
Folketinget ChristiansborgSUU alm del - spm. 893 OMTRYK07-09-20161600870169394
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91407-09-20161608531169311
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91507-09-20161608531169318
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91907-09-20161608531169368
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91707-09-20161608531169320
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91607-09-20161608531169319
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 92107-09-20161608531169375
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 92007-09-20161608531169371
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91807-09-20161608531169367
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 92908-09-20161608549169949
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 140309-09-20161608561170324
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 140409-09-20161608562170349
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 93108-09-20161608572170277
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU Alm. del - svar på spm. 82912-09-20161608081171896
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU Alm. del - svar på spm. 82712-09-20161608081171892
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU Alm. del - svar på spm. 82812-09-20161608081171894
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 80812-09-20161608402172143
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 81012-09-20161608402172151
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 80912-09-20161608402172148
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 80712-09-20161608402172146
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 81112-09-20161608402172154
Folketingets Lovsekretariat
MF Henrik Dahl (LA)
Svar på spm. S 138612-09-20161608446171689
Folketingets § 71-tilsyn§ 71 alm. del - foreløbigt svar på spm. 23.09-09-20161608476170408
Folketingets Lovsekretariat
MF Lea Wermelin
Svar på spm. S 138812-09-20161608484171801
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 93409-09-2016SJ-STD-DEPMEC171209
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 93509-09-2016SJ-STD-DEPMEC171210
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 93209-09-2016SJ-STD-DEPMEC171204
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 93309-09-2016SJ-STD-DEPMEC171207
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 94009-09-2016SJ-STD-DEPSJE171226
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BY09-09-2016SJ-STD-DEPSJE171232
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BR09-09-2016SJ-STD-DEPSJE171198
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BQ09-09-2016SJ-STD-DEPSJE171197
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BX09-09-2016SJ-STD-DEPSJE171231
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BW09-09-2016SJ-STD-DEPSJE171230
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BV09-09-2016SJ-STD-DEPSJE171229
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 93909-09-2016SJ-STD-DEPSJE171221
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 93809-09-2016SJ-STD-DEPSJE171220
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 93609-09-2016SJ-STD-DEPSJE171213
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BZ09-09-2016SJ-STD-DEPSJE171248
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 93709-09-2016SJ-STD-DEPSJE171216
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AÅ OMTRYK12-09-2016SJ-STD-DEPSJE173368
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 95713-09-2016SJ-STD-DEPSJE173367
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 95513-09-2016SJ-STD-DEPSJE173365
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 95613-09-2016SJ-STD-DEPSJE173366
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BT09-09-20161608624171249
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BU09-09-20161608624171228
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BS09-09-20161608624171227
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU - orientering om status for kvalitetsfondsstøttede sygehusbyggerier til SUU, 2. kvartal 201613-09-20161607873173864
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. to sikkerhedsbristsager01-09-20161608359173874
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. nr. S 1390 vedr. lægedækningsudvalget13-09-20161608552173872
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 95112-09-2016SJ-STD-DEPMSOT173361
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 94612-09-2016SJ-STD-DEPMSOT173356
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 94512-09-2016SJ-STD-DEPMSOT173355
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 94812-09-2016SJ-STD-DEPMSOT173358
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 94912-09-2016SJ-STD-DEPMSOT173359
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 94412-09-2016SJ-STD-DEPMSOT173354
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 94312-09-2016SJ-STD-DEPLINB173353
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 95012-09-2016SJ-STD-DEPLINB173360
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 94712-09-2016SJ-STD-DEPLINB173357
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 95312-09-20161608659173363
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 95212-09-20161608659173362
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 95412-09-20161608659173364
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 94212-09-20161608665173352
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 94112-09-20161608665173351
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 95914-09-2016SJ-STD-DEPSJE174549
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 96014-09-2016SJ-STD-DEPSJE174552
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 96114-09-2016SJ-STD-DEPSJE174554
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
BEU alm. del - samrådsspm CQ, CR , CS15-09-2016SJ-STD-DEPSJE175132
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 96114-09-2016SJ-STD-DEPSJE174555
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BÆ14-09-2016SJ-STD-DEPSJE174520
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 95814-09-2016SJ-STD-DEPSJE174547
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 84014-09-20161608080174289
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 83614-09-20161608080174287
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 83714-09-20161608080174285
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 81813-09-20161608136173714
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 82113-09-20161608136173772
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 82413-09-20161608136173805
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 83113-09-20161608136173817
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 83413-09-20161608136173852
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 83313-09-20161608136173847
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 82613-09-20161608136173814
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 82513-09-20161608136173810
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 82013-09-20161608136173764
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 81513-09-20161608136173679
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 81713-09-20161608136173694
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 81913-09-20161608136173753
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 82213-09-20161608136173775
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 82313-09-20161608136173792
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 83213-09-20161608136173838
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 83513-09-20161608136173855
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 81313-09-20161608136173655
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 81413-09-20161608136173672
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 81613-09-20161608136173692
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 96515-09-2016SJ-STD-DEPSJE175810
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BØ15-09-2016SJ-STD-DEPSJE176109
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 96715-09-2016SJ-STD-DEPSJE176098
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 96615-09-2016SJ-STD-DEPSJE176097
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 96815-09-2016SJ-STD-DEPSJE176099
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 84216-09-20161608073176169
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 84416-09-20161608073176167
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 96315-09-20161608738176095
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 96415-09-20161608738176096
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. høring over lovforslag om etablering af en bisidderordning, kiropraktorers mulighed for rekvirering af billeddiagnostiske undersøgelser, kvalitetsarbejde m.v.16-09-20161605142176171
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 73719-09-20161606994177512
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 73619-09-20161606994177509
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 73919-09-20161606994177523
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 73819-09-20161606994177517
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 79119-09-20161607917176912
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 84116-09-20161608073176592
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 84316-09-20161608073176596
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 84619-09-20161608220177178
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 84719-09-20161608220177180
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 84519-09-20161608220177176
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgFOU alm. del - svar på. spm 29416-09-20161608278176967
Folketingets Lovsekretariat
Rasmus Langhoff
Svar på spm. S 140215-09-20161608549177348
Folketingets Lovsekretariat
Rasmus Langhoff
Svar på spm. S 140115-09-20161608549177344
Folketingets Lovsekretariat
Rasmus Langhoff
Svar på spm. S 140015-09-20161608549177346
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 94319-09-20161608724177506
MF Flemming Møller Mortensen
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 95119-09-20161608724177691
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 94419-09-20161608724177515
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 94519-09-20161608724177521
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 94619-09-20161608724177525
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 94719-09-20161608724177528
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 95019-09-20161608724177683
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 94819-09-20161608724177535
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 94919-09-20161608724177681
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 97316-09-2016SJ-STD-DEPSJE177250
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 97416-09-2016SJ-STD-DEPSJE177252
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 97516-09-2016SJ-STD-DEPSJE177255
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 97616-09-2016SJ-STD-DEPSJE177256
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 97216-09-2016SJ-STD-DEPSJE177249
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 97016-09-2016SJ-STD-DEPSJE177241
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 97116-09-2016SJ-STD-DEPSJE177242
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 97716-09-2016SJ-STD-DEPSJE177268
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 96916-09-2016SJ-STD-DEPSJE177236
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BÅ16-09-2016SJ-STD-DEPSJE176797
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CA16-09-2016SJ-STD-DEPSJE176798
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CB16-09-2016SJ-STD-DEPSJE176799
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CC16-09-2016SJ-STD-DEPSJE176800
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AZ OMTRYK (Spørgsmål tilbagetaget)18-09-20161607577176802
Folketinget ChristiansborgOmtryk: MOF alm. del - spm. 109019-09-20161600870178253
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 111219-09-20161608804178255
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 111119-09-20161608804178254
Folketinget ChristiansborgSvar på invitation til 60 års fødselsdag den 5. oktober 201621-09-20161600664179676
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 74020-09-20161606961178012
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. offentliggørelse af monitoreringstal for udredningsret for 2. kvartal 201621-09-20161608500179410
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU - svar på spm S 140319-09-20161608561178187
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU - svar på spm S 140419-09-20161608562178189
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgMOF alm. del - foreløbigt svar på spm. 111221-09-20161608804179609
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgMOF alm. del - foreløbigt svar på spm. 111121-09-20161608804179605
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 98520-09-2016SJ-STD-DEPSJE179195
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 98920-09-2016SJ-STD-DEPSJE179202
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 99020-09-2016SJ-STD-DEPSJE179209
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 99120-09-2016SJ-STD-DEPSJE179210
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 99820-09-2016SJ-STD-DEPSJE179235
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 98620-09-2016SJ-STD-DEPSJE179198
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 99220-09-2016SJ-STD-DEPSJE179211
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 98020-09-2016SJ-STD-DEPSJE179188
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 98120-09-2016SJ-STD-DEPSJE179190
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 98220-09-2016SJ-STD-DEPSJE179191
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 98720-09-2016SJ-STD-DEPSJE179199
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 98020-09-2016SJ-STD-DEPSJE179193
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 99920-09-2016SJ-STD-DEPSJE179236
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 98420-09-2016SJ-STD-DEPSJE179194
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 99720-09-2016SJ-STD-DEPSJE179229
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 97920-09-2016SJ-STD-DEPSJE179182
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 97820-09-2016SJ-STD-DEPSJE179183
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 88522-09-20161608288180040
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 88622-09-20161608289180018
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 74922-09-20161608733180593
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CG22-09-2016SJ-STD-DEPSJE180348
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 100021-09-2016SJ-STD-DEPSJE180384
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 100421-09-2016SJ-STD-DEPSJE180390
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CD22-09-2016SJ-STD-DEPSJE180292
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CE22-09-2016SJ-STD-DEPSJE180293
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CI22-09-2016SJ-STD-DEPSJE180330
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CF22-09-2016SJ-STD-DEPSJE180347
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 100121-09-2016SJ-STD-DEPSJE180387
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 100221-09-2016SJ-STD-DEPSJE180388
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 100321-09-2016SJ-STD-DEPSJE180389
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 100521-09-2016SJ-STD-DEPSJE180391
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 100621-09-2016SJ-STD-DEPSJE180392
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 100721-09-2016SJ-STD-DEPSJE180393
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 100821-09-2016SJ-STD-DEPSJE180395
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 100921-09-2016SJ-STD-DEPSJE180404
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 101021-09-2016SJ-STD-DEPSJE180405
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 101121-09-2016SJ-STD-DEPSJE180406
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 101221-09-2016SJ-STD-DEPSJE180408
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 98821-09-2016SJ-STD-DEPSJE180412
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 101322-09-2016SJ-STD-DEPSJE180413
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 101422-09-2016SJ-STD-DEPSJE180414
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 101522-09-2016SJ-STD-DEPSJE180417
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 101622-09-2016SJ-STD-DEPSJE180418
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CH22-09-2016SJ-STD-DEPSJE180349
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 98820-09-2016SJ-STD-DEPSJE179200
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 99420-09-20161608859179225
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 99520-09-20161608859179226
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 99320-09-20161608859179214
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 99620-09-20161608863179227
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 87623-09-20161608444181515
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 87023-09-20161608620181411
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 87123-09-20161608620181450
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 87323-09-20161608620181466
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 98723-09-20161608879181547
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 98623-09-20161608879181544
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 98523-09-20161608879181542
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 98323-09-20161608879181540
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 98223-09-20161608879181535
Folketinget ChristiansborgBEU samrådsspm CX23-09-2016SJ-STD-DEPSJE181736
Folketinget ChristiansborgBEU samrådsspm CU 023-09-2016SJ-STD-DEPSJE181729
Folketinget ChristiansborgBEU samrådsspm BV23-09-2016SJ-STD-DEPSJE181734
Folketinget ChristiansborgBEU samrådsspm BW23-09-2016SJ-STD-DEPSJE181735
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 101922-09-2016SJ-STD-DEPSJE181276
Folketinget Christiansborg§ 71-tilsynet alm. del - spm. 2922-09-2016SJ-STD-DEPSJE181262
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 101822-09-2016SJ-STD-DEPSJE181275
Folketinget Christiansborg§ 71-tilsynet alm. del - spm. 2722-09-2016SJ-STD-DEPSJE181256
Folketinget Christiansborg§ 71-tilsynet alm. del - spm. 2822-09-2016SJ-STD-DEPSJE181257
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 101722-09-2016SJ-STD-DEPSJE181274
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 87223-09-20161608444181505
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del- svar på spm. 85622-09-20161608631182484
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 96523-09-20161608791182764
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU orientering vedr. lancering regeringens oplæg til den nationale demenshandlingsplan26-09-20161608876182647
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AY OMTRYK26-09-20161607577183188
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 102226-09-2016SJ-STD-DEPSJE184838
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 102426-09-2016SJ-STD-DEPSJE184840
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 102526-09-2016SJ-STD-DEPSJE184841
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 102626-09-2016SJ-STD-DEPSJE184842
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 102726-09-2016SJ-STD-DEPSJE184843
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 102026-09-2016SJ-STD-DEPSJE184836
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 102126-09-2016SJ-STD-DEPSJE184837
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 87826-09-20161608277183475
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Naser Khader
SUU alm. del - svar på spm. 88226-09-20161608279183460
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 87726-09-20161608279183456
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Naser Khader
SUU alm. del - svar på spm. 88026-09-20161608279183458
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på. spm 89026-09-20161608308183492
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 88926-09-20161608308183482
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 88726-09-20161608308183478
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 88826-09-20161608308183490
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 89227-09-20161608385184218
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. monitoreringen af de maksimale ventetider i Region Nordjylland27-09-20161608720184378
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 87926-09-20161608821183462
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 89127-09-20161608567184204
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Lea Wermelin
SUU alm. del - svar på spm. 89728-09-20161608626185562
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Christian Rabjerg Madsen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm 100128-09-20161608994184942
Folketingets Lovsekretariat
MF Christian Rabjerg Madsen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm 100028-09-20161608994184938
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Christian Rabjerg Madsen
SUU alm. del - svar på spm. 89528-09-20161608395186212
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Christian Rabjerg Madsen
SUU alm. del - svar på spm. 89628-09-20161608395186215
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Christian Rabjerg Madsen
SUU alm. del - svar på spm. 89428-09-20161608395186208
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 103128-09-2016SJ-STD-DEPPCH186455
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CL (stillet til UIBM)28-09-2016SJ-STD-DEPSJE186432
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CJ28-09-2016SJ-STD-DEPSJE186429
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 103028-09-2016SJ-STD-DEPSJE186449
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CM (stillet til UIBM)28-09-2016SJ-STD-DEPSJE186433
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CK28-09-2016SJ-STD-DEPSJE186430
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CN (stillet til UIBM)28-09-2016SJ-STD-DEPSJE186434
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 102326-09-20161609073184839
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 102928-09-20161609081186448
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på. spm 90029-09-20161608714187367
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på. spm 90129-09-20161608714187370
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på. spm 89929-09-20161608714187364
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på. spm 90530-09-20161608439188831
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på. spm 90630-09-20161608522188804
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på. spm 90730-09-20161608522188802
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 91930-09-20161608531188825
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 91830-09-20161608531188823
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 91530-09-20161608531188817
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 91430-09-20161608531188815
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på. spm 90830-09-20161608531188813
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 91630-09-20161608531188819
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 102703-10-20161609073189241
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CQ03-10-2016SJ-STD-DEPSJE189748
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CP03-10-2016SJ-STD-DEPSJE189747
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CO03-10-2016SJ-STD-DEPSJE189746
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 92030-09-20161608531188827
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 91730-09-20161608531188821
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 92130-09-20161608531188829
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Rasmus Langhoff
SUU alm. del - svar på spm. 92904-10-20161608575190454
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 92604-10-20161608576190423
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 92804-10-20161608578191156
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 92704-10-20161608578191154
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 91004-10-20161608824191145
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 91104-10-20161608824191148
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jeppe Jakobsen
SUU alm. del - svar på spm. 91204-10-20161608824191151
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgMOF alm. del - svar på spm. 109303-10-20161608896191100
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 96104-10-20161609008191137
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 96004-10-20161609008191134
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 96204-10-20161609008191143
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 95804-10-20161609008191126
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 95904-10-20161609008191129
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 103203-10-2016SJ-STD-DEPSJE190508
Folketingets Social- og Indenrigsudvalg SOUSOU alm. del - spm. 43822-09-20161609245190616
Folketingets Social- og Indenrigsudvalg SOUSOU alm. del - spm. 43922-09-20161609245190618
Folketingets Social- og Indenrigsudvalg SOUSOU alm. del - spm. 44022-09-20161609245190619
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm del - svar på spm. 92505-10-20161608878192384
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm 93004-10-20161608921190461
Folketingets Social- og Indenrigsudvalg SOUSOU alm. del - spm. 44422-09-20161609245190621
Folketingets Social- og Indenrigsudvalg SOUSOU alm. del - spm. 44122-09-20161609245190620
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Høringssvar og høringsnotat vedr. L 3806-10-20161606654193446
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på. spm 92305-10-20161608703193203
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på. spm 92405-10-20161608703193207
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 93906-10-20161608722193365
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 93706-10-20161608751193467
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 93606-10-20161608751193465
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 93806-10-20161609059193457
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 102006-10-20161609240193756
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 102106-10-20161609240193766
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AÆ (kopi til MFM)06-10-2016SJ-STD-DEPCHO194183
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 105-10-2016SJ-STD-DEPSJE193253
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 1005-10-2016SJ-STD-DEPSJE193263
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 305-10-2016SJ-STD-DEPSJE193256
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 505-10-2016SJ-STD-DEPSJE193257
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 605-10-2016SJ-STD-DEPSJE193259
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 705-10-2016SJ-STD-DEPSJE193260
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 805-10-2016SJ-STD-DEPSJE193261
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 905-10-2016SJ-STD-DEPSJE193262
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 1105-10-2016SJ-STD-DEPSJE193264
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 1205-10-2016SJ-STD-DEPSJE193265
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 2005-10-2016SJ-STD-DEPSJE193282
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 1805-10-2016SJ-STD-DEPSJE193280
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 1905-10-2016SJ-STD-DEPSJE193281
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 2105-10-2016SJ-STD-DEPSJE193283
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 205-10-2016SJ-STD-DEPSJE193255
Folketinget ChristiansborgULØ alm. del - spm. 16229-09-2016SJ-STD-DEPSJE193644
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AÅ06-10-2016SJ-STD-DEPSJE194193
Folketinget ChristiansborgSOU alm. del - spm. 1707-10-2016SJ-STD-DEPSJE194574
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 5407-10-2016SJ-STD-DEPSJE194666
Folketinget ChristiansborgSOU alm. del - spm. 1107-10-2016SJ-STD-DEPSJE194568
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 5207-10-2016SJ-STD-DEPSJE194665
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 2706-10-2016SJ-STD-DEPSJE194516
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 2406-10-2016SJ-STD-DEPSJE194331
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 4406-10-2016SJ-STD-DEPSJE194493
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 2506-10-2016SJ-STD-DEPSJE194351
Folketinget ChristiansborgSOU alm. del - spm. 807-10-2016SJ-STD-DEPSJE194562
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU samrådsspm AØ06-10-2016SJ-STD-DEPSJE194191
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 2606-10-2016SJ-STD-DEPSJE194515
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 2806-10-2016SJ-STD-DEPSJE194521
Folketinget ChristiansborgSOU alm. del - spm. 707-10-2016SJ-STD-DEPSJE194561
Folketinget ChristiansborgSOU alm. del - spm. 1007-10-2016SJ-STD-DEPSJE194567
Folketinget ChristiansborgSOU alm. del - spm. 1207-10-2016SJ-STD-DEPSJE194569
Folketinget ChristiansborgSOU alm. del - spm. 1607-10-2016SJ-STD-DEPSJE194570
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 1705-10-20161609328193279
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 1605-10-20161609328193278
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 1505-10-20161609328193268
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 1405-10-20161609328193267
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 1305-10-20161609328193266
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 3105-10-20161609329193214
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 3205-10-20161609329193217
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU samrådsspm AZ06-10-20161609334194184
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 5607-10-20161609338194685
Folketingets Lovsekretariat§71 alm. del - svar på spm. 1323-05-20161605366195099
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
FIU alm. del - svar på spm. 41107-10-20161607262195075
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 75107-10-20161607262195067
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Svar på mail vedr. Møde om afvikling af samråd07-10-20161609166194582
Folketingets Social- og Indenrigsudvalg SOUSOU alm. del - foreløbigt svar på spm. 43807-10-20161609245195002
Folketingets Social- og Indenrigsudvalg SOUSOU alm. del - foreløbigt svar på spm. 43907-10-20161609245195007
Folketingets Social- og Indenrigsudvalg SOUSOU alm. del - foreløbigt svar på spm. 44107-10-20161609245195017
Folketingets Social- og Indenrigsudvalg SOUSOU alm. del - foreløbigt svar på spm. 44007-10-20161609245195009
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AL tidl. CD OMTRYK - Ændret adressat til FM og BM10-10-20161600870196552
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AM tidl. CE OMTRYK - Ændret adressat til FM og BM10-10-20161600870196553
Folketinget Christiansborg§ 71-tilsynet alm. del - samrådsspm. A tidligere B06-10-20161609099195509
Folketinget Christiansborg§ 71-tilsynet alm. del - samrådsspm. B og C tidligere C og D06-10-20161609104196459
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU - Oversendelse af Lægemiddelstyrelsens initiativer vedr. forbruget af sovemedicin til børn.07-10-20161607263195187
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 95210-10-20161608659195948
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på som. 95410-10-20161608659195953
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 95310-10-20161608659195950
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 93407-10-20161608685195155
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 93307-10-20161608685195148
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 93207-10-20161608685195132
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 93507-10-20161608685195192
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 94007-10-20161609124195194
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 98910-10-20161609139195940
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSOU alm. del - foreløbigt svar på spm. 44410-10-20161609245195945
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Opfølgning på samråd AG om kugledyner10-10-20161606453196681
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på. spm 94210-10-20161608665196599
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på. spm 94110-10-20161608665196597
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 95511-10-20161608845197538
Folketinget ChristiansborgMOF samrådsspm. R11-10-2016SJ-STD-DEPSJE197722
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AM06-10-20161600870197261
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AL06-10-20161600870197263
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. C - AL genstillet06-10-20161605957197700
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. B - AK genstillet06-10-20161605957197701
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. F - AW genstillet06-10-20161607577197706
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. G - AX genstillet06-10-20161607577197707
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. H - AY genstillet06-10-20161607577197709
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. I - AÆ genstillet06-10-20161607577197710
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. J - tidl. BA06-10-20161608146196836
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. N - BE genstillet06-10-20161608168197727
Folketinget ChristiansborgSUU Samrådsspm. K - BB genstillet06-10-20161608292197721
Folketinget ChristiansborgSUU Samrådsspm. Q tidl. BH06-10-20161608505197589
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. M tidl. BD06-10-20161608505197616
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. R tidl. BI06-10-20161608505197597
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. L tidl. BC06-10-20161608505197611
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. O tidl. BF06-10-20161608505197612
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. P tidl. BG06-10-20161608505197613
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. A tidl. AH06-10-20161608505197581
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. Ø tidl. BT06-10-20161608624197102
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. Æ tidl. BS06-10-20161608624197095
Folketinget ChristiansborgSUU Samrådsspm. Å tidl. BU06-10-20161608624197106
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AJ tidl. CB06-10-20161608993197134
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AI tidl. CA06-10-20161608993197131
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AF - BÆ genstillet06-10-20161608993197124
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AH - BÅ genstillet06-10-20161608993197127
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AK tidl. CC06-10-20161608993197138
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AD - BY genstillet06-10-20161609031197662
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AE - BZ genstillet06-10-20161609031197663
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AC - BX genstillet06-10-20161609031197660
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AQ - CI genstillet06-10-20161609106197089
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AB - BW genstillet - OMTRYK10-10-2016SJ-STD-DEPSDPE198320
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 3111-10-2016SJ-STD-DEPSJE198339
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 3211-10-2016SJ-STD-DEPSJE198342
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 5311-10-2016SJ-STD-DEPSJE198335
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 5411-10-2016SJ-STD-DEPSJE198336
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 5611-10-2016SJ-STD-DEPSJE198338
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AY - CQ genstillet, OMTRYK, ændret ordlyd10-10-2016SJ-STD-DEPSJE197897
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AX - CP genstillet, OMTRYK, ændret ordlyd10-10-2016SJ-STD-DEPSJE197940
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 5511-10-2016SJ-STD-DEPSJE198337
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AA - BV genstillet06-10-2016SJ-STD-SUMMPE198009
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AW - CO genstillet06-10-2016SJ-STD-SUMMPE198650
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AA - BV genstillet, OMTRYK, ændret ordlyd10-10-2016SJ-STD-SUMMPE198021
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AX - CP genstillet06-10-20161600870197933
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AB - BW genstillet06-10-20161600870198317
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AY - CQ genstillet06-10-20161600870197890
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. T - BK genstillet06-10-20161608221197798
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm W06-10-20161608811198807
MF Kirsten Normann Andersen
Folketingets Lovsekretariat
Svar på spm. S 3112-10-20161609329198796
MF Kirsten Normann Andersen
Folketingets Lovsekretariat
Svar på spm. S 3212-10-20161609329198794
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 95711-10-20161608779197553
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 95611-10-20161608779197555
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 96612-10-20161609127198805
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 100612-10-20161609326197957
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 100412-10-20161609326197954
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 1712-10-20161609328197812
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 1612-10-20161609328197810
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 1512-10-20161609328197808
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 1412-10-20161609328197806
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 1312-10-20161609328197804
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 96712-10-20161609396198800
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på spm. 100912-10-20161609396198798
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 3312-10-20161609466198343
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 78 til mundtlig besvarelse12-10-20161609481198803
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 79 til mundtlig besvarelse12-10-20161609481198804
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 913-10-20161609436199624
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 813-10-20161609436199619
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Rapport om modernisering af omsorgstandplejen14-10-20161602070200611
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 96313-10-20161608738200364
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 97614-10-20161608810200999
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 96813-10-20161609230200369
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 214-10-20161609495200235
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. X - BP genstillet06-10-2016SJ-STD-DEPMAS201132
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 3712-10-2016SJ-STD-DEPSJE201048
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 4314-10-2016SJ-STD-DEPSJE201074
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 4414-10-2016SJ-STD-DEPSJE201075
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 4514-10-2016SJ-STD-DEPSJE201084
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 12 - Omtryk til finansministeren13-10-20161600870200994
Folketingets LovsekretariatSpm. S 6207-10-20161600870200958
Folketinget ChristiansborgSpm. S 62 - TRUKKET tilbage12-10-20161600870200966
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. V - BN genstillet06-10-20161608154201125
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. U - BL genstillet06-10-20161608154201123
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. Ba - BM genstillet07-10-20161608154201126
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. S - BJ genstillet06-10-20161608154201122
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. Z - BR genstillet06-10-20161608716201154
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. Y - BQ genstillet06-10-20161608716201149
Folketingets BeskæftigelsesudvalgBEU samrådsspm. F, G og H - CQ, CR og CS genstillet05-10-20161608836200560
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AG - BØ genstillet06-10-20161609004201108
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AS - CK genstillet06-10-20161609311201102
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. AR - CJ genstillet06-10-20161609311201100
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering om svar på Kommissionens åbningsskrivelse 2016.0511-2016.051517-10-20161607398201892
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 97714-10-20161608817201346
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 97117-10-20161609022202290
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 97417-10-20161609022202296
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del svar på spm. 96917-10-20161609022202279
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 90417-10-20161609022202287
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 97217-10-20161609022202292
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del svar på spm. 97017-10-20161609022202283
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 97317-10-20161609022202294
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 97517-10-20161609022202299
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 101517-10-20161609106202074
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 101417-10-20161609106202062
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 101317-10-20161609106202057
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 3812-10-2016SJ-STD-DEPCRV201051
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 4213-10-2016SJ-STD-DEPFRE201069
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 5917-10-2016SJ-STD-DEPSJE202209
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 5817-10-2016SJ-STD-DEPSJE202208
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 5617-10-2016SJ-STD-DEPSJE202197
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 5517-10-2016SJ-STD-DEPSJE202196
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 6017-10-2016SJ-STD-DEPSJE202245
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 6417-10-2016SJ-STD-DEPSJE202249
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 5317-10-2016SJ-STD-DEPSJE202179
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 5717-10-2016SJ-STD-DEPSJE202261
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 4113-10-2016SJ-STD-DEPSJE201067
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 4917-10-2016SJ-STD-DEPSJE201633
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 5017-10-2016SJ-STD-DEPSJE201636
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 4617-10-2016SJ-STD-DEPSJE201628
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 4717-10-2016SJ-STD-DEPSJE201629
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 4817-10-2016SJ-STD-DEPSJE201632
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 5117-10-2016SJ-STD-DEPSJE201637
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 5217-10-2016SJ-STD-DEPSJE201638
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 5417-10-2016SJ-STD-DEPSJE202186
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 4013-10-20161609559201064
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 414-10-20161609560201087
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 514-10-20161609560201088
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 3912-10-20161609574201054
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
UUI alm. del - spm. 707-10-20161609584201094
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 3512-10-20161609613201046
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering om persondataretlige spørgsmål18-10-20161603824202843
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 49518-10-20161604887203168
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Til udvalgets orientering - Patientombuddets årsberetning for 201518-10-20161607295203177
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 91318-10-20161608670203175
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering af udvalget om modtaget redegørelse om aflyst fødselsforberedelse i Region Sjælland18-10-20161608699203202
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm del - svar på spm. 99318-10-20161608859202666
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm del - svar på spm. 99618-10-20161608859202674
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 99418-10-20161608859202668
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 99518-10-20161608859202670
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 99918-10-20161608883202748
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 97818-10-20161608922202835
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 97918-10-20161608922202838
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 98018-10-20161608922202841
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 98118-10-20161608922202854
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Christian Rabjerg Madsen
SUU alm. del - svar på spm. 100218-10-20161608994203186
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Christian Rabjerg Madsen
SUU alm. del - svar på spm. 101118-10-20161608995203184
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Christian Rabjerg Madsen
SUU alm. del - svar på spm. 101218-10-20161608995203181
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 98818-10-20161609139202861
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 1007]18-10-20161609326203200
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 99118-10-20161609342202762
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 99018-10-20161609342202765
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 99818-10-20161609344202741
Folketingets Lovsekretariat
MF Kirsten Normann Andersen
Svar på spørgsmål S 4418-10-20161609379202536
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Christian Rabjerg Madsen
SUU alm. del - svar på spm. 100318-10-20161609403203191
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 99218-10-20161609413202876
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 3218-10-20161609501203016
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 3118-10-20161609501203009
Folketingets Social- og Indenrigsudvalg SOUSOU alm. del - svar på spm. 44118-10-20161609537203152
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 7017-10-2016SJ-STD-DEPFRE202255
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 6917-10-2016SJ-STD-DEPFRE202254
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 7117-10-2016SJ-STD-DEPFRE202256
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 7218-10-2016SJ-STD-DEPSJE202377
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 6517-10-2016SJ-STD-DEPZIQ202250
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 6717-10-2016SJ-STD-DEPZIQ202252
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 6817-10-2016SJ-STD-DEPZIQ202253
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 6617-10-2016SJ-STD-DEPZIQ202251
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 57 + bilag17-10-20161600870202203
Folketingets OplysningOversender ny borgerhenvendelse14-10-20161606559200685
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BC18-10-2016SJ-STD-DEPLINB202371
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BB18-10-2016SJ-STD-DEPLINB202370
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BD18-10-2016SJ-STD-DEPLINB202373
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
S 10217-10-20161609611201992
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34 - urigtige oplysninger i patientjournal12-10-20161609616201032
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 6317-10-20161609625202248
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 6217-10-20161609625202247
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 6117-10-20161609625202246
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - Svar på spm. 83019-10-20161607938203569
MF Karina Adsbøl
Folketingets § 71-tilsyn
§71 alm. del - svar på spm. 2319-10-20161608476203518
MF Karina Adsbøl
Folketingets § 71-tilsyn
§71 alm. del - svar på spm. 2119-10-20161608476203523
MF Karina Adsbøl
Folketingets § 71-tilsyn
§71 alm. del - svar på spm. 2219-10-20161608476203520
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 89818-10-20161608714203375
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 74918-10-20161608733203351
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 98418-10-20161608879203290
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 98518-10-20161608879203292
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 98718-10-20161608879203296
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 98618-10-20161608879203294
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 98218-10-20161608879203285
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 98318-10-20161608879203287
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Christian Poll
SUU alm. del - svar på spm. 99718-10-20161608939202505
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 101819-10-20161609007203559
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 101719-10-20161609007203561
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 101919-10-20161609007203563
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 101019-10-20161609014203434
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 92219-10-20161609020203613
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
§71 alm. del - svar på spm. 2818-10-20161609052203318
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
§71 alm. del - svar på spm. 2718-10-20161609052203316
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
§71 alm. del - svar på spm. 2918-10-20161609052203320
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 100518-10-20161609326203312
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 100819-10-20161609375203437
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 8019-10-2016SJ-STD-DEPSJE204053
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 8119-10-2016SJ-STD-DEPSJE204054
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 8219-10-2016SJ-STD-DEPSJE204055
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AA19-10-20161608587203879
Folketinget ChristiansborgSpm. S 10818-10-20161609644203166
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 7719-10-2016SJ-STD-DEPKNI203818
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 8319-10-2016SJ-STD-DEPSJE204056
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 117 til mundtlig besvarelse20-10-2016SJ-STD-DEPSJE204355
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 7819-10-2016SJ-STD-SUMMPH203826
Folketinget ChristiansborgSpm. S 11219-10-20161609666203797
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 2306-10-20161609674204210
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 7919-10-20161609678204052
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU SUMs grund- og nærhedsnotat om nye psykoaktive stoffer20-10-20161602936204517
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 2120-10-20161605845204190
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 103020-10-20161607548204167
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 101619-10-20161608923203500
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Christian Rabjerg Madsen
SUU alm. del - svar på spm. 100120-10-20161608994204182
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Christian Rabjerg Madsen
SUU alm. del - svar på spm. 100020-10-20161608994204184
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 102520-10-20161609073204478
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 102420-10-20161609073204252
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 102320-10-20161609073204249
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 102620-10-20161609073204480
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 102920-10-20161609081204140
Folketingets Udvalg for Landddistrikter og ØerULØ alm. del - svar på spm. 16220-10-20161609350204146
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 102220-10-20161609422204133
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgMOF alm. del - foreløbigt svar på spm. 520-10-20161609560204313
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgMOF alm. del - foreløbigt svar på spm. 420-10-20161609560204308
MF Liselott Blixt
Folketingets Lovsekretariat
Svar på spm. S 10220-10-20161609611204106
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 6321-10-20161609625205575
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 6121-10-20161609625205571
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 6221-10-20161609625205573
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 116 til mundtlig besvarelse20-10-2016SJ-STD-DEPSJE204353
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 7418-10-20161609703203809
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 7518-10-20161609703203811
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 7618-10-20161609704203812
Folketingets Uddannelses- og ForskningsudvalgUFU Orientering vedr. Vejledning om beregning af overhead ifm. betaling vedr. rekvireret forskning på sundhedsområdet24-10-20161603627206265
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. Vejledning om beregning af overhead ifm. betaling vedr. rekvireret forskning på sundhedsområdet24-10-20161603627206257
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU orientering vedr. monitorering af tvang i psykiatrien, årsopgørelse 201624-10-20161609256206193
Folketingets § 71-tilsyn§71 orientering vedr. monitorering af tvang i psykiatrien, årsopgørelse 201624-10-20161609256206209
Folketingets Bibliotek BiblioteksgruppenFølgebrev vedr. fremsendelse af KPIV til Folketingets Bibliotek24-10-20161609727206638
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 20 OMTRYK, ændret adressat20-10-20161600870206744
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. S 11520-10-20161609711204352
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 85025-10-20161608152208147
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 85125-10-20161608152208150
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 84925-10-20161608152208145
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 85225-10-20161608152208153
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 8625-10-2016SJ-STD-DEPSJE208012
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 8525-10-2016SJ-STD-DEPSJE208010
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 9025-10-2016SJ-STD-DEPSJE208020
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 9325-10-2016SJ-STD-DEPSJE208056
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 9425-10-2016SJ-STD-DEPSJE208058
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 9725-10-2016SJ-STD-DEPSJE208064
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 9825-10-2016SJ-STD-DEPSJE208065
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 10325-10-2016SJ-STD-DEPSJE208077
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 10425-10-2016SJ-STD-DEPSJE208087
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 8925-10-2016SJ-STD-DEPSJE208019
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 10025-10-2016SJ-STD-DEPSJE208071
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 8425-10-2016SJ-STD-DEPSJE208009
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 8825-10-2016SJ-STD-DEPSJE208018
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 9125-10-2016SJ-STD-DEPSJE208051
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 9225-10-2016SJ-STD-DEPSJE208054
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 9625-10-2016SJ-STD-DEPSJE208060
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 9925-10-2016SJ-STD-DEPSJE208069
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 10125-10-2016SJ-STD-DEPSJE208072
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 10225-10-2016SJ-STD-DEPSJE208076
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 8725-10-2016SJ-STD-DEPSJE208013
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 13525-10-2016SJ-STD-DEPLINB208216
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 3324-10-20161609466205968
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Merete Riisager
Svar på spm. S 10825-10-20161609644208094
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 4826-10-20161609650208622
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 5026-10-20161609650208624
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 6926-10-20161609657208438
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
Svar på spm. S 11226-10-20161609666208648
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 11226-10-2016SJ-STD-DEPSJE209397
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 11026-10-2016SJ-STD-DEPSJE209378
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 10926-10-2016SJ-STD-DEPSJE209374
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 10626-10-2016SJ-STD-DEPSJE209371
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 11326-10-2016SJ-STD-DEPSJE209370
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 10525-10-2016SJ-STD-DEPSJE209356
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU høringsnotat og høringssvar vedr. L 4727-10-20161603280210108
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 103127-10-20161609246210678
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 10826-10-20161609835209373
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 10726-10-20161609843209372
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 11126-10-20161609871209396
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. S 11528-10-20161609711213044
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 13031-10-2016SJ-STD-DEPSJE213920
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 13131-10-2016SJ-STD-DEPSJE213921
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - spm. 13231-10-2016SJ-STD-DEPSJE213922
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 12128-10-2016SJ-STD-DEPSJE213169
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 11427-10-2016SJ-STD-DEPSJE213194
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 12931-10-2016SJ-STD-DEPSJE213919
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 11728-10-2016SJ-STD-DEPSJE213161
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 11828-10-2016SJ-STD-DEPSJE213167
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 12628-10-2016SJ-STD-DEPSJE213184
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 12428-10-2016SJ-STD-DEPSJE213181
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 11528-10-2016SJ-STD-DEPSJE213159
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 11628-10-2016SJ-STD-DEPSJE213160
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 12228-10-2016SJ-STD-DEPSJE213177
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 12328-10-2016SJ-STD-DEPSJE213178
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 12528-10-2016SJ-STD-DEPSJE213183
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 12028-10-2016SJ-STD-DEPKLM213168
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 11928-10-20161609902212463
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 12831-10-20161609917213197
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 12731-10-20161609917213196
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Opfølgning på samråd AG og E om sovemedicin til børn01-11-20161607263214656
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 85301-11-20161608135214604
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 85401-11-20161608135214602
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 98901-11-20161609139214556
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 10601-11-20161609929214872
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspørgsmål BF02-11-2016SJ-STD-DEPSJE216765
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspørgsmål BF02-11-2016SJ-STD-DEPSJE216763
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 13402-11-2016SJ-STD-DEPSJE216767
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspørgsmål BG02-11-2016SJ-STD-DEPSJE216764
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspørgsmål BE02-11-2016SJ-STD-DEPSJE216762
Folketingets Bibliotek BiblioteksgruppenBestilling af publikation - KPIV24-10-20161609727214892
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 102-11-20161609577215970
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 502-11-20161609577215972
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 302-11-20161609708215974
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 16403-11-2016SJ-STD-DEPSJE217820
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 13301-11-20161610034216768
Folketinget ChristiansborgS 15803-11-20161610036217072
Folketinget ChristiansborgS 15903-11-20161610036217081
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 16003-11-20161610060217478
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Finn Sørensen
SOU alm. del - foreløbigt svar på spm. 1203-11-20161609410217574
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Finn Sørensen
SOU alm. del - foreløbigt svar på spm. 1703-11-20161609410217579
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Finn Sørensen
SOU alm. del - foreløbigt svar på spm. 803-11-20161609410217565
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Finn Sørensen
SOU alm. del - foreløbigt svar på spm. 1103-11-20161609410217569
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Finn Sørensen
SOU alm. del - foreløbigt svar på spm. 703-11-20161609410217563
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Finn Sørensen
SOU alm. del - foreløbigt svar på spm. 1003-11-20161609410217567
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Finn Sørensen
SOU alm. del - foreløbigt svar på spm. 1603-11-20161609410217576
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 702-11-20161609436217015
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 1102-11-20161609436217022
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 1002-11-20161609436217017
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 602-11-20161609436217012
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 2403-11-20161609441217608
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Josephine Fock (ALT)
UUI alm. del - svar på spm. 702-11-20161609584217010
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 2803-11-20161609656217614
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 2703-11-20161609656217612
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 2302-11-20161609674217024
Folketingets Lovsekretariat
MF Peder Hvelplund
Svar på spm. S 13502-11-20161609808217027
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 13603-11-2016SJ-STD-DEPSJE219183
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 13503-11-2016SJ-STD-DEPSJE219182
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 85904-11-2016SJ-STD-SUMLLU219221
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Opfølgning på svar på SUU alm. del - spm. 76904-11-20161607575219313
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Opfølgning på svar på SUU alm. del - spm. 77004-11-20161607575219308
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 86204-11-20161608248219237
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 86304-11-20161608248219255
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 86404-11-20161608248219257
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 86504-11-20161608248219260
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 86004-11-20161608248219228
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 85804-11-20161608248219218
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 85704-11-20161608248219200
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 86104-11-20161608248219232
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 94304-11-20161608724219262
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 94404-11-20161608724219266
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 94604-11-20161608724219279
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 94704-11-20161608724219290
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 94804-11-20161608724219294
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 94904-11-20161608724219304
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 94504-11-20161608724219269
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 92704-10-20161608836217750
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 92804-10-20161608836217748
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 10504-11-20161609902219324
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 11904-11-20161609902219329
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering om status pr. 1. september 2016 over ventetid på regionernes afdelinger for HPV-udredning07-11-20161601729221486
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 75507-11-20161607322221346
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - svar på spm. 96207-11-20161609008221244
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - svar på spm. 95907-11-20161609008221229
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - svar på spm. 96007-11-20161609008221231
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - svar på spm. 96107-11-20161609008221234
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - svar på spm. 95807-11-20161609008221213
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. høring over forslag til lov om ændring af sundhedsloven - bedre brug af helbredsoplysninger m.v.08-11-20161606516222813
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Christian Poll
MF Trine Torp
MOF alm. del - svar på spm. 5607-11-20161609504221290
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Christian Poll
MF Trine Torp
MOF alm. del - svar på spm. 5507-11-20161609504221287
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Christian Poll
MF Trine Torp
MOF alm. del - svar på spm. 5407-11-20161609504221284
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Christian Poll
MF Trine Torp
MOF alm. del - svar på spm. 5307-11-20161609504221281
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 12707-11-20161609917220179
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 12807-11-20161609917220181
Folketingets LovsekretariatLovforslag fra Sundheds- og Ældreministeriet til fremsættelse den 10. november 201609-11-20161606399223387
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 13707-11-2016SJ-STD-DEPSJE223464
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 13807-11-2016SJ-STD-DEPSJE223465
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 13907-11-2016SJ-STD-DEPSJE223466
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 14007-11-2016SJ-STD-DEPSJE223467
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 14107-11-2016SJ-STD-DEPSJE223468
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 14207-11-2016SJ-STD-DEPSJE223469
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 14307-11-2016SJ-STD-DEPSJE223470
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 14509-11-2016SJ-STD-DEPSJE223502
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 14407-11-2016SJ-STD-DEPSJE223471
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 16509-11-2016SJ-STD-DEPSJE225235
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 16609-11-2016SJ-STD-DEPSJE225236
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 15009-11-20161610201223507
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 15109-11-20161610201223508
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 15609-11-20161610201223513
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 16109-11-20161610201223548
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 16309-11-20161610201223549
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 16409-11-20161610201223550
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 14609-11-20161610201223503
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 16009-11-20161610201223539
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 15209-11-20161610201223509
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 15309-11-20161610201223511
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 15509-11-20161610201223512
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 15709-11-20161610201223515
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 15809-11-20161610201223519
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 15909-11-20161610201223523
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 14909-11-20161610201223506
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 14709-11-20161610201223504
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 14809-11-20161610201223505
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
s 17909-11-20161610209225231
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU høringssvar og høringsnotat ved. L 7610-11-20161605951225800
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU høringssvar og høringsnotat vedr. L 7510-11-20161606002225795
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU høringssvar og høringsnotat vedr. L 7410-11-20161606731225790
Folketingets § 71-tilsynBilag 3: Svar på §71 alm. del - spm. 2119-10-20161609099223668
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 102010-11-20161609240225374
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 102110-11-20161609240225384
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Oversendelse af opsummering fra dialogmøde om Borrelia09-11-20161609469224469
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 4010-11-20161609559225363
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på. spm 3509-11-20161609613224971
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 3409-11-20161609616225009
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 7109-11-20161609657224988
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 4209-11-20161609657224965
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 7009-11-20161609657224963
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 3709-11-20161609951225015
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 3809-11-20161609964224996
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgMOF alm. del - svar på spm. 111211-11-20161608804226700
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgMOF alm. del - svar på spm. 111111-11-20161608804226698
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm 4411-11-20161609621226748
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm 4311-11-20161609621226740
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm 4511-11-20161609621226766
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. S 16011-11-20161610060226431
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 16810-11-2016SJ-STD-DEPMDI226199
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 17211-11-2016SJ-STD-DEPSJE226564
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 16710-11-2016SJ-STD-DEPSJE226196
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 16910-11-2016SJ-STD-SUMMNI226208
Folketinget ChristiansborgSUU L 47 spm. 109-11-20161603280225239
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 110-11-20161606654226180
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 210-11-20161606654226181
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 310-11-20161606654226182
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Til mundtlig besvarelse spm. S 19511-11-20161610225226407
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 17010-11-20161610231226209
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BJ14-11-2016SJ-STD-DEPSJE228670
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BI14-11-2016SJ-STD-DEPSJE228669
Folketingets Miljø- og FødevareudvalgSkriftlig høring i EU-miljøspecialudvalget om miljø vedr. EU-miljømærket09-11-20161601077224914
Folketingets OplysningUdvalgsspm. om det hvide snit (1990-1992)21-10-20161609458205585
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 17315-11-2016SJ-STD-DEPSJE229955
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BL15-11-2016SJ-STD-DEPSJE230051
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 514-11-20161606654229833
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 1415-11-20161606654229859
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 1115-11-20161606654229849
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 1615-11-20161606654229862
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 414-11-20161606654229827
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 1015-11-20161606654229848
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 1515-11-20161606654229860
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 715-11-20161606654229839
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 815-11-20161606654229840
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 915-11-20161606654229847
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 1215-11-20161606654229850
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 1315-11-20161606654229854
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 614-11-20161606654229834
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BK15-11-20161610324229921
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering om politisk aftale om national model for patientansvarlige læger15-11-20161606732229614
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - Svar på spm. 93114-11-20161608572229192
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - Svar på spm. 93114-11-20161608572228750
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 6014-11-20161609646228779
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 5914-11-20161609646228769
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - Svar på spm. 5214-11-20161609650228762
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - Svar på spm. 5114-11-20161609650228759
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - Svar på spm. 4914-11-20161609650228756
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm 4614-11-20161609650228752
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 6814-11-20161609675229398
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 6614-11-20161609675229312
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 6514-11-20161609675229310
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 6714-11-20161609675229316
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del- svar på spm. 6414-11-20161609761228766
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 5714-11-20161609767228783
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 5814-11-20161609767228795
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 5414-11-20161609778229234
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 5314-11-20161609778229215
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgGenfremsendelse af SUU alm. del - svar på spm. 5515-11-20161609812229078
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 5514-11-20161609812229244
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 7215-11-20161609948229513
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 17415-11-2016SJ-STD-DEPSJE231593
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del -s var på spm. 7716-11-20161609106231285
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 3316-11-20161609466231294
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Redegørelse vedr. akutlægebil på Bornholm16-11-20161609517230825
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 3916-11-20161609574231289
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 5614-11-20161609662229279
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Lea Wermelin
SUU alm. del - svar på spm. 7916-11-20161609678231161
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 7416-11-20161609703231064
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 7515-11-20161609703230526
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Merete Riisager
SUU alm. del - svar på spm. 7616-11-20161609704231073
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 8316-11-20161609752231168
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 16916-11-20161610298230469
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 47 - svar på spm. 117-11-20161603280232509
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spørgsmål 8216-11-20161609739232029
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 7816-11-20161609760232032
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm 9617-11-20161609867232525
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 12517-11-20161609974232518
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm 13317-11-20161610034232544
Folketingets LovsekretariatSvar på S 17917-11-20161610209232498
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 13617-11-20161610227232566
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 13517-11-20161610227232564
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 18817-11-2016SJ-STD-DEPSJE233032
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 21717-11-2016SJ-STD-DEPSJE233029
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 18917-11-2016SJ-STD-DEPSJE233033
Folketingets LovsekretariatSpm. S 195 tilbagetaget16-11-20161610225232318
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 17615-11-20161610377231591
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 17515-11-20161610377231590
Folketingets § 71-tilsyn§ 71-tilsynet alm. del - spm. 207-11-20161610386228840
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 218-11-20161609495234084
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 8018-11-20161609710234131
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 8118-11-20161609710234136
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 9817-11-20161610140232542
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del- svar på spm. 9717-11-20161610140232540
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 9918-11-20161610236233795
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 16818-11-20161610367233659
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 16618-11-20161610369234081
Folketinget Christiansborg§ 71-tilsynet alm. del - spm. 518-11-2016SJ-STD-DEPSJE233464
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 17718-11-2016SJ-STD-DEPSJE234028
Folketinget Christiansborg§71 alm. del - spm. 6-1018-11-2016SJ-STD-DEPSJE233465
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 19018-11-2016SJ-STD-DEPSJE233890
Folketingets Udvalg vedrørende Det Etiske RådUER's indstllinger af medlemmer af Det Etiske Råd16-11-20161602201232288
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 1718-11-20161606654233765
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Mundtligt spm. S 23018-11-20161610424233778
Folketingets § 71-tilsyn§ 71-tilsynet alm. del - foreløbigt svar på spm. 221-11-20161610386235197
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 17818-11-2016SJ-STD-DEPSJE234030
Folketinget ChristiansborgSOU alm. del - spm. 10921-11-2016SJ-STD-DEPSJE235572
Folketinget Christiansborg§71 alm. del - spm. 316-11-20161609099233027
Folketinget Christiansborg§71 alm. del - spm. 416-11-20161609104233028
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 18717-11-20161610411233031
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 18617-11-20161610411233030
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 38 - svar på spm. 121-11-20161606654235903
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 38 - svar på spm. 221-11-20161606654235915
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 38 - svar på spm. 321-11-20161606654235930
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 9322-11-20161609800236587
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 8922-11-20161609800236549
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 9222-11-20161609800236580
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 8522-11-20161609800236541
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 8622-11-20161609800236543
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 9422-11-20161609800236596
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 8722-11-20161609800236545
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 9022-11-20161609800236553
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 9122-11-20161609800236578
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 8822-11-20161609800236547
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 8422-11-20161609800236539
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 10022-11-20161609841236432
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 10122-11-20161609841236429
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 10322-11-20161609841236423
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 10422-11-20161609841236421
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 10222-11-20161609841236425
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 38 - svar på spm. 1022-11-20161606654237363
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 38 - svar på spm. 1122-11-20161606654237365
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jeppe Jakobsen
SUU L 38 - svar på spm. 522-11-20161606654237295
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 38 - svar på spm. 922-11-20161606654237325
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 38 - svar på spm. 1622-11-20161606654237389
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 38 - svar på spm. 1222-11-20161606654237368
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 38 - svar på spm. 1723-11-20161606654237671
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 38 - svar på spm. 1722-11-20161606654237395
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU L 38 - svar på spm. 822-11-20161606654237404
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 38 - svar på spm. 722-11-20161606654237314
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 38 - svar på spm. 1522-11-20161606654237384
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 38 - svar på spm. 422-11-20161606654237400
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jeppe Jakobsen
SUU L 38 - svar på spm. 622-11-20161606654237306
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 38 - svar på spm. 1322-11-20161606654237375
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 38 - svar på spm. 1422-11-20161606654237380
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Kvartalsorientering om kvalitetsfondsstøttede sygehusbyggerier for 3. kvartal 201623-11-20161609035237547
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Finn Sørensen
SOU alm. del - svar på spm. 1223-11-20161609410237608
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karin Gaardsted
SOU alm. del - svar på spm. 723-11-20161609410237592
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Finn Sørensen
SOU alm. del - svar på spm. 1123-11-20161609410237605
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Finn Sørensen
SOU alm. del - svar på spm. 823-11-20161609410237597
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Finn Sørensen
SOU alm. del - svar på spm. 1723-11-20161609410237621
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Finn Sørensen
SOU alm. del - svar på spm. 1623-11-20161609410237616
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Finn Sørensen
SOU alm. del - svar på spm. 1023-11-20161609410237599
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 923-11-20161609436237680
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 823-11-20161609436237677
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSOU alm. del - svar på spm. 44423-11-20161609438237663
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSOU alm. del - svar på spm. 43923-11-20161609438237658
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSOU alm. del - svar på spm. 44023-11-20161609438237660
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSOU alm. del - svar på spm. 43823-11-20161609438237656
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm 10823-11-20161609835237629
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 11123-11-20161609871237640
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 11323-11-20161609871237645
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 11023-11-20161609871237638
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 10923-11-20161609871237636
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 11223-11-20161609871237642
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 11523-11-20161610087238334
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 11623-11-20161610087238337
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 11723-11-20161610087238339
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 11823-11-20161610087238341
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 10723-11-20161610087238320
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spørgsmål 11423-11-20161610192237627
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BI23-11-2016SJ-STD-DEPSJE238283
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. BJ23-11-2016SJ-STD-DEPSJE238285
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 19521-11-2016SJ-STD-DEPSJE237464
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 19121-11-2016SJ-STD-DEPSJE237457
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 19221-11-2016SJ-STD-DEPSJE237458
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 19421-11-2016SJ-STD-DEPSJE237460
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 19321-11-20161610541237459
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 21124-11-2016SJ-STD-DEPSJE239287
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
BEU alm. del - samrådsspm. AD, AE og AF24-11-2016SJ-STD-DEPSJE238720
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 21224-11-2016SJ-STD-DEPSJE239288
Folketinget Christiansborg§ 71 alm. del - spm. 1024-11-2016SJ-STD-DEPSJE239298
Folketinget Christiansborg§ 71 alm. del - spm. 824-11-2016SJ-STD-DEPSJE239296
Folketinget Christiansborg§ 71 alm. del - spm. 924-11-2016SJ-STD-DEPSJE239297
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 19724-11-2016SJ-STD-DEPSJE239266
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 20724-11-2016SJ-STD-DEPSJE239276
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 20824-11-2016SJ-STD-DEPSJE239277
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 20824-11-2016SJ-STD-DEPSJE239272
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 19624-11-2016SJ-STD-DEPSJE239243
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 19924-11-2016SJ-STD-DEPSJE239268
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 20024-11-2016SJ-STD-DEPSJE239270
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 19824-11-2016SJ-STD-DEPSJE239267
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 20124-11-2016SJ-STD-DEPSJE239271
Folketinget Christiansborg§ 71 alm. del - spm. 624-11-2016SJ-STD-DEPSJE239294
Folketinget Christiansborg§ 71 alm. del - spm. 724-11-2016SJ-STD-DEPSJE239295
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 20324-11-2016SJ-STD-DEPSJE239273
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 20424-11-2016SJ-STD-DEPSJE239274
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 20924-11-2016SJ-STD-DEPSJE239278
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 20624-11-2016SJ-STD-DEPSJE239275
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 21024-11-2016SJ-STD-DEPSJE239281
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm 143 og 14424-11-2016SJ-STD-DEPSJE238719
Folketinget ChristiansborgSUU L 76 spm. 124-11-20161605951238830
Folketinget ChristiansborgSUU L 74 spm. 523-11-20161610540238273
Folketinget ChristiansborgSUU L 74 spm. 723-11-20161610540238275
Folketinget ChristiansborgSUU L 74 spm. 623-11-20161610540238274
Folketinget ChristiansborgSUU L 74 spm. 123-11-20161610540238266
Folketinget ChristiansborgSUU L 74 spm. 223-11-20161610540238269
Folketinget ChristiansborgSUU L 74 spm. 323-11-20161610540238271
Folketinget ChristiansborgSUU L 74 spm. 423-11-20161610540238272
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU orientering vedr. ændring af bekendtgørelse om euforiserende stoffer24-11-20161610255238571
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 76 - svar på spm. 124-11-20161605951239927
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 102725-11-20161609073240059
Folketingets § 71-tilsyn§71 Opfølgning på samråd om ECT-behandling25-11-20161609099240237
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 12025-11-20161609908239949
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 12625-11-20161609973239979
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 12325-11-20161609973239964
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 12225-11-20161609973239955
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 12125-11-20161609973239951
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 12425-11-20161609973239977
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
Svar på spm. S 21725-11-20161610441240062
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. S 26725-11-2016SJ-STD-DEPSJE239763
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. S 27125-11-2016SJ-STD-DEPSJE239798
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 21424-11-2016SJ-STD-DEPSJE240038
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. S 26625-11-2016SJ-STD-DEPSJE239761
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 21324-11-2016SJ-STD-DEPSJE240037
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 2024-11-20161606654239319
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 2324-11-20161606654239329
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 1824-11-20161606654239316
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 2124-11-20161606654239320
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 2224-11-20161606654239321
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 1924-11-20161606654239318
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. S 27625-11-20161610596239988
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering om generel overvågning af ordinationer af antipsykotika28-11-20161610552241334
Folketinget ChristiansborgSUU L 47 spm. 228-11-20161603280241673
Folketinget ChristiansborgSUU L 47 spm. 328-11-20161603280241674
Folketinget ChristiansborgSUU L 47 spm. 428-11-20161603280241675
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - spm. 21525-11-2016SJ-STD-DEPSJE242917
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 21929-11-2016SJ-STD-DEPSJE242789
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 29530-11-2016SJ-STD-DEPSJE243569
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm H29-11-20161607577242625
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm G29-11-20161607577242628
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm I29-11-20161607577242630
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm F29-11-20161607577242627
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - spm. 216 og 21725-11-2016SJ-STD-DEPMDN242918
Folketinget ChristiansborgSUU L 75 spm. 329-11-20161610695242823
Folketinget ChristiansborgSUU L 75 spm. 129-11-20161610695242821
Folketinget ChristiansborgSUU L 75 spm. 229-11-20161610695242822
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 21829-11-20161610724242787
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU høringsnotat og høringssvar vedr. L 9530-11-20161605142243395
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
BEU alm. del samrådsspørgsmål F-H01-12-2016SJ-STD-DEPSJE244652
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BM01-12-2016SJ-STD-DEPSJE244556
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 23201-12-2016SJ-STD-DEPSJE244722
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 23301-12-2016SJ-STD-DEPSJE244723
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 23401-12-2016SJ-STD-DEPSJE244724
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 22801-12-2016SJ-STD-DEPSJE244638
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 23101-12-2016SJ-STD-DEPSJE244721
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 22430-11-2016SJ-STD-DEPSJE244552
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 22630-11-2016SJ-STD-DEPSJE244554
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BN01-12-2016SJ-STD-DEPSJE244557
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 22530-11-2016SJ-STD-DEPSJE244553
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 22330-11-2016SJ-STD-DEPSJE244551
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 2830-11-20161606654243681
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 2530-11-20161606654243678
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 2630-11-20161606654243679
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 2430-11-20161606654243677
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 2730-11-20161606654243680
Folketinget ChristiansborgSUU L 74 spm. 1029-11-20161610432242820
Folketinget ChristiansborgSUU L 74 spm. 929-11-20161610432242817
Folketinget ChristiansborgSUU L 74 spm. 829-11-20161610432242815
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 29430-11-20161610736243563
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 29330-11-20161610736243568
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 38 - svar på spm. 2301-12-20161606654244369
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 38 - svar på spm. 2101-12-20161606654244364
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 38 - svar på spm. 2001-12-20161606654244361
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 38 - svar på spm. 1901-12-20161606654244356
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 38 - svar på spm. 1801-12-20161606654244350
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 38 - svar på spm. 2201-12-20161606654244367
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 4801-12-20161609650244378
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgTRU orientering om transport af radioaktive stoffer i 201501-12-20161610349244465
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU orientering om transport af radioaktive stoffer i 201501-12-20161610349244442
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgEFK orientering om transport af radioaktive stoffer i 201501-12-20161610349244454
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 17401-12-20161610458244372
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 16501-12-20161610464244409
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 16501-12-20161610464244412
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 14401-12-20161610539244390
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 19701-12-20161610679244017
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 19801-12-20161610679244019
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 20001-12-20161610679244023
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 19901-12-20161610679244021
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU L 47 - svar på spm. 401-12-20161603280244875
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU L 47 - svar på spm. 301-12-20161603280244873
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 47 - svar på spm. 201-12-20161603280244869
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg§71 alm. del - svar på spm. 301-12-20161609099244458
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg§71 alm. del - svar på spm. 401-12-20161609104244425
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg§71 alm. del - svar på spm. 401-12-20161609104244532
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på. spm 1501-12-20161609328245244
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på. spm 1601-12-20161609328245247
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på. spm 1701-12-20161609328245251
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del -svar på spm. 1301-12-20161609328245108
Folketingets Miljø- og FødevareudvalgMOF alm. del - svar på spm. 429-11-20161609560245905
Folketingets Miljø- og FødevareudvalgMOF alm. del - svar på spm. 529-11-20161609560245897
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSvar på SUU alm. del spørgsmål 13229-11-20161609962245915
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Mattias Tesfaye
SUU alm. del - svar på spm. 13129-11-20161610191245911
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgMOF orientering om transport af radioaktive stoffer i 2015.01-12-20161610349244451
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 17501-12-20161610377244415
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 17601-12-20161610377244419
Folketingets § 71-tilsyn§ 71 alm. del - foreløbigt svar på spm. 502-12-20161610577245242
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspørgsmål BH - omtrykt til ældreministeren01-12-2016SJ-STD-DEPCHS244979
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspørgsmål BE - omtryk til ældreministeren01-12-2016SJ-STD-DEPCHS244968
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 23501-12-2016SJ-STD-DEPSJE244851
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 23601-12-2016SJ-STD-DEPSJE244852
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 23701-12-2016SJ-STD-DEPSJE244853
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 34502-12-2016SJ-STD-DEPSJE245401
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 34202-12-2016SJ-STD-DEPSJE245410
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 23801-12-2016SJ-STD-DEPSJE244854
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 23901-12-2016SJ-STD-DEPSJE244855
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 24101-12-2016SJ-STD-DEPSJE244857
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 24201-12-2016SJ-STD-DEPSJE244858
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BN01-12-2016SJ-STD-DEPSJE244872
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 34602-12-2016SJ-STD-DEPSJE245409
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 34002-12-2016SJ-STD-DEPSJE245411
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 24301-12-2016SJ-STD-DEPSJE244859
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 24001-12-2016SJ-STD-DEPSJE244856
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
f 1402-12-2016SJ-STD-DEPSJE245934
Folketinget ChristiansborgSUU Samrådsspørgsmål BF - omtryk, tilbagetaget01-12-20161600870244919
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 2902-12-20161606654245598
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 31101-12-20161610767244624
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 31001-12-20161610767244623
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 34302-12-20161610779245484
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. S 33702-12-20161610799245393
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 24605-12-2016SJ-STD-DEPSJE247531
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 24705-12-2016SJ-STD-DEPSJE247532
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 25105-12-2016SJ-STD-DEPSJE247536
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BQ02-12-2016SJ-STD-DEPSJE247514
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BR02-12-2016SJ-STD-DEPSJE247515
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BS02-12-2016SJ-STD-DEPSJE247516
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BT02-12-2016SJ-STD-DEPSJE247517
Folketinget ChristiansborgULØ alm. del - spm. 2505-12-2016SJ-STD-DEPSJE247525
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
FIU alm. del - samrådsspørgsmål F05-12-2016SJ-STD-DEPSJE247539
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
FIU alm. del - samrådsspørgsmål G05-12-2016SJ-STD-DEPSJE247540
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
FIU alm. del - samrådsspørgsmål H05-12-2016SJ-STD-DEPSJE247541
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
FIU alm. del - samrådsspørgsmål I05-12-2016SJ-STD-DEPSJE247542
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 25805-12-2016SJ-STD-DEPSJE247546
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 25905-12-2016SJ-STD-DEPSJE247547
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 26005-12-2016SJ-STD-DEPSJE247548
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 26105-12-2016SJ-STD-DEPSJE247549
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 26205-12-2016SJ-STD-DEPSJE247550
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 26305-12-2016SJ-STD-DEPSJE247551
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 25405-12-2016SJ-STD-DEPSJE247552
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BU02-12-2016SJ-STD-DEPSJE247518
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BV02-12-2016SJ-STD-DEPSJE247519
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
BEU alm. del - samrådsspm. F, G og H05-12-2016SJ-STD-DEPSJE247526
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 24405-12-2016SJ-STD-DEPSJE247527
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BP02-12-2016SJ-STD-DEPSJE247431
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BO02-12-2016SJ-STD-DEPSJE247430
Folketingets LovsekretariatSpm. S 268, omstillet til Undervisningsminsteren29-11-20161600870247344
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU samrådsspørgsmål BG - omtryk, tilbagetaget01-12-20161600870244931
Folketingets PræsidiumINVITATION til sundhedsministeren til medlemsfest den 10. januar 201702-12-20161610654246462
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrientering vedr. redegørelse fra Region Hovedstaden om mulige fejlanalyser i BRCA-gentest i Region Hovedstaden01-12-2016SJ-STD-SUMLLU244941
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 38 - svar på spm. 2505-12-20161606654247231
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Opfølgning på ekspertmødet om L 38 den 22. november 2016.30-11-20161606654244798
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 38 - svar på spm. 2605-12-20161606654247233
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 38 - svar på spm. 2705-12-20161606654247237
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 38 - svar på spm. 2905-12-20161606654247068
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 38 - svar på spm. 2805-12-20161606654247241
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jeppe Jakobsen
SUU L 38 - svar på spm. 2405-12-20161606654247227
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 100402-12-20161609326246404
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 100602-12-20161609326246418
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 5005-12-20161609650246769
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på. spm 6901-12-20161609657245253
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 4018-03-20101610018245578
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 15502-12-20161610201246324
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 14902-12-20161610201246306
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 15302-12-20161610201246322
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 15202-12-20161610201246313
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 16102-12-20161610201246341
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 16402-12-20161610201246347
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 15002-12-20161610201246308
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 16302-12-20161610201246344
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 16002-12-20161610201246339
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 15902-12-20161610201246337
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 14602-12-20161610201246302
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 15802-12-20161610201246335
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 15602-12-20161610201246330
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 14502-12-20161610201246510
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 15702-12-20161610201246332
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 15102-12-20161610201246311
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 13702-12-20161610217246365
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 13802-12-20161610217246371
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 16705-12-20161610535247280
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 74 - svar på spm. 102-12-20161610540246138
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 74 - svar på spm. 902-12-20161610540246175
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 74 - svar på spm. 402-12-20161610540246155
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 74 - svar på spm. 702-12-20161610540246166
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 74 - svar på spm. 1002-12-20161610540246178
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 74 - svar på spm. 802-12-20161610540246172
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 74 - svar på spm. 202-12-20161610540246143
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 74 - svar på spm. 602-12-20161610540246163
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 74 - svar på spm. 502-12-20161610540246161
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 74 - svar på spm. 302-12-20161610540246148
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 19305-12-20161610541247297
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 19205-12-20161610560247299
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 19105-12-20161610560247312
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 75 - svar på spm. 302-12-20161610695246457
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 75 - svar på spm. 102-12-20161610695246449
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 75 - svar på spm. 202-12-20161610695246451
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 14805-12-20161610758247270
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 14705-12-20161610758247268
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 20905-12-20161610759246604
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 20705-12-20161610759246602
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 25505-12-2016SJ-STD-DEPSJE247543
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 25605-12-2016SJ-STD-DEPSJE247544
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 25705-12-2016SJ-STD-DEPSJE247545
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 24505-12-2016SJ-STD-DEPSJE247530
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 25005-12-2016SJ-STD-DEPSJE247535
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 25205-12-2016SJ-STD-DEPSJE247537
Folketingets LovsekretariatSpm. 266, omtryk til Undervisningsministeren29-11-20161600870247343
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspørgsmål AB - OMTRYK, tilbagetaget30-11-20161600870247695
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm C - OMTRYK. omstillet til sundhedsministren29-11-20161605957247672
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm B - OMTRYK. omstillet til sundhedsministren29-11-20161605957247664
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspørgsmål AR - OMTRYK, til sundhedsministeren30-11-20161609311247717
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspørgsmål AS - OMTRYK, til sundhedsministeren30-11-20161609311247721
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 24805-12-20161610848247533
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 24905-12-20161610848247534
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 25305-12-20161610859247538
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Ændringsforslag til L 7406-12-20161606645248195
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Christian Rabjerg Madsen
SUU alm. del - supplerende svar på spm. 89506-12-20161608395248176
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 12706-12-20161609917248162
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 12806-12-20161609917248151
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 10605-12-20161609929248046
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 14305-12-20161610355246826
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 14105-12-20161610440248111
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 13905-12-20161610440248107
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 14005-12-20161610440248100
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 14205-12-20161610440248116
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU - ændringsforslag til L 7405-12-20161610540248058
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
Svar spm. S 29406-12-20161610736248209
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
Svar spm. S 29306-12-20161610736248207
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU opfølgning på etisk møde afholdt den 29. september 201606-12-20161609401249378
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Folketingets Udvalg vedrørende Det Etiske Råd
UER opfølgning på etisk møde afholdt den 29. september 201606-12-20161609401249372
Folketingets § 71-tilsyn§71 opfølgning på etisk møde afholdt den 29. september 201606-12-20161609401249358
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Finn Sørensen
SUU alm. del - svar på spm 103207-12-20161609459249785
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 17306-12-20161610749249389
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 39907-12-2016SJ-STD-DEPSJE250183
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 40007-12-2016SJ-STD-DEPSJE250184
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 40107-12-2016SJ-STD-DEPSJE250185
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BB OMTRYK (Ændret adressat)06-12-2016SJ-STD-DEPSJE250114
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BC OMTRYK (Ændret adressat)06-12-2016SJ-STD-DEPSJE250128
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AR OMTRYK (Ændret spørger)07-12-2016SJ-STD-DEPSJE250137
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 26407-12-2016SJ-STD-DEPSJE250161
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BW07-12-2016SJ-STD-DEPSJE250162
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 39607-12-2016SJ-STD-DEPSJE250180
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 39707-12-2016SJ-STD-DEPSJE250181
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BD OMTRYK (Ændret adressat)06-12-2016SJ-STD-DEPSJE250132
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AS OMTRYK (Ændret spørger)07-12-2016SJ-STD-DEPSJE250140
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 39807-12-2016SJ-STD-DEPSJE250182
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BX07-12-2016SJ-STD-DEPSJE250186
Folketingets § 71-tilsyn§ 71 alm. del - foreløbigt svar på spm. 908-12-20161610578250562
Folketingets § 71-tilsyn§ 71 alm. del - foreløbigt svar på spm. 808-12-20161610578250560
Folketingets § 71-tilsyn§ 71 alm. del - foreløbigt svar på spm. 708-12-20161610578250558
Folketingets § 71-tilsyn§ 71 alm. del - foreløbigt svar på spm. 608-12-20161610578250554
Folketingets § 71-tilsyn§ 71 alm. del - foreløbigt svar på spm. 1008-12-20161610578250564
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 23808-12-20161610866250431
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 23908-12-20161610866250435
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 24008-12-20161610866250438
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 23608-12-20161610866250427
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 24208-12-20161610866250445
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 24108-12-20161610866250443
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 24308-12-20161610866250448
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. S 379 til undervisningsministeren06-12-2016SJ-STD-DEPSJE249896
Folketinget ChristiansborgSUU L 38 spm. 3007-12-20161606654250179
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm N OMTRYK (Ændret adressat)06-12-20161608168250098
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - samrådsspm. R (omtrykt)06-12-20161609503250134
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 37806-12-20161610887249895
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 38507-12-20161610924249920
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 38307-12-20161610924249921
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 38707-12-20161610928249918
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. høring over udkast til lovforslag om ændring af klage- og erstatningsloven - godtgørelse til forældre09-12-20161608306251950
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 6309-12-20161609625252044
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 6209-12-20161609625252041
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 17008-12-20161610471252119
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Svar på spm. S 29508-12-20161610771252105
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 26109-12-20161610897251382
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 25909-12-20161610897251378
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 26209-12-20161610897251386
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 26009-12-20161610897251380
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 26908-12-2016SJ-STD-DEPSJE251589
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 40809-12-2016SJ-STD-DEPSJE251851
Folketinget ChristiansborgS 41909-12-2016SJ-STD-DEPSJE252548
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 41509-12-2016SJ-STD-DEPSJE252547
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
F 1708-12-2016SJ-STD-DEPSSK250909
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 26507-12-2016SJ-STD-SUMLFI251297
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 27008-12-2016SJ-STD-DEPSSHP251590
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AÅ OMTRYK (Ændret adressat)06-12-20161609458250111
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AØ OMTRYK (Ændret adressat)06-12-20161609458250105
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 27408-12-2016SJ-STD-DEPLNCC251596
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BZ08-12-20161610918251159
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 38607-12-20161610924249919
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 38907-12-20161610955250080
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 38807-12-20161610955250078
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BY08-12-20161610971251158
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 26607-12-20161610974251298
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
F 1912-12-2016SJ-STD-DEPSJE253665
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
F 1812-12-2016SJ-STD-DEPSJE253664
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 27208-12-20161611004251591
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 27308-12-20161611004251595
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 26807-12-20161611007251574
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 26707-12-20161611007251321
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på som 13009-12-20161610018253131
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på som 12909-12-20161610018253112
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 17008-12-20161610231252116
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
Svar på spm. S 31109-12-20161610767252096
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
Svar på spm. S 31009-12-20161610767252049
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 263.09-12-20161610897251388
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 24612-12-20161611016253578
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 24712-12-20161611016253580
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BÆ13-12-2016SJ-STD-DEPSJE254791
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BÅ13-12-2016SJ-STD-DEPSJE254793
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BØ13-12-2016SJ-STD-DEPSJE254792
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 28513-12-2016SJ-STD-DEPSJE254987
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
FIU alm. del - samrådsspm. H og I - Omtrykt - nu til ældreministeren13-12-2016SJ-STD-DEPSJE255126
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 28813-12-2016SJ-STD-DEPSJE255339
Folketingets LovsekretariatS 396-401, 415 og 419 tilbagetaget12-12-20161600870255186
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 38 - svar på spm. 3012-12-20161606654254434
Folketingets Miljø- og FødevareudvalgBilag 6: MOF alm. del - svar på spm. 5407-11-20161609503253829
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - Svar på spm. 16912-12-20161610298254411
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 17209-12-20161610392254941
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 18712-12-20161610411254313
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 18612-12-20161610411254302
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 19012-12-20161610530254397
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 18809-12-20161610696254938
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 17812-12-20161610757254394
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 17712-12-20161610757254392
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. S 37812-12-20161610887254293
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 28913-12-2016SJ-STD-DEPSJE255340
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 27613-12-2016SJ-STD-DEPSJE254785
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 27513-12-2016SJ-STD-SUMMPE255045
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 28013-12-20161611067254790
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 28613-12-20161611070255337
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 27713-12-20161611089254786
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 27813-12-20161611089254787
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 27913-12-20161611089254789
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 38 - svar på spm. 3013-12-20161606654255755
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
§71 alm. del - svar på spm. 213-12-20161610386255368
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 19513-12-20161610535255380
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 19613-12-20161610535255387
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
BEU alm. del - Svar på spm 14314-12-20161610648256301
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 21412-12-20161610834254357
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 21312-12-20161610834254331
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
Svar på spm. S 38713-12-20161610928256244
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 12715-12-20161609917257625
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 12815-12-20161609917257630
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 16814-12-20161610367257523
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 19413-12-20161610551258165
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
BEU alm. del - Svar på spm 14414-12-20161610648256314
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 75 - svar på spm. 415-12-20161610695257600
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 21915-12-20161610800257632
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm 21715-12-20161610816257701
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm del - svar på spm 25714-12-20161610908257534
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm del - svar på spm 25614-12-20161610908257539
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm del - svar på spm 25514-12-20161610908257530
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 24515-12-20161610923257565
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
Svar på spm. S 38615-12-20161610924257580
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
Svar på spm. S 38515-12-20161610924257578
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
Svar på spm. S 38315-12-20161610924257576
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm del - svar på spm. 22515-12-20161610959257618
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 26614-12-20161610974258161
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på spm. 21515-12-20161611013257654
Folketinget Christiansborg§ 71-tilsynet alm. del - spm. 1515-12-2016SJ-STD-DEPSJE257889
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AÆ15-12-2016SJ-STD-DEPSJE256793
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AZ15-12-2016SJ-STD-DEPSJE256791
Folketinget Christiansborg§ 71-tilsynet alm. del - spm. 1715-12-2016SJ-STD-DEPSJE257921
Folketinget Christiansborg§ 71-tilsynet alm. del - spm. 1615-12-2016SJ-STD-DEPSJE257919
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 43715-12-2016SJ-STD-DEPSJE258094
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AØ14-12-20161609458256444
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AÅ14-12-20161609458256445
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 25214-12-20161611052256052
Folketinget ChristiansborgSUU L 75 spm. 413-12-20161611066255301
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 29114-12-20161611100256567
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 29014-12-20161611100256566
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 29516-12-2016SJ-STD-DEPSJE258784
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 29416-12-2016SJ-STD-DEPSJE258782
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 29316-12-2016SJ-STD-DEPSJE258781
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 29216-12-2016SJ-STD-DEPSJE258780
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 29916-12-2016SJ-STD-DEPSJE258788
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 29816-12-2016SJ-STD-DEPSJE258787
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 29716-12-2016SJ-STD-DEPSJE258786
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 29616-12-2016SJ-STD-DEPSJE258785
Folketinget ChristiansborgULØ alm. del - samrådsspm. G - I16-12-2016SJ-STD-DEPSJE259066
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
BEU alm. del - spm. 18216-12-20161600870258789
Folketingets LovsekretariatL 75 Vedtaget af Folketinget og underskrevet16-12-20161606002258867
Folketingets LovsekretariatL 38 vedtaget af Folketinget og underskrevet16-12-20161606654258853
Folketingets LovsekretariatL 74 Vedtaget af Folketinget og underskrevet16-12-20161606731258863
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
BEU alm. del - spm. 18716-12-20161608836258791
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
BEU alm. del - spm. 18616-12-20161608836258790
Folketinget ChristiansborgOmstilling af SUU alm. del - spm. 267 og 268 fra Ældreminister til Sundhedsministeren14-12-20161611007256690
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 3115-12-20161609501257606
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 3215-12-20161609501257611
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 18915-12-20161610579258316
Folketingets Lovsekretariat
MF Susanne Eilersen
SOU alm. del - svar på spm. 10916-12-20161610707259263
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering om offentliggørelse af monitoreringstal for udredningsret for 3. kvartal 201616-12-20161610817258922
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 22415-12-20161610832258350
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 22315-12-20161610832258346
Folketingets Lovsekretariat
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på som. 25816-12-20161611021259265
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 27416-12-20161611039258583
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 27416-12-20161611039258560
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgBilag: Vedr. samråd om antipsykotisk medicin i eftermiddag15-12-20161611098256635
Folketinget ChristiansborgB 39 som fremsat - vedr. ældreplejen mv.16-12-2016SJ-STD-SUMMPE258803
Folketinget ChristiansborgB 41 som fremsat - vedr. cannabis16-12-2016SJ-STD-SUMMPE258804
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
Svar på spm. S 389 13-12-2016 1610955 260536
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU alm. del spm. Udvalgsspørgsmål 815 16-12-2016 1611042 258426
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 21019-12-20161610759260645
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 20919-12-20161610759260643
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 20819-12-20161610759260641
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 21119-12-20161610759260648
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 23120-12-20161610845261229
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 23420-12-20161610845261297
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 23320-12-20161610845261295
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 23520-12-20161610845261313
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 23719-12-20161610866260621
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 24419-12-20161610983260663
Folketingets LovsekretariatSvar på spm. S 40820-12-20161611023261954
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 28620-12-20161611070260980
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 27019-12-20161611219260654
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 30419-12-2016SJ-STD-DEPSJE262080
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 30319-12-2016SJ-STD-DEPSJE262079
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 30119-12-2016SJ-STD-DEPSJE262077
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 30920-12-2016SJ-STD-DEPSJE262092
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 30619-12-2016SJ-STD-DEPSJE262082
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 30719-12-2016SJ-STD-DEPSJE262083
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 26716-12-20161611007258797
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 26816-12-20161611007258798
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. S 44919-12-20161611301260530
Folketinget ChristiansborgB 45 som fremsat - vedr. sundhedsdata.19-12-20161611303260022
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 31620-12-2016SJ-STD-DEPSJE262834
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
BEU alm. del - spm. 19016-12-2016SJ-STD-DEPSJE263028
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 45220-12-20161611410261803
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Opfølgning på besvarelse af spm. 13 til B 721-12-20161601400263315
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrientering om SSI's kontraktindgåelse og indkøb af vaccinegaranti21-12-20161601961262595
Folketingets BeskæftigelsesudvalgBEU alm. del - svar på spm. 18721-12-20161608836263238
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 21621-12-20161610714263109
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm del - svar på spm 20321-12-20161610724263255
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm del - svar på spm 20221-12-20161610724263244
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm del - svar på spm 20121-12-20161610724263241
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 24819-12-20161610848260597
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 24919-12-20161610848260605
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgÅrsrapportering vedr. status for de kvalitetsfondsstøttede sygehusbyggerier21-12-20161610858263173
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering om SSI sæsoninfluenzavacciner21-12-20161610927262672
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 26420-12-20161610960262013
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm 27319-12-20161611004260615
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm 27219-12-20161611004260613
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm 27321-12-20161611004262774
Folketingets LovsekretariatULØ alm. del - svar på spm. 2521-12-20161611008263158
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 29121-12-20161611100262735
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 29021-12-20161611100262716
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 28921-12-20161611156262742
Folketingets Lovsekretariat
MF Christine Antorini
Svar på spm. S 43721-12-20161611190263526
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 31922-12-2016SJ-STD-DEPSJE264011
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CD22-12-2016SJ-STD-DEPSJE264651
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CE22-12-2016SJ-STD-DEPSJE264652
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CF22-12-2016SJ-STD-DEPSJE264653
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CG22-12-2016SJ-STD-DEPSJE264654
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CH22-12-2016SJ-STD-DEPSJE264655
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 32222-12-2016SJ-STD-DEPSJE264995
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AX22-12-2016SJ-STD-DEPSJE265010
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AY22-12-2016SJ-STD-DEPSJE265011
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 32422-12-2016SJ-STD-DEPSJE265057
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm BY22-12-2016SJ-STD-DEPSJE265007
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm AW22-12-2016SJ-STD-DEPSJE265009
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 30222-12-2016SJ-STD-DEPSJE264997
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 32322-12-2016SJ-STD-DEPSJE264996
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CK22-12-2016SJ-STD-DEPSJE264969
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CL22-12-2016SJ-STD-DEPSJE264976
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CA22-12-2016SJ-STD-DEPSJE264647
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CB22-12-2016SJ-STD-DEPSJE264648
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CC22-12-2016SJ-STD-DEPSJE264649
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CI22-12-2016SJ-STD-DEPSJE264660
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
BEU alm. del - spm. 18916-12-2016SJ-STD-DEPSJE263007
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 31520-12-2016SJ-STD-DEPSJE262833
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 32022-12-2016SJ-STD-DEPSJE264625
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 30019-12-2016SJ-STD-DEPJJJ262076
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 32122-12-2016SJ-STD-DEPLINB264626
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm W22-12-20161608811265008
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 27321-12-20161611004262494
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 30819-12-20161611417262085
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 30219-12-20161611438262078
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 30519-12-20161611447262081
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 31420-12-20161611459262829
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 31020-12-20161611475262352
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 31120-12-20161611478262354
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 31320-12-20161611478262828
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 31220-12-20161611478262358
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 45422-12-20161611486264622
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 28822-12-20161609311264321
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. høring over lovforslag om oprettelse af specialiserede socialpsykiatriske afdelinger22-12-20161609721265068
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg§ 71 alm. del - svar på spm. 522-12-20161610577264346
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 21221-12-20161610827263249
Folketinget ChristiansborgFIU årsrapportering vedr. status for de kvalitetsfondsstøttede sygehusbyggerier21-12-20161610858263153
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 22822-12-20161610859264563
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 25422-12-20161610859264204
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 25222-12-20161610859264579
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 25322-12-20161610859264202
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm 26822-12-20161611007264297
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm 26722-12-20161611007264295
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 26922-12-20161611027264233
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgMOF alm. del - svar på spm. 25222-12-20161611052264228
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 28022-12-20161611067264262
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 28022-12-20161611067264269
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 28522-12-20161611123264176
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
FIU alm. del - spm. 16021-12-2016SJ-STD-DEPSJE263998
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 31721-12-2016SJ-STD-DEPSJE264010
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CJ22-12-2016SJ-STD-DEPSJE264962
Folketinget ChristiansborgBrev fra Folketingets formand til ældreministeren - vedr. klage.22-12-20161611498265110
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 32522-12-20161611500265058
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 32622-12-20161611500265059
Folketingets BeskæftigelsesudvalgBEU alm. del - svar på spm. 186.22-12-20161608836264339
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. høring over lovforslag om retten til frit valg af tandpleje for børn under 16 år.22-12-20161610511265073
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 25021-12-20161611006263581
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jeppe Jakobsen
SUU alm. del - svar på spm. 226.22-12-20161611054264369
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
SUU svar på spm. S 44928-12-20161611301265700
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 29330-12-20161611390265713
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 29430-12-20161611390265711
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 29530-12-20161611390265709
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 29630-12-20161611390265707
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 29230-12-20161611390265715
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 29730-12-20161611390265705
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 31323-12-20161611478265220
Folketingets Lovsekretariat
MF Astrid Krag
SUU svar på S 45227-12-20161611410266036
Folketingets Lovsekretariat
MF Finn Sørensen
Svar på spm. nr. S 45428-12-20161611486266289
Folketingets Social- og Indenrigsudvalg SOUSOU alm. del - spm. 18123-12-2016SJ-STD-DEPKHK265450
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CN03-01-2017SJ-STD-DEPSJE267893
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 32702-01-2017SJ-STD-DEPSJE267956
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 29602-01-2017SJ-STD-DEPSJE267957
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 29702-01-2017SJ-STD-DEPSJE267958
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 45802-01-2017SJ-STD-DEPSJE266521
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 30002-01-2017SJ-STD-DEPSJE267959
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 46002-01-2017SJ-STD-DEPSJE266841
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 27703-01-20171611089267688
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 27703-01-20171611089267617
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 27803-01-20171611089267624
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 27903-01-20171611089267693
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 27803-01-20171611089267690
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 27903-01-20171611089267632
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 29903-01-20171611488266796
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 29803-01-20171611488266794
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CM03-01-2017SJ-STD-DEPSJE267891
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
BEU alm. del - samrådsspm. AD-AF06-12-2016SJ-STD-DEPSJE268394
Folketinget Christiansborg
Transport-, Bygnings- og Boligministeriet
SUU alm del spm 265 OMTRYK til transport-, bygnings- og boligministeren03-01-20171600870268808
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
§71 alm. del - svar på spm. 1503-01-20171611291268058
Folketingets Lovsekretariat
MF Astrid Krag
Svar på S 45203-01-20171611410268055
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 30503-01-20171611447268064
Folketinget ChristiansborgSpm. S 459 til mundtlig besvarelse den 18. januar 201703-01-2017SJ-STD-SUMEER266854
Folketinget ChristiansborgSUU L 95 spm. 104-01-20171605142269039
Folketinget ChristiansborgSUU L 95 spm. 404-01-20171605142269042
Folketinget ChristiansborgSUU L 95 spm. 204-01-20171605142269040
Folketinget ChristiansborgSUU L 95 spm. 304-01-20171605142269041
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgAnmodning om omtryk af SUU alm. del - spørgsmål 315 og 31605-01-20171600870269452
Folketingets Lovsekretariat§ 71-tilsynet alm. del - svar på spm. 1604-01-20171611292268833
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 32306-01-20171700072270030
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. 49406-01-20171700227270482
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. 49506-01-20171700227270483
Folketingets § 71-tilsyn§ 71 alm. del - svar på spm. 709-01-20171610578271833
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Folketingets § 71-tilsyn
§ 71 alm. del - svar på spm. 1009-01-20171610578271891
Folketingets § 71-tilsyn§ 71 alm. del - svar på spm. 809-01-20171610578271858
Folketingets § 71-tilsyn§ 71 alm. del - svar på spm. 909-01-20171610578271882
Folketingets § 71-tilsyn§ 71 alm. del - svar på spm. 609-01-20171610578271820
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU høringssvar og høringsnotat ved. L 9907-01-20171611173271430
Folketinget ChristiansborgSUU L 95 spm. 609-01-20171700223271881
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 32910-01-2017SJ-STD-DEPSJE273434
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 33010-01-2017SJ-STD-DEPSJE273435
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 33110-01-2017SJ-STD-DEPSJE273436
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
BEU alm. del - samrådsspm. AF09-01-2017SJ-STD-DEPSJE273432
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 32810-01-2017SJ-STD-DEPSJE273433
Folketinget ChristiansborgSUU L 95 spm. 509-01-20171700223271876
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 27610-01-20171611186272906
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU orientering af udvalget om Kammeradvokatens undersøgelser vedr. Sundhedsstyrelsens tilsyn09-01-20171700074272393
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU orientering af udvalget om Kammeradvokatens undersøgelser vedr. Sundhedsstyrelsens tilsyn09-01-20171700074272381
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 32409-01-20171700104272914
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgBEU alm. del - svar på spm. 18909-01-20171700139272918
Folketingets LovsekretariatBEU alm. del - svar på spm. 19009-01-20171700139271406
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 30709-01-20171700151272922
Folketingets Lovsekretariat
MF Finn Sørensen
Svar på spm S 45809-01-20171700199272362
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 27510-01-20171611187273871
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 32211-01-20171700072273974
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgMOF alm. del - svar på spm. 30209-01-20171700150272926
Folketingets LovsekretariatSvar på S 452.03-01-20171700299273363
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Opfølgning på besvarelse SUU alm. del - spm. 4712-01-20171611477275754
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34012-01-2017SJ-STD-DEPSJE275688
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. S 50512-01-2017SJ-STD-DEPSJE275214
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34212-01-2017SJ-STD-DEPSJE275787
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34112-01-2017SJ-STD-DEPSJE275689
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34512-01-2017SJ-STD-DEPSJE275796
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34412-01-2017SJ-STD-DEPSJE275795
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34312-01-2017SJ-STD-DEPSJE275794
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. S 50612-01-20171600870275215
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CN OMTRYK (Spørgsmål tilbagetaget)12-01-20171600870275800
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CM OMTRYK (Spørgsmål tilbagetaget)12-01-20171600870275799
Folketingets Lovsekretariat
Transport-, Bygnings- og Boligministeriet
Spm. S 506 OMTRYK til TBBM12-01-20171600870275737
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 20613-01-20171610693276419
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del. - Svar på spm. 30013-01-20171700064276423
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 32112-01-20171700184275855
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CR13-01-2017SJ-STD-DEPSJE276818
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. 54113-01-2017SJ-STD-DEPSJE276570
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. 54313-01-2017SJ-STD-DEPSJE276572
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. 54913-01-2017SJ-STD-DEPSJE276575
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. 55113-01-2017SJ-STD-DEPSJE276579
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. 55213-01-2017SJ-STD-DEPSJE276580
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. 53913-01-2017SJ-STD-DEPSJE276568
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
F 3113-01-2017SJ-STD-DEPLNCC276415
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 33212-01-2017SJ-STD-DEPLNCC275667
Folketinget ChristiansborgInvitation fra MF Henrik Dam Kristensen til 60 års fødselsdagsreception den 31. januar10-01-20171610654275118
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 33412-01-20171700449275669
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 33912-01-20171700449275687
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 33612-01-20171700449275673
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 33812-01-20171700449275686
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 33512-01-20171700449275670
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 33712-01-20171700449275676
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 33312-01-20171700449275668
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CP12-01-20171700450275692
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CQ12-01-20171700450275700
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CO12-01-20171700450275691
Folketinget ChristiansborgSUU L 99 spm. 216-01-2017SJ-STD-DEPSJE278081
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 35416-01-2017SJ-STD-DEPSJE278498
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 34813-01-2017SJ-STD-DEPSJE278097
Folketinget ChristiansborgREU alm. del - spm. 24513-01-2017SJ-STD-DEPSJE278424
Folketinget ChristiansborgSUU L 99 spm. 416-01-2017SJ-STD-DEPSJE278085
Folketinget ChristiansborgSUU L 99 spm. 316-01-2017SJ-STD-DEPSJE278082
Folketinget ChristiansborgSUU L 99 spm. 116-01-2017SJ-STD-DEPSJE278077
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 35316-01-2017SJ-STD-DEPSJE278483
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 23816-01-20171610866277981
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 23916-01-20171610866277990
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 23616-01-20171610866277974
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 24316-01-20171610866278013
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 24116-01-20171610866278003
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 24216-01-20171610866278006
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 24016-01-20171610866277994
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 25913-01-20171610897277168
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm 26013-01-20171610897277170
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm 26113-01-20171610897277173
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm 26313-01-20171610897277176
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm 26213-01-20171610897277178
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 30816-01-20171611417278388
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 30916-01-20171611451278236
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 31016-01-20171611475278228
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU opfølgning på SUU alm. del - svar på spm. 4713-01-20171611477277194
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgMOF alm. del - svar på spm. 29613-01-20171611513277160
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgMOF alm. del - svar på spm. 29713-01-20171611513277162
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgMOF alm. del - svar på spm. 30013-01-20171611513277164
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU orientering af udvalget om Kammeradvokatens undersøgelse af Sundhedsstyrelsens redegørelse af 16. februar 2015 om psykiateren fra Midtjylland12-01-20171700074276106
Folketingets LovsekretariatFIU alm. del - svar på spm. 16013-01-20171700119277038
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 95 - Svar på spm. 613-01-20171700223277310
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 95 - Svar på spm. 513-01-20171700223277308
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 95 - Svar på spm. 313-01-20171700223277303
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 95 - Svar på spm. 113-01-20171700223277273
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 95 - Svar på spm. 213-01-20171700223277301
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 95 - Svar på spm. 413-01-20171700223277306
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 32013-01-20171700265277183
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. S 55916-01-2017SJ-STD-DEPKNI278484
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 35517-01-2017SJ-STD-DEPSJE280348
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 35216-01-2017SJ-STD-DEPLNCC278482
Folketinget ChristiansborgSpm. S 533 til mundtlig besvarelse 18. januar13-01-20171700472276571
Folketinget ChristiansborgSpm. S 529 til mundtlig besvarelse 18. januar13-01-20171700472276569
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. S 545 til mundtlig besvarelse 18. januar13-01-20171700475276574
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 35116-01-20171700548278480
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34916-01-20171700548278430
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 35016-01-20171700548278479
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm del - svar på spm 30113-01-20171611438277158
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på. spm 30216-01-20171611438278923
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på. spm 30316-01-20171611438278925
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 31417-01-20171611459278936
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 36017-01-2017SJ-STD-DEPCHO280640
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 35917-01-2017SJ-STD-DEPCHO280639
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 36117-01-2017SJ-STD-DEPCHO280641
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 35617-01-2017SJ-STD-DEPSJE280635
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 35717-01-2017SJ-STD-DEPSJE280637
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 35817-01-2017SJ-STD-DEPSJE280638
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 36217-01-20171600870281294
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 36618-01-20171700614280645
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 36918-01-20171700614280647
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 36518-01-20171700614280644
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 36418-01-20171700614280643
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 36818-01-20171700614280648
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 36718-01-20171700614280646
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 19718-01-20171610679280807
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 20018-01-20171610679280815
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 19818-01-20171610679280811
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 19918-01-20171610679280813
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm 31317-01-20171611478280361
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. Styrelsen for Patientsikkerheds afgørelser i sagen om øget sedering på Sjællands Universitetshospital, Køge18-01-20171611500280862
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 32517-01-20171611500280837
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 32617-01-20171611500280839
Folketingets Lovsekretariat
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på spm. 31717-01-20171700121279942
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Christine Antorini
SUU alm. del - svar på spm. 30616-01-20171700189278682
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Opfølgning på besvarelse af SUU alm. del - spm. 27518-01-20171610514281114
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 34619-01-20171700592282108
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 38318-01-2017SJ-STD-DEPMSOT281794
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 37019-01-2017SJ-STD-DEPSJE282244
Folketinget ChristiansborgSpm. S 56719-01-2017SJ-STD-DEPSJE282587
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 38218-01-2017SJ-STD-DEPSJE281793
Folketinget ChristiansborgUUI alm. del - spm. 37219-01-2017SJ-STD-DEPSJE282591
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 38719-01-2017SJ-STD-DEPSJE282590
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 38619-01-2017SJ-STD-DEPSJE282589
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 38519-01-2017SJ-STD-DEPSJE282588
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 37119-01-2017SJ-STD-DEPSJE282245
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 363 - svarfrist 27. januar OMTRYK18-01-20171600870281586
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 362 - svarfrist 27. januar - OMTRYK (Ændret adressat)18-01-20171600870281478
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 36317-01-20171600870281744
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 34613-01-20171700592278096
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 38419-01-20171700653282253
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 38118-01-20171700654281585
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 38018-01-20171700654281584
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 37918-01-20171700654281583
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 37818-01-20171700654281580
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 37718-01-20171700654281579
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 37618-01-20171700654281578
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 37518-01-20171700654281577
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CS19-01-20171700655282231
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU orientering om høring af forslag til lov om anvendelse af tvang ved somatisk behandling af varigt inhabile19-01-20171601180282969
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på. spm 31919-01-20171700299282886
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU L 95 - svar på spm. 720-01-20171700634282981
Folketinget ChristiansborgBEU samrådsspm AD OMTRYK (Spørgsmål tilbagetaget)20-01-2017SJ-STD-DEPSJE283677
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CV20-01-2017SJ-STD-DEPSJE283676
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 39420-01-2017SJ-STD-DEPSJE283711
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 39220-01-2017SJ-STD-DEPSJE283709
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 39920-01-2017SJ-STD-DEPSJE283713
Folketinget ChristiansborgBEU samrådsspm AE OMTRYK (Spørgsmål tilbagetaget)20-01-2017SJ-STD-DEPSJE283678
Folketinget ChristiansborgBEU samrådsspm AF OMTRYK (Spørgsmål tilbagetaget)20-01-2017SJ-STD-DEPSJE283679
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CU20-01-2017SJ-STD-DEPSJE283675
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. S 59120-01-2017SJ-STD-DEPSJE283668
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CT20-01-2017SJ-STD-DEPSJE283674
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 38820-01-2017SJ-STD-DEPSJE283707
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 38920-01-2017SJ-STD-DEPSJE283708
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
GRU alm. del - spm. 35-3620-01-2017SJ-STD-DEPSJE283712
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 38320-01-2017SJ-STD-DEPSJE283710
Folketinget ChristiansborgInvitation til sundhedsministeren – Folketingets formands 70 års fødselsdag19-01-20171610654282073
Folketinget ChristiansborgSUU L 95 spm. 718-01-20171700634281475
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. S 58720-01-20171700702283690
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. S 59820-01-20171700702283669
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. S 57920-01-20171700702283662
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. S 58620-01-20171700702283663
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. S 59020-01-20171700710283667
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. notat om revision af aftale mellem USA og EU om gensidig anerkendelse af GMP-inspektioner23-01-20171610861284292
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Berigtigelse af svar på SUU alm del spm 27621-01-20171611186284277
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SOU alm. del - svar på spm. 18119-01-20171700159282740
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 34323-01-20171700513284468
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 34223-01-20171700513284465
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
Svar på spm. S 50523-01-20171700514284857
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. S 60323-01-2017SJ-STD-DEPSJE284797
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 40123-01-2017SJ-STD-DEPSJE285211
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 40023-01-2017SJ-STD-DEPSJE285210
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 40424-01-2017SJ-STD-DEPSJE286730
Folketinget Christiansborg§ 71-tilsynet alm. del - spm. 2024-01-2017SJ-STD-DEPSJE286701
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 40724-01-2017SJ-STD-DEPSJE286736
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 40324-01-2017SJ-STD-DEPSJE286702
Folketinget Christiansborg§ 71-tilsynet alm. del - spm. 1924-01-2017SJ-STD-DEPSJE286700
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 40824-01-2017SJ-STD-DEPSJE286737
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 40924-01-2017SJ-STD-DEPSJE286738
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 40624-01-2017SJ-STD-DEPSJE286735
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 40524-01-2017SJ-STD-DEPSJE286731
Folketinget ChristiansborgInvitation til ældreministeren – Folketingets formands 70 års fødselsdag19-01-20171610645282234
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
FIU alm. del - spm. 21423-01-20171700742285209
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU ændringsforslag til L 9523-01-20171605142285726
Folketinget ChristiansborgSvar på invitation til sundhedsministeren – Folketingets formands 70 års fødselsdag24-01-20171610645285578
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 29924-01-20171611488285503
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 29824-01-20171611488285494
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
Svar på spm. S 55924-01-20171700632286415
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 38124-01-20171700654285315
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 37924-01-20171700654285311
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 37624-01-20171700654285304
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 37724-01-20171700654285306
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 37524-01-20171700654285302
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 38024-01-20171700654285313
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 37824-01-20171700654285308
Folketinget Christiansborg§ 71-tilsynet alm. del - spm. 1824-01-2017SJ-STD-DEPCRV286699
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 41726-01-2017SJ-STD-DEPSJE288902
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 42426-01-2017SJ-STD-DEPSJE288909
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 42526-01-2017SJ-STD-DEPSJE288910
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 42626-01-2017SJ-STD-DEPSJE288911
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 42726-01-2017SJ-STD-DEPSJE288912
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 62526-01-2017SJ-STD-DEPSJE288302
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CZ (Kopi til SUM)26-01-2017SJ-STD-DEPSJE288560
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CÆ (Kopi til SUM)26-01-2017SJ-STD-DEPSJE288561
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 41026-01-2017SJ-STD-DEPSJE288562
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 41126-01-2017SJ-STD-DEPSJE288563
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CX26-01-2017SJ-STD-DEPSJE288557
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 41526-01-2017SJ-STD-DEPSJE288569
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 41826-01-2017SJ-STD-DEPSJE288903
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 41926-01-2017SJ-STD-DEPSJE288904
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 42026-01-2017SJ-STD-DEPSJE288905
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 42126-01-2017SJ-STD-DEPSJE288906
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 42226-01-2017SJ-STD-DEPSJE288907
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 42326-01-2017SJ-STD-DEPSJE288908
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 41626-01-2017SJ-STD-DEPSJE288901
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 42826-01-2017SJ-STD-DEPSJE288913
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 43026-01-2017SJ-STD-DEPSJE288916
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 43126-01-2017SJ-STD-DEPSJE288917
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 43226-01-2017SJ-STD-DEPSJE288918
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CW26-01-2017SJ-STD-DEPSJE288553
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CY (Kopi til SUM)26-01-2017SJ-STD-DEPSJE288558
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
S 61825-01-20171700806287258
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 20725-01-2017SJ-STD-DEPJBJ287529
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. revision af retningslinjer for fosterdiagnostik26-01-20171601389288275
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Redegørelse fra Region Midtjylland vedr. Risskov.25-01-20171611451287731
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Redegørelse fra Region Hovedstaden om lydfil25-01-20171700104287338
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Opfølgning på samråd N om EU-læger25-01-20171700594287439
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 35924-01-20171700659285464
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 36024-01-20171700659285466
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 36124-01-20171700659285468
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 652 (skriftlig)27-01-2017SJ-STD-DEPCRV289472
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 635 (skriftlig)27-01-2017SJ-STD-DEPMSOT289089
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 44827-01-2017SJ-STD-DEPSJE290053
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 44927-01-2017SJ-STD-DEPSJE290054
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 45027-01-2017SJ-STD-DEPSJE290055
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 45127-01-2017SJ-STD-DEPSJE290056
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 45227-01-2017SJ-STD-DEPSJE290057
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 45327-01-2017SJ-STD-DEPSJE290058
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 45427-01-2017SJ-STD-DEPSJE290059
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 45527-01-2017SJ-STD-DEPSJE290060
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 45627-01-2017SJ-STD-DEPSJE290061
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 45727-01-2017SJ-STD-DEPSJE290062
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 638 til mundtlig besvarelse d. 1. februar27-01-2017SJ-STD-DEPSJE289461
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 647 til mundtlig besvarelse d. 1. februar27-01-2017SJ-STD-DEPSJE289470
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 45827-01-2017SJ-STD-DEPSJE290066
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 45927-01-2017SJ-STD-DEPSJE290067
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 42926-01-2017SJ-STD-DEPSJE288914
Folketingets LovsekretariatFølgebrev vedtaget lovforslag - L 9526-01-20171605142289185
Folketinget ChristiansborgSUU L 76 spm. 225-01-20171605951287802
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 62626-01-20171700841288519
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 43326-01-20171700845288919
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CØ27-01-20171700848289595
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 41426-01-20171700854288565
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 657 til mundtlig besvarelse d. 1. februar27-01-20171700858289480
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 649 til mundtlig besvarelse d. 1. februar27-01-20171700864289471
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. Nr. S 658 til mundtlig besvarelse d. 1. februar27-01-20171700865289481
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 655 til mundtlig besvarelse d. 1. februar27-01-20171700865289473
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 663 til mundtlig besvarelse d. 1. februar27-01-20171700865289482
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 20725-01-20171610759287398
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 639 til mundtlig besvarelse d. 1. februar27-01-20171700869289462
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 663 til mundtlig besvarelse d. 1. februar27-01-20171700875290313
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. Nr. S 658 til mundtlig besvarelse d. 1. februar27-01-20171700875290309
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 43527-01-20171700899290040
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 43627-01-20171700899290041
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 43727-01-20171700899290042
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 43827-01-20171700899290043
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 43927-01-20171700899290044
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 44027-01-20171700899290045
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 44727-01-20171700899290052
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 44227-01-20171700899290047
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 44327-01-20171700899290048
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 44427-01-20171700899290049
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 44527-01-20171700899290050
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 44627-01-20171700899290051
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 44127-01-20171700899290046
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 27430-01-20171611039290969
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 28630-01-20171611070290953
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 99 - svar på spm. 330-01-20171611242290963
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 99 - svar på spm. 430-01-20171611242290966
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 99 - svar på spm. 130-01-20171611242290958
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU L 99 - svar på spm. 230-01-20171611242290960
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. S 56727-01-20171700730290564
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering om Danske Regioners oversigt over videndeling om sygehusbyggeri 201631-01-20171700208292412
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering om redegørelse fra Region Syddanmark om overskridelse af maksimale ventetider til udredning for brystkræft31-01-20171700441292363
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Finn Sørensen
SUU alm. del - svar på spm. 32730-01-20171700640291390
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 34830-01-20171700713291393
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 38530-01-20171700740291670
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 38630-01-20171700740291668
Folketinget Christiansborg
Transport-, Bygnings- og Boligministeriet
Spm. S 638 - omtryk til transport-, bygnings- og boligministeren30-01-20171600870291903
Folketinget ChristiansborgSpm. S 635 - tilbagetaget af spørger31-01-20171700914292090
Folketinget ChristiansborgT.O. Afvisning af at besvare § 20-spørgsmål - S 655 og 65731-01-20171700930292576
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 43427-01-20171700949289596
Folketinget ChristiansborgUUI alm. del - spm. 44901-02-2017SJ-STD-DEPSJE293752
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 46001-02-2017SJ-STD-DEPSJE293756
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 46501-02-2017SJ-STD-DEPSJE293761
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 41201-02-2017SJ-STD-DEPSJE293760
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 46201-02-2017SJ-STD-DEPSJE293758
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. Nr. S 680 (skriftlig)01-02-20171700982293315
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 674 (til skriftlig besvarelse)31-01-20171700982292184
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 677 (til skriftlig besvarelse)31-01-20171700982292187
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 675 (til skriftlig besvarelse)31-01-20171700982292185
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 676 (til skriftlig besvarelse)31-01-20171700982292186
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 25101-02-20171610922293616
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 35201-02-20171700603293618
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
§71 alm. del - svar på spm. 2001-02-20171700826293698
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
§71 alm. del - svar på spm. 1901-02-20171700826293620
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 43301-02-20171700845293623
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 44131-01-20171700899292346
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 43931-01-20171700899292344
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 44331-01-20171700899292348
Folketinget ChristiansborgBrev vedr. stillede spørgsmål til Folketingets formand fra ældreministeren30-01-20171700930292578
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 34001-02-20171700459293604
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 34101-02-20171700459293606
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU: Orientering om SSTs "Status på allergi-området"31-01-20171700791293364
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 43402-02-20171700949294100
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 690 (skriftlig)02-02-2017SJ-STD-DEPSJE294818
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 689 (skriftlig)02-02-2017SJ-STD-DEPSJE294759
Folketingets LovsekretariatSpm. S 652 tilbagetaget02-02-20171600870294144
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 46401-02-20171701029293759
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 46703-02-2017SJ-STD-DEPCRV295792
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 46703-02-2017SJ-STD-DEPCRV296181
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 46803-02-2017SJ-STD-DEPSJE296186
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 46903-02-20171600870296187
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 45903-02-20171701026295447
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Opfølgning på tekniske gennemgang af L 7606-02-20171605951297104
Folketingets LovsekretariatSUU Opfølgning på besvarelse af SUU alm. del - spm. 102203-02-20171609422296732
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 99 Ændringsforslag06-02-20171611242297213
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 36403-02-20171700614296697
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 36703-02-20171700614296708
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 36503-02-20171700614296699
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 36803-02-20171700614296714
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 36903-02-20171700614296726
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 36603-02-20171700614296702
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. S 62602-02-20171700841296533
Folketingets Lovsekretariat
MF Kirsten Normann Andersen
Svar på spm. S 62503-02-20171700856296692
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 47003-02-2017SJ-STD-DEPCRV296064
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 46903-02-2017SJ-STD-DEPCRV296063
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CL06-02-2017SJ-STD-DEPSJE297328
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CK06-02-2017SJ-STD-DEPSJE297327
Folketinget ChristiansborgBrev fra Folketingets formand til ældreministeren24-01-20171610728286873
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 703 (mundtlig)03-02-20171701079295668
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 714 (mundtlig)03-02-20171701080295775
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 713 (mundtlig)03-02-20171701080295771
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 38806-02-20171700035297362
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 33007-02-20171700410298243
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 33107-02-20171700410298253
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 32807-02-20171700454298228
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 32907-02-20171700454298235
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 34407-02-20171700638298258
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 34507-02-20171700638298266
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 35607-02-20171700677298626
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 35707-02-20171700677298628
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 35807-02-20171700677298632
Folketingets FinansudvalgFIU alm. del - svar på spm. 21406-02-20171700742297406
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
ERU alm. del - spm. 7607-02-2017SJ-STD-DEPRATH298823
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm CR OMTRYK (Spørgsmål tilbagetaget)07-02-20171600870298041
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 47307-02-2017SJ-STD-DEPLCT298839
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 47507-02-2017SJ-STD-DEPLCT298841
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 47107-02-2017SJ-STD-DEPLCT298825
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 47407-02-2017SJ-STD-DEPLCT298840
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 47207-02-2017SJ-STD-DEPLCT298830
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 48007-02-2017SJ-STD-DEPSJE298846
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 47807-02-2017SJ-STD-DEPSJE298844
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 47907-02-2017SJ-STD-DEPSJE298845
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 49408-02-2017SJ-STD-DEPSJE300076
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 722 (skriftlig)07-02-20171700974298849
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 723 (skriftlig)07-02-20171700974298850
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 47707-02-20171701211298843
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 47607-02-20171701211298842
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 35307-02-20171700584298657
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Lotte Rod
SUU alm. del - svar på spm. 33207-02-20171700602298222
Folketingets LovsekretariatSvar på spm. nr. S 68008-02-20171700982299281
Folketingets LovsekretariatSvar på spm. nr. S 67708-02-20171700982299278
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSvar på spm. nr. S 67608-02-20171700982299266
Folketingets LovsekretariatSvar på spm. nr. S 67508-02-20171700982299260
Folketingets LovsekretariatSvar på spm. nr. S 67408-02-20171700982299254
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 46408-02-20171701029299376
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU høringssvar og høringsnotat vedr. L 13209-02-20171606516300428
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU Kommissorium for servicetjek af hjerneskadeområdet09-02-20171610460300528
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 49308-02-2017SJ-STD-DEPJBJ300075
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 732 (mundtlig)09-02-2017SJ-STD-DEPSJE301154
Folketinget ChristiansborgB 68 Forslag til folketingsbeslutning om et servicetjek af patientskadeerstatningssystemet09-02-2017SJ-STD-SUMMPE300728
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 49708-02-2017SJ-STD-DEPBHK300079
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 49508-02-2017SJ-STD-DEPBHK300077
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 49608-02-2017SJ-STD-DEPBHK300078
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Naser Khader
Svar på spm. S 68910-02-2017SJ-STD-SUMLLU302135
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del. - svar på spm. 29310-02-20171611390301843
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del. - svar på spm. 29510-02-20171611390301847
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del. - svar på spm. 29710-02-20171611390301852
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del. - svar på spm. 29210-02-20171611390301841
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del. - svar på spm. 29410-02-20171611390301845
Folketingets Lovsekretariat
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del. - svar på spm. 29610-02-20171611390301850
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 32310-02-20171700072302183
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 33709-02-20171700449301537
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 33609-02-20171700449301534
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 33509-02-20171700449301532
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 33809-02-20171700449301539
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 33909-02-20171700449301541
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 35010-02-20171700548302150
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 34910-02-20171700548302144
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 35110-02-20171700548302153
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm 38410-02-20171700653302164
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU: Orientering om Styrelsen for Patientsikkerheds udtalelse vedr. manglende orientering af nordiske lande09-02-20171700732302350
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Lea Wermelin
SUU alm. del - svar på spm. 38710-02-20171700822302155
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg§71 alm. del - svar på spm. 1810-02-20171700964302187
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
MF Jeppe Jakobsen
SUU alm. del - svar på spm. 39910-02-20171700974302688
Folketingets Lovsekretariat
MF Finn Sørensen
Svar på spm. S 72210-02-20171700974302690
Folketingets Lovsekretariat
MF Finn Sørensen
Svar på spm. S 72310-02-20171700974302692
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 40010-02-20171701035302173
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 40110-02-20171701035302177
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
Svar på spm. nr. S 69010-02-20171701088302138
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 41110-02-20171701117302199
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 41010-02-20171701117302196
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 41210-02-20171701117302216
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 46710-02-20171701246301860
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. udmøntning af hospicepulje13-02-20171601805303051
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 29210-02-20171611390302811
Folketingets LovsekretariatREU alm del - svar på spm 24510-02-20171700547302045
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 38213-02-20171700689303379
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgGRU alm. del - svar på spm. 3610-02-20171700779302171
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgGRU alm. del - svar på spm. 3510-02-20171700779302169
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på spm. 37010-02-20171700852302649
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på spm. 37110-02-20171700852302651
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 43010-02-20171700907302577
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 43110-02-20171700907302584
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 43210-02-20171700907302594
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 39310-02-20171700946302660
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 39410-02-20171700975302653
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - Svar på spm. 40810-02-20171701044302628
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 40910-02-20171701044302630
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgAlm. del - foreløbigt svar på spm. 39213-02-20171701252303106
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 50310-02-2017SJ-STD-DEPJABN302958
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 50209-02-2017SJ-STD-DEPSSK302955
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 51013-02-2017SJ-STD-SUMMPE303514
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 50913-02-2017SJ-STD-SUMMPE303513
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 52113-02-2017SJ-STD-SUMMPE303525
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 52013-02-2017SJ-STD-SUMMPE303524
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 51813-02-2017SJ-STD-SUMMPE303522
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 51713-02-2017SJ-STD-SUMMPE303521
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 51213-02-2017SJ-STD-SUMMPE303516
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 51313-02-2017SJ-STD-SUMMPE303517
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 51113-02-2017SJ-STD-SUMMPE303515
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 51413-02-2017SJ-STD-SUMMPE303518
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 51613-02-2017SJ-STD-DEPKNI303520
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 51513-02-2017SJ-STD-DEPKNI303519
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 51913-02-2017SJ-STD-DEPPKH303523
Folketingets LovsekretariatSpm. S 746 til mundtlig besvarelse den 22. februar13-02-20171701322303506
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 50713-02-20171701324303510
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 50813-02-20171701324303512
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 50510-02-20171701337302965
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 50410-02-20171701337302964
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 50610-02-20171701337302966
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm del - svar på spm. 35514-02-20171700663303850
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Sundheds- og Ældreministeriets besvarelse af Kommissionens åbningsskrivelse nr. 2016/0727>2016/072814-02-20171610649304299
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 24615-02-20171611016304769
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 24715-02-20171611016304771
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering om status for udrulning af det risikobaserede tilsyn og IT-systemet til registering af behandlingssteder15-02-20171611147304781
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 41515-02-20171701036304756
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Finn Sørensen
SUU alm. del - svar på spm. 45815-02-20171701038304763
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 47715-02-20171701211304602
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 47015-02-20171701238304612
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 46915-02-20171701238304607
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 53215-02-2017SJ-STD-SUMBEH305094
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 53115-02-2017SJ-STD-SUMBEH305092
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 53315-02-2017SJ-STD-SUMBEH305095
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. DG15-02-2017SJ-STD-SUMMPE305043
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 52915-02-2017SJ-STD-SUMMPE305061
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 52815-02-2017SJ-STD-SUMMPE305060
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 53015-02-2017SJ-STD-SUMMPE305064
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 52715-02-2017SJ-STD-SUMMPE305053
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. DH15-02-2017SJ-STD-SUMMPE305044
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. DF15-02-2017SJ-STD-SUMMPE305041
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspøm. CJ - Omtrykt, tilbagetaget15-02-20171600870304671
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. DD15-02-2017SJ-STD-DEPBHK304645
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. DE15-02-2017SJ-STD-DEPBHK304649
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. DB15-02-2017SJ-STD-DEPBHK304641
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. DC15-02-2017SJ-STD-DEPBHK304644
Folketinget ChristiansborgSUU Samrådsspm. CÅ14-02-20171700450304276
Folketinget ChristiansborgSUU Samrådsspm. DA14-02-20171700450304279
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 52414-02-20171701344304293
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 52314-02-20171701344304292
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 52214-02-20171701344304291
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 52614-02-20171701344304298
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 52514-02-20171701344304297
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 53616-02-2017SJ-STD-SUMMPE305824
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 54216-02-2017SJ-STD-SUMMPE305829
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - Spm. 537 og 53816-02-2017SJ-STD-SUMMPE305825
Folketinget ChristiansborgSUU alm.d del - spm. 40630-01-20171600870305315
Folketinget ChristiansborgSUU alm.d del - spm. 405 - omtryk til UIBM30-01-20171600870305314
Folketinget ChristiansborgSUU alm.d del - spm. 407 - omtryk til UIBM30-01-20171600870305316
Folketinget ChristiansborgSUU alm.d del - spm. 404 - omtryk til UIBM30-01-20171600870305313
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 76 - svar på spm. 216-02-20171605951305472
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU Orientering om evaluering af regler om videregivelse af oplysninger fra Lægemiddeladministrationsregisteret og Lægemiddelstatistikregisteret16-02-20171700284305540
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Carolina Magdalene Maier
SUU alm. del - svar på spm. 38315-02-20171700745305343
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 41416-02-20171700854305448
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Finn Sørensen
SUU alm. del - svar på spm. 40316-02-20171700909305418
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspørgsmål DI og DJ17-02-2017SJ-STD-SUMMPE306082
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del spm. 539-541 stilet til økonomi- og indrigsministeren16-02-2017SJ-STD-SUMMPE305828
Folketinget ChristiansborgSpm. S 752 til mundtlig besvarelse den 22. februar 201717-02-20171701322306008
Folketinget ChristiansborgSpm. S 752 - omtryk, ændret ordlyd17-02-20171701322306076
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 534 og 53516-02-20171701383305815
Folketinget ChristiansborgSpm. S 756 til mundtlig besvarelse den 22. januar 201717-02-20171701386306086
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 36016-02-20171700659305898
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 35916-02-20171700659305900
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 38916-02-20171700659305893
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 36116-02-20171700659305896
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU orientering belægningsrapport fra Rehfeld19-02-20171607098307416
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU orientering - udsendelse af bekendtgørelse om ansvarforsikring for registrerede alternative behandlere19-02-20171610478306937
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del- svar på spm. 43617-02-20171700899306654
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del- svar på spm. 43717-02-20171700899306656
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del- svar på spm. 43817-02-20171700899306661
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del- svar på spm. 44017-02-20171700899306667
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del- svar på spm. 44417-02-20171700899306682
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del- svar på spm. 44517-02-20171700899306686
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del- svar på spm. 44717-02-20171700899306692
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del- svar på spm. 44617-02-20171700899306684
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del- svar på spm. 44717-02-20171700899306688
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del- svar på spm. 43517-02-20171700899306639
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del- svar på spm. 44217-02-20171700899306670
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU orientering om status på arbejde om udlevering af lægemidler uden recept19-02-20171700993307411
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 44819-02-20171701013307467
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 44919-02-20171701013307469
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 45619-02-20171701013307440
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 45419-02-20171701013307313
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 45119-02-20171701013307945
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 45219-02-20171701013307207
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 45519-02-20171701013307437
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 45019-02-20171701013307473
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 51420-02-20171701352307522
Folketinget ChristiansborgSUU L 76 spm. 320-02-2017SJ-STD-DEPSJE307488
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
FIU alm. del - samrådsspørgsmål AF20-02-2017SJ-STD-DEPSJE307509
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
FIU alm. del - samrådsspørgsmål AE20-02-2017SJ-STD-DEPSJE307508
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - svar på spm. 38315-02-20171700745305334
Folketinget ChristiansborgSpm. S 763 til mundtlig besvarelse den 22. februar 201717-02-20171701416306115
Folketingets LovsekretariatSpm. S 767 til mundtlig besvarelse den 22. februar 201717-02-20171701416306095
Folketinget ChristiansborgSpm. S 765 til mundtlig besvarelse den 22. februar 201717-02-20171701416306114
Folketinget ChristiansborgSpm. S 762 til mundtlig besvarelse den 22. februar 201717-02-20171701416306116
Folketinget ChristiansborgSpm. S 761 til mundtlig besvarelse den 22. februar 201717-02-20171701416306117
Folketingets LovsekretariatSpm. S 766 til mundtlig besvarelse den 22. februar 201717-02-20171701416306113
Folketingets OplysningBorgerhenvendelse til ældreministeren - klager over ministeren13-02-20171611498303376
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 45721-02-20171701013309087
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 45321-02-20171701013309089
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 54722-02-2017SJ-STD-DEPCHO310376
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 54622-02-2017SJ-STD-DEPCHO310374
Folketinget Christiansborg§ 71-tilsynet alm. del - spm. 2420-02-2017SJ-STD-DEPSJE310366
Folketinget Christiansborg§ 71-tilsynet alm. del - spm. 2520-02-2017SJ-STD-DEPSJE310367
Folketingets OplysningOversender borgerhenvendelse til ældreministeren - ønsker en anden ældreminister20-01-20171610728283280
Folketinget ChristiansborgBrev til Folketingets formand fra ældreministeren - vedr. svar på ft. spm.21-02-20171701483309316
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 53523-02-20171701383311767
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 54522-02-20171600870310373
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 54422-02-20171600870310371
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 54322-02-20171701569310370
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 42023-02-20171700900312082
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 41923-02-20171700900312075
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 53223-02-20171700900312110
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 53123-02-20171700900312108
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 42723-02-20171700900312103
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 42823-02-20171700900312106
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 42623-02-20171700900312097
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 42523-02-20171700900312095
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 42423-02-20171700900312091
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 41623-02-20171700900311987
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 41723-02-20171700900312043
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 53323-02-20171700900312112
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 42123-02-20171700900312084
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 42223-02-20171700900312088
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 41823-02-20171700900312064
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 42923-02-20171700937311959
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm. del - svar på spm. 43423-02-20171700949311463
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 46523-02-20171701300311306
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 53424-02-20171701383312387
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - Spm. 55423-02-2017SJ-STD-DEPABK312795
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - Spm. 55123-02-2017SJ-STD-DEPABK312788
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - Spm. 55023-02-2017SJ-STD-DEPABK312783
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - Spm. 54923-02-2017SJ-STD-DEPABK312781
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - Spm. 55223-02-2017SJ-STD-DEPABK312790
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - Spm. 55623-02-2017SJ-STD-DEPABK312799
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - Spm. 55523-02-2017SJ-STD-DEPABK312797
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - Spm. 55323-02-2017SJ-STD-DEPABK312793
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - Spm. 54823-02-2017SJ-STD-DEPABK312779
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 56624-02-2017SJ-STD-SUMBEH312999
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm DL24-02-2017SJ-STD-SUMBEH312987
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm DK24-02-2017SJ-STD-SUMBEH312986
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 56424-02-2017SJ-STD-SUMBEH312996
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 56524-02-2017SJ-STD-SUMBEH312998
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 56724-02-2017SJ-STD-SUMBEH313000
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 56824-02-2017SJ-STD-SUMBEH313001
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 54523-02-20171600870313090
Folketinget ChristiansborgSUU alm del spm 54423-02-20171600870313089
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 78323-02-20171701580311856
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 806 (mundtlig)24-02-20171701593312644
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 805 (mundtlig)24-02-20171701593312643
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 38315-02-20171700751312449
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
§ 71-tilsynet alm. del - foreløbigt svar på spm. 2427-02-20171701572313576
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 55823-02-2017SJ-STD-DEPSJE313024
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 55723-02-2017SJ-STD-DEPSJE313023
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 807 (mundtlig)24-02-20171701614312645
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 812 (mundtlig)24-02-20171701614312647
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 810 (mundtlig)24-02-20171701614312646
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 815 (mundtlig)24-02-20171701614312653
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 56323-02-20171701634313029
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 56223-02-20171701634313028
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 56123-02-20171701634313027
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 56023-02-20171701634313026
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 55923-02-20171701634313025
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - bilag 1 til svar på spm. 46027-02-20171608811314360
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 99 Orienteringsbrev vedr. ændringsforslag om tvangsfjernelser og strafbare forhold27-02-20171611242313783
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 37628-02-20171700654315068
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 37728-02-20171700654315071
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 37528-02-20171700654315065
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 38128-02-20171700654315083
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 38028-02-20171700654315076
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 37828-02-20171700654315073
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 37928-02-20171700654315062
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgUUI alm. del - svar på spm. 44927-02-20171701052314344
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Naser Khader
SUU alm. del - svar på spm. 46827-02-20171701124314346
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 46227-02-20171701180314338
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgERU alm. del - svar på spm. 7627-02-20171701227314331
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 49327-02-20171701271314348
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 53827-02-20171701447314484
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 53727-02-20171701447314466
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 50328-02-20171701503315391
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 56927-02-2017SJ-STD-DEPSJE315480
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 828 (mundtlig)28-02-2017SJ-STD-DEPSJE315470
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 829 (mundtlig)28-02-2017SJ-STD-DEPSJE315471
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57127-02-2017SJ-STD-DEPSJE315482
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57027-02-2017SJ-STD-DEPSJE315481
Folketinget ChristiansborgInvitation til statsborgerskabsdagen 2017 den 23. april 201727-02-20171610654314487
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm nr. S 82127-02-20171701670314249
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm nr. S 82027-02-20171701670314250
Folketinget ChristiansborgSUU L 76 spm. 528-02-2017SJ-STD-DEPCRV315922
Folketinget ChristiansborgSUU L 76 spm. 628-02-2017SJ-STD-DEPCRV315923
Folketinget ChristiansborgSUU L 76 spm. 427-02-2017SJ-STD-DEPCRV314006
Folketinget ChristiansborgSUU L 76 spm. 828-02-2017SJ-STD-DEPCRV315925
Folketinget ChristiansborgSUU L 76 spm. 728-02-2017SJ-STD-DEPCRV315924
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm DI og DJ01-03-2017SJ-STD-DEPSJE316309
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58601-03-2017SJ-STD-DEPSJE316646
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58701-03-2017SJ-STD-DEPSJE316647
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58101-03-2017SJ-STD-DEPSJE316631
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58201-03-2017SJ-STD-DEPSJE316637
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58301-03-2017SJ-STD-DEPSJE316641
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58401-03-2017SJ-STD-DEPSJE316642
Folketinget ChristiansborgSUU alm del. - spm. 58501-03-2017SJ-STD-DEPSJE316645
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58001-03-2017SJ-STD-DEPSJE316624
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 547 OMTRYK01-03-20171600870316649
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 546 OMTRYK01-03-20171600870316648
Folketingets LovsekretariatL 99 som vedtaget den 2802201728-02-20171608306316669
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57328-02-20171701749315959
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57828-02-20171701755315957
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57728-02-20171701755315952
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57428-02-20171701755315944
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57528-02-20171701755315945
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57628-02-20171701755315949
MF Flemming Møller Mortensen
Folketingets Lovsekretariat
Svar på spm. S 78301-03-20171701580316045
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 76 Ændringsforslag02-03-20171605951317034
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 59201-03-2017SJ-STD-DEPSJE317122
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm DM01-03-2017SJ-STD-DEPSJE317102
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58801-03-2017SJ-STD-DEPSJE317118
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 59001-03-2017SJ-STD-DEPSJE317120
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 58901-03-2017SJ-STD-DEPSJE317119
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 59901-03-2017SJ-STD-DEPSJE317132
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 59101-03-2017SJ-STD-DEPSJE317121
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 59801-03-2017SJ-STD-DEPSJE317129
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 59701-03-20171701795317128
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 59601-03-20171701795317127
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 59501-03-20171701795317125
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 828 (skriftlig)02-03-20171701796317355
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Spm. nr. S 829 (skriftlig)02-03-20171701796317358
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 59301-03-20171701809317123
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 59401-03-20171701809317124
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 47603-03-20171701211318518
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 47203-03-20171701240318639
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 47303-03-20171701240318642
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 47403-03-20171701240318653
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 47503-03-20171701240318656
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 47103-03-20171701240318636
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 49503-03-20171701627318512
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 49603-03-20171701627318514
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 49703-03-20171701627318516
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60202-03-2017SJ-STD-DEPSJE318921
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60302-03-2017SJ-STD-DEPSJE318922
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60402-03-2017SJ-STD-DEPSJE318924
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 61002-03-2017SJ-STD-DEPSJE318931
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60002-03-2017SJ-STD-DEPSJE318896
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60502-03-2017SJ-STD-DEPSJE318926
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60702-03-2017SJ-STD-DEPSJE318928
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60802-03-2017SJ-STD-DEPSJE318929
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60902-03-2017SJ-STD-DEPSJE318930
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 61202-03-2017SJ-STD-DEPSJE318934
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 61402-03-2017SJ-STD-DEPSJE318939
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 61503-03-2017SJ-STD-DEPSJE318968
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 61603-03-2017SJ-STD-DEPSJE318969
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 61903-03-2017SJ-STD-DEPSJE318974
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 62203-03-2017SJ-STD-DEPSJE318978
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57903-03-2017SJ-STD-DEPSJE319002
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 61703-03-2017SJ-STD-DEPSJE318967
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 62003-03-2017SJ-STD-DEPSJE318976
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 62103-03-2017SJ-STD-DEPSJE318977
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 62303-03-2017SJ-STD-DEPSJE318994
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60602-03-2017SJ-STD-DEPSJE318927
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 61302-03-2017SJ-STD-DEPSJE318938
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 61803-03-2017SJ-STD-DEPSJE318973
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 60102-03-2017SJ-STD-DEPSJE318920
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 61102-03-2017SJ-STD-DEPSJE318933
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 52902-03-20171701723318942
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 52802-03-20171701723318941
Folketinget ChristiansborgB 78 Forslag til folketingsbeslutning om krav til private aktørers soliditet og garantistillelse i den kommunale hjemmepleje03-03-2017SJ-STD-SUMMPE318935
Folketinget ChristiansborgB 79 Forslag til folketingsbeslutning om ændring i lovgivninen om frit valg i ældreplejen03-03-2017SJ-STD-SUMMPE318940
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 48003-03-20171701234319389
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 47803-03-20171701234319387
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 47903-03-20171701234319391
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 52406-03-20171701344319560
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 52506-03-20171701344319562
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 52206-03-20171701344319555
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 52306-03-20171701344319557
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 52606-03-20171701344319568
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 62407-03-2017SJ-STD-DEPSJE321676
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 62507-03-2017SJ-STD-DEPSJE321677
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 62607-03-2017SJ-STD-DEPSJE321678
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 62807-03-2017SJ-STD-DEPSJE321680
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 63007-03-2017SJ-STD-DEPSJE321682
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 63107-03-2017SJ-STD-DEPSJE321683
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 62907-03-2017SJ-STD-DEPSJE321681
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 52806-03-20171600870321634
Folketinget ChristiansborgMOF alm. del - spm. 52906-03-20171600870321673
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU - Orienteringsbrev om fortolkning af § 1a i lov om assisteret reproduktion06-03-20171700613320721
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 40106-03-20171701035320719
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
§ 71 alm. del - svar på spm. 2506-03-20171701572320717
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
§ 71 alm. del - svar på spm. 2507-03-20171701572321430
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 49406-03-20171701611320726
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
Svar på spm. S 82007-03-20171701670321432
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
Svar på spm. S 82107-03-20171701670320912
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
Svar på spm. S 82107-03-20171701670321449
Folketingets Lovsekretariat
MF Liselott Blixt
Svar på spm. S 82007-03-20171701670320910
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 62707-03-2017SJ-STD-DEPSJE321679
Folketinget ChristiansborgSUU L 76 spm. 1108-03-20171605951322549
Folketinget ChristiansborgSUU L 76 spm. 1008-03-20171605951322478
Folketinget ChristiansborgSUU L 76 spm. 908-03-20171605951322477
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 40108-03-20171701035323475
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrienteringsbrev til SUU vedr. ministerbrev til regionsrådsformændene vedr. sproglige færdigheder hos det sundhedsfaglige personale08-03-20171701494322542
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 52909-03-20171701497323580
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 55809-03-20171701748323528
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 55709-03-20171701748323525
Folketingets LovsekretariatSvar på spm. S 82908-03-20171701796322278
Folketinget ChristiansborgSvar på spm. S 82808-03-20171701796322265
Folketingets LovsekretariatSvar på spm. S 82808-03-20171701796322332
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 58909-03-20171701893323609
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 58809-03-20171701893323659
Folketingets LovsekretariatS 85709-03-20171701970323367
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Opfølgende svar på SUU alm. del - spørgsmål 26809-03-20171602868324583
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 76 - svar på spm. 609-03-20171605951324342
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 76 - svar på spm. 509-03-20171605951324333
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 76 - svar på spm. 409-03-20171605951324327
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 76 - svar på spm. 709-03-20171605951324330
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 76 - svar på spm. 1009-03-20171605951324322
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 76 - svar på spm. 909-03-20171605951324315
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 76 - svar på spm. 809-03-20171605951324344
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 76 - svar på spm. 1109-03-20171605951324324
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 132 Ændringsforslag09-03-20171606516324382
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrienteringsbrev om fortolkning af § 1a i lov om assisteret reproduktion08-03-20171700613323499
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 45909-03-20171701026324573
Folketingets Lovsekretariat
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 51109-03-20171701324324598
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 50709-03-20171701324324588
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 50909-03-20171701324324593
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 51009-03-20171701324324596
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 50809-03-20171701324324591
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 51309-03-20171701324324602
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 51209-03-20171701324324600
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 50509-03-20171701337324469
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 50609-03-20171701337324471
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 50409-03-20171701337324467
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm 51709-03-20171701407324528
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm 51809-03-20171701407324531
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på spm. 50209-03-20171701486324549
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 51609-03-20171701496324506
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 51509-03-20171701496324503
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg§ 71- alm. del - svar på spm. 2409-03-20171701572324515
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU - Notat om palliativ sedering, fravalg af behandling mv.09-03-20171701586324376
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU - Oversendelse af slides fra ekspertmøde om behandlingstestamenter mv.09-03-20171701586324445
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 52009-03-20171701653324543
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 51910-03-20171701698324626
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 54910-03-20171701712324227
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 55310-03-20171701712324236
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 55210-03-20171701712324234
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 55610-03-20171701712324242
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 55510-03-20171701712324240
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 55110-03-20171701712324231
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 55010-03-20171701712324229
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 55410-03-20171701712324238
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 54810-03-20171701712324225
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgMOF alm. del - svar på spg. 52809-03-20171701723324558
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgMOF alm. del - svar på spg. 52909-03-20171701723324560
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU - Slides fra teknisk møde i SUU den 28. februar om styring og produktivitet09-03-20171701858324455
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 65413-03-2017SJ-STD-DEPSJE325880
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 63209-03-2017SJ-STD-DEPSJE325856
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 64509-03-2017SJ-STD-DEPSJE325867
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 64809-03-2017SJ-STD-DEPSJE325869
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 65513-03-2017SJ-STD-DEPSJE325881
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 64909-03-2017SJ-STD-DEPSJE325871
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. nr. S 88310-03-2017SJ-STD-DEPSJE325873
Folketinget Christiansborg§ 71-tilsynet alm. del - spm. 3113-03-2017SJ-STD-DEPSJE325874
Folketinget Christiansborg§ 71-tilsynet alm. del - spm. 3213-03-2017SJ-STD-DEPSJE325875
Folketingets LovsekretariatS 85609-03-20171702023323366
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU - Invitation til gennemgang af rapport fra PwC10-03-20171602966325320
Folketingets FinansudvalgFIU - Orientering om SSIs regnskabsresultat for 201610-03-20171609744325337
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgTil SUU vedr. offentliggørelse af monitoreringstal for udredningsret for 4. kvartal 2016 - offentliggøres 10. marts 201710-03-20171701387324834
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm. del - svar på spm. 52810-03-20171701497325245
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm. del - svar på spm. 53010-03-20171701497325254
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm.del - svar på spm. 52710-03-20171701497325234
Folketingets BeskæftigelsesudvalgUFU alm. del - spm. 124-12513-03-2017SJ-STD-DEPMAS325882
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 65313-03-2017SJ-STD-DEPSJE325879
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 64609-03-2017SJ-STD-DEPSJE325870
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 64209-03-2017SJ-STD-SUMBEH325866
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgForespørgsel F 4809-03-2017SJ-STD-SUMMPE326763
Folketinget Christiansborg§20-spørgsmål S88013-03-20171702049325475
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 65113-03-20171702072325877
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 65213-03-20171702072325878
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 65013-03-20171702072325876
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. nr. S 89213-03-20171702075325717
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. nr. S 89313-03-20171702077325718
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. nr. S 89413-03-20171702077325720
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 64709-03-20171702087325868
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm nr. S 89815-03-2017SJ-STD-DEPSJE326965
Folketinget ChristiansborgB 83 - Forslag til folketingsbeslutning om sundhedsvæsenets behandlingstilbud til transkønnede14-03-2017SJ-STD-SUMMPE326764
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg§ 20 spm. nr. 880 Hvad er ministerens holdning til de mange nye friplejehjem ...10-03-20171702049325872
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 64109-03-20171702110325865
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del spm. 63809-03-20171702110325862
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 63709-03-20171702110325861
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 63609-03-20171702110325860
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 63509-03-20171702110325859
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 63409-03-20171702110325858
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 63309-03-20171702110325857
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 64009-03-20171702110325864
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 63909-03-20171702110325863
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Brev til SUU vedr. status i 2012 over effekten af de med L 76 foreslåede ændringer af vævsloven14-03-20171605951327039
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 57513-03-20171701755326072
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 57813-03-20171701755326077
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 57713-03-20171701755326075
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 57413-03-20171701755326068
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 57613-03-20171701755326070
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Finn Sørensen
SUU alm. del - svar på spm. 53615-03-20171701815327443
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrientering om STPS udtalelse vedr. manglende orientering til nordiske lande om fejl i apotekerlisten09-02-20171701827326355
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 65915-03-2017SJ-STD-DEPSJE328212
Folketinget Christiansborgsuu alm. del spm. 65615-03-2017SJ-STD-DEPSJE327772
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 66115-03-2017SJ-STD-DEPSJE328214
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 66015-03-2017SJ-STD-DEPSJE328213
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 65815-03-2017SJ-STD-DEPSJE328211
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm 65715-03-2017SJ-STD-DEPSJE328210
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 57903-03-20171702158328155
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 39216-03-20171701252328131
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Finn Sørensen
SUU alm. del - svar på spm. 54216-03-20171701477328134
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 66215-03-2017SJ-STD-SUMBEH328215
Folketinget ChristiansborgSUU L 76 spm. 1415-03-20171605951328218
Folketinget ChristiansborgSUU L 76 spm. 1315-03-20171605951328217
Folketinget ChristiansborgSUU L 76 spm. 1215-03-20171605951328216
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 76 - svar på 1217-03-20171605951330374
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 76 - svar på spm. 1417-03-20171605951330392
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 76 - svar på spm. 1317-03-20171605951330381
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 46417-03-20171701029330437
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. 85717-03-20171701970330398
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg§71 alm. del - opfølgning på besvarelse af spm. 2017-03-20171701996330444
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU orientering til SUU vedr. tilbagekaldelse af præparatet EpiPen17-03-20171702182330468
Folketinget ChristiansborgSpm. nr. S 917 til mundtlig besvarelse17-03-2017SJ-STD-DEPJABN328736
Folketinget ChristiansborgSamrådsspørgsmål DL, omtryk, ændret spørger20-03-2017SJ-STD-SUMBEH330414
Folketinget ChristiansborgSamrådsspørgsmål DK, omtryk, ændret spørger20-03-2017SJ-STD-SUMBEH330413
Folketinget ChristiansborgSamrådsspørgsmål DO20-03-2017SJ-STD-SUMBEH330425
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 67817-03-2017SJ-STD-SUMMPE329939
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 67717-03-2017SJ-STD-SUMMPE329938
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 67617-03-2017SJ-STD-SUMMPE329937
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 67517-03-2017SJ-STD-SUMMPE329935
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 67417-03-2017SJ-STD-SUMMPE329932
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 67217-03-2017SJ-STD-SUMMPE329930
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 67117-03-2017SJ-STD-SUMMPE329929
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 67017-03-2017SJ-STD-SUMMPE329928
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 66917-03-2017SJ-STD-SUMMPE329925
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 67317-03-2017SJ-STD-SUMMPE329931
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. nr. S 905 til mundtlig besvarelse16-03-20171702168328123
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspørgsmål DN16-03-20171702217328720
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 67917-03-20171702232329941
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 68120-03-2017SJ-STD-SUMMPE331018
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 68220-03-2017SJ-STD-SUMMPE331020
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 68320-03-2017SJ-STD-SUMMPE331023
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 68420-03-2017SJ-STD-SUMMPE331024
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 68520-03-2017SJ-STD-SUMMPE331028
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 68620-03-2017SJ-STD-SUMMPE331030
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. nr. S 91917-03-20171702209328758
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 66416-03-20171702221328766
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 66516-03-20171702221328767
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 66616-03-20171702221328768
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 66316-03-20171702221328763
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU orientering vedr. fejl i MinLog21-03-20171702021331457
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
Svar på spm. S 85617-03-20171702023330383
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 65221-03-20171702072331563
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 65121-03-20171702072331561
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 65021-03-20171702072331554
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. S 89220-03-20171702075330967
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 57321-03-20171701749331950
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. nr. S 89321-03-20171702077332007
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. nr. S 89421-03-20171702077332078
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 66622-03-20171702221332559
Folketinget ChristiansborgSUU L 132 - spm. 122-03-20171606516332152
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU høringsnotat og høringssvar vedr. L 16723-03-20171610511332877
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrientering af SUU om igangsættelse af en specialuddannelse for sygeplejersker23-03-20171701206333196
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrientering af SUU om Region Syddanmarks redegørelse om retningslinjer for præhospital indsats ved hjertestop uden for sygehus23-03-20171701322333206
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 54322-03-20171701569332462
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrientering af SUU om status på indfasning af ordningen med faste læger på plejecentre23-03-20171701577333189
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOpfølgning til SUU på ekspertmøde 21-03-2017 om ECT23-03-20171701716333202
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 59222-03-20171701934332822
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på spm. 57922-03-20171702158332590
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 69222-03-2017SJ-STD-SUMMPE332792
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 68922-03-2017SJ-STD-SUMMPE332784
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 69022-03-2017SJ-STD-SUMMPE332788
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 69122-03-2017SJ-STD-SUMMPE332791
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 69322-03-2017SJ-STD-SUMMPE332793
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 69422-03-2017SJ-STD-SUMMPE332794
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 947 til mundtlig besvarelse den 5. april 201723-03-20171600870333165
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 93822-03-20171702326332554
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 947 til mundtlig bevarelse d. 29. marts 201723-03-2017SJ-STD-SUMMPE333179
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 70523-03-2017SJ-STD-SUMMPE333264
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 70623-03-2017SJ-STD-SUMMPE333263
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 963 til mundtlig besvarelse d. 29. marts24-03-2017SJ-STD-SUMMPE333704
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 68721-03-20171702361331890
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 68822-03-20171702362332783
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 70823-03-20171702374333266
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 70723-03-20171702374333265
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 44323-03-20171700899333319
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 44123-03-20171700899333304
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgTil SUU: Styrelsen for Patientsikkerheds præsentation vedrørende status for det risikobaserede tilsyn24-03-20171701827334062
Folketingets LovsekretariatSkriftlig besvarelse af § 20 spm S 85617-03-20171702209332775
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - opfølgning på besvarelse af spm. 38924-03-20171700659333945
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 47724-03-20171701211333940
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm del - svar på spm. 56824-03-20171702024334242
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm del - svar på spm. 56624-03-20171702024334229
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm del - svar på spm. 56524-03-20171702024334223
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm del - svar på spm. 56424-03-20171702024334215
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm del - svar på spm. 56724-03-20171702024334232
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
Svar på spm. S 91927-03-20171702209335105
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSvar SSU alm del spm. 46424-03-20171702369333729
Folketingets LovsekretariatSvar på spm. nr. S 85717-03-20171702378334051
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgForespørgsel F 5028-03-2017SJ-STD-DEPASFA335019
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 71227-03-2017SJ-STD-SUMMPE334522
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 71127-03-2017SJ-STD-SUMMPE334989
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 68027-03-2017SJ-STD-SUMMPE334458
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 71527-03-2017SJ-STD-SUMMPE334529
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 71427-03-2017SJ-STD-SUMMPE334528
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 70927-03-2017SJ-STD-SUMMPE334467
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 71027-03-2017SJ-STD-SUMMPE334468
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 71327-03-2017SJ-STD-SUMMPE334527
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 70023-03-20171702401333257
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 70423-03-20171702401333262
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 70323-03-20171702401333261
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 70223-03-20171702401333260
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 70123-03-20171702401333259
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 69923-03-20171702401333256
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 69823-03-20171702401333254
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 69723-03-20171702401333252
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 69623-03-20171702401333247
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 69523-03-20171702401333246
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 97624-03-20171702422334296
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 97724-03-20171702422334297
Folketinget ChristiansborgInvitation til udstillingsåbning 'Blank Hvid Side Christiansborg'22-03-20171610654332959
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 57127-03-20171701926335396
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 57027-03-20171701926335341
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 56927-03-20171701926335335
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
MF Jeppe Jakobsen
SUU alm. del - svar på spm. 59329-03-20171701809336917
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 60629-03-20171701914336675
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 69029-03-20171702398336678
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 71628-03-2017SJ-STD-DEPKNI335706
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 72628-03-2017SJ-STD-SUMMPE336716
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 72128-03-2017SJ-STD-DEPLNCC335714
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 72728-03-20171702533336717
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 72828-03-20171702533336720
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU høringssvar og - notat vedr. L 185 30-03-2017 1601180 337817
Folketingets § 71-tilsyn §71 høringssvar og - notat vedr. L 185 30-03-2017 1601180 337829
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU Orientering vedr. evaluering af høreapparatområdet 30-03-2017 1602320 338541
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU Redegørelse fra Region Nordjylland om mammografiscreening 30-03-2017 1702218 337881
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
MF Jeppe Jakobsen
SUU alm. del - svar på spm. 593 29-03-2017 1701809 337230
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
MF Jeppe Jakobsen
SUU alm. del - svar på spm. 593 29-03-2017 1701809 337231
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
MF Jeppe Jakobsen
SUU alm. del - svar på spm. 593 29-03-2017 1701809 337232
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
MF Jeppe Jakobsen
SUU alm. del - svar på spm. 593 29-03-2017 1701809 337234
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
MF Jeppe Jakobsen
SUU alm. del - svar på spm. 593 29-03-2017 1701809 336930
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
MF Jeppe Jakobsen
SUU alm. del - svar på spm. 594 29-03-2017 1701809 336932
Folketinget Christiansborg SUU alm. del - spm. 730 30-03-2017 SJ-STD-SUMMPE 338273
Folketinget Christiansborg SUU alm. del - spm. 729 28-03-2017 SJ-STD-DEPSLH 336726
Folketinget Christiansborg SUU alm. del - spm. 722 28-03-2017 1702620 335887
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU alm. del - spm. 718 28-03-2017 1702622 335709
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU alm. del - spm. 720 28-03-2017 1702622 335712
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU alm. del - spm. 719 28-03-2017 1702622 335710
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU alm. del - spm. 717 28-03-2017 1702622 335707
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgForespørgsel F 5131-03-2017SJ-STD-SUMMPE339737
Folketinget ChristiansborgSUU L 132 - spm. 631-03-20171606516339726
Folketinget ChristiansborgSUU L 132 - spm. 731-03-20171606516339727
Folketinget ChristiansborgSUU L 132 - spm. 831-03-20171606516339728
Folketinget ChristiansborgSUU L 132 - spm. 931-03-20171606516339729
Folketinget ChristiansborgSUU L 132 - spm. 231-03-20171606516339704
Folketinget ChristiansborgSUU L 132 - spm. 531-03-20171606516339709
Folketinget ChristiansborgSUU L 132 - spm. 331-03-20171606516339705
Folketinget ChristiansborgSUU L 132 - spm. 431-03-20171606516339708
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspørgsmål DP29-03-2017SJ-STD-DEPSLH337714
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 73531-03-2017SJ-STD-DEPANFR339702
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 73431-03-2017SJ-STD-DEPANFR339701
Folketinget ChristiansborgSUU B 83 - spm. 131-03-20171702636339352
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del. - svar på spm 59829-03-20171700076340042
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del. - svar på spm 59929-03-20171700076340048
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spørgsmål 47931-03-20171701234339140
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spørgsmål 47831-03-20171701234339132
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spørgsmål 48031-03-20171701234339142
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del. - svar på spm 59529-03-20171701795340062
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 58029-03-20171701836338037
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 58229-03-20171701836340065
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 58129-03-20171701836340037
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 70431-03-20171702401339447
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 69731-03-20171702401339460
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 69831-03-20171702401339462
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 69931-03-20171702401339465
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 70031-03-20171702401339467
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 70131-03-20171702401339449
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 70531-03-20171702401339452
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 70631-03-20171702401339454
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 69531-03-20171702401339456
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 69631-03-20171702401339458
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 70231-03-20171702401339441
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm. del - svar på spm. 52931-03-20171701497340373
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del. - svar på spm 59729-03-20171701795340234
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del. - svar på spm 59629-03-20171701795340230
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 58529-03-20171701836340228
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - svar på spm. 58029-03-20171701836340056
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 58729-03-20171701836340243
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 58329-03-20171701836340223
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 58429-03-20171701856340256
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 61731-03-20171701883340096
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 61531-03-20171701883340088
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 61631-03-20171701883340091
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 62031-03-20171701889340335
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 62131-03-20171701889340359
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 62231-03-20171701889340366
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm 59129-03-20171701893340248
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del. - svar på spm 59029-03-20171701893340254
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del. - svar på spm 60430-03-20171701914340133
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del. - svar på spm 61330-03-20171701914340175
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del. - svar på spm 61230-03-20171701914340170
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del. - svar på spm 60030-03-20171701914340114
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del. - svar på spm 60130-03-20171701914340120
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del. - svar på spm 60330-03-20171701914340125
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del. - svar på spm 60230-03-20171701914340130
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del. - svar på spm 61430-03-20171701914340180
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del. - svar på spm 60530-03-20171701914340138
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del. - svar på spm 60730-03-20171701914340145
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
UU alm. del. - svar på spm 60830-03-20171701914340148
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del. - svar på spm 60930-03-20171701914340153
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del. - svar på spm 61030-03-20171701914340158
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del. - svar på spm 61130-03-20171701914340163
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 62330-03-20171701940340421
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 64703-04-20171702087340938
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgUFU alm. del - svar på spørgsmål 12403-04-20171702111340993
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgUFU alm. del - svar på spørgsmål 12503-04-20171702111340995
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 62603-04-20171702115340603
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 62503-04-20171702115340612
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 61831-03-20171702115340274
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 61931-03-20171702115340279
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 53010-03-20171702216339305
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på spm. 62803-04-20171702439341018
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 69403-04-20171702501340733
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 69303-04-20171702501340731
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgFIU alm. del - spm. 29431-03-2017SJ-STD-DEPBHK340316
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 73231-03-2017SJ-STD-DEPLGR339371
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 73131-03-20171702704339370
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU Opfølgning på svar på alm. del - spm. 102204-04-20171609422342030
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 46704-04-20171701246342049
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 51403-04-20171701352341925
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgKopi af SUU alm. del - svar på spm. 56927-03-20171701841340905
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - svar på spm. 58629-03-20171701856340266
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spørgsmål 63004-04-20171701932341304
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spørgsmål 62904-04-20171701932341302
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 63103-04-20171701993341997
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU - orientering om høring af udkast til forslag til lov om ændring af lov om en brancheadministreret registreringsordning for alternative behandlere03-04-20171702082342261
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU - orientering om høring af udkast til forslag til lov om ændring af lov om en brancheadministreret registreringsordning for alternative behandlere03-04-20171702082342010
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 63604-04-20171702110341568
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 64104-04-20171702110341593
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 63304-04-20171702110341557
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 63404-04-20171702110341559
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 63504-04-20171702110341562
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 63804-04-20171702110341574
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 63904-04-20171702110341576
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 64004-04-20171702110341579
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 63704-04-20171702110341589
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
§71 alm. del - svar på spm. 3104-04-20171702183342020
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 62703-04-20171702290342004
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 64904-04-20171702297342036
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
Svar på spm. nr. S 93830-03-20171702326340109
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 70331-03-20171702401339445
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. S 97603-04-20171702422341937
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. S 97703-04-20171702422341942
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 72804-04-20171702533341645
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 72704-04-20171702533341643
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
MF Karin Gaardsted
SUU alm. del - svar på spm. 72904-04-20171702686341956
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 75203-04-2017SJ-STD-SUMMPE341365
Folketingets LovsekretariatB 125 - Forslag til folketingsbeslutning om oprettelse af rådgivningsteam og understøttelse af komplementære behandlings- og sundhedshuse31-03-2017SJ-STD-SUMMPE339617
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 75704-04-2017SJ-STD-SUMMPE342134
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 75304-04-2017SJ-STD-SUMMPE342125
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 75404-04-2017SJ-STD-SUMMPE342127
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 75103-04-2017SJ-STD-SUMMPE341364
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 74903-04-2017SJ-STD-SUMMPE341361
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 73603-04-2017SJ-STD-SUMMPE341335
Folketingets LovsekretariatB 118 - Forslag til folketingsbeslutning om at tillade mænd, der har sex med mænd, at donere blod31-03-2017SJ-STD-SUMMPE339606
Folketingets LovsekretariatB 139 - Forslag til folketingsbeslutning om faste teams i den kommunale hjemmepleje31-03-2017SJ-STD-SUMMPE339626
Folketinget ChristiansborgSUU L 132 - spm. 1004-04-20171606516341868
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 74103-04-20171702767341341
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 74203-04-20171702767341342
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 74003-04-20171702767341339
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 75604-04-20171702769342132
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 75504-04-20171702769342131
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 74303-04-20171702770341314
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 74403-04-20171702770341316
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrientering om Sundhedsstyrelsens kvalitetsstandarder for kommunale akutfunktioner i hjemmesygeplejen04-04-20171607050341471
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm. del - svar på spm. 52303-04-20171701344341951
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm. del - svar på spm. 52203-04-20171701344341932
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm. del - svar på spm. 52403-04-20171701344341963
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm. del - svar på spm. 52503-04-20171701344341971
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm. del - svar på spm. 52603-04-20171701344341983
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Rasmus Langhoff
SUU alm. del - svar på spm. 62403-04-20171701935341989
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm. del - svar på spm. 65705-04-20171702216343181
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 52810-03-20171702216341366
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 65805-04-20171702544343296
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 75605-04-20171702769343127
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 75505-04-20171702769343122
Folketingets LovsekretariatB 130 - Forslag til folketingsbeslutning om behandlingsret inden for behandling af type 1-diabetes31-03-2017SJ-STD-DEPJBJ339622
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 76005-04-2017SJ-STD-SUMMPE342610
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 76105-04-2017SJ-STD-SUMMPE342611
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 76205-04-2017SJ-STD-SUMMPE342612
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 76405-04-2017SJ-STD-SUMMPE342690
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 75905-04-2017SJ-STD-SUMMPE342605
Folketingets LovsekretariatL 76 Forslag til lov om ændring af lægemiddelloven og vævsloven, vedtaget af Folketinget den 4. april 201704-04-20171605951342430
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 76305-04-2017SJ-STD-DEPBHK342686
Folketingets LovsekretariatSpm. S 103305-04-2017SJ-STD-DEPSLH343284
Folketingets LovsekretariatSpm. S 103205-04-2017SJ-STD-DEPSLH343283
Folketinget ChristiansborgVedr. Klage fra MF Liselott Blixt over sundhedsministerens manglende besvarelse af spørgsmål fra pressen og svar fra Folketingets formand03-04-20171610662341860
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 75804-04-20171702780342136
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 74603-04-20171702791341344
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 74703-04-20171702791341345
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 74803-04-20171702791341347
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 75003-04-20171702791341362
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 74503-04-20171702791341343
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 132 - svar på spm. 106-04-20171606516343985
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 132 Ændringsforslag06-04-20171606516344317
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 53506-04-20171701383343964
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 53406-04-20171701383343959
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Status for kvalitetsfondsstøttede sygehusbyggerier 1. kvartal 201706-04-20171701422344142
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 64506-04-20171702091343973
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 67906-04-20171702232344002
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 68206-04-20171702315344050
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 68306-04-20171702315344005
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 68106-04-20171702315344042
Folketingets § 71-tilsyn§71 alm. del - svar på spm. 3206-04-20171702373344330
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 64606-04-20171702412343991
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 63206-04-20171702549343908
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 64206-04-20171702549343945
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 68006-04-20171702638344031
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 72606-04-20171702653343397
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 74106-04-20171702767343786
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 74206-04-20171702767343788
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 74006-04-20171702767343782
Folketingets LovsekretariatB 147 Forslag til folketingsbeslutning om bedre tandpleje05-04-2017SJ-STD-DEPPKH343034
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 76806-04-2017SJ-STD-SUMMPE344028
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 76706-04-2017SJ-STD-SUMMPE344017
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 76606-04-2017SJ-STD-SUMMPE344015
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 76506-04-2017SJ-STD-SUMMPE344010
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 77006-04-2017SJ-STD-SUMMPE344030
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 105-04-20171601180343281
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 1040 til skr. besvarelse06-04-20171702826343626
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU lovforslag om kommunal visitation til psykiatrisk afdeling/oprettelse af 150 særlige pladser på psykiatrisk afdeling07-04-20171609721345185
Folketinget ChristiansborgAfbud til deltagelse i statsborgerskabsdag07-04-20171610654344914
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgTil SUU: Opfølgning vedrørende gennemgang af PWC-rapporten07-04-20171702071345192
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 74406-04-20171702770344864
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 74306-04-20171702770344858
Folketingets Udlændinge-, Integrations- og BoligudvalgUUI alm. del - samrådsspm. AO07-04-2017SJ-STD-SUMMPE344980
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 76906-04-20171702837344029
Folketingets LovsekretariatSpm. S 103105-04-20171702841343287
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 1042 til skr. besvarelse06-04-20171702862344425
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU. alm. del - foreløbigt svar på spm. 43910-04-20171700899345477
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 55410-04-20171701712345647
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 55110-04-20171701712345636
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 54810-04-20171701712345628
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 55210-04-20171701712345641
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 55510-04-20171701712345654
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 55610-04-20171701712345659
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm. del - svar på spm. 65610-04-20171702216345664
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 65510-04-20171702229345382
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 67610-04-20171702323345737
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 67710-04-20171702323345731
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 66910-04-20171702323345690
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 67810-04-20171702323345726
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 67510-04-20171702323345721
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 67010-04-20171702323345698
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 67110-04-20171702323345704
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 67210-04-20171702323345710
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 67310-04-20171702323345716
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 68810-04-20171702362345514
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 70810-04-20171702374345679
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 70710-04-20171702374345674
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - svar på spm. 64806-04-20171702505344416
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 66110-04-20171702692345432
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 66010-04-20171702692345430
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 65910-04-20171702692345399
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 74710-04-20171702791345483
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 74510-04-20171702791345479
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 74610-04-20171702791345481
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 75210-04-20171702791345493
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 74810-04-20171702791345485
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 74910-04-20171702791345487
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 75110-04-20171702791345491
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Opfølgende svar på samråd CT-CV og DB-DE ang. undersøgelse af konkurrenceudsættelse10-04-20171702822345364
Folketingets § 71-tilsynOpfølgning på lukket ekspertmøde om ECT den 21. marts 201710-04-20171701716346119
Folketingets Udvalg vedrørende Det Etiske RådOpfølgning på lukket ekspertmøde om ECT den 21. marts 201710-04-20171701716346128
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOpfølgning på lukket ekspertmøde om ECT den 21. marts 201710-04-20171701716346115
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 66510-04-20171702221346141
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 66410-04-20171702221346136
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 66310-04-20171702221346131
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 68910-04-20171702398346123
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 65310-04-20171702429345669
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU B 83 - foreløbigt svar på spm. 111-04-20171702636345922
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 65410-04-20171702687346017
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 spm. 111-04-20171610509345959
Folketingets BeskæftigelsesudvalgBEU alm. del - spm. 38911-04-2017SJ-STD-DEPANFR346339
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 77107-04-2017SJ-STD-DEPANFR345965
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 72211-04-2017SJ-STD-DEPANFR345972
Folketingets BeskæftigelsesudvalgBEU alm. del - spm. 38811-04-2017SJ-STD-DEPANFR346338
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 132 - svar på spm. 910-04-20171606516346198
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 132 - svar på spm. 1010-04-20171606516346203
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 132 - svar på spm. 310-04-20171606516346158
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 132 - svar på spm. 810-04-20171606516346193
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 132 - svar på spm. 710-04-20171606516346188
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 132 - svar på spm. 610-04-20171606516346173
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 132 - svar på spm. 510-04-20171606516346168
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 132 - svar på spm. 210-04-20171606516346153
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU L 132 - svar på spm. 410-04-20171606516346163
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 185 - spm. 212-04-20171601180346612
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 77512-04-2017SJ-STD-DEPBHK346505
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 77612-04-2017SJ-STD-DEPBHK346511
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 77812-04-2017SJ-STD-DEPBHK346519
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 77912-04-2017SJ-STD-DEPBHK346521
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 78012-04-2017SJ-STD-DEPBHK346522
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 77412-04-2017SJ-STD-DEPBHK346501
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 77712-04-2017SJ-STD-DEPBHK346515
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 - spm. 1312-04-20171610511346484
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 - spm. 1012-04-20171610511346481
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 - spm. 912-04-20171610511346480
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 - spm. 812-04-20171610511346479
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 - spm. 712-04-20171610511346478
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 - spm. 612-04-20171610511346477
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 - spm. 512-04-20171610511346476
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 - spm. 1212-04-20171610511346483
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 - spm. 412-04-20171610511346473
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 - spm. 312-04-20171610511346468
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 - spm. 212-04-20171610511346467
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 - spm. 1112-04-20171610511346482
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 77312-04-2017SJ-STD-DEPANFR346495
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 55018-04-20171701712347545
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 55318-04-20171701712347548
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 54918-04-20171701712347541
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 67412-04-20171702323347220
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 68412-04-20171702508347180
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 68512-04-20171702508347189
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 68612-04-20171702508347201
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
Svar på spm. S 103318-04-20171702841347969
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
Svar på spm. S 103118-04-20171702841347965
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
Svar på spm. S 103218-04-20171702841347967
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 78112-04-20171702945346523
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 78219-04-2017SJ-STD-SUMMPE348740
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 78319-04-2017SJ-STD-SUMMPE348752
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 78819-04-2017SJ-STD-SUMMPE348927
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 78919-04-2017SJ-STD-SUMMPE348933
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 78419-04-2017SJ-STD-SUMMPE348922
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 78519-04-2017SJ-STD-SUMMPE348923
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 78619-04-2017SJ-STD-SUMMPE348925
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 78719-04-2017SJ-STD-SUMMPE348926
Folketinget ChristiansborgTIL SATSPULJEORDFØRERNE: Status for satspuljen "Tidlig indsats til sårbare familier"10-04-20171609925347401
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 2219-04-20171610511348863
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 2319-04-20171610511348865
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 2419-04-20171610511348869
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 2519-04-20171610511348870
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 2619-04-20171610511348871
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 2719-04-20171610511348872
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 2819-04-20171610511348874
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 2919-04-20171610511348876
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 3019-04-20171610511348877
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 3119-04-20171610511348879
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 3219-04-20171610511348880
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 3319-04-20171610511348881
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 3419-04-20171610511348884
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 3519-04-20171610511348885
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 3619-04-20171610511348887
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 3719-04-20171610511348890
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 3819-04-20171610511348891
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 3919-04-20171610511348892
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 1419-04-20171610511348726
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 1519-04-20171610511348728
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 1619-04-20171610511348730
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 1719-04-20171610511348731
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 1819-04-20171610511348732
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 1919-04-20171610511348735
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 2019-04-20171610511348737
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 2119-04-20171610511348739
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 71612-04-20171702668347116
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 72119-04-20171702708348359
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
Svar på spm. S 104019-04-20171702826348364
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
Svar på spm. S 104219-04-20171702862348354
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspørgsmål DR20-04-2017SJ-STD-SUMEER349734
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 79020-04-2017SJ-STD-SUMEER349485
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 80120-04-2017SJ-STD-SUMMPE349743
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. DQ20-04-2017SJ-STD-SUMMPE349660
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgVedr. ÆF - L 132 til SUU19-04-20171606516349692
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 73220-04-20171701951349514
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 71419-04-20171702669349185
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 71119-04-20171702669349170
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 71319-04-20171702669349178
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 71219-04-20171702669349162
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 75420-04-20171702857349437
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 1321-04-20171601180350380
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 1421-04-20171601180350382
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 1221-04-20171601180350379
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 1121-04-20171601180350378
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 1621-04-20171601180350388
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 1721-04-20171601180350392
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 1921-04-20171601180350394
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 1021-04-20171601180350376
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 921-04-20171601180350374
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 821-04-20171601180350372
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 621-04-20171601180350368
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 521-04-20171601180350358
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 421-04-20171601180350354
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 321-04-20171601180350334
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 721-04-20171601180350371
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 1821-04-20171601180350393
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 1521-04-20171601180350387
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 79920-04-20171602255349740
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 80020-04-20171602255349741
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 1075 til skr. besvarelse19-04-20171703042349118
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 66221-04-20171702760350410
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 111024-04-2017SJ-STD-SUMMPE351294
Folketingets LovsekretariatPlanlægning af ministres deltagelse i arbejdet i Folketinget24-04-20171610662351592
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 71724-04-20171702622351475
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 71824-04-20171702622351483
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 71924-04-20171702622351500
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 72024-04-20171702622351506
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 185 - svar på spm. 124-04-20171601180352304
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 185 - svar på spm. 224-04-20171601180352310
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU orientering om initiativer vedr. HPV-vaccinen25-04-20171601729352671
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 - svar på spørgsmål 725-04-20171610511351921
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 167 - svar på spørgsmål 425-04-20171610511351912
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 167 - svar på spørgsmål 325-04-20171610511351909
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 167 - svar på spørgsmål 225-04-20171610511351906
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 167 - svar på spm. 2525-04-20171610511351903
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 167 - svar på spm. 2425-04-20171610511351901
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 167 - svar på spørgsmål 125-04-20171610511351899
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 167 - svar på spm. 2325-04-20171610511351897
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 167 - svar på spm. 2225-04-20171610511351893
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU L 167 - svar på spm. 2025-04-20171610511351887
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 167 - svar på spørgsmål 625-04-20171610511351919
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Lotte Rod
SUU L 167 - svar på spørgsmål 1425-04-20171610511351954
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 167 - svar på spørgsmål 1325-04-20171610511351950
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 167 - svar på spørgsmål 1225-04-20171610511351943
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 167 - svar på spørgsmål 1125-04-20171610511351939
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 167 - svar på spørgsmål 1025-04-20171610511351935
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 167 - svar på spørgsmål 925-04-20171610511351930
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 167 - svar på spørgsmål 825-04-20171610511351926
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 167 - svar på spm. 1525-04-20171610511351867
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 167 - svar på spm. 1625-04-20171610511351869
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 167 - svar på spm. 1725-04-20171610511351872
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 167 - svar på spm. 1825-04-20171610511351875
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 71525-04-20171702704352796
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 73024-04-20171702793352235
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 71024-04-20171702840352871
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 70924-04-20171702840352933
Folketingets FinansudvalgFIU alm. del - svar på spm. 29425-04-20171702856352960
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 71524-04-20171702901352031
Folketinget ChristiansborgFOU alm. del - spm. 106 og 10725-04-2017SJ-STD-SUMMPE352534
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 112325-04-2017SJ-STD-SUMMPE353143
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 112225-04-2017SJ-STD-SUMMPE353142
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 81526-04-2017SJ-STD-SUMMPE353785
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 81426-04-2017SJ-STD-SUMMPE353784
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 81326-04-2017SJ-STD-SUMMPE353783
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 81226-04-2017SJ-STD-SUMMPE353782
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 81126-04-2017SJ-STD-SUMMPE353778
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 80626-04-2017SJ-STD-SUMMPE353752
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 80526-04-2017SJ-STD-SUMMPE353742
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 81026-04-2017SJ-STD-SUMMPE353777
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 80926-04-2017SJ-STD-SUMMPE353771
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 80826-04-2017SJ-STD-SUMMPE353767
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 80726-04-2017SJ-STD-SUMMPE353759
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 80426-04-2017SJ-STD-SUMMPE353733
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 81626-04-2017SJ-STD-SUMMPE353786
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 81726-04-2017SJ-STD-SUMMPE353788
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 81926-04-2017SJ-STD-SUMMPE353790
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 81826-04-2017SJ-STD-SUMMPE353789
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 2026-04-20171601180353507
Folketinget ChristiansborgInvitation til ældreministeren til at holde oplæg ved landspolitisk netværk 23. august på Christiansborg25-04-20171610726352861
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU L 167 - svar på spm. 1925-04-20171610511351880
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 - svar på spørgsmål 525-04-20171610511351915
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 72224-04-20171702620352843
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 76225-04-20171702818353456
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 76326-04-20171702855353470
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 73125-04-20171702704353463
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på spm. 73528-04-20171702755355867
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på spm. 73428-04-20171702755355865
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
Svar på spm. S 107527-04-20171703042355244
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 167 - Svar på spm. 2627-04-20171610511355254
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 3027-04-20171610511355027
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU L 167 - svar på spm. 2127-04-20171610511355034
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 167 - svar på spm. 3027-04-20171610511355037
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 167 - svar på spm. 2827-04-20171610511355040
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 167 - svar på spm. 3127-04-20171610511355063
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 167 - svar på spm. 3327-04-20171610511355073
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 167 - svar på spm. 3227-04-20171610511355070
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 167 - svar på spm. 3627-04-20171610511355236
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 167 - svar på spm. 2927-04-20171610511355229
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 167l - svar på spm. 3927-04-20171610511355218
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 167 - svar på spm. 3727-04-20171610511355203
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 167 - svar på spm. 3827-04-20171610511355208
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 167 - svar på spm. 2727-04-20171610511355043
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 167 - svar på spm. 3427-04-20171610511355190
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU L 167 - svar på spm. 3527-04-20171610511355197
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 43928-04-20171700899356004
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU - orientering om offentliggørelse af tal for anvendelse af tvang i psykiatrien for 201630-04-20171701149356091
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg§71 - orientering om offentliggørelse af tal for anvendelse af tvang i psykiatrien for 201630-04-20171701149356052
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 58829-04-20171701893356124
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 58929-04-20171701893356118
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 60628-04-20171701914356156
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 65228-04-20171702072356168
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 65028-04-20171702072356182
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 65128-04-20171702072356175
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 75328-04-20171703073356202
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 81028-04-20171703341355989
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 80928-04-20171703341355987
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 80828-04-20171703341355985
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 81128-04-20171703341355991
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 2101-05-2017SJ-STD-SUMMPE357130
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 82601-05-2017SJ-STD-SUMMPE357139
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 82501-05-2017SJ-STD-SUMMPE357137
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 82401-05-2017SJ-STD-SUMMPE357136
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 82301-05-2017SJ-STD-SUMMPE357135
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 82201-05-2017SJ-STD-SUMMPE357134
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 82101-05-2017SJ-STD-SUMMPE357133
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 56202-05-20171701634358154
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 56302-05-20171701634358156
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 56102-05-20171701634358152
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 56002-05-20171701634358150
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Peder Hvelplund
SUU alm. del - svar på spm. 55902-05-20171701634358147
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 69002-05-20171702398357866
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 69302-05-20171702501358109
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Marlene Harpsøe
SUU alm. del - svar på spm. 73601-05-20171702829357407
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 77002-05-20171702838358087
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Finn Sørensen
BEU alm. del - svar på spm. 38802-05-20171702975357872
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 79002-05-20171703065358189
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 76402-05-20171703074358173
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 76802-05-20171703075357860
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 76502-05-20171703075357835
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 76702-05-20171703075357844
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 76602-05-20171703075357914
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. S 111002-05-20171703294358130
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
Svar på spm. S 112302-05-20171703295357908
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
Svar på spm. S 112202-05-20171703295357890
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 83001-05-2017SJ-STD-SUMMPE357793
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 83101-05-2017SJ-STD-SUMMPE357798
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Høringsnotat og høringssvar vedr. L 20703-05-20171609721358940
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU høringsnotat og høringssvar vedr. L 20803-05-20171702082358946
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 75702-05-20171702780358368
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 75802-05-20171702780358371
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm. del - svar på spm. 75902-05-20171702859357818
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm. del - svar på spm. 76002-05-20171702859357824
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Julie Skovsby
SUU alm. del - svar på spm. 76102-05-20171702859357829
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 78102-05-20171702945357806
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 2403-05-20171601180358922
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 2303-05-20171601180358919
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 3603-05-20171601180358972
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 2503-05-20171601180358923
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 3403-05-20171601180358967
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 3303-05-20171601180358966
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 3203-05-20171601180358964
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 3103-05-20171601180358963
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 3003-05-20171601180358961
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 2903-05-20171601180358960
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 2203-05-20171601180358917
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 2803-05-20171601180358928
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 2703-05-20171601180358927
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 3503-05-20171601180358971
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 2603-05-20171601180358924
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgVedr. orientering om høring over LF om forlængelse af økonomiprotokollatet for almen praksis03-05-20171703031358915
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 4003-05-20171610511359504
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 4203-05-20171610511359506
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 4703-05-20171610511359517
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 4603-05-20171610511359515
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 4503-05-20171610511359514
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 4403-05-20171610511359513
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 4303-05-20171610511359512
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 4103-05-20171610511359505
Folketinget ChristiansborgSvar på henvendelse til ældreministeren - vedr. hollandske demensplejehjem03-05-20171700639359215
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 81904-05-20171703383360000
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 81404-05-20171703383359981
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 81304-05-20171703383359973
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 81204-05-20171703383359971
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 81504-05-20171703383359987
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 81804-05-20171703383359997
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 81604-05-20171703383359991
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 81704-05-20171703383359993
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 84405-05-2017SJ-STD-DEPCHO360875
Folketinget ChristiansborgSamrådsspørgsmål DS05-05-2017SJ-STD-DEPSHM360831
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 84304-05-2017SJ-STD-SUMEER360501
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 1162 til mundtlig besvarelse den 10. maj05-05-2017SJ-STD-SUMMPE360566
Folketinget ChristiansborgSamrådsspørgsmål DT05-05-2017SJ-STD-SUMMPE360819
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 3704-05-20171601180360037
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 5405-05-20171601180360902
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 3804-05-20171601180360039
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 3904-05-20171601180360040
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 4004-05-20171601180360041
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 4104-05-20171601180360042
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 4204-05-20171601180360043
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 4304-05-20171601180360045
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 4404-05-20171601180360046
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 4504-05-20171601180360047
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 4604-05-20171601180360050
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 4705-05-20171601180360878
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 4805-05-20171601180360879
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 4905-05-20171601180360882
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 5005-05-20171601180360884
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 5105-05-20171601180360886
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 5205-05-20171601180360891
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 5305-05-20171601180360896
Folketinget ChristiansborgSUU B 78 - spm. 105-05-20171702260360420
Folketinget ChristiansborgSUU B 78 - spm. 205-05-20171702260360422
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 83504-05-20171703566360490
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 83304-05-20171703566360488
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 83404-05-20171703566360489
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 84204-05-20171703566360500
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 83604-05-20171703566360491
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 83704-05-20171703566360492
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 83804-05-20171703566360494
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 83904-05-20171703566360495
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 84004-05-20171703566360498
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 84104-05-20171703566360499
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 1167 til mundtlig besvarelse05-05-20171703571360580
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 77105-05-20171702932360601
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 85108-05-2017SJ-STD-SUMMPE361799
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - samrådsspørgsmål DU08-05-2017SJ-STD-SUMMPE361705
Folketingets BeskæftigelsesudvalgBEU alm. del - samrådsspm. BS-BV08-05-2017SJ-STD-SUMMPE361483
Folketinget Christiansborg
Transport-, Bygnings- og Boligministeriet
SUU alm. del - spm. 831 omtryk08-05-20171600870361770
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 108-05-20171609721361778
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 85208-05-2017SJ-STD-DEPSLH362010
Folketinget ChristiansborgSUU L 167 - spm. 4808-05-20171610511361711
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 826, omtryk08-05-20171703481361755
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 825, omtryk08-05-20171703481361754
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 824, omtryk08-05-20171703481361753
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 823, omtryk08-05-20171703481361752
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 115905-05-20171703572360518
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 Ændringsforslag - vedr. sundhedsloven og lov om klage- og erstatningsadgang04-05-20171610511359959
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 72808-05-20171702533361940
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 72708-05-20171702533361936
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 72608-05-20171702653361890
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 75608-05-20171702769361927
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 75508-05-20171702769361899
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 78008-05-20171702944361932
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Finn Sørensen
BEU alm. del - svar på spm. 38908-05-20171702975361546
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 509-05-20171609721362799
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 609-05-20171609721362809
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 209-05-20171609721362783
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 309-05-20171609721362786
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 409-05-20171609721362794
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 709-05-20171609721363196
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 909-05-20171609721363201
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 1009-05-20171609721363202
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 1209-05-20171609721363204
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 1409-05-20171609721363207
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 809-05-20171609721363197
Folketinget ChristiansborgSUU L 209 - spm. 208-05-20171703615361764
Folketinget ChristiansborgSUU L 209 - spm. 108-05-20171703615361761
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU L 185 - svar på spm. 3409-05-20171601180362456
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU L 185 - svar på spm. 3509-05-20171601180362467
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU L 185 - svar på spm. 3609-05-20171601180362472
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 3709-05-20171601180362474
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 3809-05-20171601180362481
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 3909-05-20171601180362483
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 4009-05-20171601180362486
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU L 185 - svar på spm. 4309-05-20171601180362498
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU L 185 - svar på spm. 4409-05-20171601180362502
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU L 185 - svar på spm. 4509-05-20171601180362505
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU L 185 - svar på spm. 4609-05-20171601180362507
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 1808-05-20171601180362397
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 1908-05-20171601180362401
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 308-05-20171601180362357
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 408-05-20171601180362360
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 508-05-20171601180362363
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 608-05-20171601180362365
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 708-05-20171601180362368
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU L 185 - svar på spm. 2709-05-20171601180362437
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 908-05-20171601180362374
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 1008-05-20171601180362376
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 2209-05-20171601180362414
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 2008-05-20171601180362404
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU L 185 - svar på spm. 2909-05-20171601180362443
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU L 185 - svar på spm. 3009-05-20171601180362445
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU L 185 - svar på spm. 3109-05-20171601180362447
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU L 185 - svar på spm. 3209-05-20171601180362451
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU L 185 - svar på spm. 4109-05-20171601180362491
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU L 185 - svar på spm. 4209-05-20171601180362494
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 1108-05-20171601180362378
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 1208-05-20171601180362380
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 1308-05-20171601180362383
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 1408-05-20171601180362385
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 1508-05-20171601180362388
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 1608-05-20171601180362390
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 1708-05-20171601180362392
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 2109-05-20171601180362409
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 2309-05-20171601180362420
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 185 - svar på spm. 2409-05-20171601180362423
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 185 - svar på spm. 2509-05-20171601180362428
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 185 - svar på spm. 2609-05-20171601180362433
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU L 185 - svar på spm. 3309-05-20171601180362454
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU L 185 - svar på spm. 2809-05-20171601180362440
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 808-05-20171601180362370
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 - svar på spm. 4008-05-20171610511361514
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 - svar på spm. 4108-05-20171610511361516
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 - svar på spm. 4208-05-20171610511361519
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 - svar på spm. 4308-05-20171610511361522
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 - svar på spm. 4408-05-20171610511361525
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 - svar på spm. 4508-05-20171610511361528
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 - svar på spm. 4608-05-20171610511361533
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 - svar på spm. 4708-05-20171610511361539
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. DV09-05-2017SJ-STD-DEPLCT362730
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 85810-05-2017SJ-STD-SUMMPE364185
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 1188 til mundtlig besvarelse den 17. maj 201710-05-2017SJ-STD-SUMMPE364188
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 1189 til mundtlig besvarelse den 17. maj 201710-05-2017SJ-STD-SUMMPE364189
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 85510-05-2017SJ-STD-SUMMPE364171
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 85610-05-2017SJ-STD-SUMMPE364183
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 85710-05-2017SJ-STD-SUMMPE364184
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 1109-05-20171609721363203
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 1309-05-20171609721363205
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 85309-05-2017SJ-STD-DEPISH362759
Folketinget ChristiansborgSUU L 209 - spm. 310-05-20171703615364174
Folketinget ChristiansborgSUU L 209 - spm. 410-05-20171703615364176
Folketinget ChristiansborgSUU L 209 - spm. 510-05-20171703615364179
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 84608-05-20171703660361793
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 84708-05-20171703660361794
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 84808-05-20171703660361795
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 84908-05-20171703660361797
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 85008-05-20171703660361798
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 84508-05-20171703660361792
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. brev til Region Hovedstaden om forsøgsordning med almen praksisklinik på Bornholm10-05-20171610826364261
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Opfølgning på forespørgselsdebat F 31 vedr. FN-rapport10-05-20171700526364268
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 209 høringssvar og høringsnotat10-05-20171703031363791
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 77208-05-20171703061363342
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 77410-05-20171703380363676
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 77510-05-20171703380363687
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 77610-05-20171703380363693
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 77710-05-20171703380363695
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 77810-05-20171703380363703
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 77910-05-20171703380363705
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 77310-05-20171703425363855
Folketingets LovsekretariatSvar på spm. S 111002-05-20171703647363131
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Danske Regioners foreløbige redegørelse vedr. aktiv patientstøtte10-05-20171703647364271
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 5010-05-20171601180364461
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 5410-05-20171601180364477
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 4710-05-20171601180364441
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 4810-05-20171601180364444
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 4910-05-20171601180364450
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 5110-05-20171601180364463
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 5210-05-20171601180364468
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 5310-05-20171601180364470
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 80510-05-20171700450364575
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 80410-05-20171700450364572
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering om tidsplanen for processen vedr. etablering af ny specialuddannelse for sygeplejersker10-05-20171701206364274
MF Kirsten Normann Andersen
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 55310-05-20171701712364558
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 55010-05-20171701712364555
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 54910-05-20171701712364551
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar 55810-05-20171701748364538
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar 55710-05-20171701748364536
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 74210-05-20171702767364602
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 74110-05-20171702767364597
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 74010-05-20171702767364592
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 78310-05-20171703069364586
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 5511-05-20171601180365158
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 1811-05-20171609721365128
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 1711-05-20171609721365125
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 1611-05-20171609721365117
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 1510-05-20171609721364173
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 1911-05-20171609721365131
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 2611-05-20171609721365197
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 2511-05-20171609721365138
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 2411-05-20171609721365137
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 2311-05-20171609721365136
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 2211-05-20171609721365135
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 2111-05-20171609721365134
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 2011-05-20171609721365133
Folketinget ChristiansborgFremsendelse betænkning L 16711-05-20171610511364673
Folketinget ChristiansborgSUU L 208 - spm. 111-05-20171702082365147
Folketinget ChristiansborgSUU L 208 - spm. 211-05-20171702082365152
Folketinget ChristiansborgSUU L 209 - spm. 611-05-20171703615365139
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 87215-05-2017SJ-STD-DEPRATH366539
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 87115-05-2017SJ-STD-DEPRATH366538
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 87015-05-2017SJ-STD-DEPRATH366533
Folketingets EuropaudvalgEUU alm. del - spm. 13215-05-2017SJ-STD-SUMEER366605
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 167 - svar på spm. 4815-05-20171610511366368
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU L 208 - svar på spm. 115-05-20171702082366383
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU L 208 - svar på spm. 215-05-20171702082366385
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgKopi af SUU alm. del - svar på spm. 77910-05-20171702260365103
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 209 - svar på spm. 415-05-20171703615366422
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 209 - svar på spm. 515-05-20171703615366427
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 209 - svar på spm. 615-05-20171703615366429
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 209 - svar på spm. 115-05-20171703615366403
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 209 - svar på spm. 215-05-20171703615366414
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 209 - svar på spm. 315-05-20171703615366418
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L2017-svar på spm. 2115-05-20171609721367452
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 207 - svar på spm. 915-05-20171609721367449
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L2017-svar på spm. 2015-05-20171609721367446
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L2017-svar på spm. 1915-05-20171609721367442
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 207 - svar på spm. 815-05-20171609721367439
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L2017-svar på spm. 1815-05-20171609721367435
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L2017-svar på spm. 1715-05-20171609721367431
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 207 - svar på spm. 415-05-20171609721367418
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 207 - svar på spm. 315-05-20171609721367415
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 207 - svar på spm. 215-05-20171609721367409
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 207 - svar på spm. 115-05-20171609721367404
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 207 - svar på spm. 1515-05-20171609721367492
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 207 - svar på spm. 1415-05-20171609721367488
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 207 - svar på spm. 1315-05-20171609721367481
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L2017-svar på spm. 2615-05-20171609721367473
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L2017-svar på spm. 2515-05-20171609721367470
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 207 - svar på spm. 1215-05-20171609721367468
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L2017-svar på spm. 2415-05-20171609721367466
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 207 - svar på spm. 1115-05-20171609721367463
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L2017-svar på spm. 2315-05-20171609721367461
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L2017-svar på spm. 2215-05-20171609721367458
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 207 - svar på spm. 1015-05-20171609721367455
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 207 - svar på spm. 715-05-20171609721367427
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 207 - svar på spm. 615-05-20171609721367422
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L2017-svar på spm. 1615-05-20171609721367424
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 207 - svar på spm. 515-05-20171609721367420
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 80116-05-20171703092367608
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 84216-05-20171703566367003
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 84116-05-20171703566367001
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 83516-05-20171703566366987
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 83616-05-20171703566366989
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 83716-05-20171703566366992
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 83816-05-20171703566366994
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 83916-05-20171703566366996
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 84016-05-20171703566366998
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 87415-05-2017SJ-STD-SUMMPE366975
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 87515-05-2017SJ-STD-SUMMPE366985
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 86415-05-2017SJ-STD-SUMMPE366512
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 86315-05-2017SJ-STD-SUMMPE366492
Folketinget ChristiansborgSUU L 207 - spm. 2716-05-20171609721367177
Folketingets Miljø- og FødevareudvalgHvem foranstalter svar på borgerhenvendelse vedr. type 2 diabetes14-03-20171702321327251
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 120715-05-20171703772366717
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 120515-05-20171703772366707
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 86515-05-20171703774366518
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 86615-05-20171703774366524
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 86715-05-20171703774366528
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 86215-05-20171703777366488
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 85915-05-20171703777366468
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 86115-05-20171703777366485
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 86015-05-20171703777366477
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 3927-04-20171610511355030
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 79917-05-20171703094368316
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 80017-05-20171703094368326
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
Svar på spm S 115916-05-20171703572368270
Folketinget Christiansborg
MF Peter Christensen
SUU alm. del - spm. 87317-05-2017SJ-STD-DEPRATH368823
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 121917-05-2017SJ-STD-SUMMPE368852
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 5616-05-20171601180368029
Folketinget ChristiansborgSUU L 185 - spm. 5717-05-20171601180368799
Folketinget Christiansborg
MF Kirsten Normann Andersen
Spm. S 121817-05-2017SJ-STD-DEPLINB368721
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 87718-05-2017SJ-STD-SUMMPE369378
Folketingets LigestillingsudvalgLIU B 118 - spm. 118-05-20171702765369205
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 185 - svar på spm. 5518-05-20171601180369160
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på. spm 1517-05-20171609328369074
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 207 ændringsforslag18-05-20171609721369894
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 78217-05-20171703472369107
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 122618-05-2017SJ-STD-DEPMAPE369906
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 87918-05-2017SJ-STD-SUMMPE370043
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 881 - svarfrist 31. maj18-05-2017SJ-STD-SUMMPE370032
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 87818-05-2017SJ-STD-DEPLINB370037
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 185 ændringsforslag19-05-20171601180370712
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 185 - svar på spm. 5719-05-20171601180370595
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU L 185 - svar på spm. 5619-05-20171601180370493
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 207 - svar på spm. 2718-05-20171609721370015
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 66619-05-20171702221370611
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 75418-05-20171702857370041
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering om gebyropkrævning i forbindelse med det risikobaserede tilsyn19-05-20171702882370656
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Sundhedsstyrelsens præsentation af den nye specialeplan19-05-20171703367370623
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 66619-05-20171702217371056
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgVedr. orientering om høring over L 20915-05-20171703031372182
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Rasmus Jarlov
FOU alm. del. - svar på spm. 10619-05-20171703441371247
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Rasmus Jarlov
FOU alm. del. - svar på spm. 10719-05-20171703441371242
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 85522-05-20171703766372051
Folketinget ChristiansborgSUU L 209 - spm. 722-05-20171703615371471
Folketinget Christiansborg§71 alm. del - spm. 46-5019-05-20171703938370969
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 90023-05-2017SJ-STD-SUMMPE372789
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88522-05-2017SJ-STD-SUMMPE372415
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89622-05-2017SJ-STD-SUMMPE372447
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89722-05-2017SJ-STD-SUMMPE372448
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88622-05-2017SJ-STD-SUMMPE372421
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89522-05-2017SJ-STD-SUMMPE372445
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgBEU alm. del - samrådsspm. BS-BY til ældreministeren og beskæftigelsesministeren23-05-2017SJ-STD-SUMMPE372772
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89923-05-2017SJ-STD-SUMMPE372786
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89822-05-2017SJ-STD-SUMMPE372450
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89022-05-2017SJ-STD-DEPISH372436
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89322-05-2017SJ-STD-DEPISH372441
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89222-05-2017SJ-STD-DEPISH372440
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88922-05-2017SJ-STD-DEPISH372435
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88722-05-2017SJ-STD-DEPISH372426
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88822-05-2017SJ-STD-DEPISH372433
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89422-05-2017SJ-STD-DEPISH372442
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 89122-05-2017SJ-STD-DEPISH372439
Folketinget ChristiansborgFølgebrev: L 167 A som vedtaget af Folketinget ved 3. behandling den 18. maj 201718-05-20171610511371452
Folketinget ChristiansborgFølgebrev: L 167 B som vedtaget af Folketinget ved 3. behandling den 18. maj 201719-05-20171610511371448
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88018-05-20171703993370048
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 125822-05-20171703995371703
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88422-05-20171704003372414
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88222-05-20171704003372409
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgBilag 9 SUU alm. del - svar på spm. 66619-05-20171702217372239
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgBilag 8 SUU alm. del - svar på spm. 66510-04-20171702217372240
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgBilag 7 SUU alm. del - svar på spm. 66410-04-20171702217372241
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgBilag 6 SUU alm. del - svar på spm. 66310-04-20171702217372242
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
Svar på spm. S 120723-05-20171703772372942
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
Svar på spm. S 120523-05-20171703772372937
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
Svar på spm. S 121823-05-20171703772372948
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU første afrapportering af Implementering af Sikkert Patientflow23-05-20171610422372552
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 34324-05-20171700513373548
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 34224-05-20171700513373545
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 80724-05-20171703341373606
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 80624-05-20171703341373597
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 209 - svar på spm. 724-05-20171703615373308
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 85624-05-20171703778373314
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - foreløbigt svar på spørgsmål 87824-05-20171703955373278
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 90524-05-2017SJ-STD-SUMMPE373954
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 90424-05-2017SJ-STD-SUMMPE373952
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 90324-05-2017SJ-STD-SUMMPE373951
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 90224-05-2017SJ-STD-SUMMPE373949
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 90924-05-2017SJ-STD-SUMMPE373960
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 90824-05-2017SJ-STD-SUMMPE373957
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 90724-05-2017SJ-STD-SUMMPE373956
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 90624-05-2017SJ-STD-SUMMPE373955
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 88322-05-20171704003372413
Folketinget ChristiansborgSOU alm. del - spm. 41324-05-2017SJ-STD-DEPIVR374971
Folketinget Christiansborg§71 alm. del - spm. 5329-05-2017SJ-STD-SUMMPE374977
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 185 ændringsforslag29-05-20171601180374911
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 82329-05-20171703481375408
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 82629-05-20171703481375420
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 82529-05-20171703481375414
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 82429-05-20171703481375410
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 82129-05-20171703489374927
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 82229-05-20171703489374929
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 83324-05-20171703566374556
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 83424-05-20171703566374561
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 83029-05-20171703631374791
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 84424-05-20171703682374540
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm 43029-04-20161703691373900
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Lea Wermelin
Svar på spm. 121924-05-20171703879374583
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
Svar på spm. S 125824-05-20171703995374576
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSvar på spm. S 122629-05-20171704040374919
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU B 78 - svar på spm. 130-05-20171702260376004
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 69530-05-20171702401376371
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 70530-05-20171702401376398
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 70430-05-20171702401376396
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 70630-05-20171702401376400
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 69830-05-20171702401376380
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 69930-05-20171702401376383
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 70030-05-20171702401376385
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 70130-05-20171702401376388
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 70330-05-20171702401376392
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 69630-05-20171702401376374
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 69730-05-20171702401376377
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del -svar på spm. 70230-05-20171702401376390
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - opfølgning på svar på spm. 72729-05-20171702533375650
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 85829-05-20171703734375643
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 84330-05-20171703895375839
Folketingets Miljø- og FødevareudvalgMOF alm. del - spm. 77729-05-2017SJ-STD-DEPRATH375213
Folketinget Christiansborg§71 alm. del - spm. 54-5729-05-2017SJ-STD-SUMMPE374978
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU L 185 - svar på spm. 5831-05-20171601180377108
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 85131-05-20171703691377097
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91331-05-2017SJ-STD-SUMHBJ376859
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91131-05-2017SJ-STD-SUMHBJ376852
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91231-05-2017SJ-STD-SUMHBJ376855
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91431-05-2017SJ-STD-SUMMPE376872
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91531-05-2017SJ-STD-SUMMPE376873
Folketingets Social- og Indenrigsudvalg SOUSOU alm. del - spm. 42931-05-2017SJ-STD-SUMMPE376961
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU L 185 - spm. 5830-05-20171601180376491
Folketinget ChristiansborgSUU B78 - svar på spm. 231-05-20171702260377483
Folketingets § 71-tilsyn§71 alm. del - spm. 57, omtrykt til justitsministeren31-05-20171704154377322
Folketingets § 71-tilsyn§71 alm. del - spm. 56, omtrykt til justitsministeren31-05-20171704154377320
Folketinget Christiansborg§71 alm. del - spm. 5230-05-20171704193376819
Folketingets § 71-tilsynVedr. foreløbig besvarelse af § 71 alm. del - spm. 52 og 5331-05-20171704193377214
Folketingets Social- og Indenrigsudvalg SOUSOU alm. del - spm. 413, omtryk til ældreministeren31-05-20171704226376821
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU B78 - svar på spm. 231-05-20171702260378130
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Præsentation anvendt ved teknisk gennemgang af rapporten ’Monitorering af tvang i psykiatrien 2016’01-06-20171702425378706
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgLIU B 118 - svar på spm. 131-05-20171702765378132
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU - orientering om leveringsforsinkelse af 5 års booster vaccine31-05-20171703905378139
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm del - svar på spm nr 88131-05-20171703962378156
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU- orientering om Danske Regioners redegørelse om Aktiv Patientstøtte31-05-20171704053378144
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg§ 71 alm. del - foreløbigt svar på spm. 5201-06-20171704193378086
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg§ 71 alm. del - foreløbigt svar på spm. 5301-06-20171704193378088
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg§ 71 alm. del - foreløbigt svar på spm. 5401-06-20171704193378090
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg§ 71 alm. del - foreløbigt svar på spm. 5501-06-20171704193378094
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgMOF alm. del - foreløbigt svar på spm. 77701-06-20171704240378002
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91801-06-2017SJ-STD-DEPPKH378592
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91701-06-2017SJ-STD-DEPPKH378588
Folketinget ChristiansborgÆldreministeren inviteres til Ungdomsparlament 2018 - 29. januar 2018 på Christiansborg29-05-20171610726377642
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. høring over Sundhedsstyrelsens vejledning om transkønnede02-06-20171700272379343
Folketingets § 71-tilsynOrientering om magtanvendelse02-06-20171701149379842
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrientering om magtanvendelse02-06-20171701149379839
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 84801-06-20171703660378876
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 84901-06-20171703660378882
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 84501-06-20171703660378861
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 85001-06-20171703660378887
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - svar på spm. 84701-06-20171703660378871
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 85202-06-20171703817379831
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 87401-06-20171703867378905
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 90901-06-20171704225378899
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 92002-06-2017SJ-STD-SUMMPE379779
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 92102-06-2017SJ-STD-SUMMPE379783
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 92202-06-2017SJ-STD-SUMMPE379785
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 92302-06-2017SJ-STD-SUMMPE379787
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 92402-06-2017SJ-STD-SUMMPE379788
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 92502-06-2017SJ-STD-SUMMPE379789
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 92702-06-2017SJ-STD-SUMMPE379794
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91902-06-2017SJ-STD-SUMMPE379778
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 127402-06-2017SJ-STD-SUMMPE379764
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 92902-06-2017SJ-STD-SUMMPE379796
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 92802-06-2017SJ-STD-SUMMPE379795
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm DV OMTRYK , spørgsmål tilbagetaget02-06-20171600870379810
Folketingets LovsekretariatFølgebrev vedtaget lovforslag L 18502-06-20171601180379692
Folketingets LovsekretariatFølgebrev vedtaget lovforslag L 20702-06-20171609721379685
Folketinget Christiansborg
MF Pernille Rosenkrantz-Theil
SUU L 207 - spm. 2802-06-20171609721379389
Folketinget ChristiansborgInvitation til sundhedsministeren til deltagelse i Ungdomsparlament den 29. januar 201829-05-20171610653378926
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 91031-05-2017SJ-STD-DEPPSK376850
Folketingets LovsekretariatFølgebrev vedtaget lovforslag L 20902-06-20171703031379661
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 93106-06-2017SJ-STD-SUMMPE381091
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 93206-06-2017SJ-STD-SUMMPE381092
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 93306-06-2017SJ-STD-SUMMPE381093
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 93506-06-2017SJ-STD-SUMMPE381095
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 93406-06-2017SJ-STD-SUMMPE381099
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 93606-06-2017SJ-STD-SUMMPE381103
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 93706-06-2017SJ-STD-SUMMPE381104
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 93806-06-2017SJ-STD-SUMMPE381105
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 93906-06-2017SJ-STD-SUMMPE381106
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 93006-06-2017SJ-STD-SUMMPE381090
Folketingets LovsekretariatFølgebrev vedtaget lovforslag L 20802-06-20171702082379683
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - svar på spm. 84601-06-20171703660378866
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU samlenotat om sundhedspunkterne på dagsordenen for rådsmøde den 16. juni 201702-06-20171703716379401
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 85902-06-20171703777380055
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 86102-06-20171703777380075
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 86002-06-20171703777380060
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 86202-06-20171703777380086
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 85306-06-20171703800380509
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 88501-06-20171704031378892
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del. - svar på spørgsmål 28 til L 20706-06-20171609721381279
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 87306-06-20171703833381270
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del svar på spm. 87206-06-20171703833381258
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 87106-06-20171703833381251
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del svar på spm. 87006-06-20171703833381243
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm 940 med svarfrist 14-0607-06-2017SJ-STD-SUMMPE382045
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 128307-06-20171704407381656
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 128207-06-20171704407381655
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 128607-06-20171704414381661
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 128407-06-20171704414381658
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 128507-06-20171704414381659
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgForeløbigt svar på SUU alm. del spm. 72605-04-20171702653342688
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - endeligt svar på spm. 75107-06-20171702791382486
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - endeligt svar på spm. 75007-06-20171702791382500
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 75418-05-20171702857355748
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. offentliggørelse af monitoreringstal for udredningsret for 1. kvartal 201709-06-20171703468383530
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 92509-06-20171704330384343
Folketingets LovsekretariatSvar på spm. S 120508-06-20161704411383083
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgBrev til SUU vedr. Kortlægning af opioidforbruget i Danmark01-09-20161704448382926
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 94608-06-20171704466382445
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 94508-06-20171704466382444
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 95109-06-20171704484383839
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 95009-06-20171704484383838
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 94909-06-20171704484383836
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 95209-06-20171704484383840
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 94809-06-20171704484383835
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU alm. del - svar på spm. 808 12-06-2017 1703341 385284
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU alm. del - svar på spm. 809 12-06-2017 1703341 385289
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU alm. del - svar på spm. 811 12-06-2017 1703341 385294
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg §71 alm. del - svar på spørgsmål 46 12-06-2017 1703938 384862
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg §71 alm. del - svar på spørgsmål 50 12-06-2017 1703938 384874
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg §71 alm. del - svar på spørgsmål 49 12-06-2017 1703938 384870
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg §71 alm. del - svar på spørgsmål 47 12-06-2017 1703938 384865
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg §71 alm. del - svar på spørgsmål 48 12-06-2017 1703938 384867
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU Orientering af udvalget om oversendelse til FEU af notat om lægemiddelzink 12-06-2017 1704142 385177
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU alm. del - svar på spm. 863 12-06-2017 1704242 385251
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU alm. del - svar på spm. 864 12-06-2017 1704242 385256
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU alm. del - svar på spm. 910 12-06-2017 1704322 385262
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU Orientering af udvalget om oversendelse til FEU af notat om "clynav" 12-06-2017 1704347 385162
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. S 1274 12-06-2017 1704411 385269
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU alm. del - svar på spm 938 12-06-2017 1704427 385245
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg SUU orientering om temaer for det riskobaserede tilsyn 2018 12-06-2017 1704474 385007
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 1304 til sundhedsministeren12-06-2017SJ-STD-SUMMPE385088
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 95812-06-2017SJ-STD-SUMMPE385108
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. DX til ældreministeren09-06-2017SJ-STD-SUMMPE383777
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. DW til ældreministeren09-06-2017SJ-STD-SUMMPE383783
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. DY til ældreministeren09-06-2017SJ-STD-SUMMPE383781
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 95612-06-2017SJ-STD-SUMMPE385100
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 95309-06-2017SJ-STD-DEPSLH383841
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. DQ, tilbagetaget12-06-20171703506384901
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm 94709-06-20171704494383775
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 95409-06-20171704499383842
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 940, omtryk09-06-20171704527383784
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 1313 til justitsministeren13-06-2017SJ-STD-SUMMPE386136
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 1311 til justitsministeren13-06-2017SJ-STD-SUMMPE386118
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 95713-06-2017SJ-STD-SUMMPE385926
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 95712-06-20171600870385448
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 95913-06-2017SJ-STD-DEPENS385440
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 87512-06-20171703235385305
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 87712-06-20171703967385300
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - Spg. 5601-05-20171704454383267
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del Spg. 5501-05-20171704454383266
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - Spg 5701-05-20171704454383269
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 96914-06-2017SJ-STD-SUMMPE387101
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 97014-06-2017SJ-STD-SUMMPE387103
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 97114-06-2017SJ-STD-SUMMPE387106
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 97214-06-2017SJ-STD-SUMMPE387112
Folketinget ChristiansborgREU alm. del - spm. 66414-06-2017SJ-STD-SUMMPE387229
Folketinget ChristiansborgREU alm. del - spm. 66314-06-2017SJ-STD-SUMMPE387227
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 97614-06-2017SJ-STD-DEPSLH387157
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 97714-06-2017SJ-STD-DEPSLH387160
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 98114-06-2017SJ-STD-DEPSLH387171
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 97414-06-2017SJ-STD-DEPSLH387150
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 97914-06-2017SJ-STD-DEPSLH387162
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 97814-06-2017SJ-STD-DEPSLH387161
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 97314-06-2017SJ-STD-DEPSLH387149
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 97514-06-2017SJ-STD-DEPSLH387154
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 98014-06-2017SJ-STD-DEPSLH387167
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 945, omtryk til børne og socialministeren14-06-20171704466386927
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 130413-06-20171704591385485
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 96813-06-20171704599386520
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 96413-06-20171704599386509
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 96513-06-20171704599386511
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 96613-06-20171704599386512
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 96713-06-20171704599386517
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 130813-06-20171704601386130
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 130913-06-20171704601386122
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 49512-10-20161604887198365
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 86018-10-20161608248203062
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 85918-10-20161608248203057
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 85818-10-20161608248203056
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 86518-10-20161608248203067
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 86218-10-20161608248203064
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 85717-10-20161608248201452
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 86418-10-20161608248203066
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 86318-10-20161608248203065
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 86118-10-20161608248203063
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU orientering om høring over forslag til lov om forsøgsordning med medicinsk cannabis14-06-20171608874387010
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 16817-11-20161610367232416
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 16807-12-20161610367249706
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg§ 71 alm. del - supplerende svar på spm. 213-06-20171610386386435
Folketingets LovsekretariatSvar på spm. S 38909-12-20161610955251912
Folketingets LovsekretariatSvar på spm. S 38809-12-20161610955251575
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 26913-12-20161611027254804
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 29922-12-20161611488264767
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 29822-12-20161611488264766
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 47923-02-20171701234311877
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 48023-02-20171701234311878
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 47823-02-20171701234311855
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 58129-03-20171701836333873
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 58020-03-20171701836330891
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 58529-03-20171701836327734
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 58329-03-20171701836330705
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 58729-03-20171701836330706
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 58220-03-20171701836330700
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Kopi af svar til transorganisationerne om Sundhedsstyrelsens vejledning om transkønnede13-06-20171703870386004
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 89813-06-20171703922386399
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 87913-06-20171703922386391
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU orientering vedr. ændring af bekendtgørelse om euforiserende stoffer14-06-20171704110386541
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 89913-06-20171704195386410
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 96113-06-20171704633386480
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 96213-06-20171704633386481
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 96013-06-20171704633386479
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 96313-06-20171704633386487
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU opfølgning på samråd E om sovemedicin16-06-20171607263388398
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 69716-06-20171702401388392
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 69916-06-20171702401388414
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 69816-06-20171702401388402
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 69616-06-20171702401388378
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 69516-06-20171702401388383
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 70516-06-20171702401388423
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - korrigeret svar på spm. 88515-06-20171704031388168
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 88615-06-20171704091388172
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 88816-06-20171704127388464
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 89416-06-20171704127388498
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 88916-06-20171704127388469
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 89016-06-20171704127388474
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 89216-06-20171704127388487
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 88716-06-20171704127388457
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 89316-06-20171704127388493
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 90016-06-20171704329388562
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
Svar på spm. S 128315-06-20171704407388278
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
Svar på spm. S 128215-06-20171704407388270
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. S 128615-06-20171704414388319
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. S 128415-06-20171704414388313
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 94415-06-20171704422388250
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 96015-06-20171704633387899
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 96115-06-20171704633387929
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 96215-06-20171704633387930
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 96315-06-20171704633387932
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 98216-06-2017SJ-STD-SUMMPE388661
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 98316-06-2017SJ-STD-SUMMPE388675
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - svar på spm. 88015-06-20171703993388295
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - svar på spm. 89116-06-20171704127388482
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 41319-06-20171704226389945
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 89519-06-20171704124390092
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 89719-06-20171704124390107
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 89619-06-20171704124390114
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 91920-06-20171704368390670
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 93420-06-20171704535390417
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 93219-06-20171704600390246
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 96519-06-20171704661389811
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Kopi af brev til Region Nordjylland vedr. forsøgsordning med etablering af en samdriftsmodel mellem praksisklinikker og Regionshospital Nordjylland21-06-20171703493391649
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 88219-06-20171704003390048
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 88419-06-20171704003390064
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 88319-06-20171704003390054
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 92020-06-20171704368390989
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 92420-06-20171704368391017
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 92220-06-20171704368391002
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 92320-06-20171704368391010
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 92120-06-20171704368390995
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
Svar på spm. S 130420-06-20171704591390962
Folketinget Christiansborg SUU alm. del - spm. 985 21-06-2017 SJ-STD-SUMMPE 391682
Folketinget Christiansborg SUU alm. del - spm. 984 21-06-2017 SJ-STD-SUMMPE 391677
Folketinget Christiansborg SUU alm. del - spm. 988 21-06-2017 SJ-STD-SUMMPE 391685
Folketinget Christiansborg SUU alm. del - spm. 986 21-06-2017 SJ-STD-SUMMPE 391683
Folketinget Christiansborg SUU alm. del - spm. 987 21-06-2017 SJ-STD-SUMMPE 391684
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg Spm. S 1333 19-06-2017 1704732 389910
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 68710-04-20171702361346022
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU orientering vedr. offentliggørelse af rapporten 'Sygdomsudviklingen i Danmark fremskrevet til 2030 - KOL og type 2-diabetes'22-06-20171703528392145
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 90221-06-20171704125391813
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - svar på spm. 90321-06-20171704125391819
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - svar på spm. 90421-06-20171704125391826
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - svar på spm. 90621-06-20171704125391836
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - svar på spm. 90521-06-20171704125391829
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - svar på spm. 90721-06-20171704125391850
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Trine Torp
SUU alm. del - svar på spm. 90821-06-20171704125391857
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. S 130821-06-20171704601392871
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. S 130921-06-20171704601392869
Folketinget ChristiansborgREU alm. del - spm. 71221-06-20171704803391236
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 134322-06-20171704827392269
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 81323-06-20171703383393797
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 81823-06-20171703383393817
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 81723-06-20171703383393814
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 81623-06-20171703383393809
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 81523-06-20171703383393804
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 81423-06-20171703383393800
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg§71 alm. del - svar på spm. 5323-06-20171704193393658
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg§71 alm. del - svar på spm. 5223-06-20171704193393649
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm del - Svar på spm. 94023-06-20171704527393759
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 96022-06-20171704633391927
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgREU alm. del - svar på spm. 66423-06-20171704657393591
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgREU alm. del - svar på spm. 66323-06-20171704657393580
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 94223-06-20171704794393653
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. overskridelse af ventetider i Region Hovedstaden23-06-20171704812393478
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 99623-06-2017SJ-STD-DEPPKH393397
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 99323-06-2017SJ-STD-DEPPKH393390
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 99423-06-2017SJ-STD-DEPPKH393392
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 99523-06-2017SJ-STD-DEPPKH393393
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 99223-06-2017SJ-STD-SUMMPE393387
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspørgsmål DÆ til sundhedsministeren og erhvervsministeren23-06-2017SJ-STD-SUMMPE393405
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspørgsmål DZ til erhvervsministeren og sundhedsministeren23-06-2017SJ-STD-SUMMPE393401
Folketingets § 71-tilsyn§ 71-tilsynet Oversigt over ubesvarede spm. uge 25-201723-06-20171600870393757
Folketinget ChristiansborgSpm. 16915-12-20161700043258324
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 98923-06-20171703679393132
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 99023-06-20171704845393133
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. offenltiggørelse af rapport fra udvalg om det nære og sammenhængende sundhedsvæsen26-06-20171606293393984
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - svar på spm. 81223-06-20171703383393794
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU orientering vedr. brev til DR og KL om fortolkning af lovgivning om ernæringspræparater26-06-20171703952394632
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 73601-05-20171704037393684
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 99926-06-2017SJ-STD-SUMMPE394679
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 99826-06-2017SJ-STD-SUMMPE394678
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 99723-06-20171704863393398
Folketingets EuropaudvalgEUU alm. del - spm. 15623-06-20171704868393765
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 99123-06-20171704904393384
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU orientering vedr. udbud af HPV-vaccine til børnevaccinationsprogrammet27-06-20171702262395117
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 95427-06-20171704499395131
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSOU alm. del - svar på spm. 42926-06-20171704652394995
Folketingets Udvalg for Landddistrikter og ØerULØ alm. del - spm. 12726-06-2017SJ-STD-DEPIVR394358
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 135027-06-20171704994395444
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 100827-06-2017SJ-STD-DEPSHM396160
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 101228-06-2017SJ-STD-SUMMPE396796
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgEUU alm del - spm.156 - omtryk 228-06-2017SJ-STD-SUMMPE396792
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 100627-06-2017SJ-STD-SUMMPE396158
Folketinget ChristiansborgSUU samårdsspm. DØ til ældreministren28-06-2017SJ-STD-SUMMPE396764
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 100928-06-2017SJ-STD-SUMMPE396793
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 100727-06-2017SJ-STD-SUMMPE396159
Folketinget ChristiansborgSUU Samrådsspm. DÅ til ældreministeren28-06-2017SJ-STD-SUMMPE396765
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 135828-06-2017SJ-STD-DEPSIS396775
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 1003 svarfrist 19-0726-06-2017SJ-STD-DEPSLH394682
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 1002 svarfrist 19-0726-06-2017SJ-STD-DEPSLH394681
Folketingets EuropaudvalgEUU alm del - spm. 156 - omtryk26-06-20171704868394683
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
Svar på spm. nr. S 133327-06-20171704732395962
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Jeppe Jakobsen
SUU alm. del - svar på spm. 98328-06-20171704747396191
Folketingets RetsudvalgREU alm. del - svar på spm. 71227-06-20171704803395301
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering II vedr. levering af 5 års boostervaccine29-06-20171703905397370
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Etisk Råds vurdering vedr. formodet samtykke og anonym levende donor29-06-20171703950397361
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
§71 alm. del - svar på spm. 5529-06-20171704154397716
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
§71 alm. del - svar på spm. 5429-06-20171704154397710
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 99029-06-20171704845397722
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 100427-06-2017SJ-STD-DEPLCT396157
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 101428-06-2017SJ-STD-SUMMHA396798
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 101328-06-2017SJ-STD-SUMMPE396797
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 101028-06-2017SJ-STD-DEPISH396794
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 101128-06-2017SJ-STD-DEPISH396795
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 100028-06-20171705004396800
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 101528-06-20171705044396799
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 135628-06-20171705045396771
Folketingets Miljø- og FødevareudvalgKopi af MOF alm del- spm. 963 og 964 vedr. kosttilskudsprodukter til miljø- og fødevareministeren30-06-2017SJ-STD-SUMHBJ398656
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 101929-06-2017SJ-STD-SUMMPE398355
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 101629-06-2017SJ-STD-SUMMPE397701
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 101829-06-20171705066398354
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 98930-06-20171703679398811
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 91528-06-20171704349398518
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 91428-06-20171704349398514
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 91829-06-20171704353398223
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 91729-06-20171704353398212
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering om høring over forslag til lov om ændring af sundhedsloven (udvidelse af perioden for regioners drift af alment medicinske klinikker samt forenklet overdragelse af ydernumre mellem læger)30-06-20171704483398892
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 94730-06-20171704494398787
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 96029-06-20171704633398364
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 9629-06-20171704633398386
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 96229-06-20171704633398381
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 96129-06-20171704633398370
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm del - svar på spm. 91328-06-20171704795398510
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm del - svar på spm. 91128-06-20171704795398501
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm del - svar på spm. 91228-06-20171704795398503
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgREU alm. del - svar på spm. 71230-06-20171704803398804
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrientering om manglende overholdelse af maksimale ventetider i Region Hovedstaden30-06-20171704812398961
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. S 134330-06-20171704827398610
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 99729-06-20171704863397949
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOmstilling af SUU alm del spm 100830-06-20171705046398283
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 102029-06-2017SJ-STD-DEPPKH398357
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 102403-07-2017SJ-STD-SUMHBJ399995
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 102303-07-2017SJ-STD-SUMMPE399994
Folketinget ChristiansborgSamrådsspørgsmål EB til sundhedsministeren03-07-2017SJ-STD-SUMMPE399998
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 102603-07-2017SJ-STD-SUMMPE400004
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 102203-07-2017SJ-STD-SUMMPE399343
Folketinget ChristiansborgSamrådsspørgsmål EA til sundhedsministeren03-07-2017SJ-STD-SUMMPE399999
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 102130-06-2017SJ-STD-DEPMDN398853
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 1008 omstillet til sundhedsministeren03-07-20171705046399993
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 136630-06-20171705094398467
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 101729-06-20171705103398352
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF May-Britt Kattrup
SUU alm. del - svar på spm. 85603-07-20171703778399793
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 87803-07-20171703955399804
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSamlet redegørelse Aktiv Patientstøtte31-05-20171704053378146
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOversendelsesbrev til SUU vedr. Danske Regioners redegørelse om Aktiv Patientstøtte31-05-20171704053378145
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 95903-07-20171704271399798
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 96803-07-20171704672399782
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på spm. 95603-07-20171704740399579
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på spm. 95803-07-20171704740399597
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på spm. 95703-07-20171704740399584
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgBrev til SUU manglende overholdelse af maksimale ventetider i Region Hovedstaden supplerende indberetning23-06-20171704812398701
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 92930-06-20171704821399099
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 92730-06-20171704821399086
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 92830-06-20171704821399091
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 97303-07-20171704861399617
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 95303-07-20171704861399611
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på spm. 94103-07-20171704861399605
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 97903-07-20171704861399641
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 98003-07-20171704861399646
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 98103-07-20171704861399658
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 97403-07-20171704861399623
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 97703-07-20171704861399628
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 98603-07-20171704980399814
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 98703-07-20171704980399819
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 98803-07-20171704980399825
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Karina Adsbøl
SUU alm. del - svar på spm. 98503-07-20171704980399809
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrientering vedr. mistanke om fejl i undersøgelser for brystkræft30-06-20171705025398241
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 101503-07-20171705044399736
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOversendelsesbrev til Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg - vedr. forsøg med nye organisationsformer i almen praksis21-06-20171705044398410
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOversendelsesbrev til SUU vedr. Danske Regioners redegørelse om Aktiv Patientstøtte31-05-20171705045398312
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSamlet redegørelse Aktiv Patientstøtte31-05-20171705045398313
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
Svar på spm. S 135603-07-20171705045399683
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 103903-07-2017SJ-STD-SUMMPE400029
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 104003-07-2017SJ-STD-SUMMPE400030
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 104103-07-2017SJ-STD-SUMMPE400031
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 104203-07-2017SJ-STD-SUMMPE400032
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 104303-07-2017SJ-STD-SUMMPE400033
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 104403-07-2017SJ-STD-SUMMPE400034
Folketingets Udvalg for Landddistrikter og ØerULØ alm. del - spm. 13704-07-2017SJ-STD-SUMMPE400404
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 104503-07-2017SJ-STD-SUMMPE400035
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 102703-07-2017SJ-STD-SUMMPE400005
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 102803-07-2017SJ-STD-SUMMPE400006
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 102903-07-2017SJ-STD-SUMMPE400009
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 103103-07-2017SJ-STD-SUMMPE400020
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 103203-07-2017SJ-STD-SUMMPE400021
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 103303-07-2017SJ-STD-SUMMPE400022
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 103403-07-2017SJ-STD-SUMMPE400023
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 103503-07-2017SJ-STD-SUMMPE400024
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 103603-07-2017SJ-STD-SUMMPE400025
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 103703-07-2017SJ-STD-SUMMPE400027
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 103803-07-2017SJ-STD-SUMMPE400028
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 1030, tilbagetaget03-07-20171600870400067
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 103003-07-20171600870400013
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgMOF alm. del - spm. 896-89904-07-20171704943400265
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 136803-07-20171705118399989
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 136903-07-20171705118399990
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 102503-07-20171705128399996
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. National handlingsplan for antibiotika til mennesker04-07-20171700915401066
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgOrientering om høring over forslag til lov om ændring af sundhedsloven (Ændret opkrævning af gebyr for regionale sygehusenheder, registreringsfrist m.v.)04-07-20171702882401133
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 83604-07-20171703566400453
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 83804-07-20171703566400470
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 83904-07-20171703566400476
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 83704-07-20171703566400459
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 84204-07-20171703566400497
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 83504-07-20171703566400447
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 84104-07-20171703566400491
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Orientering vedr. høring over Forslag til Lov om ændring af lægemiddelloven, apotekerloven og lov om medicinsk udstyr (Fremstilling, indførelse, forhandling og udlevering af lægemidler til redningsberedskab m.v. ...)04-07-20171704564401142
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU Status for kvalitetsfondsstøttede sygehusbyggerier 2. kvartal 201703-07-20171704569399766
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 93503-07-20171704631399678
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 93303-07-20171704632399673
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 93004-07-20171704635400430
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 93104-07-20171704635400441
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 96503-07-20171704661400336
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 98203-07-20171704661400380
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 96703-07-20171704661400363
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 96403-07-20171704661400331
Folketingets LovsekretariatSUU alm. del - svar på spm. 97803-07-20171704861399634
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
SUU alm. del - svar på spm. 99303-07-20171704884400390
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 99503-07-20171704884400408
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 99403-07-20171704884400401
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 99603-07-20171704884400414
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 99103-07-20171704904400420
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 98403-07-20171704970400425
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 104905-07-2017SJ-STD-SUMMPE401395
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 105005-07-2017SJ-STD-SUMMPE401676
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 993, omtryk05-07-20171704884401816
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. DÆ, omtryk05-07-20171705121401818
Folketinget ChristiansborgSUU samrådsspm. DZ, omtryk05-07-20171705121401820
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgEUU B 107 spm. 404-07-20171705140400911
Folketinget ChristiansborgSpm. S 137304-07-20171705141400906
Folketinget ChristiansborgSpm. S 137204-07-20171705141400901
Folketinget ChristiansborgSpm. S 137104-07-20171705141400899
Folketinget ChristiansborgSpm. S 137604-07-20171705141400910
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSpm. S 137404-07-20171705141400909
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - spm. 1046-104804-07-20171705155400578
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 81023-06-20171703341401884
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 81923-06-20171703383401879
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 93904-07-20171704418401241
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 93604-07-20171704418401230
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 93704-07-20171704418401236
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
Folketingets Lovsekretariat
SUU alm. del - svar på spm. 96603-07-20171704661400355
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 99705-07-20171704863401672
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Kirsten Normann Andersen
Svar på spm. S 135004-07-20171704994401214
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 100005-07-20171705004401435
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 99905-07-20171705004401430
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 99805-07-20171705004401425
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 100705-07-20171705093401726
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 100605-07-20171705093401724
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 101705-07-20171705103401670
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 99603-07-20171705108400869
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSvar på S 133327-06-20171705108400882
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 99303-07-20171705108400872
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 99403-07-20171705108400871
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgSUU alm. del - svar på spm. 99503-07-20171705108400870
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 102505-07-20171705128401674
Folketinget ChristiansborgSUU alm. del - spm. 105206-07-2017SJ-STD-SUMMPE402581
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - supplerende svar på spm. 94406-07-20171704422402332
MF Liselott Blixt
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
SUU alm. del - svar på spm. 94606-07-20171704466402266
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Stine Brix
SUU alm. del - svar på spm. 94305-07-20171704859402260
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgMOF alm. del - svar på spm.. 89706-07-20171704943402605
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgMOF alm. del - svar på spm.. 89806-07-20171704943402609
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgMOF alm. del - svar på spm.. 89606-07-20171704943402600
Folketingets Sundheds- og ÆldreudvalgMOF alm. del - svar på spm.. 89906-07-20171704943402602
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Liselott Blixt
SUU alm. del - svar på spm. 99206-07-20171704989402305
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Astrid Krag
SUU alm. del - svar på spm. 100806-07-20171705046402325
MF Flemming Møller Mortensen
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
Svar på spm. S 135806-07-20171705050402288
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 101306-07-20171705102402272
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Flemming Møller Mortensen
SUU alm. del - svar på spm. 101906-07-20171705123402653
Folketingets LovsekretariatSvar på spm. nr. S 137605-07-20171705141401365
Folketingets LovsekretariatSvar på spm. nr. S 137305-07-20171705141401345
Folketingets LovsekretariatSvar på spm. nr. S 137205-07-20171705141401342
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 104506-07-20171705152402573
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan
SUU alm. del - foreløbigt svar på spm. 104406-07-20171705152402571
Folketingets Sundheds- og Ældreudvalg
MF Yildiz Akdogan